Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) blueboi69 válasza Gabibácsi (#4098) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem, kolléganő profilja volt :C Pedig eskü a sajátommal nyomtam rá a belépésre.

(#4102) Phülöp válasza Sipi- (#4089) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi szoktunk. Az asszony svájcibicskáján is van, meg az én Leatherman-emen is. Néha qrva jól tud jönni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4103) Phülöp válasza blueboi69 (#4101) üzenetére


Phülöp
addikt

Épp akartam kérdezni, hogy te meg kiarák vagyol. De mostmár akkor mégse.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4104) JonesC válasza blueboi69 (#4101) üzenetére


JonesC
csendes tag

Szabadságon vagy, és a kolléganő profiljával írsz? Nem lesz ebből baj? :D

(#4105) ncc1701 válasza JonesC (#4104) üzenetére


ncc1701
veterán

Milyen apró hülyeségeken le lehet bukni, úgy gondoltad? :)

(#4106) ncc1701


ncc1701
veterán

Amúgy ilyen melegben minden hülyeséget kitalálok, a legújabb ötletem az, hogy mikor végzek a rántotta sütéssel, akkor egy lábas hideg vizet rátolok a meleg sütő lapra. Utána meg kiöntöm a fenébe a meleg vizet. Nem tudom, mennyit számít, de jó meleg szokott lenni a víz.

(#4107) Phülöp


Phülöp
addikt

De ha úgyis kiöntöd, minek melegíted fel?
Keptelen vagyok értelmezi az indokaidat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4108) JonesC válasza Phülöp (#4107) üzenetére


JonesC
csendes tag

Kiviszi a meleget a lakásbúl.

(#4109) ncc1701 válasza Phülöp (#4107) üzenetére


ncc1701
veterán

Lent írták, a meleg vizet ki tudom önteni, a meleg levegőt kevésbé. :)

(#4110) WiZARD


WiZARD
addikt

Megfizethetetlen ilyenkor szembesülni a magyar szakemberek profi munkájával, és rájönni hogy a légkondi kondenzvíz csövét b*szott bekötni lefolyóba, cserébe a tükröt ráragasztotta....

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4111) blueboi69 válasza JonesC (#4104) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Természetesen nem :) Kolléganő épp terhes. Egy másik kollégámtól :DD

(#4112) ncc1701 válasza blueboi69 (#4111) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez így egyre rosszabb, ne tetézd.

(#4113) Sipi- válasza WiZARD (#4110) üzenetére


Sipi-
tag

Ez gyönyörűen hangzik...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4114) sutszi válasza ncc1701 (#4106) üzenetére


sutszi
veterán

Én is ezt csinálom nyár eleje óta. :DDD
Gondolj bele, hogy az a hő ami a vizet melegíti fel, az amúgy a levegőbe benne... Már hogy a viharba ne számítana.

Kávéfőzés után még marad annyi hő a fűtőszálban, hogy simán jó melegre melegíti a vizet.

Rántottával meg egyéb tojássütésnél már azt is csinálom, hogy a vége felé hamarabb lezárom és kap egy fedőt... Addig előkészítem a kenyeret, zöldséget...stb. Pár perc de készre süti...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4115) FőDudu válasza WiZARD (#4110) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk a felso legkondi cseppvizcsove bele van kotve, de ugy tunik eldugult.
A baj, hogy kb 5 meter magasan van. Moge koltoztek a verebek, lehet az az oka.

Szepen csopg es kopog az also legkondi kulso egysegen. Majd kell egy letra amivel valaki felmaszik es kipucolja.

FőDudu

(#4116) FőDudu válasza ncc1701 (#4112) üzenetére


FőDudu
addikt

gangbangnel rosszabbat ugysem tud a nejenek prezentalni...

