Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) Sipi-


Sipi-
tag

Mindig tanul az ember... Küzdöttem mindenféle, rosszabbnál rosszabb, reklámokkal telirakott youtube-->mp3 oldalakkal, erre eszembe jutott, hogy a linuxosok mindent meg szoktak oldani. És tényleg, van parancssoros youtube-dl parancs, ami leszedi a videót és ki tudja csak a hangot is konvertálni belőle. Mindezt kevesebb, mint 10 másodperc alatt egy 4-5 perces videónál. A legtöbb időt a konvertálás veszi el ebből.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3452) Samott válasza Sipi- (#3451) üzenetére


Samott
addikt

Mindig tanul :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3453) Jahno válasza Sipi- (#3451) üzenetére


Jahno
őstag

12 egy tucat, én ezt néztem, amúgy még olyan is van, aminél a youtube elé írod, hogy youconv és kész, az a domainnén a linket meg folytatja. Ez pár reklámot bever, de valamit valamiért:

https://www.converto.io/hu

(#3454) Jahno válasza Gabibácsi (#3447) üzenetére


Jahno
őstag

Na, végre valami jó hír. Majd jössz egy sörrel. De adhatok még másfélét és nagyon sok zsinórt, csak nézzél körbe helyi szabályoknál is, hátha van közelben valami kisreptér, akármi. Melyik repül, mennyire? Ha gyereknek bejön akkor már jó. Majd egyszer reptetek én is.

(#3455) Jahno válasza FőDudu (#3444) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, így lehet, bár az új vas már csak fogyasztásban is megspórolná és úgy szép ha párban van. Nálunk egy ősöreg fizikai gépen megy virtuálisban minden. Másik helyen a Hyper-V sem cluster, bár van mentés, de amennyire ezek pánikolni bírnak és kevésbé jól kezelni a drámát, itt vicces lesz ha ez napokat/heteket áll. És persze leépítés helyett csak sorban tolják rá a szolgáltatásokat és terhelést. Pár hónapja kérvényeztem 2-4 terás vinyókat, hogy legalább valami mentésféle legyen, de ezek is "majd" érkeznek. Vannak mókás dolgok, biznisz meg sales simán eladott olyan szolgáltatást, amit az IT nem tud biztosítani, de 2 napon belül vezessük be...

Ma úgyis polgárpukkasztottunk, legalább 5 fejezetes éves egyéni és csapatos/céges fejlődési tervet kell írni. Persze az erre felszólító email sem jött meg, Tumornak loginja sincs, nekem csak jelszavam, de adjuk be online. Aztán felszívtuk magunkat, mellékeltek egy minta dokumentumot amit 5 részre bontottunk és ctrl+c ctrl+v beadtunk :-D Systemaxnál is mindenki ugyanazt adta be, nem vették észre, közvetlen főnököt meg nem nagyon érdekelte. Meglátjuk itt mi lesz :-D

(#3456) Jahno válasza ncc1701 (#3442) üzenetére


Jahno
őstag

Infrastruktúra másik felén a napi mentés már 6 napig fut :-D

(#3457) Jahno válasza FőDudu (#3440) üzenetére


Jahno
őstag

Ott nem, mert ennyit sem fizetnek :-D

(#3458) JonesC válasza Sipi- (#3451) üzenetére


JonesC
csendes tag

Megnyitod a videjót, a linkbű kitörlöd azt, hogy ube youtube-ból, enter és már mentheted is az mp3-at.

https://www.youtube.com/watch?v=tAGnKpE4NCI

:)

(#3459) qnadam válasza Jahno (#3392) üzenetére


qnadam
veterán

rossz társaságba keveredtél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3460) qnadam válasza Jahno (#3399) üzenetére


qnadam
veterán

dhcp adja, de rögzítve van, hogy mit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3461) qnadam válasza Samott (#3426) üzenetére


qnadam
veterán

pont az a dolog lényege.

mondjuk Balatonnál hiába is van légtered, ugyanúgy belemászkál a molinós repülő meg a rendőrségi helikopter:)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3462) Phülöp


