Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) FőDudu válasza BobaHWSW (#3196) üzenetére


FőDudu
addikt

Legujabb bombi navigaciojaban a 2 eve epult alagut (autopalyan) nem letezik. Faszaul megy a semmibe a puszta kozepen :)

Nem tudom milyen frissitessel dolgoznak.

FőDudu

(#3202) FőDudu válasza JonesC (#3198) üzenetére


FőDudu
addikt

Ameddig nem rakjak tele flash-es akkuzabalo szarokkal addig en is ugy gondolom nem fogom kigyakni oket. 2 reklamot blockolt ki eddig.

Ha megindul az index.hu szeru 'reklam hadjarat' (8-10 bugyuta reklam), akkor mennek a levesbe.

(szerk: ujraraktam a gepemet, most minden szart angolosit... (szart is kijavitja start-ra). Kell meg par ora mire bekonfigolom ujra. Nem akarom visszarakni az osszes eddigi dolgot a mentesbol.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3203) FőDudu


FőDudu
addikt

Holdjaro crocs valakinek? Potom 850 USD.

Amugy minden helyzetben jol jon a crocs. Nem rohad bele a labam, tengerben sem esik le (es ha leesne sem sullyed el), es eselye sincs a koveknek hogy ugy nyomjak a talpamat ahogy egy tengeri cipoben. Pedig tengeri cipobol az olcsotol a buvaroknak tervezett verzioig mar eleg sokat probaltam. Nem az en sulyomra tervezik oket.

FőDudu

(#3204) Gabibácsi válasza FőDudu (#3200) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ervénytelen cím. Lehet valami régióizé

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3205) FőDudu válasza Gabibácsi (#3204) üzenetére


FőDudu
addikt

Weben?
Nyisd meg egy normalis gepen, nem telefonon.

Amugy meg ipaden is van.
[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=690IMG_0070.png][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/07/15/690IMG_0070.png[/URL]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3206) FőDudu válasza FőDudu (#3205) üzenetére


FőDudu
addikt

Telepites utan ki kell valasztani es letolteni a kivan orszagok terkepeit.
Azutan lehet offline navigalni (van egy offline kapcsolo is valahol).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3207) Gabibácsi válasza FőDudu (#3205) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ipadon vagyok. De köszi, tényleg mindegy. Van wazze meg gmaps

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#3208) npera válasza BobaHWSW (#3196) üzenetére


npera
újonc

A vertikálisból ki tudsz vágni egy letterboxot értelmesen mozgatva fel-le a kontent érdekében. Ha már úgyis 8K-ban vesznek fel a modern mobilok, akkor marad még felbontás.... :C

(#3209) npera válasza JonesC (#3198) üzenetére


npera
újonc

Én minden reklámot hagyok futni, csak éppen nem nézem meg őket. Teljesen immunis vagyok reklámokra, mintha ott sem lenne. Van az agyamban filter.

(#3210) npera válasza FőDudu (#3203) üzenetére


npera
újonc

Ez full műanyag belül, nem? Én inkább a természetesebb anyagokból készült papucsokban/szandálokban hiszek.

A videóban látható spártai kirohanóm például igen kényelmes és nem is műanyag.

Egy helyi ismerősöm egy időben magassarkú sárga gumicsizmát akart.... :Y

(#3211) JonesC válasza FőDudu (#3202) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ja, ha azt én se szoktam tűrni, hogy több mint fél képernyőt televerjen össze vissza rohangáló, mindent kitakaró szarokkal. Amíg elférnek egy-két szolíd bannerben, addig maradhatnak.

(#3212) FőDudu válasza npera (#3210) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet kapni bor betettel is. Van millio fajta. A lenyeg a minimalis suly, uszik a vizen.
A talpa vagy 2 centi vastag (muanyag hab lehet), de amugy egybe van ontve az egesz.

Strapabiro, van egy amit mar vagy 2-3 eve nyuzok. Es nem lakasban, azt viszem kutyat setaltatni, fuvet nyirni, stb. Ha vege, akkor siman ki lehet slagolni. Viszont nem megy bele a kavics, nem lesz tele porral (a vastag talp miatt nem ugy merul ahogy sima papucsok). Koveknek eselye sincs megnyomni a talpamat - ved a 2-3 cm vastagsag.

