Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) FőDudu válasza Jahno (#4800) üzenetére


FőDudu
addikt

40 eves kor folott minek a motivacios video?
Mar nem fiatal, penzert adja a megszerzett tudasat - kell/nemkell. Ennyike.

Ha nem kell, majd jon a motivacios videos YZ generacio es osszedont mindent yol. :)

FőDudu

(#4802) Jahno válasza FőDudu (#4794) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is a szakmaival van a baj, de valahogy ott németeknél is fentebb a határon túl volt a probléma, mikor kiszámolták, hogy ennyi ember elég és ahogy jöttek a komplexebb új projektek arra is csak papíron volt ember, gyakorlatban nem. Aztán ahogy lezártuk a pénzügyi évet, jött a keret emelése +2 fővel. Apjuk kaszát. És ha valaki még egyszer valahol azt meri írni, hogy ez csak magyar garázscégek mentalitása, akkor elküldöm a faszba.

Nálunk is vidéken van a vezetés, akiknek fogalma sincs semmiről, A ország X darab cég, Y arányos melóját interpoláják ránk és abból tudják a frankót. Meg befektetők a kibaszott számokból és Excel táblázatokból, amiről ha ezt-azt lehúznak akkor nyereségesebb odafentre. Közben tavaly csináltak egy zűrös beruházást, most 1+ év elketyegett így szerintem van még kettő, akkor lesz még melegebb a talaj és ezt a részét vagy behintik sóval, vagy eladják és külön cégkénk fog működni. Tudom, eddig mindenki ígx csinálta az univerzumban, csak ezeknek új :-D

(#4803) FőDudu válasza Jahno (#4802) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem itt az latszik, hogy felvettek mindenfele embert papiron letezo tudassal - aztan a valos kornyezetben nem ugy volt es a termelekenyseg nem volt a kello merteku. Meg jo, hogy +2 emberrel tudtak kompenzalni a (tudas)hianyt.

FőDudu

(#4804) npera


npera
újonc

Már én is eljutottam a filmgyártásnak abba a szakaszába, amikor mu-szá-jö csináljak trélert a következő videóhoz. Így akkor tessék.

(#4805) FőDudu válasza npera (#4804) üzenetére


FőDudu
addikt

legkozelebb paragepet/fustgepet is vigyel. Azzal sokkal latvanyosabb az ilyesmi :)
Vagy szimplan rakj tuzet ala - ja nem, az arrafele tilos.

Es persze a trailerhez is illlett volna trailert csinalni :)

Meg egy ilyen kezbol felszallo DJI loszarral kozvetiteni az egeszet masik kamera allasbol - Picture-in-picture jelleggel.

FőDudu

(#4806) Gabibácsi válasza -NoVa- (#4799) üzenetére


Gabibácsi
tag

sosem adtam meg, adott valami randomot... és nem lehet megváltoztatni
szerintem gamecenterrel azonosított

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4807) Jahno válasza FőDudu (#4801) üzenetére


Jahno
őstag

Itt az XYZ generációnak és az előtte lévőnek is akkora szája van, hogy csak lesek. Videó nélkül is, mert sorban üresednek meg a helyek, valakit fel kell venni. Tumorral is így kerültünk ide, ahogy utólag látom kvázi nem volt konkurencia.

Most meg jön az új ember, köszönök, én meg én vagyok, ez a géped, itt kellene alárni. És olyanokat kapunk vissza, hogy "mi ez a szar? Nem kell" És csak pislogunk. Valószínű amúgy a cégik egyik felében tevékenykedő agresszív arcok gyűjtik maguk köré a hasonló felfogású munkaerőt és ez burjánzik. A 10-15 éve itt lakó jó arcok meg inkább megunják és lelépnek :-/

Tönkrevertem ne, ez a dolgom.

(#4808) -NoVa- válasza FőDudu (#4796) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem windows ez, hogy értelmes legyen, hanem a Symantec Management Agent. Az meg globálisan kapja a csomagokat, X időpontban szétszórja a világban a gépekre.

(#4809) Jahno válasza FőDudu (#4803) üzenetére


Jahno
őstag

A kérdés jó és jogos. Odakint a szerver/hálózatfelügyelet és kinti menedzsment egész jó, csak el vagyunk Tőlük szigetelve. Van doboz, villog, monitorozza, a jogaink meg faragják lefelé. Scom konzol, szoftver leltár, GPO nézegetés sincs már. DCre már pld. be sem tudunk lépni. Itt van, működik.