Phülöp
addikt

welkám bekk

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3463) qnadam válasza Phülöp (#3462) üzenetére


qnadam
veterán

üdv.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3464) Sipi-


Sipi-
tag

M0-áson ma majdnem lezúztam a Picasso-t. Jobbra sávváltásnál volt mellettem egy kék valami, azt megvártam, hogy előrébb megy. Utána viszont volt egy piros Xsara Picasso, arra ráhúztam. Szerencsénkre észrevette, hogy bénázok és lement a leállósávba meg fékezett.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3465) Gabibácsi válasza Jahno (#3454) üzenetére


Gabibácsi
tag

A kisebbik, küldtem képet a reptetésről. Egy kis faluban vagyunk, nincs reptér a közelben:)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3466) Gabibácsi válasza Sipi- (#3464) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én meg megittam egy sört oszt visszahoztak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3467) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

#Fotostopic

Ket feketefeher mert borzasztoak voltak a szinek es amugy se jott ossze semmi mas.

Koszontem a megtekintest.

Szerk. Masodik kepen csak nalam van brutalis moire?! Kulon ablakban nezve ugy nez ki ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#3468) Jahno válasza Gabibácsi (#3465) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, a pingvines, vastag zsinórral? Az megy vagy 200 méterig, míg bírja a tekercs :-P Királyságosság.

(#3469) Jahno


Jahno
őstag

Ja, enperával megfejtettük az univerzumot IS. Meg mindent. Amúgy vannak itt még moderátorok, vagy már szabadon lehet ekézni az emulátorosokat? Valami felső témára ráböktem, fényképezős dolog, valaki kérdezett valamit én meg válaszoltam és privátban lekúrtak, hogy ilyet nem szabad :-D Félelmetes.

(#3470) ncc1701 válasza Sipi- (#3464) üzenetére


ncc1701
veterán

M3 kivezetőn is kerülgetni kell a bealvókat, akik lassan mennek a középső sávban. Fene tudja, miért nem húzódnak le időben, pláne mióta egy kis szakaszon 3 sávos. De tipikus, h a középsőben mennek lassan. :)

(#3471) ncc1701 válasza Jahno (#3469) üzenetére


ncc1701
veterán

Szinte tuti, h senki nem olvassa ezt, de lehet panaszkodni a másikra, akkor kitiltanak x időre. :)

(#3472) JonesC válasza ncc1701 (#3471) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ha panaszkodsz, vagy ha panaszkodnak rád?

(#3473) Phülöp válasza Jahno (#3469) üzenetére


Phülöp
addikt

olyan dolgokat ittatok, hogy belesvédültél

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3474) Jahno válasza Phülöp (#3473) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor a kapros ital még itt is vala.

(#3475) blueboi69 válasza FőDudu (#3389) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Milyen switftet tudsz eladót?

(#3476) FőDudu válasza blueboi69 (#3475) üzenetére


FőDudu
addikt

10 ev koruli sotetkek bakancs. 1.3-as motor, ha jol tudom 3 ajtos.
Apose volt, nyolcvanparezer kilometer.

Majd ha megjott a nejem - valamikor delutan - o tud pontosabb reszleteket.
Lehet kepek is keszultek, de nem biztos.
Az a terv, hogy Augusztus elejen betoljak egy kereskedohoz.

FőDudu

(#3477) Phülöp


Phülöp
addikt

#mit hallgatsz most

Ghoultown - Drink With The Living Dead

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3478) Jahno válasza blueboi69 (#3475) üzenetére


Jahno
őstag

Végül nem Agárdra megyünk, mert olasznál nincs hal. De majd szólok, mert assonnyal elmegyünk oda tészátzni és akkor én már lehet a szomszéd büfében zabálok egy pisztrángoshekket is. Minden jó cucc vidéken van, erre már rájöttünk, kivéve a fagyizót.

(#3479) FőDudu válasza Jahno (#3478) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha zabalni kell, akkor Plehcsarda (Badog Gundel).
Majd 2 het mulva letesztelem en is - azt mondjak nem sokat valtozott az evek soran...

FőDudu

(#3480) FőDudu válasza Jahno (#3478) üzenetére


FőDudu
addikt

Balatonig amugy is szopas az M7. Asszonyek 11-kor indultak, most jarnak a Balaton nyugati csucskenel.

