Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61151) Jahno válasza FőDudu (#61144) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezt hárombetűsnél felvetettem, meg a fizetetlen szabit is, csak az arányok és az időtartam nem mindegy. Most azért nem biztos, hogy kevesebb pénzt szeretnék.

(#61152) FőDudu válasza Jahno (#61150) üzenetére


FőDudu
addikt

Horvathba lecsavartunk vagy 10 eve, Biogradba.
Bementunk a helyi utazasi irodaba, mondjart lett rendes szallas.

Ma meg meg egyszerubb talalni.

Booking valoban lehuz, ha elore foglalsz. Ebbol elnek, na meg a jutalekbol amit a szallasok fizetnek.

FőDudu

(#61153) Jahno válasza cyberde (#61146) üzenetére


Jahno
őstag

Ki kell adni a nyaralót hülyéknek sok pénzért és kész, Te meg mehetsz veretni horvát(h)ba :D Apropopó, nyár vége felére nincs valami fél raktárad egy hétvégi bulihoz?

Többit nem tudom, semmi bajon nem volt Füreddel és Máriafürdővel. Oda mennék vissza akárhányszor is. Szállást utoljára ott helyben meg akartuk hosszabbítani és egy fél napot sem tudtak már adni a sarokban. Keszthelyen meg nem volt kajánk vagy nem is tudom mi volt az elcsúszós koncepció, de cég ajándékaként kaptunk 2+ tálca melegszendvicset. Végén oda is nyomtam a kezükbe egy összeget.

CE hotel továbbra is egy kulahegy, az benéztem, de fél napunk volt szállást találni és ez volt az egyetlen létező hely az országban ahol akadt 2 éjszaka. Legalább este a bárban ingyen volt a piám, mert megdícsértem a szakácsot, lenyomtam egy 3 perces kritkát az egész kócerájról és felávzoltam a projektet, hogy a nemtomki az honnan tud ehető bármit szerezni este 11kor.

(#61154) Jahno válasza FőDudu (#61152) üzenetére


Jahno
őstag

Környékeden is mutass mán valamit, ne csak a szád legyen nagy :-D

(#61155) cyberde válasza Jahno (#61150) üzenetére


cyberde
csendes tag

Nekem ez a foglalás nélküli nyaralás eddig nagyon bejött. Nem minden csaj idegrendszere van rá felkészülve, de annál nagyobb a funfactor. :D

Tunéziában voltunk, vmi lófasztravel utazási irodával, ami -egyébként- úgy dőlt be, hogy mi az utolsó géppel jöttünk haza, a következő turnus, már kint ragadt. :C Azok is rá akartak beszélni mindenféle fakultatív programokra, aminek darabja majdnem annyiba került volna, mint a 2hetes út az olcsó szobával. Viszont -kezdésnek- a staffparking-ra, meg a szeméttárolóra néző szobát (két üveg stlichnaya-ért) elcseréltem egy tengerre nézőre. A fakultatív 2 napos szaharatúra -heroináron- annyit tudott, hogy egy klímás busszal, aszfaltúton elvitték őket vmi oázisba, ahol volt vacsora, meg kulturprogram, majd visszavitték őket a szállodájukba. Mi meg vmi aprópénzért béreltünk egy terpjárót sofőrrel és három napig bolyongtunk a homokban, olyan falvakban ahol turistát csak ritkán látnak. Mondjuk volt vagy 3 defektünk, de attól még autentikusabb egy szahara túra.
Vagy. Az okosok befizették a tuniszi városlátogatást, és egy napra el is vitték őket, ami gyakorlatilag abból állt, hogy gecidrága, de gagyi szuvenírokból bevásároltak a bazárban. Mi ugyanannyiért 2x voltunk Tunisz(h)ba taxival és nem vettünk semmit, de legalább láttuk a lényeget. :D

De ugyanezeket (kipróbáltan) meg lehet játszani Egyiptom(h)ba, vagy Görög(h)be, vagy dél Olasz(h)ba, vagy Thaiföld(h)ön is. De valszeg ahol a turizmusból élnek, ott bárhol.

