Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62401) FőDudu válasza Gabibácsi (#62399) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejem mostanaban a szardellara eskuszik. Veszi azokat a kis uveges izeket azzl a marha sos valamivel.

Megnezte neten, elvileg valami ausztral eredetu aprohal - de azt irjak, hogy nagyon sok olasz etelben van. Pl. cezar salata. Utobbit le mertem volna fogadni, hogy nincs benne.

FőDudu

(#62402) Phülöp válasza FőDudu (#62401) üzenetére


Phülöp
addikt

A cézár salátában nincs is hal. Semmilyen.
Vagy engem átvertek évtizedeken keresztül.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62403) FőDudu válasza Phülöp (#62402) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy latszik mind az olcsositott verziot ismerjuk:

https://diningguide.hu/a-tortenet-utan-a-lenyeg-az-eredeti-cezar-salata-recept/
http://www.mindmegette.hu/cezar-salata-szardellas-ontettel.recept/
https://www.nosalty.hu/recept/eredeti-cezarsalata

FőDudu

(#62404) Sipi-


Sipi-
tag

Praktikerbe beestem a rendelésemet átvenni zárás előtt 10 perccel és alig volt parkolóhely :Y
Nekem több ideig tartott a parkolóban a Yarisba belegózni a ruhaszárítót, mint amennyi időt a boltban voltam. De sikerült :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#62405) Gabibácsi válasza zetor2000 (#62400) üzenetére


Gabibácsi
tag

De, de ezek nagyok sajna, keszegméret kb, nagyobb mint a tenyerem
fagyasztva volt a lidliben, de tisztítatlanul, nem néztem meg mit veszek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62406) Gabibácsi válasza Phülöp (#62402) üzenetére


Gabibácsi
tag

Átvertek, szardella kell benne legyen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62407) eattila válasza Phülöp (#62384) üzenetére


eattila
csendes tag

Bazz, bocsi :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62408) eattila


eattila
csendes tag

Fotóóóó! Benrti, variáció és monochrome:

Setít.

Fínyes

Melyik?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62409) FőDudu válasza Sipi- (#62404) üzenetére


FőDudu
addikt

Ott meg mindig delutan haromkor zarnak az uzletek?
Most olvastam, hogy hetfotol enyhitenek.
Mondjuk it meg hetfotol suliba megy a gyerek.

Itt eleg nagy mozgolodas van - voltunk piacon, gyogyszertarban, tengerparton, aztan OBI/Spar/allatos/Ebed/Hofer - ez igy egy 5 oras kor volt...

Mondjuk a piac/gyogyszertar az vagy 10 perc volt, OBI/Spar/Ebed az meg tobb mint 2 ora - meg is szoptam az ingyenes parkolast, vissza kellett setalnom fizetni ;)

Nem minden uzlet van nyitva - pl. Sportsdirect nincs, de allatos ujra nyitva es tudtunk venni macskanak a kedvenc kajajat.

FőDudu

(#62410) Samott válasza eattila (#62408) üzenetére


Samott
addikt

Es az eredeti?

Mondtam mar, de akkor talan nem tudtam megfogalmazni rendesen, de az a gond a kepeiddel, hogy kifakitott szines kepek. Nem ertek hozza de az eredetileg fekete-feherben keszult kepek valahogy maskent neznek ki. Nem is tudom lehet-e olyat csinalni digitalis eszkozzel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62411) Phülöp válasza eattila (#62408) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha csak ezek közül, akkor egyik se inkább.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62412) Jahno válasza Samott (#62410) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet, voltak olyan próbálkozások is, hogy gyártanak csak monó érzékelővel rendelkező gépet, aztán szerintem úgy is maradt. Vagy a szenzort kell durván lekaparni, azon gondolkozom, hogy valamelyik gyengébb vasammal megjátszom majd és akkor elvileg hú de jó lesz és művészi :C

(#62413) qnadam válasza Jahno (#62412) üzenetére


qnadam
veterán

talán le lehet kapni a színszűrőket a szenzorról, de akkor a jpeget el is lehet felejteni, és a raw-ra is ki kell találni a feldolgozást, hogy a debayer rész kimaradjon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#62414) eattila válasza Samott (#62410) üzenetére


eattila
csendes tag

Színesben még nem dolgoztam ki.
Ha nem filmre fotózol, akkor bazi drága egy oylan kamera, ami rögtön FF-be dolgozik. De lehet utánozni az FF filmet, de most enm az volt a cél.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62415) eattila válasza Phülöp (#62411) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszui, minden nem sikerülhet :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62416) eattila válasza Samott (#62410) üzenetére


eattila
csendes tag

Csak hogy legyen viszonyítás :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62417) Gabibácsi válasza eattila (#62416) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na ez tetszik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62418) Samott válasza eattila (#62416) üzenetére


Samott
addikt

Ugye hogy ugye?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62419) qnadam


qnadam
veterán

+1
jó a színes.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#62420) Jahno válasza eattila (#62416) üzenetére


Jahno
őstag

Jójez.

