Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62301) Sipi-


Sipi-
tag

Jelenleg kb. 600 MB-nyi, de lassan növekedő mennyiségű adatot szeretnék rendszeresen backup-olni valahova, ahonnan szükség esetén vissza is lehet állítani. Titkosított (gpg vagy majd még kigondolom) fájlok, málnapc-ről. 2GB-nál nem lesz több várhatóan az adatmennyiség.
Mit ajánlotok?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#62302) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Sziasztok! "Milyen pc-t vegyek" témában melyik topicba írhatok? :U

(#62303) Samott válasza sum-blink (#62302) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem ide: Milyen asztali gépet vegyek?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62304) Jahno válasza Samott (#62299) üzenetére


Jahno
őstag

A vékonyságában lesz a trükk, meg a jó ég tudja. Kérdés a papír az valóban jobb-e és környezetbarátabb-e? Valamint ott az Indexes cikk teljesen szokásos vidéki helyszíneket hoz példának, ahol továbbra is tonnaszám öntik a szemetet a világba és inkább ezt kellene nagyban meglépni, ne itt a saccperkábé félig fejlett újrahasznosítós, szelektíven matekozós, de legalább hulladékkal gazdálkodós EU közepén makettkedni látszat intézkedésekkel.

Bár szennyezésben ez is érdekes kérdéskör a fejlődő államok kérdéskörében, csak még egyelőre nem lehet zacskótól fuldokló bébifókát nyomni és az nem háborítja fel a világot, csak mi páran hümmögünk rajta:

(#62305) zetor2000 válasza Jahno (#62304) üzenetére


zetor2000
senior tag

A papír másképp szennyez.
A nejlon ugye általában nem, vagy g*ci lassan bomlik le. A papír meg az újrahasznosításához igényel olyan (alap)anyagokat, amik nem éppen környezetbarátak. A gyártása még csak-csak...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#62306) zetor2000 válasza Sipi- (#62301) üzenetére


zetor2000
senior tag

600 megányi cucc az épp aktuális telefonodon bőven elfér. De mondjuk egy Gmail levelező piszkozatában is. Meg egy-két pendrive-on. 600 mega konkrétan egy CD lemezen is, bár ezt már nem nagyon javasolnám az idők végezetéig... :)
Ingyen felhő szolgáltatások vannak, amik 1-2 gigát adnak. Google Drive pl.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#62307) Sipi-


Sipi-
tag

https://divany.hu/lajfhekk/2020/05/15/szajmaszk-szemuveg-parasodas

Amikor a hamis hír elé odaraknak egy tudományosnak hangzó nevet, attól az még hamis marad. Amióta szemüveges vagyok (30+ éve) mindig is szappanos vízzel tisztítom a szemüvegem és ettől függetlenül párásodik ugyanúgy.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#62308) Sipi- válasza zetor2000 (#62306) üzenetére


Sipi-
tag

Napi automatikus backupot akarok, cron-ból futtatni, linux-on. Szóval azért nem teljesen triviális :))
A házi "NAS" tartalma ez. Ide menti asszony a srácok sulis feladatait, a visszaküldött anyagokat és "Karanten Hazi (version 2).xlsx" -t, aminél fontosabb nem létezik a home-school időben :DD Ugyanis ebben van nyilvántartva, hogy milyen feladatokat kaptak, mikorra kell visszaküldeni, vissza lett-e küldve, stb. Színes, soksoros, sokoszlopos, de nélküle biztos elmaradt volna már pár lecke visszaküldése.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#62309) Jahno válasza zetor2000 (#62305) üzenetére


Jahno
őstag

No ezaz a gyártással is, azt senki nem hasonlítja össze? Indiakínatöbbiek meg tonnaszám nyomja a hulladékot a természetbe.

