Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61651) ncc1701 válasza -NoVa- (#61612) üzenetére


ncc1701
veterán

Biztosan kevesebben mocorogtak, de az én ismerettségi körömben gyakorlatilag csak az öregek, meg a parások maradtak otthon. Azok is max 2-3 hétig. Mára kb mindenki úgy él, mint azelött, és ha vírust hall, unottan legyint.

(#61652) ncc1701 válasza blueboi69 (#61627) üzenetére


ncc1701
veterán

Már nem lehet lezárni semmit, kicsavarták a jogot a polgármesterek kezéből.

(#61653) FőDudu válasza Phülöp (#61647) üzenetére


FőDudu
addikt

Aprilis 28-an - amikor elhagytam az olasz munkahelyemet a hegyekben - reggel havazott.
7 oraval kesobb a tengerparton 24 fok volt. En meg ott alltam teli bordzsekiben.

Ehhez kepest egy repulout a nyarba is megvan 1.5-2 ora alatt.
Szoval az utazasi idok jol lerovidultek.

FőDudu

(#61654) ncc1701 válasza cyberde (#61628) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez lesz a megoldás amúgy. Sokan azt hitték, h most majd tesznek pénzeket az EÜ-be, de látható, h inkább még elvesznek, és felszámolnak beteg ágyakat.

(#61655) FőDudu válasza ncc1701 (#61652) üzenetére


FőDudu
addikt

Utepitessel meg mindig megkeserithetik az arra jarok eletet. Talalekony nep a magyar.

FőDudu

(#61656) ncc1701 válasza blueboi69 (#61620) üzenetére


ncc1701
veterán

Tegnap hoztunk el vagy 300db bontott téglát. Yaris+swift. Sokat fordultunk, mert csak 60-at engedtem berakni egy kanyarba. Ülések előre, pokróccal letakartam mindent, majd 2 réteg karton papír. Esemény utáni kipakolásnál törmelék nem volt a kocsiban, azt megfogta a védelem. Gyakorlatilag csak egy laza porszívó, és törölgetés volt, amit hétvégén úgyis szoktam. Nekem megérte a +15 perc, h ~30-40eft-nyi tégla ne okozzon pár 100eft kárt a kocsikban.

(#61657) FőDudu válasza ncc1701 (#61654) üzenetére


FőDudu
addikt

Olvastam valami elemzest es azt fejtegettek, hogy igazabol a keves oregek otthona helyett elfekvonek hasznalt korhazi agyak miatt van szazalekosan nagyobb leterheltsege a korhazaknak. Amugy meg nem lenne gond. Nem tudom, nincs ralatasom.

Manapsag mindenrol lehet olvasni pro es kontra.

Pl: godiek ugye blokkolni akartak a Samsung gyar boviteset, stb. Ez az egyik hir.
Erre a kormany kiemelt akarmive nyilvanitotta, nemzetgazdasagi erdek, innentol coki.
Most akkor ki a rossz?

Godnek jo volt a penz a gyar utan - de nem volt jo a teruleten felhuzott ipari park?

FőDudu

(#61658) ncc1701 válasza npera (#61635) üzenetére


ncc1701
veterán

A bicajos csapatban az egyik srácnak egy ~700 ezres bianchi bicója van, gyönyörű darab, nincs 8kg. Haver multkor kipróbálta, mert nem hitte el, h az a 4kg, ami a sajátja, és ez között van, az érezhető. Na, azóta látom a szemén, h keresi az indokot, h ennyi pénzt elköltsön bicajra, szerinte nagyon durván észrevehető, sokkal jobban lehet vele gyorsítani. De neki otthon anyunak meg kell indokolni a kiadást. :)

(#61659) Jahno válasza npera (#61648) üzenetére


Jahno
őstag

Elég egy kisebb egységben pár ezer ember óradíját és rezsiköltséget megfejteni. Ezt is írtam, itt egy garázscég szállít be valami adatbuszos kábelt, aztán a futószalag is szépen időre/daraba megy, nem lehet csúszni. Ha nincs az a kábel, vagy hibás, akkor 100millió forintos nagyságrend / óra az állásidő. Aztán hiszem ott már nem kell gondolkozni mi a drága, ez persze exponenciálisan is bír növekedni. És akkor ez nem is a teljes céges hálózatot érinti

(#61660) ncc1701 válasza FőDudu (#61657) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát. Itthon a kórházat nehezen használhatod elfekvőnek, mert amint lehet, már rögtön is zavarnak haza.

