Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61201) halapidori válasza qnadam (#61195) üzenetére


halapidori
csendes tag

izé.

(#61202) Jahno válasza Gabibácsi (#61197) üzenetére


Jahno
őstag

Én biztos beszopnám, pár kis helyen láttam is bed&brekfast táblát, de tuti nem arrafelé indulnék és most egy Róma/Párizs/ nagyobb helyen, vagy Tenerifén nem tudom mihez kezdjek. Előre meglesem Booking/AirBNB, van kép, elrendezés, ár aztán akkora meglepetés már nem érhet Kisebb hosteleken van felirat, de magánszállásokat fel sem ismered az utcáról.

Elégg talpraesett havehersrác speciel ezt pont beszopta, nem volt szállás, közben este is lett aztán csak mászkált ide-oda sok bőrönddel a nem rövid utazás végén. Ott meg elétoltak egy 6x számot, hogy ez van vagy nincs semmi. Kénytelen volt belemeni, másnap sem talált sok mindent, aztán kis vergődés után inkább haza is jött, két hetes nyaralását lefaragta 3 naposra.

(#61203) Bujdy81 válasza FőDudu (#61162) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha még nem raktad le, akkor esetleg vidd vissza az EPS200-at is!
Az mennyit bír? Medence azért majdnem 1 tonna/nm, az nem sima lépésállót kíván meg!

Én XPS300-at rakok le, mert az egyrészt 30 tonna/nm esetn roskad 10%-ot, másrészt pedig zártcellás, bár nálatok a fagy nem veszélyezteti, ez tény...

(#61204) Phülöp válasza halapidori (#61201) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor kellett volna izélni, amikor először felkerült a netre ez a kép.
Azóta már serdülő srácok nemzedékeinek nedves álmaiban tükröződik, de ez ellen már nem tehetsz semmit.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61205) cyberde válasza Phülöp (#61204) üzenetére


cyberde
csendes tag

:DDD

(#61206) cyberde válasza Jahno (#61202) üzenetére


cyberde
csendes tag

Aki bőrönddel utazik, az minden szopást megérdemel. :U

(#61207) eattila válasza halapidori (#61201) üzenetére


eattila
csendes tag

Kvázi igaza van, a kilátás jó :D (Ssssssorry)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61208) eattila válasza Phülöp (#61204) üzenetére


eattila
csendes tag

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61209) Samott válasza eattila (#61208) üzenetére


Samott
addikt

Streisand effect IRL

Mas, #comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#61210) -NoVa- válasza cyberde (#61206) üzenetére


-NoVa-
őstag

2 hétre valóban, bár a felfújt pilágeslabda nehezen fér be a hátizsákba, és a flexet sem szabad otthon hagyni, hátha kell. Ránk meg pislognak a reptéren, hogy 2 gyerekkel kézipoggyásszal járunk világgá, mert minek több.

(#61211) Jahno válasza -NoVa- (#61210) üzenetére


Jahno
őstag

Egyszer vittem komplett vaku szettet is, mert ott legalább ráértem a gyerekkel kísérletezni.

(#61212) halapidori válasza Phülöp (#61204) üzenetére


halapidori
csendes tag

akkor is izéltem, csak akkor élőben.

(#61213) npera válasza FőDudu (#61198) üzenetére


npera
újonc

És power nap?

(#61214) Phülöp válasza halapidori (#61212) üzenetére


Phülöp
addikt

aránylag kevés ráhatással vagy akkor a történésekre

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61215) npera válasza qnadam (#61195) üzenetére


npera
újonc

Jó kép, de mivel úriember vagyok, ezért nem kommentelek többet.

(Disclaimer: a hölgyektől előre is elnézést szoktam kérni, mivel úriember vagyok.... mármint ami az úriemberség után szokott következni.... :DDD )

(#61216) npera válasza halapidori (#61201) üzenetére


npera
újonc

Most mit izé? Ha kompozíció van, akkor kompozíció van... :C

(#61217) npera válasza halapidori (#61212) üzenetére


npera
újonc

Too much detail!!!!! :Y

(#61218) FőDudu válasza Bujdy81 (#61203) üzenetére


FőDudu
addikt

Pont jo lesz. Az eps 200 az 200Kpa, azaz 20T/m2. Annal zsugorodik 10%-ot.
Nalunk meg 13T lesz kb 20m2-en. Szoval meg a huszadahoz sincs kozel.

Ez mar lepesallo, erre megy a medence ala valo talaj takaro folia, arra a medence.
Ha nem jo, lesz mit elegetni a kovetkezo majus elsejei nagy egetesen... ;)

FőDudu

(#61219) npera válasza Phülöp (#61214) üzenetére


npera
újonc

Bizony!

