Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) npera válasza FőDudu (#4648) üzenetére


npera
újonc

Kínában is kedvelik őket, csak máshogy :Y

(#4652) FőDudu


FőDudu
addikt

Na akkor az elado bakancs swift adatai:

Kek, 3 ajtos.
10 ev koruli
acel felni
nyolcvanparezer kilometerrel
defend lock benne.
manualis klima
kiveheto radio
ranezesre uj gumik

Ha valakit eredekel osszehozom a tulajjal.

Ha valaki kivancsi a tortenetre es le tudja kerdezni, a rendszam JUY-005.
En sajnos nem ertem ra meg bele nezni sem.

FőDudu

(#4653) FőDudu válasza npera (#4651) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt viz van kirakva meg a Dm ele is a kutyaknak - pedig nem sok kutya vasarol DM-ben :)

FőDudu

(#4654) Samott válasza npera (#4645) üzenetére


Samott
addikt

Es ennek mi koze az otthoni grillezeshez? Ha az erdo eg az nem az otthoni grilltol eg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4655) Phülöp válasza Samott (#4654) üzenetére


Phülöp
addikt

hogy még csak véletlenül se

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4656) Frawly válasza Frawly (#4650) üzenetére


Frawly
veterán

A PH elmegy a ’csába. Elveszett az egyik hozzászólásom. Kétszer szóltam hozzá. Az első ott volt még, mikor a második hsz.-t kezdtem írni, mire el lett küldve a 2., az 1. már nem volt meg. ’szomat már, hogy nem lehet rendes fórumot találni már.

(#4657) qnadam válasza npera (#4651) üzenetére


qnadam
veterán

hát ezekkel nemigen laknának jól.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4658) qnadam válasza FőDudu (#4648) üzenetére


qnadam
veterán

köszi, ha kitaláltuk a környéket, lehet kérdezek még.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4659) Jahno válasza Samott (#4654) üzenetére


Jahno
őstag

Miért nem? Erdőtől is éghet az otthon.

(#4660) qnadam válasza npera (#4647) üzenetére


qnadam
veterán

kérdezz bátran :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4661) FőDudu válasza Phülöp (#4655) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezek szerint te mondjuk azert nem grillezhetsz a tetoteraszon, mert van valahol a kornyeken erdo? :F
Ezek a svedek tenyleg nem komplettek neha.

Mondjuk a Veke is ritkitani akarja a jaratokat a nagy melegben, hogy tehermentesitsek az amugy is keves sofort.

Csak szerintem ulnek forditva a lovon, vagy igazuk van?

FőDudu

(#4662) npera válasza Samott (#4654) üzenetére


npera
újonc

Nem, több oka is lehet:

- villám felgyújtja
- harmat fókuszál és felgyújta
- vonat szikrát vet és felgyújtja
- erdészeti jármű szikrát vet és felgyújtja
- valaki felelőtlenül tüzet gyújt (grillez) és otthagyja az egészet
- ez ritka, de pont a múlt héten volt: egy lakóautó balesetet szenvedett, kirepedt a gáztartály, felgyulladt és több hektár erdőt leégetett

Az otthon saját kertben grillező polgár a legritkább esetben gyújtja fel az erdőt.

De a legegyszerűbb a fűnyíróelv alapján mindent betiltani és szétvegzálni a kisembert. Kommunista diktaturákban (mint Észak-Korea és Svédország) ez bevett szokás.

A turbános erdőt-mezőt sz@rrá szemetelő, mindenhol grillező és maga után tonnányi ganét hagyó kisebbséget meg sem merik inkább szólítani, mert akkor az rasszizmus. Szeptemberben választás, már előre töltöm be a pattogatott kukoricát, ha addig be nem tiltják azt is.... :Y

(#4663) npera válasza FőDudu (#4661) üzenetére


npera
újonc

Totális grill és tűzgyújtási tilalom van az egész megyében. Ami nem kicsi.

Ki is írták svédül angolul, arabul és talán perzsa nyelven. A fontosabb dialektusok.

