Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Jahno válasza ncc1701 (#3700) üzenetére


Jahno
őstag

Én a STB frissítésére kapom fel a fejem, mikor kattan és felpörög a vincsi.

(#3702) ncc1701 válasza Jahno (#3701) üzenetére


ncc1701
veterán

Igazából csak azt a csippantást hallom, mikor újraindítja a gépet az ubuntu vmi kernel frissítés végett. De az is valamikor éjjel 2 körül szokott lenni, és átalszom.
Kár, hogy a gen10-ről lespórolta a hp az ilo modult.

(#3703) FőDudu válasza ncc1701 (#3702) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is az az egyetlen hianyossag a desktop gep hasznalataval.
Freenas eleg jo - de ha epp valamiert nem akar bootolni, akkor pl. monitor sincs otthon.

Szerencsere van meg egy olyan TV amin van VGA bemenet.

FőDudu

(#3704) Sipi-


Sipi-
tag

Dudu, Alfa megvan még?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3705) FőDudu válasza Sipi- (#3704) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg. Mostanaban azt hasznalom, van mar benne 215e km.

Epp azt rohogtuk kollegammal, hogy nekem semmi bajom a hiresen szarnak hitt alfaval - o meg az Antaraba az alabbiakat tolta bele az elmult 1 honapban:

- gyujtaskapcsolo. 400 Eur. Nem indult, valami miatt kulcs elfordult de nem csinalt semmit. Tipikus Opel hiba.
Vagy ezt javitjak, vagy az osszes zarat cserelik.
- teljes vezerles csere (60e km utan, holott a normal kb 100e). Visitott valami. Ujabb 500 Euro
Vizpunepa volt szar allitolag. Muszakin szoltak, hogy nem normalis a hangja, jojjon vissza ha megcsinaltatta.
- klima toltes (nem hutott elegge) 40 Euro.

Mondja is, hogy semmi mast nem fog ezutan venni csakis Berlingot - de abbol az elektronyost (ha lesz) :)

FőDudu

(#3706) FőDudu


FőDudu
addikt

Maltan IT managert keresnek szallodaba.
Ha valakit erdekel, adok kontaktot. Magyar a GM.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3707) Phülöp válasza FőDudu (#3706) üzenetére


Phülöp
addikt

tudok hosszú távra kiadó lakást neki
de az ezer eurós fizetés nem lesz elég hozzá

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3708) FőDudu válasza Phülöp (#3707) üzenetére


FőDudu
addikt

Fizurol nem tudok semmit - gozom sincs mennyi arra egy normalis fizetes.
Csak lattam, hogy keresnek valakit.

FőDudu

(#3709) Phülöp válasza FőDudu (#3708) üzenetére


Phülöp
addikt

saccra olyan 3k nettó lehet az legalja

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3710) Jahno válasza FőDudu (#3706) üzenetére


Jahno
őstag

Tönkre kell tenni a céget? Occsón vállalom. Egyik "kedvencem" felmondott, másik meg már egész rendesen szóbaáll velem, miután elfogytak az emberei és akik az emberei helyére jöttek azok is sorban 1-2 napot vannak csak és megunják.

Itteni vezetés meg teljesen más dimenzióban létezik, eladnak olyan szolgáltatásokat, ami nincs is a cégnél. És visszafelé migrálunk :-D A helyi/EU-s és felette vezetés meg tök más irányt szeretne mindenben és kezd unalmas lenni, hogy egy multi helyi vezetőjének nekünk kell magyarázni, hogy itt szabályok és követelmények vannak, nem találhat ki akármit és nem csinálhat akármit, sem hálózatilag sem egyébben, de a költségvetéssel is fentebb gazdálkodnak. Ehhhh.

(#3711) FőDudu válasza Jahno (#3710) üzenetére


FőDudu
addikt

Budapesten lassan nem lesz olyan ceg ahol meg nem szakertettel :)
Lassan atszerkesztheted a nickedet 'Ronto Janos'-ra :)

FőDudu

(#3712) Jahno válasza FőDudu (#3711) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is mertem próbaidő végén felmondani, mert tuti nem mentem volna melózni semerre. Most kicsit húzós volt a hét, Tumor szabadságolt. Aztán két hetet csak ketten leszünk, ez sem mindig segíti a haladást.

