Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70081) King Unique válasza movax (#70078) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ez a csak a játékok miatt kell Windows dolog sem pont úgy van, mert azért korántsem mindenki hardcore gamer. Illetve a megszokás, a szoftveres támogatottság (nem csak játék) stb. is sokat számít és emiatt is okkal ragaszkodnak sokan ehhez a platformhoz. A Mint valóban jó rendszer, én is használom. De amúgy frissíteni nyilván ott is szokás, illetve pro / kontra előfordulhat más platformok rendszereinél is.

(#70082) King Unique válasza jokeph (#70079) üzenetére


King Unique
titán

Vannak ilyen esetek és userek. Más pl arra esküszik, hogy ő aztán soha életében nem használt semmilyen beépített / külső AV-t és állítólag mégsem volt gond, állítólag. Viszont attól még nem ez lesz a mindenki számára javasolt használat és a követendő példa. Ahogyan a frissítések letiltása sem... :N

Meg azért a biztonsági frissítéseket sem véletlenül adják ki az OS lyukainak befoltozásához. Ahogyan a rendszerben bizonyos bugokat is leginkább csak maga a szoftver készítője (MS) tud javítani pl. egy összesítő frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#70083) jokeph válasza King Unique (#70082) üzenetére


jokeph
nagyúr

Természetesen nem is biztatok senkit, hogy letiltsa a win updatet. Pusztán a tapasztalatimat írtam le. :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70084) Syl válasza ignisz (#70070) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos igen. A héten kétszer szórakozott velem a desktop gépem. Egyszer bekapcsolás, bejelentkezés után kb 1 perccel minden elsötétült. Egyszer meg csak úgy, munka közben restartolt.
Event Log szerint "az előző leállás váratlan volt" :(((
A movax által linkelt automata restart ki van kapcsolva.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70085) ignisz válasza Syl (#70084) üzenetére


ignisz
senior tag

Akkor lehet valami bug ez. Reméljük, hogy javítják majd.

(#70086) Syl válasza ignisz (#70085) üzenetére


Syl
nagyúr

Remélem, hogy szoftveres gond. Nagyon nem hiányzik egy alaplap és/vagy tápcsere. Ráadásul alaplapnál ugrik az OEM win is...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70087) Zoz válasza Syl (#70086) üzenetére


Zoz
őstag

"Ráadásul alaplapnál ugrik az OEM win is..."
a) ha Microsoft fiókkal használod: A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után
b) ha "hagyományosan" használod:
b/1) ha mázlid van simán beaktiválja magát
b/2) automatikusan nem aktivál, telefonos aktiválást választod, ott megkérdezi a rendszer, hogy hány gépen használod, megadod, hogy 1. Elfogadja, beírod a kapott kódot, aktiválás kész.
b/3) nem fogadja el a rendszer, ügyfélszolgálatoshoz kapcsol, elmondod, hogy elromlott az alaplap, ki kellett cserélni, kapsz kódot, beírod, aktiválás kész.

(#70088) Syl válasza Zoz (#70087) üzenetére


Syl
nagyúr

Ismerem az eljárást, köszönöm. De ez jogilag akkor sem 100-as történet, szerintem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70089) quailstorm válasza movax (#70077) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Túléltem egy restore-ral, de pár órám ráment, meg arra is hogy megcsináljam ami a restore után volt...
Egyelőre hagytam a fenébe az update cleanupot (pedig 4GB).

(#70090) CirrMee válasza Syl (#70088) üzenetére


CirrMee
addikt

Onnantól kezdve, hogy megcsinálják saját maguk, jogilag 100 -as. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#70091) Syl válasza CirrMee (#70090) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha arra kerül a sor, kipróbálom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70092) #27216896 válasza HartgeH3-2.8 (#70074) üzenetére


#27216896
törölt tag

Nekem is jogtiszta (ez egy gyári Fujitsu, biosból vagy mi a fenéből aktiválta magát) és automata update, de mégis vannak gondok... :(((

(#70093) Kokenya


Kokenya
csendes tag

Nagyon kellene egy kis help! Telepítettem a k*rva iobit programjait egy pár napja, lefuttattam driver updateket, defraget, viszont ennyi kellett a gépnek, mert kilőtte a wifi drivert, vagy valamit elállított... Megjeleníti a hálózatokat, tudok is csatlakozni, viszont azt írja ki, hogy "Nincs internet (biztonságos)" és mellé azt az ikont jelzi a tálcán, ami azt jelzi, hogy van elérhető hálózat. Google lehetséges megoldásait mind kipróbáltam, semmi sem segített rendszer visszaállítás megvolt, de most minden alkalommal egy underscore villog, míg újra nem indítom a gépet. Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném

(#70094) hape60


hape60
aktív tag

Még mindig a 99%... nem boldogultam a 1709 új frissítéssel, újra húztam a gépet. Clean install, fel akarja rakni az új frissítéseket, a nagy összegző frissítésnél 99%-on megáll...! Az update hibakeresőt lefuttattam, újraindítást hiányol. A gépet kb 2 órája újraindítottam, azóta "a Windows előkészítése, ne kapcsolja ki a képernyőt" felirat , forgó gyöngyökkel. A proci gondolom dolgozik, mint az állat, mert a hűtőventije maximumon pörög. (Normális esetben a hangját sem hallottam.)
Mi a fenét csináljak még??? :F :F :F

(#70095) Sub-ZeRo válasza hape60 (#70094) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szedjél le olyan iso-t, amiben a 1709 már benne van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70096) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A androidon telefonon használom a különböző nyelvoktató appokhoz a Google hangalapú gépelést.
Windows 10 Home 64 bit x64 magyar nyelvű van. 10 is tudja ugyanezt?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#70097) hape60 válasza Sub-ZeRo (#70095) üzenetére


hape60
aktív tag

A gépen a 1709 települt. Erre adták ki a KB 4054517 összegző frissítést, dec 12-én (?). Ezt nem tudom telepíteni. Lehet, hogy valami hardver probléma, mert egy másik gépen (ami tele van minden programmal) simán felment. Az új gép tiszta, csak a win10 van rajta (egyenlőre).

(#70098) Sub-ZeRo válasza hape60 (#70097) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem telkepítsd fel a 1709-et, majd a frissítések közül ezt ne rakd fel. Várj vele egy hónapot, hátha azzal majd jó lesz. Én ezt csinálnám a helyedben.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70099) andrasferenc válasza hape60 (#70097) üzenetére


andrasferenc
tag

Én is így jártam december 12-én. 34 %-nál megállt a letöltés. Utána meg inicializálást kezdeményezett a letöltésnél és semmi.
Rendszer visszaállítást kellett csinálnom háromszor. Végül elkezdődött a letöltés. Utána már rendben ment minden. Igaz, az újraindításoknál elég sokáig sötét képernyőt volt. Idő és türelem kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#70100) HartgeH3-2.8 válasza Zoz (#70087) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

+1

Én a Microsoft ügyfélszolgálatot hívtam fel, hogy OEM kulcsom van,számlám, COA matrciám stb, hogy adott esetben segítenének e fő komponens cserénél új kulcsot adni/megoldani az aktíválást, ha mondjuk a szokásos eljárás nem menne ami az oldalon van.

IGEN

Szerk:
Természetesen a webes eljárásnak (is) feltétele, hogy MS accounthoz kell kötni, a liszenszet. Abban az esetben működik csak fő komponens cserénél az újra aktíválhatóság lehetősége. (Amire reméljük nem kerül sor) :K

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.