Hirdetés

2019. július 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-07-06 11:37:55

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#22401) Sztlaci

Sztlaci
(fanatikus tag)

Tiszta telepítéssel kb. mekkora a win10?

DELL laptop, I3 5005U, 4 Gb Ram, Nvidia 820m Vga. Inspiron 17 5749

(#22402) SP4C3 válasza Sztlaci (#22401) üzenetére

SP4C3
(PH! kedvence)

Nekem asszem 6giga volt a 32bites.

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/ sp4c3.speedtestcustom.com

(#22403) Sztlaci válasza SP4C3 (#22402) üzenetére

Sztlaci
(fanatikus tag)

64 bites frissítéssel minimális plusszal 31,6 Gb, akkor nem véletlen sokallom.

(#22404) SP4C3 válasza Sztlaci (#22403) üzenetére

SP4C3
(PH! kedvence)

Nekem frissítés nélkül böngészôkkel antivírussal volt annyi.

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/ sp4c3.speedtestcustom.com

(#22405) VoidXs válasza Sztlaci (#22403) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Törölted a Windows.old mappát? A 6 giga azért durván alacsony érték, nekem frissités után 22.9, és ezen alig van bármi telepítve.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#22406) Sztlaci válasza VoidXs (#22405) üzenetére

Sztlaci
(fanatikus tag)

22392 hozzászólás.
Az old mappa eltűnt, :Y
A telepítő BT vagy milyen nevű könyvtárat töröltem, de 22,6 gigához nem olyan sok, vírusirtó, levelezés, böngészők, OpenOffice, Akkor nem telepítem újra.
Köszi a válaszokat.

(#22407) VoidXs válasza Sztlaci (#22406) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

A frissítés módjától függően tűnhet el (külsőről telepítve van ilyen opció), valamint van vírus, ami meghajtók gyökeréből törli a mappabejegyzéseket, de ez elég valószínűtlen, nincs, ami ne védné ki. A Lemezkarbantartó rendszerfájlos módja tud csak neked biztosat mondani, hogy van-e nyomokban korábbi Windows-telepítésed.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#22408) Karcsi1001

Karcsi1001
(kvázi-tag)

Ez érdekes.

Egy hétig azzal küszködtem, hogy minden reggel bekapcsoláskor problémát talált az "• Advanced Micro Devices, Inc. driver update for AMD Radeon HD 8750M - Hiba: 0x80246013" frissítéssel, és addig mindég újraindult, amíg vissza nem állítottam a frissítés előtti állapotra. Ez a gondom akkor szűnt meg, amikor (a Ti segítségetekkel) a "Frissítési elhalasztása" négyszöget kipipáltam. Ettől kezdve nem frissítette az AMD Radeon HD 8750M - t, kiírta, hogy "sikertelen frissítés". Örültem, na végre megint minden jó.
Ma reggelre viszont újra "sikeresen" telepítette, annak ellenére, hogy továbbra is ki van pipálva a halasztás! DE.. viszont, nem indul újra, most minden jó.
Mi történt? Lehet, hogy a Microsoft kijavította a hibát (ha hiba volt egyáltalán), vagy nálam történhetett valami? Egyszerű felhasználó vagyok, nem értek a számítástechnikához, de érdekel(ne).

Köszönöm, ha Valaki válaszol.

[ Szerkesztve ]

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#22409) raidx válasza Karcsi1001 (#22408) üzenetére

raidx
(PH! addikt)

Mivel a gép automatikusan elküldi a hibajelentést így az MS tudomást szerez a hibás driverről és javítgatja. Nekem is volt hasonló gondom, sőt még az AMD oldalán is le volt tiltva a letöltési lehetőség, majd megjelent és települt a jó driver. Azóta nincs bajom.

Vagyis mégis van bajom.

A korábbi kis videovágom megszünt. Ami lenne helyette az meg nem Win 10 kompatibilis. Egy-két monstrum kivételével még nem sikerült semmivel vágni. Azok meg újra renderelik a fájlt ami minőségromlás és sok idő.

