Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) netpeti98 válasza t72killer (#22599) üzenetére


netpeti98
addikt

A média szolgáltatások kellenek egy telefon vagy fényképező csatlakozotatásakor is. Illetve volt akinek egy játékhoz hiányoztak.

(#22602) jozsi252 válasza Doky586 (#22600) üzenetére


jozsi252
veterán

Sry ha kicsit félreérthető voltam, de Retail kulcsot akarok venni, nem pedig OEM. Azért is említettem a Hardveraprós hirdetést, hogy azok az MSDN-es kulcsok mennyire lifetime-ra szólnak.

iPhone 13 Pro Max

(#22603) t72killer válasza netpeti98 (#22601) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Telefont (Samu + Motorola android cuccok) csatlakoztatnék, de csak karbantartási célból, firmware-t frissíteni. Játékok közül pedig kettőt űzök, Diablo 3 + Starcraft2, nem olvastam róla, hogy N-specifikus problémájuk lenne (pedig tolják battle.net fórumtársak N-es rendszer alatt).

Amúgy jó alá a sima kulcs, vagy N-es kellene? (utóbbi esetben asszem bukta a dolog, legálisan van sima, nem cserélem kalóz N-re)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22604) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Dreamsparkos Windows 10 Education-nek van-e amúgy lejárati ideje? Ha igen, hol tudom megnézni meddig érvényes? Nem érdemes fő rendszerként használni?

(#22605) Воланд válasza r3dsnake (#22604) üzenetére


Воланд
titán

a dreamspark licencfelteteleit kell elolvasni, abban benne kell lennie a jogosultsagnak.

magan a rendszeren ketlem, hogy lenne, de azt az slmgr -dlv paranccsal meg tudod nezni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22606) Petyyyyy válasza r3dsnake (#22604) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem is tudom hány éve használok Dreamsparkos 8-at - update 8.1-et - és nincs vele gond.
A kulcs felhasználhatóságára van limit, ha jól emlékszem igényléstől számított 2 éven belül fel kell használni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#22607) Đusty válasza Doky586 (#22600) üzenetére


Đusty
addikt

De ez home és oem ami nem éri meg mert ennyi erővel egy 6ezer forintos oem-7est is vehet amit tud frissíteni 10-re.

[ Szerkesztve ]

(#22608) syler123 válasza Petyyyyy (#22606) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem meg 2 évig érvényes, onnantól kezdve hogy hozzáadtad a profilodhoz. Nekem nagyon úgy rémlik, bár már nem használom azt a kulcsot, nem tudom hogy aktív-e még.

[ Szerkesztve ]

(#22609) Noninnyó


Noninnyó
tag

Sziasztok!
Elnézést, amiért nem kimondottan Windows 10-es a kérdésem, de a végeredmény az lenne.
Van egy néhány éves Packard Bell netbook-om, amin gyárilag Windows 7 Starter van telepítve. A serial szám ott figyel a gép alján. Kérdésem az lenne, hogy ezzel a serial-al csak és kizárólag Windows 7 Starter-t lehet telepíteni, akár másik gépre is? Vagy feltelepíthető mondjuk egy Win 7 Pro is? Mert ha igen, akkor lehetne azt frissíteni Win 10 Pro-ra.

(#22610) Clemi


Clemi
veterán

Hali,

Sajna az angolom, a szakmai meg főleg nagyon gyatra, viszont szórványosan, de jelentkezik nálam a TDR hibaüzenet, de ma a Photoshopot zárta be a rendszer ezzel az üzenettel.
Valaki légyszi igazítson útba, hogy az ezen az oldalon leírtak alapján mit kellene módosítani a rendszeren, mert úgy tűnik van megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#22611) zoo8800 válasza Noninnyó (#22609) üzenetére


zoo8800
veterán

Win7 Pro nem fog menni.
Viszont elvileg frissíthetsz Win10 Home-ra.

rip and tear, until it is done

(#22612) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Win10-et telepítettem pendrive-ról, és az újraindulásnál nem hajlandó elindulni a rendszer. Fekete képernyő, és fent villog a kurzor, semmi nem mozdul. Amennyiben kiválasztom, hogy a telepítéshez használt pendrive induljon bootoláskor, de a telepítőt nem indítom el (tehát nem nyomok gombot), akkor simán feláll a rendszer. Javítókonzolon fixboot, fixmbr megvolt, és semmi változás. Lenne valami ötletetek?

