Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) Gabibácsi válasza npera (#4300) üzenetére


Gabibácsi
tag

Természetesen
és kacsaszalaggal meg összerakod

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4302) eattila válasza #09908736 (#4296) üzenetére


eattila
csendes tag

VAnnak fenntartásaim, mert mégis csak OTP és az tud kavarni. De ja, jó érzés megszabadulni tőle.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4303) eattila válasza npera (#4299) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem úgy néz ki, hogy egy 8250-es lesz. 4G-s vga-val. Meg terás vinyóval. Mondjuk azt átpakolom kerebe az optika helyére, az ssd meg megy rendszer vinyónak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4304) #09908736 válasza eattila (#4302) üzenetére


#09908736
törölt tag

Nekünk március 8 óta megy az ügy. Erste. Pezsgőt bontunk, amikor kiszállunk belőle.

(#4305) eattila válasza #09908736 (#4304) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekünk meg május vége óta talán. Azért tartott eddig, mert a vevő vevőjének hitelére vártunk. Most meg még a 0-ás igazolást várjuk, aztán kérhetem a szélejről törlési engedélyt. Szóval cca 3 hét mire minden teljesen lefut, és nem kell vele foglalkozni többet. Bár nagy fegyvertény, hogy ki van fizetve....

Más banknál ez hamarabb menne, de az otp 8 munkanap alatt számolja ki, hogy mennyi az az összeg, amivel ki lehet 0-ázni.... No komment.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4306) npera válasza eattila (#4303) üzenetére


npera
újonc

Pont arra hivatkozott qnadam asszem. Gratula!

Én arra gondoltam, hogy megjavítom asszony régi laptopját, abban repedt el a szalagkábel ami a kijelzőhöz megy. Aztán vagy elhasználom utazáshoz (mondjuk arra az évi 1 utazásra ez erős) vagy lesz belőle újra egy jó laptop, ha asszony eladja a MacBookot. Egy ideig azt hitte, hogy tetszik neki a dolog, de valahogy neki is nagyon fura a cucc logikája.

Mondjuk van ilyen, nem lehet mindenki pont úgy bekábelezve agyban, mint ahogy azt az Applenél megálmodták. A tervem az, hogy rendbe rakom és kipucolom a laptopot belül. Akkor a hűtés szépen fog futni, aztán esetleg beleműtök egy SSD-t rendszernek. Egy 256 gigás SSD alighanem ég és föld különbség használatban. Maga a gép teljesen patent, a szalagkábelen kívül gond semmi nem volt vele.

(#4307) eattila válasza npera (#4306) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, arra. És az interált vga sem vesz le, mert lesz benne saját memós vga. Terás hdd megy keretbe, az ssd-m meg megy fő vinyónak. Szerintem jövő hét elején meg is érkezik.

Pár évig nem kell megint gépen agyalni. És egy hónap alatt megkeresi az árát.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4308) #09908736 válasza eattila (#4305) üzenetére


#09908736
törölt tag

"az otp 8 munkanap alatt számolja ki, hogy mennyi az az összeg, amivel ki lehet 0-ázni.... No komment."

Erste 90 (!!) nap alatt számolta ki, hogy mennyit kell fizessünk meg nem született gyerek megelőlegező szocpoljára. Úgy, hogy a 90. napon meg kellett "sürgetni." Ez a no komment, bazzeg.
És akkor még nincs kiszámolva, hogy magára a hitelre mennyit kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#4309) eattila válasza #09908736 (#4308) üzenetére


eattila
csendes tag

Az tényleg az. Bár a 8 munkanap is erős, annyi idő alatt megírom rá a scriptet is :DD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4310) #09908736 válasza eattila (#4309) üzenetére


#09908736
törölt tag

Scriptet? Komplett alkalmazást, változó paraméterekkel.

(#4311) eattila válasza #09908736 (#4310) üzenetére


eattila
csendes tag

IS.

De ez a várakozás a sz_pás nem az orális szex....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4312) Jahno válasza npera (#4287) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor már Sigma Art. És olcsóbb, mint az új Pentax :-O

(#4313) Jahno válasza npera (#4293) üzenetére


Jahno
őstag

Végy Xiaot, kb. 20-30 dollár és teljesen jó, de linkelhetek olyasmiket amit kb. Tumor/Csöcsössel használunk.

(#4314) npera válasza #09908736 (#4310) üzenetére


npera
újonc

Egy komplett felhős alkalmazást.

