Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) BobaHWSW válasza hobizoli (#3295) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nemtudom. Gugli kereses alapjan sidney atlag fizu evi 82k. 2 keresovel 6.5ev brutto fizuval szamolva.

Budapestre gugli adozas utani 2.4milla, 2 keresovel 60illio forinttal szamolva netto fizuval(tudom, hogy nem igy szamoltam Sidneynel!) ez 12.5 ev.

Nova valoszinuleg ki fog javitani, sot kerem is, de nekem a Sidney haz lenyegesen jobb aranyunak tunik.

De nemtudol jol tippelni mert nem vagom, hogy Sidneyben mi a jo fizu, mi a jo haz ar valamint ugyan ez Budapesten.

Ha gugli hasonlo iranyban teved a Sidney evi 82k aud-al mint az evi 2.4milla netto huffal Budapestre akkor persze az evek is masok lehetnek negativ iranyba.

(#3302) Sipi- válasza ncc1701 (#3297) üzenetére


Sipi-
tag

2020-tól lesz érdekes a laksápiac, amikor 5%-ról visszamegy 27%-ra az ÁFA (de ha csak a rebesgetett 18%-ra, az is durva). Megint sok befejezetlen ház lesz szerintem.

Az utóbbi 2-3 évben a környékünkön olyan telkeken épültek/épülnek házak, amik már évek óta üresen álltak. Meg olyan házakat is befejeztek, amik legalább 8-10 éve félkészen álltak.

De ezt a kb. 2010 óta álló építkezést (kollégium akart lenni állítólag) azóta sem folytatta még senki.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3303) JonesC válasza ncc1701 (#3300) üzenetére


JonesC
csendes tag

Vagy be is csapódhat egy aszteroida a Földbe.

(#3304) JonesC válasza BobaHWSW (#3301) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem szakértem, de szerintem havi két kilónál egy lidlis árufeltöltő is többet keres.

(#3305) eattila válasza JonesC (#3304) üzenetére


eattila
csendes tag

De közalkalmazott, köztisztviselő, blti eladó stb meg nem. És azokból van több. 1 melóval én sem keresek többet annál.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3306) BobaHWSW válasza JonesC (#3304) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Fogalmam sincs.

Gugli ezt dobta. Ahogy 82k audot is. Ha ugyan annyira teved Sidneyvel kapcsolatban mint Budapesttel akkor meg egyszerubben kifizetheto az 1milla audos haz.

200at amugy netto irta gugli milozben 82k audot adozas elott szoval ez sem teljesen kerek.

(#3307) ncc1701 válasza JonesC (#3303) üzenetére


ncc1701
veterán

Értem én, de azért, mert most ekkora a rally az ingatlan piacon, kicsit merész dolog lenne ezt 100 évre előre betervezni, és a grafikon másik felét kiszögelni a holdra.

(#3308) hobizoli válasza -NoVa- (#3296) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat nemtom...es mennyiert adod ki?
ismi kiment nemetbe egy autoert egy Oscar-s telekocsival

Nurnberg-g ment 75EUR-ert az kb 800km ide, de onnan a busz meg ment tovabb Hamburg-ig, de azok tobbet is fizetnek, o szallt ki elsonek

vatta uj Opel Vivaro volt a technika, egy 1.6 biturbo CDTI 145lojjos gepallat, 9 szemelyes, hosszitott, 2 sofor vezeti 3-400km-kent valtva es csak autopalyan mennek
egyik nap oda mennek masik nap vissza, amikor visszaernek beul a masik ket sofor es ok is mennek egy ilyen kanyart, addig az elso pilota paros pihenos, azaz egy busznak 4 pilotaja van
szinte mindig tele vannak, azaz ~700EUR egy fuvar
annak a cégnek 4 ilyen busza van amik kulonbozo helykere mennek, ami osszesen nincs egy kulvarosi Bp-i kertes haz ara kb, de annál azert tobbet termelnek havonta egyutt
a 2 honapos buszban 56k km volt mar majus vegen :DDD

