Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61801) eattila válasza Phülöp (#61798) üzenetére


eattila
csendes tag

Lenyugodtam, csak 10 percig rendezgettem az evőeszközöket, de nem sikerült a tárolóra tetőt rakni :D Bepöccentem :D
Azóta Szuszá van :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61802) Jahno válasza ncc1701 (#61800) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, csak azért nem mindegy hány golyóval milyen rulettet játszik az ember vagy mivel tetézi. Mer ha részegen józanul egy 6 sávos autópályán bóklászol keresztben, akkor szarabbul járhatsz, mint ha itt városban opciósan a zöldben sétálsz át a zebrán. Tudom, tudom, a biztonsági öv is öl és zöldben is ütött már el lila tehenet az ezer éves sólyom, ez olyan, tudöjuk. Kérdés prímszámot dobsz-e kockával mielőtt kimész az utcára vagy hatost?

És még lenne egy csomó analógia, amire volt már 2 hónapunk :-D

(#61803) A. Crowley válasza Samott (#61776) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Lehet, de nem tokot kerestem, hanem autós wireless töltőt, szellőzőrácsra tehetőt, ami nem GagyiTron.

(#61804) npera válasza Jahno (#61788) üzenetére


npera
újonc

Ja, pedig elméletben az elmélet és a gyakorlat megegyezik. Aztán a gyakorlatban..... :Y

(#61805) npera válasza eattila (#61790) üzenetére


npera
újonc

Nálunk a fiam még mindig a "nehéz időszakában" van, ezen a hétvégén is kinullázta az idegrendszerünket.

Ha sikerül ovit váltani és a sok ADHD-s rossz példa csoporttársat nem látja egész nap, akkor remélhetőleg visszatalál a régi önmagához. Most valami agyhalott módon tud viselkedni.

A nap végére teljesen le vagyunk zsibbadva már.

(#61806) blueboi69 válasza npera (#61805) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk a nagyobbik (nyáron lesz 3éves) most a napokban kezd szobatiszta lenni. Volt egy kemény reggelünk amikor több mint fél órát küzdöttünk, hogy a bilire üljön, de egyszer sikerült, végtelen örömujjongás és dicséret után rájött, hogy ez jó, azóta bilizik. Alváskor még kap pelust persze, de próbájuk majd azt is elhagyni.
Azóta extra aranyos és jófej, napokig látszott rajta, hogy mintha úszna a boldogságban és tisztára büszke magára.
A kicsi meg a nagyobbiknál is jobb baba. Eszik, alszik. Néha kicsit nyűgös, de alapvetően az égvilágon semmi baj nincs vele még.

(#61807) eattila válasza npera (#61805) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd kinovi. Vagy lat jobbat. Nekem mazlim van. Adel nem nehez eset. De masban meg mi vagyunk problemasak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61808) zetor2000 válasza eattila (#61799) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem muszáj volt megépíteni, mert ha nem, akkor nincs konyha.
Embert nem lehetett hívni, mert hely sem volt, meg pénz sem. Beköltöztünk, pár nap arra ment el, hogy megkeressem, mi mihez tartozik. Egy hétig muternál aludtunk még :) A konyha meg az IKEA-ból származik, szekrényváz, fiók és fiókelőlap, fogantyú, láb, lábazat mind külön csomagolva. 7 szekrény. Mondjuk az egyik magasszekrény, az kirítt a tömegből... azóta sincs meg a sütő egyik tartó sínje.
De aztán apródonként összeállt a kép, és rájöttem, hogy 10 centi híjja, hogy az eredeti összeállítás passzoljon. Mert a terven az egyik fal 10 centivel arrébb volt, mint a megvalósult állapotban. Úgyhogy újratervezés, azt valami lett.
Szóval egy hét kellett, hogy klappoljon. Aztán azóta 2x átalakult. De most már élhetőnek mondom.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61809) Sipi-


