Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) qnadam válasza Phülöp (#3147) üzenetére


qnadam
veterán

dufla

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3152) npera


npera
újonc

Lehet kapni rothasztott heringet a magyarországi IKEA üzletekben? Mert akkor megéri odamenni már csak ezért is :C

(#3153) npera válasza -NoVa- (#3101) üzenetére


npera
újonc

Néztem az Eachine oldalát és kerestem csak úgy neten is, de nem találok firmware update letöltést sehol.

Eachine LCD5802D van.

(#3154) Gabibácsi válasza eattila (#3146) üzenetére


Gabibácsi
tag

Őrsre, gyorsabban megvan mindenestül. Kolléganőm is odajár Csomádról, én is Dunakesziről.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3155) npera válasza Gabibácsi (#3154) üzenetére


npera
újonc

Az Őrsről mindig beugrik milyen volt ott átszállni a 45-ös haláljáratra. És akkor pedig Kalauz 2 a Belgától. Merre van a Pilóta utca? És gregorián betét.

Függöny.

(#3156) -NoVa- válasza npera (#3153) üzenetére


-NoVa-
őstag

A DVR-hez keress, az külön termék, csak a műanyag saját ház nélkül bele van tákolva a monitorba. Valami Eachine Pro DVR.

(#3157) npera válasza -NoVa- (#3156) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

Az Eachine oldalán csak manuál van, de itt találtam.

Voltam venni zsanért a fiókba, amit a fiam letépett. És akkor már elmentem a melózóhoz és repültem egy picit a kis mikró cuccal. Fújt a szél rendesen, el is fújta és bezuhantam egy bozótba. Aztán egy lépcső és egy oszlop segítségével egy pár perces kincskeresés után megtaláltam a cuccot. Ilyenkor jó a buzzer, akkor lehet menni a hang irányába.

Itt teraszos elrendezésű a parkoló 3 szintje, így a rádiójel árnyékolásából tudtam kikövetkeztetni, hogy melyik szinten vagyok. És a lépcső és oszlop kombóból, valamint a sarokban látható parkolóházból szintén sejtettem. Meg lezuhanás előtt igyekeztem magam betájolni, hogy nagyjából sejtsem.

(#3158) ncc1701 válasza Phülöp (#3147) üzenetére


ncc1701
veterán

Inkább állok be a föld alá árnyékba, mint hagyom a kocsit a napon, h mire visszamenjek, kellemes 60 fok legyen benne. :)

(#3159) Phülöp válasza ncc1701 (#3158) üzenetére


Phülöp
addikt

látszik, hogy te napi szinten vezetsz, én meg évente 4-5 napot

mindenre gondolsz :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3160) npera válasza ncc1701 (#3158) üzenetére


npera
újonc

Én ma mentem autóval. Először csak felhordtam a gyereküléseket 3 turnusban a kocsiig, ezért nem indítom be. De aztán észleltem, hogy 10 centivel hosszabb sínt vettem a fiókhoz, mint kellett volna. Így akkor nem volt menekvés, menni kellett.

Ott nincs föld alatti garázs, így a tomboló nyári hőségben megálltam a napon.

Amikor kiértem, akkor persze bitang meleg volt a kocsiban, de leengedtem az ablakokat és a menetszél jól kihúzta. Közben bekapcsoltam a rádiót is, aztán szólt a Five Finger Death Punch, élvezte mindenki a parkolóban. Jobban belegondolva az István Királyt kellett volna dübörgetni és úgy körbehajtani a parkolóban. Magyarok, férfiak és asszonyok, hallgassátok Koppány vezért!!!!!!!!

Még az a szerencse, hogy a Five Finger Death Punch basszgitárosa magyar.

(#3161) npera


npera
újonc

BMW Nürburgring kompiláció.

Egyik-másik tényleg eléggé "special people"..... :Y

Amikor az E46 M3 a saját eldurrant motorjának olaján kifarol, akkor utána a csóka beáll a kanyarba integetni, hogy mindenki lassítson. Erre a lengetett sárga zászló ellnére egy full attackban érkező agysebész az olajon befarolva majdnem elcsapja az integető agysebészt. Aztán jön még egy atomfizikus, lengetik a sárga zászlót, de nyélgázon érkezik az is. Persze ő is odak*rja a gépet, aztán lehet magzatpózban hiperventillálni egy papírzacskóba.

