Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62451) FőDudu válasza npera (#62447) üzenetére


FőDudu
addikt

Dragabb, mint az autom ;)
Majd ha olyan fitt leszek, mint Bujdy.

FőDudu

(#62452) npera válasza Jahno (#62449) üzenetére


npera
újonc

Jó móka utánfutót húzni. Ha ez a 3 rekesz meg lenne rakva, akkor aztán lehet erőből tekerni. És kanyarodás előtt érdemes figyelni arra, hogy ha döntöd a kecskét és fékezel, akkor a futó elkezd tolni és a hátsó tengelynél hat az erő. Tehát kanyarodáskor érdekes jelenségek lépnek fel.

Én télen-nyáron húztam 2 gyereket a dupla futóval és végére már nem volt könnyű. Amikor kezdték kinőni a maximális 42 kg-os terhelést, akkor a 12 kg-os futó és a 42 kg-nyi gyerek már olyan erővel húzta vissza a bringát a ház felé vezető emelkedőn, hogy első fokozatban rá kellett dőljek a kormányra, mert az első kerék ment fel a levegőbe máskülönben. Télen a jeges latyakon a fékezést is át kellett gondolni.

Akkor úgy cseréltem a fékbetétet, mint más az alsógatyát, szépen ette a féket a bringa. A 160-as fékek elég kevésnek tűntek. Kábé egy erősebb fékezés fért bele nagy sebességről, aztán már más volt a hangja. Egyszer befogott az egyik munkahenger, aztán folyamatosan fékezett picit hátul. Akkor bőven 100 fok felett volt a fék. Esőben sercegett rajta a rácsöppenő víz. A sós latyak és csúszásgátló por és kavics gyakran megakasztotta a féknyerget, azt is szét kellett szedjem rendszeresen.

Jó móka a bringázás, de egész éves üzemben nagyon durván eszi a bringát. Ebben az autók sokkal, de sokkal tartósabbak. A bringán kábé hetente lehet pucolni a láncot télen, de 2 hét után már erősen ajánlott. 3 hetet kár is húzni, akkor már merevre rohad össze a lánc. Km-re vetítve a bringa durván kopik a kocsikhoz képest.

(#62453) npera válasza FőDudu (#62451) üzenetére


npera
újonc

De a kedvenc sütödéd előtt feszülős pólóban megállva garantált lesz a csodálat a nép részéről. Meg kell tanulni egykerekezni vele, mint Sagan.

(#62454) Jahno válasza npera (#62452) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem könnyű cuccaim lennének, de lehet sok (:- És persze az orosz obik, ami megint más.

Valószínű megnézem a csomitartót és ha össze lehet úgy csukni a bicajt, akkor pénztárcám vastagsága/várható kihasználtság függvényében inkább rátákolok egy műanyag dobozt. Idén háromszor ha használom, akkor lehet sokat is mondtam. Aztán kiderül, csak pár aprólékot bele kell dobni, nincs ez a hátizsák le, feltúr, cucc ki, zsák vissza, zsák le, cucc vissza körforgás. Vagy műanyagból nézek használtat, az 5-6ezresért akad közértben, így akár meg is tudom szerezni. Zár sem érdekel meg semmi sem.

(#62455) NauTiLUS_HUN válasza FőDudu (#62438) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

A négy éve felszerelt GREE valami klímám is tud külső levegővel működni, úgyhogy ez nem olyan nagy kaland. Meg ugye hagytak kiskaput is, úgyhogy ez annyira nem szopás. Szerintem legalábbis.

(#62456) FőDudu válasza NauTiLUS_HUN (#62455) üzenetére


FőDudu
addikt

Anyosek rendeloben most szereltettek UV-s levego fertotlenitot. Az is tobb millios tetel.
Nem butasag, de most kifejezetten fajni fog a vendeglatosoknak.

FőDudu

(#62457) npera válasza Jahno (#62454) üzenetére


npera
újonc

Én néztem utánfutót korábban bevásárlásra. Ott azt tudtam volna csinálni, hogy az üres futóval odamegyek mondjuk a LIDL-höz (ami kábé 5 km), aztán bevásárlok, belerakok mindent a futón levő vízhatlan zsákba és hazatekerek. Ha már van benne valami, akkor nem opció, hogy más boltba is bemegyek, mert bárki elkezdhet turkálni a zsákban, ami nem kóser.