szamold ki egy hónapban mennyit keres az a busz, ha az atlag jegyar ra 100EUR korul van
olyan 6.5-7megaforint korul
nyilván minusz a soforok bere meg a uzemanyag, kotelezo karbik, gumik, palyadijak stb, de ~7-8 honap alatt visszatermeli az arat egy-egy busz
mondjuk addigra van benne 220-230k km :DDD
ceg nettó aron veszi, minden koltseget le tud irni, soforoket, meg gondolom minimalber+ zsebbe fizeti, vagy alvallalkozokent

az a roman VW Transporter, ami junius eljen Ceglédbercelnél bekoccolta a tgk-t szembol es RIP lett mindenki az is egy ilyen jargany vala
azok egy nap 2x jarjak meg oda-vissza a Nagyvarad (RO) - Bp Nepliget tavot 30-35EUR-s tarifával per kopf, azaz napi majdnem 1000EUR a bevetele
es oda nem kell alkalmazott sofor se, lehet o maga a vallalkozo is, aki vezeti
ha csak havi 20-21 nap is csinalja az is 18-19kEUR egy honapban, amibol 2-2.5kEUR-ert tankol kb

olaj + gumi + fekcsere, marad 15kEUR-ja

na?

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#3309) ncc1701 válasza JonesC (#3304) üzenetére


ncc1701
veterán

Jóval többet keres, nettó 300 felett is. De azt számold be, hogy nem csak 8 órát dolgozik, és nincs egy hétvégéje sem. Persze, kifizetik rendesen, nincs sumákolás, de van az a pénz, ami ilyen áron kösz, de nem kell. Konditeremben volt egy fiatal srác, aki lidl-ben melózott, mondta, h volt úgy, h 14 napon át minden nap meló. Azért az elég genyó dolog.

(#3310) JonesC válasza eattila (#3305) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem értek hozzá, írtam. Volt(?) barátnőm közalkalmazottként 350 körül keres, ez az egyetlen konkrét adatom van ilyenről.

(#3311) -NoVa- válasza BobaHWSW (#3301) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagyon sokat húz az átlag a minimálbérre/közelébe bejelentett réteg miatt, meg persze azok miatt, akik tényleg a közelében keresnek. Meg a sok csőd szélétől nem messze vergődő KFT sem tesz jót az ilyen számoknak, de ezek általában nem a lakásvásárló célközönség. Kb az árufeltöltő/ovónői fizetéseket tudom, hogy bejelentve hozzák ezt az átlagot, vagy kicsit felette, de ezek nem egy karrier végpontjai, inkább teljesen pályakezdő munkák.

A realitás inkább az, hogy pl a hozzánk is járó (értelmesen jól és sokat dolgozó) takarítócsaj rak össze magában évi 4 milliót, és annál nem is nagyon érdemes kevesebbet keresni errefelé. Aki mégis azt teszi, nem jár utána, nem képzi magát, nem keresi a munkalehetőségeket, vagy nagyon rétegszakmában tengődik. Értelmesebb multinál nem pályakezdőként dolgozó béralkuban nem analfabéta párnak munkakör és pozíciófüggően 3-5 év nettó a 60 millió.

A teljes csomagban meg abban a pillanatban, ahogy gyerekek is vannak, komolyabb súlyt ad az olcsó oktatás, és egészségügy. Komoly ellensúlyt meg az egyre agresszívabb és stresszesebb emberek, de ahogy hallom, Osztrák kisvárosokban is ugyanolyan sok az ovodai durva verekedés meg őrjöngő terrorizáló négyéves, mint BP-n. Az ottani pedagógusok is csak annyit tudnak mondani, hogy es tut mir leid. Az itteniek ezt így nem tudják mondani, különben már kiköltöztek volna.

(#3312) BobaHWSW válasza -NoVa- (#3311) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Oktatas...

Mult heten mondta egyik kollega., hogy itt nalunk az utca vegi suliba nem allampolgarkent havi 3k nzd/gyerek a tanittatasi dij havonta. 2 sraca jar oda. Elegge padlot fogtam...

