Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) eattila válasza qnadam (#3748) üzenetére


eattila
csendes tag

Jaaaaa. Ezek a változott nick-ek megkavarnak :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3752) Phülöp válasza eattila (#3751) üzenetére


Phülöp
addikt


cicis nem váltott nevet
bár a szaga akkor is elárulná

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3753) -NoVa- válasza Phülöp (#3744) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tudom, de amíg azt sem tudom, hány mm széles kell, nem zaklatok vadul senkit. Otthon átveszem a Hanowa órámat, a Nautica megy a polcra arra a pár napra. A Hanowa vízzáró szelepeit egy ügyes órás elcseszte anno, azt nem hordom tengerben inkább. Pedig a fémszíja jobban bírná.

(#3754) -szabi-


-szabi-
őstag

Fél éve nekem is Hanowa-m van. :-)

Eredetileg izgő-mozgó krono-t akartam, aztán egyszerű dizájn megfogott.
Kedvelem.

üdv

Hozzászólások: 5.965; Csatlakozott: 2001. febr. 23; becenév: szabi;

(#3755) -NoVa- válasza -szabi- (#3754) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem az már bőven 10+ éves, teszi a dolgát:

https://photos.app.goo.gl/edVXPDT4DH5FrTAcA

Ez meg újabb:

https://photos.app.goo.gl/CvdovkewFBGfLrLT7

[ Szerkesztve ]

(#3756) -szabi- válasza -NoVa- (#3755) üzenetére


-szabi-
őstag

Engem a krono óráktól főképp az tántorított el, hogy a mp mutató csak stopper funkció esetén működött a többségnél. Egyébként semmi mozgás.
Valaki az órás topikban felvetette ezt és megtetszett, utána már nem is akartam kronot. :)
Sokat gondolkodtam igazi hagyományos órán, de azt végül elvetettem, főképp a 2 naponta felhúzás miatt.
Annak ellenére is, hogy egy részük karmozgásból is nyer energiát és újrahúzza magát.

üdv

(#3757) FőDudu válasza -NoVa- (#3743) üzenetére


FőDudu
addikt

Abbol mar barmit IS csinaltak:
https://www.guidepatterns.com/21-unique-duct-tape-bracelet-designs.php

Nalunk gyerek rakapott a snorkelezesre - igy a nejem maszkjaban elkisertem.
Szep piros maszk, ilyen vizmentes pipaval (az is piros-fekete).
Most ilyen teljes fejet takaro maszkot akarnak - majd korulnezek.

De amugy egesz jo elovilag van erre is.
Rakok, tengeri csillag, uborka, mindenfele hal, tengeri rozsa, stb.

Van ilyen kis nyeles halaszhalo is (vagy szabolcsiasan sza'k) - azzal fogott vagy 4-5 halat.
Igy snorkelezes kozben. 20 centi korul volt a nagyobbja.

Ugyhogy ma en is 4 orat pacoltam a baba boromet. Ehhez kepest meg elek - le sem egtem.
Az uj helyen - amit nemreg talaltunk - nonstop fuj a szel, a legdurvabb napsutesben is siman kint lehet napozni mert nincs megelegem. Es ez nagy dolog.

Valoszinuleg megyunk holnap is.

FőDudu

(#3758) Frawly válasza -szabi- (#3754) üzenetére


Frawly
veterán

Én meg Casio Wave Ceptor WV-59E-1AVEF-et rendeltem, de aludtam, mikor a postás jött, nem keltett meg a kopogás, így hiába fizettem prémium kiszállítást, várni kell a hétfői újrakézbesítésre sajnos, nem tudtam használni ezen a héten, ami roppant mód bosszant. A melóba nem lehet telefont bevinni, ezért hiába vagyok óraellenes, óra kell.

Azért erre esett a választás, mert kifejezetten olcsóbb órát akartam, LCD onlyt, semmi analóg mutatózás meg mechanikus alkatrész, letisztult, modern kocka megjelenés, és a legfontosabb DCF rádióvétel, hogy rendszeresen atomórához igazodjon, és ne kelljen állandóan utánállítgatni. Nem ékszernek használom, nem öltönyhöz veszem fel, hogy elegánsabb legyen, tényleg csak az kell, hogy az időt mutassa melóban, digitális 24 órás formátumban, marha pontosan, DST-khez is automatikusan igazodva. Semmi több, semmilyen alarm, meg chrono stopper lófasz zenélgetéssel meg herevakargatási és színjátszós funkcióval, és 60-féle mutatóval, hogy a maja időszámítást is mutassa folyékony (nem diszkréten ugrálós mozgással), csak hogy coolabb legyen, meg nem kell Rolex-klón, hogy lássák, hogy van valami a kezemen.