Édes Istenem.....

(#3162) npera


npera
újonc

Girl power. Picit visszafelé sült el a kapanyél.

(#3163) npera


npera
újonc

(#3164) ncc1701 válasza npera (#3160) üzenetére


ncc1701
veterán

Attilának hívják, rohadtul meglepődtem. Jól tolják a srácok. :)

Jövő héten 2 nap szabi, bontóban veszek anya kocsijára egy antennát, meg egy bal első visszapillantó fedlapot, utóbbit frankón lefényezem. Van flakonos, színkód alapján rendelt festékem hozzá, ezüst metál színt még úgysem fújtam. A mostani fedélnek ügyesen letörték a rögzítő pöckeit, nem sok tartja. Szereztem átlátszó védő fóliát is, abból teszek majd rá kicsit a visszapillantó végére, védeni a fényezést.

Voltam ma mosóban, képzeljétek, egy nő mosott kocsit. Döbbenet.

(#3165) zetor2000 válasza ncc1701 (#3164) üzenetére


zetor2000
senior tag

ilyen?

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3166) eattila válasza Gabibácsi (#3154) üzenetére


eattila
csendes tag

Az kellett volna... Kva here maps elkerulo helyett bevitt a hungariara meg a konyves kalmanra. Orom volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3167) -NoVa- válasza eattila (#3166) üzenetére


-NoVa-
őstag

De miért? Ugyanezt szoktam asszonytól kérdezni amikor bejelentkezik valahonnan Mogyoród-Veresegyház környékéről, hogy hogy jusson haza, mert azt kezdi sejteni, hogy az M1-ről a XV. kerületig ez már nem a legrövidebb útvonal lesz. Ő az Apple Maps-el szivatja magát rendszeresen, nem is értem. Ha navigáció, akkor Google, és ennyi. Hogy az alap vagy a Waze, az kb mindegy, de ezekkel lehet odaérni, a többivel meg utazni. Sokat.

(#3168) npera válasza -NoVa- (#3167) üzenetére


npera
újonc

Azért egy már 4 éve nem frissített Tom-Tom vagy Garmin sem kutya ám.

Én most k*rtam ki a szemétbe a régi Garmin navigációmat pár hete. Álltában megdöglött a kijelzőn több oszlop. Az akksi még nem fúvódott fel benne annyira, hogy szétnyomja a házat. A térkép több éves volt már, lehetett volna vásárolni hozzá frissítést elvileg, de mivel a mobil egész EU-ban roaming nélkül viszi a Google navigációt, így kábé kedvem sem volt szopni vele. Ment az elektronikus szemétbe a töltőjével együtt. A tapadóját meg a műanyagos szemétbe dobtam.

Amikor használtam Magyarország és Svédország között még a Rözsó 306 kihozásakor, akkor vitt az is mindenfelé. Valami bug miatt a szoftver akkor is a legrövidebb úton akart vinni, ha az opció nem volt kipipálva. Csehországban bevitt valami földútra egy autópályaszakasz felújítását kikerülvén. Először 2-számjegyű útra, aztán 3-számjegyű, 4- és végül 5-számjegyű útra. Aztán kábé út sem volt. Végül valami Zin nevű falu mellett elértünk egy másik utat és onnan kis paraszti logikával rátaláltunk egy másik autópályára. Jó móka volt.

Meg a szivargyújtó picit is ferdén bedugva azonnal levágta a biztosítékot a kocsiban. Egy idő után már csukott szemmel cseréltem a biztosítékot.

(#3169) ncc1701 válasza zetor2000 (#3165) üzenetére


ncc1701
veterán

Sajna nem. :)

(#3170) ncc1701 válasza npera (#3168) üzenetére


ncc1701
veterán

Garmin anno nekem is csinált ilyet. Rrendszeresen rávitt vmi 125-öd rangú útra, ahol elvileg 90-el lehetett volna menni, de az út minősége alapján még az 50 is soknak tűnt.

(#3171) npera


npera
újonc

A Robocar nevű AD cucc felment magától a GoodWoodon.