(#61156) cyberde válasza Jahno (#61153) üzenetére


cyberde
csendes tag

Nyuggerek. Egész nyáron lent héderelnek. A pesti kecókat lehetne max kiadni.

Én már felszámoltam mindent. (amit tudtam) Bérdroid vagyok évek óta. Viszont a sógorom beleugrott a vendéglátóba, úh ha aktuális lesz szóljál és rákérdezek.

(#61157) Phülöp válasza Phülöp (#61036) üzenetére


Phülöp
addikt

Kitaláltam, hogy holnap betegszabi, hétfőn meg bemegyek jópofizni meg összeszedem a cuccaimat. Az imént irtam mail-t a CEO-nak meg az alatta lévő főnöknek, hogy mivan. Rögtön jött is válasz (automata) a kisebbik főnöktől, 2 rövid mondatban vázolja, hogy őt elbocsátották, a leveleket nem kapja meg, keressük a CEO-t ezentúl.
Ez kicsit szarul esett, mert ő pont egyike volt annak a 3 embernek, akivel értelmesen szót lehetett váltani.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61158) FőDudu válasza Jahno (#61154) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt nincs olcso szallas.
Szezonban meg a garazsokban is laknak. :C

FőDudu

(#61159) FőDudu válasza cyberde (#61156) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismerek olyan oreglanyt aki a Vaci utcai kiadott lakasabol el vigan Thaifoldon.

FőDudu

(#61160) Jahno válasza Gabibácsi (#61063) üzenetére


Jahno
őstag

Na, extra szobában 37ezer/éjszaka volt kettőnkre. És persze a hidegvízű medencénél soha senkit nem láttam. Ittam sört, szerintem többet is :-)

(#61161) Jahno válasza FőDudu (#61158) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kell annyira nagyon olcsó, csak ne legyen olyan durván elszállt, mint Balatonnál :C Jó lesz a garázs is. De ha bazi nagy akkor ott tartunk kockabulit :DD

(#61162) FőDudu válasza Phülöp (#61157) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyre csunyabb a tortenet.

En ma megszivtam. Elmentem megvenni az eps lemezt a medence ala. Haza is hoztam, akkor derult ki, hogy amit adtak az Eps70 es nem Eps200 amit vettem. Elobbi nem lepesallo, azaz nagyon sanszos, hogy lerakasnal osszetapossuk es huplis szar lesz az egesz.
Visszavittem, kicsereltek.

Ott talalkoztam egy ex kollegaval (aki az epitoanyag telepen dolgozik). Azt mondja jobban fizet mint a housekeeping ahol nalunk melozott.

FőDudu

(#61163) FőDudu válasza Jahno (#61161) üzenetére


FőDudu
addikt

Tenyleg nem tudok. Asszonyt is folyton kerdezgetik, de nem ismerjuk ezt a reszet a turizmusnak.

A horvath oldalon a Kanegra ami jo, azok ilyen colopokon allo fahazak egy fenyoerdoben. Sajat partja van. Az egy faxa hely es nem is volt elszallt amikor neztem...

FőDudu

(#61164) cyberde válasza FőDudu (#61159) üzenetére


cyberde
csendes tag

Nekem az egyik volt csajom eladta pesti lakását. Vett (Fl) Sarasota-ban egy lakást amit ott kiad és abból a pénzből vígan él Budapesten. :U

(#61165) eattila válasza Jahno (#61139) üzenetére


eattila
csendes tag

En a mentalitast se csipem. A veszelyt vagy annak lehetoseget sem. Inkabb skocia. Vagy A Velencei to. Vagy a Balaton.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61166) eattila válasza npera (#61142) üzenetére


eattila
csendes tag

Asszony is azert menne mert alapvetoen regesz. Neki az olyan mint nekem egy foto muzeum.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61167) ncc1701 válasza FőDudu (#61144) üzenetére


ncc1701
veterán

Pont így vagyok most ezzel. Májust még el tudnám viselni, szó szerint érzem, h egészségesebb így.

(#61168) ncc1701 válasza Sipi- (#61148) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem akarom elrontani, de esélyes, h ez a mocsok őszre visszajön, és ugyanígy bezárnak mindent.