(#22613) Colos1 válasza kilozsul (#22612) üzenetére


Colos1
őstag

A BIOS beállításokban nézelődj, ott lesz a gond. BOOT prioritások, esetleg próbáld meg, hogy kikapcsolod a BIOS fastboot -ot, UEFI vagy nem UEFI, stbstb.

Ha nem találod, csinálj egy BIOS resetet.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22614) nagyszegi


nagyszegi
tag

Sziasztok!

Tervezem a gep ujrarakasat es gondolkodoba estem h fel szabad e rakni a 10 vagy varjak meg vele? Hallottam eros gyermekbetegsegekrol pl a reboot allapot frissites utan es tarsai. Ki lettek mar kuszobolve? Illetve milyen meg mindig megoldasra varo gondok vannak vele?

Segitsegeteket elore is koszonom.

(#22615) r3dsnake válasza Petyyyyy (#22606) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A win8 más, mert ott nincs education edition, míg Win10-nél van.

Én is évek óta használok dreamsparkos W8-at, jelenleg W10-ként, ennél nem is aggódok rajta, hogy lejár, mert úgysem fog.

woland_y2k: Köszi, sajnos ott a parancssorosnál nem írja.

(#22616) Boonen007


Boonen007
őstag

A Windows még mindig nem ismeri fel a laptopom DVD meghajtóját pedig eszközkezelőben ott van és elvileg megfelelően is működik, de az intézőben mégsem látom. HL-DT-ST DVDRAM GUA0N a neve. Ötlet?

(#22617) kaszaf válasza r3dsnake (#22615) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Esetleg van arról infód, hogy mi van akkor, ha alaplapot cserélsz dreamsparkos 8-ró frissített 10 alatt?
Fel kell rakni újra a 8-at, aktiválni és frissíteni 10-re? Mi lesz az aktiválással?

(#22618) r3dsnake válasza kaszaf (#22617) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Win10-et nem tehetsz fel újra, csak Win8-at ebben az esetben.

(#22619) kilozsul válasza Colos1 (#22613) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Próbálkoztam, de ha a boot menüből választom a HDD-ről való indítást akkor sem történik semmi.

(#22620) Karcsi1001


Karcsi1001
tag

Sziasztok!

Ez az "Advanced Micro Devices, Inc. driver update for AMD Radeon HD 8750M - Hiba: 0x80246013" hiba (internal drive error) az őrületbe kerget. Legutóbb, miután kipipáltam a "Frissítések elhalasztása"-t, két napig jó volt-nem frissült, de tegnap újra települt és újra indítgatta a gépet. Egy hozzászólásban olvastam itt a fórumon, hogy az eszközkezelőben le lehet tiltani programokat. Kuka vagyok a számítástechnikához, de minden mindegy alapon (most már) megkerestem az "AMD Radeon HD 8750M"-et, és letiltottam. Sikerült is, azóta megint nincs az az induló hiba, nem indulgat újra.

Az lenne a hozzáértőkhöz a kérdésem, hogy ez a letiltás okozhat-e problémát a későbbiekben? Egyszerű mezei nethasználó vagyok, semmi extra, semmi játék. A laptopom adatai a nevem alatt az adatlapomon megnézhető.

A segítséget előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#22621) Colos1 válasza kilozsul (#22619) üzenetére


Colos1
őstag

Ha több lemez is van a gépben, akkor nézd meg, néha előfordul, hogy a nemnormális másik lemezre teszi a BOOT fájlt. Próbáld végig a meghajtókat a BOOT menüből. Illetve megpróbálhatod azt is, hogy elindítod a telepítőt, és elvileg felajánl egy olyat, hogy a windows indítási javítása vagy mi, az helyreteszi a BOOT fájlt.

BIOS reset megvolt?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22622) mr_ricsi válasza Boonen007 (#22616) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azt próbáltad már, hogy megírt lemezt teszel bele? (Ha esetleg az lenne beállítva a windowsodban, hogy az üres meghajtók betűjele ne jelenjen meg az intézőben.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22623) kilozsul válasza Colos1 (#22621) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Meglesem köszi! Resetet otthon tudom kipróbálni majd.

