Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61601) ncc1701 válasza npera (#61588) üzenetére


ncc1701
veterán

A bicaj súlya elvileg többet számít. Azon belül is legtöbbet a kerék súlya számítja.

(#61602) ncc1701 válasza Gabibácsi (#61590) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezt már két hónapja megmondtam. Az ember olyan, h nem tud állandóan parázni. Mostanra már a parázók is érzik, h nincs itthon semmi gond. Muter is, anyós is elengedte a témát, elvétve találkozok olyan emberrel, aki szerint gond lenne. Nagyobb gond az, h lehalt a gazdaság.

Plusz ugye látszik az is, h nem az utcán kaphatod el, hanem a kórházban, és az öregek otthonában. Oda meg az emberek nagy része nem jár.

[ Szerkesztve ]

(#61603) Jahno válasza ncc1701 (#61602) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem parázok, de tudom, hogy gond lesz.

(#61604) Jahno válasza ncc1701 (#61600) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor az egész világon majdnem mindenki hülye, csak Ő helikopter?

(#61605) eattila válasza eattila (#61597) üzenetére


eattila
csendes tag

De ez nem klón. Gyári. Mondjuk kínai izé kínai klónját nem hiszem, hogy vennék :D Valamit a gyereknek lőni kell, mert nagyon szeretne egy órát.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61606) Jahno válasza eattila (#61605) üzenetére


Jahno
őstag

Gyereknek meg főleg, ha csak óra kell abból is jól állnak odkint.

(#61607) zetor2000 válasza eattila (#61605) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismi vetetett velem egy éve a gyerekének ilyen kínai klónt.
4ezer körül volt, akkor a MiBand 3 ment, az monokróm, az volt 6E. Amit vettünk, az színes... de minek.... :D Olcsó szr volt. A mellékelt papíron volt egy QR kód, meg egy URL gyk. Ugyanaz a PlayStore app, ami sehogy se kommunikált ezzel a karkötővel. Ha nem olvasom el a kommenteket, akkor nem tudom meg, hogy egy másik cég másik appja teljesen jó hozzá. Na, azzal használják azóta is.
De inkább egy MiBand, az olyan, hogy párosítod, és kész. Az app működik onnantól. Meg mostmár a MiBand is színes-szagos. Megéri a felárat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61608) zetor2000 válasza Jahno (#61604) üzenetére


zetor2000
senior tag

A valószínűségi halmazban ez is benne van. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61609) ncc1701 válasza Jahno (#61604) üzenetére


ncc1701
veterán

Hagyjuk a világot, Itthon gyakorlatilag nincs járvány. Az első negyed évben 4-5e emberrel kevesebb halt meg a szokásosnál.

(#61610) qnadam válasza ncc1701 (#61609) üzenetére


qnadam
veterán

de legalább sikeresen kiszórtak a rendszerből párezer öreget meg beteget, akikkel csak gond van, viszik a pénzt, és csak a statisztikát rontják.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#61611) Jahno válasza zetor2000 (#61607) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam a leírásban lévő app szerencsére működött, bár elsőre nem mertem kínai feliratos QR kódról töltögetni. Aztán miért is lenne egységes megoldás, protokoll, valamire rákugliztam, szintén YT alapján feltettem, ment. Itt annyi mák volt, hogy az ezer+1 hasonló kinézetű óra közül sikerült valóban azt megnézni, amihez a leírásban szereplő app jó volt.

(#61612) -NoVa- válasza ncc1701 (#61609) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na akkor pici konditeremben túlerőltetett agyadban forgasd meg az összefüggést a nincs járvány és a 2 hónap remetelét között. Kivárjuk.