FőDudu

(#3481) Vodike válasza FőDudu (#3479) üzenetére


Vodike
tag

Undorito az a hely.

exTiga

(#3482) Jahno válasza FőDudu (#3479) üzenetére


Jahno
őstag

Értem én, hogy bazi nagyot ad, de azon kívül van valami értelme? És felét haza kell hozni. Csirkésből ott a Ráday, no meg ismét Csepelen kötünk majd ki a Rántotthús Mesternél :-P Már a neve is adja azt, ami valóban mögötte van. Ahztán Enperával a tegnapi méteres kalácsos sztori után szerintem még azt is elhittük volna, hogy lapos a föld. Mert a mentás csoki nincs eltúlozva és kompozícióilag is olyan milliméter pontosan vannak a kis habpöttyök, mint ha csak a szállodátokban nyomná a mittoménmilyen csillagos séf. És félelmetes a többi arány is, nincs szétfőzve, ami kell az picit ropog, ami szószso az szószos, ami csípős az néha civilnek is jó, ááááá, meghaltunk és még kétszer. Titkos audit végén át is nyújtottuk az oklevelet, speciális tollal aláírva, mert megérdemlik. Aztán meg jó fröccs, végül lenyomtuk csavaros KGST fagyival, éppen elérve az utolsó HÉVet.

(#3483) Jahno válasza FőDudu (#3480) üzenetére


Jahno
őstag

Jó időben szombaton mire gondoltak? Kb. este 9 felé kell indulni.

(#3484) FőDudu válasza Vodike (#3481) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem egy gurme menyorszag, nincs tulcsicsazva a talalas, nem lehet mindenfele kezmuves sort inni vagy froccsozni, de izugyileg rendben van (volt amikor utoljara ott ettem). Ha a minoseg biztositos nejem fogyasztasra jovahagyta a kajajukat a latottak alapjan, akkor max a hely ami megteveszto. Nem szokas manapsag gazzsamolyon aluminium konderban fozni - ez olyan menzas/retro style ami sokakat elborzaszt. Nem kutyakajabol foz, az a faszi egy igazi vendeglatos dinoszaurusz. Sajnos kihaloban vannak az ilyen fozni tudo, nagy dumas, profi vendeglatosok. Barkinek mernem ajanlani ha meg ugyanugy tolja.

A meret nem igazan szamit nalam (ha keves lenne, ennek dupla adagot ahogy mashol) - viszont jo magyarosan foz. A tobbi nem igazan erdekel. A porkoltje jo, a babgulyasa szenzacios. Szalontudo meg pacal az marad masnak - en ilyen belsosegbol max hurkat vagy hagymasvert eszem meg. Esetleg egy jo maj barhogyan.
Ha minden igaz akkor sonkat/kolbaszt is fustol - meglessuk mit tud.

Nalunk mostanaban mindenfele Michelin sef vendegeskedik par napra (Scarello/Ros/Senn/Kaiblinger/Heimann) - jo a produkcio, de mint tudjuk nem en vagyok a torzskozonseguk.

Bar ahogy mar emlitettem a tavalyi ev noi sefjeve valasztott Ana Ros (nem ugyanaz mint a fenti, a fenti tan Rafaele Ros) az eddigi egyetlen akinel megvolt a 'wow effect' - igaz nala nem vendegkent jartunk, hanem ismeroskent. Persze neki meg nincs csillaga. De ha netan valamikor Bled kornyeken jarsz erdemes beterni a Hisa Frankoba. Szobat is adnak ki - lehet erdemes ott aludni. Mi is ugy jartunk ott aztan hajnalig tarto sajt es boros pince latogatas lett belole.

FőDudu

(#3485) FőDudu válasza Jahno (#3482) üzenetére


FőDudu
addikt

Ahogy fentebb leirtam, nem a meret a lenyeg. Jo, magyaros kajat foz.
Az csak helyrajzi kerdes, hogy egy picacon teszi egy badog bodeban.

Egy ugyanilyen kajaert (joval kisebb adagban) a sok kicsicsazott 'streetfood buzibarban' odakat zengenenek :)

FőDudu

(#3486) FőDudu válasza Jahno (#3483) üzenetére


FőDudu
addikt

Megalltak tankolni, rendesen ebedelni, stb. Annyira nem veszes.
Fehervarig volt valami 40-50-es tempo utana halad.