Még lementem volna olcsóbb árszintre is, de azok nem tudják a DCF-et sajnos, nálam annak a hiánya meg dealbreaker, meg a nagyon olcsó LCD óráknak a szíja sem cserélhető. Meg sajnos LCD óráknál még a 70-es, 80-as évektől rászoktak, hogy mindenféle színes giccskeretet és meg feliratokat tesznek a kijelzőre a mai napig, amitől gyerekes kinézete lesz az órának sajnos, ezt elég nehéz ebben a műfajban elkerülni, a Casio Wave Ceptor vonalnak sikerült.

Még régebben volt egy Casio Wave Ceptor WVA-105H-m, amit ingyen kaptam ajándékba, egy skót fószernak a munkahelyen van egy csomó órája, amit rokonoktól kapott ajándékba, és egy csomó nem jó a lapaly kezére, meg mivel idősebb, nincs türelme kinyomkodni a beállításokat, így odaadott egyet, de semmit nem volt hajlandó érte elfogadni. Ez az óra majdnem egy évig ment, eléggé kapott hideget-meleget a raktárban (többször leesett, béka ment át rajta, stb.), szíja is eltört, de végül azért nem használom már, mert megállt, és állítólag nem érdemes benne elemet cserélni, mert ezeknek volt egy típushibája, amin az elemcsere sem segít. Aztán volt Sony Smartwatch 3-am, de annak is kivan a bele, meg azt naponta töltögetni kell, és már úgy sem bírja végig a napot. Ezúttal valami mást akartam, nem Casiot, de a DCF-es órák között mégis csak a Wave Ceptorok a legjobb vételek. Először majdnem egy 58U-s modellt rendeltem, de arról mindenhol azt írják a neten, hogy van egy hírhedt típushibája, miszerint random időközönként teljesen resetelődik, így az utódát rendeltem, annak nincs ismert hibája, és csak egész kicsit drágább (30 vs. 39 GBP).

(#3759) Phülöp válasza FőDudu (#3757) üzenetére


Phülöp
addikt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3760) -szabi- válasza Frawly (#3758) üzenetére


-szabi-
őstag

Uram atyám 5 sör után...
Ez inkább holnapra marad. :)
Sorry. :D

(#3761) -szabi-


-szabi-
őstag

Bocs, kicsit nyers voltam, szóval elolvastam.
Mentségemre szóljon ezt ellenőrzöm: Itt a nagy sörteszt.
Kommersz kategóriában eddig Borsodi.

üdv

(#3762) Frawly válasza -szabi- (#3760) üzenetére


Frawly
veterán

Tudom, hosszúakat írok. Röviden összefoglalva: nekem másmilyen órám lesz, mert mások voltak az igényeim. Csak még nem ért ide.

Kicsit bővebben kifejtettem, hogy az én szempontjaim alapján mi volt a legjobb vétel. Egyébként meg nem szeretem az órákat, a civil életben már vagy 20 éve nem hordok. Már sok-sok éve minden mutatja az időt, az embernek mindig van legalább egy okosteló, ami szolgáltatói hálózaton és NTP-n is tudja az időt szinkronizálni. De ha ilyen geci a melóhely, hogy a telefont nem engedi be, akkor nincs más, órázok én is, mint egy 18. századi lord :D

(#3763) Jahno válasza -NoVa- (#3733) üzenetére


Jahno
őstag

Haversrác kipróbálta az objektívem, így tömörítve is egész értelmesen néz ki, főleg ilyen vacak cuccnál:

(#3764) -szabi- válasza Frawly (#3762) üzenetére


-szabi-
őstag

Kiderül a végén egy helyen dolgozunk. Nálam is tilos a teló. :)
Órát viszont egyébként is hordtam, csak a swatch már kicsit nem illett hozzám, függetlenül kitől kaptam.
Valami komolyabb kellett.
Nem tökéletes, de elégedett vagyok.
Végül ezt tudom javasolni is, olyan legyen amit szívesen viselsz. :)

