Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Phülöp válasza WiZARD (#4248) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha a beltéri után bontható a cső, akkor egy merev drótot bedugva fel lehet mérni, higy meddig tart a cső. Na, odáig kell majd bontani.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4252) zetor2000 válasza WiZARD (#4248) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, kéne egy klímás, bár elvenni a faltól általában el lehet a szerkezetet.
Megnézhetnéd, jön e ki belőle "cseppvíz" cső, ez nincs nálad bekötve, amolyan szürkésfehér gégecső, legalábbis nálunk 90%ban ilyet használnak. Ha az be van kötve, akkor inkább falbontó ember kell előbb, aki kivési a megfelelő víznyelő helyig. Ez lehetsz akár Te is, ha nem akarsz mindenkit a lakásba/házba beengedni.
Onnan némi vizes meló, majd a kivésett nyomvonalat vissza kell glettelni, száradás után meg lefesteni.

Persze lehet, hogy egyszerűbb keríteni egy rendes klímást, hogy szereljen fel egyet, amit ha megunod a lakást, el tudsz vinni magaddal.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4253) Frawly válasza zetor2000 (#4230) üzenetére


Frawly
veterán

Jaaa, erre nem gondoltam. Az az igazság, hogy az angolórákat (angol nyelvi órák) egybe kéne írni a hangsúlyozás miatt, megkülönböztetve az angol gyártmányú óráktól, de a helyesírás külön rendeli írni mindkettőt, mivel jelzői összetétel. Pedig ugyanaz a különbség, mint a dohányszóasztal és a dohányzó asztal, ez utóbbinak kezei nőnek, és az asztal gyújt rá egy dekkre. Úgy voltak vele az MTA-n, hogy ‘sszunk oda a következetességnek.

(#4254) eattila válasza WiZARD (#4248) üzenetére


eattila
csendes tag

Az komoly...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4255) WiZARD válasza zetor2000 (#4252) üzenetére


WiZARD
addikt

Almenyezetben beepitett klima, 2 db 20x20 cm szerelo lyukkal, amik a vizfolyas helyetol 1.5 illetve 5 meterre vannak, szoval jo lesz ez...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4256) Gabibácsi válasza Frawly (#4253) üzenetére


Gabibácsi
tag

egyrészt ez a poén csak neked nem esett le, másrészt nem néztem most az új szabályoknak utána, de szerintem az angolóra az egyben van

de csekkoltam:

Angolóra jelentése

= iskolai oktatás (óra), ahol angolt tanulnak a diákok

Ebben az esetben a két szót egybeírjuk, mert az előtag (angol) és az utótag (óra) együttes jelentése más, mint külön-külön.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4257) FőDudu válasza WiZARD (#4255) üzenetére


FőDudu
addikt

gegecso, 20 literes kanna. Ahogy mar mondtam.

Almennyezet eseten van meg eselyed valahol ut kozben elvagni a cseppvizcsovet, aztan abba betoldasz egy szep gegecsovet (szigeteloszalag is eleg hozza), aztan vagy kannaba vagy az egyik mosdokagyloba levezeted.

Nalunk egyik irodaban csinalta igy ideiglenesen a klimas, amig nem furtak megfelelo lukat a kb 60cm vastag betonba a cseppvizcsonek. Az elso ugyanis kicsi lett az osszes cso szamara - igy csak a klima csovei fertek bele. A bent levolket kurvara nem erdekelte a sarokban levo 20 literes kanna - hetente uritettek. Inkabb menjen a klima, mint legyen szepen kivezetve. Nalad is ezek kozul lehet valasztani.

Klimast ilyenkor erre a szemet munkara ugysem talalsz. Aztan majd johet a megoldoember a tulaj koltsegen.Ez ugyanis nem a te dolgod (es koltseged) berlokent.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#4258) WiZARD válasza FőDudu (#4257) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha tudnam, hogy a gegecsovet hova csatlakoztassam, akkor konnyebb lenne.
Van klimas ismeros, azt ma meg odahivom, meg van a tulaj, aki a hanyatlo nyugatrol probalja intezni a dolgot, mar 2 fejvakaro embert odakuldott...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4259) FőDudu


FőDudu
addikt

Orultok, hogy meghoztam az esot? :)
Egesz kellemes az ido ma reggel (itt Foton).