(#61661) Jahno válasza ncc1701 (#61660) üzenetére


Jahno
őstag

Egyik kampányolós haver szerint nem így van és feleslegesen tartják bent a nem is betegeket, hogy több pénzt tudjanak nyúlni. Én is azt mondtam, hogy azt hallom mindenkit zavarnak elfelé, várólista van mindenre, szóval lenne utánpótlás, de olyan megfejthetetlen lesz, mint a Monor-Cegléd vasútvonal, amivel egyesek szerint nincs semmi baj, ráadásul az jobban is mérhetőbb nekünk civileknek.

(#61662) FőDudu válasza Jahno (#61661) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami kimutatasban lattam egyszer, hogy 800k korul van egy intenziv agy naponta.
Az azert eleg draga mulatsag.

Persze az elfekvo - gy.k. haldoklok - az nem intenziv osztaly.

Ilyen 800K-s napi agydijnal mar ertem miert fizeti ki a nemet egeszsegugy inkabb a taxi szamlat a dializisre igyekvo pacienseknek.
Amelyik beavatkozas nem igenyel korhazi apolast - es eseti - annal valoszinuleg megeri kifizetni a szallitast az alkalmankenti kezelesre.

Es ilyenkor felmerul bennem, hogy nalunk miert nem igy van?
A helyett, hogy korhazba bumszlizna a szerencsetlen, sofort keresve, parkolohelyet foglalva - mehetne taxival, vagy epp a korhaz altal szerzodott fuvarozoval. Es nem biztos, hogy ettol barmi is dragulna.

FőDudu

(#61663) Sipi- válasza Jahno (#61644) üzenetére


Sipi-
tag

Ezt a kört már lefutottam én is. Az olcsó drágább.
Vettem régen magamnak valami kínait. Valahogy működött általában, de inkább nem. A szíjon a "krómozott" rész eltűnt és nem volt valami kellemes utána. Vettem Amazfit Bip-et. Eddig kétszer megragasztottam a kijelzőt, mert elengedte a ragasztás :) De egyébként jó. Asszonyénak semmi baja, havonta tölti, megy.
Srácoknak vettünk valami olcsót a Tescoban, 6ezer körül. Hitvány volt, naponta kellett tölteni, a lépéseket nem számolta, csak ha elindítottad rajta az app-ot (de akkor mást nem tudott), hátlapja folyton leesett és végül el is tört. Karácsonyra kapták, de úgy felbosszantott engem is, hogy a jó félévi bizonyítványért január végén kaptak egy-egy normális Amazfit Verge-t.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#61664) A. Crowley válasza Sipi- (#61663) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nekem apósom mondta, hogy nem vagyok olyan gazdag, hogy olcsón vásároljak. És messzemenőkig igaza van.
Vettem olcsón autós tartót a telefonhoz. 1 hétig volt jó. Mondjuk itt mentségemre legyen mondva, hogy nagy gyártók nem gyártanak ilyet, csak a FusiTech meg a GagyiTron. Aztán vagy belehúzol, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#61665) Jahno válasza FőDudu (#61662) üzenetére


Jahno
őstag

A napi intenzív díj mellé miképpen jöntt ide a szállítás taxival? Bár nálunk ilyen esetre betegszállító kisebb gyűjtőjáratok vannak, az mondjuk jóval olcsóbb, mint a TAXI és még kevesebb a trükközés lehetősége. Meg a dialízis egy ismétlődő valami, de annak sem lesz olcsó a /alkalomra vetített költsége. Mehet tömegközlekedéssel is, vagy ahogy akar.

(#61666) Jahno válasza Sipi- (#61663) üzenetére


Jahno
őstag

6ezer körül már néha volt Mi4, az legalább biztos jó, de elsőre próbaképpen ennyit sem költöttünk. Nem tudom mi lesz, tesóéknak is mondtam jól gondolják meg és csak akkor rendeljünk utána ha tényleg jónak néz ki.

(#61667) Bujdy81 válasza npera (#61635) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Karbon kerékhez másmilyen, puhább fékbetét kell. És nem árt, ha nem fékezel vele nagyot, mert gyorsan melegszik.

Én azt szeretem benne nagyon, hogy durván erősíti a racsni reteszelés hangját, olyan menőnek érzem magam. Meg kigyorsításkor a váltó "csattanását" is szépen erősíti.

Persze néha beleszaladsz olyanba, hogy utazol valakin "rakod a kereket", 170-es pulzussal, érzed, hogy mindjárt meghalsz, de tartod vele a tempót, mert ebből lesz egy PB az adott szakaszon a szélárnyék miatt, ami 45-47 km/h esetén már nem kevés. Aztán hallod az ismerős "csattanást" előlről, hogy, bár Te mindjárt meghalsz, ő még vált nehezebb fokozatra. HÁRMAT! Akkor csendben összeomlasz belül és hagyod elmenni... (kitalált történet)

(#61668) Jahno válasza A. Crowley (#61664) üzenetére


Jahno
őstag

Autós tartót ne is emlegesd, mert akkor még megvettem a legdrágábbat. Kétszer.