(#3713) zetor2000 válasza FőDudu (#3698) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem egy ~8 éves termék van, egy Qnap QTS-419P+. Kamerát még nem tettem rá, de ez (meg szerintem a többi is) kezel(het) USB webkamerát is. Van rá app, hogy nézegesd és/vagy rögzítse.
Kicsit féltem, hogy mennyire tré egy ilyen, de kellemesen csalódtam. Használtan vettem, aki eladta, magyar faszi az ebayen tolta, postát megoldottuk személyes találkával, és még a kapacitását is elbökte, mert 4x1TB helyett 4x2TB vel kaptam :D.
Resetelni nem túl egyszerű, mert az alap "megnyomod a gombot sokáig és jólesz" után nem lesz jó. A juzer nevek alapba állnak / megszűnnek, a tartalom viszont marad. Így találtam rá a neten, hogy van neki SSH felülete, amin be lehet puttyolni, és ott merre keressem a haver vackait. ~1,5 TB volt szabadon a 8ból, szóval akadt cucc bőven. De nem csak NAS, hanem letöltő központ is, tud torrentezni, meg ftp-n leszedni amit megadsz neki, meg telefonokkal is szinkronizál, azaz iPhone mentést lehet ide is csinálni (volt is két telefonhoz...), meg egy rakat app van, amit nem is gondolna az ember, hogy egy NASra kellhet.
Ha vásárláson gondolkozol, akkor valami újabb inteles cuccon törd a fejed, az ARM alapúak eléggé mostoha gyerekek a kiegészítő alkalmazásokkal. Azaz intelesre (x86? / x64?) jóval több okosság van.
Hangja "whisper silent"... mint 4 merevlemez, meg egy 8cm halk venti. De néha lepihen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3714) hobizoli


hobizoli
nagyúr

van vmi olyan egyszeru monitoring sw, ami mint a Win10 feladatkezeloje a CPU RAM GPU vagy LAN savszelesseg hasznaltot tudja valos idoben grafikonon mutani az USB-rol?

meg esetleg hogy mennyi mA az aramfelvetele egy adott USB egységnek?

felraktam parat, de olyan baromsagokat mutatnak csak, amik pont semmire nem erdekelnek, csak ez a ketto info kene

plz input :K

több drón kell ;P

(#3715) zetor2000 válasza hobizoli (#3714) üzenetére


zetor2000
senior tag

USB fesz és árammérésére van eBayen egy rakás "átmenő" cucc. USB kütyü be / kimenetekkel. Bemenet: a készüléked USB portja, amiről megy a cucc, kimenet meg az, amire menne a cucc.
Mondjuk egy laptop USB portja és egy telefon töltő csatlakozója közé helyezve láthatod, hogy a laptop mekkora feszt ad a telefonnak, és mennyi áram folyik a telefon felé. ~párszáz forint.

Sebességtesztert még nem láttam, de lehet, az is van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3716) Jahno válasza hobizoli (#3714) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, már értem. Áramfelvételen kívül még mi kellene? Sávszél?

(#3717) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Filmes topikba.
Mai napra ez jutott:

Sztálin halála

Remek korkép.
Komédia, de egyben tragédia, hogy mentek a dolgok.
Ajánlom.

üdv

(#3718) qnadam válasza -szabi- (#3717) üzenetére


qnadam
veterán

megvolt, tetszett. a filmforgalmazókat üdvözlöm, már rég ki volt adva blúréjen, mire itthon megjelent moziban.
azt említettem, hogy egyszer vettem életemben br-t, de utoljára is?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3719) qnadam


qnadam
veterán

a rendszám pediglen nem lett meg ma. de a biztosítás kötésekor legalább megtudtam, hogy egész pontosan becéloztam az egy lóerőre jutó tíz kilót :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3720) FőDudu válasza Jahno (#3712) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk csak a szokasos cserek jonnek lassan. TV/halozat/wifi.

Szomszed hotelben Ruckus-t raktak fel (kontroller meg vagy 150 AP, uj halozaton), de nem szazas a cucc. Egyik szobabol atmenve a masikba (lakosztaly 2 szobaja kozott setalva) eldobja a Viber/Whatsapp hivast. Epp a heten kertek meg nezzek mar ra mert jo meg gyors meg minden, csak igy nem tokeletes. Nalunk ilyen nincs a Cisco halozaton. Minden szobaba raktak egy H510-es AP-t. Van is -65db meg a furdokadban is :)

Valahonnan tavolrol menedzselik - helyi eroknek nincs hozzaferesuk a cucchoz. Jo lenne valami okosat mondani - mit csinaljanak vagy mi a gond. Elsore tul soknak tunik a minden szobaba rakunk egy AP-t cimu eloadas. Meg nalunk a fel meter vastag falakkal sem szukseges. Lehet genyo leszek es kihuzatom a kornyezo szobakban az AP-kat es akkor nem zavarjak egymast. Hirtelen mas nem jut eszembe. Majd helyszinen ranezek Wifi analyserrrel...