Tele van szellozesi lehetoseggel - nekem egy normal papucs vagy saru eseten jobban bepalik a labam mint ebben. A labszag nem csal :)

A labfeje szelesebb, nem szorul ra az ember labara mint egy szukebb cipo.
Ha nem lenne ilyen ronda, meg munkaba is ilyenben jarnek :)

Gyakorlatilag elpusztithatatlan. Sok ev alatt az egyik pantjat tudtam elszakitani - mas baja nincs.
Pant azert kell, hogy pl. tengerben ne csusszon le a labadrol. Ekkor az amugy felhajtott pantot hatra allitva a sarkat fogja es a lab nem tud kicsuszni. A pant egy patenttel leveheto.

Nem Crocs reklamnak szantam, de jelenleg ennel nem ismerek kenyelmesebb nyari papucsot.

FőDudu

(#3213) Grillo válasza FőDudu (#3212) üzenetére


Grillo
senior tag

Gyerekeknek van nálunk, szeretik.

Én főnemvenném. :DDD

(#3214) FőDudu


FőDudu
addikt

Na megyek uszok egyet a VB donto elott.
Szigoruan Crocs papucsban.

FőDudu

(#3215) FőDudu válasza Grillo (#3213) üzenetére


FőDudu
addikt

En is igy voltam vele amig ki nem probaltam. Nincs ennel kenyelmesebb nyari viselet. :)

FőDudu

(#3216) npera válasza FőDudu (#3212) üzenetére


npera
újonc

Ismerem a koncepciót. Itt a "Foppatofflor" a neve egy hokibajnok kedvenc viseletére célozva. Arról megoszlanak a vélemények, hogy mennyire egészséges hordani. Okozhat problémát attól függően, hogy mennyire kell megtámasztani a bokát.

Egy székely jóember ilyet hord az irodában, olyan lábszaga van, hogy meg lehet pusztulni tőle. Szerencsére az iroda másik sarkában ül. Lehet, hogy ő jobban ízzad benne. Gondolom ez is egyénenként eltérő.

Nekem az irodai viseletem inkább ilyesmi:

Ha leülök az asztalhoz, akkor leveszem és az íróasztal keresztmerevítőjén balanszírozom a talpamat. Jó vérkeringés serkentő.

(#3217) Vodike válasza FőDudu (#3215) üzenetére


Vodike
tag

Ez igy van. Imadom en is, legjobb!

exTiga

(#3218) Phülöp válasza Vodike (#3217) üzenetére


Phülöp
addikt

fene tudja, én lábamra nem venném, gusztustalan

főleg estére, amikorra lerakódik a műanyagra a kosz az ember lábáról

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3219) Vodike válasza Phülöp (#3218) üzenetére


Vodike
tag

Na olyankor kell lecsapatni vizsugarral. Aztan 2 perc es megszarad.

exTiga

(#3220) Sipi-


Sipi-
tag

Ugye M3(pótló) - M4 átszállásnál sem kell új jegyet érvényesíteni, ugyanúgy, mint ahogy a Deáknál a metróátszállásnál?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3221) Grillo válasza Sipi- (#3220) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem, mehetsz végig.

(#3222) Sipi- válasza Grillo (#3221) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3223) FőDudu


FőDudu
addikt

Nos flash:

gondoltam elinditom az egyik VM-et a gepemen.
MBP majdnem csontra fagyott. Nezem mi lehet a gaz - nincs eleg memoria.
Ilyen meg sosem volt, 16GB eleg sok dologra eleg.
Safari 5GB folott evett. Erre pont jol jott az iStat menus.

Gyanus volt, mert csak Gmail es Tunein Radio volt megnyitva a Safariban.
1 napos oprendszer, clean install, semmi nem volt visszatoltve a mentesbol.

Nosza lessuk meg mi zabal ennyit. Tunein bezar, ujraindit, detto.
Gmail nem eszik ennyit - Chrome-ban ott a ceges megnyitva, 1 giga alatt megall.
Akkor menjunk tovabb. Lastpass, Adblock Plus letilt, ujraindit, detto.

Vegso lepeskent flash letiltasra kerult a Gmail es egyeb oldalaknal (Safariban site alapu a flash engedelyezese). Restart. 900MB memoria.

Nem tudom a Gmail miert hasznal annyi memoriat ha a flash engedelyezve van.
4GB egy oldal eseten egy kicsit tulzas.

Lehet lekapom a Safari alol aztan marad a Chrome a flash-t hasznalo oldalaknak.