(#61669) blueboi69 válasza npera (#61637) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, emlékszem rá. Nos, a csomagtartókárpitból van így most másik :)
De ezt is eladom a francba. Lassan már tényleg az van, hogy a grázsban oldalazva tudok ide-oda mozogni, annyira nincs már hely. Némi felújítás, kertépítés + a bringa, gyerekülés, járólapok, szerszámok, kerti gépek stb. Lábon mint a mogarak sincs már lassan hely bemenni, nemhogy autóval beállni.
Szóval még egy ülésgarnitúra nem fér el. Ha nagyon leamortizálják, akkor majd veszek másikat, addig sem kell ezt tárolni. Bár sajnálnám az biztos.
Így is csomó cucc (asszony sosemhasznált bringája és az én régi bringám) már fél éve kint van a hátsó teraszon leponyvázva.

(#61670) npera válasza Bujdy81 (#61667) üzenetére


npera
újonc

:)

Ja, ismerős mesélte? :B

Nekem ilyesmi a szép élmény. Amikor fut rendesen a bringa és utána kattintok egyet és fut még szebben. A szél meg süvít a sisak pántja mellett..... Hmmmmm.....

0,47-től akció.

(#61671) blueboi69 válasza Jahno (#61632) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hehe :)
Nemtudom hány kg. A kisebbek olyan 5-10kb, a nagyobbak 10-25kg közöttiek lehetnek.
A légrugó kompresszorja dolgozott rendesen. Saccra, olyan 3-400kg körüli lehetett.
Két ilyen kanyar jött.

Még pár hete hoztam téglakövet, összesen 3*600kg-ot. Autó kb meg sem érezte. Mondjuk autópályán éreztem, hogy nem kéne cikázni a sávok között :))

[ Szerkesztve ]

(#61672) npera válasza blueboi69 (#61669) üzenetére


npera
újonc

(#61673) blueboi69 válasza npera (#61672) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Még mindig kurvajó :D
Viszont gyerekkel rémálom a szerelés. Mindent próbál utánozni, elviszi a szerszámokat. Alapvetően aranyos és ő élvezi. Én meg kezdem használni a mágneses alkatrész és szerszámtartót, mert akkor legalább a hengerfejcsavarokat nem kell keresni a sziklakertben egyesével :O

(#61674) FőDudu válasza blueboi69 (#61673) üzenetére


FőDudu
addikt

Hengerfej csavarbol ugyis uj kell minden meghuzas utan, szoval pont nem kar erte...

Nalunk inkabb a szerszamok szethordasa a gond.
Asot, lapatot, gereblyet siman kiviszik az erdobe, aztan ott is hagyjak...

FőDudu

(#61675) eattila válasza Jahno (#61644) üzenetére


eattila
csendes tag

Te szeretsz kipróbálni dolgokat. Én kevésbé :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61676) eattila válasza npera (#61645) üzenetére


eattila
csendes tag

Első körben asszonynak kellett valami, ami akkor is jelez neki, ha a telója a táskában van. Megőrülök, hogy nem veszi fel :D

És akkor már magamat is megleptem. Ha a szíj megreccsen, csinálok rá paracord-ból. Kollégának is kell csinálnom egyet még. Szóval no problem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61677) blueboi69 válasza FőDudu (#61674) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bármilyen csavart, anyát, rugót, akármit mondhattam volna :)

Szerszámok széthordására nálunk egyelőre az van, hogy sokmindenből van gyerekszerszám és azt ő kapja. Ha máshoz nyúl, akkor megbeszéljük, hogy az apáé és használja az övét. Az esetek 90%-ban működik is.

(#61678) eattila válasza FőDudu (#61662) üzenetére


eattila
csendes tag

A dialízises beteget nem intenzíven szállásolják el amúgy sem.....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61679) A. Crowley válasza blueboi69 (#61673) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nyugi, mikor 10 éves lesz, akkor már veszekedni kell vele, hogy segítsen. Élvezd addig ki. :)

(#61680) ncc1701 válasza Jahno (#61661) üzenetére


ncc1701
veterán

Asszony nagybátyját úgy küldözgették haza a végén, h 3 nap múlva már ment vissza, olyan szarul volt. Aztán valószinű kórháza, esete válogatja.

(#61681) ncc1701 válasza A. Crowley (#61664) üzenetére


ncc1701
veterán

Autós teló tartóból kerestem direkt drágát. Legyen aluból, cserélhető cuppantóval, stb. Az sem baj, ha nem 3eft. Oszt nincs. Tényleg vagy kifogod a jót, vagy eldobod.