FőDudu

(#4117) Gabibácsi válasza Jahno (#4100) üzenetére


Gabibácsi
tag

Sárkány, kissátor, napernyő, kishajó, meg még ilyesmik is voltak :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4118) Gabibácsi válasza blueboi69 (#4101) üzenetére


Gabibácsi
tag

Gyanús

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4119) Phülöp válasza ncc1701 (#4109) üzenetére


Phülöp
addikt

Okés, már értem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4120) Gabibácsi válasza blueboi69 (#4111) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mi, te is avonos vagy? Ott vannak ilyenek :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4121) Jahno válasza Gabibácsi (#4120) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ha már hazaestél akkor összefutunk valamikor? Én most kicsit szopolok. Ma Tumornak is remegett a szemöldöke, de inkább gyorsan hazament...

Apropopó:

https://www.indiegogo.com/projects/vakondok-4-gyujtoi-kiadas-40-oranyi-extraval-computers#/

(#4122) qnadam válasza FőDudu (#4115) üzenetére


qnadam
veterán

örülj neki, hogy valahol kifolyik, mert ha nem, akkor a beltérinél fog folyni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4123) zetor2000 válasza Gabibácsi (#4005) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismereteim szerint a csehszlovákok sörrel kezelik a meleget... Az egyik legtöbb sört fogyasztó nemzet az EUban. Lehet, nálunk is be kéne vezetni, csak ne vezessenek, akik ittak.
Az a 32 fok az elég durva, itt a klíma hőmérője 28 fok körül szokott mutatni. Akkor szoktam bekapcsolni, ha nagyon melegem van, és pár perc alatt egész jól lehűti a teret. Estére azért jobb kikapcsolva, nyitott ablaknál. Erdő közelében lakom, a reggeli friss levegő egész patent, amíg meg nem jönnek a kukáskocsik :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4124) Gabibácsi válasza zetor2000 (#4123) üzenetére


Gabibácsi
tag

Barátnőm nem túl sok sört iszik, hiába szlovák :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4125) WiZARD válasza Sipi- (#4113) üzenetére


WiZARD
addikt

Béreljük a lakást, 4 éve épült, de eddig senki se lakott benne (tulaj nyugaton dolgozik, eddig nem adta ki), így sose volt használva a légkondi.

Most használnánk, erre a mosdó alatti tükör alól folyik ki. Volt már itt aki szerelte a légkondit, ritka paraszt volt. Közölte hogy ő már nem emlékszik mi és hogy volt itt, na meg a tulaj se nagyon foglalkozott anno az építkezéssel/szereléssel, tehát ő is szart rá. Nem emlékszik hogy bekötötte volna...

Úgy néz ki, hogy valami csövezés megvolt, és a lefolyó környékére el lett vezetve, de ott már nem lett bekötve, az okos burkoló meg a falban lévő lyukra igényesen ráragasztotta a tükröt. (arról ne is beszéljünk, hogy oldalt az ujjnyi rést már ki se nyomta szilikonnal vagy valamivel, hanem úgyhagyta)

Szóval most ne használjam, mert csak a fal ázik... Amíg holnap neki nem állok és oldom meg magamnak.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4126) zoli62


zoli62
addikt

Még csak most kezdődött a nyár, máris vörös riasztás van. Kullancsokra vigyázni kell ismerősnél felmerült a gyanú a fertőzésre.
Más. Két hete hosszú évek óta tartó Android használat után én is beléptem az Iphone tulajok népes táborába. Hát mit mondjak, nem egy MacOs, csomó általam használt robotos app nincs portolva IOS-re. Ami pozitív, hogy az ismert navi szoftverek megvannak Iphone-ra. is. A Macbook Airt viszont hét hónapja elég jól megszoktam, tesztelésre használom.

(#4127) eattila válasza zoli62 (#4126) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindjárt vége a nyárnak...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4128) Jahno válasza eattila (#4127) üzenetére


Jahno
őstag

Kussol.