(#4664) npera válasza Frawly (#4656) üzenetére


npera
újonc

40k karakteres volt vagy csak egy mondat?

(#4665) FőDudu válasza npera (#4662) üzenetére


FőDudu
addikt

Remelem nikabban mentek valasztani mindannuyian, nehogy kirivoan kisebbsegnek tunjetek :)
Asszimilalodni kell, vagy vegetek....

FőDudu

(#4666) Samott válasza Jahno (#4659) üzenetére


Samott
addikt

De itt most az volt hogy az otthoni grillezestol eg az erdo. Az ego otthon nelkul ritkan fordul elo; npera jol mondja, esz nelkul tiltanak mindent.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4667) Phülöp válasza Samott (#4666) üzenetére


Phülöp
addikt

az volt, hogy tűzgyújtási tilalom van, beleértve a grillezést is
nem olyan bonyolult ez

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4668) zetor2000


zetor2000
senior tag

Itt az is szokott lenni, hogy a kertben nem lehet "szemetet" (faág, zöld hulladék, ami megszáradt) égetni. De grillezni simán lehet... Akkor mi van, ha gril előtt / után elég a nem kívánatos cucc? A közbent nem említem, annak nem feltétlen van jó íze... Szerintem ez se feltétlen normális, hogy kertben "tűzgyújtási tilalom" van, de azért grillezni lehet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4669) hobizoli válasza Phülöp (#4667) üzenetére


hobizoli
nagyúr

elektromos grill rulz :DDD

több drón kell ;P

(#4670) ncc1701 válasza Phülöp (#4667) üzenetére


ncc1701
veterán

Itthon olyankor is lehet otthon tüzet rakni egy kiépített tűzrakóban.

(#4671) BobaHWSW válasza Frawly (#4642) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Sot...

Van amikor a kerted se ontozheted meg kocsit nemmoshatsz.

De spec ez Kanadaban meg Usa egyes reszein is ez van. Itt utak mellett eleg gyakran van tabla, hogy most epp mekkora a tuzveszely. Kalifornia egett nemreg, British Columbiaban erdotuz van.

Ilyen indokok is vannal.

Gazos grillt hasznalhatsz. Nemkell faszennel sznobkodni.

(#4672) BobaHWSW válasza Samott (#4654) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Itt az otthon az erdo. Hatso telekhatar nalunk erdo. Nincs hatra mas szomszed.

Es wellington(meg ujzeland mindenhol) fa konnyuszerkezetes hazakbol all mindenhol tele faval es erdovel nehol a varos kozepen.

Szerintem jogos, hogy odafigyelnek.

Ez nem egy budapesti panelrengeteg ahol butorokon kivul semmi egheto nincs sehol

(#4673) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

De persze mondhatnam azt is, hogy minek paraznak, szigeten vagyunk. Elobb utobb ugyis vizhez er a tuz.

(#4674) Jahno válasza Samott (#4666) üzenetére


Jahno
őstag

Amúgy kinéztél már a fejedből, hogy éppen milyen a világ másik fele, ami nem beton és küzdenek az elemekkel, vagy linjeljünk 40 cikket, youtube videót és még ugyanezt mantrázod? Csomó kinti ismerősnek a terasz mellett 2 centivel már az erdő van. Bonyolult mi?

(#4675) eattila válasza zetor2000 (#4668) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha tűz van, akkor száll a meleg/forró pernye/parázs. Szárazságban, mikor tilalom van, akkor ennyitől is képes begyulladni ez/az. Nem csak erdő miatt. Van éghető száraz növény a városban is. Város szélén is. Faluban pláne.