Feleségem nagymamája 1921-ben született és a férjének egyből megmondta, hogy "egy harmónikus párkapcsolatban nem lehet parancsszóra ugrani". Ezt így. Akkor a feminizmus még nem annyira volt elterjedt, de a nagymama eléggé kemény nő volt már fiatalon is.

A férje a megye leggazdagabb iparosa volt, mérlegekkel dolgozott. Bőrönddel hordta haza a pénzt és fogadott hamar a nagymama mellé egy lányt, hogy az csinálja a házimunkát. A nagymamának az volt a feladata, hogy szép legyen.

Mondjuk ez a harmónikus párkapcsolat sajnos visszaütött és 6 év után elvitte a nagypapát a szíve. Utána meg a kommunisták a házat, meg a földet és mindent, de ez már egy másik történet.

Visszatérve a lényegre: szerintem nem eléggé harmónikus a párkapcsolat, ha halapidori nem tudta helyben töröltetni a képet qnadammal :C :Y

U.i.: én is harmónikus párkapcsolatban élek. A 6-éves élettartamot már túlléptem, de otthon fogom szépen a pofámat és a fényképezőgéppel óvatosan kattingatok :C

(#61220) npera válasza Jahno (#61211) üzenetére


npera
újonc

Nálad a komplett vaku szett az nem egy Speelite 420 és mellé egy tejfölöspohárból hajtogatott derítő, erre emlékszem határozottan :R

(#61221) npera válasza halapidori (#61201) üzenetére


npera
újonc

A legjobb, hogy ha nem izéltél volna, akkor nem keresem vissza a hozzászólást és nézem meg a képet. Too late!!! :C

(#61222) cyberde válasza -NoVa- (#61210) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ha több időre utazol, és több dologra van szükséged, akkor csomagként kell feladni címre egy biztonságos szállítóládában. Olcsóbb, mint a poggyásztúlsúly ára, meg a kínlódás az sk logisztikával.

Utoljára majdnem egy hónapot voltunk Thaiföld(h)be -fejenként- egy kb 60l-es hátizsákkal + egy nagyméretű övtáskával.

Egy póló, vagy papucs, vagy szappan, vagy fogkrém sehol nem kerül többe, mint MOn. Teljesen felesleges ilyesmit reptetni, akár a európán belül is, pláne a tengerentúlra. Minden másra ott a mastercard.

A legbizarrabb, amikor repülős útra visznek magukkal kvfőzőt (kv-val), meg semmiresejó utivasalót, meg napernyőt, meg szalmakalapot. Aztán csodálkoznak, hogy a 20 forintot nem érő szarjaikért kifizettetnek velük 30ezer huf túlsúlyt.

(#61223) FőDudu válasza npera (#61213) üzenetére


FőDudu
addikt

Kimehet a partra power napot csinalni.
Ha jol ertem a rendelkezest, akkor bemehet a lakokocsival vasarolni, parkolhat is vele, de nem tartozkodhat benne (azaz kozteruleten nincs kempingezes).

Van kemping (2-3 is a kornyeken), ott kaphat aramot, vizet, zuhanyzot, stb.
Varoson kivul meg ingyenes lakokocsi parkolo is van - ott kap peldaul aramot, de ott csak nap kozben allhat meg (ott is tilos aludni).

Ma mar lenyirtam a fuvet, aztan volt ceges torna - egy Spa terapeuta tartott hat es nyak treninget. Szoval iPad es HK Onyx ki a teraszra, aztan hadd szoljon. Legkozelebbre felfujom a fitnesz labdat is, szeken nem olyan jo az ulos feladatokat csinalni. Gyerek is jott, elvezte.

Aztan megreggeliztunk, megettuk az elso sajat paradicsomunkat (iden):

Fincsi volt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61224) halapidori válasza npera (#61219) üzenetére


halapidori
csendes tag

qnadam úriember a legjobb fajtából, még akkor megmutatta, én mondtam, hogy "jóvanakkor". Meg amúgy is, jóvanezakép, csak jeleztem, hogy izé. :)

(#61225) eattila válasza Samott (#61209) üzenetére


eattila
csendes tag

Na ezen felröhögtem erősen :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61226) ncc1701 válasza FőDudu (#61223) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk most lett kiültetve a paradicsom palánta. :)

