Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) Phülöp válasza zetor2000 (#3648) üzenetére


Phülöp
addikt

jaja, USB, csak kihagytam volna a létrázást
de akkor mászok egyet
köszi

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3652) Samott válasza Phülöp (#3650) üzenetére


Samott
addikt

Mire fel? Mert vegre nem leszakadt, hanem nyert egy szakaszt? Nagyon halovanyan teljesit mostanaban... :(

Froome volt egy allat a Giron a 80 kilometeres szokesevel. Most fizeti meg az árát. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3653) Phülöp válasza Samott (#3652) üzenetére


Phülöp
addikt

Ugyanazzal a faarccal tekert végig, a többiek a belüket maguk után húzva másztak.

Az kiderült végül, hogy Sagan-nal mi a helyzet?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3654) zetor2000 válasza Phülöp (#3651) üzenetére


zetor2000
senior tag

Routert én nem szeretek eldugni... egyrészt ilyenek miatt, másrészt szeretem a kis villogó ledeket.
Ha el van dugva, nem látom, ahogy villognak, pedig akkor ránézésre meg lehet mondani, hogy működik e vagy sem. Meg esetleg némi státusz infót is látni. Esetleg a hálózatot is könnyebb átdrótozni - idehaza a NAS miatt kellett... (nincs minden cuccomnak wifi elérése, meg a router wifije se túl gyors)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3655) Phülöp válasza zetor2000 (#3654) üzenetére


Phülöp
addikt

Nincs eldugva, az előszobában van egy polcon az egész mindenség, közvetlenül a mennyezet alatt. Nappaliból pont rálátni, szépen villognak a ledek. Csak ha kábelt kell húzogatni, kell hozzá a létra.
Átdrótozás nem egy nagy etvasz, ott van minden egy helyt. Az összes helyiség kapott kábelt, azokat nem bántom, be vannak ágyazva a falba.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3656) Samott válasza Phülöp (#3653) üzenetére


Samott
addikt

Ket hetet pihent ra, ez a minimum. ;) Remelem Sagannak nem kell feladnia, nagyon megerdemelne a zoldet. Mar a szabalyokat akarjak ujrairni miatta, annyira dominans.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3657) Phülöp válasza Phülöp (#3655) üzenetére


Phülöp
addikt

[link]

így e.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3658) Phülöp válasza Samott (#3656) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem amúgy tetszett ez a mai szakasz: rövid, gyilkos, felborít sok mindent. Remélem, jövőre is lesz hasonló.
Holnap meg időfutam - remélem, Froome nagyot alszik előtte.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3659) zetor2000 válasza Phülöp (#3657) üzenetére


zetor2000
senior tag

Na, már majdnem jó :D
Szép, a kábelek se lógnak jobbra-balra...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3660) Phülöp válasza zetor2000 (#3659) üzenetére


Phülöp
addikt

laikusként, otthoni felhasználásra szerintem vállalható
a lógást kivédtem az interneten talált tutorial segítségével

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3661) Jahno válasza zetor2000 (#3654) üzenetére


Jahno
őstag

Akar a fene villogó LEDeket, minden vakító kék és ááááá. Kussoljon, kész. Régebben a TV vagy néha az STB állt meg, de annyira azért nem dráma. Routeren egy szem kis zöld LED, más nem is kell.

(#3662) Jahno válasza Phülöp (#3647) üzenetére


Jahno
őstag

Dugd gépre. Amúgy nekem is meg kell szakérteni, ez a Samu is döglődni kezdett. Pedig szerettem benne, hogy lekapcsolt, mikor kellett. Áááá, és még a TVre sem dugtam rendesen. Ráérős vagyok :-D

(#3663) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Mars. Viz. Wow?

Kozben a facebook falam televan mindenfele vacakkal. De ruhellem ismeroseim 95%at.

(#3664) eattila válasza BobaHWSW (#3663) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi? Talatak vizet a marson?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3665) eattila válasza Jahno (#3661) üzenetére


eattila
csendes tag

En leragasztottam a router es a modem ledjeit. Vilagos volt toluk este. Modem rikito kek, router meg zold. Ne villogjon. Amugy meg szekreny tetejen vannak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3666) Jahno válasza eattila (#3664) üzenetére


Jahno
őstag

Ez mostani hír? Mert kb. már 15 éve és akkor mozdultak rá csak igazán, hogy mi lehetett vagy mit tudnak még kihozni, megtalálni.