Sipi-
tag

Személyiségteszt kiértékeléseben van ez a mondat: "A pragmatizmust igénylő feladatok kevésbé mennek jól neki."
Ez mit jelent?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#61810) qnadam válasza Bujdy81 (#61794) üzenetére


qnadam
veterán

+1
anyám ksh-nál dolgozott, volt egy kollégája, aki az elhunytakról befutó adatokat kezelte. tőle (is) lehet tudni, hogy mindenkihez beírnak valamit, mert valami baja mindenkinek van. akkor is, ha 111 évesen elalszik, és másnap nem ébred fel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#61811) qnadam válasza zetor2000 (#61795) üzenetére


qnadam
veterán

nekem is kellene egy új konyha, de most pont nincs kedvem hozzá.
főleg, hogy a padlóburkolattal együtt volna logikus cserélni (ha előbb cserélem a padlót, akkor vissza kell építeni a régi konyhát, ha utána, akkor viszont le kell bontani az újat), az viszont végigér a fél lakáson...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#61812) Sipi- válasza npera (#61805) üzenetére


Sipi-
tag

Még pár év és kinövi :DD
Nálunk a két gyerek eléggé különböző személyiség. A nagyobbik fiamat nem lehetett kizökkenteni a hisztiből, 40-50 percig nyomta egyfolytában az ordítást. Semmi sem használt.
A kisebbik viszont kb. soha sem hisztizett, inkább elvonult a fotel mögé és legugolt megsértődve. Utána lehetett menni hozzá bocsánatot kérni, akkor is ha Ő volt a "hunyó" :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#61813) eattila válasza zetor2000 (#61808) üzenetére


eattila
csendes tag

Jaaa, ikeasbol nekem is lehet ment volna. De nem volt idom. Kedvem se. Idegrendszerem se :D
Elenkitem a gazdasagot inkabb.

Riszpekt, hogy belefogtal. En hetvegen havernal fogok alsoepuletet bontani.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61814) Phülöp válasza qnadam (#61811) üzenetére


Phülöp
addikt

Neked is, de a többieknek is szól: ha új konyha kell, egy kört fussatok nálam erdeklődésileg. Van a családban konyhabútoros, akár win-win helyzet is kijöhet belőle.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61815) zetor2000 válasza qnadam (#61811) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az finom...
Az új Ikea konyha szekrényei a falra szerelhetőek, ha megfelelő magasságban szereled, ÉS a burkolólapod is kellő méret, akkor összejöhet, hogy előbb új konyha, aztán járólap.
De jobb kidobni előbb a régi konyhát, és aztán járólapozni, majd új konyhát építeni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61816) A. Crowley válasza Sipi- (#61812) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nálunk minden este ordítás volt, órákig. Ő is szenvedett és mi is tőle, semmi nem segített.
8 évesen kiderült Svájcban, hogy 9%-os hemofíliás. Úgy nagyjából minden addigi érthetetlen dolog a helyére került. Azt mondta a prof, hogy elég fájdalmas tud lenni. A lábfájások, a csecsemőkori sírás, az azonnali belilulás, ha megüti valamijét...

(#61817) blueboi69 válasza zetor2000 (#61815) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerintem te még nem burkoltál semmit, különben nem mondanál ilyet.
Normális lábazat az 10-15cm között mozog. Afölött hülyén is néz ki és helykihasználás is veszteséges. A szekrények fix magasak, ha eleve magasabbra emeli, akkor túl magasra kerül a pult. Nekem még lehet jó is lenne, de se qnadam se Dóri nem olyan magas, hogy ez kényelmes legyen. Másrészt 60centi mélyen 10-15cm nyíláson keresztül burkolni és fugázni az minden lesz csak nem jó. Szerintem.

(#61818) npera válasza blueboi69 (#61806) üzenetére


npera
újonc

Részben értem, hogy majd kinövi, de részben nekünk is kell valamit csinálni, mert máskülönben „a társadalom neveli fel” a gyereket.