(#61227) Phülöp válasza cyberde (#61222) üzenetére


Phülöp
addikt

mi speciel feladott poggyásszal költöztünk Máltáról Finnországba, ez volt a legolcsóbb megoldás

a Finnair 20 eurót kér egy 23 kilós csomagért
Amea hozott magával 4-et, cimbora 2 körben 6-ot + a 2 macskát, nekem maradt 4
egy csomag benne van a jegy árában, így 4-et nem is kellett kifizetni
200 euróból megoldottuk a költözést + a macskáknak 2x50 euró volt a spec. jegy

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61228) eattila válasza npera (#61219) üzenetére


eattila
csendes tag

Enyim asszony elkészíteni se hagyja a képet! Kevés kivételtől eltekintve..... Bár a Dóriénál hogy is mondjam belemenősebb kép is született már. Bár nem látszik rajta semmise.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61229) eattila válasza ncc1701 (#61226) üzenetére


eattila
csendes tag

Az én 2 paradicsom növényemen már összesen 6 paradicsom növekszik.... Jó lesz ez.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61230) FőDudu válasza ncc1701 (#61226) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk sincs meg kiultetve. Egy virag cserepben van. Aztan nappalra kirakjuk, este be.

Ez a mag valahogy a foldben maradt, aztan amikor a nejem Leandert gyokereztetett es fold kellett akkor hozott be a foldbol. Ez meg kinott a Leander mellett.
Amikor mar be lehetett azonositani, akkor kiderult, hogy paradicsom.
Igy meghagytuk. Mar meter magas.

Valamikor mostanaban allunk neki a palantak kiultetesenek.

FőDudu

(#61231) FőDudu válasza Phülöp (#61227) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt jo olcson megusztatok. Gondolom beletelt nehany napba amig igy osszeallt.
Olcso repjegy, milyen papir kell makkaknak, stb...

FőDudu

(#61232) Jahno válasza npera (#61220) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, mert 3 vaku, akkuk, állványok, kioldók, üveggömb :wub: meg mindenféle izével megraktam egy külön bőröndöt, hogy aztán a tengerparton ne találjunk egy sötétebb helyet :-D

(#61233) Jahno válasza cyberde (#61222) üzenetére


Jahno
őstag

Ez már nagyon tudományos :DD

(#61234) cyberde válasza Phülöp (#61227) üzenetére


cyberde
csendes tag

Azért egy költözés, az nem nyaralás. Nyilván ott más a matek, pláne egy cimborával (138kg motyó) megtámogatva. :K

(#61235) Jahno válasza eattila (#61229) üzenetére


Jahno
őstag

Lassan ideje kifaggatnom tesómat, hogy mit ültetett. Csak úgy hobbiból :C Előző évben saccperkábé 800 kiló krumpli volt a fogyasztásuk :DD

(#61236) FőDudu válasza cyberde (#61222) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyszer az egyik szobaban bejelzett a tuzjelzo, meg a telefon is hibat jelzett, hat felmentem a biztonsagi orrel. Kinaiak foztek az intarzias asztalon ilyen tesztas levest. Telefon kihuzva.
Azota se tudjuk miert jelzett a fusterzekelo, ben volt se fust se tuz. (mondjuk lehet ezert cserelik oket kb fel evente - miindig jon a biztonsagis szakasz azzal a furcsa, hosszu nyelu szerszammal amivel ezeket letra nelkul elerik).

En meg eletemben nem lattam olyan pici rezsot, lehetett vagy 10 centi az atmeroje.
Mint egy kisebb QI tolto kb.

Rezson egy fem bogre, abban foztek...

Szoval a minden szart cipelunk magunkkal az nem kifejezetten magyar szokas ;)

FőDudu

(#61237) FőDudu válasza cyberde (#61234) üzenetére


FőDudu
addikt

Amcsiknal divat a garazsvasar. Amikor tavolabbra koltoznak, akkor kiarusitanak.
Ami nem fer be az adott Uhaul-ba, azt kiaruljak.

Lehet olcsobb az uj helyen a butor, mint meg1x fordulni.
Mondjuk arra fele vannak am tavolsagok.

Nekunk csak 1x sikerult 300Km-t koltozni mindennel egyutt. Mondjuk azt februarban, fel meteres ho idejen.

A tobbi (nagyobb tavot) mar csak aprosagokkal tettuk meg es butorozott lakast bereltunk vagy vettunk mindenbol ujat.

FőDudu

(#61238) FőDudu válasza Jahno (#61235) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem volt kisse egyhangu az etrendjuk?
Krumplipure krumplisalataval, krumplis langos krumplilevessel, stb... :C

FőDudu

(#61239) cyberde válasza FőDudu (#61236) üzenetére


cyberde
csendes tag

Valószínűleg az nem füstérzékelő, hanem hőgyorsulás erzékelő volt. Ugyanúgy néz ki csak nem a füstöt, hanem a lángot, ill. a hirtelen hőmérsékletemelkedést érzékeli.

