Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) Frawly válasza Phülöp (#4450) üzenetére


Frawly
veterán

Poén lehet, ez ilyen jó ebédhez szól a cigány zene, csak itt vacsorához szól a kipufogó téma megy. Szerintem csak az szúrja a csőröd, hogy téged nem hívtak meg :DDD

(#4452) Phülöp válasza Frawly (#4451) üzenetére


Phülöp
addikt

Utcazenekar van, hallom, ahogy egyre közelebb érnek + petárdázás.

Irigy nem vagyok, ezek amúgy is a földszinti garázsban élnek, a 2 szintes kecójuk ki van adva fölöttük.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4453) Samott válasza Phülöp (#4448) üzenetére


Samott
addikt

Igazabol ketten vannak. A no valsagos allapotban, a ferfi stabil. Es osszesen negyen serultek meg ugyanattol a villamtol.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4454) Phülöp válasza Samott (#4453) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, a cikkben.

De amíg nem kattintol, csak ezt látod. Ill. mostanra már javították ezt is.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4455) Sipi- válasza Frawly (#4451) üzenetére


Sipi-
tag

Egy bunkó hangoskipufogós a közelünkban próbálgatta a szemetét, meg gyorsulgatott az egyirányú utcákban. Csak gyulladna már rá a szemete a közeljövőben...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4456) npera válasza Jahno (#4424) üzenetére


npera
újonc

Mit érdemes helyi üzemre?

(#4457) npera válasza Samott (#4437) üzenetére


npera
újonc

Hány lúgos orvos van Magyarországon és hány savas támadás történt Angliában? Ne bohóckodjunk már. Kacsintós.

(#4458) npera válasza djculture (#4438) üzenetére


npera
újonc

Kukkolsz itt, mint egy 20 forintos peepshowban?

:Y

(#4459) npera válasza eattila (#4440) üzenetére


npera
újonc

Simán betolatok bárhova és izomból kik*rom az ajtót 5x. Csak adjon kölcsön valaki valami gépjárművet, mert sajáttal ilyet azért nem csinálnék :Y

(#4460) npera válasza Phülöp (#4444) üzenetére


npera
újonc

Majd Finnországban tudsz hűsölni, gondolj a jövőre :Y

(#4461) npera válasza Samott (#4446) üzenetére


npera
újonc

Vatikáni képkönyvtárból? :C

(#4462) npera válasza Phülöp (#4450) üzenetére


npera
újonc

Rendesen betonoznak, egy cm2 növényzet nem látható. Derék.

(#4463) npera válasza Frawly (#4451) üzenetére


npera
újonc

Egy vödör felmosóvizet bármikor lehet önteni a tetőről. Állítólag történt már ilyen valahol valakivel.

(#4464) hobizoli


hobizoli
nagyúr

baze
Jahno

van itt egy nyitott koncertgeci 2+ vilimegallo tavra es qqqqrrvvva hangos, pedig meg magas fák is vannak egy parkban, ami vmit felfog belőle
eppen a Szekeres Adrienn nyekegi a regebbi slagereit már kb egy órája, de amikor csak beszel ket szam kozt a közönséghez is, siman ertheto az egesz
a faszert kell este 9-10 utan is lakopiheno ovezet kozvetlen kozeleben ilyenkor fesztivált tartani

elotte a Trabarna adta elo a 10+ eves hakinijat, amikor a Barkas-l megy a fény utcai piacra, meg a Jetski-s nyennyegést

ha itt is siman hallom, akkor a kozvetlen közelben mennyi dB lehet a hangereje ennek?

több drón kell ;P

(#4465) npera


npera
újonc

Valamit csináltak a fórummal és most lassan jön be. Magyarországról is vagy csak Svédországot mobbingolják kimaximalizálva?