Nem tudom Ruckus eseten milyen melysegben lehet buzizni a kontrollerrel. Cisco eseten eleg jol be lehet loni, hogy csak pl -85dBm alatt valtson masik AP-ra. Valami ilyesmi lehet megoldana a gondot.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3721) Phülöp


Phülöp
addikt

Kamesszal megbámésztuk a holdat, megfejtettük a világot, 2 üveg bor bánta fröccs formájában.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3722) hobizoli válasza Jahno (#3716) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen a savszelesseg is erdekelne
meg ahog a Win7 kiirta, hogy Logitech mice 80mA, USB bill 100mA...

amiket talaltam az olyat tudott, hogy midenfele hexadecimalis szamok mentek felfele egy ablakban qrva gyorsan, mintha vmi debugger lenne
es ez vmi USB monitoring sw volt allitolag

több drón kell ;P

(#3723) Jahno válasza FőDudu (#3720) üzenetére


Jahno
őstag

Pár éve a Ruckusban még nem volt olyan mélység, mint Csicsóban és pont az ilyeneket nem lehetett vele kideríteni. Azóta nem követtem. Amúgy minek szopol vele? Én ilyen kérdésre nem kavarok már semmit, úgysem az én bizniszem lesz, csak a baj van belőle, vannak rendesen hozzáértő Sanyikák akik már hetvenszer többet láttak és még a nyelvét is beszélik, azt sem nekem kell megfejteni.

(#3724) Jahno válasza Phülöp (#3721) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap mi is hasonlóképpen turistáskodtunk enperával, aztán eláztunk.

(#3725) ncc1701 válasza Phülöp (#3721) üzenetére


ncc1701
veterán

Anyával mi is megindultunk, h jól megnézzük. Aztán szemberohant velünk a macsek a bejárati ajtóban, ezerrel felszaladt az emeletre, mert mint kiderült, pont elkezdett szakadni az eső. Hát, majd next time. :)

(#3726) FőDudu válasza ncc1701 (#3725) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt jol latszott, igaz csak 21:25 korul mentunk ki amikor mar kb csak egy ujholdnyi karej maradt belole.
Gyereknek is tetszett, kisszekkel kiult es nezte ....

FőDudu

(#3727) FőDudu válasza Jahno (#3723) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a helyzet, hogy az adott hotel lehet az en kezem ala fog tartozni kesobb ;)

FőDudu

(#3728) Phülöp válasza FőDudu (#3726) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt is tisztán látszott az egész folyamat. 9 óra körül bújt elő a Hold a szemben lévő ház mögül, majdnem éjfélig néztük erősen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3729) -NoVa- válasza Phülöp (#3728) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt néha eltakarta pár felhő a tenger felől, amúgy meg fotósok meg füvesek mindenütt, kicsit arrébb a parti kávézóban meg 30+ éves Olasz slágereket óbégatott alá az élőzenész.

Az alkalomhoz tökéletes fotócuccom meg otthon. Kicsit bosszankodtam, de emiatt 2 hétig kerülgetni is macera. Fotózták elegen.

(#3730) FőDudu válasza -NoVa- (#3729) üzenetére


FőDudu
addikt

Kulonben is, minek fotozni ha lattad eloben?
Fotobuzik ugyis telenyomtak meg a facset is mindenfele feligszar keppel :)

FőDudu

(#3731) FőDudu válasza Phülöp (#3728) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt is latszott, csak nem keszultunk ra es a folyamat utolso 5 percere mentunk ki. Gyereknek viszont nagyon tetszett.

Aztan meg lefekudtunk aludni - hajnali haromkor meg mar a labamra sutott a telihold, szoval addigra vege is volt. Becsuktam az ablaktablat es aludtam hetig. Viszont hajnali haromkor is sor volt a hataron (kifele), szoval hetvege az erosen varakozos mostanaban.

Bar a nejemek 3x voltak az elmult heten a horvat oldalon - elmondasuk szerint nem akkora gaz.
Igaz en turelmetlen vagyok barmilyen sorban - ok meg siman vegigallnak egy feloras sort es eszre sem veszik.

FőDudu

(#3732) FőDudu válasza ncc1701 (#3725) üzenetére


FőDudu
addikt

Macska nem alszik a lakasban. Pont. Megszokta, nincs is szetbaszva semmifele butor.

