Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) -NoVa- válasza npera (#3094) üzenetére


-NoVa-
őstag

Alátétezd a propellereket. Néhány motor szára magasabb, és a csavarok sem egyformák mindig. Valahol van egy szett műanyag propelleralátét gyűrűm, ha ráér a legközelebbi errejárásig:)

A monitor meg vág, 16:9 kamerával nem, de élhető kompromisszum. Ha nagyon kell a felirat, a kamerán átpozícionálhatod. A DVR-en meg illik firmwaret upgradelni, azt elfelejtettem mondani. Alapban a fele feature nem működött rajta.

(#3102) Frawly


Frawly
veterán

Most találtam a modoros blogon ezt a 2010-es mikike-klasszikust. Üt, nem kicsit. A népek elég türelmesen magyaráznak neki. Régi szép idők, mikor a hwsw-n is azt ragozta, hogy az ember növényevő, erre kapta az arcába a sült hurkás képeket :DDD Mi meg szektások voltunk.

(#3103) Phülöp válasza npera (#3094) üzenetére


Phülöp
addikt

Kell neked egy jó szaki, aki mar neked zárt ékpályát a motor tengelyére, és nyitottat a propellerre. Persze az éket is gyártsa le.

Majd ismételje meg mindezt a motorok és propellerek számának megfelelően (4, ill. végtelen +2).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3104) -NoVa- válasza Phülöp (#3103) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, itt nagyon komoly preciz technikák vannak, mégiscsak nagy fordulatszámú kiegyensúlyozott dologról beszélünk.

(#3105) Phülöp válasza -NoVa- (#3104) üzenetére


Phülöp
addikt

sejtettem, hogy ilyen illesztési pontosságra nincs igény:

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3106) BobaHWSW válasza Phülöp (#3105) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ooo... Mit is latok es miert??

Azthiszem ertem es ezert wtf......

[ Szerkesztve ]

(#3107) ncc1701 válasza BobaHWSW (#3106) üzenetére


ncc1701
veterán

Annyira precíz a cucc, h nem szökik ki mellette a levegő, hanem visszarugózik. Qrvára nem semmi, látványos. :)

(#3108) BobaHWSW válasza ncc1701 (#3107) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Igen, igy ertelmeztem... Bakker....node... Annyira pontosan van pozicionalva, hogy meg vissza is esik?! De kemeny.

(#3109) blueboi69 válasza Phülöp (#3105) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon durva! :O

(#3110) -NoVa- válasza BobaHWSW (#3108) üzenetére


-NoVa-
őstag

Repülőgépalkatrészeknél illik pontosnak lenni, ennyire. Viszonylag kevés repülőt láttam nyitott motorháztetővel sárga angyalra várni az utak mentén, annál több BMW-t.

(#3111) ncc1701 válasza BobaHWSW (#3108) üzenetére


ncc1701
veterán

Ahogy elnézem, a cucc közvetlen a cnc gépben, vagy valami hasonló ipari állványon van, az meg jó eséllyel eléggé vízszintes. Ezek szerint ennyire. :) Innentől nem csodálom, hogy pontosan oda esik, ahonnan elindult. Ilyen magasságból, ennyi idő alatt a föld forgását még nem kell figyelembe venni. :)

(#3112) Phülöp


Phülöp
addikt

Igen, attól speckó a felvétel, hogy a csap visszatalál a furatba.

Amúgy az eleje nem egy nagy etvasz, a hűtő/kenő folyadék szintetikus olaj alapú, az tud olyan finom filmréteget alkotni a furat falán (kellően alacsony felületi érdesség mellett), hogy ne tudjon mellette kiszökni a levegő,és a beillesztéskor túlnyomás alakuljon ki, ami visszalöki a csapot. De az, hogy visszatalál, eléggé hinnyeno.

Amúgy az egész a cnc marógép munkaterében játszódik, háttérben ott egy maró befogva, meg látszik a hűtés gégecsöve is, még csöpög belőle a hútővíz.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3113) eattila


eattila
csendes tag

Mai bw parkos. Erre nincs jó hely erős fény/árnyék variához... :(

[link]

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3114) npera válasza Phülöp (#3103) üzenetére


npera
újonc

Ugye, hogy ugye?