(#22624) t72killer válasza t72killer (#22599) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kaptam választ a kérdésre, újra feltenném:

Szóval N-es verziót feltehetek normál kulccsal? (ill normál win8.1-ről frissíthetek N-re?)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22625) Preacher1980 válasza djculture (#19728) üzenetére


Preacher1980
tag

Szia!

Van ennek tételes listája? Mert pont az ilyen játékok miatt nem upgrade-teltem még win 8.1-ről 10-re.

Van esetleg megoldás is.

Előre is köszi!

Üdv

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG based on AMD!!!

(#22626) szimi57 válasza yodamester10 (#22563) üzenetére


szimi57
őstag

360 Total Security Essential. Ingyenes, keveset fogyaszt, a Defendert kilövi, hatékony.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#22627) wjbhbdux válasza szimi57 (#22626) üzenetére


wjbhbdux
veterán

+ a kinai kormanye minden adatod ;]

/s

(#22628) t72killer válasza wjbhbdux (#22627) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tökmind1? Az amcsik úgyis bekérték már a M$-tól a kínaiak meg ellopják az amcsiktól :P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22629) Partyface007 válasza t72killer (#22624) üzenetére


Partyface007
őstag

próbáld ki virtuális gépen az a legtutibb :-)

win 10 editions link

"1 “N” and “KN” editions of Windows 10 Home and Windows 10 Pro are also available and include the same functionality as the standard editions, except that they do not include certain media related technologies (Windows Media Player, Camera, Music, Movies & TV) and does not include the Skype app."

[ Szerkesztve ]

(#22630) t72killer válasza Partyface007 (#22629) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudom, hogy miről szól az N, épp emiatt választanám. Ahogy nézem külön kulcs kell hozzá:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22631) raidx válasza t72killer (#22624) üzenetére


raidx
őstag

Mivel az MS ISO letöltője "MediaCreationTool" felkínálja az N-est is választásként, biztos telepíthető. A kulcs kérdés. Annó valamiért, lehet figyelmetlen voltam N-es verzióval frissítettem a hetest majd latöltöttem a pro normált, telepítettem és ugyan úgy aktiválódott.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22632) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Rendszerkarbantartó alkalmazásokat érdemes Win10 alatt használni (pl. Ccleaner)?
Vagy bízzak mindent az oprendszerre?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#22633) t72killer válasza raidx (#22631) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, okés, akkor megpróbálom N-es iso-val frissíteni, hátha sikerül.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22634) wjbhbdux válasza t72killer (#22599) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Az a 20 megabyte amit megsporolsz tobb fejfajast is okozhat, jatekok (pl. az uj Metal Gear Solid is) lefagyhatnak mert keresi a wmplayer codecet, aztan telepitgetni kell mindenfele microsoft media kitet hogy menjenek.

/s

(#22635) t72killer válasza wjbhbdux (#22634) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk, a media player körüli egyéb "szolgáltatásoktól" szeretnék megszabadulni (médiafájlok indexelgetése, hozzájuk adatgyűjtés a netről+hasonló hülyeségek), a 20MB nem izgat. Nemigen variálom a szoftverkörnyezetet,úgyh hamar kibukik, ha valaminek szüksége lenne kodekre, bár kétlem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22636) Doky586 válasza jozsi252 (#22602) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elnézést. Azt hittem az árral van a gondod, ezért javasoltam a legolcsóbbat. De ha 1et kattintottál volna, akkor 38-ért már vannak ott olyan verziók amik nem OEM-ek...

(#22637) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal, hogy Win10 (home 64bit) alatt, random alkalmazások indításakor a kijelző fényerejét 100%-ra emeli a rendszer? Van, hogy az aimp, van, hogy a VLC és van, hogy pl a notepad++ megnyitásakor ugrik fel, teljesen véletlenszerűen. De persze nem csak ezeknél. És persze van, hogy napokig egyáltalán nem fordul elő...
Az összes lehetséges energiaprofilban beállítottam már a nekem megfelelőt, adaptív fényerőt tiltottam. Min-max érték egyforma mindenhol. Egy Dell laptopról van szó.
Esetleg ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#22638) gyga


gyga
senior tag

Üdv.
Valaki tudja hogy mi alalpján azonosítja be a win10 regisztráláskor a gépet?
Illetve ezt a "kódot (számsort/akármit)" hogy lehet meg tekinteni halandó embernek?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#22639) 75kokoko75 válasza < CyberBob > (#21794) üzenetére


75kokoko75
tag

Elvileg...

