Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Sipi- válasza FőDudu (#3794) üzenetére


Sipi-
tag

Lefekvés előtt az órás hozzászólást olvastam és azt álmodtam, hogy minden otthon lévő óránk, telefonok és az okosóra is mást mutat, mindegyik rosszul jár :)

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3802) FőDudu válasza Phülöp (#3797) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezzel lehet merulni is, mert a pipaban valami zaro mechanizmus lezar es nem megy bele a viz egyaltalan.
Ha meg be e menne, akkor az aljan van valami szelep amin ki lehet fujni. Meg valami integralt sip is van a pipan - na azt mondjuk nem tudom mire valo. Veszjelzo, vagy capa riaszto ? :)

FőDudu

(#3803) Phülöp válasza FőDudu (#3802) üzenetére


Phülöp
addikt

Amit én tettem ide, azzal nem lehet. Van zárókupak itt is, ellenben ha lemész vele, akkor visszatolja a fejed, olyan sok levegő van a maszkban.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3804) FőDudu válasza Phülöp (#3798) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez ilyen kiadagolt verzio. Sima rizotto rizs, de ki van zacskozva (nem megy bele a moly).
Aztan annyit ir az utmutato, hogy '2.5 bicchiere acqua freddo'.

Na itt jon a talalgatas, hogy 2.5 deci vagy 7.5 deci - vagy a ketto kozott tetszoleges barmi :)

Rizottora nekunk is van jo recept, az bogres megoldasu, de ott alaple meg rizs meg zoldsegek meg parmezan meg egyeb hozzavalok vannak merve ugyanazzal a poharral. Igy az arany garantalt. Es tenyleg fasza.

FőDudu

(#3805) Phülöp válasza Samott (#3800) üzenetére


Phülöp
addikt

Kedvencem a receptekben az "amennyit felvesz" meghatározás. Néha rosszul mérem fel, mennyit vesz fel...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3806) FőDudu válasza Sipi- (#3801) üzenetére


FőDudu
addikt

Most sem ertem, hogyan mutathat egy oraval tobbet. Ugyanugy GMT+2 van (CEST) a beallitasokban, ujrainditva is ugyanazt hozza be. Kikapcsoltam a DCF-es szinkronizalast, most megy amit beallitok.

FőDudu

(#3807) FőDudu válasza Phülöp (#3803) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerek merul - igy a fejmaszk nem lesz jo. Koszi az infot!

FőDudu

(#3808) Phülöp válasza FőDudu (#3804) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha nem az a fajta, amit a zacskóban kell főzni, akkor át lehet önteni bögrébe, és lehet hozzá duplázni a vizet. Csak egyszer kell, ha meg tudod jegyezni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3809) FőDudu válasza Phülöp (#3808) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem 'zacskos' rizs (mint pl. Uncle Ben's elofozott szarjai), csak 2 adagonkent ki van zacskozva.

Nalunk evente egyszer kb mindent kidobunk, mert belemegy a moly. Megjelennnek a kukacok a szekrenybol kifele tartva. Olyankor ami fel van bontva atnez - ami gyanus kuka. Most 2 szatyornyi tesztat es hasonlokat dobtunk ki. Lehet veszek ilyen zarhato ugveget mindennek.

Igazabol szerintem nincs 1 bogrenyi (2.5 decis kaves bogre) a tartalma - pedig 2 fore eleg.
Es tenyleg lesz belole boven.

FőDudu

(#3810) BobaHWSW válasza Sipi- (#3801) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Inception.

(#3811) FőDudu


FőDudu
addikt

Jajj szegeny villanyautosok. Nem lesz ingyen a tottessssss:
[link]

FőDudu

(#3812) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy az tegye fel a kezet aki nem josolta meg elore, hogy ez lesz.
Ahogy novekszik a villanyautos tarsadalom - ugy lesz egyre nagyobb a teljesitmeny igeny, azt meg nem lehet a meglevo infrastrukturaval gazdasagosan kiszolgalni. Mol meg plane nem jotekonysagi intezmeny, hogy meg elo is segitse a sajat uzemanyag bevetelenek csokkenteset a villanyautos toltes ingyenesen tartasaval.