(#61240) FőDudu válasza cyberde (#61239) üzenetére


FőDudu
addikt

Elkepzelheto. Ennyire nem ismerem a biztomsagi rendszert.

FőDudu

(#61241) cyberde válasza FőDudu (#61237) üzenetére


cyberde
csendes tag

Van olyan, hogy jobban megéri a sajátodat vinni, mint újat venni.

Mikor pl kifejezetten búvárkodni voltunk négyen Egyiptom(h)ba, akkor egy hónappal elötte feladtuk a ruhákat, mellényeket, maszkokat, uszonyokat, reduktorokat egy jó nagy ládában. Olcsóbb volt, mint bérelni a nem biztos, hogy passzentos,nem biztos, hogy 100% biztonságos -használt- felszerelést.
Valszeg a Nagy Korallzátony(h)ba megyünk, akkor másképp fogott volna a ceruza.

(#61242) Jahno válasza FőDudu (#61236) üzenetére


Jahno
őstag

Az fél évente csak tesztelés lesz :-P

Ezt szépen rányomja, kap egy kis műfüstöt, pipa, aláír:

Érzékelő meg akár infra is, aztán a hőmérsékletre ugrott rá.

(#61243) Jahno válasza FőDudu (#61238) üzenetére


Jahno
őstag

Sültkrimpli a menőség, de nyilván akad minden. Azt anyám úgy csinálja, mint ha muszáj lenne. Mindig előkap egy tállal, kölkök meg két pofára tömik akár csak így hirtelen napközben vagy ebéd előtt, míg elkészül a fő kaja.

(#61244) FőDudu válasza Jahno (#61242) üzenetére


FőDudu
addikt

Hasonlo cucc, de cserelik vele. Mindet. Ezert jonnek ketten - egyik letiltja az adott erzekelot, masik kicsereli.

(aztan lehet ezeket mashol tesztelik es ugy hozzak ide cserere - nem ismerem a protokollt).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61245) Jahno válasza FőDudu (#61244) üzenetére


Jahno
őstag

Fé évente elég hülyeség lenne és mocskos drága is, szóval nem tudom. Érdekes lehet a gyorszára bekötés is, olyat ezen még nem láttam, de semmi sem lehetetlen. Nem lehet, hogy vezeték nélküli cuccok? Érzékelőktől függően 5-10 éves szavatosságok repkednek és mivel legtöbb értelmes ipari cucc, ezeket bőven bírják. Mostaniak megsemmisítése már kicsit olcsóbb, de ha felétek fél évente több 100 darabot lecserélnek és darabja saccperkábé 100 Eurós nagyságrend, azért évi sokban lesz.

(#61246) FőDudu válasza Jahno (#61245) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem.

Ez egy ilyen bajonet zaras erzekelo, rarakja azt a gimbalos baszt, eltekeri, leveszi a regit, felrakja a masikat.

Fel vannak sorszamozva, nem lehet oket osszekeverni. Es vezetekes, mert tuzallo kabelezesuk van.

Ne kerdezd miert igy megy, nalunk a teszteles akkor megy amikor zarva vagyunk.
Nem lehet a vendegeket tuzrizasztassal basztatni.

FőDudu

(#61247) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Aztakettőbeb....
Volt egy foglalásunk pünkösdre, Balatonfüreden. Jeleztük, hogy ok, nem mondanánk le (ingyen lemondható amúgy), hanem átfoglalható-e nyárra és kiterjeszthető 1 hétre?
8 éjszakára kaptunk szobaárat, 601k HUF.
Lehet inkább lemondom a 'csába.
Ok, 4* sup, de akkor annyira mégsem lehetnek olyan trutyiban. Vagy csak én gondolom rosszul?

(#61248) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, leadtam a dolgaimat, szabad ember vagyok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61249) Gabibácsi válasza A. Crowley (#61247) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mondd le, ennyiért azért már durva helyekre tudsz elmenni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61250) Phülöp válasza Gabibácsi (#61248) üzenetére


Phülöp
addikt

én lebetegedtem, itthon vagyok

közben elküldtem a francba a hollandokat, nem lesz elektromos biciklink idén
elvileg a refund már úton van
igaz, a tulajt kellett zaklatnom, hogy lépjen már valamit
nem sokra rá felhívott a customer support feje, hogy elnézést kérjen
inkább a dolgát végezte volna

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.