Mi is kavartunk a határban. Autók voltak a parkolóban, utána útközben pár 10 emberrel találkoztunk, de elég jól elvesztünk a területen. Napsütés és jó levegő, túl sok fotós téma nem akadt mert kb. egy erdei út az egész, aztán hallgattam a madarakat és kész is.

Szerencsére a szúnyogok is megkíméltek, ilyesmikre a városiaknak egész értelmes a hely, ahol nem kell hegyre mászni és 50 kilométeres gyaloglásnál is rövidebb :-D Koncepció szempontjából most egy zúzmarás Gántot álmodtam meg, de ha nem is sokan, páran már lelőtték előttem. Ma itt jártunk:

(#62421) npera válasza FőDudu (#62391) üzenetére


npera
újonc

Csak a viccből tudok idézni...

Akkor ki fogja megenni a 140 kg lisztet, 47 kg cukrot és 23 kg élesztőt???? :Y :C

(#62422) npera válasza Phülöp (#62341) üzenetére


npera
újonc

A kialvatlanság durván felőrli az embert, az nem tréfa.

Szép bringa!

Ahogy nézem ez majdnem olyan, mint a Cube Hyde Pro, csak ezen CVT váltó van.
Ez egy Alfine váltózhoz képest jobb hatásfokú? Hogyan lehet karbantartani? Írják, hogy valami olyan folyadék van benne, ami a szűk keresztmetszetben felkeményedik és úgy viszi át az erőt. Azt nem kell cserélni?

Próbáltál már ilyet egyébként? Én Alfine 11-es váltót próbáltam egy Bullitt cargo gépen, az ráadásul valami Di2 változat volt elektronikus vezérléssel. Az is Gates szíjjal futott és nem volt rajta elektromos rásegítés. Tetszett, de kábé 5 percet mentem vele főleg macskakövön belvárosban és nem igazán tudtam érdemben hasonlítani a sajátomhoz (főleg a cargobike eltérő mivolta révén).

A bringázáshoz nézzél jó lámpát és olyan ruhát, ami a térdedet nem hagyja lehűlni. Meg jó kamáslit.

Nekem a kamásli szopás, mivel a cipő 47,5-ös, a kamásliból pedig nem láttam 48-49 méretnél nagyobbat. Az is éppen rámegy az alapvetően verseny jellegű cipőmre. Ha olyan cipőt vennék, ami inkább egy túracipő kinézetű, de van rajta SPD, akkor arra szerintem semmilyen kamásli nem megy fel.

Valami ilyesmi praktikus lenne, de nincs rá kamásli:

Az ilyen vékony damilos cuccok meddig bírják?

(#62423) FőDudu válasza npera (#62422) üzenetére


FőDudu
addikt

En meg lattam egy E-bikeot...
Kossetek bele: [link]

A bele rakott cuccok igeretesnek tunnek, de ertol meg lehet szar. Ehhez sem ertek.

FőDudu

(#62424) eattila válasza qnadam (#62419) üzenetére


eattila
csendes tag

És a többieknek is: :R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62425) eattila válasza Jahno (#62420) üzenetére


eattila
csendes tag

Határban mi is. Vitarával. Volt nagy gém, meg nyúl, őz, héjja, hattyú, búbos banka. De ezeket kocsiból láttam. Többiek drónoztak, én meg fotóztam miután megálltunk. :)

Ez a fű spec a konyhában készült :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62426) FőDudu válasza FőDudu (#62423) üzenetére


FőDudu
addikt

Ferfit nem talalok a gyarto oldalan.
[link]

FőDudu

(#62427) Phülöp válasza FőDudu (#62423) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak a legfontosabb dolog hiányzik az adatlapról. A motor.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62428) FőDudu válasza Phülöp (#62427) üzenetére


FőDudu
addikt

250w Shimano. 500Wh akkuval.
A noi verzional irjak. 40Nm rasegites.