Jobban megnézve látszik, hogy jobbra-balra korrigál a szoftver egyfolytában. Komolyabb tempónál így szerintem befarolna. Mert most kábé kitartott gázzal a kanyarokban üresjáratban gurigázva megy fel.

Jó, a Siemens után egy csoda, de ez azért még messze van attó, hogy versenytempóban végigtolja egy komolyabb pilótát legalább megközelítő idővel.

(#3172) eattila válasza -NoVa- (#3167) üzenetére


eattila
csendes tag

Waze kellett volna, de gondolta a fene. Kiirta azutvonalat, elkerulovel, ra is nyomtam, de nem arra vitt. Legkozelebb waze lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3173) npera


npera
újonc

Quadkopter professzionáls motor tesztelése professzionális motor tesztelő rigben.

Valójában az akksi szíjával ráhúztam a szék háttámlájára, aztán az akksi meg ott lógott oldalt.
Amikor kábé 20% gázzal pörögtek a motorok és kicsit (csak kicsit) mozgattam a cyklikus kart, akkor már tekergette magát oldalra és előre-hátra.

Bár a terv az volt, hogy egy viszonylag alacsony teljesítményű kis quadot építek, de ez is elég besz*ratós teljesítményűnek tűnik. Mindegy, előre a lenini úton, egyik nap csak lecsillapodik a szél és akkor maiden flight. How hard can it be?

(#3174) Samott


Samott
addikt

#mulatsagos hirek

A laposföld-hívők szerint Ausztrália nem létezik, lakosai pedig fizetett színészek es ha mellerakom hogy Új-Zéland meg hianyzik a terkepekrol akkor biza Boba nagy bajban van. :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3175) zetor2000 válasza Samott (#3174) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem van egy eléggé távoli ismerősöm, aki -saját állítása szerint- lakott Ausztráliában, sőt, onnan nyugdíjat is kap :D Most akkor ne higgyek neki? A Quantastól (ausztrál légitársaság, möhö...) ment nyugdíjba.
Én meg ráadásul ittam Foster's-t, ami ezeknek a népeknek (vagy a színészeknek?) az egyik legnépszerűbb söre. Valójában valami kőbányai cucc volt akkor az? Vagy legalább valami minőségi sör? :)

Szerencsére ezek még nem olvasták a Korongvilág sorozatot... Mert akkor lenne nekünk is Nagy A'Tuinunk...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3176) Phülöp válasza eattila (#3166) üzenetére


Phülöp
addikt

na, akkor legközelebb vagy ne rám, vagy ne a here maps-ra hallgass :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3177) ncc1701 válasza Samott (#3174) üzenetére


ncc1701
veterán

Dédmuterom öccse egészen odáig menekült 56-ban. :)

(#3178) BobaHWSW válasza Samott (#3174) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hinnye!!!

(#3179) -NoVa- válasza npera (#3173) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vigasztaljon, hogy a mostani versenytechnika mellett tényleg gyenge:)

(#3180) eattila válasza Phülöp (#3176) üzenetére


eattila
csendes tag

Lekozelebb nem megyek:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3181) npera válasza -NoVa- (#3179) üzenetére


npera
újonc

Akkor megnyugodtam. Relatíve tehát csirke a gépem, de az én repülési tudásomhoz képest mégis olyan, mintha egy alapvetően boltba néha eljáró anyuka beülne egy antilagos rallycross autóba.

Most este kábé fél tízkor még bringára pattantam és kimentem a falu másik oldalán levő nagyobb játszótérre. Abban reménykedtem, hogy ilyenkor már minden büdös kölök drága gyermek otthon mossa a fogát fürdés után és csak én leszek a játszótéren.

Nem jött be. Volt egy csapat fiatal lány, meg egy fiatalabb hölgy. A lányok éppen menőben voltak, a hölgy pedig miután látta, hogy elkezdek kipakolni a hátizsákból szintén hazafelé indult.

Így tényleg csak én voltam a játszótéren. A szél még mindig fújt, de úgy gondoltam, hogy fakitájdontkeeer. Bevettem egy bátorság pirulát, aztán összedugtam mindent mindennel, kibiztosítottam a quadot és repültem egyet. Mármint kettőt. Mert 2 akksit vittem.