üdv

(#3765) Jahno válasza qnadam (#3736) üzenetére


Jahno
őstag

Tejút fotózáshoz jött velünk valami rendesebb cuccal egy hozzáértő, ott marha jól lehetett látni a Szaturnusz gyűrűit és a Jupiter holdjait. És legalább tudta mi merre van meg mikor mi fog történni, merre fordul a vetítés. Az egy marha jó este volt, kint a préri közepén, csak fényképezőt kellett volna vinnem :-D

(#3766) Jahno válasza Sipi- (#3739) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a belépős regisztrációm volt valami rettenet. Ki is tiltottak hamar. Másik arc meg már valami tagnak akar bevenni, de inkább kihátráltam belőle, nem kellemes ez a feszített légkör és még a végén szophatok Veletek is :-D

(#3767) Jahno válasza -szabi- (#3761) üzenetére


Jahno
őstag

Borsodi förevőőőőőr! Kérdezd csak meg Gömbibát. Amúgy a Pénzcentrum is egyre nagyobb fasságokat ír, rá sem kattintok. Sörrel meg úgyis mindegy, Csikis politizálósok megmondják a frankót, akkor is ha fogalmuk sincs a sörről.

(#3768) Jahno válasza Frawly (#3758) üzenetére


Jahno
őstag

Olyan fontos az a DCF? Legolcsóbb 2 dolláros izék is mennek, annál meg akár szíjjal együtt cseréled az órát.

(#3769) Frawly válasza Jahno (#3768) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, fontos. Mert telefaxom sem fogja állandóan utánállítgatni, a ‘csám ki van már, hogy minden szart utánhuzigálni meg tőtikézni kell, amilyen szétszórt vagyok, tuti elfelejtem, és csak azt veszem észre egy idő múlva, hogy vagy lemerült, vagy hótt pontatlan az egész. Pedig sajnáltam rá ennyi pénzt is egy olyan eszközre kiadni, ami igazából nem is kell, csak munkahelyi kényszer visz rá, hogy használjam. Egyébként semmi nem gátolná meg a gyártókat, hogy 5-10 fontos LCD órákba is beépítsék a funkciót, de ezt megtartják a prémiumabb kategóriának. Épp úgy, hogy az IPS kijelző sem drága már, egész olcsó telefonokon is az van, laptopba meg még mindig teszik bele a gyártók a TN-es hulladékot, hogy prémium feláron költsél extrán az IPS-re. Magyarán tisztán lehúzás, 5-10 fontos órákba is bele lehetne tenni profitábilisan, de akkor ki venné meg a drágább modelleket, ha az emberek 99%-nak az olcsó is megfelelne?

(#3770) -NoVa- válasza Frawly (#3762) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részemről mindkét óra másodpercre pontos egész évben szinkronizélés nélkül, de nem is olcsó kínai belük van.

Ellenben pont az a lényege, hogy ránézek az időért, és nem tudom meg, hogy hány mailem jött, meeting, meg message, hanem csakis az időt mutatja, dátummal, nappal. Hasznos tud lenni.

(#3771) Jahno válasza -NoVa- (#3743) üzenetére


Jahno
őstag

Ezer éve nem volt rajtam óra. Nem is bírom, meg minek? Pedig van egy jó cuccom, abban azért időnként majd cseréltetek elemet.

(#3772) Jahno válasza ncc1701 (#3742) üzenetére


Jahno
őstag

Rokon csaj is barátságosan néz ki fűrésszel:

(#3773) -szabi- válasza Jahno (#3767) üzenetére


-szabi-
őstag

Most nyitottam egy Steffi-t. Feszegeti Borsodi pozícióját.
Ne tudd meg milyen nehezen gépelek.
Próbálom komolyan venni a tesztet, de nehéz.
Egyébként: egy, kettő.
A többi oldalt nem találom, de nem a pénzcentrum a lényeg, NEBIH tesztelt, ők csak közölték.

üdv

(#3774) BobaHWSW válasza Jahno (#3771) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Detto.

Van egy szep es relative draga oram de nem szeretek orat hordani. Folyamatos billentyu hasznalat mellett nem erzem kenyelmesnek.

Plusz en jobb kezen hordom. Es jobb kezes vagyok. Wacom cintiq + fem oraszij nem jo kombo.