Shimano E5000 rendszer.
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#62429) eattila


eattila
csendes tag

Ez alapból színes. Kicsit filmes. Jupterrel, mezőn.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62430) Phülöp válasza FőDudu (#62428) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem ez így eléggé rendben van.
Majd számolj be róla pár száz km után.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62431) Gabibácsi válasza FőDudu (#62423) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szép, de az én bringám sokkal szebb, és nem buzi elektromos

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62432) npera válasza Gabibácsi (#62393) üzenetére


npera
újonc

Te, ez a hír a mainstream médiában benne sem volt egyáltalán vagy csak olyan pici betűkkel, hogy elsiklottam felette. Úgy kellett rákeresnem és google sem elsőre dobta fel. Itt ugyanis erősen vegzálja a kormány a tartalomszolgáltatókat (youtube, google, facse, twitter és a többi) és durván cenzúráznak.

A csávó ha jól értem meg akart állítani egy szudáni migráns által végrehajtott nemi erőszakot és valamilyen összefüggésben életét vesztette.

Viszont! Mivel az AFS nevű a svédek szerint rasszista párttal szimpatizált, ezért innentől kezdve gyakorlatilag rasszista és még a neve említése után is össze kell borzongani minden rendes vörös-zöld svéd állampolgárnak.

Hát így.

(#62433) FőDudu válasza Phülöp (#62430) üzenetére


FőDudu
addikt

En se tudtam rajta kifogast talalni.

Eleg eros moci, jo nagy akku, akkuval 17 kilo (szoval nem tul nehez), Deore valto, tarcsafek, karbon villa.
Normalis minosegu felni es gumi, normalis cuccok.

Az E5000 nem a legkomolyabb technika, de altalanos celra boven jo.

2400 Euroert merik.

FőDudu

(#62434) npera


npera
újonc

Ma délelőtt grilleztem, aztán a gyerekek közben kinn voltak a lovardában asszonnyal és egy másik gyerekkel. Úgy kiütötték magukat, hogy délre elaludtak. A lányom átaludta az úszást, a fiam is éppen csak felkelt még előtte.

Az uszodába menet láttam, hogy egy fiatal srác "berakott" az árokban egy Toyota GT86-os gépkocsit. De úgy rendesen, mivel az egész eleje szétment, amikor a maradék lendülettel becsapódott egy fába. A srác ott ült az út szélén és telefonált. Megkérdeztem, hogy egyben van-e, meg kell-e neki akút segítség. Mondta tört svéd nyelven, hogy rendben van és már hívott segítséget. Valami balti nyelvet beszélt szerintem. A kocsi kábé tropa volt, összes hűtő is elment, meg az egész eleje.

Amikor vége volt az úszásnak akkor próbálta 2 db (!) autómentő kihúzni, mivel mély az árok és keskeny az út és pont egy kanyarban van. Le is zárták az utat, mehettem körbe az erdő körül és másik irányból ki a faluba.

Utána pedig elkezdtem csinosítani asszony bringáját. Kapott egy csomagtartót, valamint egy olyan merev hátú vízhatlan táskát, amit a csomagtartóra lehet felrakni oldalról. 10-literes, ez pont elég lesz bevásárolni neki mondjuk tejet. És akkor nem a hátán lesz a teher, hanem a bringán.

Átkentem a láncot, meg a fiam bringájára is raktam új csengőt. Meg akkor asszonyéra is, mert megmihálylott a régi.

Most akkor leültem egy sörrel és hagyjon mindenki békén fél órát.... :C

(#62435) npera válasza FőDudu (#62423) üzenetére


npera
újonc

Jók ezek, ha valaki nem akar tekerni. Csak nem érdemes sehol leparkolni, mert hamar viszik. Kelendő cuccok....

(#62436) npera válasza eattila (#62429) üzenetére


npera
újonc

Ez jó!

(#62437) Jahno válasza npera (#62434) üzenetére


Jahno
őstag

Múltkor a városi bicajozás egész jól bejött, akkor kézenfekvő lett volna egy ilyen doboz a cucc hátára, azóta én is nézegetem:

Ebayről azért nem merek. Persze legjobb lenne egy utánfutó, 1-2 zöldséges ládával, aztán kész az is. Meg hozzá elektromos bicaj :-D

(#62438) FőDudu


FőDudu
addikt

Na melyik Fideszesnek van legtechnikas cege?
[link]

A lepes nem butasag, de igy (es ilyenkor) bevezetni butasag.
Eleget szivtak mar az ettermesek.

FőDudu

(#62439) npera válasza FőDudu (#62433) üzenetére


npera
újonc

Az én bringám 5500 volt. De SEK. És ez az extra sárhányóval.

Mondjuk ezt tekerni kell. Kivételes esetben tekeredik a pedálja magától is, de ott szerintem Lucifer van....

0:58-nál bizonyára Lucife tekeri, mert egyébként nem elektromos....

U.i.: a videó óta persze lett rajta új kazetta. Meg új lánc. Meg új lánckerék elöl. Meg a Tiagra váltó ment a polcra és lett helyette hosszú kanalas Deore. És az első Alivio is ment a polcra és lett helyette Deore XT. Meg a váltókarok is Deore és Deore XT....