Köztes dolgokkal van a baj, hogy odafentről A Csoport, az EUs IT és a helyi vezetés teljesen másképp áll hozzá, más csapásirányt, feladatkört és jogosultsági irányt szab meg. Ilyenkor van az, hogy a helyi cég vezetőjének kell mesélni, miképpen működik egy multi és bólogat, oszt 2 nap múlva megint ugyanott tartunk. Mert miért nincs céges wifi és azonnal rakjuk össze, mert Neki odahaza is sikerült, akkor itt ez nem tarthat ilyen sokáig és nem lehet bonyolult.

(#4810) FőDudu válasza Jahno (#4807) üzenetére


FőDudu
addikt

Nincs ott vallalati etikett vagy valami ami legalabb eloirja a normalis viselkedes kereteit?

Nehogy mar a hulyegyerek eloadja magat az elso napon. Ki kell baszni epp olyan gyorsan ahogy felvettek.
Nem valt be, nem kozossegbe valo, stb.

FőDudu

(#4811) Jahno válasza -NoVa- (#4808) üzenetére


Jahno
őstag

Az legalább szar.... Bár lehet időzíteni és úgy vagyok vele, hogy ha 2. alkalomra sem érti a hülye amcsi vagy Indiában a Mr. Csikentikka, akkor feladom és cég viselje a következményeit, kapálózzon más felfelé, vegyen fel ticketet, levelzgessen, én nem idegesítem magam. Ez annál komolyabb gépezet. Aztán előzőleg is eljutottunk oda, hogy ilyen 8. szintű űrből kapott szabályos varázslatok miatt is engem basztattak, az meg nem tetszett :-/

Itt előre írnak róla levelet, ránézek, nagy baj nem lehet, vannak feltétel nélkül újraindítós izék vagy kézi beavatkozásosak, meg néha levelet írnak gépekről ami nem volt bekapcsolva 3 hete. Szervereket intézem, jópofizok kintre és ide alulra, frissen van, intézve van, change van, SOX van minden is van.

(#4812) Jahno válasza FőDudu (#4810) üzenetére


Jahno
őstag

De, papíron mindenféle is van. Lesz még olyan is, hogy meleg a hosszú gatya, egyszer bejövök szoknyában dolgozni mert az nem tilos :-D

Már gondolkoztam, hogy behozom a digit rögíztőket, mert volt amit másképp adtak elő főnöknek, vagy az ilyen "leszarom, úgyis kihisztizem" "engem kurvára nem érdekel, oldjátok meg" típusú válaszokon vagy meglepődnének, vagy tényleg így működik a világ.

Mi meg nem csinálhatunk meg valamit, mert céges szabály akkor megy a panasz, mert az IT nem ért hozzá és nem akarja megcsinálni. Stresszes az egész cég, fogalmuk sincs a világról, oszt amikor ezeket emlegettem az ITIL vizsga előtt akkor csak a májer duma ment ott is, hogy bláblábláblá, ticket, SLA, kiszolgálás, katalógus, sztékesek. Elmélet kontra gyakorlat :-D

(#4813) Samott


Samott
addikt

Ugy nez ki ez a multkor emlegetett savas moka kezd divatba jonni itthon is :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4814) Jahno válasza Samott (#4813) üzenetére


Jahno
őstag

Át kell venni a nyugati meg a mindenféle kultúrát, ez van.

https://444.hu/2017/11/26/savat-ontottek-az-arcukra-most-a-legmenobb-divattervezok-ruhaiban-vonulnak-fel-a-kifuton

(#4815) WiZARD


WiZARD
addikt

BMW M3 külön kérésre diesel motorral :DDD :Y :C

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4816) FőDudu válasza WiZARD (#4815) üzenetére


FőDudu
addikt

A 6 hangszoro majd alatta a 7 hangszoro azert odabasz :)
Lehet, hogy a tobbi adat is ennyire tukrozi a valosagot.

Ranezesre ez nem M-es BMW.
Nalunk mind az, de ezen nincsenek meg az M-es jegyek (speci kormany, M-es taposo, kulonbozo kuszob/tukor/stb).

Ez egy sima verzio.

Az alabbi videon lathato auto legalabb M-es kormannyal van szerelve.
https://www.youtube.com/watch?v=vf3wYKV3yoQ

FőDudu

(#4817) npera válasza WiZARD (#4815) üzenetére


npera
újonc

FWD-re konvertálva?