(#3775) Jahno válasza BobaHWSW (#3774) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg régen leraktam, mert folyton gépekben nyúlkáltam és akadék volt, aztán rájöttem, hogy amúgy is deminek. Nem vagyok bróker :-D

(#3776) Jahno


Jahno
őstag

Fotós klubpince meg hirtelen instabil lábakra került, mert bérlőnek elment a kedve mindentől is, pár rendezvénnyel keresztbe szívatták, aztán nincs embere akivel rendesen lehetne tolni az egészet. Mostanában abból élt, hogy inkább ki sem nyitott, de úgy nem az igazi ekkora helyet fenntartani. Rendezvényekből sok volt a család/ismerősi kör, csak akkor elvárják, hogy ott legyen és jópofizzon, viszont akkor nincs aki süssönfőzzön kiszolgáljon. Tulaj is pont elképzelne egy társasházat a helyére :-/

Nekem már idén egész jól gazdaságos lett, 2016 decemberében mondtam, hogy amilyen a szitu én kb. 2 évet adok arra, hogy kitaláljuk mi lehet vagy mi nem és kb. idénre össze is állt mindenféle és az emberek is szívesen jönnek, meg az ismerős ismerőse és az ismeretlen is. Persze nem ebből keresem hülyére magam, de fenntartás/költségvetés pozitív, sörre is futja, maradt is, szórakozunk is. Most meg vakarhatom a fejem, mert ilyen kontrukciókkal nyilván semmi nincs, de még rosszabbakkal sem. Aug végére terveztem egy rendesebb pakolódást, mert mostanában növeltük a káoszt, de lehet kipakolódásnak kell lenni, akkor viszont ötletem sincs mit merre teszünk. Főleg mert akadnak 5-10 méteres cuccok is, aminek szerintem kidobás lesz a vége, bármennyire is sajnálom. Könnyen jött, könnyen megy vagy mi. Áááá, pedig kezdtünk belejönni.

(#3777) Sipi- válasza Frawly (#3758) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem meg asszonynak is Xiaomi Amazfit Bip órája van. Bár ez nem LCD-s síma óra, hanem okosóra, tehát a pontos időt a telefontól veszi. Viszont lépéstszámlál, stopper, időzítő, többfajta kijelzőkép (van amelyiknél másodpercet is mutat), pulzusmérés (fenntartásokkal kezelendő). Cserélhető szíjas és egy feltöltéssel (ami 3-4 óra) közel 4 hétig bírja.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3778) Sipi- válasza Jahno (#3776) üzenetére


Sipi-
tag

Azon meglepődtem, hogy a 29. szezonját futó Palace-nak az Ezüstparton ez az utolsó éve, augusztusban bezárnak. A fagyizó és a pizzázó rész idén már ki sem nyitott. A középkori étterem is bezárt mellette. Lehet, hogy ott is nyararót építenek majd? Nem tudom.
Itt is szinte minden sarkon épült vagy épül egy többszintes társasház.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3779) -szabi-


-szabi-
őstag

Egyébként van itt a HWSW csapatból Veszprém vagy környéki?

(#3780) Jahno válasza Sipi- (#3778) üzenetére


Jahno
őstag

Világ is változik, lehet a fonyódi retródiszkó jobban nyomja, ide meg nem akarnak menni az olyan nyuggerek, mint én vagyok. Aki viszont veretős bulit szeretne, mint 20+ éve a palasz volt, annak irány Mallorca a végtelen koktélos költségvetéssel. Sosem tudni.

(#3781) Jahno válasza FőDudu (#3757) üzenetére


Jahno
őstag

Jövőre tán ki tudom próbálni a maszkomat. 20 centis halat meg jól be kell irdalni, oszt megsütni ahogy illik, mellé saláta, kész.

(#3782) -NoVa- válasza Sipi- (#3778) üzenetére


-NoVa-
őstag

Asszem arról a helyről mesélt volt kolléga, hogy nyitás előtt nem sokkal járt arra rendberakni a félkész fényeffektvezérlő sw-t. Az időre nem elkészülő programozó a szomszéd szobában térdelt sírva, és 2 basevallütős kopasz fazon magyarázta, mennyire nem elégedettek a szituációval. A szakma apró szép pillanatai.

