Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) npera válasza Phülöp (#3047) üzenetére


npera
újonc

Néztem, érdekes. 10,9 kg az M méret. 2700 dodó, tehát ugyanennyi EUR vagy több.
Canyon Commuter 6.0 11,8 kg szintén M méretben, 1700 EUR.
Akkor fogyok 90 dekát és kerestem 1000 EUR-t.

Mielőtt ilyesmi agyváltós cuccot nézek meg kell becsüljem az áttételek hatását. Ha a gyerekek ki is növik az utánfutót akkor is lesz másfajta utánfutó. Akkor egy ToPeak Journey teherfutót használnék, amibe 35 kg-nyi cuccot lehet pakolni.

(#3052) qnadam


qnadam
veterán

kaland az élet rovat :)
sajnos a legvégére lemerült az eszköz, de az már csak egy kanyar volt az öbölbe.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3053) BobaHWSW válasza qnadam (#3052) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Eleg allat!:)

(#3054) Gabibácsi válasza npera (#3043) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kell valami védőburkolat aka láncvedő.
Mindent én találjak ki? :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3055) Frawly válasza Phülöp (#3034) üzenetére


Frawly
veterán

De miért nem forintosítottátok, amikor lehetett? Állati szopó CHF hitelben maradni, folyton csak nőni fog az egész, ahogy romlik a forint. Ez nem árfolyamingadozás, mert akkor mehetne a csökkenés irányába is, ez csak egyre inkább romlani fog, egyre inkább rosszabb lesz.

(#3056) eattila válasza Phülöp (#3034) üzenetére


eattila
csendes tag

Annó 6,8 megaforintot vettem fel CHF-ben. 2012-ben ez volt 11 megaforint felett. Miután a bank forintosította, meg elengedtek belőle, meg stb, maradt 9 megaforint. És 2007 óta fizetve volt. Perpill 7.9 Mega. De ha minden jól megy, akkor pár hét, és megszabadulunk tőle, mert eladjuk azt a lakást.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3057) Phülöp válasza Frawly (#3055) üzenetére


Phülöp
addikt

De hiszen pont azt tettük, csak nem maradtunk az OTP-nél, másik bankhoz vittük át a hitelt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3058) Samott


Samott
addikt

Bamulatos hogy hol tart mar a tudomany: wacaco

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3059) LightBringeɍ válasza FőDudu (#3018) üzenetére


LightBringeɍ
újonc

Ez milyen jól le tudná darálni a nekifutó mókust... Nem kéne erre valami jó kis kupak még, aztán takarítani se kéne "soha"...

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#3060) LightBringeɍ válasza Samott (#3025) üzenetére


LightBringeɍ
újonc

Stuttgart mindig speciális volt az elhelyezkedése miatt. A város nagy része gyakorlatilag egy gödörben van, ahol kb. 0 légmozgás van, így az egyik első volt, aki korlátozást vezetett be, stb. Várható volt, hogy szintén elsők között aktiválja az aktuális trendek szerinti korlátozásokat is.

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#3061) LightBringeɍ válasza Frawly (#3030) üzenetére


LightBringeɍ
újonc

Klónoztam az SSD-t az M.2-re, semmi más nem változott, mégis gyorsabban bootol otthon...
Az egyetemen meg elég rég óta w10ltsb van, mérhető különbséggel friss deploy esetén a sima ssd és m2 között. De ha akarod fogjuk rá a Fujitsura... :D

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#3062) LightBringeɍ válasza eattila (#3056) üzenetére


LightBringeɍ
újonc

Hasonló volt nálam is.. BB?

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#3063) eattila válasza LightBringeɍ (#3062) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem budapest bank, otp.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3064) FőDudu válasza LightBringeɍ (#3061) üzenetére


FőDudu
addikt

Elkezdtuk kinyomni a 1803 verziot, felhasznalok eg egyeretelmu gyorsulasrol szamoltak be ugyanazon a hardveren. Lehet fejlodik az MS?

Bar a keddi 142 update az kicsit rohadjanak meg kategoria...

FőDudu

(#3065) -NoVa- válasza Samott (#3058) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kimegyünk bele a természetbe, ki a komfortzónából, de azért legyen LTE, PowerBank, meg kávégép.