(#4315) Phülöp válasza -NoVa- (#4291) üzenetére


Phülöp
addikt

majdnem mondtam, hogy denemis, de közben lement az első 2 perc a videóból, úgyhogy mégis

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4316) Phülöp válasza #09908736 (#4308) üzenetére


Phülöp
addikt

ezt még odaát megbeszéltük: le van maradva a számítási teljesítmény az igényektől

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4317) ncc1701 válasza Phülöp (#4316) üzenetére


ncc1701
veterán

NIncs pénz rendes vasra, ez van. :)

(#4318) -NoVa- válasza npera (#4314) üzenetére


-NoVa-
őstag

Olyat pont ma írtam. Reggel beregisztráltam az Azure-ba, nyomtam egy new project gombot a visual studio-ban, délután deploy, kész. Fut a fölhőben, holnap demo. Csomó komponens bekötve végzi a bonyolult munkát, én csak összekötöttem láncba a funkciókat, C# meg Javascript kliensfelületet megcsináltam, natív Win-Mac-Droid-iOS appok kiexportálva, browserből is megy, kész. Mindez azért, mert nem hitték el, hogy ez az egész felhős multiplatform app egy egyszerű, hatékony jól bejáratott dokumentált munkafolyamat.
Közben még a deploy alatt a telefonomon belefért egy Chicken Dinner is, viszonylag kevés, tiszta , távoli headshottal, meg egy közelebbi tiszta sorozattal. A vége meg szimpla taktikai helyezkedési győzelem volt.
Valamit reszeltek az új updaten, sokkal jobban kiszúrom sniperrel a távoli dombokon hasaló playereket, régen esélytelen volt.

(#4319) -NoVa- válasza ncc1701 (#4317) üzenetére


-NoVa-
őstag

A vas az olcsó, rendes sw architektúra az aljára, az végtelen pénz, és előre nem számszerűsíthető a haszna.

(#4320) Frawly válasza Gabibácsi (#4256) üzenetére


Frawly
veterán

Azért mielőtt leírnál, érdeklődnék, hogy pontosan hol csekkoltad. Nem kizárt, hogy igazad van, és rosszul emlékszek rá, de még mielőtt szégyenteljesen elkullogok, azért biztosra mennék, hogy nem tévedünk.

(#4321) npera válasza Jahno (#4313) üzenetére


npera
újonc

Honnan Xiaot? És milyet?

Linket köszönettel fogadok.

(#4322) Frawly válasza npera (#4293) üzenetére


Frawly
veterán

Bőven overkill ez a készlet. Úgy emlékszek, hogy a TP X-sorozatban is M2-es csillagcsavarok vannak, én egy olcsó piaci angol csavarhúzókészlettel szerelem az X220-at, ami meg majdnem ugyanaz, mint az X230, még az alkatrészek is azonosak mennek bele, kivéve az alaplap+ráforrasztott proci, ebben különböznek csak lényegében, meg az X230-on a billentyűzet már szigetes, de pl. a touchpad megint ugyanolyan, és cserélhető a modellek között, palmrest, kijelző is.

Hamarabb az X-es sorozatot azért nem szeretem szerelni, mert nehéz szétszedni, lehet a hétvégén fogom én is, újrapasztázom a procit (régi gyári paszta van rajta most, nagyon melegszik már játékok és FullHD-s videók alatt, 90-97 fok), de lehet megvárom, míg veszek bele mSATA SSD-t pluszba, és együtt ejtem meg. Elég kín szétszedni, bármit cserélsz benne HDD-n, billentyűzeten kívül, ripityára kell hozzá kapni, elég nehezen szerelhető.

Ezzel szemben egy Dell Latitude nagyon könnyen szerelhető, mindenhez van szerviznyílás, szinte bármit tudsz benne minimális szereléssel cserélni, bővíteni, csak akkor kell ripityára kapni, ha alaplapot cserélsz, de még akkor is könnyebb megejteni, mint egy X-es ThinkPad-et.

Egyébként meg nem csoda, hogy i7 2600 után nem éreztél előrelépést az i5 7400-hoz képest, mert alig volt fejlődés 5 év alatt (6-7 év alatt sem nagyon), az Intel tikk-takk-ozott. Max. csak kicsit enerigatakarékosabbak lettek a procik, meg az IPC lett kicsit magasabb, meg esetleg az L3 cache. Így erősebb i5-i7-esben teljesen jó az 1-2. generáció is. Sokan a mai napig egy C2D-val is elvannak, nem hogy C2Q-dal, pedig az már eléggé mutatja a korosodás jeleit.