Erre is szokott lenni. És akkor nem lehet tartlót égetni pl. Vagy szalonnát sütni nyárson az udvaron.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4676) eattila válasza hobizoli (#4669) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja :D Nálam az van :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4677) hobizoli válasza Jahno (#4674) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mindenre lehet megoldast talalni, vagy akar van is mashol

több drón kell ;P

(#4678) Jahno válasza eattila (#4675) üzenetére


Jahno
őstag

Amúgy ezzel én nem szoktam olyan ijedős lenni, vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy más a tűréshatárom, mint a családnak :-D Viszont a másik fele is érdekes, mert fotósok akartak acélgyapotos pörgetős mókát csinálni én meg rögtön úgy számoltam, hogy hab, nagyobb oltókészülék, kisebb kézi, mert mert csak. Persze lehülyéztek, mert "mi baj lenne" és sokan csinálják felhajtás nélkül, de én inkább felhajtással csinálom, mert lehet ilyen fasságok miatt lángol most a fél világ.

(#4679) eattila


eattila
csendes tag

Amúgy ha egyes gabonák rosszul vannak tárolva, képes öngyulladni. Ha szárazság van, akkor elég egy combosabb fing, és kész a baj. Autó kipuf+száraz aljnövényzet dettó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4680) eattila válasza Jahno (#4678) üzenetére


eattila
csendes tag

Én sem. De láttam már karón varnyút. Meg égettem tartlót, és kerültem majdnem bajba. Meg éreztem tűzforró gabonarakást. Meg stb. Szóval jobb félni.

Nagyszülőknél nyáron, hőségben is simán sütöttünk szalonnát anno szénakazaltól nem messze.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4681) Jahno válasza eattila (#4680) üzenetére


Jahno
őstag

Tarló az olyan, de felénk láttam gazdát rohanni körbe a traktorral a termés körül, mert valami baromarc eldobta a csikket.

(#4682) -NoVa- válasza hobizoli (#4677) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gondolom pár évtizednyi figyelmeztetési időszakban kialakult tarlótűzeset megelőzte ezt.

Mint Szungapúrban az elsőre hülyeségnek tűnő törvények. A városállamban a tömegközlekedés nagyon fontos, a metró leállása durván borítja az egész forgalmat. Pár hülye azzal játszott sokáig rendszeresen leszálláskor, hogy a biztonsági ajtó infraszenzorjára ragasztotta a rágóját, onnantól a szerelvény nem tud elindulni, amíg észre nem veszik a rágót.
Rágó betiltva, állampolgároknak tilos eladni. Aki mégis árul, mennyiségfüggően 5500-100K $ közötti pénzbüntetést és 1-2 év börtönt kockáztat. Probléma megoldva.

(#4683) eattila válasza Jahno (#4681) üzenetére


eattila
csendes tag

Errefelé volt kiégett traktor is. Szerencsére ilyen nagy tűz nem jellemző.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4684) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Juhujjj de hasiiit az android9.

Miert kell mindig a tab managelest feje tetejere forditani...

(#4685) Samott válasza Jahno (#4674) üzenetére


Samott
addikt

Mi van, kotozkodos hangulatban vagy? :) Egy kerti faszenes grill tovabbra se gyujtja fel az erdot. Az egy fem lavor, teljesen lezarhato. Ahogy npera is irta ez eszetlen tulreagalas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4686) Samott válasza -NoVa- (#4682) üzenetére


Samott
addikt

Az a szingapuri torveny nem csak elsore tunik hulyesegnek. Kismillio mas dologgal is le lehet ragasztani azt az erzekelot, az is be van tiltva? Ezzel az erovel itthon meg a fakockakat kellene betlitani, mert Tarlos szerint azzal blokkoltak az M3-as ruszki metroinak az ajtajat. A biciklisek meg atmennek a piroson, a biciklit is betiltjuk? Es akkor a késekrol meg nem is beszeltunk... :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4687) FőDudu válasza Samott (#4686) üzenetére


FőDudu
addikt

Londonban tudtom szerint a kesek es ollok magadnal tartasa (utcan) buncselekmeny.
Sogorom meselte, hogy valami idiota damil szalakat feszitett ki a jardan, aztan a nyilatkozo anyuka szerint nem torvenyes a levagasuk mivel nem vihet szuro/vagoeszkozt magaval.

Ez mar annyira hihetetlen, hogy utana is neztem.