Foleg, hogy lassan minden auto tipusnak egyedi toltofeje van.
Nalunk van Tesla es BMW is - BMW pl 8e Euroba kerul.
Es el is romlik. Mar parszor javitottak. Es van aki csak es kizarolag azert jon, mert van az autojahoz valo tolto.
Ez mar a mega szarragosag csimborasszoja. Fisker Karma tulajra gondoltam :)

Amugy a 2990-es ar a gyorstoltesert nem sok.
Persze auto fuggo - hiszen egy Tesla akkupakk vagy 3x akkora mint egy BMW-e.
A hatotav differencia ugyanigy aranylik. 5-10Ft/KM nem sok. Majd Bujdy kiszamolja megeri-e.
Nekem lovesem sincs a kilometerenkenti koltsegrol - sosem szamolom mennyi megy az autokra.
Nagyjabol emlekszem mire mennyit koltunk, de sosem osszesitem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3813) Grillo válasza FőDudu (#3809) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk asszony ezért szedte szét a házat. Valószínűleg vagy a búzadarával, vagy más lisztfélével jöttek be, mert amúgy egyre több dolog van zárható műanyag dobozban.

(#3814) Phülöp válasza Grillo (#3813) üzenetére


Phülöp
addikt

A molyokat mi is beszoptuk egyszer, a mennyezetről porszívóztam a kukacokat. Bevált a feromonos molyirtó (háromszögletűre kihajtható papír basz), cuppanós tetejű műanyag doboz, meg a bontott zacskók hűtőben tárolása.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3815) sutszi


sutszi
veterán

(#3800) Samott: Frankón elmentél egy ilyen képzésre?
Egyébként minket nagyon érdekel a sütés/főzés téma(sokat is műveljük) és amikor recepteket keresünk akkor az ilyen 'bögrés' meg 'ízlés szerint' és egyéb szubjektív mennyiségektől hülyét kapunk. De a csúcs amikor már szemre látszik, hogy azokkal az arányokkal értelmes dolog nem lesz belőle...

(#3809) FőDudu: Élelmiszermoly nálunk is probléma. Az asszony most nagyon kiakadt mert 2-3 féle rizs és 5-6 féle liszt van nem beszélve az egyéb szárazanyagról, tészta, korpa...stb. Amire meg nagyon jönnek és utálja a férgeket. Szóval most minden be lett dobozolva olyan dobozva aminek jól záródik a teteje.
Ezen kívül a szekrényeket teafaolajjal szoktuk áttörölni, az egy darabig távol tart.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3816) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Molynál kicsit nagyobb bogárgondunk komédiába fulladt. Az új nemzeti patkányirtó cég (amelyik sima gmailes emailcímmel rendelkezik, minek pazarolják a milliárdokat domainre) hívott szerdán, hogy akkor összeállt a szerződés, pénteken jönnek lerakni dobozt 9 és 15 óra között valamikor a kertbe, meg az utcai csatornákba. Ha nem engedjük be őket akkor, a cím feketelistára kerül, soha többet nem jönnek ki. Laza ultimátum. Megoldottuk.

Az utcai csatornákba most mégsem tettek, mert nincs még rá kész szerződésük, majd 2 hét múlva. Az lényegtelen, hogy magát a patkányt erősen működésképtelen állapotban dobozolva adtam át az illetékeseknek 2 hete, és nincs semmi gyanús aktivitás azóta, ők profik.