(#4818) npera válasza FőDudu (#4816) üzenetére


npera
újonc

Lehet arra gondolt, hogy 6 hangszóró előre és 1 hátra. Akkor az 7. No, wait....

M-csomagos vagy tényleges M? Nem ugyanaz.

(#4819) -NoVa- válasza FőDudu (#4816) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez nem csak egy M-es BMW. Ez M3-as BMW. Ha elengeded a kormányt, és benyomod a tempomatot, simán elgurul Nyíregyházáról Pestre emlékezetből, mást sem csinált az utóbbi 12 évben.

(#4820) FőDudu válasza -NoVa- (#4819) üzenetére


FőDudu
addikt

Es megkimelt is, mert megkimeltek a benzintol :C

FőDudu

(#4821) FőDudu válasza npera (#4818) üzenetére


FőDudu
addikt

Bombikben valahol elol kozepen is van hangszoro.
Tehat ha nincs subwoofer, akkor lehet 7. Ha van akkor mindig paros szam.

FőDudu

(#4822) Phülöp válasza Gabibácsi (#4792) üzenetére


Phülöp
addikt

Elvből se költöznék olyan országba, ahol bunkóval verik agyon a bébifókákat.
Már a máltai madármészárosok is kiverték a biztosítékot. Úgy néz ki, a következő korben leváltják a miniszterelnököt, és akkor lehetőség lesz végre betiltani a vadászatot.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4823) -NoVa- válasza FőDudu (#4821) üzenetére


-NoVa-
őstag

Miközben írta, épp elmúlt a kontakthiba, és megszólalt a bal első hangszóró is. Általában nem működik, úgyhogy mindkét állapotot odaírta, egyszerű.

(#4824) FőDudu válasza npera (#4818) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy nekunk is M csomagosak - bar az M50d az azert bitang egy diszno :)
M3 vagy M5 nem valo normal sofor ala (ceges autonak).

FőDudu

(#4825) Phülöp válasza npera (#4789) üzenetére


Phülöp
addikt

Rám is furcsán fognak nézni a rénszarvasok, amikor közéjük csapatok nyélen a 98 kilómmal, talpig mamilban:)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4826) FőDudu válasza -NoVa- (#4823) üzenetére


FőDudu
addikt

Valoszinuleg az o kedveert athangoltak a futomuvet is a nehezebb dizel motorhoz - nomeg a muszerfalat is atprogramoztak, nehogy a 6e koruli maximalis fordulat csak az ora ketharmadaig menjen :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#4827) Frawly válasza npera (#4695) üzenetére


Frawly
veterán

Így van, pont ezt mondom én is, hogy 30 fokos meleg előfordul, de ritka, nem erre alapul az időjárás az északi országokban. Az a szokásos, hogy nyáron is őszies idő van, múlt nyáron kétszer is megfáztam, mert csak 15-20 fokok voltak végig, nem esik sok, csak napsütés nincs nagyon, borult az idő, meg a szél nagy. Erre most itt tombolnak hetek óta a 30+ fokok, a szobámban is végig 28-30 fok van. Bár most kicsit megint enyhült (egyszer volt hetek óta egyetlen kicsi zápor), de a britek már a 25 fokot is rosszul bírják, nincsenek hozzászokva a sápadt, papírfehér bőrükkel. Tegnap is ilyen időben az egyik szomszéd az emeleti fürdőszobából ablakon kiengedett hidegzuhannyal slagozta le az utcán rendetlenkedő kölkeit, hogy ne kapjanak hőgutát. De Kanada még meglepőbb, ott normálisan rénszarvasok hógolyóznak jegesmedvékkel, most meg ilyen 34 fokos melegekről számolnak be a rádiók, meg erdőtűz, csak nézek. Szerintem most a sarkokon is strandolnak a pingvinek, le van nekik szúrva a napernyő, meg behűtött sört nyomatnak jégkrémmel, közben meg mennek a forró latin és karib zenék.

(#4828) npera válasza FőDudu (#4821) üzenetére


npera
újonc

Sosem szerettem ezeket az úri huncutságokat, hogy variálnak a hangszórókkal. Kell hátra az ablakba 2 db Videoton a grafikonnal a műanyag házon és kész.

Maximum sztereó a zene, mi kell még?

