Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61301) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy a radio bemondta, hogy Orban a reggeli interjujaban lenyilatkozta, hogy semmi gond nincs, meg 200e kozmunkast elbir a rendszer...

Edes faszom...

FőDudu

(#61302) npera válasza Sipi- (#61298) üzenetére


npera
újonc

Úgy, úgy!

(#61303) eattila válasza FőDudu (#61301) üzenetére


eattila
csendes tag

Abból lehet dőzsölni!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61304) npera válasza FőDudu (#61300) üzenetére


npera
újonc

Ez egy svéd-finn vetélkedő egy filmből.

Pajala és Tornedalen falvakban játszódik, fenn Északon. Az igazi finnek és a svédországi finnek vetélkednek a szaunában. Az a "gond", hogy nem elég forró a szauna, aztán különféle lekicsinylő jelzőkkel illetik a fűtőberendezést. Mint aggregát és kupémelegítő.

Aztán a szanuna rendes felmelegítését a kövek locsolásával érik el. Aki tovább bírja az győz. És győznek :C

(#61305) Jahno válasza FőDudu (#61301) üzenetére


Jahno
őstag

Azt el, de mondanak ennél nagyobb baromságokat is az a baj. És már annyira benne vannak a baromságban, hogy olyanok, mint cégnél a rosszarcú projektvezetők, akik benyelték a saját álomvilágukat és azt sem tudják mi a reális vagy mit hazudtak ami igaz.

(#61306) zetor2000 válasza npera (#61253) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az szerintem a "Roncsfilm"-ben volt. Amikor a Badár meg a Szőke paradicsomot dobálgat, mert jócsajt látnak, és az leesik. És a zöldséges meg azt hiszi, ellopták.

Persze nincs kizárva, hogy több filmben is előfordul ez az idézett mondat. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61307) cyberde válasza blueboi69 (#61263) üzenetére


cyberde
csendes tag

Egy civilizált/írástudó emberenek nem gondolnám, hogy extra kihívást jelenthet egy nemzetközi viszonylatú repülőtérrel rendelkező városban pólót, papucsot, fogkrémet, törülközőt árusító szaküzlet/piac/hypermarket záros határidőn belüli felfedezése.
Azért meg felesleges bármit hazareptetni, hogy itthon dobd ki. Mikor megteheted ott is.

(#61308) Jahno válasza cyberde (#61307) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem valahogy még nem adja ki, főleg egy értelmesebb papucs beszerzése, mert mikor 6-8ezreket fizettem az extra bazi nagy csomagért hármunkra és ezért nem kellett piacra menni és tényleg minden vacak belefért, vagy éppen ez mellé is vettünk gagyi törölközőt, aprólékot 2ezresért, így határeset. Esetleg Párizsban ezzel a beszerzéssel még durvábbat szívtunk volna :-D

(#61309) zetor2000 válasza FőDudu (#61300) üzenetére


zetor2000
senior tag

A víz annyira nem vidám. Vodkával kell azt locsolni :D Na, az vicces.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61310) zetor2000 válasza cyberde (#61307) üzenetére


zetor2000
senior tag

Volt főnök kinn tanult a UK-ba. Valami tanfolyam is volt, asszem. 3 hét. Utolsó pár napba kiment hozzá a b. neje, hogy meglátogassa. Na, vettek minden szrból olyat, ami megy a fürdőszobába, amiben az alapszín zöld.
~100 kg plusz súly után fizettek extrát, mert sikerült venni WC-t, meg ülőkét is. Zöldet, persze. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61311) Sipi- válasza zetor2000 (#61310) üzenetére


Sipi-
tag

Garanciapapírt legalább nem kell itthon elrakni :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#61312) FőDudu válasza cyberde (#61307) üzenetére


FőDudu
addikt

En ugy beszoptam a December nyolcadikat az olaszoknal ahogy illik.
Immacolata. Szeplotelen fogantatas unnepe.
Meg a McDonalds is zarva volt. Mindezz egy Torino nevu kisvarosban.