[link]

https://www.dailywire.com/news/29179/londons-mayor-declares-intense-new-knife-control-emily-zanotti

Zsebkes lehet, semmi mas nem.

A masik okos a hegyes keseket akarja meg otthon is tiltani.

FőDudu

(#4688) Jahno válasza Samott (#4685) üzenetére


Jahno
őstag

Kötözködős hangulatban vagy? Kipróbáljuk?

(#4689) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

én a cicit szeretem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4690) Frawly válasza FőDudu (#4687) üzenetére


Frawly
veterán

OIlót nem látom benne. Bicska engedélyezve van, azt írja a linken. Magyarországon csak kétféle kés van tiltva, hogy nálad legyen utcán, nyilvános helyen, a 8 cm-es pengehosszt meghaladó hosszúságú, és a rugós kés. Ami ebbe nem tartozik, azt hordhatod. Olló sincs tiltva. A lényeg, hogy azért tiltják, mert a felsoroltakat lehet fegyvernek használni, és nincs rá oka valakinek, hogy nem fegyvercélzattal hordja. Tipikusan ez a fajta szabályozás a „brazilok” ellen készült, azok voltak régen rászokva, hogy késekkel felfegyverkezve jártak bandázni. Illetve most is járnak szerintem, csak akkor lesznek gondban, ha rendőr gyűjti be őket, és megtalálják náluk a bökőket, akkor mást hiába nem tudnak rájuk verni, a késeket igen.

(#4691) npera


npera
újonc

Svédországban nagyon sok erdő van. A városokon belül is nagyon sok zöld terület vagy akár erdő is van. Sok ház az erdő közvetlen közelében áll. A mi lakásunk ablaka alatt is erdő van már, gyakran van nyúl vagy róka vagy őzike pár méterre az ablaktól.

Most már kábé fehérre égett a fű, az erdők teljesen kiszáradtak. A gazdák kényszervágják az állatokat. Több kommünben vízfegyelem van, tilos öntözni a növényeket a kertben, még a muskátlidat sem öntözheted. A kocsimosás már régóta tilos, de most még a saját kertedben sem öntözhetsz olyan alacsony a legtöbb kommünben a víztárolók szintje.

Ilyenkor elég egy zsarátnok. Hiába van egy fedeles Weber grilled, hiába gyújtod be mondjuk elektromosan. Hiába teszed rá a fedőt szinte állandóan, mert egy szikra elég és ég minden.

Ha egy felelősen gondolkodó grillező a saját kertjében is tud erdőtüzet indítani, akkor most gondoljunk arra, hogy pár emberszabású neandervölgyi felszerelkezve pár egyszer használatos grillel kimegy egy erdőbe, begyújtja a grilleket, grillez, szétdobál pár köbméter szemetet, aztán otthagy mindent mintha mise történt volna. (hívják bárhogy is a miséjüket)

Szóval nem egy rocket science, hogy totális tűzgyújtási tilalom az eredmény és ez még a magánterületre is kiterjed.

(#4692) npera válasza Frawly (#4690) üzenetére


npera
újonc

Akkor a 13"-os macsettám teljesen oké.

(#4693) Frawly válasza npera (#4691) üzenetére


Frawly
veterán

Azért ez durva. Főleg svédeknél, ami azért egy északi fekvésű, hűvös ország nyáron is. Igaz Anglia is, szintén sok erdővel, és mégis több hete errefelé szokatlan kánikula van, de itt nem olyan rossz a helyzet, nincsen se szárazság, se kiégett fű, se erdőtűz, lehet kertben grillezni, locsolni, autót mosni. Azt még megértem, hogy mediterrán övezetben, meg az ausztráloknál előfordulhat ilyen, de hogy ennyire északon?

(#4694) -NoVa- válasza Frawly (#4693) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kissé elszaporodott és elkényelmesedett az emberiség. Aztán a mezőgazdaságtól a mindenfélegyártáson át egy csomó ipar szívja fel a vizet, eléggé határon billeg a fogyasztásunk sokfelé.