[ Szerkesztve ]

(#3313) eattila válasza JonesC (#3310) üzenetére


eattila
csendes tag

Biztosan van az a piozíció. De közszolgát tudok, aki diplomával, nyelvvizsgákkal, ügyintézőként 150 környékét keres.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3314) BobaHWSW válasza BobaHWSW (#3312) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Itt van az arlista:

http://www.scotscollege.school.nz/admissions/fees/

Kis cselesek ugylatom csak allampolgaroknak valo listat raktak ki.

Sebaj, evi 16k egy alsosnak igy se rossz. Jobb mint a 36k mondjuk. Kiwik felaron mennek.

(#3315) -NoVa- válasza BobaHWSW (#3306) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sydneyből 130k AUD-os ajánlatom volt nemrég (avagy 100k USD körüli összeg). Ott ekkora sávban 37% a jövedelemadó 80k-tól felfelé, kiátlagolom 30%-ra a teljes összegre most hasra ütve.

BP-en hasonló pozíciókra 55-60k USD körüli éves összegeket írnak ki, az adó 33%. Gyerekeket nem számolom bele most. 3 alatt úgyis jelentéktelen, 3-mal és fölötte pedig úgyis egy megtört leterhelt játszótér és elmegyógyintézet üzemeltetői rutinnal leszarsz bármilyen világi dolgot 2 perc csöndért és békéért cserébe.

Aztán lehet ingatlanárakat viszonyítani. Itt még relatív olcsó, belvárosban már értik, hogy miért kell vastagon árazni.

(#3316) -NoVa- válasza BobaHWSW (#3314) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nyugi, itt helyben ha az IBS-re zavarod a gyereket, mert ugyan kitalálta, hogy hazaköltözik USA-ból az érettségi évében a pasija miatt, de azért olyan papírt akar, amit az ottani felsőoktatás is elfogad kreditként, ha visszamenne, akkor itt is 4k AUD körüli a havidíj. Szerencsére én csak a standard ridegtartási dolgait biztosítom, kapott szobát, saját fürdőszobát, meg töltőt, wifit, szóval mindent, ami egy tininek kell.

(#3317) BobaHWSW válasza -NoVa- (#3315) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En elore felek mikor szunik meg a jo kis vfxes fizum. Lesz itt pofaraeses az biztos...

Nem akarsz hozzank jelentkezni? Szimulacios rnd embereknek igen brutal jo ora eruk tud lenni.

(#3318) BobaHWSW válasza -NoVa- (#3316) üzenetére


BobaHWSW
újonc

De itt egy 6 es egy 9 eves gyerekrol van szo.

(#3319) Sipi- válasza -NoVa- (#3316) üzenetére


Sipi-
tag

Asszony kollégájának a 15 éves fia ment a haverjaival Balatonra nyaralni. Asszony kérdezte a kollégát, hogy nem félti-e egyedül elengedni a gyereket. A kolléga lazán válaszolta, hogy inkább most történjen vele valami, mint akkor amikor már csomó pénzt beleölt az oktatásába :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3320) hobizoli válasza BobaHWSW (#3301) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat de 200millo egy osszedoles hataran allo putri es 500misi egy mar normálisnak nevezheto lakas szigeteletlenul is :DDD, akkor azt kibaszott sok ido alatt keresik meg ott is egy keresetbol

82AUD az 6.8k AUD/ho, ami forintositva 1.3misi
ami jonak hangzik, de 'szhatod, ha kozben 5-8x meg 10x annyiba kerul egy csomo minden *
ugy az 500misis lakas egy mukinak 360+ havi full keresete, ami 30+ ev ugy, hogy kozben egy doboz gyufát sem vett belole
vagy a par egyik fele csak erre keres 25-30 evig
amikor gyerek van, akkor egyikuk keresete tok kiesik

nettó 200k Bp-n meg fika
en 10+ eve tobbet kerestem annál
faterom ugy keresett nettó 200-t 5-6 eve is, amikor meg boven volt a valsagbol vmennyi hatas, hogy csak H-P 06-14h-g dolgozott, es 14:15-re otthon volt
meg messzire se jart el miatta, 2-3 perc alatt bent volt a melohelyen, nem a halalfasza utanra furikazott el vmi tuti helyre

egyik segedmuki nálunk mult hónapban nettó 290-t keresett, de 200k alatt nem keres egyik se
az alatt nem talalsz embert, ezek kozott is annyi logos, dolgozni nem akaro lehuto van meg letszam hiany, hogy aaaa