(#4466) Phülöp válasza npera (#4465) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem hasít svéd ip-ről

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4467) Samott válasza npera (#4457) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudom, de nyilvan nem tomeges. De ezt a rohadekot majdnem felmentettek, mert egy miniszter rokona.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4468) Frawly válasza Jahno (#4441) üzenetére


Frawly
veterán

Nyálcsorgató. Én most zsíros deszkát toltam. Tudom, abban semmi extra. De ha sok éve nem etted, akkor jól tud esni Anglia közepén egy kis Pest megyei, házi, sütési disznózsír (nem ilyen ipari mechanikai préselésű fehér faggyúzsír), rendesen lehet kenni hűtőből kivéve is. Szegedi csípős fűszerpaprikával. Brit fehér Kingsmill toastkenyérrel, brit vákuumsóval és Co-Operative (angol üzletlánc, röv. Co-op ≠ magyar Coop) essexi vöröshagymával. Az igazi friss, ropogós erzsébeti fehérkenyérrel és szekszárdi méregerős hegyes zöldpaprikával lenne, de nem tudok olyat szerezni. Ezek a magyar alapanyagok is a közép-európai bolt (ahogy az itteni magyarok hívják: magyar bolt) magyar részlegéből vannak. Nem is gondoltam anno, hogy az ilyen kaja hiányozhat néha. Ritkán eszem, alapvetően főzéshez vettem a zsírt. Néha veszek magyar kenyérszalonnát is, vagy lengyel császárszalonnát. Lusta vagyok főzikézni, általában ilyen agglegényes nemzetközi mikrós kajákat eszek hétköznapokon (kínai, indiai, angol kaják), meg magyar/lengyel füstölteket kenyérrel. Mostanában angol húskonzervekre kaptam rá (corned beef, Spam ham, egyéb löncshúsok, paprikás humusszal kent kenyérhez, kígyóuborkával), persze azért hétvégenként néha főzök is, csak vagy idő vagy energiám nincs rá.

Hurkát, sütni való kolbászt is akartam venni, de először drágának találtam, nem vettem, most meg bánom, azóta kapni sem lehet a magyar boltban, elhordták az élelmesek. Pedig a hurkazsír a kedvencem, ami igazából kolbászzsír, vidéken mindig hurkával együtt sütve átkeresztelődött.

(#4469) BobaHWSW válasza npera (#4465) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nekem sokszortimeoutol meg mittomen...

(#4470) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na, ajanlotok nekem is orat?

Napi 1 orara kell edzeshez. 2 dolog kell. 1: tudjak mellkasi pantos pulzusmerot kotni hozza es 2: kekfogon szolgaltasson zenet.

Elegem van telefon becipelesebol.

(#4471) Jahno válasza Frawly (#4468) üzenetére


Jahno
őstag

Zsíros kenyér? Szemben a Borkuckó tolja olcsón. Rendes fehér kenyérrel. Erőset mindenfélére is megeszem, de erre valahogy a kis piros csemege illik, nem eltúlozva hanem minimál fűszernek.

(#4472) Frawly válasza BobaHWSW (#4470) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem erre itt van az itteni okosóra topik. Bár valószínű ott is az Amazfitet fogják ajánlani. Általában amiket írtál, azt mindegyik szokta tudni, főleg ha nem kell hosszú akkuidő, mert csak futáshoz használod.

(#4473) -NoVa- válasza BobaHWSW (#4470) üzenetére


-NoVa-
őstag

A lényeg, hogy teljesen mechanikusan tudjon BT-n zenét játszani. True steampunk.

(#4474) Frawly válasza -NoVa- (#4473) üzenetére


Frawly
veterán

Ő, rosszul írtam. A BT zenelejtászást és a saját pulzusmérést a legtöbb szokta tudni (ahogy a GPS-t is). Viszont hogy melyikre tudsz saját pulzusmérőt kötni, azt passzolom. Arra tényleg ott a szaktopik. Letámadod őket, megírod mihez kell, mennyit használnád, mekkora keretet szánsz rá, ott vannak szakik, tudnak majd ajánlani.

(#4475) djculture válasza npera (#4458) üzenetére


djculture
félisten

Mivel most olvastam (jobb későn mint soha) hogy a helyünk bedöglött, így képes vagyok rá.

(#4476) Jahno


Jahno
őstag

Amúgy sütés elejét elbasztam, elég szenes lett, de csak a bőrét kapta oda, így teljesen ehető volt, csak nem annyira jó és esztétikus. Nekem igényeim vannak :-D

Most megtanultam, hogy nem jó ha a sütő alulról levegőt tud kapni, mert egy kisebb szél és már izzik is minden, vagy éppen kikapartam alóla minden parazsat, feltettem a húst és saját zsírja kicsepegett a forró rácsra, az rögtön 20-50 centis lánggal égett és már meg is kapta. Áááááá.....