FőDudu

(#3224) FőDudu válasza FőDudu (#3223) üzenetére


FőDudu
addikt

Bujdy: hetvegen ne gyere erre. A sor vege kb. Koperben all, laza 2 oras sor. Radio is bemondta, nem csak tippelek. Az emberek beszelgetnek az autok mellett - szembe haladva nagyon latvanyos az 5-10km-es sor.
31 fokban fasza.

Szerencsere en tudom az utat oda es vissza is a kertek alatt es kornyezo falvakon at - a hatarra meg veletlenul sem megyek ilyenkor (oda is van rovidebb ut termeszetesen) :)

Nem tudom Horvatokon at merre van a legjobb ut Isztriara. A Gruskovlje-Macelj atkelo valahol Maribor/Ptuj kornyeken meg sokkal rosszabb a radiot hallgatva (minden alkalommal az a leggazabb).

En meg mindig azt mondom, hogy erre a legjobb: BP-Koper 5-5.5 ora, csak nem hetvegen kell jonni. Vagy ejjel ideerni. A Rijeka-Opatija-Pazin utvonal az nagyon nem nyero.

FőDudu

(#3225) FőDudu válasza npera (#3216) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha van barmilyen meetingem akkor en is feloltozok oltonybe, nyakkendobe.
Felhuzok egy jo Bata vagy Geox cipot.

Ha viszont semmi nincs, akkor vaszon rovidgatya, sport cipo, ing.

Uj kollegak parszor mar vendegnek neztek, mivel nem igazan szallodas a kinezetem igy - de nem zavar.
Senkit nem zavar, ha gaz lenne szolnanak.

FőDudu

(#3226) FőDudu válasza Phülöp (#3218) üzenetére


FőDudu
addikt

Legjobbabb :)
Locsolom a paradicsomot, lecsapatom a labszaramat papucsostol.
Ugyanez funyirasnal.

Asszony mar par bor papucsot kinyuvasztott amikor kint maradt ejszakara az esoben, aztan megsutotte a nap, megkemenyedett, stb. Ennek az atomhaboru sem arthat.

FőDudu

(#3227) Phülöp válasza FőDudu (#3226) üzenetére


Phülöp
addikt

itt a városban aránylag ritkán kell kerti munkát végezni

atomháború meg úgyse erre lesz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3228) FőDudu válasza Phülöp (#3227) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kerti munka csak egy magasagyas.
Jol jon a sajat paradicsom. Ma is kell majd az angus burgerbe.
Sosem probaltam meg angusbol - kiderul mennyiben mas.
Ettem mar angust, de meg sosem sutottem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3229) FőDudu válasza FőDudu (#3228) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezutan is ilyet veszek :)
Nem tudom eddig miert nem probaltam.

Siman megsutve (serpenyoben) , csaszar zsomleben talalva, alul kis csilis majonez, rajta fustolt Scamorza sajt - paradicsomot meg melle ettem :)

Szerk: johet a VB donto. Azt mondjak a horvatonak jo eselyuk van - meglatjuk.

Az tuti, hogy durva unneples lesz ha ok nyernek - a horvat autosok annyira fanatikusok, hogy sok szembe jovo auton le volt matricazva a tukorhaz a nemzeti szinekre.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3230) Grillo válasza FőDudu (#3229) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, ha lenne itthon mit, akkor most begyújtanám a grillt.
Na majd valamikor hétközben itthon akarok lenni, aztán akkor csapatok valamit.

Hétvégén nem fogok ráérni, muszáj lakodalomba menni....

(#3231) FőDudu válasza Grillo (#3230) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem dugig a melyhuto. Grillkolbasz, pacolt tarja, ilyen is van meg.
Van hogy megvesszuk, aztan nem ugy jon ki a lepes. Lejarat elott par nappal lefagyasztjuk aztan kesobb is jo az meg. Hamburger husnak nem art a fagyasztas.

FőDudu

(#3232) npera


npera
újonc

17 kg a bőrönd, akkor 3 kg-al a határ alatt vagyok. Fotóstáska be van súvasztva a hátizsákomba. Lesz benne 19 mm Sigma, 25 mm Panaszkodik, 50 mm Szuper Tákolmány, valamint kitobi. Ezzel már csak el tudok szüttyögni.

Nokia E51 fel van töltve, hozok Kindlét olvasni a repülőn.

Csavarós rakéták (élet vize) is bekészítve. Anyósoméknak viszek valami északi bodzapálinkát, szerintem az is durva lehet. Akkor nem lehet mondani, hogy nem egzotikus. Mert az. Még valami skandináv zászló is van rajta.