* ez mint huginal
anno itthon keresett nettó 400-420k-t par eve, a Vermezo-nel berelt belole egy lakast a melohelyehez kozel
kiment Hamburg-ba ott egy lakast a kinti keresetebol mar nem tudott volna berelni egyedul, hiaba keresett majdnem 700k-t nettó atszamitva, bruttó 1misi korul
ugyanahhoz az életszínvonalhoz nettó 1misi felett kellett volna keresnie
ES ugyanazt csinalta ott is

csak Hamburg-ban 50EUR egy sima hajvagas, ha kéred a szaritast is a fodrasz altal az +50EUR, VAGY megszaritod magadnak egy zuhanyfulke szeru kabinban, amiben ott van ehhez minden, de a fodrasz kozben mar csinalja a masik vendeg hajat

festes-vagas-szaritas 280EUR, ami 85k :DDD

itthon 20k a Hajas-nal ugyanez, vmi egyszerubb fodrászatban 10-12k

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#3321) -NoVa- válasza BobaHWSW (#3317) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az órabér az jó, de az óraszám az durva. Azért nem vagyok játékfejlesztő sem mostanában, durvább crunch periodból nagyon kicsit kiugorni a lányom esküvőjére, unoka születésére, meg a temetésemre esetleg, kihagyom :)

Saját projecten bármennyit lelkesen elreszelgetek, ha épp úgy adódik, de nincs az az órabér, ami kompenzálja azokat a pillanatokat, amikor

a fiam hátulról fejbevág egy játékkamionnal

a lányom lehányja a lábam

a 2 gyerek visítva verekszik

rángatják a nadrágomat hogy azonnal menjek valami lényegtelen hülyeséget megnézni

odabújnak és elmotyogják, hogy szeretlek apa.

(#3322) BobaHWSW válasza hobizoli (#3320) üzenetére


BobaHWSW
újonc

A haz elkezdett nem alanyi jog lenni, ennyi.

Nehez erre mit mondani.

(#3323) BobaHWSW válasza -NoVa- (#3321) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jogos, de rnd-n nincs messze annyi tulorazas. Az 50 oras default het az minden departmenten van.

Vagy az 50re is mar mondtad, hogy sok?

Csak 1 oraval dolgozok tobbet mint barhol mashol mert az ebedidot elszamlazhatom.

Lemegyek a partra, eszek egy kebabot es cserebe fizetnek. Elegge birom.

(#3324) -NoVa- válasza BobaHWSW (#3323) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kisgyerekes időszámítás máshogy megy, most az a jó, ahol belefér bármikor, hogy hazaugrok munkaidő közepén, este otthonról befejezem, vagy másik nap, stb. Mondjuk asszony is megjegyezte, hogy lényegesen boldogabbnak és kiegyensúlyozottabbnak tűntem munkanap végén játékfejlesztőként. Ellenben a gyerekeim meg lényegesen boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak, mint az összes többi, akikkel találkozok, szóval megéri. Akkor is, ha napi szinten megy az epic facepalm, annyi hülyeséget halmoznak fel a managerek egymásra mutogatva. Most visszamegy ő is dolgozni, aztán meglátjuk, hogy megy úgy. Ha nem jut elég idő a kicsikre, opciós, hogy felmond, és szabad kezet kapok profitmaximalizálásra.

Óceán helyett csak Dunapart jut némi ződdel, kebabos helyett meg épp sonkás piadina. De le tudom tenni a tányéromra anélkül, hogy kifújná belőle a szél.