Mára már csak a következők eredetiek a bringán:

- váz
- kerék
- kormány
- fékkarok
- hajtókar

[ Szerkesztve ]

(#62440) FőDudu válasza npera (#62435) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk a hazhoz is olyan emelkedo van amin kikopod a tudodet... Lefele fasza 40-es tempo tekeres nelkul.

FőDudu

(#62441) FőDudu válasza Jahno (#62437) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen tartot lattam olyan verzioban, ami a nyeregcsore csavarozodik. Csak nem tori el a nyeregcsovet....

FőDudu

(#62442) npera válasza FőDudu (#62440) üzenetére


npera
újonc

A tüdő kiköpés gondolom fakultatív, én inkább a nyomatékra koncentrálok a tüdő köpködése helyett :B

(#62443) Jahno válasza FőDudu (#62438) üzenetére


Jahno
őstag

Mindegyiknek is :-D

Ebben az a szívás, hogy felét műszakilag nem lehet megoldani, mert elmúlt évben műszakilag főleg az volt a menő, ami zöldebb volt energetikailag és hozzákevert még az belső levegőből is. Nem csak sima hőcserélősen. Azt meg akkor lekapcsolja és nem átépíti, ebben az esetben egy mai modern irodaházban pont meg lehet dögleni és éljen a távmunka.

(#62444) FőDudu válasza Jahno (#62443) üzenetére


FőDudu
addikt

Azaz a belteri bufeknek es egyebeknek kampo...
Innen szep nyerni.

Vagy ha jol ertem a kitetelt, akkor uv sterilizalas kell.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#62445) npera válasza Jahno (#62437) üzenetére


npera
újonc

Neked egy jó Larry vs Harry Bullitt kellene, az a mendemondák szerint sört is tud cipelni. Innentől pedig meg is van az üzemanyag, még elektromos hajtás sem kell... :C

Az ára erősen khmmm, nincs kedvem nekem sem vásárolni....

(#62446) FőDudu válasza Phülöp (#62430) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt a pontositas. Shimano E8010 a ferfi.

Popolnoma nov Ridley E-Tempo Disc je bil razvit za osvajanje mestne džungle. Z enim zobnikom z 38 zobmi spredaj in kaseto 11-34 zadaj je enostavno prestavljati prestave in premagati hribovite steze na poti do službe ali ravnih ulic v vašem mestu. Vemo, da je kolesarjenje v velikih, prometnih mestih lahko na trenutke nevarno, zato smo to kolo opremili z disk zavorami. Tako boste zagotovili, da lahko hitro spreminjate svojo hitrost - ne glede na vremenske razmere. Standardno montirana zaščitna oprema bo zaščitila vaša oblačila pred oljem in umazanijo. Nosila za blatnike in stojala omogočajo opremiti kolo primerno za šport in potovanja. Poleg tega smo zdaj dodali udobje električne podpore. Ta dodatna sestavina odlično dopolni vaše kolesarske izkušnje. Sistem Shimano E8010 je sestavljen iz 250-W motorja in 500-Wh baterije. S 40-Nm navora vam koristi tudi optimalna podpora pri pospeševanju za ovinkom ali pri križišču. Bodite mestni in vozite varno. Mesto je tvoje.
Velikost okvirja:
XS (do 170 cm), S (170 do 175 cm), M (175 do 182 cm), L (182 do 187 cm), XL (nad 187 cm)

186 centisen L meret kellhet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#62447) npera válasza FőDudu (#62426) üzenetére


npera
újonc

Inkább ilyet vegyél. Ebből van férfi vázas.

(#62448) Jahno válasza FőDudu (#62444) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy fél szanuás üzemmód lesz. Gyanítom most Teszkóban meglódul a ventillátor kereslet (:- Terasz már majdnem jó, főleg ha nem kell fizetni. Itt zűrös lenne az is, hogy engedjenek esetleg nagyobb kitelepülést, mint eddig.

Borkuckót lehet meglátogatom, belesek raktárba, tervezzük az őszt. Sok haver azt mondja, hogy még inkább kivárna pár hetet/hónapot, szerintem Nekik is igazuk van. Orrba tud ez még minket baszni rendesen. Anyóshoz sem biztos, hogy pár héten belül lemegyünk, aztán kiderül. Ha hétfőtől kánaán, akkor 4 hét és meglátjuk ki mennyire esik ágynak.

(#62449) Jahno válasza npera (#62445) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nekem túl városias. Tanya-módszer kellene:

(#62450) npera


npera
újonc
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.