(#3066) -NoVa- válasza FőDudu (#3064) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mióta statisztikát gyűjtenek, amit a web egyszerű idiótái rögtön gyűlölni is kezdtek, azóta van elég infó, hogy hol kéne hozzányúlni a rendszerhez, és hol fölösleges. Ez már csak ilyen.

(#3067) qnadam


qnadam
veterán

a világ biztos pontjai rovat

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3068) ncc1701 válasza qnadam (#3067) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez egészen addig a pontig poén, ameddig nem történik vmi nagy baj. Az a legszomorúbb, h az ingatlan általában az ember legnagyobb vagyon tárgya.

(#3069) Phülöp válasza qnadam (#3067) üzenetére


Phülöp
addikt

jó, hát Bánkon nem szokott semmi káreset történni

ilyesmi se

sose

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3070) FőDudu válasza Phülöp (#3069) üzenetére


FőDudu
addikt

Vizzel mukodo keszuleknel eleg gyanus ha a dob belseje is eg.
Itt nem muszaki hibara gyanakodnek elso korben.

FőDudu

(#3071) ncc1701 válasza FőDudu (#3070) üzenetére


ncc1701
veterán

A lényegen igazából nem változtat. :)

(#3072) #09908736 válasza eattila (#3056) üzenetére


#09908736
törölt tag

Dettó. 13.3Megaforint, 2007-ben. 11 év után, havi 120k-160k részletekben, forintosítás, meg minden bizbasz, jelenleg 15 Megaforint.
Mi is most adjuk el, bár a Bank-Földhivatal-Mák bermuda háromszöget nem nagyon sikerült még megugrani, március 8. óta tart az ügy, júli 22-ig van a szerződésünk, hogy addig sikerül eltávolítani a tulajdoni lapról a szocpol bejegyzést, mert addig a vevő nem tud hitelt indítani. 4 hónap+4 napnál tartunk. Most már kezdünk aggódni, hogy nem lesz meg 22-ig. Onnantól kötbér...

[ Szerkesztve ]

(#3074) FőDudu válasza ncc1701 (#3071) üzenetére


FőDudu
addikt

Valoban nem, de a kep vagy fake vagy emberi hulyeseg okozta.
Ha a dob belseje nem langlna, akkor meg akar hiheto is lenne.
Igy inkabb kivulrol gyujtott tuznek tunik.

FőDudu

(#3075) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Dudu!

Ha Umagba mennénk, akkor végig Horvátország javasolt, mert szívunk a határon Dragogna felé, vagy mehetünk Szlovénia felé?

(#3076) Bujdy81 válasza Samott (#2998) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én most Béres Porcerőt szedek és hasznosnak érzem.

(#3077) Bujdy81 válasza FőDudu (#3018) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nagyon drága és azok, akiknek nem számít az ár, csak a teljesítmény, nem fogják megvenni, mert nagy a hajtáslánci vesztesége...

(#3078) FőDudu válasza Bujdy81 (#3075) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha 6 ora alatt le akarsz erni akkor ejjel erjetek a Dragonja-Kastel hataratkelohoz.
Es lehetoleg ne hetvegen.

Azaz a kedd-szerda amit javasolnek.

Hetvege (csutortoktol-hetfoig), napkozben = szivas.

FőDudu

(#3079) Bujdy81 válasza -NoVa- (#3065) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Sajnos csak 14 órát megy a triatlonos órám egy feltöltéssel, szóval szombatra kell nekem is egy powerbank... ;) :D

(#3080) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Bujdy mi lett a bringás utánfutival? Sikerült megtalálni?
Eléggé esedékes már a dolog, ha mge veszek egyet, akkor tuti másnap rádesik a garázsban a tiétek... :)

(#3081) ncc1701


ncc1701
veterán

Srácok, mikrotik routerben melyik az az opció, amelyik hatására a dst-nat után a bejövő forgalom forrás címét kicseréli a router lan oldali ip címére?

(#3082) Sipi- válasza ncc1701 (#3081) üzenetére


Sipi-
tag

Egy plusz snat....