(#3817) Samott válasza sutszi (#3815) üzenetére


Samott
addikt

Aha, akkoriban eleg laza projekten voltam, belefert. Ilyen OKJ-s cukraszkepzes, a Dobos kozepsuli tanarai csinaltak a suliban delutanonkent. Nem is volt kulonosebben draga es egy ev alatt meg is voltunk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3818) Jahno válasza -NoVa- (#3782) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig azt minimálra még lehet én is összenyomkodnám :-D Ez is most került elő a padlásról, ajajj:

(#3819) Samott válasza FőDudu (#3812) üzenetére


Samott
addikt

Igazabol tok mindegy mit csinal a MOL a negy kutjaval. Meg a tobbi ingyen tolto. Az EV nem igy mukodik. Talan mar linkeltem korabban, ha nem akkor most: The Most Common EV Charging Misconception (multkor egy tv musorban a jakupcsek sipakolt, hogy nem jo az elektromos auto, mert sokaig tart tolteni - keptelen volt elvonatkoztatni a benzinkuti toltestol)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3820) Jahno válasza FőDudu (#3794) üzenetére


Jahno
őstag

Azon kívül, hogy tényleg kicsi elektronika is elég hozzá, nyílt és jól dokumentált a dolog, max. 10 méteres körzetben tudják megcsinálni, többi kicsit nyűgösebb és akad némi szopószorzó is.

(#3821) Jahno válasza FőDudu (#3807) üzenetére


Jahno
őstag

Azokra mindig furán néztem, akinek még volt annyi levegője a végén, hogy kifújják a vizet és haladjanak tovább.

(#3822) Jahno válasza FőDudu (#3812) üzenetére


Jahno
őstag

Egységárasan de szép :-O Azigen. Mondogatom én ezt már 5 éve, de lehet régebb óta is. Aztán meglátjuk, amikor megnéztem mennyiért telepítik a töltőket és utána még kwh, akkor is látszott és tudjuk, hgy végtelenségig nem megy. Ennyi erővel ingyen lehetne a kv vagy szendvics a tankolás mellé, attól lehet a forgalom is megugrana. Végtelenségig az irdaházak és a többiek sem fogják csinálni.

"van aki csak es kizarolag azert jon, mert van az autojahoz valo tolto."

Amúgy hova menne? Ahol nincs? Ez a másik szívás, amit mondani szoktam, de általában leugatnak. És akkor nem csak a töltö, de a kocsi töltőkábele is zűrös, idehaza már épül az ipar a javításra, némelyik beázik, néha kis tervezési felületesség aztán sorban döglenek az 1-2 ezer Eurós kábelek.

(#3823) FőDudu válasza Samott (#3817) üzenetére


FőDudu
addikt

Anyagbeszerzo kollegam csinalt ilyet.
Amugy is atjart Triesztbe boxolni - hat lenyomott meg egy cukrasz kepzest is.

Nem igazan cukrasz, inkabb csoki mester jellegu.

FőDudu

(#3824) FőDudu válasza Jahno (#3822) üzenetére


FőDudu
addikt

Es ha jon 2-5-10 ilyen, akkor majd reklamalnak, hogy miert nincs 2-5-10 toltofej, hogy fel ora alatt telenyomjak a kocsit es mehessenek horvatorszagba vacsizni? Vagy ha nincs eleg akkor majd osszeverekednek?
Vagy epp csak egy kavera ul be a barba, de toltsuk mar fel az autojat gratisz?

Vagy majd ezen bizniszelnek a recepcioval, hogy kinek mennyire surgos? Netan felveszunk meg 4 embert aki egesz nap csak a toltest kordinalja meg cserelgeti az autokat? Mindezt azert mert ingyen van es valaki szarragoskodik?

Senki nem a maga ellensege. Ugyan van betapunk amennyi kell - de a cegek a tuzvedelmi dolgokat nem akarjak megerteni. Garazsba pl. nem lehet Tesla gyorstoltot berakni - mert valami miatt nem (eleg) tuzbiztos.
Igy a hatosag (tuzoltosag) kerek perec megtiltotta a felugyelet nelkuli hasznalat. Igy a hotel mogott szabad teren van az osszes tolto. Ott felgyulladhat, nem indul be ra a tuzjelzo rendszer es uriti ki a hotelt katasztrofa helyzetre hivatkozva. Napon meg az a bajuk, hogy nem garazsban all az auto es suti a nap. Esatobbi.

