Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62501) Gabibácsi válasza npera (#62432) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én is így gondoltam, hogy cenzúrázzák durván a fene nagy nyugati demokraciában

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62502) Gabibácsi válasza Jahno (#62437) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem is kéne valami ilyesmi, hátizsákkal vittem haza a dolgokat tegnap, nem jó úgy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62503) Gabibácsi válasza Samott (#62462) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az előzmények nincsenek meg, illetve index.hu, szóval innen bármi lehet,

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62504) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ha már bringa, van valami mód hogy szarvkormányra a fékkart feljebb tegyem, vagy kormánycsere lenne?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62505) cyberde válasza Samott (#62489) üzenetére


cyberde
csendes tag

A rendőrség az nem egy PR fókuszú szervezet, hanem a rendet őrzi akár kényszerítő eszközökkel is. A világon mindenhol.
Sajnos nálunk eléggé le van züllesztve mind szakmailag, mind politikailag. Ezért olyan a megítélése a rendőröknek, amilyen. És ezért meri megtenni (gondolja, hogy megteheti) azt, -kb bárki- amit ez az asszony!

Egy olaszországi -forgalmas- autópályaparkolóban a carabinierik kb 10 percig nyomták az arcomat a tűzforró autó motorháztetejéhez, miután szétrúgták a lábaimat és hátracsavarták a karjaimat. Pedig csak rálegyintettem az egyikük jószándékú figyelmeztetésére. Nem szabálytalankodtam, nem adtam meg hamis adatokat, nem rugdosódtam és nem álltam ellen az intézkedésnek.
Ennek ellenére nem készült (előzmények nélküli) videó, nem készült (az előzmények nélküli videó alapján) negatív indexes cik és valójában senkit nem is érdekelt az egész, hiszen csak annyi történt, hogy a csendőrség végezte a feladatát.

(#62506) ncc1701 válasza cyberde (#62505) üzenetére


ncc1701
veterán

Az nem rendet őriz, hanem trafizik. :)

(#62507) Samott válasza cyberde (#62505) üzenetére


Samott
addikt

De te nem egy hatvankilos no vagy. Azzal, hogy hisztit rendezhetett, azzal hogy rendor minosithetetlenul viselkedett vele szemben, megnyerte a vitat a rendorokkel szemben. Ettol fogva nem o a bunos, o az aldozat. Nem a te szemedben, de a tobbseg szemeben. Nem szabad felulni a provokacionak, marpedig a rendorok ezt csinbaltak, belesetaltak a csapdaba es nem kezeltek jol a helyzetet.

Ez pont olyan mint amikor a gyerek kiprovokalja a pofont a tanarbol. Ha megutod, elvesztetted a vitat. Mert te szegted meg a szabalyokat sulyosabban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62508) Gabibácsi válasza Samott (#62507) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tökmindegy hogy hatvankilós nő, nyilván még előnyt is próbált csinálni ebből, meg nyilván nem véletlenül lett levideozva. Intézkedő rendőrt amúgy szabad videozni?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62509) eattila válasza qnadam (#62496) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem láttam a videót. De volt oss elmenekülési kísérlet is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62510) eattila válasza Samott (#62507) üzenetére


eattila
csendes tag

USA-ban szerintem rá is rántották volna a stukkert. Igaz az még nem fáj.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62511) cyberde válasza Samott (#62507) üzenetére


cyberde
csendes tag

A baj, hogy MOn nem ökölszabály az, ami a világ intelligensebb országaiban az. "A rendőrnek -egy adott helyzetben- mindig igaza van". Ha úgy gondolod, hogy nem akkor lehetőséged van a törvény védelmét kérni. De nem ott és nem akkor.

A magyar rendőröknek szar a kiképzésük, szar a ruházatuk, szar a felszerelésük, szar a vezetésük. És mindezek mellé még a fizetésük is szar. Ebből adódóan irtózatos hátránnyal mennek bele minden egyes intézkedésbe. (Azt csodálom, hogy nem gurul el gyakrabban a gyógyszerük.) És ez nem a rendőr hibája, hanem a vezetőiké. Nomeg a politikáé. És egy ilyen cikknek, -jelenjen az meg bárhol is- azzal kéne kezdődnie és végződnie, hogy milyen állapotok vannak a rendőrségen (IS) és nem azzal, hogy mártírt csinál egy szabálytalankodó/bűnelkövető polgárból.