(#61613) eattila válasza zetor2000 (#61607) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, asszony olyat kap. A gyereknek meg felesleges, mert nincs telefonja. Egy ideig még nem is lesz. Majd kap valami kínai kvarc izét, azzal is boldog lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61614) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

2 nap szünetem volt a fórumban. Amúgy sokat emlegetlek titeket, mert mindenre IS van valamelyikőtökkel kapcsolatban sztorim. :)
Rettenetes gyilok van a nyárfák miatt, gyerek is meg a feleségem is totál allergiás.
Tegnap megnéztük a medence helyét, hogy hova lenne érdemes tenni, meg úgy nagyjából mekkora helyet foglal el. Hétvégén szerintem elkezdjük a lerakást, feltöltést, most még hétközben lesz lehűlés, azt még megvárom. Addig meg megnézem majd a ph értéket, hogy van-e megfelelő mennyiségű ph-changer cuccom. Algaölőt ti használtok? A kombi klórtabletta amúgy miben kombi? Mert azt nem írja, hogy miben több, mint a normál klórtabi.
Izgalmas szakasz lesz, 13 éve lakunk olyan helyen, ahol van kisebb kertünk, de sosem volt akkora, hogy elférne egy medence. Mikor ideköltöztünk, ez volt az első mondatom. :) "Végre akkora a hely, hogy lehet."

Edzés téma: jobbára sikerül kétnaponta elliptikus trénerezzek, 30 percet. Beállítom, hogy pulzusra állítsa a nehézségi fokot. Általában 153-ra lövöm be a határt, de igazából fogalmam sincs, mire kéne. 69-70 a nyugalmim. A 153-nál azért már van mindenféle nehézségi fok, néha maximumon kell toljam, aztán mikor felszalad 163-ra, azért visszateszi 2-3-ra (14 ből).
Gondolom nem csoda, hogy így semmit nem fogyok, 186 cm, 100 kg. Jó lenne legalább 90re lemenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#61615) zetor2000 válasza eattila (#61613) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amíg a gyerek kicsi, tényleg elég lehet egy világítós akármi. Az ~1000Ft / csokorja kategória. De ha kicsit nagyobb lesz, és "kiérdemel" egyet, akkor se ezt a klónt vedd... Annyira nincs árdifi, és annyira minőségibb a Xiaomi terméke, hogy nem értem a többi létezését. A nagyobbakét persze adom, az szebb, jobb, e-simes...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61616) zetor2000 válasza -NoVa- (#61612) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lassan 3 az a kettő, már ami BP-t illeti.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#61617) blueboi69 válasza -NoVa- (#61612) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#61618) eattila válasza zetor2000 (#61615) üzenetére


eattila
csendes tag

Elsőre egy mutatós karórát fog kapni. Tanulja meg. Majd később kap mást. Azzal még ráérünk. Oviba még ez is sok lesz. Pláne, ha amúgy is megunja pár nap alatt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61619) -NoVa- válasza zetor2000 (#61616) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részemről előbb kezdtűk, mint az ország, utána sem fogunk irodába rohangálni fölöslegesen, és lassan jön a nyári szünet, amikor nem kell még fél napot tanítani is, talán kialszom magam végre.

(#61620) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Sajnos ritkán tudok idenézni. Besűrűsödött a munka, amikor meg nincs, akkor meg azonnal megyek ki a kertbe meg gyerkőcökkel lenni. Mindeközben nem tisztelem eléggé a vasat, meg is bosszulta, vmi furcsa fémesen kopácsoló hang jön a motorból, de elég random módon, 5-10másodpercenként. Vezérlés feszítő valamire gondolok. (Láncos a motor természetesen, hogy az örökélet+1 nap meglegyen)
Szóval néha adok neki :)

(#61621) Jahno válasza ncc1701 (#61609) üzenetére


Jahno
őstag

Majdnem azt írtam, ami Nova. De sebajja, majd lesz.

(#61622) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ha meg kimegyünk a ház elé sétálni, akkor meg ilyen tájakon lehet elkerülni a covid19-et.

(#61623) eattila válasza blueboi69 (#61620) üzenetére


eattila
csendes tag

Legalább fóliát tehetnél alá :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61624) eattila válasza blueboi69 (#61622) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez frankó. Ha már nem csak médiában, hanem normálisan is elmúlik a járvány, akkor megyünk vissza Velencére.... Bár nem sokat sétáltunk. Majd legközelebb :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61625) blueboi69 válasza eattila (#61623) üzenetére


blueboi69
csendes tag

darabja 10-20kg, nemszámít itt már a fólia :D Vastag karton lendített volna a dolgon. Egyébként az elsó kárpitrész az egy ideiglenes valami, mert kihúzható az egész hátra, kb 50-70centit. Így könnyebben eléred oldalról azt ami leghátul van. A gyári az nem kihúzható, csak ez elég ritka cucc és vettem, de azóta rájöttem, hogy mégsem kell nekem.