Mindig abbol a szolgaltatasbol van a legtobb reklamacio amit ingyen adsz :)
Most onkiszolgalo, nincs gond.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3825) Jahno válasza FőDudu (#3824) üzenetére


Jahno
őstag

Ez majdnem mindegy, bármikor kitalálhatjátok, hogy ingyen van de fizet érte, mint ahogy a hajnal 2es forróvízért is.

(#3826) hobizoli válasza FőDudu (#3824) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tolton van, akkor jarassak benne a klímát addig :DDD

több drón kell ;P

(#3827) FőDudu válasza Jahno (#3825) üzenetére


FőDudu
addikt

A 'rosszul fogod' tipikus esete.

Biztositjuk a lehetoseget, de nem a szolgaltatasunk resze. Azaz nem fizet erte semmilyen formaban.
Kulonben a szolgaltatast igenybe nem vevo szepen tiltakozhatna meg visszateritest kerhetne.

Aki akarja az hasznalja, de sem garanciat nem vallalunk ra sem nem asszisztalunk a hasznalatahoz.
Onkiszolgalo - minden ertelemben.

FőDudu

(#3828) qnadam válasza Jahno (#3821) üzenetére


qnadam
veterán

azokat én is. én hiszek a magammal vitt levegős megoldásban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3829) FőDudu válasza Jahno (#3821) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem vagyok nagy snorkelezo, de nem ugy van, hogy teli tudovel merulsz ala es a vegen fujod ki?
Igy tunik logiuksnak.

FőDudu

(#3830) Jahno válasza FőDudu (#3829) üzenetére


Jahno
őstag

De. Azon kívül, hogy bezzegrégen még tüdőm is volt hozzá, akkor sem ment.

(#3831) eattila


eattila
csendes tag

Kirongyoltam a legrosszabb időben (Verőfény, 14:00, szél) kipróbálni a tokinát. Hát, f11-nél szépen csinálja a dolgokat, annál lejjebb inkább valami glow effekt van. Tájra is kipróbálom majd, de ilyenkor tájképet lőni bűn.


[Link]

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3832) Jahno válasza eattila (#3831) üzenetére


Jahno
őstag

Szerdán két Nikonossal makrózunk majd, aztán meglátjuk. Sima közgyűrű+M42re csettintett rendesen, hogy nahát. Igaz elsőre a gyűrűt terkergette, mikor rászóltam, hogy itt dőlésszöggel kell fókuszálni :-D Meglátom mire jutunk.

(#3833) Jahno


Jahno
őstag

Csütörtökön meg város feletti légi forgalommal akartunk csíkozós képeket gyártani, de nem akart összejönni :-D Majd télen. Nem egészen úgy fordultak a gépek, de legalább röhögtünk és eláztunk. Los Angelesben sokkal jobban rá lehet látni a reptérre, ott frankóbb lenne. Valami ilyesmi sikerült lett belőle:

Az esőt láttad, az csak úgy jött és jött. Aztán egyre hangosabb volt, már verte a Dunát, mi meg csak néztük, hogy jajj de jó, mert ez így jön. Aztán mikor fölénk ér a széle akkor már nem volt olyan vicces és spuriztunk elfelé.

(#3834) Frawly válasza FőDudu (#3794) üzenetére


Frawly
veterán

Elhiszem. Semmi nem 100%-os. Bár ha egy óra eltérés van (de a perc/mp. mégis pontos), az valami DST-s gubanc lesz, hiába jó az időzóna, meg nem tegnap volt DST-s átállítás. Egyébként én is az NTP-t preferálnám a DCF ellenében, de ha egyszer azt nem tudják okosórákat sem, akkor nem tudok vele mit csinálni. Mondom, az óraiparnak meg kéne újulnia, hogy utolérje a modern eszközöket, és az emberek újra vegyenek órát. Tényleg szégyen, hogy az NTP-szinkronizációt egy 386-os PC is tudta, ha Win95-öt tettél rá, meg netre kötötted. 23 évvel ezelőtt. Azért így 2018-ban nem ártana észbe kapniuk, tudom, fáj, mert olyan szép arany szíjakat meg fogaskerekeket tudnak gyártani, az párszáz évvel ezelőtt nagyon menő is volt.