(#62512) cyberde válasza eattila (#62510) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ott az ilyet leginkább leszedálják 1-2 teaser lövéssel és utána nyugalom van. :U

(#62513) Gabibácsi válasza eattila (#62510) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ha menekülési kísérlet, akkor meg pláne, akkor őt bűnözőnek lehet tekinteni, hiszen azért menekül, onnantól annyi. Majd a bíróságon elsírja miért is menekült

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62514) Samott válasza Gabibácsi (#62508) üzenetére


Samott
addikt

Az szep, tehat az a baj hogy bizonyitek szuletett ellenuk es nem az amit csinaltak. Miert ne lehetne, csinal barmi olyat amit nem szabad neki? Akkor miert ne lehetne felvenni?

Par eve pereltek az ujsagokat, ha intezkedo rendorokrol keszult kep, amin felismerhetoek voltak. Sok-sok ev pereskedes utan az lett a vege, hogy szabad fotozni es publikalni ezeket a felveteleket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62515) Samott válasza cyberde (#62511) üzenetére


Samott
addikt

Csak tudod en azt latom ebben, mint amit a bkv ellenorok csinalnak, a negyvenkilos kozepiskolas csajt negyen teperik le mert otthon felejtette a diakigazolvanyat, a mazsas kanc.gany meg atsetal koztuk buntetlenul. Tele vannak frusztracioval (jol osszeszedted ezeket) es a naluk gyengebbekent toltik ki.

A rendorok mindent megtesznek az ellen hogy tekintelyuk legyen. Ha meglopnak nem tesznek semmit, de megb.sznak egy lejart gezcsomag miatt, ha eppen olyan kedvuk van. Es akkor a politikat meg csak nem is szamoltam.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62516) Samott válasza eattila (#62509) üzenetére


Samott
addikt

Akkor talan nezd meg mielott beszelsz rola. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62517) Gabibácsi válasza Samott (#62514) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mit nem szabad nekik? A nő átment a piroson és menekülni póbált, utána meg rugdosódni, nem? Ha én csinálom ezt engem is sajnálni fogsz vagy azért hatott meg mert 60 kilós nő? 100 kilós nővel lehet ezt? 50 kilóssal? 60 kilós férfival? Cigánnyal? Fehér féllábúval?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62518) Gabibácsi válasza Samott (#62515) üzenetére


Gabibácsi
tag

A bkv ellenőr nem csinálhat ilyet.
a lejárt eu csomag miatt meg sosem történt semmi, álhír volt, faszbukos, egy ember sem jelentkezett hogy megbírságolták

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62519) cyberde válasza Samott (#62515) üzenetére


cyberde
csendes tag

A rendőrségnek ki van adva, hogy évente x mrd forint büntetést be kell szedniük. Azért vannak mindig év vége felé az ilyen kamu akciók.
Az pedig, hogy politikai megrendelésre kell intézkedniük mondvacsinált rémhírterjesztés meg ártatlan ellenzéki megmozdulások miatt az szintén nem a rendőr önbecsülését meg önbizalmát növeli.

Mondjuk ez is elég furcsa, lehet valaki ezért megüti a bokáját. :U

http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/remhirterjesztot-allitottak-elo-a-rendorok

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:8Wiyq72xIOoJ:www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/remhirterjesztot-allitottak-elo-a-rendorok+&cd=3&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client

(#62520) eattila válasza Samott (#62516) üzenetére


eattila
csendes tag

Ott van benne:
Ha bediktálja az adatait, akkor elengedi. Ennyit kellett volna tenni. Szövegértés, általános iskola 2. osztály.
Valamint látszik a videón, hogy ha nem forgolódik, meg ficánkol, akkor kevésbé lett volna fájdalmas.
Ha nem visít, mint egy bepánikolt disznó az ól sarkában, akkor nem látszana ez sem rendkívülinek, és nem videózzák le.