Szomszed macsekot kivagtam mikor az eltolhato szunyoghalo ajton buveszkedett - azota az sem probalkozik bejutni.

Szep, aranyos - de nem lakasba valo a macskakarom. Egyszer engedtuk be, felult a borsszekre es rogton vegigkarmolta a hattamlajat nyujtozkodas kozben. Azota macskamentes ovezet vagyunk.
Kertben nyugodtan jatszhatnak, konyhaba is bejohet - kutyak ugyis rogton ramennek. De neincs emeletre felrohanas meg elbujas.

Szomszed kert meg, hogy etessem a macskajukat 2 hetig. Kis genya amint bejutott felrohant az emeletre es nem talaltam meg. Enni nem akart, csak egesz nap bent lustalkodni. Kajajat kiraktam a teraszra, toloajtot bezartam. Este kiengedtem. Tobbe nem rohant el elolem.

FőDudu

(#3733) -NoVa- válasza FőDudu (#3730) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert ha én fotózok holdat, az ilyen:
https://flic.kr/p/23pm3EM

A félig szarnál kicsit jobb.

(#3734) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Hi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3735) qnadam válasza Gabibácsi (#3734) üzenetére


qnadam
veterán

helló.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3736) qnadam válasza Gabibácsi (#3734) üzenetére


qnadam
veterán

volt sulim tetején van egy elég nagy távcső, egyszer csak meglövöm a holdat azzal :)

de most irány a drogos fertő és a hippiskedés legalja, ozora.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3737) Phülöp válasza qnadam (#3736) üzenetére


Phülöp
addikt

bodokit csókoltatom

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3738) Sipi- válasza qnadam (#3736) üzenetére


Sipi-
tag

Munka vagy szórakozás?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3739) Sipi- válasza Gabibácsi (#3734) üzenetére


Sipi-
tag

Adatlapod megtekintéséhez az ellenőrzőkód "szar havi" volt. Ez valami jelzés lehet szerinted? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3740) Sipi- válasza -NoVa- (#3729) üzenetére


Sipi-
tag

Itt meg tömör felhő volt végig, hajnalban meg eső.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3741) eattila válasza Phülöp (#3728) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt semmi nem látszott belőle. Egész este tiszta felhő volt minden. 10 körül meg meg is szunnyadtam.

Ma reggel viszont kivonult a rendőrség a piac mellé:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3742) ncc1701


ncc1701
veterán

Elmentem egy gyors órás bicóra, gyömrőn egy csinos, 30 körüli, jó lábú csaj láncfűrésszel vágta a fát. Létráról. Nem semmi,

(#3743) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Csodás, másfél hét napi több órás sós vizi úszás sok volt az óraszíjamnak, anyagában szétfoszlott. Most vagy rendelek ugyanazt meg tartalékot, vagy megnézem a fémeket, vagy valami Nato szíj, de addig kacsaszalagból tákolom össze. Ha divatba jön, én kezdtem:)

(#3744) Phülöp válasza -NoVa- (#3743) üzenetére


Phülöp
addikt

vagy felveszed a kontaktot wizard-dal, ő ebben a témában utazik

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3745) qnadam válasza Phülöp (#3737) üzenetére


qnadam
veterán

ő már tavaly se tolta ide a seggét, de ha mégis találkoznánk, átadom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3746) qnadam válasza Sipi- (#3738) üzenetére


qnadam
veterán

zasszony vigyáz az egyik szervező kutyájára, és így kapunk két napijegyet (alapból csak hetijegyet lehet venni) meg egy behajtási engedélyt amiért elhozzuk. igazából szórakozás, mert egy nagyon békés hely, mindenki barátságos, szemét sehol, és nagyon jól kinéző dekorációk vannak mindenfelé. majd dobok be képeket, ha van érdeklődés :) a zavaró tényező a mindenhonnan szóló psytrance, de most a nulladik napon ez még csak egész szolidan van jelen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3747) eattila válasza qnadam (#3745) üzenetére


eattila
csendes tag

Én segítettem neki weblap css-t reszelni. Még idén.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3748) qnadam válasza eattila (#3747) üzenetére


qnadam
veterán

ozorára nem tolta az arcát, ph-n még ebben a topikban is járt :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3749) Phülöp válasza qnadam (#3748) üzenetére


Phülöp
addikt

lehet, hogy kiégett
vagy csak felnőtt végre

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3750) qnadam válasza Phülöp (#3749) üzenetére


qnadam
veterán

lehet benne valami, céges skodával jár az ezeréves 205 helyett.
de azért nem hiszem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.