(#4129) Phülöp válasza Jahno (#4128) üzenetére


Phülöp
addikt

pedig

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4130) BobaHWSW válasza eattila (#4127) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Mindjart itt a nyar!!!! :DD

(#4131) Phülöp válasza BobaHWSW (#4130) üzenetére


Phülöp
addikt

Te fordítva vagy bekötve
Ráadásul duplán, mert ezt holnap reggel írtad

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4132) eattila válasza Jahno (#4128) üzenetére


eattila
csendes tag

Pedig holnap augusztus. Azt kampo. Eszi, nem eszi, nem kap mast...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4133) BobaHWSW válasza Phülöp (#4131) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bizony, en mar megittam az agusztus elso kavejat. :DDD

(#4134) eattila válasza BobaHWSW (#4130) üzenetére


eattila
csendes tag

Masik felteken, forditva lefolyo vizzel a megyeben, mordor alson konnyu:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4135) Jahno válasza eattila (#4134) üzenetére


Jahno
őstag

Meg a csillagfotós haverjával.

(#4136) -NoVa- válasza BobaHWSW (#4133) üzenetére


-NoVa-
őstag

Dos barraquitos por favor!

Órapost tovább. Az itthon kapható Nato szíjakkal az a bajom, hogy nincs fekete fémcsatos sehol. Megnéztem a PhenomeNato-t (Wizard féle webshop), szépek, de fekete órára az ezüst csatos szíj nem jön be. Meg az oldal szerint épp kifogyott a 22mm széles alkatrészekből, 21.7mm-t mértem az órán. Marad az eBay, és/vagy a forgalmazótól szerzek eredeti gyári bőrszíjakat, és maradok annál.

(#4137) BobaHWSW válasza -NoVa- (#4136) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Olyat nemtudok. Tudok "frosszingolni" tejet meg ilyen basic dolgok. Egesz ihato finom kavet tudok mar csinalni.

Ha lehetne vegig azt innam nap kozben de igyekszek 2 nagy bogrenel megallni. Egyet reggeli egyet ebed utan.

(#4138) Jahno válasza BobaHWSW (#4137) üzenetére


Jahno
őstag

Konyhában most kinőtt egy új kávéfőző. Színes érintőképernyő, mindenféle extra. Lehet havi pár 100 adagra a 2 méter magas rettenet amúgy sem túl gazdaságos, valamint ezekre is jönnek a számlálók, onine kapcsolatos modulok és inkább becserélik. Majd teszetelem, most azt sem tudom mit nyomtam meg rajta, de jó volt :-D

(#4139) Frawly válasza Sipi- (#4093) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz rá fogok nézni. Az Amazfit-et ajánlotta már más is.

Bár most elhalasztom az okosóra vételét, mert közben rájöttem, hogy user error miatt nem szinkronizált ez a Casio óra. Kiválasztottam a LON kódú zónát. De csak ma vettem észre a kézikönyvében, hogy nem csak szimplán ki kell választani, hanem a kiválasztógombot nyomva kell tartani a beállításoknál, akkor elkezd villogni a zónafelirat, és úgy kell kiválasztani.

Az volt a gond, hogy rossz zóna volt kiválasztva, én meg hiába nyomtam át LON-ra, nem az volt továbbra sem a default, csak átkonvertálta az időt londoni időre, de az időt nem abban tartotta nyilván. Valószínű valami német zónabeállításon volt, ezért DCF77-es jelet akart venni. Közben meg a helyi adókörzet Rugby-ben van (nem London, de Rugby még közelebb van, mindössze ~60 km ide), és az DCF60-as jelet ad. Most már jó a beállítás, kézi szinkronizációval már rendben szinkronizálódott, pontosság 1 mp-en belül van az NTP-s szerverekhez képest, szemre fél másodperc sincs, olyan 300 ms környéke lehet, talán annál is kevesebb. Egyből más. Jól megszivatott ez a beállítás, nagyon nem egyértelmű még a kézikönyv alapján sem, nagyon figyelmesen és aprólékosan kellett követni az instrukciókat. Átlag embernek ezért ez az órát nem is ajánlom, általában még manual nélkül is elnyomkodom a kütyüket, mert van hozzá érzékem. Aki műszaki idióta, esélytelen, hogy beállítsa, hacsak nem viszi óráshoz.