(#61626) Vodike válasza A. Crowley (#61614) üzenetére


Vodike
tag

Kombi klórtabletta az klór, algaölő és pelyhesedés gátló. Én azt használom a jakuzziba, 1,5 hónapja van benne ugyan az a víz és tökéletes az értéke. Persze ph+ és - al is játszom.

exTiga

(#61627) blueboi69 válasza eattila (#61624) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Most itt le van zárva a város 3/4-e és mindenkit utálnak a helyiek, aki nem helyi lakos. Szóval ilyen jöttmenteket kb felnégyelnek azonnal :))

(#61628) cyberde válasza qnadam (#61610) üzenetére


cyberde
csendes tag

Mivel a betegek nagyrésze a kórházakban fertőződik meg ezért evvel is csak a statisztikájukat akarták javítani. Nem túl emberséges módon, de ezektől az ilyet már lazán megszoktuk. Még majd az idősotthonok bezárására is kitalálnak valami frappánsat, mert ott is elég magas a fertőzöttség/halottak száma.

A másik. Nagy összegbe fogadnék rá, hogy a -vírushelyzetre való hivatkozással- 35ezer felszabadított (gyk. a rendszerből kivont) ágyból, max 10-15ezret fognak visszaállítani a járvány után és így nem megszüntetnek kórházi ágyszámokat, hanem nem teszik vissza a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#61629) blueboi69 válasza cyberde (#61628) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Arra gondolsz, hogy az eü-t úgy rakják rendbe, hogy ha nincs elég dolgozó, akkor a betegek számát csökkentik vagy így vagy úgy? :)

(#61630) eattila válasza blueboi69 (#61627) üzenetére


eattila
csendes tag

Amint mondtam, majd ha elmúlik. Addig én sem megyek sehová, ahová nem muszáj.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61631) eattila válasza blueboi69 (#61629) üzenetére


eattila
csendes tag

Az úgy nem igazán lehet. Meddig sem volt 100%-on egy kórház sem. És a dolgozók meg kevesen voltak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61632) Jahno válasza blueboi69 (#61620) üzenetére


Jahno
őstag

No, látom végre felnőttél :C És most már sejted, hogy az ilyen gyors utánfutós problémáknál legyint egyet az ember és megoldja magának. Bár ez elég szép adag, hány 100 kiló?

(#61633) Jahno válasza blueboi69 (#61622) üzenetére


Jahno
őstag

Így könnyű. Hétvégén lenéztünk a Duna mellé. Ott azért nagyobb volt a forgalom, pedig próbáltam trükközni, mert akkor sétányt sem az elejétől kezdjük meg aztán láttam, hogy parkolók szerint közepe és vége is van, de lehet a vége a másik eleje :-D Csak folyton le kellett mászni pálya szélére a bicajosoktól. Hétn bent városban is nézegettem, aztán gondolkozom, hogy csak nekem tűnik extrém nagy mennyiségnek ez a rajzás, vagy üresebb városban feltűnőbb a sok kétkerekű? Aztán ha jól látom a futók is zárkóznak felfelé. Vagy csak eddig ilyen időpontokban nem jártam arra. Meg kell vizsgálni.

(#61634) Jahno válasza blueboi69 (#61627) üzenetére


Jahno
őstag

A híres vidéki vendégszeretet, mi :DD

(#61635) npera válasza ncc1701 (#61601) üzenetére


npera
újonc

Én úgy elmélkedem, hogy a dinamikus mozdulatokhoz jó a könnyű kerék. Hirtelen kanyarodni vagy 60-70 km/h tempónál tudjál kanyarodni és ne legyen olyan giroszkóp, hogy kidagadnak az erek a nyakadon kanyarodásnál.