(#61682) Gabibácsi válasza ncc1701 (#61602) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez nem parázás

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61683) ncc1701 válasza Bujdy81 (#61667) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezek ilyen vicces történetek. Mi azt szoktuk játszani, h elkezdünk szélárnyékban fütyörészni. :) Ezt egyszer eljátszottam egy sráccal, aki mögé paraszt módon odapofátlankodtunk olyan tartós 35-37-es tempó magasságában, na, az nem díjazta, mert kigyorsított. :)

(#61684) FőDudu válasza ncc1701 (#61681) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a magneses verzio aminel egy 5 Forintos meretu magneses cuccot ragasztasz a telo hatuljara az eleg jol mulodik.

FőDudu

(#61685) Gabibácsi válasza ncc1701 (#61600) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tehát egy sofőr átlát az egész világon, és elmondja a teremben a frankót a sok iq negatív gyúrósjóskának értem.
kolléganőm férfjének kollégája negyvenes keményen sportoló, majdnem belehalt, 5 hét alatt épült fel, de van maradandó károsodása is. Blogot is írt róla. Valahogy jobban elhiszem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61686) Gabibácsi válasza ncc1701 (#61609) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nincs hát, a napi 10 ember az nem számít.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61687) Gabibácsi válasza cyberde (#61628) üzenetére


Gabibácsi
tag

A betegek nagyrésze idősotthon an fertőződik meg. Én is tudok nagymellénnyel fasságokat írni :D ugyanoda jársz gyúrni mint lezli?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61688) ncc1701 válasza Gabibácsi (#61686) üzenetére


ncc1701
veterán

Napi 90 hal megdaganatos megbetegedésekben, 120 szív és érrendszeriben (dohányzás, elhízás), amúgy itthon napi 350 ember hal meg egy jobb napon, influenza szezonban 400 felett. Most kifejezetten kevesen haltak ebben a negyed évben, az a 10 ember kb kerekítési hiba.

(#61689) ncc1701 válasza Gabibácsi (#61685) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem sofőr, asszem valami segéd izé. De asszem jobban belelát az egészségügybe, mint mi itt a fotelból.

(#61690) ncc1701 válasza FőDudu (#61684) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát igen, csak hová tegyem a másik felét? Swiftben valahogy nincs helye.

(#61691) qnadam


qnadam
veterán

tévében f1 közvetítés. az élmezőny épp villeneuve, alesi, schumacher. damon hill pedig másodszor csúszik ki.
tetszik :K
szerk: schumacher megelőzte alesit.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#61692) Jahno válasza ncc1701 (#61688) üzenetére


Jahno
őstag

Mer' még korlát van.

(#61693) Jahno válasza Gabibácsi (#61687) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből is látszik, hogy ott veszélyes ahol skn csoportosulnak egy helyen.

(#61694) Gabibácsi válasza ncc1701 (#61688) üzenetére


Gabibácsi
tag

És plusz tíz koronavírusban
szerintem egy ember halála sem kerekítési hiba

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61695) FőDudu válasza Gabibácsi (#61685) üzenetére


FőDudu
addikt

Asszony akit szokott vinni a nyelviskolaba az egy idosebb no. Portorozsban vette fel, ugyis utba esett.

Utolso 1-2 orat ugye kihagyta, mert a kurzus nagy resze kulfoldon sielt. Es akkor mar tudtuk.

Most beszeltek, a no es az unokaja hulla beteg volt marcius elejen. A no kb 3 hetig kohogott, unoka korhazba is kerult. Es kiderult, hogy februar vegen meg sielni voltak az olaszoknal.

Asszony is ragta a fulem, hogy gyerek is menjen, iskola is oda szervezett sitabort. Szerencsere pont lemaradtunk rola. Majd jovore.

FőDudu

(#61696) Gabibácsi válasza ncc1701 (#61689) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van mentős rokonom, hagyjuk mit tud :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61697) Gabibácsi válasza qnadam (#61691) üzenetére


Gabibácsi
tag

Régen a régen is jobb vót :DDD amúgy akkor még számomra nézhető volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61698) FőDudu válasza Gabibácsi (#61694) üzenetére


FőDudu
addikt

Tordasi ismeros szerint az ottani oregek otthonaban is vagy 30 fo meghalt az elmult 2 honapban.

Hivatalosan 1 fo koronas, az a korhazban lapta el es ott is tartottak.

Hogy az oregek otthonaban elhunyt kb 30 fobol mennyi a koronas azt nem tudni. Hivatalosan 0.

FőDudu

(#61699) Gabibácsi válasza FőDudu (#61695) üzenetére


Gabibácsi
tag

24-én lesz szülinapom, lehet lemegyünk már a szüleimhez, még kérdéses.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61700) ncc1701 válasza Jahno (#61692) üzenetére


ncc1701
veterán

Ölég alacsony azért az a kerítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.