(#3783) hobizoli válasza Sipi- (#3778) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat ott azert le lehetne durni par masik retro epuletet is, rajuk fer mar
anno voltunk egy kajakra szocreal szalloban, 18k volt egy ejszaka ott is mar ezelott sok-sok evvel

Fureden is volt az a szallo, Hotel Fured vagy mi a neve, egy ives hid ment a bejaratahoz, amin autóval is fel lehet/kell menni
azt a pusztulatot is, ami volt
frankon egy idoutazas vissza 60-70-s evekbe

mondjuk nem vagom a Balatonban mi annyira fuha a 1.5-2 honapnyi szezonra
aki ott vesz egy nyaralót abbol evekig sokkal menobb helyekre is elmehet
szezonon kivul meg egy halal

par eve voltunk Balatonszemes-n egy wellness szalloban 2 napig egy hosszuhetvegen (vmi Szinbád volt a neve asszem)
voltunk kb 30-n a cegtol, kajak nem volt rajtunk kivul senki az egesz epuletben februar vegen március elejen
lementunk a partra, be volt fagyva meg a Balaton is jo melyen
jo hideg volt, a seggunk majdnem befagyott a hideg szelben
olyan jol sikerult setalgatnunk a jegen, hogy a biztonsagi orok vezettek ki a Kormanyudulo fobejaratanal :DDD
fasz se tudta, hogy a strand azon vege az mar egy a településhez tartozik, meg az az ott
amikor odajott az or muki a vizbe benyulo molon alltunk, dobaltuk a madaraknak a kekszet
kerdezte az oltonyos or muki, hogy hello-hello, tudjak hol vannak?
hatra fordulva feltunt, hogy a fureden a hajoallomas az nem mintha ilyen tobbszintes epulet lenne, meg ott mintha nem lettek volna ilyen nagy allat EU-s zaszlok se...

azt kerdezte a farmerdzsekis fovezer, hogy nem lattuk a tablat, hogy ez maganterulet?
hat, a jegen sétálgatva 40-50m-re a parttol pont nem volt semmilyen tabla sehol lathato

de megnéztük utana mirol beszelt
egy kb arasznyi tablicsku volt a strand szelen a keritesre odadrotozva
akkora meret mint a regen az a "rendes udvar, rendes haz" tabla
johogy nem egy 0.3-s Rotring ceruzaval irtak ki egy fecnire

meg oda hiaba teszi ki, ha jegen siman be lehet setalni es a molon nincs semmi erre utalo jelzes
ennyi erovel nyaron egy gumimatraccal vagy vizibiciklivel is odatudsz kerulni siman, mert gondolom akkor sem allnak ott ketten-harman teljes harci diszben a tuzo napon, mert az a molo vagy 100-120m melyen benyúlik a vizbe a parttol

több drón kell ;P

(#3784) Frawly válasza -NoVa- (#3770) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, gondolom mert drágább modellek. Még olcsóbb kínaiak között is vannak olyanok, amelyeknek csak alig pár másodperc pontatlanságuk van egy évben, de olyanokkal nem kockáztattam, mert összerendelgetek 5-10 fontért ócska kacatokat, aztán lehet újra venni másikakat, mikor kiderül, hogy pontatlan. Azt megtanultam, hogy a végén az költi a legtöbbet, aki a szart próbálja rágni, meg a fillért baxni.

A pontatlanság miatt nem akartam analóg vagy részben analóg kijelzőset, mert akkor mechanika is van az órában, ami erőhatásokra, hőingadozásra pontatlansággal reagál, plusz esztétikailag sem szeretem, hogy kétszer jár körbe az óramutató, ósdi szerintem. Meg az elem élettartamát is növeli, ha mechanikus alkatrészeket is kell mozgatni, és nem csak egy LCD kristályt meg LCD kijelzőt meghajtani, meg árdrágító tényező.

Nekem is csak idő, dátum kijelzésére kell, semmi másra. Jó, az időzónát jelezze ki, hogy lássam átállt másik DST-s időzónára (GMT vs. BST). Ilyen zavaró értesítések okosórán is kikapcsolhatók, azokban inkább az zavar, hogy gyakran kell töltögetni őket, meg sok nem tud NTP-ről szinkronizálni, hanem csak telóról BT-szal, ami vagy pontos, vagy nem, vagy sikeres vagy nem. Emiatt nem vettem okosórát, a topikjában is lebeszéltek róla, hogy az én felhasználásomra a Casio DCF-es butaórát érdemesebb megvenni.