Egyedul a hotel volt nyitva ahova foglaltunk. Semmi mas.
Szoval jol meg kell nezni a helyi unnepeket elore - mar ha vasarolni akarsz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61313) cyberde válasza FőDudu (#61312) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ha a komfortzónámon belül akarok maradni, akkor nem utazom sehova, se nyaralni, se dolgozni, mert az sosem nem arról szól. Akinek igen, az meg fizesse meg! (túlsúlyban, szobaárban, bármi szolgáltatás árában)
Engem egyébként egy fürdés, vagy fogmosás kihagyása, neadjisten egy ruhában alvás egy padon, még nem tud lelkileg megtörni, de nyilván nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#61314) Jahno válasza FőDudu (#61312) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk is ez volt franszoában. Valami Bastille 200. évfordulója, de nézte meg a fene. Repjegy nem volt drágább, mint akár görögöknél húsvét felé, meg semmi, csak úgy benyomtam egy dátumot és megyünk. Kaját alig lehetett szerezni :F

(#61315) FőDudu válasza cyberde (#61313) üzenetére


FőDudu
addikt

En sem vagyok egy kiralykisasszony. Videki gyerekkent sokfele viszontagsagos turan vettem reszt. Sosem volt gondom azzal ami epp jutott.

Csak ez egy gyors kiutazas volt (autoval), gondoltam nem kell kajat pakolni, lesz majd minden. Szallodat csak aludni foglaltuk, vegul a benzinkuton kaptunk kajat ;)
Szo szerint minden zarva volt. Hihetetlen.

Addig csak turisztkent voltam olaszoknal - busszal Tarvisioban - es persze a kotelezon kivul egy szot sem beszeltem. Jo lecke volt, azota elore megnezem mikor hol van unnep.

A mostani kecobol 15 perc alatt 2 masik orszagba tudok atmenni (nem most, de amugy igen), igy sok esetben elore meg kell nezni hol van unnep. Nehogy szivas legyen.

FőDudu

(#61316) npera


npera
újonc

(#61317) npera válasza zetor2000 (#61306) üzenetére


npera
újonc

Igen, elrontottam.

(#61318) FőDudu válasza npera (#61316) üzenetére


FőDudu
addikt

Thumbsup :C

Erdekes hozzaszolas volt. Gratula.

FőDudu

(#61319) npera válasza zetor2000 (#61310) üzenetére


npera
újonc

Azért ez már nem alapfokú túlkapás a kedves feleség részéről.

(#61320) FőDudu


FőDudu
addikt

Erosodott a Forint.
A szokasos 3e Ft mar 8.6 Euro.
Mult heten 8.57 volt. :C

FőDudu

(#61321) Jahno válasza npera (#61316) üzenetére


Jahno
őstag

Azt mondod ezzel a témakörrel akár hétfőig is kihúzzuk? Meglátjuk, csak ne legyen belőle túl nagy vita.

(#61322) Jahno válasza FőDudu (#61320) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is veszek semmit Ebayről :-D

(#61323) Phülöp válasza npera (#61316) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez teljesen szembemegy az eddig vallott nézeteimmel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61324) FőDudu válasza Jahno (#61322) üzenetére


FőDudu
addikt

Hulye vagy, most kell venni. Nem lessz ilyen az elkovetkezo par evben...
Once in a lifetime. Mit gondolsz, miert szoltam? :C

FőDudu

(#61325) npera válasza FőDudu (#61318) üzenetére


npera
újonc

(#61326) npera válasza Jahno (#61321) üzenetére


npera
újonc

E!

Kellett már valami friss vitaalap. Nem működött a link. Most beraktam a képet feltöltve imgurra.

(#61327) FőDudu válasza npera (#61325) üzenetére


FőDudu
addikt

Most megyunk setalni, lovok par mocsari teknost. Viszem a Pana-t ;)

FőDudu

(#61328) npera válasza Phülöp (#61323) üzenetére


npera
újonc

Félig üres poharat raktam be???? :Y

(#61329) npera válasza FőDudu (#61327) üzenetére


npera
újonc

Durván komponáljál, mert művészlelkek vagyunk és szétcincáljuk az aranymetszést :K

(#61330) Jahno válasza FőDudu (#61324) üzenetére


Jahno
őstag

2 napja riasztórendszer nézegetek, de a buzi kínai megoldások miatt nem nagyon tudok olyanra keresni, hogy a sziréna/villogó az IP hálózat másik végén lenne. Mindenki csak a menedzsmentre, appra, felhőre menne rá. Elsőre persze elég lenne 2-4 víz érzékelő, azok közt bármilyen kábelezés lehetséges. Csak az értesítési végén van IP hálózat. Villanyos csoportban is természetesen megfejtették a világot teljesen feleslegesen :-D

(#61331) Jahno válasza npera (#61328) üzenetére


Jahno
őstag

Esetleg csak félig van tele! Mert az nem mindegy :))

(#61332) npera válasza Jahno (#61331) üzenetére


npera
újonc

Ebben érdemes lenne most komolyabban elmélyedni, egyből meg is lenne a vita 2 napra.