(#4829) npera válasza Phülöp (#4825) üzenetére


npera
újonc

Tervezel majd bringázni? Finn sisu lesz?

(#4830) npera válasza Frawly (#4827) üzenetére


npera
újonc

Nem feltétlenül borult az idő nyáron. Amikor süt a Nap, akkor nem akárhogy süt. Nagyon tiszta a levegő és elképesztő ereje van a Napnak. Még ha a levegő hőmérséklete csak 20 fok is mondjuk és már-már viharos a szél a tengerparton attól a Nap még izomból süt. Olyan csalókásan tudsz leégni, hogy csak na. A szél miatt nem érzed az égést, de mire megérzed addigra már olyan vörös leszel, mint a főtt rák.

Persze volt olyan nyár, amikor szinte csak acélszürke felhők voltak egész végig, aztán szeptemberre jött egy vénasszonyok nyara és akkor fagyizott mindenki a parton.

Változó.

(#4831) Phülöp válasza npera (#4829) üzenetére


Phülöp
addikt

Mindenképpen lesz bringa.
Egy melóba járni/túrázni, szíjhajtással, agyváltóval, egyenes kormánnyal, mert a hólé nem viccel, meg talán egy outi, hosszúkat menni, de ahhoz le kell előtte dobni minimum egy tizest zsírból.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4832) npera válasza Phülöp (#4831) üzenetére


npera
újonc

Finnországban van magyar bringagyártó vagy svéd-magyar DeGaVi aero? Vagy csak simán Canyon Endurace?

Ha már 100 kg alatt vagy, akkor egy alu vázas és karbon villás gép erős kerékkel tökéletes.

(#4833) Phülöp válasza npera (#4832) üzenetére


Phülöp
addikt

Már 100 alatt vagyok, de kell a motiváció, így 90 alatt lesz csak outi. Valami készre szerelt out of the box megoldás lesz mindenképp, nincs már türelmem ahhoz a fajta mókoláshoz, ami a GYIK építéséhez kellett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4834) Frawly válasza Phülöp (#4833) üzenetére


Frawly
veterán

Az igen. Nem is tudtam, hogy te is etióp vagy. Én még sose voltam 100 felett, 91-92 kiló fölé nem tud a szervezetem hízni, de már azzal is nagyon szarul nézek ki, mert csak 1,65 vagyok, és úgy nézek ki, mint valami kölökbálna. A normál súlyom, amivel jól nézek ki, 55-65 kg között lenne :(

(#4835) Samott válasza npera (#4828) üzenetére


Samott
addikt

Ez valami kamu clone lehet, az eredetinek behajlott a teteje a hotol. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4836) -NoVa- válasza Frawly (#4834) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én 83-86 között ingok mostanában pár hetes intervallumokkal, de jut rá 182 centi. Kicsivel 80 kiló alatt lenne ideális, de finomak a halak, meg a fagyik, meg a mindenfélék :).

(#4837) Phülöp válasza Frawly (#4834) üzenetére


Phülöp
addikt

Leraktam a cigit, rögtön megjelent 10 kiló cserébe.
Plusz a máltai kaja is odab.szott rendesen, tiszta amerika (pizza, burger, paszta, wrap). Köret sült krumpli, chips (igen), esetleg elnagyolt saláta, levest nem ismerik.
Novához hasonlóan nekem is 80 körül lenne az optimális, de nem kergetek hiú ábrándokat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4838) qnadam válasza Jahno (#4791) üzenetére


qnadam
veterán

arra vigyázz, hogy az előre megmondtuk levelek ki legyenek nyomtatva, mert ha rendesen felborul az egész, nem lesz levelezés se :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4839) npera válasza Frawly (#4834) üzenetére


npera
újonc

Én is becéloztam a 90 kg körüli tömeget, de még sokat kell szívkodnom magam. Le kell álljak az édességgel, ami piszok nehéz. A legtöbb dologgal tudok mértéket tartani, de a fagyi, csoki és sütemény nagyon nehezen megy.

Ahogy idősebb leszek egyre jobban fog a háj, kevesebbet lehet kicsapongani egyszerűen.
A mozgást a bringázás és gyaloglás jelenti, naponta kábé 20 km bringával, meg ahova lehet inkább nem kocsival megyek. Egy nagybevásárlás utánfutóval megoldható bringával, kábé 9 km a Lidl oda-vissza. Ha a gyerekek kinövik az utánfutót, akkor veszek egy ToPeak Journey utánfutót, azzal 35 kg-ot lehet vinni minden időjárási körülmények között. És a légellenállása töredéke a mostaninak. Az olyan, mint egy gigantikus vitorla. Szembeszélben durván fékez.

vs

(#4840) npera válasza Phülöp (#4833) üzenetére


npera
újonc

Rosebikes vagy Canyon?