Szomszéd kitalálta, hogy tegyünk némi szenet a sütőbe, fölé alutálca, az lefogja a közvetlen hőt és nem is a parázsra folyik a zsírja. Egyszer csak haver integet a kert végéből, hogy fussak már, mert kigyulladt az alutálca és atótl lángol az egész. Ááááá.

Legjobb "sütő" az volt, hogy faszén a földön, oldalt két kefni tartja a rácsot és kész. Amikor fogy a parázs akkor max. 1 marokkal pótoltam, mikor felvette a ritmust akkor szétterítettem. Lassan rendben is lett, így kell legközelebb is.

Elején azért paráztam, hogy ki kell szórni a húst, de szerencsére nem és dagadó is olyan puha lett, hogy nem csak a tűt/kést, hanem a húscsipeszt simán keresztül tudtam rajt nyomni. Reggelire is ez lesz (:-

(#4477) BobaHWSW válasza -NoVa- (#4473) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Vagy a fallout4 collectors edition pipboy.

(#4478) Frawly válasza Jahno (#4476) üzenetére


Frawly
veterán

Ha 5 órán kell sütni a húst, az semmiképp sem lesz tökéletes, csodát nem lehet tenni. Máskor ha ilyet sütsz, valami húspuhító keveréket is tegyél a pácba (vagy a húsba beledologozva), ez az ízét nem befolyásolja, csak segít fellazítani a rostokat, és hatékonyabb, mint a tejbe áztatás, vagy citromlés kezelés. Meg nagyon lassú tűzön kell sütni az ilyen húst. Meg hosszú időket kell lefedve hagyni, hogy a gőzében párolódjon is, az is puhítja. Csak akkor szabad emelni a hőt a legvégén, mikor pirítani akarod a külsejét.

(#4479) FőDudu válasza Frawly (#4468) üzenetére


FőDudu
addikt

Tegnap anyamhoz beugorva meglepett, hogy epp kacsatepertot sutottek. Gyerek is falta, mint aki meg sosem evett :)

Amugy klimat szereltem anyosnak - mobil klimat idomitottam ablakhoz. Megint meglepett a magyar epitoipar.

Ablakot meg nem lattam ugy berakva, hogy korulotte mincs semmi hely. Az ablakot bezarva annyi keret sincs, hogy a redony felhuzojat odaszereld. Pedig az nem tobb 2 centinel. Azaz a bezart ablak es az azt korulvevo fal koze nem tudom bedugni 2 ujjamat sem. Agyrem. Az ablaknak nincs 3-4 centinel nagyobb kerete. Semmilyen iranyban. A forgaspontja a faltol kb 5 mm-re van. Nem ertm miert kellett ennyire szorosan beepiteni - vagy miert ilyen kicsi az ablak muanyag kerete.

FőDudu

(#4480) npera válasza Samott (#4467) üzenetére


npera
újonc

Anélkül, hogy mentegetni akarnám ezt legalább elkapták. De amikor robogóról lemaszkírozott fiatalok lesavaznak valakit, elrabolják az értékeiket és meglépnek és ebből nem 1 van, nem 10, hanem sok, akkor az pár fokkal rosszabb.

(#4481) npera válasza BobaHWSW (#4470) üzenetére


npera
újonc

Polar finn és olcsó. Garmin nem finn és drága. Suunto finn és van sok szép dizájnos drágább modelljük is. Ha van rá della, akkor egy komolyabb Suunto még napi hordhatós sportos-fiataloskaróra is lehet.

(#4482) npera válasza -NoVa- (#4473) üzenetére


npera
újonc

Lehetőleg 16-csatornás floppy motorokkal.

(#4483) npera


npera
újonc

Nézek tutoriált, hogy miként kell ramot és HDD-t cserélni a Lenovo X230-ban. Az oldalsó HDD-bay az már egy második, nem? Vagy ezekben csak egy van és oldalról hozzá lehet férni?

Ha SSD-t tennék bele és vennék hozzá Windows 10-et, akkor azt hogyan érdemes installálni? USB-ről vagy máshogy?