(#4695) npera válasza Frawly (#4693) üzenetére


npera
újonc

Nyáron azért Svédországban is van meleg, még Északon is. Annyi a különbség, hogy a nyár későn kezdődik és korán végződik. És esetleg közben le sem megy a Nap, ha eléggé magasan vagy a térképben. De meleg még lehet.

A mostani nyár abban extrém, hogy hosszú ideig volt egybefüggő szárazság és a normálisnál jóval melegebb. Az nem ritka, hogy 30 fok van Nyugat-Svédországban mondjuk. Sok nyáron volt 30+ fokos hőmérséklet. De az átlag inkább 20 fok körül szokott lenni, és gyakran esik. Az alap nyugat-svédországi időjárás ugyanis inkább esőre alapul kis szünetekkel az esőben (erre van külön szavuk). Tehát többnyire van valami csapadék, aztán amikor éppen nem esik, akkor mindenki kint tobzódik a napsütésben fagyival a kézben.

De nem ritka az olyan nyár, hogy polárfelső és valami félhosszú bermuda a legjobb viselet és soha nem távolodsz el 10 méternyire a GoreTex kabátodtól sem.

Ahogy Kent is megénekelte a Kungen Är Död című számukban

Gore-Tex mot regnet
Fleece mot kall snö

Vagyis Gore-Tex az eső ellen
Polár a hideg hó ellen

És hogy erre is rákontrázzak. Voltunk nyaralni még a gyerekek előtt Balatonfüreden úgy, hogy majdnem befagyott a seggünk. Polár kellett a kabát alá, gyakorlatilag svéd hűvös nyár fogadott bennünket. Ennek annyi előnye volt, hogy amikor kimentünk a strandra esőben, akkor csak mi voltunk a vízben, miénk volt az egész világ. Mivel nyár van, ezért mi strandolunk, legfeljebb közben esik egy kis víz az égből....

(#4696) #09908736


#09908736
törölt tag

Éjjel végre esett. Akkorát dörgött, hogy fel is ébredtem, ami annyira nem esett jól, de legalább kicsit lehűl a levegő, 2 hete 30 felett van a napi maximum, már alig éltünk.
És gázos grillünk van. :D

(#4697) #09908736 válasza npera (#4695) üzenetére


#09908736
törölt tag

Svédországban élő ismerősünk mondta, mikor a gyereküknek focimeccse volt, mi meg azt gondoltuk, hogy az ömlő eső miatt nem fognak játszani és késve érkeztünk, hogy ha arra várnának, hogy ne essen, akkor sosem fociznának. Nincs rossz idő, csak kevés ruha.

(#4698) npera válasza #09908736 (#4697) üzenetére


npera
újonc

Pontosan. Az oviban is kizavarják őket játszani, hiába esik. Kell legyen gumicsizma és esőruha, aztán gyí.
Van szárítószoba, ode berakják a cuccokat, aztán a következő kimenésre megszárad.

Ma 33 fok lesz, extra meleg napnap nézünk elébe. Holnap viszont csak 24.

(#4699) Phülöp válasza #09908736 (#4697) üzenetére


Phülöp
addikt

Eindhovenben egy focipálya mellett laktunk, rendszeresen láttam az erkélyről, hogy 10-12 éves forma gyerekeknek edzést tartanak az esőben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4700) Jahno válasza Samott (#4686) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdés leragasztják-e vagy csak ez tűnt jó poénnak és mostantól nem rágják a szigszalagot egy alkalmas automata ajtóra várva? Svédeknél is lehet valaki értelmes, de ha így lehet minimalizálni a dolgokat, akkor ez van és a teraszról sem veri le a mosómedve agázis grill maradékait.

A kiskapuk úgyis megmaradtak, akik csak sétálgatnak vele az erdőben, de istenbiz nem akarták begyújtani, csak úgy ott van és nézegették, mert jajj.

https://www.youtube.com/watch?v=kiJyJQ2aHz8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.