Egyébként úgy látom, hogy az óragyártók is olyan ósdi dinoszaurusz ipar, mint a zenei kiadók. Utóbbiak is vergődtek, mikor az emberek elkezdtek letölteni, fájlokat hallgatni, és elkezdte senki se venni a többezer forintos CD-iket lejátszókba tömködni meg hurcolni. Na, ilyen sorsra jutottak az órások is, bejöttek a telefonok, majd a neten szinkronizáló okostelefonok, pontosságban köröket vernek az órákra fillérekért (meg jobban kezelik a szökőéveket, szökőmásodperceket, DST-átállásokat, időzónákat, naptárat, határidőnaplóként is működnek), közben más értelmesebb dolgokra is használhatók, mint az idő kijelzése, nem kell őket óráshoz vinni elem/szíjcserére, stb.. Így meg nem senki nem veszi meg a 17. századi mutatós szarjaikat, hacsak nem elegáns öltönyhöz akar divatkiegészítőt. Az órás iparág meg haldoklik, mert el kell tartani a gyártókat, az órásokat, mikor az emberek nem vesznek órát, aki vesz is, valami rettenet filléres kínai eldobható vackot. Vagy okosórát, amiből a klasszikus óraipar nem lát egy fillért sem. Így meg csak úgy tudnak életben maradni, ha elkezdik a módosabbakat lehúzni alap feature-ökkel is.

Lassan ugyanez lesz a számológépekkel. Senki nem vesz zsebszámológépet sem egyszerűt, sem tudományosat, max. csak az ilyen telefont kitiltós iskolák, munkahelyek használják önmegszégyenítés gyanánt. Mindenki zsebében ott az okostelefon, rajta a default egyszerű calculator appal, aminek opcionálisan lehet tudományos módja, de ha mégse, akkor elég letölteni egy fejlettebb számológépes alkalmazást, ami egyből mindenféle földi jót tud ingyen. Vagy mindenki asztalán, szobájában ott a táblagép, amire ugyanezek elérhetők, vagy a PC, amire meg nem csak számológépek elérhetők, hanem táblázatkezelők, meg komplett matekszoftverek, utóbbiak nem csak számolni tudnak meg programozhatóak, de egyenleteket megoldani, grafikusan ábrázolni, integrálni, határértéket számolni függvényeknél és sorozatoknál/összegeknél, mátrixokkal és komplex számokkal számolni, 100 millió jegyig kiszámolják másodpercek alatt a transzcendentális állandókat és billiárdos nagyságú faktoriálisokat sok millió kitevőig, meg komplex értékekre gamma függvénnyel, scripteket futtatni, és még felsorolni is lehetetlen még mit. Emiatt már az sem kapja elő a zsebszámolót, akinek van, meg nem nyomkodja az 2ndFn, meg = gombokat ismételgetve horpadásig, mert kényelmetlen időpazarlás, nehezen szűrhetők ki a hibák, a számítás csak sok munkával reprodukálható.

De pl. valamelyik japán számológéptörténettel foglalkozó YouTube-videóban is mutattak ilyen japán titkárnőket, könyvelőnőket, akik ilyen szuperszónikus sebességgel robot módjára vakon (nem nézik a gombot, amit nyomnak) könyvelnek zsebszámológépen (arra a fajtára, ami még csak ilyen cetlire se nyomtat) és a főnöknek bemondják az eredményt a mai napig (meg vesznek részt ilyen számológépes versenyeken), a főnök meg egymással ellenőrizteti őket keresztbe (mikor ott van az asztalán az i5-ös irodai laptop irodai programcsomaggal, benne a spreadsheet alkalmazással). Akkora facepalm, hogy nem igaz, elég lenne gépírni megtanulni a numerikus billentyűzeten (azon nagyon gyorsan meg lehet, mert egy kézzel üzemeltethető, meg kevés gomb van), épp úgy lehet robotsebességgel vakon bevinni rajta az adatokat, és bármilyen táblázatkezelő szoftverbe be lehetne vinni, amik később is ellenőrizhetők lennének, átjavíthatók, kiegészíthetők (nem kell mindent újra beütni, újraszámolni), lehet belőlük statisztikákat, trendeket, korrelációs elemzéseket, grafikonokat csinálni, másmilyen formátumokban kiexportálni, akár jelentésként. Hihetetlen, hogy a világ fejlettebb részein is milyen inkompetens emberek vannak, mikor még M.o.-n éltem, azt hittem, hogy csak nálunk vannak olyan ECDL Mancikák, akik szebszámolóval számolják ki Excelben a cellákat, közkívánatra, meg módosításkor mindig átszámolnak kézzel (nem képlettel, meg hivatkozásokkal). Na, ilyenek vannak Angliában és Japánban is, sőt, néha a mi komcsi rendszerben megrekedt irodista mancikáink, meg gyula2222-szintű mikikéink még néha köröket is vernek rájuk technológiailag, informatikailag. Egyszerűen agyfasz, hogy emberek még barlangban laknak kövek alatt.