(#62310) zetor2000 válasza Samott (#62299) üzenetére


zetor2000
senior tag

Zöldségnél van, hogy nem kérek / veszek el csomagolást. Paprika, hagyma, retek, újhagyma, uborka - meg általában az ilyen nagyobbak olyanok, hogy én személy szerint nem csomagolom. Az apróbbakra vannak ilyen textil hálók, de a fene tudja, hogy én cipeljem ezeket a közértbe, az jelenleg egyelőre nem opció. Ott még talán megvenném, de mi lesz vele? Gyűjteni nem fogom, az zicher. Talán, ha visszaváltható lenne, akkor visszavinném.
És akkor vannak ezek a remek kis apró gyümölcsök, mint pl. eper, málna, cseresznye, ribizli stb., ami ha ránézel, összenyomódik, és levet ereszt. Ezekhez esetleg papírdoboz , valami csoda bevonattal, hogy mire hazaérek, ne ázzon el minden.
Húsokhoz / felvágottakhoz a nem egyszer többször használatos műanyag dobozt el tudom képzelni, hogyha az fasza, akkor megvenném. Ha visszaváltós, akkor pláne. És ha mondjuk "rakásolható" bizonyos keretek/méretek közt, akkor még a hűtőben a tárolás is könnyebb tud lenni. Abból talán lehetne olyat, hogyha törik, akkor be lehessen olvasztani és újrafröccsönteni. Azaz valami épeszű műanyagot használni hozzá, ami relatív tartós, és jól újrahasznosítható.
Pékárura nincs nagyon tippem, a papírzacskó régebben jó volt, de az újrahasznosítása nem túl környezetbarát.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#62311) zetor2000 válasza Jahno (#62309) üzenetére


zetor2000
senior tag

A papír talán normálisan képes lebomlani. Ha nincs nagyon agyonkezelve mondjuk fehérítővel, akkor ugye ilyen sárgás-barnás a színe. Ha bekevered mindenféle növényi "selejttel" (lenyírt fű, gabonaszár, stb.), akkor szerintem elég jól komposztálódik.
Gyanítom, a műanyag gyártása már a kezdetekkor szennyezőbb, ott valami kőolaj kell, hogy a megfelelő polimerek meglegyenek a kiinduláskor is. Az meg ugye nem túl környezetkímélő.
A papír növényi alapanyagokkal indul, ami akár nőhet "magától" is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#62312) FőDudu válasza Samott (#62299) üzenetére


FőDudu
addikt

Zoldsegnel itt mar regen ilyen lebomlos zacsi van (az a vilagos sarga szinu lagyabb zacsko).
(szin expertek most johetnek a tejszinutol a kiskacsa szinig kb mindennnel, nekem vilagos sarga).

Jo is, mert van egy kisebb zoldseges kukank amit kb naponta uritunk a kozeli biologiai kukaba - abba pont jo es igy valoban nincs feleslegesen kidobott zacsko.

FőDudu

(#62313) FőDudu válasza Jahno (#62300) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha yandexre is kuld adatot, akkor ne lepodj meg.

FőDudu

(#62314) Samott válasza FőDudu (#62312) üzenetére


Samott
addikt

Igen, csak a cikkben meg csak nem is emlitik a lebomlos zacsit (az valami kukorica kemenyitobol keszul es komposztalhato).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62315) FőDudu válasza Sipi- (#62307) üzenetére


FőDudu
addikt

Borotvahab. Furdoszoba tukron mukodik.

Szepen megtisztitod vele a lencset es talan ugyanugy nem parasodik ahogy a furdoszoba tukor.

FőDudu

(#62316) Jahno válasza FőDudu (#62313) üzenetére


Jahno
őstag

KIFÜ rányomta a pecsétet, nem azzal lesz a bajom, hanem a működésével és a gyakorlati hasznosságával.

(#62317) FőDudu válasza Samott (#62314) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom mibol van, ilyen eleg puha gumiszeru tapintasa van.

FőDudu

(#62318) Jahno válasza Samott (#62314) üzenetére


Jahno
őstag

Ami nem annyira bomlik le és kvázi élelmiszert kell rá pazarolni nagy erőkkel. Érdekes mellékszál.

(#62319) Jahno válasza Sipi- (#62308) üzenetére


Jahno
őstag

IronMountain kliens nincs Linuxra?

(#62320) FőDudu válasza Jahno (#62316) üzenetére


FőDudu
addikt

Micsoda? Kiralyi Futyi Ugynokseg? :C

FőDudu

(#62321) Phülöp válasza Sipi- (#62307) üzenetére


Phülöp
addikt

Párásodás ellen talán érdemes kipróbálni a borotvahabos kezelést, ami szélvédőnél működik.
Csak azt pont szétkeni a dolgozó a szemüveg törölgetésekor.