(#3835) Jahno válasza Frawly (#3834) üzenetére


Jahno
őstag

NTPhez azért komplett IP technológia és ethernet kellene az órába, wifistől.

(#3836) zetor2000


zetor2000
senior tag

Szomszéd kopog, nézzem meg a gyerek laptopját, mert valami Windows gebasz miatt nem indul...
Rendszerhelyreállítás néha működik (az ember lusta), mondom, gép alaphelyzetbe állítás, azt ha jó lesz, akkor 10 perc, ha nem, akkor reinstall. Nem lett jó.
Csináltam bootos pendrájvot, hogy majd akkor arról. Na, elsőre nem, mert rossz a formátum. Másodikra, nem, mert a Bios nem engedi az USB bootot... Állítsam át... De hogyan? Selecline, Auchan sajátmárka... találtam biosba belépést (ESC), de a bootot nem sikerült megváltoztatni.
ESC-re van hat gomb (GUI féle), mindegyik mást csinál, de egy szöveges ablakot hoz elő, az utolsó a "normál " AMI bioshoz hasonló. A többi olyan, hogy melyik VGA legyen aktív (egy van benne, melyik lehetne aktív?) és semmi mást nem csináló menüpont, egy a "Boot", egy a Boot menü, ésatöbbi, roppant hasznos dolog... Egyben meg lehet tiltani az USB Bootot... :D Mindegy...
Másik pendrive, másik formátum, másik rufus, másik image, stb... most bootolt, fenn az új Windows 10.
De hogy ez a gép mekkoraszar...
Ilyen tré touchpadot még nem láttam. Hozzányúlsz, nem működik, ha lenyomod, kattan, de nem lehet tudni, bal, vagy jobb klikk lesz :-)) Néha megy, néha nem. eMMC a háttértára, nem nagy, de lassú. Atom van benne, ami nem gyors, de olcsó. 10" a kijelző, de nem fHD, csak valami 1366 vagy mi. Káva a kijelző mellett körbe vagy 3 centi. Dell ekkorába 15" kijelzőt tesz :D
USB3 nincs, ahogy egyelőre hang sincs, de azt a driver csomag telepítése megoldja.

Ilyet ne vegyetek, kisgyereknek se!... Auchan sajátmárka, az ember azt hinné, hogy jó, de mégsem. (Az Aldis Medion néha egész használható)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3837) eattila válasza Jahno (#3832) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, azzal érdemes :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3838) eattila válasza Jahno (#3833) üzenetére


eattila
csendes tag

nem teljesen értem. Miért spuriztetok?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3839) Jahno válasza eattila (#3838) üzenetére


Jahno
őstag

Ez elől:

(#3840) Phülöp válasza zetor2000 (#3836) üzenetére


Phülöp
addikt

na, én ilyenek miatt mondok inkább nemet
főleg, hogy a saját laptopommal e boldogulok egyedül, 3 év után cicis rakta fel a kártyaolvasó driverét, előtte meg qnadam adott valami majdnem teljes drivercsomagot, hogy legyen hálókártya, hogy le tudjam szedni a többi drivert
nem is értem, hogy a gyártók miért nem csinálnak teljes letölthető csomagot a saját szarjukhoz, odamegyek, kiválasztom, hogy milyen vasam van, oszt ott van minden, tőccsed
de nem, lófaszt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3841) Jahno válasza Phülöp (#3840) üzenetére


Jahno
őstag

Dell és HP mondju megcsinálja, megnyomod, megmondja milyen gép, meddig garis, akku állapota, mit kell frissíteni drivertől a BIOSig. Aztán ha össze van rakva akkor még annak ellenére is egyszerű frissítgetni, hogy nem is a júzer dolga.