[ Szerkesztve ]

(#4323) Sipi-


Sipi-
tag

Jó nagy vihar kerekedett, éppencsak hazaértem (gyalog), csak minimálisan áztam meg.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4324) npera


npera
újonc

Na, bréking. Megvan, hogy milyen repülőt veszek, ha bejön a lottó 5-ös. Carbon Cub. Fantasztikus. Még konfigurálni is lehet.

Van akár ilyen bling-bling Garmin G3X glass cockpit műszerezettség is, ha kell.

(#4325) npera


npera
újonc

Egy repülő Caterham bézikelli.

A csávó garázsában elég sok nyálcsorgatós jellegű kütyü van az épülő repülőgépen kívül is.

(#4326) Jahno válasza -NoVa- (#4318) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem meg visszaugatnak a júzerek, de nem nagyon akarom kinyitni a pofám. Pedig rájuk férne, csak gondolom akkor meg egyből rohangálnak panaszkodni.

(#4327) Jahno válasza Sipi- (#4323) üzenetére


Jahno
őstag

Nyilván csak addig esett combosan, míg cégtől eljutottam a kocsiig.

(#4328) zetor2000 válasza npera (#4286) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez az igazi ébresztős zene... '97ben legalábbis ez volt... Egy demopartyn.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4329) Jahno


Jahno
őstag

Na, ilyet kell venni:

https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mijia-Wiha-Daily-Use-Screwdriver-Kit-24-Precision-Magnetic-Bits-Alluminum/183271739477

Pontosabban ilyet is :-D

(#4330) Jahno válasza zetor2000 (#4328) üzenetére


Jahno
őstag

Jó kis Róóóóóland. Mondjuk annó kár, hogy nem ruháztam be ilyesmibe, most egész jó alkupozíció lenne seftelésügyileg.

(#4331) zetor2000 válasza npera (#4293) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kis gépeket, mobilt szerelni ezzel lehet... ha Xiaomi kell. A bitek Wiha cuccok (Made in Nyugat-Németország). A csomagolás első osztályú, a termék nemkülönben (vettem egyet). Van utánérzet is, az fele ennyi, de szerintem a minősége tré... (olyanom nincs)
Van motoros, de nem jobb (az is van).

Néha van kupony, meg árengedmény (lehet, csak email only), akkor nem ennyi. Én cca. 10ért vettem a 2 dolgot, de külön).

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4332) Samott válasza Jahno (#4329) üzenetére


Samott
addikt

Szep, en csak egy ilyen egyszerut vettem, eddig meg mindenre eleg volt. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4333) zetor2000


zetor2000
senior tag

Azért ilyen feszegető eszközökbe is érdemes lehet beruházni. Melóban ez van, nem rossz, de nem is valami fúúú...
Mindenféle prying tool kellhet, ami a patentek szét/felfeszítését szolgálja, meg esetleg 1-2 fain csipesz sem árthat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4334) zetor2000 válasza Gabibácsi (#4256) üzenetére


zetor2000
senior tag

Javítottam... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4335) Jahno válasza zetor2000 (#4331) üzenetére


Jahno
őstag

Meg ebből vettem egy marokkal, hogy mindenhol kéznél legyen:

https://www.ebay.com/itm/25-In-1-Repair-set-Tools-For-Macbook-Air-Smart-phones-Kit-Wallet-Screwdriver-Hot/132186527007

(#4336) Jahno válasza zetor2000 (#4333) üzenetére


Jahno
őstag

Meg a Xiao mágneses alátét.

(#4337) Samott


Samott
addikt

Ahh, en vagyok a hulye hogy segiteni probalok. Iszonyat beszukult lenyek maszkalnak errefele. Kereset valaki kepszerkeszteshez egy kifejezetten halk egeret (eddig egy 2 ezer forintos vackot hasznalt). Valaki irta hogy csereljen gombot (erted, egerben) meg tomje ki puhaval. En meg bedoptam egy tippet egy rapoo egerrol ami olcso es kifejezetten csendes. Erre nekem esett a gettobol a farkasfalka akik csak madzagos egerrel tudjak elkepzelni az eletuket. Mint a zombik. 2018 van es madzagos egerrel bohockodnak. Van az orszagban max 500 ember aki kompetitiv fps-ben esetleg ki tudja hasznalni az elonyeit. De megis csak az ajanlhato. Mint az audiofilek. Vagy a kavestopik. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4338) Grillo válasza FőDudu (#4263) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, hát Fót az egy nagy falu, még mindig sok burkolat nélküli utca van. Keszin meg főleg a lakoparkban fészek sok az aszfalt, térkő, közel vannak egymáshoz a házak.