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#22640) Colos1 válasza 75kokoko75 (#22639) üzenetére


Colos1
őstag

Az ütemezett feladat létrehozásakor az indítási feltétel szerkesztésénél lehet megadni, én többször csináltam, rendesen működik, azt leszámítva, hogy az 1 perc valamikor 1,5.. De ezt alighanem az okozza, hogy megadtam feltételnek bizonyos hálózatok elérhetőségét is. Az Outlook -ot indítom így a céges gépemen.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22641) net91


net91
senior tag

Az elmúlt napokban feltettem a MS Office 2013-at. Az installálásnál erősködött, hogy hozzak létre egy fiókot.
Attól kezdve, a rendszer betöltése után mindig kér jelszót, mivel létrehozott egy fiókot.
Az office-nál kiléptem, de még mindig kéri a jelszót. A fiókot nem tudom törölni, mivel ez az egy fiók van.
Hogy tudnám az eredeti helyzetet visszaállítani, hogy ne kérjen jelszót?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#22642) Gabás válasza net91 (#22641) üzenetére


Gabás
addikt

Nem erősködött, csak javasolta. Futtatás: netplwiz

[ Szerkesztve ]

(#22643) < CyberBob > válasza 75kokoko75 (#22639) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Gyakorlatilag is, szépen tartja a fél percet.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#22644) Just486


Just486
senior tag

Üdv! Hardveraprón valaki 10.000 forintért árul retail Windows 10 pro kulcsot. Ahogy nézegettem, itthon ez 6-8x ennyibe kerül boltban vásárolva. Valakinek van bármi infója arról, hogy hogy lehet ez a kulcs ilyen olcsó, és érdemes-e ilyet vásárolni, vagy később befürödhetek vele, mert teszem azt nem hivatalos forrásból való?

That unconquered country we call the future.

(#22645) ksanc válasza gyga (#22638) üzenetére


ksanc
őstag

Valaki tudja hogy mi alalpján azonosítja be a win10 regisztráláskor a gépet?

Annyira nem vágom, de minden indításnál generál egy azonosítót egyes hardverelemek azonosítóiból. Ezt az azonosítót rendeli hozzá a gépedhez aktiváláskor és ezt menti el a májkroszoft adatbázisaiba.
A hardverazonosító generálásáról itt találsz erről némi infót.

Hogy mennyire épül mélyen a rendszerbe és mennyire lehet majd átejteni különböző okosságokkal, azt nem tudom :)

(#22646) zzola válasza Just486 (#22644) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem MSDN-es kulcs lehet...

(#22647) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Arról esetleg van valami infó, hogy mi az a végső, legkésőbbi időpont, ameddig minden regelt gépre megérkezik a Win10? Mert nekem még mindig jelzett, hogy készen áll a frissítésre :( Nem sietek vele mondjuk, mert legalább addig is javítják a hibákat. Nem vagyok ilyen hipster, hogy egyből a legújabb legyen meg elsőként. Inkább kivárom a tökéletest.

(#22648) ksanc válasza zzola (#22646) üzenetére


ksanc
őstag

Az addig oké, de ugyan hogyan érheti meg bárkinek is az MSDN előfizetésén keresztül elérhető kulcsokat bagóért árulni?
Azon kívül, hogy nem ő fizetett érte és a fizetőt nem érdekli, mit művelnek a fiókjával. Vagy nem tud róla...

Gabesz87: akkor örökké várhatsz, mert egyrészt olyan nem létezik, hogy tökéletes, másrészt úgyis pont a te géped lesz az a "minden ezredik", ahol probléma van... :)

[ Szerkesztve ]

(#22649) Petyyyyy válasza Gabesz87 (#22647) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Fent van minden frissítés Win Update-ről?
Már ott is kellene jeleznie - 8.1 esetén fontos frissítésként.

Alkalom adtán frissítsd tudásod a hipster jelentéseről is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#22650) Doky586 válasza Gabesz87 (#22647) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legkésőbb 2016. júni végéig meg kell hogy érkezzen, mert utána már megvonják a frissíthetőséget..
Persze ésszerűbb manuálisan letölteni, mint várni és várni és várni.. az automatára :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.