A gond az, hogy a jelenlegi oviban van 3 kifejezetten ADHD-s gyerek és pár részben értelmi fogyatékos, akiknek a viselkedési mintája finoman szólva eltér az optimálistól. Van pár kifejezetten neveletlen és nagyon agresszív kölyök is, akik nem alapfokon rontják a többi gyerek számára eltanulható mintát. Olyasmire gondolok, mint:

- Vadállati módon üvölteni teljesen artikulálatlan módon, ha bármi eltér az optimálistól
- Köpködni vadul bárkire, aki „nem tetszik”
- Ököllel verni a másikat, lehetőleg hátulról támadva
- Durván rugdosni a másikat, lehetőleg hátulról támadva
- A másik nyakát két kézzel fogva teljes felsőtestből erőből beleverni a másik fejét a padlóba/földbe/betonba
- Dobálni dolgokat a másik irányába
- Az értelmi fogyatékosok ezt tudják még fűszerezni random dühkitörésekkel és nagyon durva hadonászással
- A közel-keleti és afrikai gyerekek folyékonyan káromkodnak svédül és angolul, de most tényleg durva káromkodásokra gondolok

Tehát van egy ilyen keménymag az óvodában, az óvodai személyzet közben vért izzadva próbál rendet tartani úgy, hogy kábé hozzá sem nyúlhatnak a gyerekhez.
A fiam gyönyörűen lemásolt majdnem mindent a fenti mintából, ami nem teljesen megnyugtató. Otthon folyamatosan próbáljuk a jó irányba terelni, beszélünk vele rendszeresen és próbáljuk nem hagyni elburjánzani a rossz mintát. De eléggé rosszak a feltételek, mert a sok kis köcsög az oviban erősen hat rá és jelenleg a fentiekre jön még egy nagyon komoly dackorszak is.

Ha minden jól megy, akkor a kissrácot át tudjuk vinni egy jobb oviba ősztől, ahol nincs ennyi debil és atomagresszív mini-anarchista. Ott más mintát lát majd és ő lesz a „bohóc” ha képtelen lesz beilleszkedni. Ezzel eléggé ki lehet rántani a talajt a lába alól, ami most szerintem kell is neki, mert nagyon bele van kényelmesedve az alapvetően destruktív viselkedési mintájába.

Amikor jönnek a lányom barátnői játszani, akkor például kapott egy kijózanító „pofont”, mivel a nagy szerelme (a vörös hajú lány) kerek-perec megmondta neki, hogy nem akar vele játszani, ha úgy viselkedik ahogy. Szépen ki lett zavarva a szobából, amikor ott rikoltozott a csajoknak és ledöntötte a játékaikat a földre, aztán utána lehetett pislogni a szemüveg mögül mint egy meglepett bagoly. Amikor elcsodálkozik a fiam, akkor kábé úgy néz ki, mint a Wall-E robot a rajzfilmből. Már-már megsajnálná az ember, ha előtte nem k*rta volna úgy fel mindenkinek az agyát.

A gyerek kezelése önmagában nem lenne nehéz, mert etetni, tisztogatni és öltöztetni nem nehéz. De a fenti viselkedési anomáliák nagyon komoly lelki és pszichés terhet raknak mindenkire, aki a közelében van. Teljesen felesleges extra menedzselési terhet rak mindenkire.

Elvileg kinövi persze, de leginkább a dackorszak részét. A személyiségének a megfelelő irányba terelését és az erkölcsi nevelését viszont nem oldja meg a várakozás, ebben maximálisan aktívnak kell lennünk, mint szülőknek.

Néha egyszerre folyik a vér a fülemből és tikkel a szemem, mostanában nem vagyok annyira ellazulva.