A videózó meg vajon akkor is videózott és kérdezgetett volna, ha 2 kreol faszi inzultálja erősebben, vagy szemlesütve elsétál?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62521) Samott válasza cyberde (#62519) üzenetére


Samott
addikt

Ja, kadarkorszak ujratoltve. A rendor nem erted van hanem a hatalomert. Nem teged ved, hanem a sajat segget.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62522) Gabibácsi válasza eattila (#62520) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az ilyen videós kispöcsök akkor már elfordulnak, illetve elmennek, csak ilyenkor bátrak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62523) Gabibácsi válasza Samott (#62521) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kádárkorszak 2006-ban volt :)
és igen, az is nagyot rombolt a rendőrségen, amikor letépett azonosítóval mentek ki

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62524) Samott válasza eattila (#62520) üzenetére


Samott
addikt

Te, nem az a kerdes hogy jogosan jartak-e ellene, hanem az eljaras minosegevel van problema. Bepanikolt no, ne kerj rajta szamon ilyemiket. Cifrabbakra is kepesek. Ezt a rendoroknek tudniuk kellett volna kezelniuk. De nem sikerult nekik, aldozatot csinaltak belole.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62525) Gabibácsi válasza Samott (#62524) üzenetére


Gabibácsi
tag

hogy mi volt az előzmény azon mindig átsiklasz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62526) Samott válasza Gabibácsi (#62523) üzenetére


Samott
addikt

Akkor a kodobalo csurhet vertek, most artatlanokat vegzalnak. Mint az a szerencsetlen nyugdijas aki kiirt az igazat es bevittek erte.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62527) Samott válasza Gabibácsi (#62525) üzenetére


Samott
addikt

"nem az a kerdes hogy jogosan jartak-e ellene" - nyilvan jogosan, hiszen nem igazolta magat, es ellenallt. Ahogy a diak is, aki kiprovokalja a pofont a tanartol. Megis a tanar cseszi el ha megveri. Neked is tudni kell, te is tanar vagy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62528) Gabibácsi válasza Samott (#62526) üzenetére


Gabibácsi
tag

Faszság. Meg az érvelésed is. Én sosem dobáltam semmit, és csürhe sem vagyok. Ellenben te itt is az eljárást kritizálod. Egy kvázi bűnözőnel, csak neked bejön mert csöcse van és visit. Ha én lennék ott, szerintem tapsikolnál :)
a másik meg, ha kiírom a szent faszbukotokra hogy holokamu vagy azt hogy minden cigány gyilkos, már visznek is el. Na ez az igazi gondolatrendőrség.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62529) eattila válasza Samott (#62524) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, de ha a bepánikolt nőt nem fogják, és netán elkezd futni elfelé, akkor mi van? Eszetlenül ficánkoló és hisztiző embert nem igazán lehet másképp, ha nem hallgat a szép szóra. Vagy a hisztiző gyereket Te hagyod kifutni az útra? Mert én inkább lefogom / seggére verek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62530) Gabibácsi válasza Samott (#62527) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ellenált, szabályt sertett, menekülni próbált.innentől kezdve te már csak azért veded mert hatvan kilós nő.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62531) eattila válasza Samott (#62526) üzenetére


eattila
csendes tag

Az más. Azt se ők döntik el. Van egy törvény, volt feljelentés/parancs. Ennyi. Nem a közrendőr találta ki.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62532) Samott válasza eattila (#62531) üzenetére


Samott
addikt

A "csak parancsot teljesitettem" mar a naciknak se jott be a nurnbergi perben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62533) Gabibácsi válasza Samott (#62532) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megint ferdítés, ott sem a kiskatona volt (akiknek nagyrészük amúgy náci sem volt)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62534) Samott válasza eattila (#62529) üzenetére


Samott
addikt

Ott fekudt a motorhazon, artalmatlanna volt teve, tok felesleges volt a kezet csavargatni. Az szimpla bosszu volt, mert macera van vele. Meg mert vele meg lehet tenni buntetlenul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62535) Samott válasza Gabibácsi (#62533) üzenetére


Samott
addikt

Az elv az ugyanaz mindenkire nezve. Le lehet szerelni, ha olyat kernek amit bunosnek erzel. Ha tovabbszolgalsz bunos vagy te is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62536) cyberde válasza Samott (#62535) üzenetére


cyberde
csendes tag

"Le lehet szerelni,..."

Szerinted.