(#3667) eattila válasza Jahno (#3666) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom. A nyomait találták meg csak nem? Meg némi rejtett jeget. Boba írt címszavakat én csak kérdeztem:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3668) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

[link]

Jegrol eddig is tudtak de most folyekony vizrol beszelnek. Okosok szerint nagy a kulonbseg. Vizben elet johet letre es eletet tarthat fenn mig jeg inkabb csak prezerval. Ha jol tippelem.

(#3669) BobaHWSW válasza Jahno (#3666) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Mai.

(#3670) ncc1701 válasza eattila (#3664) üzenetére


ncc1701
veterán

Déli sark alatt leltek folyékony vizet tegnap. Mint nálunk a sarki jég alatt, felülről befagyott tavakat...

(#3671) ncc1701 válasza BobaHWSW (#3668) üzenetére


ncc1701
veterán

Igazából az is jó, hogy ha van folyékony víz, akkor lehet levegőt csinálni az embereknek, meg a hidrogénből raketta üzemanyagot.

(#3672) eattila válasza ncc1701 (#3670) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt találtak ott is, ahol nem számítottak rá. Kanada vagy Grölland. Nem emlekszem pontosan. Extrem sós.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3673) eattila válasza BobaHWSW (#3668) üzenetére


eattila
csendes tag

Ennyi vízben elég kétséges, hogy van bármi élő. Kevés, kicsi, hideg és valószínű, hoy baromi sós. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3674) BobaHWSW válasza eattila (#3673) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Lehet. De sok kategoriaval nagyobb az eselye mint a felszinen vagy a jegben.

En pro life vagyok. Az elet utat tor maganak. Jonnek a mars dinok.

[ Szerkesztve ]

(#3675) LightBringeɍ válasza eattila (#3673) üzenetére


LightBringeɍ
újonc

Ne becsüld alá a baktériumok, stb. életképességét idióta körülmények között... :) Várható volt, hogy az első "idegen" élet, amit találunk az hasonló körülmények között élő valami "lószar" lesz.

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#3676) ncc1701


ncc1701
veterán

Láncfűrészhez hallottatok/láttatok már sövényvágó adapter bigyót?

(#3677) eattila válasza BobaHWSW (#3674) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is így vagyok vele, utat tör. Eddigiek alapján viszont kevés esélyt látok rá :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3678) eattila válasza LightBringeɍ (#3675) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem becsülöm én :) Elvégre az atacama sivatagban is van élet. Csak na. És nyilván, ha találnak valamit, az valami vírus, egysejtű vagy kezdetleges enzim lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3679) Jahno válasza LightBringeɍ (#3675) üzenetére


Jahno
őstag

Egy darabig melóztam olyan gyagyásokkal akik ilyesmiket kutattak. Tenger mélyén/világűrben nem szén alapú életformát meg a fene tudja még mit.

(#3680) Phülöp válasza Jahno (#3679) üzenetére


Phülöp
addikt

Annyira azért nem gyagyások, mert legalább nem a cukrászdában kezdtek kutatni.
npera óta tudjuk ugyanis, hogy "life is not foamcake."

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3681) Jahno válasza Phülöp (#3680) üzenetére


Jahno
őstag

Enpera annyit villamosozik, mint szerintem életében soha. De mindjárt dobunk rá egy fröccsöt.

(#3682) Frawly válasza Jahno (#3681) üzenetére


Frawly
veterán

Vidd azért el egy muszlim mecsetbe is, ha hiányozna neki az otthoni svéd légkör! Azért azt nem lehet, hogy ilyen fehér kultúrás körivászatot és villamosozást kényszerítesz rá, ő már asszimilálódott a fejlettebb nyugati társadalmakba, nem Balkánhoz van szokva :DDD

(#3683) eattila válasza Frawly (#3682) üzenetére


eattila
csendes tag

Asszimilálódott? Csak nem borg? :DD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3684) -NoVa- válasza eattila (#3683) üzenetére


-NoVa-
őstag

Björg.

(#3685) Phülöp válasza -NoVa- (#3684) üzenetére


Phülöp
addikt

Björn.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3686) Jahno válasza Frawly (#3682) üzenetére


Jahno
őstag

Nem merek feszegetni a határokat, inkább maradunk az eszünkiszunknál, mert állítólag valakit már ledobott a villamosról vagy mi, mert nem teszett a vallási rituáléja.