(#61169) Jahno válasza FőDudu (#61163) üzenetére


Jahno
őstag

Igen. Azt már rég bekedvenceltem (:- Majd qnadamét is megnézem.

Most már amúgy jobban állnak, mint 5+ éve, mert akkor szó szerint alig volt valami, csak pár hotel. Azóta ráerősítettek az apartmanos/airbnb-s vonalra, de sokfelé a nagyobb csoportokra és túrázós arcokra mentek rá.

Mondjuk ha haver vezet akkor sörözök és alszunk valami árokszélen :-D Csak éppen szülni készülnek és ki tudja utána mennyire lesz bátor ilyesmikre időt szakítani. Másik haver nem vezet, ott nem ihatok. Viszont még fiatal és biztos nem lesz hisztis. Tán a csaja is elengedi csak meg kell etetni Vele, hogy nagy bizniszt kötünk. Pár év múlva úgysem vesz be ilyen dumát :-D

(#61170) FőDudu válasza Jahno (#61169) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt elfelejtheted.

Qnadamek februarban jottek, akkor raszoltam a lanc igazgatojara es meg pezsgot is kaptak.

Nyaron ez nem jatszik, Pirani parton eselytelen a megfizetheto szallas. Meg ki akar szopni a kozlekedessel, turista hordaval, stb. Piran tele van egesz nyaron.

FőDudu

(#61171) zetor2000 válasza eattila (#61165) üzenetére


zetor2000
senior tag

Skócia helyett inkább Írország, azt jónapot. A táj szerintem szebb, az italuk szerintem jobb - de ez relatív. Meg van gin lepárlójuk, nem is akármilyet főznek. Tavaly év győztese lett.
Ja, a sörök se kutyaütők arrafelé. Kilkenny, Guinness, Murphy's...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61172) FőDudu válasza zetor2000 (#61171) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah. Mind keseru lohugy ;)

FőDudu

(#61173) Jahno válasza FőDudu (#61170) üzenetére


Jahno
őstag

Néztem én Kamnik vagy a jó istennyila felé is, de semmi nem adta ki. Nem kellett volna nekem egyből Piran. Csak egy olyan kevésbé lehúzós hely, mint a Balaton :-D De lehet akkor az estét elverjük a hegyen az eget nézve, reggel 10 felé tán felkelünk egy bokor alatt és kész is, délutánra haza is értünk. Ha sört nem Euróban mérem, akkor talán olcsóbb, mint egy Balaton :-D

De még van időm, megfejtem. Nem kell feltétlen június közepén menni, ha egyáltalán akkor már lehet de februárig sem húznám.

Első terv most egy nyár végi Árokpótló.

(#61174) FőDudu válasza Jahno (#61173) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg nincs hir a hatarok atjarasarol.
Azaz kulfoldi egyelore nem johet.

FőDudu

(#61175) Jahno válasza FőDudu (#61174) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem vagyok külföldi :-D

(#61176) FőDudu


FőDudu
addikt

Asszony tegnap bement jogsit honositani.
Kertek kepet, mert ugye maszkban nem fotoznak.
Ok meg nem jonnek ki a plexifal mogul.
Kesztyuben es msszkban dolgoznak.

Volt nala egy kb 5 eves kep, siman elfogadtak.
Kb 1 het es megvan sz uj.

5 perc volt az egesz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61177) FőDudu


FőDudu
addikt

Keszul az akac szorp:



Cukor nelkul, eritrittel. Nem veletlenul vettem 2,5 kilot a mult heten.

FőDudu

(#61178) eattila válasza zetor2000 (#61171) üzenetére


eattila
csendes tag

Irorszag IS. Gin-t meg nem ittam. Guiness az nekem nem jon be. Meg az ilyen barna izek.