FőDudu

(#3487) Jahno válasza FőDudu (#3484) üzenetére


Jahno
őstag

Végre egy hozzáértő megmondta, hogy miért nem szeretem én az összes kézműves sört. Mondjuk egy rendes sör vagy fröccs azért jó lenne mellé. Amúgy enperával azon röhögtünk, hogy Budai vár alatt 24 órás kifőzdében teljesen jó sült kolbászt kaptunk sörrel olcsón. Akármit mondanak, akadnak még jó helyek a világon. Sztrítfúd meg érdekes, hasonlók nincsenek, kolbice és a többi állatság bejön, de másról szól. Rántott húst vagy hasonlót szerintem sehol nem adnak ilyen címszó alatt, ellenben hentes/grilles/csirkés mindenféléssel kb. el vagyunk látva. Inkább a vállalati kajáldák az érdekesek, mostani iroda is drága, közepesen vackot ad, aztán 200 méteres a sor és nem értem. Környéken sok lehetőség nincs, 2 kisebb vendéglő, kifőzde, vietnámi, kínai, de azok rendben vannak. Nem egy Wesselényi utca és környéke, de el vagyok vele.

(#3488) FőDudu válasza Jahno (#3487) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem vagyok en hozzaerto - foleg nem a pesti dolgokhoz :)
10 ev alatt nagyon sok dolog valtozik. Es ez a normalis.

FőDudu

(#3489) Jahno válasza FőDudu (#3488) üzenetére


Jahno
őstag

Egyszer gyere ide-oda kajálni, aztán meglátod.

(#3490) Phülöp


Phülöp
addikt

#könyvajánló

Carlos Ruiz Zafón: A szél árnyéka

Ritkán lelkesedek be könyvre már az elején, most sikerült. Jó helyszínválasztás, kidolgozott szereplők, kellemes humor, ahol kell, és drámai, ahol arra van szükség. A szerző néhol megszakítja a cselekményt, és narratív formában elénk rak egy csomó információt, ami a fő történetszál megértéséhez kell. Aztán a könyv háromnegyedénél a fő szál elveszik, előkerül egy levél, ami ugyanúgy, narratívan magyaráz meg mindent: a dráma kiváltó oka a legsilányabb szappanoperákat megszégyenítő klisé, ahogy a követkeményei is. Gondolkodom, hogy így a könyv 90%-ának elolvasása után kivágom a francba az egészet.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3491) ncc1701 válasza Phülöp (#3477) üzenetére


ncc1701
veterán

(#3492) Sipi-


Sipi-
tag

#mobilfoto

[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3493) Sipi-


Sipi-
tag

Chrome androidon sokszor nem tölti be a képeket. Ez valami adatspórolós baromság miatt van vagy csak szimplán bug?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3494) Phülöp válasza Sipi- (#3493) üzenetére


Phülöp
addikt

Cserélj tápot!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3495) Jahno válasza Sipi- (#3493) üzenetére


Jahno
őstag

Facebook néha ilyen PC-n is.

(#3496) qnadam válasza Sipi- (#3493) üzenetére


qnadam
veterán

van benne adattömörítős opció, de hogy az-e a baja...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3497) BobaHWSW válasza Sipi- (#3493) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem emlekszem, hogy ilyennel talalkoztan volna. Google pixel + up to date dolgok.

A kep viszont kiraly.:)

(#3498) Grillo


Grillo
senior tag

Most jövök lakziból, Ppéter volt a fotós. Fasza volt.

[ Szerkesztve ]

(#3499) Frawly válasza Grillo (#3498) üzenetére


Frawly
veterán

Tényleg, vele mi van? Még a 2000-es évek elején nagyon aktív volt CD/DVD írás témában, a hwsw-n és a PH-n is, aztán egyik napról a másikra eltűnt. Jó, azt értem, hogy CD/DVD irkálás is kiment a divatból, de ő előbb tűnt el, azóta sem láttam egyik fórumon vagy oldalon sem.

(#3500) hobizoli válasza Frawly (#3499) üzenetére


hobizoli
nagyúr

itt a PH-n o vitte a CD/DVD reszt egy ideig

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.