Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76559) Z10N válasza King Unique (#76558) üzenetére


Z10N
veterán

Szoftveres levalasztas vagy kikapcsolas utan kihuzas. Elotte a letoltes leallitva.

"ellenben több Windows alatt, több felhasználói fiókkal van használva az NTFS fájlrendszer külső HDD, akkor még a jogosultságokkal is lehet gond."
Igen, de ilyenrol meg nem hallottam. Ettol miert tunnek el vagy valnak korrupta? Win7-nel sose volt ilyen gond.

"Az rendben van, szükség esetén a fájlok / mappák saját tulajdonba vétele megtörtént?"
Nem, miert kellett volna? Csak most kezdett el jogosultsagot kerni allandoan, pedig most ilyen utat jart be. HTPC win10 letoltes, majd atvittem a laptopra win10 (itt minden normalisan latszik), viszont a desktopon nem.

"Rejtett elemek mutatása be van kapcsolva a fájlkezelőben"
Mindig, de ezt sem ertem mi koze hozza. Nincs rejtett file es nem is csinalt. Kiveve amikor atrakta a Found000 mappaba korruptan, amit a vegen ujra kellett tolteni.

"külső fájlkezelő sem jeleníti meg a kötet tartalmát?"
Csak tcmd-t hasznalok win alatt es nem jeleniti meg.

"USB-n a csatlakozás megfelelő, a kábel nem hibás?"
Mint kesobb irtam, nem.

"A fájlrendszer (CHKDSK) és a külső meghajtó állapota (HDS) rendben van?"
Detto irtam kesobb, igen-igen.

"Bár a CHKDSK futtatása bizonyos esetekben tud gondot is okozni (rombolni), szóval csak óvatosan a használatával!"
Ezt vettem eszre. Valamikor tobb menetben lehetett csak visszahozni a fileokat (3-4 futtatas).

"Egyébként számtalan ilyen USB-s tárolóeszközt használok többek között Windows 10-zel is és nincs velük különösebb gondolom az utóbbi rendszernél sem."
Pendriveoknal nincs hiba es csak a frissen toltott fileokat barmolja el, amik mas rendszer alatt jottek letre. Amiket ez ezen a rendszeren hozok letre azokkal nincs baj.

"Max. NTFS fájlrendszernél a jogosultságokat kell szükség esetén átállítanom, meg a szoftveres leválasztáshoz használom az USR-t részben emiatt is."
Mint mondtam javareszt a hiba ugy (is) jelenzkezik, amikor leallitom a letoltest, majd a rendszert is. De ezt au USR-t kiprobalom. Amugy sosem szoktam ugy levalasztani amikor hasznalatban van. Nagyon figyelek az adathordzok epsegere.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.