De minek azt is kicserélni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3083) ncc1701 válasza Sipi- (#3082) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, meglesem. Amúgy nem a miénk, üffélnél volt így beállítva, szoptam egy keveset, mire rájöttem a hiba okára. Szerencsére otthagyta a winboxot egy irodai gépen, pwd mentve. :)

(#3084) npera


npera
újonc

Dr. Pittenstein vett egy Lotus Evora GT430-ast. Korábban Exige V6 volt neki, nagyon sok Lotus videót csinált. Érdemes megnézni őket.

(#3085) Frawly válasza LightBringeɍ (#3061) üzenetére


Frawly
veterán

Azért azt nézd meg, hogy a fast boot be van-e kapcsolva. Lehet csak azért gyorsabb, mert szekvenciálisan húzza vissza a félhibernált állapotot. Meg mérd le a sebességet egy tizedeket mérni tudó stopperrel, úgy mérve, ahogy múltkor írtam.

Nemzetközi tesztek is azt mérik, hogy bootidőben, meg átlag progik, játékok indulási idejében nincs nagyon különbség a SATA3 és az NVMe között, max. ilyen fél-egy másodpercek a legrosszabb esetben, de olyan esetek is vannak, mikor csak 0-0,1 sec a diffi.

Esetleg azt tudom még elképzelni, hogy mióta az NVMe-s drive van benne, azt az UEFI gyorsabban inicializálja valami miatt, mert kihagy ATA-detektálási teszteket, te meg a BIOS/UEFI idejét is beleméred a bootidőbe, így meg azt tapasztalod, hogy a boot lett gyorsabb.

A fastbootot én nem azért kapcsolom ki, mert plusz írást ad az SSD-nek, nem kímélem. Viszont a Linux miatt ki kell kapcsolnom. Ugyanis ha a fastboot be van kapcsolva, leállítom a Windowst, bebootol a Linux, akkor az NTFS köteteket felcsatolva hibát jelez, hogy összefosta magát a fájlrendszer. Hiszen a Windows csak félhibernációs állapotba ment le, nem zárta le a fájlrendszert, nem volt szabályos lecsatolás, így meg a Linux csak hibásként tudja megnyitni.

(#3086) Frawly válasza Phülöp (#3057) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, oké. Nem olvastam figyelmesen az „évekkel ezelőtt” kitételt. Az zavart meg, hogy továbbra is CHF-ben emlegetted a hitelösszeget, meg hogy megy felfelé az árfolyam miatt. Ha forintosítva van, onnantól már nem mehet sehova, forintot kell forintban visszafizetni.

(#3087) Frawly válasza npera (#3084) üzenetére


Frawly
veterán

Nem irigykedni akarok, csak nem tudom egyesek honnan szarják a pénzt. Csak ez az egy verda többe kerül annál, mint amit eddig életemben kerestem, plusz a hátralévő életemben keresni fogok valaha összesen. És valószínű nem csak ez az egyetlen autója, meg nem ezekben lakik, hanem van még ezen kívül is mit a tejbe aprítania. Még jó, hogy happy with the car, ha ennyi lóvém lenne, én is happybb lennék.

[ Szerkesztve ]

(#3088) npera válasza Frawly (#3087) üzenetére


npera
újonc

Hát igen. A pénz az egy dolog. Ha jó melód van, eleve stabil anyagi helyzetből indulsz, jó képességeid vannak, okosan fektetsz be és nem büdös a meló sem, akkor 50+ évesen azért már lehet pénzed.

Ha a fentiekből valami nem teljesen tikkeli a boxot, akkor persze nem lesz sok monéta. Nekem még van 9 évem a lótuszig, akkor leszek kezdő 50-es. Majd meglátjuk :C :Y

(#3089) zetor2000 válasza Bujdy81 (#3079) üzenetére


zetor2000
senior tag

Xiaomi 20Ah-s (20000mAh) van nekem, csak ajánlani tudom. Idehaza is lehet kapni, asszem általában 1 nap a szállítás... 2 munkanap+túlóra (16óra +) ment róla egy ilyen BT kihangosító, FM rádió, MP3 játszó cucc, és cirka félig merült le (FM rádió szólt)... dobozára 7x iPhone van írva, meg 2x iPad, hogy ezeket ennyiszer tölti fel fullra. Idehaza cirka egy tizes, Kínából kicsit olcsóbb. Feltölteni fullra ezt viszont időigényes, egy 2A-s töltő megdolgozik vele egy éjszaka...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3090) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A Surfacenél ennyi a boot.