Úgy látszik ez is tartós gond lessz. Valamikor az XP-hez volt pár jó progim, jött a Win 7 és nem működtek. Majd sikerült idővel (pár év kellett hozzá) kompatibilis progikat összeszedni. Most jött a Win 10 és megint nem működnek a kis progik. Pedig elég sokan átálltak már a tizesre. Meglepő módon a vállalati szférába is. A fejlesztők úgy látszik nem érdekeltek az átállásba. Ami érdekes, a Windows MoviMaker sem akar 10 alatt működni csak a saját formátumával, én meg avikat szeretnék vágni és összefűzni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22410) Doky586 válasza TFSi (#22398) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Minek kérded ha meg is nézheted?

(#22411) Colos1 válasza raidx (#22409) üzenetére

Colos1
(őstag)

Ezt ismered? Nekem megy Win10 alatt. És ez azért ideális, mert a Movie Maker -nél többet tud, de nem egy Sony Vegas, hogy 2 hónapig kelljen tanulni.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22412) Doky586 válasza raidx (#22375) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

A VirtualDub továbbra is tökéletesen működik.. Ez AVI-hoz tökéletes.

(#22413) tope

tope
(PH! addikt)

Szép napot!
Valaki tapasztalt olyat, hogy a Windows 10 alatt nem tudja tölteni az Ipodját ?
Csatlakozik, majd ki írja az ITunes hogy leválaszthatja és onnantól kezdve nem tölti.
Kipróbáltam egy Sandisk Sansa-val, azt látszólag tölti

(#22414) tope válasza tope (#22413) üzenetére

tope
(PH! addikt)

Alaphelyzetbe állítottam, így mintha jó lenne, viszont újra fel kell tölteni a zenéket rá.

(#22415) AlyrArkhon válasza GEPESZ66 (#22380) üzenetére

AlyrArkhon
(fanatikus tag)

igen, én ezt szoktam javasolni (ha nem ssd-n van, akkor defrag után, hogy lehetőleg egyben legyen, mert az is lassít)

Jiayu F1 / Doogee X5 Pro

(#22416) raidx válasza Colos1 (#22411) üzenetére

raidx
(PH! addikt)

Igen, néztem csak ez is újra renderel.

A virtualdubot nyilván frissítenem kell emrt nekem nem megy, igaz jó régi.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22417) semetka

semetka
(őstag)

Edge-ben azt be lehet álítani hogy megjegyezze azokat a szavakat vagy pl email címeket amiket beírtam, ahogy az IE megjegyezte?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#22418) hunluki

hunluki
(fanatikus tag)

Hali,

2 apróság amit észrevettem, és baromira zavar a hétköznapokban:

1. Ha rossz jelszót adok meg, akkor "sokat" gondolkodik a gép mire kiírja hogy rossz jelszó.
2. Ha egy mappában sok elem van (pl letöltések), és rendezni akarom őket dátum szerint, akkor elég sok idő mire sorba rakja szerencsétlen fájlokat. A legszebb, hogy utána ha bezárom, és újra megnyitom, akkor megint súlyos másodpercek mire sorba rendeződnek.

Az elsőt eddig minden rendszeren tapasztaltam (pingvin, alma, ablak), viszont a második csak windóz betegség. Szeretnék érdeklődni hogy ez csak nálam hiba, vagy másoknál is előfordul? Ha igen, akkor mi lehet az oka? Írtam már róla feedbacket még DP alatt, de nem igazán hatotta meg őket. W7 alatt is ugyanez a tünet, 8as szériát nem használtam (de tippre ott is jelen lesz), viszont érdekes hogy XP alatt nincs ilyen gond (egy kis netbookon próbáltam, azonnal rendezte a fájlokat, pedig direkt egy az egybe ugyanazt a mappát raktam be neki).

Szerintetek ezt mi okozza? És lesz rá megoldás a jövőben, vagy törődjek bele? :)

(#22419) Locutus

Locutus
(PH! kedvence)

Ablak fejléc, meg keret színeket nem lehet állíani valahol?