(#4140) zetor2000


zetor2000
senior tag

:szarkazmumus: Ez a 300ms már úgy van kalkulálva, hogy a rádiójel terjedési ideje is bele van mérve? :)

Amúgy az amazfitet gyártónak van egy igen dögös mechanikus órája is, nekem az is tetszik, de még nem határoztam el magam a vétel mellett..(mutató és hüvelykujj összedörzsölget, míg a maradék 3 össze van szorítva)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4141) FőDudu válasza WiZARD (#4125) üzenetére


FőDudu
addikt

20 literes kanna a belteri ala es 2-3 naponta urited.
Sima vezeteknek valo gegecsovel be lehet kotni a kannaba :)

Szepnek ronda lesz, de nem azol es mukodik a klima.

FőDudu

(#4142) FőDudu válasza Phülöp (#4131) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert nalatok is a rossz oldalon van a kormany, nem?
:)

FőDudu

(#4143) Jahno válasza FőDudu (#4142) üzenetére


Jahno
őstag

Ne politizálj :-D

(#4144) qnadam válasza FőDudu (#4141) üzenetére


qnadam
veterán

a tükör alatt pont lehet, hogy van egy mosdó is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4145) Phülöp válasza FőDudu (#4141) üzenetére


Phülöp
addikt

Amennyire én értem a problémát, a beltéri egységből jövő cső, ami elvezeti a vizet, be van építve a falba, és ott egyszer csak vége szakad. A fal emiatt belülről ázik, a felesleg meg szivárog kifele.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4146) Sipi-


Sipi-
tag

Augusztus végén bemehetünk az addigra elvileg teljesen kész leendő lakásunkba. 45 percre. Felmérni, hogy műszakilag megfelelő-e. Utána műszaki átadáskor meg 15 perc lesz.
Elvileg, mert én biztos nem fogom 1 óra alatt eldönteni, hogy a nagyonsokmillió forintért jól dolgoztak-e.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4147) eattila válasza Sipi- (#4146) üzenetére


eattila
csendes tag

És miért limitálják az időt?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4148) Phülöp válasza Sipi- (#4146) üzenetére


Phülöp
addikt

Amiket magad is tudsz ellenőrizni:

- összes nyílászáró, beltéri ajtók (zsanérok, kilincs, zár, szigetelés megléte, függőlegesség - minden pozícióban meg kell állnia, nem nyitódhat/csukódhat magától)
- konyhaszekrény zsanérok, ajtók
- beépített konyhai eszközök (sütő, főzőlap, mosogatógép, elszívó, hűtő)
- szaniterek, (zuhanycső, szifonok szivárgása)
- kaputelefon, csengő, konnektorok, villanykapcsolók működnek-e
- vizes kiállásoknál az elzárócsap, illesztések (csöpögés)
- fürdőszobai lefolyó (a padló legalacsonyabb pontján kell lennie)
- megszakítódoboz (fi-relé, biztosítékok)
- víz- és villanyóra (fogyasztó nélkül pörög-e)
- padlóburkolat (illesztések, levegősség - laminált padló huppog, járólap ropog, ha van alatta levegő)
- festés homogenitása, falak egyenessége (telefon vakujával súrlófény)

Hirtelen ezek jutottak eszembe, de a többiek úgyis írnak még hozzá.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4149) Phülöp válasza eattila (#4147) üzenetére


Phülöp
addikt

Gondolom, a kivitelező képviselője jelen lesz, és van még vevő Sipiéken kívül is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4150) eattila válasza Phülöp (#4149) üzenetére


eattila
csendes tag

De annak a lakásnak ő a vevője nem? Vagy nem nekik épül, csak megvehetik ha akarják?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.