(#61819) zetor2000 válasza blueboi69 (#61817) üzenetére


zetor2000
senior tag

De, burkoltam. Reggel 2 szendvicset. :)
A padlólapból van méter szer méteres, de kényelmetlen letenni. :) Valóban, a smiley lemaradt itt-ott...
Pultmagasság 90cm, afelett 60 centi kimarad, és a felsőszekrény jön.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61820) halapidori válasza Sipi- (#61809) üzenetére


halapidori
csendes tag

szerintem ez a nagyon gyakorlatias, tapasztaláson keresztül tanulható feladatokat jelenti. Nekem mondjuk furán hangzik, de biztos okosabb nálam, aki írta.

(#61821) Jahno válasza zetor2000 (#61819) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor az hidegburkolás volt.

(#61822) eattila válasza npera (#61818) üzenetére


eattila
csendes tag

Én a majd kinövit úgy értettem, hogy előbb utóbb elmúlik. De ha ilyen az ovi, akkor nem kis feladat ez nektek. Kitartás hozzá.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61823) halapidori válasza npera (#61818) üzenetére


halapidori
csendes tag

éljen az integráció! <3 neveljük együtt a gyerekeket! Motiválják az erősebb gyerekek a gyengébbeket! stb.

és akkor most mondja valaki, hogy a pedagógia meg a didaktika nem csak elmélet.

(#61824) ncc1701 válasza npera (#61818) üzenetére


ncc1701
veterán

És asszony már belátja, h kicsit máshogy kellene nevelni a gyereket, vagy még mindig ellened dolgozik?

(#61825) ezittketto válasza cyberde (#61241) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Mikor pl kifejezetten búvárkodni voltunk négyen Egyiptom(h)ba, akkor egy hónappal elötte feladtuk a ruhákat, mellényeket, maszkokat, uszonyokat, reduktorokat egy jó nagy ládában. Olcsóbb volt, mint bérelni a nem biztos, hogy passzentos,nem biztos, hogy 100% biztonságos -használt- felszerelést.
Az odáig rendben van, hogy előre feladod, de ki/mi a címzett és ki őrzi ott a csomagjaidat? :F

(#61826) npera


npera
újonc

Nova, most olvasom az új drónos szabályokat, amik július 1-től jönnek.

Úgy nézem, hogy az 5”-os géphez igazából kell majd jogosítvány (nyílt kategória, A3), mivel a 80 Joule energiát meghaladja becsapódáskor.
A mostani „nehéz” 3”-os 170 gramm, az gyakorlatilag játékszer kategória, ha jól olvasom.

Az A3 szerint nem mehetek közelebb 150 méternél lakóépülethez, üzlethez, iparhoz és pihenő- és rekreációs területekhez. Tehát akkor az 5”-os géppel nem lehet egy parkban a fák alatt áthúzni és emberek között cikázni. Ezt mondjuk korábban sem terveztem csinálni.

Viszont kell majd egy „jogosítványt” kiváltsak. Erről még csak annyit írnak a honlapon, hogy „majd jön”.

Megtaláltam egy hosszabb oktatóanyagot is. Ahogy olvasom igazából az 5”-os simán beleeshet a C1 kategóriába kis jóindulattal. Nem repülhet 19 m/s-nál gyorsabban. Ez egy picit rugalmas, ha nem merek gyorsabban repülni, akkor kábé jók is vagyunk. A sebességet nem jelzi ki, hogy fogalmam sincs mennyivel megy. Full gázon kitartva a gázt tutira több, de fél gáznál még többet nem adtam. Viszont definitívt könnyebb, mint 900 gramm. Ezzel tömeg fölött nem repülhetek, amit sosem mernék. Viszont átrepülhet egyes személyek felett, ha úgy jön ki a helyzet. Ami kábé stimmel is. Az 5”-os géppel csak egy nyílt mezőn repülök. Ha látok lovasokat, akkor leszállok vele, nehogy megugrassam a lovat. Ha pedig futók futnak el a mező mellett, akkor nem megyek hozzájuk közel sem, nem hogy felettük zúgassam el.