Ha hirtelen sprintelni akarsz és a dinamika minden képzeletet felülmúl (tehát nem én akarok, hanem egy élsportoló), akkor is segíthet az alacsony tömegű kerék.

Ezen felül a teljes szerelvény (bringás és bringa) össztömege minél kisebb, míg az izomerő minél nagyobb arányosan, annál jobb.

Ha stacioner állapot van, emelkedő egyenletesen, akkor alacsony tömeg jobb. Ha egyenesen már felgyorsultál, akkor persze egy zsoké méretű ipse vagy csaj jobb, mint egy cirkuszi medve (én) a bringán.

Ha nagyon dinamikusan mozogsz a bringával és dobod egyik kanyarból a másikba és a hirtelen irányváltások a fontosak, akkor vélhetően a legjobb az elhanyagolható tömegű, de közben nagyon merev bringa. Akkor a szerelvény össztömegén túl a bringa alacsony tömege is kiugróan fontos.

Én menni még nem mentem csodabringákkal, de egyszer volt a kezemben egy 45k SEK-es Dura Ace Di2-es csoporttal szerelt Canyon Aeroad. Talán M-es méretű. Na, az könnyű volt. És vannak annál is könnyebbek. Egyszer együtt kompoltam át a folyón egy elég combos sráccal, az valami olyan bringával jött, aminek a hangja is teljesen űrhajó volt. Karbon volt minden IS, aztán amikor fékezett a komp előtt, akkor teljesen más volt a fékezés hangja is, mint amit megszoktam. A gép közelről úgy nézett ki, mint a Nostromo űrhajó a Bolygó Neve Halálból. Igazából az már nem volt szép, de nagyon célszerszámnak tűnt.

(#61636) npera válasza eattila (#61605) üzenetére


npera
újonc

Őőőő....

Nekem volt egy ilyen rádióm. Egy kínai cég lekoppintott egy JR 9-csatornás rádiót, aztán őket lekoppintotta egy másik kínai cég. Ezt árulták Turnigy 9X néven a HobbyKing-nél. És egy ilyen vettem használtan egy svéd kollégától. Sok éven át működött, aztán hirtelen nem működött tovább :Y :C

(#61637) npera válasza blueboi69 (#61620) üzenetére


npera
újonc

Húúúúúú....

Most visszakeresni nem tudom, de a gyerek előtt még említettél valami olyat, hogy vennél két garnitúra kárpitot az autóba és akkor átcserélnéd amikor a gyereket kell vinni egy robosztusabbra, aztán egyébként a "szép" kárpit lenne benne.

Ehhez képest úgy megraktad kővel, mint Jahno a Seatot tüzifával.

Nájsz!

:C

(#61638) npera válasza eattila (#61623) üzenetére


npera
újonc

Itt a fólia olyan mindegy, amikor az első döccenésnél megcsúszik egymáson 2 kő és "átrendeződik" egy picit az egész. Na, akkor a fólia éppen mindegy.

(#61639) cyberde válasza blueboi69 (#61629) üzenetére


cyberde
csendes tag

A kórházak -átlag- 65-70% kihasználtsággal működtek eddig is. Ráadásul az elég erős lobbiérdekek/urambátyám összefonódások miatt nehéz volt fogást találni egy két <30% kihasználtságú vidéki kórház bezárására.

(#61640) Jahno válasza npera (#61636) üzenetére


Jahno
őstag

PMR rádiót nézegettem, de aztán előkerült pár itthoni normálisabb darab és a két Cobrám. Haversrácnak ajánlottam tölthető, vízálló lítiumos Motorolát, azóta is hálás érte, de nem 3 Euró volt. Kínai elárazott 2 Eurósat is vettem, az egyértelműen a gagyiság teteje. Baofeng már kint is drága és akkor már minek.

(#61641) eattila válasza npera (#61636) üzenetére


eattila
csendes tag

Én elhiszem :)
De úgy értettem, hogy ha nem kidobni kell, akkor nem veszek egy mi band utánzatot, ha van mi band olcsón. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61642) npera


npera
újonc

Múltkor polemizáltam arról, hogy Tesla Björn videójában mennyire üresek a repterek. Most olvastam a Göteborgs-Posten cikkjét, hogy a svéd állami tulajdonban levő cég ami üzemelteti a reptereket mennyi pénzt veszít.