A taj viszont nagyon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61179) Jahno válasza FőDudu (#61172) üzenetére


Jahno
őstag

Dehogy keserű. Ami meg keserű az nem lóhúgy. Majd egyszer kapsz tőlem rendes lóhúgy sört és akkor lesz viszonyítási alapod :-D

(#61180) zetor2000 válasza eattila (#61178) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engem kínáltak ilyen Dingle-vel. Nagyon nem rossz. :)
Árban nem vészes, durván 10-11E idehaza egy 7dl-es üveg. Szóval annyi, mint egy "rendes" ital. Kaptam mellé tinikot is, de nem Kinley-t meg Schweppes-t, hanem Fever Tree-t, meg valami J.Gasco-t. Hát, ilyen long drinknek kitűnő. Kellett volna bele kis jég, de meghívás volt, meg örültem, hogy ilyen csodák is voltak.
Ha egyszer rászánod magad, próbáld ki. Megéri.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61181) FőDudu válasza Jahno (#61179) üzenetére


FőDudu
addikt

Faxe, Lasko, San Servolo, Duvel nem vagyok masik sorre...

Bezombult IT-s vagyok. ;)

FőDudu

(#61182) eattila válasza zetor2000 (#61180) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem iszok drága piát, csak ha kapom. Sőt, úgy alapvetően nem iszom piát. Néha leküldök 1-1 sört, de mindíg rájövök, hogy nekem pont az nem ízlik, ami a sömaliéknek. Nem tetsuzik ha keserű, ha sok a komló, stb.

Szóval na.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61183) Sipi- válasza ncc1701 (#61168) üzenetére


Sipi-
tag

Szuper lesz, ha akkor is bezárják a sulikat újra :))
Szerintem, ha most felvesznek valakit, akkor az a cég nem akar bedőlni ősszel sem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#61184) zetor2000 válasza FőDudu (#61181) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem a Lasko annyira nem jött be. De a haverja, az Union féle ízesítettek igen.
Nyár volt, meleg, ez meg jéghideg. Biztos sokat dobott az élményen, de ízre sem volt rossz. Valami radlerféle.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61185) npera válasza Sipi- (#61183) üzenetére


npera
újonc

Ha ősszel is le akarják lőni az egész szolgáltatói szektort és a gyárakat, akkor azzal úgy igazából meg lehet reccsenteni a gazdaságot.

Még az sem biztos, hogy a mostani leállást nem évekig fogja nyögni a legtöbb ország.

(#61186) ncc1701 válasza Sipi- (#61183) üzenetére


ncc1701
veterán

Most tavasszal sem akart bedőlni a komplett vendéglátó szektor sem, de államilag ellehetetlenítették őket. Szerinted ha márciusban nem vállalták be, h tömegesen megbetegedjenek az emberek, akkor ősszel miért tennék? Ezel a helyzettel pont az a gond, h bizonytalanság van. Azt nem bírja senki igazán.

(#61187) ncc1701 válasza npera (#61185) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálatok most sem finomkodtak, de sokra nem mennek vele, globalizáció van.

(#61188) FőDudu válasza eattila (#61182) üzenetére


FőDudu
addikt

Par honapja kaptam valami Ararat nevu ormeny italt.
12 eves, zold doboz, jol nezett ki.

Mivel en nem iszok konyak felet, neki adtam az egyik kolleganak aki borokkal szokott ellatni. Sommelier is ( de nem azt csinalja). Kaptam mar sok jo bort tole, gondoltam hatha ramegy a konyakra.

Par napja hivott, lelkendezve, hogy nagyon betalalt az ital, kiderult, hogy ezek az ormenyek regebben gyartanak konyakot a franciaknal es meg minosegben is ott van a szeren. Estenkent iszogatja, bejott neki.

Orulok, hogy viszonozhattam a kapott minosegi borokat.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61189) FőDudu válasza ncc1701 (#61186) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah. 24e fertozott, 3e halott az nem kicsi szam.
Igaz felejuk nincs gaz, csak a fovarosban.

Pont mint erre fele.
Itt is a fovarosban van foleg.

FőDudu

(#61190) zetor2000 válasza FőDudu (#61188) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amíg idehaza cucilizmus volt, volt Ararat is. Aztán a rendszerváltás után eltűnt.
Onnan tudom, hogy volt, mert apám itta, meg inná most is.
Egy pár éve láttam a BNV-n, hogy na Ararat, nagy képviselet, kóstoló - persze pénzért - meg lehetett vásárolni klf. ideig érlet italokat, horror pénzért.
Aztán láttam boltban is, hogy na lehet venni, de én annyira nem szeretem a konyakféléket.