Közben nem is mondtam, hogy pattintottam LIDL-ben infrás hőmérőt. Most mindent IS lemérek vele. Gyerek homlokát, kaját, sütőben a kaját, rízst főzés közben. Arra nem is gondoltam, hogy viszem magammal boltba és random lemérem a többiek homlokát. Lehet akkor egy idő után ordibálni kezdenének, mert úgy néz ki, mint egy maroklőfegyver és lézerrel világít oda, ahol mérsz. Ha homlokra célzok vele picivel a szem fölé (ahogy a Glock17-el is szoktam, csak vicceltem), akkor ezt lehet az intim szféra megsértésének éreznék egy boltban....

Most csináltam asszonynak smoothiet és ment bele rendesen erdei gyümölcsös keverék a joghurt mellé. Le is hűtötte rendesen, +0,9 fokos lett. Mert lemértem azt IS...

(#61333) npera


npera
újonc

Nova és Phülöp. Felmentem a Look oldalára és bár ne tettem volna. Ez valami álomszép...

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#61334) zetor2000 válasza npera (#61317) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sebaj.
Nemrég értem haza, gép elé ültem, elkezdtem visszaolvasni, azt gondoltam, itt-ott hozzászólok... Később láttam, hogy meglett a felvétel is, a zöldruhás csajéról / jónőről.
Nem történt károsodás... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61335) zetor2000 válasza npera (#61319) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem az egyetlen. De ezzel a nejjel jó jóban lenni... :D
Ilyen "jajj neked!!!", ha nem kedvel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61336) zetor2000 válasza npera (#61332) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyet én is nézegettem, de magyarul volt rajta valami felirat, hogy ~3-7 fok eltérés lehet.
Ami nem gond mondjuk sülteknél, izzó vasnál, de lázmérésnél eléggé nem pontos.
Úgyhogy lemondtam róla. Persze lehet, hogy én olvastam valamit félre, de 0.3 - 0.7 celsius eltérés is jelentős. 37.3at letojom, 38nál már gondolkodom... Meg ott már érzem, hogy valami nincs rendben.
Munkahelyi orvos 39.7et mért a hőmérőjével... nem hitte el :D Kaptam azonnal valami dulva lázcsillapítót az oldalamba, meg kiírt cca egy hétre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61337) npera


npera
újonc

Ezt érdemes megnézni. Tesla Björn utazása vissza Thaiföldről Norvégiába.

Elképesztő mennyiségű pénz megy a levesbe, amikor ezeket a reptereket és repülőket és hozzájuk tartozó kiszolgáló láncolatokat fenn kell tartani, miközben ennyi ember "utazik" jelenleg.

Megdöbbentően üres minden.

És persze ez felvet nagyon sok kérdést, hogy tényleg kell-e ilyen infrastruktúra, ilyen mennyiségű luxus a normális üzemre. És még sok más kérdés is felbukkanhat.

(#61338) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Mivel valószínű ezeken a körökön már túl vagytok. Összerakom a medencét, majd feltöltöm vízzel. Hideg. Milyen takarót kell rátenni, ha a melegítést a legnagyobb hatásfokkal szeretném elérni, a nap által. A szolártakarót? Ez nem szigeteli a hideget alulról? Vagy a sima takarót, amit adtak hozzá?

(#61339) Jahno válasza npera (#61332) üzenetére


Jahno
őstag

Engem most másfélékkel hőmérőztek, de annak kb. 2 centis volt a hatótávja. Eseményeket követem, láttam, hogy haverod megemlítette a fagyponti gyanússágot.

(#61340) Jahno válasza A. Crowley (#61338) üzenetére


Jahno
őstag

Még hideg, aztán jobb lesz. Tekerj össze kpe csövet és fóliázd le, az a biztosabb.

(#61341) FőDudu válasza A. Crowley (#61338) üzenetére


FőDudu
addikt

Szolar takarot. De sokat ne remelj tole.
Ezert akarok ala 3 centi styroport. Az biztosan tobbet szamit, ha alulrol nem tud hulni.

FőDudu

(#61342) Samott válasza npera (#61337) üzenetére


Samott
addikt

Lazan kapcsolodik: First SCRAPPED A380s at French Airplane GRAVEYARD !!