(#3233) npera válasza FőDudu (#3231) üzenetére


npera
újonc

Én most fehérre ettem a hűtőt. Vagyis kezd nagyon üres lenni. Ma egy hónapja, hogy remeteként élek itthon. Eléggé ki tudtam centizni a dolgokat. Utolsó pár napban már kenyeret sem vettem, mivel a jó kis knäckebröd kenyeret ettem már csak, ami eleve száraz, tehát még jobban nem tud kiszáradni.

(#3234) JonesC válasza FőDudu (#3228) üzenetére


JonesC
csendes tag

Zing-ben rendszeresen azt tolom. Mondjuk a wagyu-s nekem jobban bejött, de az angus is király.

(#3235) zetor2000 válasza FőDudu (#3229) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a saját, 100% hazai...
[L:http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=885IMG_20180624_115314.jpg]burger[/L]

Saját buci, saját keverésű husi. Saját hagymalekvár, a zöldek meg a sajt bolti. Ha van kedvem, a majonéz is hazai. A recept nem saját, csak én csinálgatom meg, ha van rá indíttatás.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3236) Samott


Samott
addikt

#erdekes videok

Who Is America? (2018) - Sacha Baron Cohen (Ali G, Borat) most eppen izraeli exkatonaket sz.patja az amcsikat. Fel nem foghatom hogy mentek bele ezekbe a dolgokba, hogy nem szolal meg a fejeben a csengo hogy engem most itt szivatnak, hogy jobb lenne hallgatni mert felhasznalhatjak ellenem ami elhangzik. Ertem en hogy hulyek, de ennyire?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3237) FőDudu válasza zetor2000 (#3235) üzenetére


FőDudu
addikt

Bucit sutni meg sosem probaltunk. Annyira jo minden mentes bucikat lehet az olaszoknal kapni amit nem nagyon tudnank uberelni. Raadasul eltarthato vagy 3 hetig (tartositoszer nelkul).Igy legtobbszor abbol csinaljuk.

Most, hogy tobb mint 2 hete egyedul vagyok itthon mert meghalt az aposom, es a temetes intezese is hetekbe telik, igy temetes a halal utan jo ha 4-6 hettel lesz (es nem kesobb), nem volt kedvem vasarolni menni. Gyerek es a nejem intezik az anyossal amit ilyenkor lehet. Uritem a hutot ahogy npera is. Sajnos nekunk dupla hutonk van - szerintem 4 fo meg elelne 1 hetig ha csak onnan kajalna. Eselyem sincs kienni.

Abbol dolgoztam amit a hutoben talatam. Zsomle es sajt volt itthon :)
A csilis majonezt pedig nehez uberelni... Minden hushoz tokeletes.

Annyira nem vagyunk kifinomultak kaja ugyileg, hogy megprobaljuk magunk kesziteni az ilyesmit.
Amig a megvasarolt hambihus es pacolt husok kielegitik az igenyeinket, addig veszodjon vele aki raer :)
Ne a szokasos gongyolt berliner meg hasonlo marhasagokra gondolj - szepen marinalt vagy fuszeres pacban erlelt husokrol van szo (tarja/karaj/csirke/vekony kolbasz), netan angus vagy egyeb jo minosegu hus pogacsa. Erre azert eleg eros a pleskavica/csevapcsicsa miatt a huspogacsa minosegi kovetelmeny.

Egyszer voltam szerb kollegano szulinapjan - nos ott az apja kezzel keverte a husokat.
Az azert magasra tette a lecet. Eletemben nem ettem olyan jo sulteket.

FőDudu

(#3238) JonesC válasza FőDudu (#3237) üzenetére


JonesC
csendes tag

Lapockát szoktam daráltatni duplán, sót meg borsot teszünk bele, és isteni finom.

(#3239) FőDudu válasza JonesC (#3238) üzenetére


FőDudu
addikt

... nem ertek hozza, de valoszinuleg mar a daralas szemcse merete sem egyforma.
Daralthus az kb szarra van daralva - hamburger pogacsaban meg szep 'szemcses' a hus allaga.
Nem hiszem, hogy ugyanazon a rostan keszul.

Sok mulik az alapanyagon.
Lapockabol legutobb olyan porkoltet foztunk a szomszednak, hogy azota is emlegetik.
Igaz az francia marhabol volt - olaszoknal foleg olyan van. Nem mintha bannank.

Meg jo, hogy vettunk 13 literes bogracsot - mindenki elvezte a fozest. De foleg a gyerekek, imadnak tuzelni.