(#4484) sutszi válasza npera (#4483) üzenetére


sutszi
veterán

Az oldalsó HDD-bay, az tulajdonképpen az egyetlen 2,5" meghajtót fogadó része a gépnek. Ezen kívül mSATA SSD-t tudsz még bele tenni a WWAN helyére. De ez utóbbi csak SATA II-t tud, ha esetleg ez fontos lehet. Szóval attól függ honnan számolod a másodikat....de van lehetőség 2 meghajtóra. mSATA kicsit drága és lényegében halott csatlakozás. Az idő múlásával egyre kevésbé lehet majd bármit is kezdeni ilyen meghajtóval vagy géppel. Én ezért engedtem el. De használtam így T420-at. Azon volt a rendszer. Teljesen rendben volt a teljesítménye.

MS-től innen le tudod tölteni a Media Creation Tool-t, ami letölti neked a tiszta friss ropogós ISO-t amiből utána a Windows 7 USB DVD Download Tool nevű programmal egy pendriveból bootolható telepítőt farag.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4485) eattila


eattila
csendes tag

Jano! Irtam facén. Meg hivni akartalak csak ki vagy kapcsolva.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4486) Jahno válasza Phülöp (#4444) üzenetére


Jahno
őstag

Pár fröccs is lecsúszott közben.

(#4487) Gabibácsi válasza eattila (#4485) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azt szereti

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4488) Jahno válasza Frawly (#4478) üzenetére


Jahno
őstag

" Meg nagyon lassú tűzön kell sütni az ilyen húst."

Azárt lett hosszú. Haversrácok ~30 órás menetben szokták tolni.

(#4489) Jahno


Jahno
őstag

És tegnap megtámadtak a darazsak, este adtunk pár fészeknek, mikor összegyűltek aludni, ma is találtam egy sarki lukat amiből több 100 darázs próbált menekülni, de nagy részét sikeresen elintéztem.

(#4490) Sipi- válasza Jahno (#4488) üzenetére


Sipi-
tag

Azt már kezeltetni kellene :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4491) Jahno válasza Sipi- (#4490) üzenetére


Jahno
őstag

Ha tudnád milyen variálás megy a hőfokkal és tudományokkal, aztán kis pihentetés, füstölés, rápirítás, ajajjj, komoly tudomány ez.

Vagy éppen látványos is, mint pld. ezek:

http://befalobill.com/

(#4492) zetor2000 válasza -NoVa- (#4382) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem is ilyen klavim van, téged nem zavar a minősége? :)
Anno kerestem valamit a kifényesedett Logitech MX szett helyére, ez lett, de már bánom, mint a kutya, amelyik sokat kölykedzett... Ez egy borzalom (vagy csak az enyém?) Az egere még csak-csak, de ez a klavi valami ócsáré sz... . Egérnek most egy Logitech M400as van, ez tuti, meg van egy Steelseries Sensei Wireless, ez is k. jó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4493) zetor2000 válasza Frawly (#4478) üzenetére


zetor2000
senior tag

A hat órás (meg hosszabb) sütést "konfitálás"nak is hívják. Istentelen finom cuccok jönnek ki így... Én sütőben szoktam szűzpecsenyét, mindenféle fűszerekkel, ami megy hozzá, ~4-6 órán át, cirka 100-120 fokon készíteni. Miután kijött a sütőből, omlik szét. Lagpatentebb, ha a zsírjába benyomkodva eszed, friss kenyérrel, paprikával-paradicsommal-lilahagymával (újhagymával). Nyamm. Megy hozzá a fröccs is, meg a sör is, néha.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4494) npera válasza zetor2000 (#4492) üzenetére


npera
újonc

Én vettem egy Cherry KC1000-et feketében. Egész jó. Nincs rajta sok felesleges extra gomb, a numpad felett van 4 db olyan, amit sosem nyomtam még meg. Számológép, méjl, valami házacska és egy hold.

Nem túl hangos, teljesen jól tudok rajta gépelni, egyenletes nyomáspontja van. Előtte 6 évig egy Apple iMac billentyűzeten gépeltem, ami egy f*s. Ide-oda billegő gombok, semmiféle definiálható nyomáspont, de legalább fényes műanyag, hogy lehessen rajta ízzadni. Annyi előnye volt, hogy vezetékes lévén az elemet nem kellett tölteni benne. Iszonyatosan silány egy kotvadék.