CX nem érdekel? Melóba járni az is jó szerintem. A hólé nem gond, hanem a felolvadt/lefagyott/felolvadt/lefagyott latyakra esett hó, amikor a babakocsik és más kerékpáros nyomvonalai is felolvadtak/lefagytak fél tucatszor és arra esik a hó. Akkor hiába van szegecses abroncs, mert a hó alatt megvezeti a kereket a nyom.

Vagy az alul már pépes/kásás massza tetején van egy fagyott kéreg, ami a bringa súlya alatt bereped. De sebességtől függően. Egy biztonságosnak tűnő lassú sebességnél átszakad és berántja az első kereket oldalra. De egy egyáltalán nem biztonságosnak tűnő gyorsabb sebességnél viszont Vöcsök 2 gyanánt kiemelkedik a hajó a felszín fölé és nem tudsz átszakadni a jégen és simán haladsz rajta.

Az ónos eső nem nagy ügy. Lehet olyan jégen is bringázni amin gyalog elesel. Csak ne akarj sokat dönteni, mert akkor ledöntöd a kecskét a szegecsekről és hirtelen elmegy a tapadás. Meg a kulccsont mondjuk. Vagy az orr ferdül el. Ilyesmi.

:C :Y

(#4841) carr válasza Phülöp (#4407) üzenetére


carr
őstag

No, ezek a gifek érdekelnek! :D
HELP!
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#4842) hobizoli válasza FőDudu (#4752) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en be szoktam menni a lőrincibe is
elegge hatul van a fater sirja, nagymutere kb a masik vegeben onnan, gyalogoljon annyit akinek ket anyja van

nemtom mennyire lehetne vagy nem 100-200-t szoktam adni a portasnak, es siman kinyitja a kaput
csak szerdan meg penteken szokta mondani, hogy jobbra kell menni, mert a kaputol balra van a ravatolozo, es akkor ott allnak az akksis koporsoszallito autok, meg a gyaszolok

több drón kell ;P

(#4843) ncc1701 válasza npera (#4839) üzenetére


ncc1701
veterán

Vegyél jó minőségű fehérjeport, és abból csinálj pudingot, tumixot, stb. Nekem ezzel van letudva az édesség igényem. Csokit azt sem tudom, mikor ettem, péksütit is csak akkor eszem, mikor elmegyünk komolyabbat bicózni.

(#4844) npera válasza ncc1701 (#4843) üzenetére


npera
újonc

Ilyesmiket, amik ízesítve vannak? Vagy natúr és te magad ízesíted?

(#4845) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#4800) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én ráírtam a gyerekre mert ingyen van :) Persze ha mondanak egy megfelelően nagy számot, hogy garázscéghez menjek még gondolkodom is rajta, persze igazából nem, de ismerkedem a nem pénzügyi szektorral is.

(#4846) Samott


Samott
addikt

Movie Trailer

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4847) Phülöp válasza npera (#4840) üzenetére


Phülöp
addikt

Előbb egy Overlap:)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4848) Grillo


Grillo
senior tag

Ha ilyet kapok Sms-ben sokat, akkor valaki a számommal akar regisztrálni?
Ihre einmalig verwendbare eBay-PIN lautet 7101

(#4849) FőDudu válasza Grillo (#4848) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy epp belepni/vasarolni.
Valahogy nem jo omen - bar siman lehet egy 2 factor authentication esetere megadott masodik telefonszam a tied es mondjuk anyad akar belepni csak elfelejtette a dolgokat.

Vad meg amig valaki kapcsolatba lep veled - addig nyugodtan leszarhatod.

FőDudu

(#4850) FőDudu válasza NauTiLUS_HUN (#4845) üzenetére


FőDudu
addikt

en ugy szoktam mondani, hogy pofon nem vagnak :)

Mult heten egyik vezeto beosztasu kollegam irt egy cegnek ahol jelenlegi fizetes is kerdes volt.
Bevallotta, nem kamuzott. Linkedin-es megkereses volt, mindkettonknek megjott.
1 oran belul jott az elutasito valasz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.