(#3785) scaurus válasza Frawly (#3784) üzenetére


scaurus
újonc

A számológépes résszel részben vitatkozom.

Ha egy-két nagyobb számmal elvégzendő műveletről van szó, SOKKAL kényelmesebb egy szép nagy gombos/kijelzős számológép.
Ott az asztalon, mondjuk egy mezei (fejben már nem elvégezhető) összeadásért a fene fogja elővenni a zsebből a telefont vagy nyitni egy excel táblát.

Nálunk mindenki ért legalább alap szinten az excelhez, mindenkinek van mobilja, MÉGIS mindenki kért számológépet.
Csak ismétlem, egy mezei művelethez egyszerűbb és kényelmesebb.

Sőt, ha nincs a kezem ügyében a számológép, van, hogy kézzel ellenőrzök néhány tételből álló sorokat - "a fene fog a számológépért felállni az asztaltól"...

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#3786) Samott válasza scaurus (#3785) üzenetére


Samott
addikt

Egyszerubb muveletekhez beirom a bongeszosavba es a google megmondja. Lehet hogy bonyolultabbat is tud, de azt meg nem probaltam.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3787) Frawly válasza scaurus (#3785) üzenetére


Frawly
veterán

Ez inkább beidegződés. Én ha számolni kell, rátaposok a Win+Q billentyűkombóra (Win+C foglalt, arra a Chromium indul, így Q mint Qualculator lett), előjön egy terminálablakban a konzolos „calc” alkalmazás (bár inkább egy matekprogi komplexitása van benne, csomó beépített függvénnyel, scriptinterpretációval, mátrixszámítással, stb.), és abba nyomatom, van benne historykezelés is, ráfekszek a kurzorgombokra, és előszedem sok hét távlatából is, amiket számoltam vele. De a „bc” is hasonló, egyszerű progi. Az igazán szakbarbárok meg Octave, Sage, Scilab, Euler, vagy fizetős Matlab-ban tolják.

De az még egyszerűbb, amit itt a kolléga írt, hogy böngésző címsorába írod be, és a Google kiszámolja. A böngésző úgyis mindenkinél nyitva van.

Az eredményt is könnyebb beilleszteni a doksiba, ha PC-n számoltad. Meg nem kell felállni számológépért, meg előkotorni. Meg könnyebben ellenőrizhető, mert látod a műveletsort is, nem csak az eredményt, ha valamit félreírtál, könnyebben észreveszed, könnyebben módosítod, és kapsz új eredményt.

(#3788) scaurus válasza Samott (#3786) üzenetére


scaurus
újonc

Persze, ez is működik.
DE
A kikapcsolt képernyőt bekapcsolom, indítok egy böngésző ablakot, beírom, hogy google (nem az a kezdőlap és a kedvencek sávon sincs ott), bepötyögöm a számokat, addigra a számológéppel is végzek.
+1: addig sem a rohadt monitort bámulom, már így is -5 dioptriás a szemüvegem...

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#3789) scaurus válasza Frawly (#3787) üzenetére


scaurus
újonc

Nincs böngésző folyamatosan megnyitva mindenkinél.

Nekem egy számítógéphez kell felállnom, a zsebszámológép meg, jó esetben, a kezem ügyében az asztalon.

:)

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#3790) FőDudu válasza Phülöp (#3759) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom mennyire kenyelmes vagy mennyire jo.
Ha mar megtanult normal maszkkal es pipaval snorkelezni, akkor ez nem felteltlenul jobb.

Talan szelesebb latoszog van benne.