Szóval úgy nézem, hogy ezek az új szabályok leginkább a drabális videós drónokat szopatják meg. Mint Phantom-sorozat. Inspire-sorozat. Meg az összes Mavic, kivéve az Air. Viszont ha valaki pénzt keres a drónnal, akkor vélhetően már most is az összes szabályt betartotta és nem úgy repül, hogy benne legyen a következő havi drone crash compilationben. Ez inkább picit tisztítja a légteret.

(#61827) npera válasza ncc1701 (#61824) üzenetére


npera
újonc

Már belátta. Szóval ez a része megoldódott. Máskülönben mission impossible.

(#61828) blueboi69 válasza ezittketto (#61825) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egy ilyen búvártúra az eléggé szervezett dolog. Sztem megbeszélhető, hogy a szervező cég (ottani) az átveszi a cuccot. Ilyenkor van túravezető, hajóskapitány, stb. LEgalábbis gondolom én innen a fotelból, nem búvárkodtam sosem.

(#61829) -NoVa- válasza npera (#61826) üzenetére


-NoVa-
őstag

Múltkor már összeírtam ezt, igazából a jogsi rész az egy online tanfolyam cert, amit még rohamtempóban dolgoznak ki mindenhol, hogy hogy és mint lesz, de mire él a törvény, meg kell legyen a megoldás.
A C1 kategóriát regisztrálni kell, és az azonosítót a drónon láthatóan feltüntetni. Na ez egy karbon cuccnál kicsit érdekes lesz, de valami heatshrinkre filccel felírt számsor az első 3 húzósabb fűbe landolásig még látszani fog. Visszafogott tempóval tetszőleges versenygépre rá lehet ezt fogni, azokkal úgysem emberek meg város fölött szokás repkedni, mezőn meg pár kövér gáz belefér. 20m/s a legkisebb brushed karbon cuccomnak is megy, úgyhogy komoly ellenszélben kell végsebességet mérni :)

De úgyis a C0 lesz az érdekesebb, a 250g alatti sportjátékok. 4" és alatta szinte bármit lehet építeni, az én Avantom GPS-el GoPro-val együtt is belefér a limitbe.

Onnantól csak egy eltérés lesz az országok között, hogy nálunk a HungaroControl appját mindenképp kell futtatni repülés előtt/alatt, hogy tudjanak figyelmeztetést küldeni, ha valami gép húz át a légtérben. Rendőrállam!

(#61830) Samott válasza -NoVa- (#61829) üzenetére


Samott
addikt

Pont tegnap lattam: Short-changed? The Mavic Air 2's Two Issues for Europe

Ide valami herelt valtozatot hoznak...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#61831) blueboi69 válasza npera (#61818) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem én írtam, hogy kinövi, de lényegtelen a thread szempontjából.
Viszont nem olyan egyszerű ez, hogy kinövi. Most van abban a korban, amikor kifejlődik a személyisége - tudomásom szerint - és ha most rossz gyökereket vernek ezek a viselkedés minták, akkor esetleg később el tudja fojtani, de lehet olyan helyzet, amikor már nem.
Szóval nagyon hamar kell ezen változtatni szerintem. De ez csak így kívülről vélemény.

(#61832) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#milyenautótvegyek

Kinéztem ezt asszonynak. Köpködjétek már meg:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/2/mazda_2_1_2_plusline_1_2benzin_149e_km_2kulcs_jeghideg_klima_megkimelt_allapot-15744212

(#61833) -NoVa- válasza Samott (#61830) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mindenből "heréltet" kap Európa, eleve EU nagy részén 10mW-os adóteljesítményt engednek, USA/Kínai modellek meg 100mW-2kW között mindenfélét is.