(#3115) npera válasza -NoVa- (#3104) üzenetére


npera
újonc

Ó, hogy ez nem jutott eszembe! Ilyen van is valahol.

Ma voltam "vasedényben" és vettem egy kis papagájfogót. Jól körbetekertem szigetelőszalaggal és azzal fogtam a motort. Persze lejött róla a festék, de elvileg nem roppantottam meg a motort magát (tegeződjünk).

Vettem kis O-gyűrűket is, azokat beraktam a propeller alá. Ha ez nem működik, akkor vettem átlátszó PVC slagot is, abból tudok vágni rövid kariákat és azt is be lehet fogatni a motor felé, propeller alá.

Most erős szél van, nem merek kimenni szűzfelszállni.

(#3117) npera


npera
újonc

(#3118) Samott válasza npera (#3117) üzenetére


Samott
addikt

Lehet hogy Juncker vezette... :)

Nem szazas az a faszi... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3119) -NoVa- válasza npera (#3117) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tisztán GPS alapon... Barmok? K index meg laza pár méteres pontatlanság az egy pár méter széles úton erősen optimista.

Kicsit az az érzésem, hogy kallódott az ötlet egy marketinges fiókjában, aztán pár héttel az event előtt megkapta valami team sürgősen.

(#3120) npera válasza -NoVa- (#3119) üzenetére


npera
újonc

Egy india team ráadásul. És pakisztáni team leader volt, tehát fantasztikusan jól harmonizált a vezető a csoporttal :C :Y

(#3121) FőDudu válasza -NoVa- (#3119) üzenetére


FőDudu
addikt

Ennyire nem maradt mar ertelmes ember a cegnel?
Ertem en, hogy Siemens kaput, de akkor hova verik magukat ilyen marhasagokkal?

Elso hallasra is meredek, nem ertem hogyan mehetett at ez egy ceges hierarchian (ahol kb az utolso kaveig minden le van szabalyozva).... Remelem ezert minimum a project teljes vezetoseget utcara teszik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3122) eattila


eattila
csendes tag

Fotós:

Asszem veszek egy ilyet: Tokina AF SD 28-70mm f/3.5-4.5 Macro

Más: Holnap legénybúcsú kollegámnak. Dúúúúrva beb_szcsi vár ránk...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3123) Phülöp válasza npera (#3117) üzenetére


Phülöp
addikt

ezt a Mustang-ot vissza kellene alakítani gyári állapotra, lefesteni sárgára, és ígérem, jó gazdája leszek halálomig

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3124) Gabibácsi válasza FőDudu (#3121) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dehogyis, csak azokat akik tényleg dolgoztak rajta, meg megmondták hogy szar lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3125) -NoVa- válasza FőDudu (#3121) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tippre nem önvezető SW rendszert prezentáltak, hanem önvezető SW alá dolgozó tetszőleges autótípusba beépíthető hardwaret. És ezt egy pakisztáni indiai dokumentátorpárosnak adták ki, hogy magyarázzák el a sajtónak, mi is történik.

(#3126) Grillo


Grillo
senior tag

Baze, ma 1,5 óra alatt értem el Káposztásról a dunakeszi Lidlig. Onnan még fél óra haza.
Ennyi idő alatt ma megfordultam Győrbe meg vissza...

Mert a gyerekeknek csokispárna kell..... :U

(#3127) ncc1701 válasza Grillo (#3126) üzenetére


ncc1701
veterán

Negyed annyi idő alatt megsütöd.

(#3128) Sipi- válasza npera (#3120) üzenetére


Sipi-
tag

Volt pakisztáni főnököm, nagyon jó volt. Komolyan.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3129) npera válasza Grillo (#3126) üzenetére


npera
újonc

Hát ha engem asszony ilyen horderejű téma miatt akarna elküldeni 2 órás kerülőre, akkor sajnos megtagadnám az engedelmességet. Szeretem a gyereket, de majd eszik máskor csokispárnát, legyen az bármi is.