(#3325) BobaHWSW válasza -NoVa- (#3324) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ertheto ervek es a szellel igazad van. Kapaszkodok a kebabba.:D

(#3326) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#3323) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én idéntől vezettem be, hogy nyáron 5 hét szabi egyben, plusz a síelés, karácsony, szóval olyan 7 hetet tuti szabin vagyok egy évben. Ha most megtalálna egy fejvadász, hogy rám akarjá dobni a bankot, az lenne az első kérdésem, hogy a törvényin felül tudnak-e adni plusz 15 nap fizetett szabit? Aztán ha igent mondanak, akkor megmondom, hogy van három gyerek, szóval az plusz 7 nap, meg a törvényi 24 nap életkor alapján, az szumma 46 nap, meg is beszéltük, hol kell aláírni? :)

(#3327) BobaHWSW válasza Bujdy81 (#3326) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Mondanam, hogy szinte annyi szabadsagot vehetsz ki projectek utan amennyit csak akarsz de sajnos az nem fizetett igy nemhiszem, hogy ez jatszik.

(#3328) -NoVa- válasza Bujdy81 (#3326) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a durva, hogy a fiam még mindig 2 éves, de már volt már több tengerben, óceánban, vagy 7 országban. Én meg talán Nickelsdorfban segítettem bepakolni a Goldstar rádiókat iskolás gyerekként, miközben apám a Gorenjét emelte a tetőcsomagtartóra, aztán vissza a határátkelőnél várakozó 5+ órás sorba.

(#3329) sutszi válasza BobaHWSW (#3323) üzenetére


sutszi
veterán

Arról tudtok valamit, hogy NZ-n mennyi a default munkaidő hetente? (mondjuk fejlesztőként)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3330) BobaHWSW válasza sutszi (#3329) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Tudtommal 40. Valamiert csak nalunk szivatjak a nepet 50 oraval. Paromek is 40 oran vannak.

(#3331) JonesC válasza eattila (#3313) üzenetére


JonesC
csendes tag

Van: ápolónő.

(#3332) eattila válasza JonesC (#3331) üzenetére


eattila
csendes tag

Pont ma láttam egy szalagcímet, hogy keleti vidéken egy 100-assal kevesebbet keresnek az eü dolgozók. De nem tudom ők mennyit keresnek általában, pótlékkal, éjjszakával, hétvégével együtt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3333) -NoVa- válasza eattila (#3332) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gondolom pénzbedobós ajtó van a kórházon, aki bedob egy százast, bemehetsz dolgozni kicsit. Gondolom a keleti országrészben nem maradt már beteg, megmenteni való ember. Mármint olyan, aki számít.

(#3334) ncc1701 válasza -NoVa- (#3333) üzenetére


ncc1701
veterán

Majd a stadionban meggyógyul a magyar focitól, ne ragozd túl a dolgot. :)

(#3335) Samott


Samott
addikt

#animgif topic

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3336) JonesC válasza ncc1701 (#3334) üzenetére


JonesC
csendes tag

Minek kórházat építeni, ha nincs aki dolgozzon benne :)

(#3337) qnadam válasza JonesC (#3336) üzenetére


qnadam
veterán

azért meghalni már csak lehet, nem?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3338) scaurus válasza JonesC (#3304) üzenetére


scaurus
újonc

"JonesC: Nem szakértem, de szerintem havi két kilónál egy lidlis árufeltöltő is többet keres."

Majdnem egy éves adat, de 2017.11-i állapot szerint pl. Békés megyében a havi bruttó(!) átlagkereset 212.000,-Ft, adókedvezmények nélküli nettó(!) átlagkereset 141.000,-Ft volt.
Ismerek postást, megyeszékhelyen, középvezető beosztásban alig 150.000,-Ft a nettó fizetése.
(Szerintem nem sokáig lesz postai dolgozó...)

Szóval, Abszurdisztánon belül is nagy a szórás, ugyanakkor pletykában azt is hallom, ha a traktoros elmegy a Dunántúlra akár nettó 400.000-t is kereshet (ez pletyka, nem konkrét infó).