(#61834) Sipi- válasza blueboi69 (#61832) üzenetére


Sipi-
tag

Km kérdéses lehet, mert 2016-ban került az országba. Az első két évben 30ezret ment, a második (majdnem) két évben meg 10ezret. Mazdák szoktak rohadni, mindenki azt mondja :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#61835) cyberde válasza ezittketto (#61825) üzenetére


cyberde
csendes tag

Az a búvárklub, akitől béreltük a vezetőt/oktatót, a hajót, +a töltött palackokat. :)

(#61836) cyberde válasza blueboi69 (#61828) üzenetére


cyberde
csendes tag

👍

(#61837) Phülöp válasza blueboi69 (#61832) üzenetére


Phülöp
addikt

béna pöcs vagy, linkelni se tudsz

szerk: jahogy köpködjÉtek, ne köpködjEtek - mindegy, mostmár marad

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61838) ncc1701 válasza blueboi69 (#61832) üzenetére


ncc1701
veterán

Rohadós mazdát nem veszünk.

(#61839) npera válasza -NoVa- (#61829) üzenetére


npera
újonc

Itt még csak regisztrálni sem tudsz július 1. előtt. Nem kapkodják el, ja.

Szerintem az 5" miatt kell regisztráljak, de azt csak kinn a mezőn nyektetem, ott nagy bajt nem tudok csinálni.

A kis gépek meg bőven 250g alatt vannak.

(#61840) npera válasza blueboi69 (#61831) üzenetére


npera
újonc

Ja, rajta vagyunk a dolgon. Neveljük is és próbáljuk is kimozdítani abból az oviból. Csak itt elég lassan őrölnek a malmok még korona nélkül is. Hát még most.

(#61841) -NoVa- válasza npera (#61839) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hasonlóképp, nem sietem el. Tulajdonképpen ezt még el tudják kefélni akkor, ha valami egyesületi tagsághoz kötik a vizsgát, vagy hasonló, és máris bürkoratikus idiótasággá rontják a játékot.

(#61842) Atti777 válasza blueboi69 (#61832) üzenetére


Atti777
senior tag

Háromajtós első ülése van benne?
Utolsó képen a jobb első ülésen az a döntő kallantyú lenne?

Путин, иди нахуй!

(#61843) cyberde válasza blueboi69 (#61832) üzenetére


cyberde
csendes tag

"...orvostulajdonostól..." Ezt még mindig erőltetik? :C

(#61844) -NoVa- válasza cyberde (#61843) üzenetére


-NoVa-
őstag

Különben honnan tudnád, hogy rendszeresen hideg motorral üvegelve járta az ügyeleti futamokat?

(#61845) cyberde válasza -NoVa- (#61844) üzenetére


cyberde
csendes tag

:D

"...nő tulajdonos, garázsban tartott..." Az is azt jelenti, hogy hideg motorral, ötezres fordulat felett, szénné csúsztatott kuplunggal állt ki mindennap a garázsból.

(#61846) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Igazatok van, olyan kell, ami bevallottan boyracertől van, az tuti vigyázott rá :D
Amúgy meg leszarom kitől van, ha jó állapotú :)

A rohadás az tényleg mazdás átok. Franc sem tudja. Dehát mondj egy autót ami nem rohad...

(#61847) -NoVa- válasza cyberde (#61845) üzenetére


-NoVa-
őstag

Minden téli latyakosabb nap végén volt lehetősége a ráfagyott sós hólének rendesen kiolvadva rágni az alvázat, miközben a kint hagyott vasakra simán csak ráfagyott. Súlyosbítja ezt a karosszériáról óvatosan eltüntetett 2-3 közepesebb sérülés, pl csukódó garázskapun át megejtett tolatás.

(#61848) -NoVa- válasza blueboi69 (#61846) üzenetére


-NoVa-
őstag

Clio V6 Renault Sport

(#61849) cyberde válasza -NoVa- (#61847) üzenetére


cyberde
csendes tag

...a havi egy-két, kisebb-nagyobb, random jobb/bal/első/hátsó kerekes padkázás, amitől a gyári tégla geometria másfél, két év alatt csendesen parallelepipedonná változott.

(#61850) ncc1701 válasza blueboi69 (#61846) üzenetére


ncc1701
veterán

Sajna a mazdák általában más szinten rohadnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.