(#3687) qnadam válasza Jahno (#3686) üzenetére


qnadam
veterán

naoszt mivanmivan?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3688) qnadam


qnadam
veterán

biztosítás optimistán megkötve. a biztosítók elmehetnek a picsába, 60e + baleseti adó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3689) zetor2000 válasza Jahno (#3661) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem megnyugtató sárgás-zöldes ledek vannak benne. A modemben zöldek. Az STB-ben kék / zöld, de a kék alig látható, jó sötétkék, nem az a b*.. agresszív búzakék, ami vakít. Egy helyen van a NAS, meg ez a 3-as kombó, a végfok, meg a TV, így este ezek irányfényt adnak, ha ki kell menni / be kell jönni a sötétban. Persze alvás az nem ezek mellett van, a hálóban alig van fény.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3690) zetor2000


zetor2000
senior tag

Autós topik:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3691) qnadam válasza zetor2000 (#3689) üzenetére


qnadam
veterán

azért jó a xiaomi router, mert azon egy pici led van. vagyis kettő, de egy pontból világít, és úgy van beállítva, hogy kéken világít ha él a pppoe kapcsolat, és pirosan villantja hozzá a terheléstől függő heartbeatet, aminek a gyakorlatban semmi értelme, de azért jópofa. de főleg az a jó benne, hogy ezek pici szolid ledek, és nem világítják be a fél kerületet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3692) ncc1701 válasza qnadam (#3691) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért jó a kis microserverem routerként, mert tök jól elvan az előszoba szekrényben, és nem látszik semmi fénye. :)

(#3693) qnadam válasza ncc1701 (#3692) üzenetére


qnadam
veterán

a microserverem tele van rámolva 7200-as vinyókkal, és elegem van belőle :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3694) BobaHWSW válasza qnadam (#3693) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nalunk pont tegnap jott level, hogy hany petabyteon terjeszkedik a project es picit probaljunka mar meg takaritani magunk utan.:D

Elvben vannak jo tooljaink meg egy kulon department aki semmi mast nem csinal csak sertepertel es torli a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#3695) hobizoli válasza qnadam (#3693) üzenetére


hobizoli
nagyúr

munkatarsam egyik PC-jeben 12db HDD van PCIE SATA bovitokartyakkal
de osszesen nincs 20TB sem a tarkapacitasuk

:DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#3696) eattila válasza qnadam (#3693) üzenetére


eattila
csendes tag

Tedd át őket a fiókba. Problem solved.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3697) ncc1701 válasza qnadam (#3693) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam semmi hangja, igaz, 5400-as ws red-ekkel van teli. Plusz ssd.

(#3698) FőDudu válasza ncc1701 (#3697) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalam egy asztali gep van 2 ssd-vel meg 6db vinyoval ZFS-en.
Semmi hangja nincs, mert csak akkor kapcsol be ha kell (wake-on-lan).

Meg nem volt idom felrakni a tetoterbe - nem tudom a konstans 35 fok jot tenne-e a 1.5 kilowattos szunetmentesem akkuinak. Amiota optikai netunk van egy AC-s routerrel el is felejtettem a masodik (es harmadik) AP-t. Az egyik egy Meraki M18 volt a masik meg egy Cisco 1142
Tok jo lefedettseget csinal az uj router mindenutt. 300mbit siman atmegy wifin (kapcsolatot ilyen 800 meg 1050Mbit-re taksalja), Szoval nincs mire panaszkodni.

Regen gondolkodom egy jo Qnap vagy Sinology vasarlasan - cegnel mar bizonyitottak kamera szerverkent (10x4TB plusz 2 SSD). ~100 IP kamera meg se kottyan nekik.

FőDudu

(#3699) qnadam válasza ncc1701 (#3697) üzenetére


qnadam
veterán

félek, hogy nem egyezik a hangtalanságról alkotott fogalmunk :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3700) ncc1701 válasza qnadam (#3699) üzenetére


ncc1701
veterán

Azt én garantálom neked, hogy nem hallod már 1 méterről sem. Mondom, előszobában van, egy szekrényben. :)
Ilyen alapon a hűtőszekrény is zavarhatna, ami a nappaliban van, az mondjuk ezerszer hangosabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.