Amúgy beírod a szériaszámát és felsorolja mi kell bele.

(#3842) Frawly válasza Jahno (#3835) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, mert aztán a mai mobil eszközöknek gondolod megkottyan egy olyan TCP/IP meg Wi-Fi protokoll kezelése, ami már 15 évvel ezelőtti hardvernek is ment? Főleg, ha csak egy pár bájtos NTP-forgalmat kell néha lebonyolítani, tehát nem állandóan torrentezni max sávszéllel? Meg tudnák oldani. Akár NTP-vel, akár DCF-fel. Az akarati tényező hiányzik, nem akarnak fejleszteni, fejlesztésbe pénzt beletenni, eddig is el tudták adni a pontatlan szarokat, ezután is el tudják, akinek meg pontosság kell, mélyebben nyúl a zsebbe prémium áron, lesz mivel lehúzni.

(#3843) Phülöp válasza Jahno (#3841) üzenetére


Phülöp
addikt

lenovo t520
mondjad megfele a linket, hova írjam be a szériaszámot - bár igazából a típusnak is elégnek kellene lennie, mert nem hiszem, hogy sokféle hálókártya/hangkártya/miazmás kombinációval jöttek ki ezek a vasak.
oszt akkor kell nekem ehhez a vashoz WIN 7 alá az összes beépített cucmák drivere a gyártó oldaláról, egy helyt felsorolva
nem az érdekel, hogy mennyi a gari meg az akksi, hanem ha újrahúzom a windows-t, akkor aránylag kevés szüttyögéssel legyen teljes értékű a gép megint

na, ezt hiányolom

pedig az internet elbírná, a csomagot összerakni meg 3 perc se a gyárban

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3844) Frawly válasza Phülöp (#3840) üzenetére


Frawly
veterán

De, csinálnak ilyet. De csak addig gondozzák a pakkot, míg van terméktámogatás, aztán magára hagyják. Így meg a driverpakk elavul, meg nem készül új, ha kijön egy új Windows-verzió.

Már a Win7-10 a Windows Update-en is sok drivert megtalál, nem kell neked tőtikézni. Ennek ellenére én Windows alatt AIDA64-gyel meg szoktam nézni milyen hardvereszközök vannak, és egyenként a gyártójuk weblapjáról keresem ki és töltöm le a legfrissebb drivereket. Általában ezek is valami pakkok, pl. az Atheros Wi-Fi, Realtek HD Audio, Intel Chipset, Intel GPU driver, Synaptic Touchpad driver egyben jön, és csak az adott eszközhöz való drivert telepíti fel a Windows a pakkjukból.

Vagyis ezt is már csak múltidőben kell érteni, mert 5 éve áttértem Linuxra, és eleve csak olyan gépet, hardvert veszek, amit a Linux kernel out-of-the-box normálisan kezel (lehet kell hozzá a linux-firmware és intel-ucode csomag, de ez belefér), bootkor detektálja, rendesen meghajtja, semmilyen driverrel nem kell nekem vergődni meg frissítéseket keresnem hozzá, a friss kernellel érkeznek a friss driverek is. Ez alól két kivételt szoktam tenni: nyomtató driver Linuxon pakkokban jön, de nyomtatóból-szkennerből is mindig olyat tartok, amihez van linuxos driver (csak fel kell tenni a hivatalos tárolókból sane, meg a gutenprint vagy a hplip vagy a samsung-unified-driver vagy hasonló csomagot), meg az ujjlenyomat-olvasót nem szoktam használni, így nem érdekel, hogy az megy-e. Minden menni szokott egyébként, tipikusan az ujjlenyomat-olvasó is, az csak a Dell Latitude E5430-amon nem ment Linux alatt, de nincs jelentősége.