FőDudu

(#4260) FőDudu válasza WiZARD (#4258) üzenetére


FőDudu
addikt

Valahova bekotottek az elozot (ketlem, hogy nem, mert akkor a klimanal csepegne) - na azt a csovet kell megtalalni, elvagni, megtoldani, levezteni (kannaig vagy mosdokagyloig). Plan B: mosogep/mosogatogep szennyvizcsovehez valo lefolyo. Oda is pont bekotheti.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#4261) Gabibácsi válasza FőDudu (#4259) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem, mert fülledt meleg van
amúgy üdv Dunakesziről, a szomszédból

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4262) eattila válasza FőDudu (#4260) üzenetére


eattila
csendes tag

Húúúú, ma fizetik ki a lakást, amit eladok :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4263) FőDudu válasza Gabibácsi (#4261) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor te most valami betonnal telenyomott helyen laksz. Itt a lakohazas ovezetben meg faztam is ejjel.
Pedig nincs klima a szobaban, csak 3 oldalra ablak. Mindent kinyitottam, esett az eso, kellemes huvos van.

FőDudu

(#4264) Vodike válasza Jahno (#4166) üzenetére


Vodike
tag

Ez nagyon így van! Ha kukacoskodsz, akkor inkább visszafizetik az előleget + minden költséget, mert még akkor is drágábban tudják eladni.

exTiga

(#4265) WiZARD válasza FőDudu (#4260) üzenetére


WiZARD
addikt

nincs előző

2 éve épült a ház és eddig nem lakott benne senki. Mi most költöztünk be, így most derült ki, hogy szar.
Az álmenyezetben mittudomén hogy van bent 2 klíma, amiből én a rácsokat látom csak. A kettő klíma közt félúton (tehát kb idáig talán el lehet vezetve a kondenzvíz) a falból folyik ki a víz.
Ez a pont mind a 20x20cm szerelőnyílásoktól, mint a szellőzőrácsoktól legalább 1.5 méterre van, szóval bontás nélkül nem tudom ezt a vizet sehogy becsövezni/elkapni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4266) Gabibácsi válasza FőDudu (#4263) üzenetére


Gabibácsi
tag

egy szál beton sincs a közelemben, kertvárosban lakom egy erdő mellett
de bejöttem melóba, és itt halál

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4267) Bujdy81 válasza chris-77 (#4203) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem jó pozícióban volt benne a lábam, ráadásul túl szorosra is rántottam a depóban sietve a tépőzárat...

(#4268) Sipi- válasza WiZARD (#4265) üzenetére


Sipi-
tag

Klímás szakit kell hívni, aki tud bontani is és számlát kifizeted majd lelakod a lakbérből vagy kifizeti a tulaj neked. Ne Te csináld meg, mert nem ez a szakmád és nem a tied a lakás sem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4269) Sipi- válasza Vodike (#4264) üzenetére


Sipi-
tag

Foglaló szokott lenni, akkor az duplán jár vissza. Bár az is igaz a mi konkrét esetünkben, hogy ha visszaadnák a foglaló dupláját + amiket még befizettünk (előlegeket a módosításokra és plusz költségekre) az nincs annyi, mint amennyivel emelték a többi ugyanekkora lakás árát.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4270) Sipi- válasza Gabibácsi (#4266) üzenetére


Sipi-
tag

Én otthonról dolgozok. Az előző napokon a klíma ment egész nap, most elég lesz talán az összes ablakot nyitva tartani (ha valamelyik büdösbunkó szomszéd el nem kezd cigizni).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4271) Gabibácsi válasza Sipi- (#4270) üzenetére


Gabibácsi
tag

en majd holnap
a bagósnyanya alattam eltakarodott valahová szerencsére, amúgy már lett neki szólva hogy a közös kert az ablakom alatt az nem a dohányzóhely

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4272) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#4271) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Amúgy jog szerint sajnos, de! :(

Simán megteheti, a Te alkotmányos jogod (egészséghez való jog) le van kakálva...