(#4495) zetor2000


zetor2000
senior tag

Hétvégi meló eredménye:

Sajna egyelőre csak ennyi van, de érik még... Szilva, alma, és egy kis vilmoskörte. Egyelőre ~60 liter.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4496) zetor2000 válasza npera (#4494) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a rapoo szép-szép, de nem kéne. Vezetékmentes, de ha tudom, hogy ilyen, akkor másikat vettem volna. Nyomáspontja ennek sincs, vagy érzékelhető nincs, néha nyomod, de nem megy, főleg a nyilak... Sajna a boltban nem lehet tartóstesztre kérni. A benti HP alaptól is hányingerem van, lehet, mert az munkahelyi :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4497) eattila válasza Jahno (#4489) üzenetére


eattila
csendes tag

A kapun levő fehér dobozban is volt jópár, láttam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4498) npera válasza sutszi (#4484) üzenetére


npera
újonc

Köszönöm szépen!

Igazából elég bele egy SSD nekem. Ahogy nézem vékony 2,5"-os kell.

Mondjuk: Samsung 860 EVO Series MZ-76E250B 250GB

Akkor a legnagyobb truváj az lesz, hogy kicseréljem a megtört kijelző szalagkábelt, utána már kábé ujjgyakorlat bármi.

Megpróbálom kitakarítani a hűtést is, ha már ott vagyok. Ha nem vágtam haza semmit, akkor be tudom szerezni a memóriát, az SSD-t és a Win10 licenszet. Aztán a kis jutilitivel csinálok USB installt.

Ez izgalmas lesz. Októberben jön a csavarhúzókészletem, aztán neki tudok ugrani.

(#4499) npera


npera
újonc

Csikós nyaral. Szort of.

Mindegy, összeraktam, húzzunk, vár ránk Zadar. Még egy próbaindítás a feleség részéről... Bassza meg, ömlik, ÖMLIK, ÖÖÖÖMLIIIIK, ÁÁÁÁLLÍTSD LE, ÚRISTEN, FHAUJJ, HÁNYOK!!!!

Ez van, amikor az ember annyira bízik a saját problémamegoldó képességében, hogy félreteszi a szükséges óvintézkedéseket. Pont a cső alatt feküdtem, és ahogy Kati beindította az autót, a cső spriccelni kezdett, én meg épp levegőt vettem, na már most, ilyenkor nem szerencsés, ha levegővételnél az ember orrában sűrűn, igen sok és igen nagy benzincsepp landol, mert akkor a testüregei felveszik egy MOL-kút tartályrendszerének jellegét. Elég undorító, na, de legalább tiszta lesz az orrod.

Ez volt az a pillanat, amikor már eleve két égővörös karral, tüdőmben és gyomromban benzinnel, telibe szembe kaptam az újabb adagot. Az E5 iszonyúan mar, nem olyan, mint a régi, barátságos benzin volt, inkább, mintha savat spriccelnének a szaruhártyára. Azonnali a pánikreakció, én fejemet, vállamat, mindenemet összevissza verve próbáltam kimenekülni a kocsi alól, s csak akkor vettem vissza a tempóból, amikor egy még nagyobb fájdalom felülbírálta az ügyeimet – a tiszta erőből a bordáim közé fúródó emelő-orsósszár.

Kihenteredtem a kocsi mellé, hörögve feküdtem az oldalamon a porban, csukott szemmel, lyukas oldallal, amikor pedig kijött némi levegő, a sérült légzőrendszeremen, benzinbuborékokat fújva, teli torokból, üvöltve káromkodtam. Közben, amikor ép gondolat is bevillant a fejembe, könyörögtem Katinak vízért, szappanért, mert az oldja a benzint, de Kati felvilágosított – csak ásványvizünk van sok-sok szénsavval, szappanunk meg semmi, hiszen a városba indultunk, ahol gyaníthatóan lett volna közvécé.

Addigra már a fél kemping (ami majdnem egy kilométerre esett) megtanult magyarul káromkodni, igaz, csak üvöltő stílusban. Az elvonuló dán, norvég és német turisták csodálkozva néztek, ahogy a koszos albán dervis ordítva fetreng a porban, sistergő ásványvizet locsol a szemébe, majd akkorát vág szerencsétlen öreg Mercedes sárvédőjére, hogy az a szemük láttára behorpad.

(#4500) Samott válasza npera (#4499) üzenetére


Samott
addikt

Mokas dolog lehet veteran autoval jarni. Hetvegen kozeli talalkozokra, de a csaladi nyaralast elb.szni minden evben? Autos ujsagiro, biztos kapna tartos tesztre egy suv-ot vagy kombit arra a hetre. Az tuti nem rohad le.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.