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#3339) JonesC válasza qnadam (#3337) üzenetére


JonesC
csendes tag

Külön engedéllyel :)

(#3340) JonesC válasza scaurus (#3338) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azért is írtam, hogy nem szakértem. Csak ami kiböki az szemet, az van info.

(#3341) FőDudu válasza qnadam (#3337) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha a csaladot elore felkeszitetted az ordas szopasra.

Epp most nezek hulyen egy ilyen tortenet resztvevojekent.

Par szep tortenet:

1: - korhazbol telefonalnak, hogy lehet jonni a betegfelvetelen a halotti papirokat atvenni (nem halotti anyakonyvi kivonatot, azt onkormanyzat intezi). Odamennek, zarva. Azt elfelejtettek mondani, hogy kettoig dolgoznak. Amikor a papirt ki tudjak adni, akkor altalaban nincs penztar - befizetes nelkul meg nem adhatjak ki a papirokat (halottszemle vagy mifene).

2: az anyakonyvi hivatal kb 3x 3 orat van nyitva egy heten (Vacon).

3: mivel a halal masik megyeben volt es nem Budapesten, igy a temetoi dolgokat majd csak a halotti anyakonyvi kivonat atvetelet kovetoen lehet elinditani. Sir kinyitasa (csaladi sir, csak az urna kerul bele) csak az azt lerako sirkoves altal tortenhet.

4: sok a temetendo ember a megyeri temetoben (vagy csak szabin van mindenki) kb 2-3 het amig idopontot tudnak adni. Temetes talan augusztus elso heteben - hiaba lesz meg a hamvasztas holnap.

Persze mindenre van megoldas. Hullatologoato adott egy telefonszamot, termeszetesen az igy elert ugyintezo nem munkanapokon is tud halottit intezni az onkormanyzatnal. Arban nem is veszes. Hamvasztast is intezik azonnal, nem kell tarolgatni meg hurcolaszni (napi par ezres a hutes koltsege), sot a hamvakat elszallitjak a megyeri temetobe a megfelelo embernek. Igen annak, aki nem lett volna illetekes a masik megye miatt (vagy csak lusta volt lehajolni az aproert)..

Es ez meg csak a kezdet. Kivancsi leszek az ugyintezesre a szolgaltatoknal, bankoknal, biztositonal.
Volt ugyanis elet biztositas, auto a neven, mobil es TV elofizetes, stb.

FőDudu

(#3342) hobizoli válasza FőDudu (#3341) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tavaj halt meg fater áprilisban
de mar a kórházban kaptunk egy teloszamot egy ugyintezo céghez....micsoda egy veletlen, nem?

asszem vmi ~85k-ba kerult es mindent megcsinalnak kezsegesen, nem kell neked rohangalni sehova, es mindenhova IS van telefonszamuk
nem ez a legdragabb resze amúgy se

a temetést is leszervezik
neked csak oda kell menni az idopontban es ott van minden, a fenykepes katalogusbol kivalasztott koszoruk, az urna, a fatyol, a temetovel a sirhely lefixalva mar aznap amikor ott voltunk tudtuk a helyet is fixen, a beszedet tarto emberke -ez tuti vmi magyar szinkronszinesz volt, olyan ismeros volt a hangja….-, meg elintézve az osszes papirmelo meg minden ami szukseges

egy nap annyi ugyfel pottyan be, hogy idopontra lehet csak menni, nem am akarmikor csak beesel az ajton
2x voltunk ott osszesen
a halotti anyakonvyi kivonatert kellett bemenni szemelyesen hozzájuk meg 1x, meg azt leadni a nyugdijfolyositonal

a komplett temetes a hallotti torral volt 900-950k korul
urnasiros sirko az kb fele meretu a koporososhoz kepest azert volt "csak" ennyi
az kb 200-250k-val tobb lett volna a nagyobb sirhely a koporso es a sirko miatt

sirko is volt egy honap amire elkeszult, azt pont most raktak egy eve ki

több drón kell ;P

(#3343) FőDudu válasza hobizoli (#3342) üzenetére


FőDudu
addikt

Mar sinen van az ugy - igaz a temetes idopontja meg nincs meg. Holnap mennek temetos ceghez a papirokkal.
A halottit mar atvettek - a masik papir (amin emlitik a halal okat) a biztositoknak kell majd.