Igazából működne korlátozottan, de van az az időjárás, amikor nagyon erős motiváció kell a bringázáshoz. És van az a helyzet, amikor tökmindegy az időjárás, mert menni kell.

A legviccesebb egy talán 2017-es karácsony volt. Főztük december 24-én délután a töltött káposztát. Már csak a sűrített paradicsomot kellett volna belerakni, amikor konstatáltuk, hogy az nincs otthon. Paradicsomos bab volt, de nem sűrített paradicsom. A faluban levő kisbolt fél órája zárt be éppen. És már ittam pár sört, tehát a kocsi kizárva.

Így akkor bringaruha fel, aztán gyors Google után áttekertem a gettóba, ahol laktunk korábban. Ott még egy órát nyitva volt a bolt. Odafelé elkezdett esni az eső, ami átment jégesőbe. Olyan borsónyi jég esett, szépen kopogott a sisakomon. Azon már csak röhögtem. A boltban volt sűrített paradicsom, abból vettem egy egész hátizsákkal, aztán hazatekertem.

És lett jó töltött káposzta és szép karácsony utána. A bringás ruha pedig megszáradt másnapra :C

(#62458) blueboi69 válasza npera (#62457) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És amúgy a boltban nem néztek furán, hogy dikkmá ez bringával jött?
Én tegnap álltam gyógyszertárnál sorba, polo+rövidgatyában, mindenki más kabátban és hosszúgatyában dideregve, aztán pislogtak, hogy én meg nem.

(#62459) Phülöp válasza npera (#62422) üzenetére


Phülöp
addikt

nem veszek lámpát, csak egy plusz konzolt a magicshine allty 2000-hez
cipő kelleni fog, mert az outi-s cipőmön spd-sl stopli van, a Lekkerhez viszont alap habverőt rendeltem

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62460) Jahno válasza npera (#62453) üzenetére


Jahno
őstag

Csak meg kellene tanulnom ilyen színeket és kivitelt csinálni, hogy sszameg.

(#62461) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#62455) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nem is, de egy rendesebb helyen 2 napot tudnak tekergetni a gépészek, hogy átalakítsák a szisztemet.

(#62462) Samott


Samott
addikt

Nincs ellenemre, hogy eljarnak vegre a piroson athajto bringasok ellen, de ezt egy kicsit tulzasnak erzem: Áthajtott a piroson, majd rendőrautóra tepertek egy biciklis nőt Budapesten

Gyanitom ennek botrany meg fegyelmi lesz a vege.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62463) WiZARD


WiZARD
addikt

Aliexpress...

Rendeltem vmi $30 szarságot, gyorsan akartam, így a $2 "Aliexpress standard shipping 30-45 days" helyett fizettem $20-at "Aliexpress premium shipping 7-15 days" szállításra.
Másnap jött értesítés, hogy feladta a cuccot, standard shippinggel.
Mivel a 20. napon se volt semmi híre a csomagnak (csak hogy elhagyta kínát), gondoltam nyitok panasz jegyet. Ezt lezárták, mert úton van a csomag, várjak.
Ugyebár fix problémák közül lehet választani, de ilyen nincs hogy lassú a szállítás, vagy nem megfelelő.
Végül a 23. nap megjött.
Még pár módon próbáltam refundot kérni legalább a szállítás összegére, de mindig leráztak, mondván megkaptam, örüljek. Hiába írtam bármit, tettem be scrshotot, stb.

Végül Curve-nél nyomtam a kártyás fizetésre egy chargeback-et, jött email, hogy mit is akarok. Leírtam, másnap írták hogy oké, és visszakaptam $25-öt. Aliexpress meg bekaphassa.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#62464) npera válasza blueboi69 (#62458) üzenetére


npera
újonc

A helyi boltban már megszokták, hogy bringás ruhában megyek. Volt olyan, hogy edzésből hazafelé hívott asszony, hogy kell egy adag krumpli. Az edzőbringát nem hagyom a bolt előtt. Így konkrétan végigtoltam az országúti bringát a boltban. Tisztább, mint a legtöbb babakocsi és természetesen nem másztam bele a többi vásárló arcába vele. A sorban néztek az emberek, de hát szép a bringa, teljesen érthető....

A videóban látható szerkóban mentem, mínusz a The Stig sisak ....