Ez valami péksütemény?

(#3130) Grillo válasza Sipi- (#3128) üzenetére


Grillo
senior tag

De gondolom nem játszott alapvető problémaként a tény, hogy kvázi hadban állnak egymással az országaitok.

Csokispárna: ja, tudom, csak az a tény, hogy beállt az egész miskulancia, csak akkor tudtam meg, amikor már része voltam. Halálos baleset volt az amúgy is széttúrt M2-n, ezért az egész autóút forgalma Dunakeszin keresztül folyt órákig.

(#3131) npera válasza Sipi- (#3128) üzenetére


npera
újonc

Nekem meg pakisztáni hőtan tanárom. Ő is jó volt.

Itt inkább arra céloztam, hogy indiai-pakisztáni viszony nem feltétlenül felhőtlen. Sőt.

(#3132) Grillo válasza npera (#3129) üzenetére


Grillo
senior tag

Ha tudtam volna, hogy ekkora szopás lesz, akkor biztos én is hazamegyek, max. robogóval visszaugrottam volna.

(#3133) npera válasza Grillo (#3132) üzenetére


npera
újonc

Kell otthon legyen mindig alma és répa. Akkor a gyerek választhat, hogy alma vagy répa. Aztán lehet rágcsálni. A lányommal ez egy szertartás. Én pucolom a répát, ő elkapja a lehántott "héját", aztán ő dobja ki, aztán kap egy répát rágcsálni.

Egy ideig kapott csokit, de elkezdett durván elhatalmasodni a csokizás, így átállítottam zöldségre és gyümölcsre az egészet.

(#3134) Sipi- válasza Grillo (#3130) üzenetére


Sipi-
tag

Okos ember nagyon, 30 évesen már Head of valami volt, jópár projektmanager tartozott alá. Bár őszült is már :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3135) Samott válasza Grillo (#3132) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk ez nem nagy varazslat, gondolom vajasteszta van a hutoben, meg csoki is akad. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3136) npera válasza Samott (#3135) üzenetére


npera
újonc

Sajttal sem rossz.

(#3137) Grillo válasza npera (#3133) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, répát szeretik itt is, meg az almát is a fiam. Lányom inkább a banánt.

(#3138) Grillo válasza Samott (#3135) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, most a vajastésztára nem esküdnék meg, de csoki mindig van, mert nem nagyon fogy. Be szoktam vinni cégbe karácsony meg húsvét után.
De jól néz ki, lehet bepróbálom házilag.

(#3139) npera


npera
újonc

Polestar 1 @ GoodWood

Ez az első olyan protó széria, amikor már nem egy "öszvér" a kocsi, tehát a hajtáslánc és egyes fontos részrendszerek egy korábbi platformba belebuherálva, hanem már a véglegest megközelítő a kocsi maga.

A megközelítő fontos szó, ugyanis ezek még közel sem olyan fit and finish szinten állnak, mint a végleges termék. Nagyon messziről hunyorítva hasonló. Viszont ebben a szériában már elég sok cikkszám a végleges szerszámból jön, tehát azokon az alkatrészeken és/vagy alrendszereken teszteket végezve már releváns infót lehet kapni, amit aztán a szimulációs modellekbe, design loopokba és szoftveres körökben bele tudnak korrelálni.

Tehát ne akadjatok ki a rettenetes kárpiton, a borzalmas hézagokon a panalek között és a sokféle svéd feliraton. Inkább gondoljunk arra, hogy régen ilyet nem is látott senki, most már több, mint egy évvel korábban láthatóak a kocsik, mint hogy megjelennének hivatalosan a piacon. Felgyorsult a világ.

(#3140) Gabibácsi válasza Grillo (#3126) üzenetére


Gabibácsi
tag

A ribancos úton kell menni délután. Amúgy káposztásról miért nem a megyeri lidlibe mész? Én is oda járok innen is.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3141) Grillo válasza Gabibácsi (#3140) üzenetére


Grillo
senior tag

Tudom, van vagy 15 év tapasztalatom az útvonal tekintetében. De ma mehettél volna bármerre, konkrétan a kamionokat is erre terelték.