"...A hivatásosok április eleje óta nem mondhatnak le a szolgálati jogviszonyukról, és nem élhetnek a lehetőséggel, hogy visszavonják a „kifogástalan életvitel” ellenőrzésére megadott hozzájárulásukat, ami eddig a kilépés legegyszerűbb módja volt. Aki ugyanis írásban visszavonta az engedélyt, másnap már le is szerelhetett, most azonban csak a veszélyhelyzet visszavonása után tehet ilyen jognyilatkozatot."

https://nepszava.hu/3078013_veszelyben-az-utanpotlas-bezaras-elott-ket-rendeszeti-szakgimnazium

(#62537) eattila válasza Samott (#62534) üzenetére


eattila
csendes tag

Amig fekudt, nem csavargattak. Es egyenjogusag van. Tok mindegy hogy hany kilo es mi a neme. Es mindegy a kozlekedesi eszkoz is. De ha ugyan ez a no autoval rongyol at a piroson aztan uldozni kell az mar belefer?
Ha rendfenntartokkal baszakodik az ember, annak kovetkezmenye van. Ennyi.

A rendorok megitelesen ez nyilvan nem javit.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62538) Gabibácsi válasza eattila (#62537) üzenetére


Gabibácsi
tag

Pontosan, ne az legyen már az az érv hogy nő és hatvan kiló... kurva kettősmérce megint

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62539) Jahno válasza Samott (#62524) üzenetére


Jahno
őstag

Mondom próbáljuk ki. Amúgy ez nem pánikol, hanem tiltakozik. Bár azt a részét nem vállalom, hogy kifutok az útra, de vannak ötleteim.

(#62540) Jahno válasza Samott (#62526) üzenetére


Jahno
őstag

Yajj, rendőrállam, mi? Vagy most akkor mi legyen, ne nyúljanak senkihez de elvárod a rendet?

(#62541) Jahno válasza Samott (#62515) üzenetére


Jahno
őstag

Annak a 4nek is lehetett oka, de az nem ellenőr. Ott sem tudtuk mi volt az előzmény. Ahogy néha itt viselkednek én a sodrófát is engedélyezném. Megint két oldala van, próbáljuk ki. Én tudom mivel lehet szopni utána ha nem négyen vannak :-)

Aztán évekig keretünk olyan sofőrt akit lejárt Géza miatt büntettek meg, de soha senki sehol nem találta. Olyat is elvétve akinek egyáltalán megnézték az EÜ csomagját.

Szóval ének fele a szokásos rémhír, amin rugózni lehet miközben semmi nem történet. Legalább olyat hozzál, ahol volt valami.

(#62542) Jahno válasza cyberde (#62512) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap akartam ebből két tanulságos videót keresni, de már nyilván a múlt homályába veszett. Mindegyiknek szarul sült el a vége és itt is többen voltak a rendőrök.

(#62543) Jahno válasza Gabibácsi (#62508) üzenetére


Jahno
őstag

A nőt nem lehet videózni, rendőrt lehet :C

(#62544) Jahno válasza Samott (#62507) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig a 60 kilós bicajos előbb el tud menekülni. Vagy mi alapján mérnénk kilóra?

(#62545) Jahno válasza cyberde (#62511) üzenetére


Jahno
őstag

És mivel hiány van a jómunkások egy része nem hivatásból, hanem muszájból csinálja aztán minden tróger alakot felvesznek, mint ha csak egy létszámhiányos átlag multi lenne.

(#62546) Jahno válasza Samott (#62524) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért kell megmarkolni, mert cifrábbra is képes!

(#62547) Jahno válasza Samott (#62534) üzenetére


Jahno
őstag

Nem én húzom a macska farkát, hanem a macska?

(#62548) Jahno válasza Samott (#62535) üzenetére


Jahno
őstag

Leszerelni nem lehet, amit nem tartasz jónak arról eddig is lehetett véleményed. Max. nem hallhatnak meg. Mondom én, úgy műxik, mint egy átlagos cég :-)

(#62549) Jahno válasza Samott (#62534) üzenetére


Jahno
őstag

Igaz én nem vagyok olyan jó erőben, mint egy 60 kilós nő, de mondtam próbáljuk ki. Én már oda-vissza csináltam ilyet, amiknek azért érdekes vége tud lenni.

(#62550) Samott válasza Jahno (#62539) üzenetére


Samott
addikt

Jossz mar megint a hulyesegeiddel. Egyikunk se rendor, nem tudjuk mi ilyenkor a szabalyos eljaras, mit tudnal kiprobalni? Hogy pont olyan balf.sz-e vagy mint a videoban a zsaruk?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.