Kockás pléd meg drámai dubstep most kimarad

(#3091) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nem kep beillesztes csak flickr link kertitejut.

https://flic.kr/p/LVTNis

Jolenne tudni kepet, hogy rakok be. Sokat lett masszirozva nyilvan de szabad szemmel is teljesen jol kiveheto.

(#3092) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Jo kocsihoz en meg adnek egy jo checkboxot. Haver most koltozott ossze Vancouverben egy reszlegvezeto orvossal. A srac 180kcad/ev+biztositas+tulora (az kb +30%/ev) +projectbonuszokat keres es azt mondta, hogy uber csoronak erzi magat parja mellett.

Hazasodni tudni kell, mindket iranybol.

(#3093) Samott válasza BobaHWSW (#3091) üzenetére


Samott
addikt

Igy:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3094) npera


npera
újonc

Nova, szívok a quaddal. Most gyakorlatilag készen van, de a propellereket nem bírom rendesen ráhúzni. RS1306 motorok, szép menetes tengelye van. Kaptam hozzá műanyag betétes jól záródó anyákat. Van hozzá kis kulcsom direkt, hogy tudjam magammal vinni a mezőre.

Eddig jó.

Ráraktam a propellert és egyszerűen képtelen vagyok eléggé meghúzni. Ha meg akarnám markolni a motort, akkor letöröm a propellert. Olyan picit a motor, hogy nem bírom megfogni. Próbáltam mosogatóronggyal is, hátha az jobban tapad rá. Jobb kézzel, bal kézzel, hátha egyikkel ügyesebb vagyok.

Gyakorlatilag elforog a propeller az anya alatt, nem húztam rá eléggé. Tegyek alá gumi O-gyűrűt és arra húzzam rá? Vagy van valami tuti módszer megfogni a motort valahogy? Ennyire nem lehetek pöcs, de ezek szerintem ennyire az vagyok.....

Itt van a drámai felpörgetés. Kis színes még: az Eachine 7"-os csoda kijelzőn nem látszik a kép teteje és alja. Tehát az AVANT X3 éppen kilóg és az akksi feszültség is. Szerencsére a RunCam OSD-je látszik. A DVR-en lementett képen minden látszik. PAL módban van a kamera és a DVR is. Anomária.

(#3095) BobaHWSW válasza npera (#3094) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi Samott! Bocs, rosszul fogalmaztam. Nemtudom, hogy kell linkelheto verziot kiszedni a flickr appbol, csak ezt a rovid linkes direkt elerest adja.

Chromeban szinten telorol megnyitva pedig hosszu tapicskolasra nem jon fel flickr alatt a menu. Desktoprol simaliba.

De koszi, hogy segitettel es beraktad! :R

(#3096) Samott válasza BobaHWSW (#3095) üzenetére


Samott
addikt

Hat az mar a flickr hibaja. Asztali bongeszobol kivarazsolhato a kep url-je. Hasznald a Link gombot, majd legfeljebb megnyitjuk ugy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3097) BobaHWSW válasza Samott (#3096) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi! :thumbsup: :D

(#3098) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Fotos:

Most ugye van a 16milis fix f2 samyang. Zsenialis lencse, brutal jo a kepe. Viszont tegnap megint visszaakartam rakni a sigma 10-20f3.5 lencset ami lassabb, rosszabb minosegh de a 10 vs 16 mili elkepesztoen nagy kulonbseg... Most agyalok kene e a 10milis fix.:D

Most lesz ujhold ma este, de holnap is jo. Azon agyalok ha elmegyek satrazni szetfagynek e, de legalabb tuti jot fotoznek. Parom kijelentette nem hajlando velem jonni mert megfagy. Van teli halozsak is pedig...

(#3099) qnadam válasza FőDudu (#3070) üzenetére


qnadam
veterán

rákerestem a képre, redditen az a tipp, hogy az egy szárító, valaki mutatott is képet, amin szárító van, de ilyen mosogépszerű ajtóval. (a mienk is üvegajtós, de az nem nyúlik be a dob felé)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3100) qnadam válasza #09908736 (#3073) üzenetére


qnadam
veterán

nem vagyok versenyképes :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.