Utóbbira nekem leginkább a deKatlonos mikroszálas kendő jött be. Azt péntekenként ellögybölöm szappanos vízzel, hétfőtől újra működik. Melóban erősen kellemetlen az olajpára a levegőben, pár nap alatt telítődik vele a törlőkendő is használat során.
Próbáltam legalább 10 különböző mikroszálas csodát, de a deKatlonos vált be leginkább (a napszemüvegeknél van kirakva)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62322) Phülöp válasza FőDudu (#62312) üzenetére


Phülöp
addikt

Halványzöld lesz az.:)
És pont jól jön, amikor a macskaalmot takarítom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62323) zetor2000 válasza Phülöp (#62321) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szemüvegtörlésre én is mikroszálast használok. Szerintem legjobbabb. Az eredete annyira nem érdekel, itt van ugyan deKatlon, de nincs autóm, a Nyugatinál van a városban, amihez nem kell autó, de az meg messze van nekem, pláne, hogy március közepe óta nem vettem bérletet BKVra. Szóval általában a közelebbi diszkont üzletekben veszem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#62324) FőDudu válasza Phülöp (#62322) üzenetére


FőDudu
addikt

IIIIIgen.... Olyan zoldessargasvajszinu ize...
:C

FőDudu

(#62325) FőDudu válasza Sipi- (#62301) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt akar a routeredbe dugott pendrajvra is kimentheted idonkent - idozitve - igy ha megcsuklik a malna SD kartyaja, akkor is megvan valahol. Mai cuccokon ott figyel az USB port.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#62326) Jahno válasza FőDudu (#62325) üzenetére


Jahno
őstag

De ha már málna akkor miért nem az kap a seggébe 2 pent?

(#62327) hobizoli válasza Samott (#62299) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez olyan kb mint az uveg vs PET palack gyartasa

a uveghez sokkal tobb energia (is) kell legyartani, meg ujramosni is egy valag viz meg vegyszer, meg beruhazasi igeny a gongyoleg fenntartasa es kezelese
szallitani es raktarozni is koltsegesebb, kenyesebb a serulesre, es serulest tud okozni a juzernek is
es senki ne higyje, hogy tobb eves uvegpalackok rohangalnak a boltokban, folyamatosan cserelodik az is

pl PET preform/előforma 280 fokon froccsontodik, meg 100-110fokon fujodik palackka (vmihez meg 90fok sem kell), az uveg meg 1500-1600 fokon keszul

a visszavaltost meg a boltosok kezdtek kinyirni, hogy nem azt rendeltek, mert az effektiv raktarhelyuk csokken miatta, meg elkezdtek a visszavaltassal geciskedni
en is azt vettem itthonra, aztan a boltokban elkezdtek ciganykodni, hogy csak akkor veszik vissza, ha blokk felmutatasaval igazolod, hogy innen volt veve is, mert a gyarto igy meg ugy... holott ez nem igaz
a gyartonak az volt az erdeke, hogy visszaerjen a gongyolege akarhogy, mert o ruhazott bele tizszazcsilliokat, es elszamolnak a bolttal darabra

csak a boltnak is vhova raknia kell a visszvaltott palackokat meg rekeszeket maganal, ami neki koltseg
azert talaltak ki ezt a gyartora hivatkozos kamut, a blokkos bohockodast, hogy lepasszoljak, mert senki nem fog ket hetig megtartogatni egy vasarlasi blokkot
par ev alatt ki is kopott az egesz, pedig a eldobhatos dragabb volt valojaban a fogyasztonak, mert a 2 literes kiszerelesu temekek ara egyezett, de a visszavaltosnal 60Ft-t visszakaptal

reges-regen meg a visszavaltos gyartasa H-V-g ment
tiz eve meg mar olyan volt, hogy kethetente ment 2 napot... akkoriban szunt is meg kb

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#62328) FőDudu válasza Jahno (#62326) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert mondjuk ahogy nalam, a malna a TV mogott van a falon, a router meg lent a nappaliban. Utobbi szunetmentesen es villamvedett halozaton van.

Azaz a router kicsit vedettebb (lehet).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#62329) Jahno válasza hobizoli (#62327) üzenetére


Jahno
őstag

Ha még csak két hétig kellene gyűjteni a blokkot, de innen-onnan gyűlnek a boros/sörös üvegek és nem is mindig tiszta, hogy merre lehet leadni, vagy kapok-e érte pénzt. Ha nem, akkor miért ne hajítsam ki? Vagy benyeli az automata. Az olyan ritkaságokról nem is beszélve, amikor a járványra hivatkozva szünetel a visszaváltás.