(#3845) Jahno válasza Phülöp (#3843) üzenetére


Jahno
őstag

Nem három perc és nem bírja el a csomagot, mert ha megint billentyűfigyelő lesz a hangkártya driverben, akkor azt külön végig kell futtatni a teszt/bürokrácis/satöbbin, és jobb ha a többit ezt nem érinti és minek.

Lenovohoz: https://pcsupport.lenovo.com/hu/hu/downloads/ds012808

Aztán ott van fent az illesztőprogramok menüpont, már be is kéri a gép pontos típusát.

(#3846) Phülöp válasza Frawly (#3844) üzenetére


Phülöp
addikt

"De, csinálnak ilyet. De csak addig gondozzák a pakkot, míg van terméktámogatás, aztán magára hagyják. Így meg a driverpakk elavul, meg nem készül új, ha kijön egy új Windows-verzió."

a driverpakk elavulását nem tudom értelmezni - ugyanahhoz a hardverelemhez akarnám most is használni, ugyanazon a verziójú oprendszeren, mint az előző telepítéskor

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3847) Jahno válasza Phülöp (#3846) üzenetére


Jahno
őstag

XPhez azért így már ne nagyon keress.

(#3848) Jahno


Jahno
őstag

Szereztem 3 pakk Ladda elemet, mondom pár év múlva majd beírom, hogy milyen viszonyban van az Eneloophoz képest, de már töltésnél érdekességekbe futottam, mert Eneloop pld. sosem melegedett túl, ennek mindig sikerült. És a feltöltött állapotban vettbe eddig 700 mAh ment bele, az sem kevés. Megnézem pár hét alatt mennyit merül a polcon, vagy mennyi jön ki belőle töltés és kis állás után. Bár 3 csomag nem nagy mintavétel, távrányítóba biztos jó lenne :-D

(#3849) Frawly válasza Phülöp (#3843) üzenetére


Frawly
veterán

Lenovo 520-hoz kéne lennie Win7-es pakknak a Lenovo oldalán, a Win7-et még hivatalosan támogatták a 2nd genben. A Win10-et nem, de az is megy rajta. Estére előkeresem neked.

Nálam. pl. a Lenovo X220-at (szintén 2. gen Core i) mind a Linux, mind a Win10 tökéletesen kezeli alapból, Windows is megismert minden hardvert, WU-ról telepítette hozzájuk a legfrissebb drivert, nekem semmit nem kellett hozzá letöltenem, nem volt sárga eszköz az Eszközkezelőben. Wi-Fi, touchpad, hang, Intel GPU, Intel Wi-Fi, kamera, minden ment kulcsrakészen már az első boottól kezdve. Egyedül a touchpadhoz érdemes leszedni a Synaptic drivert, ha szereted a bonyi beállításokat (kétujjas görgetés, gesture-ök támogatása, egyéb extrák). Pedig mint mondtam, hivatalosan nem támogatott a 2. generáción a Win10, csak a Win7. Meg Thinkpad-topikban a szakik az ilyen 2. genes Lenovókhoz a Thinkpad Vantage legújabb verzióját szokták még ajánlani telepítésre az energiagazdálkodás miatt, de azt én fel sem tettem, nincs rá szükségem.

(#3850) Phülöp válasza Jahno (#3845) üzenetére


Phülöp
addikt

ez win 10-hez való, és oprendszer alapján akarja nekem felajánlani a drivereket

lehet, hogy én vagyok fordítva bekötve, de ebből azt számolom ki, hogy az összes létező LENOVO laptop ugyanazokkal a hardverelemekkel van szerelve, csak a különböző oprendszerek alá kellenek különböző driverek

szerk: találtam a linkelt oldalon egy autamata scan-t, már a második programot akarja velem telepíttetni

tényleg így kell ezt?

nem lehet olyat, hogy LENOVO T 520, WIN7, és ott egy lista, hogy nesze barom, itt a hangkártya, meg a hálókártya, meg a kártyaolvasó, meg az USB 3 meg a displayport meg az anyámkínja, szedjed, de legfőképp egyben egy installer, oszt világbéke

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.