12 evesek a legoregebb A380-asok, ezeknek 30 evig illene repulni mert annyi orat/fel/leszallast birnak ki. De nem eri meg uzemeltetni oket, sorban vonjak ki oket az uzemeltetok. Es szetvagjak, mert senkinek nem kell. A ketszintes felepitese miatt meg cargogepnek se erdemes atalakitani oket. A 747-esek is erre a sorsra jutnak, de az 50 eves konstrukcio...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#61343) hobizoli válasza Samott (#61342) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, ilyen London-Doha, London-Abu Dhabi utvonalakon naponta 6-8 jarattal is takkra tele szokott lenni oda-vissza

több drón kell ;P

(#61344) Samott válasza hobizoli (#61343) üzenetére


Samott
addikt

Csak a legitarsag tobbet keres ha a kethajtomuves A350-el (787/777-el) repuli ugyanazt az utvonalt. Nem mindegy hogy 2 alacsony fogyasztasu vagy 4 nagyfogyasztasu hajtomu viszi a gepet. Az uj ETOPS szabalyozas kinyirta a negyhajtomuves gepeket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#61345) hobizoli válasza Samott (#61344) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hm, erdekes
megneztem, tenyleg nagyobb a liter/100km/ules adata

787-9 2,31
A350-900 2,39
A380 3,16

több drón kell ;P

(#61346) Phülöp válasza npera (#61333) üzenetére


Phülöp
addikt

Kellemes kis vas. :C

#dragaszagaink

Hardveraprón lecsaptam egy pulzusmérős órát, igen kellemes. Ki is derült hamar, miért nem megy nekem a 30 fölötti tempó a görgőn...

link

Most direkt nem figyeltem, hogy milyen gyorsan, meg mennyire. Csak beállítottam az órát, hogy zizegjen 15 km-nél, és arra figyeltem, hogy a pulzus 150 körül legyen. Az átlag tempó így volt 23km/h.
:( :( :(

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61347) npera válasza Jahno (#61339) üzenetére


npera
újonc

Arra tudok gondolni, hogy a tényleges mérési pontosság kábé +/- 10 fok, szóval játéknak jó, de orvosi területen nem javasolt. Ha egy kórházban az orvos Parkside mérővel mérne, akkor kérném vissza a pénzemet. Homlokon mérve kábé 33-34 fokos vagyok. A gyerek 35 kábé.

Igazából megpróbálom majd hónalj alatt megmérni magam gyors egymásutánban rendes lázmérővel és utána ezzel.

Más testrészt (testnyílást) nem tudok garantálni, mielőtt még a kreatívabb fórumtársak beindulnának :Y

Grillezéshez jó lesz, meg kedden beviszem melóba és megmérek mindenkit IS az irodában. Szerintem élvezni fogják. Vagy nem.... :C

(#61348) npera válasza Samott (#61342) üzenetére


npera
újonc

Tervezett a-vul-ta-tás!

Mondjuk mivel Airbus, ezért szarfrancia, tehát nem vagyok meglepve....

:Flame ON:

(#61349) npera válasza Samott (#61344) üzenetére


npera
újonc

Ismét a tervezett avultatás. Tudtam, csak nem sejtettem.

(#61350) npera válasza Phülöp (#61346) üzenetére


npera
újonc

Király!

Én amikor edzek vagy "verseny" van (amatőr népmozgató futam), akkor a pulzust nézem. A sebesség másodlagos.

Nekem egy Polar (finn!) mérőm van, tök alap cucc.

Ez monokróm kijelzős, ami a hasonló korú Garmin Edge 5**-el ellentétben olvasható napon is. Van benne hőmérő, ami poén és barometrikus magasságmérés, ami szintén poén.

Ami a legjobb, hogy mindenféle profilt lehet rá rakni. És ott azt raksz ki a kijelzőre, amit akarsz. 4 sort lehet, ami fontos, mert szerettem volna a következőket:

1. pulzus
2. pillanatnyi sebesség
3. átlagsebesség
4. megtett táv / megtett idő

Egy profil alá is lehet különféle képernyőket definiálni, így tudom léptetni mindenféle konfigurációban. Például a fenti két opció, amikor alul csak a táv vagy idő változik. Vagy pulzuszónák és hasonlók.

Teljesen flawless működik, az akksi még mindig bírja, nem kell gyakran tölteni. Ha az USB-csatit rendesen a helyére dugom, akkor vízálló, ami nekem fontos, mert ha ömlik az eső akkor is megyek vele melóba. Minden nap használom, hétvégén is fut, mivel ha vásárolni megyek vagy a gyerekkel bringázni akkor is megy és mér.

Asszem 1500 SEK körül volt, míg az akkor aktuális Garmin Edge 520 talán (?) egy ezressel volt több. És akkor szophatok a színes kijelzővel hunyorogva a napon.

Az órád nekem picit hasonlít a szintén finn Suunto formavilágára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.