(#4273) Bujdy81 válasza Sipi- (#4270) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Elvileg szabin vagyok, de itthonról még dolgozom. :(

Kint ülünk a teraszon (asszony is itthonról dolgozik), lassan időszerű egy szünet, szóval be kellene ülni picit a medencébe… ;)

(#4274) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#4272) üzenetére


Gabibácsi
tag

van kijelölt dohányzóhely, az meg közös kert
de igen , nem lehet megtiltani, tudom
csak ez a büdös munkásőr nyanya bagóval a szájában csinál mindent alattam, gyakorlatilag lehetetlen volt a szellőztetés

viszont én lakom felette, tehát tudok majd én is geci lenni, ha akarok
a tulaj is mondta hogy átjön, és fapapucsban fogunk ugrálni felette este 10-ig

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4275) eattila válasza Gabibácsi (#4274) üzenetére


eattila
csendes tag

Hasonlóan vagyok. Felettünk locsolják a virágládában a virágot, és lecsöpög a retkes víz. És összeb_sz mindent a teraszon. A száradó ruhákat is. Meg a légkondi vize is ott csöpög szerintem.

És éjjel a felső szomszéd olyanhangosan járatja a tv-t, hogy simán hallom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4276) Sipi- válasza eattila (#4275) üzenetére


Sipi-
tag

Már gondoltam rá, hogy a bluetooth-on hangszórót töltőn kirakom az erkélyre és elindítom nagy hangerőn a 10 órás Gangalf Sax Guy-t és elmegyek otthonról :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4277) chris-77 válasza Bujdy81 (#4267) üzenetére


chris-77
újonc

És ezt már csak a futás kezdetekor vetted észre?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#4278) eattila válasza Sipi- (#4276) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát igen. Én ennél gonoszabb dolgokon törtem a fejem :D

A csöpögést előtetővel meg lehetne oldani, csak akkor le kell szedni a redőnyt a teraszról. Azt meg valahogy nem szívesen tenném. Bár valami lemezt fel lehetne szegecselni a redőny burkolatára. Talán az lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4279) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4280) eattila válasza Samott (#4279) üzenetére


eattila
csendes tag

Úristen :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4281) WiZARD válasza Sipi- (#4268) üzenetére


WiZARD
addikt

Nyilván ez lesz, de ha egyszerűbb lett volna a megoldás, akkor megcsináltam volna, már csak azért is mert akkor hamarabb lenne hideg ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4282) chris-77 válasza Samott (#4279) üzenetére


chris-77
újonc

Gondolom ezt inkább az anyósülésen, vagy utastérben nem sofőrként utazó vakoknak találták inkább ki, ha véletlenül nem tér vissza a sofőr mondjuk egy pipiről és ő úgy érzi egyedül maradt egy idegen helyen és segítségre vágyik.

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#4283) Bujdy81 válasza chris-77 (#4277) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Akkor amikor leszálltam a keróról és alig bírtam lépni…

Akkor villant be, hogy mekkora marha vagyok, mert két éve is ez volt a baj, tavaly pedig pont emiatt mentem másik cipőben… :(

(#4284) npera


npera
újonc

(#4285) eattila


eattila
csendes tag

Lakáseladás letudva :DD Pénz nagy része a banknál utalva, nagyon pici része meg nálam :) És így már nincs lakásom, amin baroi sok hitel van :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4286) npera válasza Phülöp (#4247) üzenetére


npera
újonc

Reggel 6-kor körbekerékpároznék és a csomagtartón lenne egy rendes gettóblaster. Ilyesmi.

Aztán klasszikus ébresztős zenéket nyomnék. Metallica - Enter Sandman, Sepultura - We Who Are Not As Others, Pantera - F*cking Hostile és hasonlókat.

Én korai madár vagyok, én így mulatok és küldöm az áldást a legutolsó sarokba is. Ha éppen nem kerékpároznék, akkor pedig egy KTM 690 Duke típusú motorkerékpárral haladnék körbe-körbe és nem is egyszerű Akra kipufogó lenne rajta, hanem csak egy tölcsér ami erősíti a hangot és méteres lángokat köp. Küldeném nekik a szentlelket erősen. Ez ilyen vallásos dolog nálam, mindenki meg kell értse.

(#4287) npera válasza eattila (#4285) üzenetére


npera
újonc

Mit mondtál, mint objektív kell éppen? :C :Y

(#4288) Gabibácsi válasza npera (#4284) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez veri az összes mostani szuperhősös baromságot, így, magában

tetszik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4289) chris-77 válasza Bujdy81 (#4283) üzenetére


chris-77
újonc

Hát kemény vagy, hogy így is folytattad.. :R én biztos abbahagytam volna

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#4290) eattila válasza npera (#4287) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem obi lesz, hanem noti....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4291) -NoVa- válasza npera (#4284) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#4292) npera válasza -NoVa- (#4291) üzenetére


npera
újonc

Teljesen patent. Máltán reggel 6-kor ezt kell a polgárvédelmi hangszórókból nyomni. Akkor majd lenyugszik mindenki.