Aztán jönnek a fesztiválos/bulis poharak, amit megveszel pénzért, majd szolgáltató közli, hogy vagy poharat ad érte cserébe, vagy zsetont, amit X hónapon belül becserélhetek egy pohárra... Tökre előbbre vagyok. Janem. Sokan meg legyintenek arra az 500 forintra és elszórják, ami a szolgáltatónak csak simán extra nyereség. Aztán jön, mikor megrepedt a poharam füle és nem váltották vissza, vagy minden tranzakcióra kezelési költséget kérnek. És szervízdíjat. Így jön az, mikor 500 forint a sör, kérek két korsó sört az kereken 2270 pénzbe kerül. Na jó, kártyával fizetve pár forinttal olcsóbb. Ezért van idehaza már vagy 10+ ilyesmi poharam és kaptyák be. Is.

(#62330) sum-blink válasza Samott (#62303) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszi, nem találtam. :R

(#62331) hobizoli válasza Jahno (#62329) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Bregenz-ben a karacsonyi vasarnal 3 EUR volt a kis 2decis keramiabogre, 2-2.5 EUR ami benne van
ha kiallod a sort, akkor visszaveszik 3 EUR-ert...csak volt ilyen 20-25m-s sor oda


az elado magyar volt a pultban, aztan amikor odaertunk hozza, mivel o hallotta hogy magyarul beszelgettunk egymassal a sorban allas kozben, magyarul kerdezte mit szeretenk kerni :DDD

több drón kell ;P

(#62332) Gabibácsi válasza sum-blink (#62302) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem nintendot vegyél, az fasza, meg egy amigát

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#62333) npera


npera
újonc

Picit kifáradtam a héten és most jött valami időjárási front. Ma délután amikor a gyerekeket kellett volna elhozni az oviból, akkor egyszerűen bealudtam a szófán. Aztán utána próbáltam még picit csinálni valamit, de amíg asszony kiment futni a gyerekekkel addig még egyszer elaludtam. Ugyanazon a délután.

Szerintem kicsit lassítani kellene alighanem...

(#62334) npera válasza Samott (#62299) üzenetére


npera
újonc

Itt a sima bevásárlós szatyor 2,5-ről felment 6,5-re. És bevezették, hogy a kábé semmire sem jó rettentő vékony zacsit, amibe a krumplit rakod vagy almát vagy egyéb zöldséget/gyümölcsöt az most már 0,38-ba kerül.

Ha elfelejtem vinni magammal a többször használatos szatyrot, akkor van papír zsák 2,5-ért és nejlon 6,5-ért. Vagy erős többször használatos 10-ért.

:U

(#62335) eattila


eattila
csendes tag

Ali pay rol tud valaki valamit? Oran az van. En felnek, mert kinai.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62336) npera válasza sum-blink (#62302) üzenetére


npera
újonc

Szerintem Samott által ajánlott topik jó lesz. Ott kaptam én is segítséget még 2017-ben és építettem egy low-end gamer gépet, amin azóta sem gémerkedtem. De ami késik nem múlik.

Mindenképpen várunk egy videó rivjút, ha kész :C

(#62337) FőDudu válasza npera (#62334) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt a penztaraknal vagy papir szatyrot vasarolsz, vagy valami pamut alaput.

En altalaban viszek egy vaszon szatyrot. Ha nem, akkor sem veszek papir alaput, mert az szar. Kitolom a bevasarlo kocsit a parkoloba es bepakolok a csomagtartoba.

FőDudu

(#62338) hobizoli válasza FőDudu (#62337) üzenetére


hobizoli
nagyúr

itt meg a troger jaratok reggel megallnak az Auchan parkoloban kajat venni, es az utasok a kizabalt felvagottas vakuumos csomagolast meg a cikkben emlitett nylon zacsit, amiben a 4 kiflijuk volt siman a Transit melle dobaljak a parkoloban, mert 6m-re az a kuka a bevasarlokocsi taroloban mar qrva messze van szegenykemnek... gondolhatod, hogy reggel kozvetlenul nyitaskor messze nincs annyira tele a parkolo, hogy a bejarattol tavolabb allnanak meg

ugyhogy lehet itt a kornyezetvedelmre kialmodni akarmi kb, amig ilyenek vannak
aztan szel meg hordja szet ott a g.ecibe

ilyenkor azt kene hogy Auchan feljelenti oket a felvetel alapjan es kivernek az autora egy 100k-s buntit, mert a maganteruletukre szorjak a szemetuket
aztan majd a tulaj lejatsza az embereivel ezt a temat, ahogy akarja

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#62339) npera


npera
újonc

Tesla crash compilation.