FőDudu

(#3240) JonesC


JonesC
csendes tag

Én szeretem, ha szép simára van darálva. Kis faggyúval kétszer át van darálva.

(#3241) zetor2000 válasza FőDudu (#3239) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, ha van buci, akkor az okés. Errefelé a Lidl-Aldi-Spar szentháromság van, kis kitérővel Penny/CBA/Tesco/Auchan, de ott nincs ilyen fasza buci. Ráadásul nem nagy ördöngősség elkészíteni, és tudod, mi van benne. Persze lisztes, szóval aki arra érzékeny, annak nem ajánlott / más fajtából kell csinálni.
A hűtőről... Nekem nem dupla ajtós van, hanem 90es :-) Van akkora a belmérete, mint egy 2ajtósnak, csak az elosztása más, mert kisebb a fagyó. Ebből is elélne egy éhező afrikai család 1 hónapig... A börgerhez a húst a hentesnél vettem, de én daráltam le. Van ilyen mindenegybe konyhagép, ha meg már van, miért ne használjam. Sajna grill itt a másodikon annyira nem szerencsés, meg nincs sose annyi, hogy az éhező szomszédoknak is jusson :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3242) FőDudu válasza zetor2000 (#3241) üzenetére


FőDudu
addikt

Pesti lakasban volt olyan szeles hutom. Jo dolog, bar nem volt jelentosen nagyobb a normalnal.
Azt hiszem LG volt, felul a fagyaszto alul meg normal huto.

A mostani Samsung, tan 10 ev garival. Igazabol a vizadagolojat szeretem nagyon, nem kell palackos vizzel szorakozni, mert az adagolojaba belefer kb. 5 liter. Az naponta elfogy nyaron - mindenki imadja a hideg vizet.
A normal huto reszet 7 foktol 1 fokig lehet szabalyozni - van nyaralas uzemmod is, de azt nem tudom mit takar.
A kihuzhato uveg polcok is jok - nem kell a melyere nyulni es kutakodni, kihuzom es konnyu pakolni is.

Sokat gondolkoztam ballonos vizen - cegtol hozhattam volna. De ugy vettem eszre az nem hut elegge.
Szoktunk inni 2-3 kollegaval egymas utan, az utolsoe mar nem tul hideg. Nem tudom mekkora a belso tartalya amit egyszerre elohut. Ezt meg este feltoltjuk es masnap kiisszuk :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#3243) Sipi-


Sipi-
tag

Citroen-hez van olyan, mint Opelhez a Csergő? Tehát mindenféle alkatrész, a legutolsó műanyag apróságig kapható, ha másnem pár nap alatt rendelésre.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#3244) Frawly


Frawly
veterán

Megírom a fejleményeket a múltkor említett, YT-n kint lévő MIT-s videóelőadások letiltásával, ami még amerikai proxyval sem ment. Azóta kiderült, hogy csak technikai gikszer áll a háttérben, nem jogvédés. Azért ez állati gáz, hogy egy Google méretű és professzionalitású szervezet ekkorát hibázik. Lehet egy alkalmazott szabadult rá egy túl greedy regexp-pel. Ilyet max. egy garázs Bt.-nek néznék el.

[ Szerkesztve ]

(#3245) -NoVa- válasza Frawly (#3244) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Googlenél is vannak újoncok. Meg emberek. Még hibáznak is, csak a jobb cégek ilyenkor nem az embert hibáztatják, hanem a belső protokollokon javítanak, hogy legközelebb egy ilyen hiba ne jusson el élesbe.

Hasonló csak durvább ilyen volt 2-3 éve amikor az Amazonnál egy újonc pár órára leverte az USA régióban a teljes S3-at egy rossz load balancer configgal. Ott sem lett a srác szemszögéből ebből ügy, csak a review lépések száma nőtt.

(#3246) Grillo válasza Sipi- (#3243) üzenetére


Grillo
senior tag

(#3247) #09908736 válasza FőDudu (#3203) üzenetére


#09908736
törölt tag

Csöppet magas lennék egy ilyenben...

(#3248) qnadam


qnadam
veterán

:wub: 34e km, és elég csinos :)
nyilván nem fogom megvenni, de azért vagány.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3249) ncc1701 válasza qnadam (#3248) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez már perverzió.

(#3250) qnadam válasza ncc1701 (#3249) üzenetére


qnadam
veterán

kinek is van egy nagyon kevés km-es astrája lezsírozva a garázsban? ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.