Azért mentem erre, mert a fő úton be akartam menni a zőcsségeshez dinnyéért.

(#3142) Gabibácsi válasza Grillo (#3141) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah bocs. Legközelebb menj a megyeri lidlibe, aztán meg a tél utcába újpesten a zőcccssseégeshez, a sparral szemben, ott minden van. Mindenhez értünk :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3143) qnadam válasza Gabibácsi (#3142) üzenetére


qnadam
veterán

dunakeszire meg a dunán.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3144) Phülöp válasza qnadam (#3143) üzenetére


Phülöp
addikt

Szigethalomról Egerbe meg hajóval

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3145) npera


npera
újonc

Tegnap letettem a lantot, ma van a szünidő első napja.

A vicc az, hogy kábé semmiféle extra eufória nem érzékelhető. Most csapódik le, hogy kábé június 15 óta én már szabadságon voltam, bár bejártam dolgozni, de meló után tényleg azt csináltam amit akartam. És ez valami elképesztően pihentető volt. Az idegpályák teljesen kisimultak. Minimális logisztika a háztartásban, a főzésben, a bevásárlásban.

Az a vicc, hogy ha csak én egyedül porolok itthon, akkor szinte semmi port nem csinálok. Takarításkor alig látszik a kosz. Amikor itt a család, akkor egy hét alatt nagyon is látszik a por.

A bevásárlás szintén minimális. Salátának való, hús, néha kenyér, tej. A kenyér majdnem rámszárad, pedig kis csomaggal veszek ilyen svéd kovásztalan teljes kiőrlésű cuccokat alacsony cukortartalommal. Zöldségből és gyümölcsből fogy, de abból sem olyan brutálisan, mint a családdal.

A legviccesebb a mosás. Fantasztikusan keveset kell mosnom. A napi irodai cuccok fogynak, meg a bringázás miatt persze az edzőcuccok. De nem kell naponta üríteni a szennyest.

Ez a nyári konfiguráció annyira bevált, hogy szerintem jövőre is ez lesz. A gyerekek fantasztikusan sokat fejlődnek Magyarországon. A teljesen eltérő környezet stimulálja őket. A kiscsaj az úszó/gimnasztikai táborban elkezdett beszélni magyarul végre magától. Értett sokat eddig is, de nem beszélt magától, csak ha felhúztam valamivel. Mondjuk kis majomnak hívtam kislány helyett. Akkor egyből rámsipít, hogy ő kislány és nem kismajom.

A kissrác magyarul küld el bárkit, mivel a dackorszak tekerőjét feltekerték 11-re nála. Mindennel és mindenkivel dacol.

Asszony kábé 6000-ért megy fodrászhoz, nem 60000-ért. Jó, most csak vágtak neki és nem festettek. De jobban vágják le és szebben festik.

Most merész voltam, nem írtam listát a melóban, hogy mit kell csinálni. Mondjuk erre van a backlog, az megvár. Telefont ki fogom kapcsolni teljesen, vész esetén úgyis elérnek a priváton.

(#3146) eattila


eattila
csendes tag

Veresrol most kozlekedesileg melyik ikeaba erdemes menni? Orsre vagy Soroksarra?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3147) Phülöp válasza eattila (#3146) üzenetére


Phülöp
addikt

a soroksári nagyobb, meg nem kell bohóckodni a pincegarázzsal

meg akkor már ott van egy csomó másik nagy bolt is, lehet kirándulni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3148) eattila válasza Phülöp (#3147) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3149) Phülöp válasza eattila (#3148) üzenetére


Phülöp
addikt

Rá kellett néznem a térképre, mik vannak ott:

IKEA, Auchan, Decathlon, Kika, Media Markt, Obi, Jysk, Euronics, Office Depot, Buy Way - hogy csak az ismertebbeket soroljam. Meg van játszóház a gyerkőcöknek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3150) qnadam válasza Phülöp (#3147) üzenetére


qnadam
veterán

csak az egyik harminc km és fél óra onnan, a másik ~50/50

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.