Amikor a Model X belemegy parkolás közben az álló pickupba, aztán a kedves sofőr padlót nyom és körbefarol 360-fokot az utcában, majdnem elsodor egy fószert, majd még gurul kábé 10 métert egyenesen mielőtt megállna. Na, ott csak néztem...

(#62340) Jahno válasza hobizoli (#62331) üzenetére


Jahno
őstag

Még 1-1 kerámiabögrét vagy rendes korsót lehet meg is lőne az ember, bár ennyi idő után már abból is túl sok van. Ezek az erősebb, mosható műanyag poharak a zűrösek.

(#62341) Phülöp válasza npera (#62333) üzenetére


Phülöp
addikt

Amíg melóztam, a délelőttös műszakban lenyomott 8-10 óra után én szinte minden délután elájultam a kanapén. Azóta se tudom, miért volt ennyire alacsony az energiaszintem. Benne volt a korán kelés (4:00), a munkaidő, amiben csak enni ültem le, a vezetés, amibe párszor majdnem belehaltam, mert lecsukódott a szemem hazafelé... Nem tudom.
Most erősen nézelődök a szomszéd faluban, az csak 10km, simán bringás távolság, nem okoz gondot a napi bejárás az új bringával, amit tegnap rendeltem a ki nem szállított VanMoof-ok helyett.

#dragaszagaink

Lekker Amsterdam Elite NuVinci Series M2

Gates szíjhajtás

Nuvinci agyváltó

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62342) Jahno válasza Gabibácsi (#62332) üzenetére


Jahno
őstag

Nem tudom miképpen jutott eszedbe a Nintendó, de jár a KCS :wub:

Igaz ha most válogatni kellene, akkor vagy mindkettő, vagy Sega. Utóbbin szimpatikusabbak a játékok és sok kínai másolatot lehet rá lőni. Vagy PS mini. De ezeken szerintem nem veszünk össze.

(#62343) -NoVa- válasza npera (#62333) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha jól számolom a durva migrénes szakasz után kb jó ritmusban jön a pár napos extrém fáradékonyság. Aztán ha olyan 2 hét múlva a kézfejed sebesedik vagy véraláfutásos lesz, akkor ugyanazunk volt, bármi is.

(#62344) Jahno válasza npera (#62334) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a papír szatyrok "tetszenek" ami már harmadáig rakva alig bírja a terhelést. 3 doboz sör és még valami, aztán kész is.

Zacskó iszonyat mód vékonyodik, már csak valami hártya az egész és nyúlik egyből.

(#62345) Jahno válasza eattila (#62335) üzenetére


Jahno
őstag

Használom 10+ éve. Én nem attól félnék, de az órán :-O

(#62346) Jahno válasza npera (#62336) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy jöhet szomszéd sráchoz, aztán olyat épít amilyen éppen kell. Most rakunk össze referencia vasakat. Az érdekes lesz.

Plexi oldal az alap, szinte már retrónak számít :-D Vagy éppen oldalába építve a monitor. Egyik cucc telibe metál fehér, mindenféle világítással és vagyonvédelmes dizánj dobozokba építve...

(#62347) Jahno válasza FőDudu (#62337) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg többnyire munkába jövet-menet esek be közértbe, vagy adhoc és tömegközzel. Aztán szopolunk, de ha kell akkor tartós szatyrot veszek, amiből van idehaza már nyolcezer, de valahogy mindig fogy.

(#62348) eattila válasza Jahno (#62345) üzenetére


eattila
csendes tag

Van neki menu az amazfit bip-en. Azert kerdeztem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62349) Sipi- válasza FőDudu (#62325) üzenetére


Sipi-
tag

Routeren nincs usb, a málnapc-n usb-n lóg egy ssd-n, azon vannak az adatok. Bár új az ssd, de a rendszeres backup nem árt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#62350) Jahno válasza Sipi- (#62349) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor van rajt még pár USB. Esetleg tárlóba nem tudsz lehúzni egy optikát? Celerrra 120as jó lehet, az olyan kisüzemi cucc, de hatékony, gyors, extra szolgáltatásaira sincs szükséged. Bekapcsolod, konfig és teszi a dolgát. Egy occsó FSP kell a helyi switchbe és kész is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.