(#62465) Jahno válasza WiZARD (#62463) üzenetére


Jahno
őstag

Határeset. Bár ezeknél is érdekes, hogy miképpen merik beígérni a teljes folyamatot meg ésvagy.

(#62466) npera válasza Samott (#62462) üzenetére


npera
újonc

Ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy vajon a teljes történet tálalja-e a felvétel. Vagy volt-e valami előzmény.

Most még meg sem néztem, de majd igyekszem.

(#62467) FőDudu válasza WiZARD (#62463) üzenetére


FőDudu
addikt

En Aprilis 28-an rendeltem par apro szart - kivancsi leszek mikor erkezik.

FőDudu

(#62468) FőDudu válasza npera (#62466) üzenetére


FőDudu
addikt

Elegge kialtozik a biciklis - valoszinuleg az alkalmazott ero nem all aranyban az elkovetett tett sulyaval.

Valoban nem ismerjuk az elozmenyt, de feleslegesnek tunik az eroszak. 2 megtermett rendor egy kisebb no elleneben eroszak alkalmazasa nelkul is eleg kell legyen egy ilyen helyzetben.

Fogjak meg a bringajat, valoszinuleg nem fog elszaladni.

FőDudu

(#62469) WiZARD válasza npera (#62466) üzenetére


WiZARD
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#62470) Jahno válasza FőDudu (#62467) üzenetére


Jahno
őstag

Hétfő és aug 17 közt valamikor.

(#62471) Phülöp válasza Samott (#62462) üzenetére


Phülöp
addikt

ezeknek nincs helye a testületben
szégyen

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62472) Jahno válasza WiZARD (#62469) üzenetére


Jahno
őstag

Hanem mit kellene? Meneküljön el? Az összes ilyennek teljesen más előzménye van, szoktam néha írni. Na, azt kellene látni. Ja, nincs? Akkor mi a kérdés?

Lement ez a bazilikás drogosnál és az ellenőrökkel is, mikor jajj négyen mentek szegényre. Hátevvan.

(#62473) eattila válasza Samott (#62462) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha tényleg kamuzta az adatokat és rugdosott is, akkor megérdemli. Szerintem.
A videót nem néztem meg, de valószínűleg az eleje lemaradt.
A rendőr is ember, helyből nem faszkalap. Ismerek párat.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62474) blueboi69 válasza npera (#62464) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Veszélyes egy környék lehet az.

(#62475) Jahno válasza eattila (#62473) üzenetére


Jahno
őstag

Jó lenne tudni mit mond a rendőr, de van valami a kezében. Ez segítség, meg üvöltözik és kelti a feszkót. Közben lehet csak azt kellene csinálni, amit mondanának. Így elég horrornak néz ki a sztori, de azt hallottam ki belőle, hogy "ha bediktálja az adatait, akkor elengedem". Jahh, sem szig, sem adat? Jó eséllyel beugatott, ahogy szoktak, hogy mi a fasz közöd van hozzá és meglepődött, mikor belevertek az arcába. Aztán most majd lesz egy 1.5 éves eljárás.

(#62476) Jahno válasza eattila (#62473) üzenetére


Jahno
őstag

Van faszkalap, mint mindenhol, de hát nahh. Még mindig szolídabban működött, mint 1-2 júzerem az előző helyen :-D

(#62477) Jahno válasza Phülöp (#62471) üzenetére


Jahno
őstag

Bicajosnak meg a közúton. De indokoljuk. Kipróbálhatod így hátra rakott kézzel, nem fog az annyira fájni, mint amennyire visít a malac. Látványpékséges műbalhé az egész. Ha kussolt volna, akkor egyszerűbb és lezongorázhatóbb. Ezen meg lehet botránkozni és akkor jajjj.

(#62478) WiZARD válasza Jahno (#62472) üzenetére


WiZARD
addikt

Még az előzmények nélküli, jóformán video only cikket olvastam, arra reagáltam, ezért is töröltem végül amit írtam.