Hogy az örmények gyártanák a konyakfélét, az azért kétlem. :) Konyak csak a meghatározott borrégióból származó, adott borból stb... mint idehaza a pálinka. Jó az az Ararát borpárlatnak is. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61191) FőDudu válasza zetor2000 (#61190) üzenetére


FőDudu
addikt

Brandy, konyak, tokmindegy.
Sommelier nyilvan tudja, hogy kizarolag a francia Cognac regio nevezheti ugy az italat, de a brandy is kb tok ugyanaz ;)

FőDudu

(#61192) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na eletem elso megdoglott memoria modulja. Corsair vengeance rgb pro. Sajnos parban kell visszakuldeni gariztatni szoval ma jon a ketto ugyan olya es vissza a regi. Na, azthiszem ezt szerencsevel megusztam.

Nyaralas. En utolsot ugy toltam en vezettem, mellettem ulo meg nezte bookingot es mire odaertunk 300kilometerrol lett valami. Vagy satorhely vagy 4csillagos szalloda. A ketto kozott billegett ideoda a lehetoseg. 80%satorhely 20% agyas szallas volt az arany.

Ja meg a legjobb helyekre ugyse kell foglalni csak idoben megerkezni es lerakni topartra valamit. Pl igy:

[ Szerkesztve ]

(#61193) Jahno válasza BobaHWSW (#61192) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy más az igény, mert itt még egy kocsma sincs. Bár én el vagyok fél éjszaka egy magányos fával, csak lenne már végre nagylátóm. És sok más :-D

Most kivetetik a szabim, lehet valami fél napot összevonok és haver garázsában bohóckodunk absztrakt fényképezéssel, aztán lassan jön egy éjszakás valami csillagjárásos. Aztán a következő tíz jön, hogy sikerüljön is valami :-D

(#61194) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

A kocsi csomagtartoja volt a kocsma. Tobb liter whiskey, gin, rum, bor es par doboz sor es gyombersor volt nalunk. Alkohollal nem volt problema.

(#61195) qnadam válasza FőDudu (#61170) üzenetére


qnadam
veterán

így :)
az agoda azt állította, hogy utolsó szoba, és kiderült hogy tényleg, mert a foglalásunk után már nem tudtam volna másikat lőni, és a helyszínen is látszott, hogy koppra tele van.
egyébként tetszett a tenger az erkélyről (persze, tudományosan google mapsről választottam a helyet, az volt a legközelebb a vízhez :DDD ), és piran teljesen élhetőnek tűnt februárban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#61196) Jahno válasza qnadam (#61195) üzenetére


Jahno
őstag

Esetleg bekopogok és nekilátok alkudozni. Legfeljebb kizavarnak falu szélére a hippi szállásra :C

(#61197) Gabibácsi válasza Jahno (#61196) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem ez a bekopogós alkudozós nem menne, meg gyerekkel inkább a tutira megyek mint az olcsóra.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61198) FőDudu válasza Jahno (#61196) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet ezert latok sok lakokocsit?
Azzal ott all meg ahol akar/tud.

Varosban, tenger kornyeken tilos (kiveve kempingben).
Parkolni lehet, de nem lehet az autoban aludni.

FőDudu

(#61199) eattila válasza FőDudu (#61188) üzenetére


eattila
csendes tag

Személy szerint bort csak nyáron iszok, fröccsnek. Nagyon ritkán lecsúszik natúrban is, de erre évek óta nem volt példa. Konyakot nem tudom mikor ittam utoljára.
Asszem metaxa volt 1x éve, kicsit régebben valami Remy Martin vsop. Kb ennyi.
Ritkán iszok. Akkor se sokat általában.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61200) Jahno válasza FőDudu (#61198) üzenetére


Jahno
őstag

Sátras hely, nem lakókocsis. Eléggé "érdekes" :-D Egy gyengébb pillanatomban azért el lennék egy darabig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.