Az addig ok, hogy ilyen kiemelő színt automatikusan állít a háttér alapján, de win7-ben pl ablak átlátszóságot, meg fejlécek színét is lehetett variálni.

(#22420) VGYke

VGYke
(PH! addikt)

Az elképzelhető hogy 08.28-án jött az utolsó Win10 frissítés? Csak azért, mert már hiányzik, hogy nem töltöget ;] :DDD

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsön adni

(#22421) zoo8800 válasza VGYke (#22420) üzenetére

zoo8800
(PH! kedvence)

Nekem se érkezett semmi frissítés

"nagyon best buy vétel"

(#22422) pzstm válasza VGYke (#22420) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

Defender frissítések jönnek ;)

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#22423) tope válasza tope (#22414) üzenetére

tope
(PH! addikt)

Eh, mégse jó. A zene másolás után megint nem töltötte. Viszont rá raktam egy másik gépre, ezen nincs ITunes, simán tölti. Hmm

(#22424) Dtomka

Dtomka
(PH! addikt)

Sziasztok!

Hol találom a Windows 10 névjegyét? Az alábbira gondolok:

(#22425) CartmanLand0 válasza Dtomka (#22424) üzenetére

CartmanLand0
(fanatikus tag)

Ez engem is érdekel :K

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#22426) SP4C3 válasza Dtomka (#22424) üzenetére

SP4C3
(PH! kedvence)

RUN: WINVER

(#22427) CartmanLand0 válasza SP4C3 (#22426) üzenetére

CartmanLand0
(fanatikus tag)

:R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#22428) Dtomka válasza SP4C3 (#22426) üzenetére

Dtomka
(PH! addikt)

THX! :R
Én run: about-tal próbálkoztam :D

(#22429) SP4C3 válasza Dtomka (#22428) üzenetére

SP4C3
(PH! kedvence)

Nagyon szivesen!

:R :R
CartmanLand0 :R

(#22430) Burt1793 válasza hunluki (#22418) üzenetére

Burt1793
(PH! kedvence)

Ez mindig is így volt, legalább is, ha telefont dugok a gépre, nem tudja rögtön rendezgetni. Merevlemez tartalmával nincs gond. Indexelés be van kapcsolva?

(#22431) hunluki válasza Burt1793 (#22430) üzenetére

hunluki
(fanatikus tag)

Elviekben minden defaulton van, nem állítottam semmit. De meglesem az indexelést, köszi a tippet.

(#22432) Locutus

Locutus
(PH! kedvence)

A system tray ikonok rejtését valahogy be lehet állítani?
Tehát hogy mindig mutassa az összeset ott jobb alul is.

(#22433) cattus válasza Locutus (#22432) üzenetére

cattus
(PH! addikt)

Tálcán jobb klikk --> Tulajdonságok

Do the thing!

(#22434) Locutus válasza cattus (#22433) üzenetére

Locutus
(PH! kedvence)

Felnebassz már, szerinted én hol néztem?:)
Annak pontosan semmilyen hatása nincs nálam a óránál lévő kis ikonokra.

(#22435) Akos1994

Akos1994
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Ha win7-ben csinálok egy microsoft easy transfer-es (windows áttelepítő) mentést akkor egy friss win 10 telepítés után vissza tudom állítani a mentést a win10 saját easy transfer nevű programjával? (ha még egyáltalán ez a neve win10-nél is..)

(#22436) FollowTheORI válasza Locutus (#22434) üzenetére

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

Settings -> System -> Notification & Actions (és ott van opciók ikonokra stb - kék link)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#22437) neko18

neko18
(senior tag)

Sziasztok!

Sajnos akadnak nálam problémák a Windows 10 Pro OS-el. Tudom nem egy hibamegoldó topic, de gondoltam kiírom hátha valaki tudja a megoldást/megoldásokat rá.

Tehát a problémák általában együtt jelentkeznek, csak nagyon ritkán külön-külön.
A fő probléma az, hogy néha csak úgy elmegy a hang. Teljesen random, van amikor videózás alatt, van, vagy csak simán asztalt használtam. Az összes hang elmegy, nem csak a flash, html alapú hangok. Ilyenkor minden videónál nincsenek hangok, ha beletekerek akkor megáll a videó.