De a rendőrök által mesélt előzmények mellett se hiszem hogy ez a normális, elvárható megoldás, amit a videón láthatunk.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#62479) Phülöp válasza WiZARD (#62463) üzenetére


Phülöp
addikt

gyártói webshop...

március 24-én rendeltem 2 elektromos bringát a VanMoof holland cégtől
4-5 hét határidőt vállaltak
4 hét után rájuk írtam, hogy mivanmivanmivan, nem kaptam tracking number-t, hogy áll a dolog
azt válaszolta az ügyfélszolgálat, hogy minden rendben van, LEGKÉSŐBB ápr. 29-én rábízzák a futárra (és előszeretettel keverte össze a shipping és a delivery date-et)
ápr. 30-án, az általuk vállalt határidő után egy nappal újból érdeklődtem, mert még mindig nem történt semmi
a válasz annyi volt, hogy bocsmá, he, még 4 hét csúszás lesz, vagy adjak még pénzt és megkapom az újabb verziójú bringákat AUGUSZTUSBAN
jeleztem, hogy ez számomra elfogadhatatlan, refund-ot kérek
ebbe beleegyeztek, majd a következő héten a 3. sürgető levelemre azt válaszolta az ügyfélszolgálat, hogy nyugodjak le a picsába, neki van 14 napja, hogy visszaadja a pénzemet, és még csak 7 napja kértem a refundot
ezzel a lendülettel megkerestem a cég alapító tulajdonosát Linkedin-en és Facebook-on, elmondtam neki a problémámat privát chat-en. Kb. 1 órával később jelezte, hogy még aznap megindítják a refundot, és elnézést kért. Nem sokra rá felhívott telefonon az ügyfélszolgálat vezetője, ő is elnézést kért (ahelyett, hogy a dolgát végezte volna).
a pénz megérkezett rendben, azt kicsit felütve rendeltem meg a 2 másik bringát máshonnan.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62480) Phülöp válasza Jahno (#62477) üzenetére


Phülöp
addikt

csavarták már hátra a karomat, nem olyan fájdalmas - ellenben elég emelni rajta 5 centit, és behugyozol

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62481) Jahno válasza WiZARD (#62478) üzenetére


Jahno
őstag

Szerencsére ilyet élesben még nem kellett próbálnom, de láttam közelről meg civilként is. Vagy éppen befejezés nélkül, mikor éppen előkerültek a mobilok és ugyanígy nem volt kerek a történet.

Milyen legyen a megoldás ha az az előzmény, hogy nem akarja magát igazolni, lebuzizza a rendőrt és el akar lógni előlük? Egy általunk preferrált országban akár hátba is lőhetik ilyenkor.

(#62482) Samott válasza eattila (#62473) üzenetére


Samott
addikt

Onerzetes kerekparos, siman lehet hogy tenyleg igy volt.. De ezt akkor se profin kezeltek. Itt ok tunnek a szararcoknak, tehat elcsesztek. Nyilvanvaloan nem arányos a reakcio.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62483) eattila válasza Jahno (#62475) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, én is ilyesmire tippelek. Bár lehet az ellentéte is, de eddig akármi volt, ha én normális voltam, a rendőr is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62484) Jahno válasza Phülöp (#62480) üzenetére


Jahno
őstag

Én kemény voltam, nem ficánkoltam és hisztiztem, mint itt a liba meg persze amúgy is csak játék volt, ha rángatózik is az ember az nem olyan súlyos. Aztán jön a szívbeteg vagyok, vizet kérek és jajj opció...

(#62485) WiZARD válasza Jahno (#62481) üzenetére


WiZARD
addikt

ha lebuzizta őket, akkor aztán megérdemli :W

Kettő 100 kilós, kiképzésen átesett férfi nem tud normálisan megbilincselni egy 60 kilós nőt?
Amikor már hátra van csavarva a keze és egyértelműen nem tud menekülni, akkor tovább kell még feszíteni a kezét?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#62486) eattila válasza Samott (#62482) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha meg akar lógni és/vagy rugdossa a rendőrt és/vagy hamis adatokkal próbálkozik, akkor arányos. Bilincs, stb.
Az, hogy a feléről van videó, meg visít mint a vágós malac, az nem jelent semmit.

De akár tévedhetek is. De autósban és gyalogosban is van önérzetes. Csak ez most épp bringás. Bár tény, hogy a +4 autónyi rendőrt én sem értem.

De ha ellenáll, akkor legyen következmény.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62487) ncc1701 válasza FőDudu (#62440) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugyan. Visegrádtól felfele szép bicaj út vezet a pilisbe, 11km-en át csak felfele. Elöl legkissebb, hátul legnagyobb fokozaton kb. Az már izgalmasabb. Bár asszony kicsit pipa volt, mikor mindezek után fent nem volt kilátás. Csak egy tisztás, ahonnan még kellett volna felfele menni. :)

(#62488) ncc1701 válasza npera (#62447) üzenetére


ncc1701
veterán

Csinos. Tetszik a 7.2kg, meghajtanám. :) Az ára viszont nem.