(#4293) npera


npera
újonc

Lenovo X-series javításhoz ilyen kis csavarhúzós készlet megfelelő?

Sprotek STE-6038 - Kit med verktyg för smartphones, surplattor och laptops, 32 delar, svart/gul

Ett 16-delars verktygskit och innehåller allt du behöver för att öppna och ta isär din iPod, iPhone, iPad, MacBook eller andra produkter från Apple.

I paketet medföljer:
• Greppvänlig mejsel med hållare för 4mm-bits.
• 4mm-bits Phillips PH000, PH00, PH0, PH1
• 4mm-bits Pentalobe P2(TS0.8) P5(TS1.2) P6(TS0.8)
• 4mm-bits Slotted 1, 2, 2,5, 3, 4
• 4mm-bits Torx T4, T5, T6, T8, T10, T15, T20
• 4mm-bits Hex H0.7, H1.5, H2, H3
• 4mm-bits Spanner 2.6
• 4mm-bits Tri-wing 00, 0, 1
• 4mm-bits Pozi PZ0, PZ1
• 4mm-bits TA2.0

(#4294) npera


npera
újonc

Dolgozik a DVD-olvasó. A gyerekeknek nyáron meg kell nézni svédül az Egy Bogár Élete című filmet. Ma délelőtt megjött a csomag, aztán konvertálom és megy fel a NAS-ra.

A nyári házi feladat a csigák és giliszták tanulmányozása volt. Anyámmal etették a csiguszokat a kertben, kaptak salátát.

(#4295) npera


npera
újonc

(#4296) #09908736 válasza eattila (#4285) üzenetére


#09908736
törölt tag

De jó neked, mi még a vevő bankjára várunk. Nagyon jó lenne, ha le tudnánk zongorázni a következő héten, hogy mire megyünk 11-én, már csak a kulcsátadás maradjon. De nincsenek kétségeim.

(#4297) #09908736


#09908736
törölt tag

Tegnap munkaszüneti nap volt, így hajózással egybekötött kirándulás volt a Walensee-n.
Autómentes faluban (csak gyalog vagy hajóval lehet megközelíteni - gyalog a legközelebbi autós falu asszem 2 órára van) séta, borozgatás, végén pont megúsztuk az esőt.

(#4298) Gabibácsi válasza npera (#4293) üzenetére


Gabibácsi
tag

sehol egy flex vagy légkalapács?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4299) npera


npera
újonc

Visszatérve a régebbi Core i5 7400-ra. Most megnéztem, hogy a DVD-ről lerippelt mesefilmet Handbrake alatt MP4-be kódolva milyen hőmérséklet van a prociban és házban.

46-fokos a CPU, 36-fokos az alaplap. A nagy ventik éppen forognak 500/min körül. Fractal Design Define R5 házban van a cucc.

Azt el sem tudom képzelni, hogy a modern még alacsonyabb fogyasztású csodaprocik milyen halkak és hűvösek lehetnek, de már ezzel az elavulófélben levő cuccal is úgy érzem, hogy teljesen el vagyok kényeztetve. Éppen csak súg a venti, a cucc pedig izomból dolgozik.

Közben a HWSW Prohardver fórum nem akad meg, simán tudom görgetni a topikot és a karakterek is azonnal megjelennek, ha lenyomok egy gombot a billentyűzeten. Ebből arra következtetek, hogy a gép nincs teljesen leterhelve még :Y

[ Szerkesztve ]

(#4300) npera válasza Gabibácsi (#4298) üzenetére


npera
újonc

Az kell hozzá?

Még korábban vettem szalagkábelt asszony régebbi X230-as laposához és lassan időszerű lenne szétszedni, hogy megcsináljam. Aztán akkor egyből lenne egy hordozós laposom. Vagy asszonynak vészlapos. Vagy ha kifut a MacBook neki, akkor SSD az X230-ba, friss akksi és futhat újabb köröket vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.