Egész jól ment (magamhoz képest), nem raktam fel magas fára és csak 3x mentem neki valaminek és 1x súroltam a füvet/murvát és 1x estem le nehezen megmagyarázható módon (nincsen részingdrájvör exkjúzom rá).

Most szerkeszem a videót, aztán megy fel az is....

(#3182) Sipi-


Sipi-
tag

#telefonfotós

link

Margitszigeten:

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3183) npera válasza npera (#3181) üzenetére


npera
újonc

A saját hozzászólásomra válaszolva szeretnék egy linket mutatni. Itt a végleges videó a játszótéri repülésről.

Úgy nézem, hogy a jutúb egy csomót ront a minőségen, az FPV-képernyőn ennél azért jobb a kép. Nem ennyire kockás és homályos.

(#3184) scaurus


scaurus
újonc

Képregény téma
[link]

Meglepődve tapasztalom, hogy mennyi olyan képregény megjelenik magyarul, amik pár éve reménytelenek lettek volna.

Pl.:
- Alan Moore: Watchmen Absolute kiadás
- Neil Gaiman: Death Deluxe Edition
- Mike Mignola: Hellboy Omnibus 1. kötet
- Alejandro Jodorowsky: Incal már a 3. füzetnél tart

Ez a magyar kötet pedig már 2005-ben(!!!) megjelent, de eddig elkerülte a figyelmemet, Odegnál Róbert: A ​hívó.
Ráadásul, 2013-ban rövidfilm is készült belőle, és azzal sem találkoztam.
Ami azért érdekes, mert több-kevesebb gyakorisággal
nézegetek képregényes oldalakat, fórumokat...

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#3185) Gabibácsi válasza npera (#3168) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én most előszedtem a 6-7 éve nem használt waytec gpst, igo -val, és tettem rá térképet is csehországtól horvátországig. Backupnak, ha atomháború törne ki. De van egy papírtérképem is, ki tudja mi lesz a balkánon :-D
Asszony most vezet Prágától 5 órát Szlovákiába, ott felszedi a lányát és onnan még 4 óra neki ide.
Amúgy a google maps a legjobb navi szerintem is, a wazze meg képes bevinni földutakra is ha szerinte gyorsabb, persze gyorsabb csak kiesik a kerék.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3186) Gabibácsi válasza zetor2000 (#3175) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hazudik, de meg kell kérdezni gugát is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3187) scaurus


scaurus
újonc

Társasjátékok téma
[link]

Kb. 2 éve vettem használtan egy X-wing pakkot.
(Alapdoboz, néhány hajó a wave IV-gyel bezárólag; eddig az 1. kiadáshoz XIV hullámban adtak ki hajókat, plusz a hullámokon kívüliek, ugye - ha valaki nem figyel, a gatyáját rákölti...)

Nemrég ki is próbáltuk.
LEHET, hogy ez az a játék, amire évek óta várok/vágyom:
- van taktikai mélysége (nem csak kockadobás)
- van benne szerencseelem is (nem csak agyégetés)
- tematikus
- játékkmechanika támogatja a témát
- szabályok egyszerűek, logikusak (nem 50 A4 oldal a szabálykönyv)
- előkészület nem félnap
- egy parti belátható időn belül lejátszható

Kedvcsinálónak egy VICCES videó, amelyben Will Wheaton (Star Trek - Az új nemzedék, Agymenők) és vendégei, Seth Green (Robot Chicken, Family Guy), Clare Grant (Star Wars: Klónháborúk) és Mike Lamond (profi játékos és játék közvetítő/kommentátor) játszanak:
[link]

A videóból létezik "extended" verzió, egyébként egy websorozat egyik epizódja.