(#4339) npera válasza zetor2000 (#4328) üzenetére


npera
újonc

Prodigy - Their Law @ Phoenix

Ez a halottat is felébreszti. Megvan egy maxi CD-n jó minőségben és ha van lehetőségem rendes hangfalon hallgatni, akkor néha meghajtom a membránokat. Iszonyatos hangulat lehetett, a tömeg gyakorlatilag őrjöng végig.

(#4340) npera válasza Jahno (#4329) üzenetére


npera
újonc

Köszönöm, vettem is.

Estimated delivery: Aug 19 – Oct 2

(#4341) qnadam válasza BobaHWSW (#4241) üzenetére


qnadam
veterán

köszi :)
a váltót még szokni kell, indokolatlan fékre taposás csak kettő volt ~100 km alatt, viszont az igényel némi megszokást, hogy gyakorlatilag jobb lábbal váltok. a coltban kövér gázzal gyorsítottam 2-3k fordulatszámig, aztán váltás. itt aztán volt csodálkozás, hogy visszaváltott kettőt, felrántotta a fordulatot hatezerig, és gyia :) de jó lesz ez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4342) Jahno válasza npera (#4340) üzenetére


Jahno
őstag

"Estimated delivery: Aug 19 – Oct 2"

Erre egy pillanatra azt hittem, hogy kitaláltad a következő fröccsözős időszakot. Már én is csak végletekben tudok gondolkozni.

(#4343) Jahno válasza Samott (#4337) üzenetére


Jahno
őstag

Cégtől kitiltattam a vezeték nélküli egereket :-D

(#4344) BobaHWSW válasza qnadam (#4341) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Parszaz kilometer utan mar erezni fogod, hogy mekkora nyomasra hanyat valt vissza az auto.

En mar nagyjabol azt is kitapasztalyam, hogy milyen pedalallas mellett huzathatom ki a verdat es meg pont nrm valt vissza.

Pillangovaltot neha hasznalom ha ahhoz van kedvem meg van S modom, az eleg baba. Kormanyra is hat, valtas sebessegre is nem csak visszavaltas agressziojara valamint alapbol kb 1-1.5k fordulattal mindent magasabban csinal. 2.5k az alapjarat ha picit is pedalon van a labam amugy 1500 es ~600. Valtas se 2.5k-3k hanem 4.5-5k vagy redline intenzitas fuggoen.

Szeretem.

(#4345) qnadam válasza BobaHWSW (#4344) üzenetére


qnadam
veterán

már alakul :) s mód nincs, kézi váltogatás lehetősége van. nem hiányzik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4346) -NoVa- válasza BobaHWSW (#4344) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálam hangulatfüggő, 6500 fölé nem nagyon megyek kocsival. A Clio automatája is elengedi addig, ha nagyon dinamikus gázpedálkezelést tapasztal, vagy padlózom. A Volvonál eleve 3500 alatt nincs szinte motorhang, a kipufogó meg a turbo hangorgiájától megkímél a zajszigetelés.

(#4347) -NoVa- válasza npera (#4339) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#4348) BobaHWSW válasza -NoVa- (#4346) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En nekem mindig meglenne a hangulatom hozza, de nincs szivem nem rendesen meleg motort 3k fole vinni.

Multkor jottunk be varosbol, ugy jott ki a lepes, hogy ket autoval. Parom mogottem a crvvel. Na akkor a 70es limitnel korforgalom utan gyorsforgalmin 2esben megneztem 80at, szoval kb 5k fordulatig. Arra mar mondta parom, hogy kezdett a vegen eleg allat hang kijonni a kocsibol. :K

Accordban van motorhang vegig de 3-3.5k alatt ilyen borzaszto meh... Nulla erzelem, marmar inkabb idegesitoen visszafogott tulmesterkelt.

Elozo accordomnak osszehasonlithatatlanul jobb hangja volt. Nem emlitheto a ket auto egy lapon. Kar.:( Hianyzik.

(#4350) eattila válasza Samott (#4337) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem érdemes leállni velük. Ha valakinek meggyőződése van IT-ban akkor nincs vélemény elfogadás. Torokátharapás van. Én úgy tapasztaltam eddig.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.