Sirkovessel mar elintezodott a dolog (veses, bontas, visszaallitas lefixalva).

A 'tavaj'-ert majd masok yayonganak :)

FőDudu

(#3344) zetor2000 válasza eattila (#3332) üzenetére


zetor2000
senior tag

Exem EÜ dolgozó, műtősnő, diplomával. Évi ~6M körül keres, kicsit talán felette, ez bruttó. 0,67el lehet szorozni, annyi a nettó. Ebben minden benne van, kafetéria, anyámcsipája, minden (még némi mobiltelefon is).
Néha telefonos ügyel, néha 24ben benn van, néha 8órázik, néha annyi se, napi beosztás válogatja. Budapesten.
Ezzel a tapasztalattal, ami van neki (~20-25év "szakdolgozói", ebből 2-3 ápolói, diploma nélkül, a többi diplomával, az utóbbi ~8-10 év szervátültetős), szerintem odakinn halálra keresné magát, csak se nyelvtudás, se egyéb motiváció nem volt eddig neki.
Eddig nekem sem.

A közszféra eléggé eltérő bérezéssel van megáldva. A közalkalmazotti bértábla minimumokat határoz meg, amit meg lehet pótlékolni, ergo annyit kereshet, amennyit akarnak neki adni.
A köztisztviselői dolgok megint csak ilyenek, és a kormányhivatali dolgozók megint más tészta. Ott is bértáblák vannak, amiben vannak valamik, amit lehet pótlékolni, ha kellene.
Ezekhez jönnek az EÜ dolgozók, a tanárok, a könyvtárosok, a postások, a fegyveres erők dolgozói (rendőr, tűzoltó, katona...) stb., ezek mind színezik a képet. Asszem a közszféra nagy átlaga ~250-350 közt kereshet. Ehhez van sok 2M+ fizetés, meg van jóval több 100E fizetés...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3345) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3346) eattila válasza zetor2000 (#3344) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom. Voltam kozalkalmazott. A felesegem koztisztviselo. Es volt rendor/katona ismerosom is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#3347) qnadam válasza FőDudu (#3341) üzenetére


qnadam
veterán

életbiztosítás az egy-két találkozó a biztosítóval, utána 2-3-4 hét múlva fizetnek. autó használható legálisan, de se eladni, se biztosítót váltani, se semmit ügyintézni nem lehet (kivéve, ha előkerül egy meghatalmazás). mobil és tévé sima ügy, halottit bemutatva pillanatok alatt megszüntetik akkor is, ha hűség volt rajta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3348) qnadam válasza hobizoli (#3342) üzenetére


qnadam
veterán

anyámnak hajós búcsúztatást csináltunk, teljesen rendben volt. nincs egy óra az egész, szép is (komolyan, egészen rendben van. főleg ahhoz képest, hogy pl egy szórásnak csúfolt előadás valójában annyi, hogy a kedves alanyt kb belemossák a csatornába, előtte meg a kis épületben amikor bejelentkezel hogy ez-az-amaz, odaadod a zenét stb, akkor ott vannak az asztalra kirakva sorban az aznapi ügyfelek...) van catering igény szerint, és főleg van egy határozott vége ahelyett, hogy mindenki csak néz egymásra zavartan. mindez került ~250be urnával-beszédmondónővel-mindennel (ezt ráadásul a munkahely kifeizette utóbb), plusz helyben a víz-kóla-aprósüti még talán 600 pénz vendégenként.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3349) Samott


Samott
addikt

9,2 millió ~350 kilométer, 10,8 millió ~500 kilometer -> Hyundai Kona Electric

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3350) Samott


Samott
addikt

Gabibacsinak sok szeretettel: Azt hinnéd, hogy csupa öröm a szabozoltankukacgmail Nemvagyegyedul. :DDD (meg ketto, harom)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.