Ezzel a hibajelenséggel együtt szokott járni az is, hogy a Win10 főbb funkciókat nem tudom előhozni. Ilyen pl a Start menü, Market, Kereső, Feladatnézet.

Van még egy hibám, de ez már nem a fentebb felsorolt hibákhoz köthető közvetlen. (Vagy mégis?)
A lényeg az, hogy lefagy random, ha nézek valami videót YT-on, Indán. Ez is teljesen sztochasztikus. Van amikor 3-4 napig nem, van amikor egy nap alatt 2x. Itt megjegyezném, hogy a grafikai alkalmazások; játékok, 3d szoftverek, adobe grafikai szoftverek-nél nem reagálja ezt a tünetet. Nincs húzva semmi, a hőfokok rendben vannak, a tápom minőségi erős. :)

Ha esetleg valaki tud segíteni, elindulni annak köszönöm szépen előre is a kedvességét!

:R

kdxsv

(#22438) Boonen007

Boonen007
(őstag)

Van a zárképernyőnél a "Windows reflektorfény" nevű beállítás, a képeket ez honnan tölti le? Van most egy nagyon jó teraszos földműveléses kép, nagyon tetszik!

(#22439) Воланд válasza Boonen007 (#22438) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

mutasd, melyik kep.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22440) FollowTheORI válasza neko18 (#22437) üzenetére

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

Valamelyik driver nem kompatibilis, vagy hibás. :)

Vagy pedig valamelyik futó szoftver, de inkább driver.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#22441) raidx válasza Locutus (#22434) üzenetére

raidx
(PH! addikt)

Gépház, Rendszer, Értesítések és műveletek: jobbra a tálcán megjelenő ikonok kiválasztása, Mindig látszon az összes ikon az értesítési területen be.

(#22442) Rasiel válasza Locutus (#22432) üzenetére

Rasiel
(senior tag)

A Gépházban, azon belül az új Vezérlőpultban elérhető ez a lehetőség.
System\Notifications & Actions\Select which icon appear on the taskbar

Szerk.: Közben megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#22443) #97543424

(törölt tag)

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy Windows 10 van a gépemen és tegnap processzor és ház csere volt,és azóta nincs hang ! Hiába frissítettem az illesztőprogramot és az ikonra rákatintva semmi sem történik.Ezt írja ki :unable to find a compatible srs audio device.

(#22444) Locutus válasza FollowTheORI (#22436) üzenetére

Locutus
(PH! kedvence)

Ott sincs semmilyen opció arra néve, hogy elrejtsen, vagy csoportosítson részben...

Egész egyszerűen azt akarom elérni, hogy mindig minden ikon látható legyen ott. Ne kelljen kibontogatni...

(#22445) Locutus válasza raidx (#22441) üzenetére

Locutus
(PH! kedvence)

Köszi!! Ez volt amit kerestem! :)

(#22446) tomama

tomama
(fanatikus tag)

Sziasztok! Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy amióta feltelepítettem a win 10-et , azóta a hdmi-vel összekötött tv-n rossz a felbontás, vagyis le vannak vágva a szélek pedig azon a felbontáson használom amin eddig is (1920x1080). Valami ötlet? előre is köszi

(#22447) Boonen007 válasza Воланд (#22439) üzenetére

Boonen007
(őstag)

Róla van szó:

(#22448) Doky586 válasza Dtomka (#22424) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

A winver parancs már több mint 20 éves..

Win311, Win98, WinNT4, WinXP...

(#22449) Воланд válasza Boonen007 (#22447) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

azt irjak, hogy a bingbol szedi, de a napi hatterek kozott nincs es hiaba keresek ra, nem talalom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22450) Boonen007 válasza Воланд (#22449) üzenetére

Boonen007
(őstag)

Azért köszi, akkor így jártam! :)

(#22451) wjbhbdux:
Ezt nem értem, mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.