Ja, a játéknak ősszel jön a 2. kiadása, de az az 1. élvezeti értékéből nem von le.
(A hajók játszhatóak maradnak, "csak" az új kártyákat kell hozzájuk megvenni, ha valaki nagyon akar az új kiadás szerint játszani.)
Én abban bízom, hogy az 1. kuadású cuccokhoz használran majd olcsóbban hozzá lehet majd jutni...
A legújabbak úgy is csak a versenyekgez kellenek, ugyanis elég komoly versenysorozatok is vannak!

szerk.: bővítve

[ Szerkesztve ]

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#3188) halapidori válasza Gabibácsi (#3185) üzenetére


halapidori
csendes tag

Engem pont egy hete a googlemaps terelt patakmederbe akkora kövek közé, mint a fejem. Akiket a célhoz waze vitt, suhantak az aszfalton :U

(#3189) Gabibácsi válasza halapidori (#3188) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lutri :) anno Romániában volt hogy az igo mindenképpen egy földútra akart vinni, lett belőle valami 50km-es kerülő :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3190) FőDudu válasza Gabibácsi (#3185) üzenetére


FőDudu
addikt

Mobilra a Nokia fele Here we go alkalmazas, az tud total offline navigaciot is ha a terkep le van toltve.
Eddig nem vitt duloutra vagy foldutra.

Igaz manapsag a roaming sem annyira veszes.

FőDudu

(#3191) FőDudu válasza Gabibácsi (#3189) üzenetére


FőDudu
addikt

Autopalyara nem letezo felhajton felhajtas meg erdekesebb. Terkep szerint ott a felhajto, valosagban egy ilyen vadatkelo volt.

Igo adta elo a mutatvanyt - elvileg a legfrisebb terkeppel. Raadasul mobilon, amit itt meg legalisan lehetett megvenni (ugyanezen forumon meg kibaszott a mod mikor rakerdeztem a szaktopikban, mivel IGO akkoriban nem volt megvasarolhato mobilra Magyarorszagon).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3192) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy meg erre mit tennel? Forum tetejen lathato hirdetes helyen van.

"Ó,​ eg​y re​klám​s​z​ű​rő​! :/

HA nincs ​reklám, ​mi​ sem​ l​esz​ü​nk​ már s​okáig. Kérjük​,​ ​á​llíts​d ​á​t ​b​ö​n​gész​őd/​a​dbloc​ke​red/​víru​skereső​d, h​ogy ne szűr​jön n​á​l​unk!
Ha semm​iké​p​p​ se​m​ akar​sz​ ​r​e​klá​m​ok​a​t l​á​tni, légy P​rémiu​m ​tagun​k!
Köszö​njük, h​ogy telje​s​ ér​tékű, h​aza​i,​ ​kéz​m​ű​ves​ ​ta​r​ta​lmun​kat​ ​f​o​gya​sz​to​d!"

Nekem alapbol eleg sok hirdetest kiszednek a blokkolok. A tobbit az okosan megvalasztott Opendns kategoriak rakjak ki (van ra dinamikus Ip frissito kliens). Igy nem sok szemet marad.

Kivancsi lennek mit tesznek masok.

A premium tagsagrol meg kb 1 hete jott ertesites, hogy SMS nuku tovabb (nem mintha lenne magyar SIM kartyam).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3193) Gabibácsi válasza FőDudu (#3190) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nincs appstoreban ilyesmi, de mindegy, a wazzet használjuk majd úgyis.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3194) Gabibácsi válasza FőDudu (#3192) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ignorálom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3195) BobaHWSW válasza FőDudu (#3192) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Telon nincs.

(#3196) BobaHWSW válasza BobaHWSW (#3195) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Mi ma mentunk olyan utakon, hogy konkretan rettegtem.

Ket iranyu de egysavos utak, aki a rovidebbet huzza az tolat vissza szazmetereket.

Parom teloval videozott vertical video syndromeban, nemtom lesz e idom es kedvem valamit vagni de igen szep a taj de ezek a keskenu utak...

Volt ahol mindket tukrot surolta az ut melletti susnyas.

(#3197) qnadam válasza FőDudu (#3192) üzenetére


qnadam
veterán

vagy veszel prémium tagságot, vagy whitelistre teszed a ph-t, vagy ignorálod :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3198) JonesC


JonesC
csendes tag

Semeddig se tart egy adott oldalon engedni a reklámokat, oszt akkor teljesül az élni és élni hagyni.

(#3199) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#3196) üzenetére


Gabibácsi
tag

Csak hologram volt, te meg statiszta vagy, min csodálkozol? :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3200) FőDudu válasza Gabibácsi (#3193) üzenetére


FőDudu
addikt

https://itunes.apple.com/app/id955837609
Nem csak varosokra, ott az offline letoltesi lehetoseg vagy 100 orszagra.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.