(#62489) Samott válasza eattila (#62486) üzenetére


Samott
addikt

Ez a felvetel egy PR katasztrofa a rendoroknek. A tobbseg azt latja hogy feleslegesen eroszakosak, hogy nem profin kezelik a helyzetet. Amugy se jo mostanaban rendornek lenni, ez megjobban rombolja a "tekintejuket".

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62490) eattila válasza Samott (#62489) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilvan az. Egyetertek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#62491) Jahno válasza WiZARD (#62485) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek túl sok opciója van, próbáld ki. Vagy mikor merre. Nem egyértelműen nem tud menekülni, csoda dolgok ám ezek.

(#62492) Jahno válasza Samott (#62489) üzenetére


Jahno
őstag

Miképpen kellene profin kezelni? Próbáljuk ki. Bilincselj meg, qnadam meg videózik. Csak legyen rajt az eleje :-D

(#62493) Jahno válasza eattila (#62490) üzenetére


Jahno
őstag

Ezekből mindig szarul jönnek ki. Ha meg lazábbak, akkor abból. Elég vékony a határeset.

(#62494) Phülöp


Phülöp
addikt

új saomi óra olcsóért

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#62495) npera válasza blueboi69 (#62474) üzenetére


npera
újonc

A kisbolt egy téren van. Ott elég sok finn-svéd figura van, azok többnyire részegek, de békések. Mondjuk fel lehet húzni őket és akkor vélhetően a földdel leszel egyenlővé téve, de ehhez kitartóan kell f*sznak lenni.

Van egy csomó exjugó a közeli lakótelepről, velük sem érdemes okoskodni. Mert mondjuk hamar elszakad a cérna. És van egy csomó közel-keleti és afrikai szintén a lakótelepről. Ők tipikusan lassan indulnak be stressz esetén, alapvetően nagyon be vannak lassulva. De persze őket is fel lehet húzni.

Az alap lakosság teljesen békés alapállapotban, ők nem veszélyesek. A téren vannak drogdílerek is, azok is teljesen nyugodtak alapállapotban. Eddig kétszer sikerült a közeli gettóban szó szerint belekerékpároznom a drogdílerek találkozójába. Egy benzinkútnál volt gyűlés, egyszer csak úgy szólóban bringáztam oda bringát mosni, máskor meg a lányom is jött és együtt mostuk a futót. Az egyik dílerrel volt egy rövid kérdezz-felelek is, mivel meg akartam tudni, hogy a mosóra vár-e vagy csak úgy álldogál. Csak úgy álldogált. Így akkor elkezdtem mosni ott.

A dílerekkel akkor van gond, ha éppen leszámolás van. Mert akkor kézigránát, gépkarabély vagy IED-jellegű pokolgép is lehet náluk. És olyankor többnyire be vannak tépve ők is. Olyankor leginkább takarodni kell az útjukból. A gond az, hogy ha éppen leszámolásra mennek és mondjuk te ott bevásárolsz a célszemély mellett, akkor vélhetően beszoptad.

Alapvetően nyugis a környék tehát. Így.

(#62496) qnadam válasza eattila (#62486) üzenetére


qnadam
veterán

ha rugdossa a rendőrautót, akkor verjék rá az esetleges újrafényezés költségét, ha hamis adatokat ad meg, akkor jelentsék fel hatóság félrevezetéséért (vagy ami erre passzol). ez így a rosszabb diszkók kidobóinak a szintje.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#62497) Jahno válasza qnadam (#62496) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd eccer nyugger korunkban elmegyünk egy veretősebb éjszakába :-D

(#62498) -NoVa- válasza ncc1701 (#62487) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az lefele is mókás örökhajtóssal, felfelé könnyebb. 48:16 áttétellel megoldható minden.

(#62499) Jahno


Jahno
őstag

Végy okoskukát occsóért:

[link]

Erre már csak tényleg én is annyit tudok mondani, hogy vattafakk?

(#62500) ncc1701 válasza -NoVa- (#62498) üzenetére


ncc1701
veterán

Azzal az áttétellel a fenéket. :) Mondjuk a térdem rögtön azt mondaná, h heló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.