FőDudu

(#3791) Samott válasza scaurus (#3788) üzenetére


Samott
addikt

Nem kell google-t nyitnod hozza, ertelmes bongeszok - ha nem webcimet irsz be - rogton google kereseskent ertelmezik a bongeszosavba irtakat. Nem meggyozni akarlak, de jo ha tudod. A konyhaban en is szamologeppel szamolok. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3792) Frawly válasza scaurus (#3789) üzenetére


Frawly
veterán

Elhiszem, morci mellszobor koma még kőtömbhöz meg kőtáblához van kötve, és azon tud vésővel számolni. Azt is csak római számokkal :DDD Pedig ha odarakná maga mellé egy kőállványra a csoda windowsos tabletjét, tudna rajta komoly számításokat csinálni, meg böngészőt nyitva tartani rajta.

Monitort nem kell bekapcsolni, bekapcsol magától, mikor a gép/monitor feléled az egér megmozdítására vagy billentyűmegnyomásra. Böngészőben nem kell a Google-t elővenni, meg kezdőlapnak beállítani. Vagy a keresőmezőben, vagy a URL sávban elkezded írni a számolást, 315893+316/27-3^0.5, még egyenlőségjel sem kell, csak Enter és megjelenített Google találati oldal legtetején megjelenik egy webes számológép, benne a 315902.971653-as eredménnnyel.

[ Szerkesztve ]

(#3793) FőDudu válasza Jahno (#3767) üzenetére


FőDudu
addikt

A penzcentrumra nem erdemes kattintani. Ugyis minden cikk vege az ongondoskodas fele tereles ilyenolyan ajanlatokkal. Burkolt reklam az egesz. Kalap szar.

FőDudu

(#3794) FőDudu válasza Frawly (#3769) üzenetére


FőDudu
addikt

DCF. 10 Euros asztali oram (ilyen homerseklet meros kulso/belso mutatos olcso szar) ma reggel egy oraval tobbet mutat. Mivel ott virit a DCF vetel jele - azaz szinkronban van - valoszinuleg elbasztak valamit ott Frankfurt kornyeken. :)

Semmi mas nem valtozott - idozona beallitas is jo.

'Meghekkelni' a legkomolyabb atomorat es az arra epulo millionyi eszkozt eleg nagy buli lehet par fiatal szemeben. Meglepne, ha nem probalnak meg.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3795) FőDudu válasza Samott (#3791) üzenetére


FőDudu
addikt

Mit szamolgatsz a konyhaban? :)

Nalunk maximum ilyen 1-2 bogre jellegu kerdesek merulnek fel - marmint a bogre most 2dl vagy 1dl vagy valami tok mas mertekegyseg.... Olaszok kepesek mindent ilyen modon megadni. Aztan ott gondolkodok, hogy pl az adott mennyisegu rizshez (kizacskozott rizotto rizs 2 fore) mennyi a 2.5 bogre viz a fozesnel. Mert mas mertekegysegben nincs rairva meg veletlenul sem....

FőDudu

(#3796) scaurus válasza Frawly (#3792) üzenetére


scaurus
újonc

A csoda windows tablet már rég megdeglett.
Valószínűleg műszaki hibás volt, mert garanciában cserélték az alaplapját, de azután se húzta sokáig.

2015 óta egy Amazon Fire 10'-t használok.
Néztem, a 2017-es frissített verziónak vannak olyan paraméterei, mint amilyennek 2015-ben kellett volna lennie.
DE
A valódi igényeimnek teljes mértékben megfelel, amíg bírja, addig nem cserélem.

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#3797) Phülöp válasza FőDudu (#3790) üzenetére


Phülöp
addikt

Nagyobb a látószög, cserébe nem tudsz vele merülni.
Ráadásul nam mindenkinek jön be a csutora (én pl. öklendezek tőle).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3798) Phülöp válasza FőDudu (#3795) üzenetére


Phülöp
addikt

Rizsnél nem kell túlgondolni a problémát, eleve azt is bögrével kell mérni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3799) Phülöp válasza Jahno (#3776) üzenetére


Phülöp
addikt

Levél ment.

Nem neked, hanem a NAV-nak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3800) Samott válasza FőDudu (#3795) üzenetére


Samott
addikt

Hobbibol kitanultam a cukrasz szakmat, ott grammban merunk, nincs olyan hogy izles szerint. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.