Az áprilisi utasforgalom a tavalyihoz képest 99%-al esett vissza a göteborgi reptéren. Az egész országra vetítve a visszaesés 98% a fenti időszakra.

A veszteségük havi lebontásban 500M SEK. Tehát kábé 15 milliárd HUF havonta.

E.... :Y

(#61643) npera válasza Jahno (#61640) üzenetére


npera
újonc

Rádiózni jó móka, ha kezem ügyébe kerül ilyesmi, akkor van sok over and out.

(#61644) Jahno válasza eattila (#61641) üzenetére


Jahno
őstag

Olcsónak olcsó, de mondhatjuk, hogy jobb esetben is 5x szorzó.

(#61645) npera válasza eattila (#61641) üzenetére


npera
újonc

Ja, legjobb valami edzőórát venni, aztán persze edzeni.

Asszony vett magának egy Garmin ForeRunner 35-öt, az teljesen patent. Ilyen csiptetős töltője van, a szíj már lerohadt róla (télen a hidegben rideg lett és eltört), de azt kapott rá még szebbet. Maga az óra fut szépen. Ha nem GPS-módban van, akkor sokáig működik, ha pedig fut vele és sétál és bringázik és mindent IS felvesz vele, akkor pár naponta kell tölteni.

Nem túl nagy, szóval még azzal sincs gond, hogy olyan méretű a kezén, mint egy 55 mm-es flieger....

(#61646) Jahno válasza npera (#61642) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyesmiket emlegetek, mikor jönnak a tudálékosok, hogy mer' azért karanténoznak, hogy tönkreverjék a gazdaságot. Ok, legyen, de abban mi a logika, hogy ha a nagy tőkések, felsőbb vezérkar a jó ég tudja ki szopolja a legnagyobbakat? Aztán mikor kis emberek is olyan összegekről beszélnek, ami ezek mellett eltörpül és azt hiszik, hogy egy kimondott milliárd már sok. Fenét sok, világméretben főleg, de néha egy szutykos Borsodi sörgyárat sem tudnánk ennyiből felvásárolni, ami összegről átlag Sanyika azt hiszi, hogy egész Amerika ér annyit.

[ Szerkesztve ]

(#61647) Phülöp


Phülöp
addikt

cicát felébresztette a 4 emelettel lentebb becsapódó hópelyhek dübörgése

avagy

2020 május 11: Kedves naplóm! Ma esett a hó.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61648) npera válasza Jahno (#61646) üzenetére


npera
újonc

VW-konszern vesztesége a leállt gyárakkal per hét is olyan összeg volt, hogy ha csak 3 hétig elvesztett pénzt nekem adnák, akkor durván tudnék jótékonykodni. Akkor már te is csak Leica Sony eredeti obikkal rohangálnál Mark IV vázakkal, mert ilyesmire is jutna. Meg a fórumon kábé mindenki választhatna magának új autót belőle.

Egyelőre még nem lépett velem kapcsolatba a VW-konszern, szóval még várok türelmesen a levelükre :B

(#61649) npera válasza Phülöp (#61647) üzenetére


npera
újonc

Erről olvastam, hogy 10 centi hó lesz Észak-Svédországban is. Már ideje volt, lehet újra felrakni a szegecses gumit. Vagy ott még le sem vették....

(#61650) FőDudu válasza npera (#61649) üzenetére


FőDudu
addikt

Valamelyik online ujsag irta, hogy olaszok ugye kimehettek hetvegere, volt is halalos sibalaeset rogton. Azaz meg ott is van ho.

Itt csak az eso esik, amugy 14 fok volt ejjel.

Holnapra josolnak jegesot - ez mondjuk a koperi kikotoben gaz, mert akkor be kell vinni azt a tobbtiz(szaz?)ezernyi autot ami kint parkol a kulso placcokon.

Iszonyat mennyisegu uj auto szokott ott parkolni, kb amig a szem allat az egyik Koperbol kivezeto ut ket oldalan.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.