Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) BiP válasza Rasiel (#22082) üzenetére


BiP
nagyúr

A tengernyi ikon után mire számítottál? Hogy üres lesz a lista? :)

(#22102) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Az előbb egy fél percre kb iszonyatosan belassult a rendszer .... gyorsan megnéztem a feladatkezelőben, hogy mi a helyzet ... egy bizonyos COM Surrogate ( remélem jól írtam a nevét ) használta a HDD-t 100%-on!! Ez micsoda ? Kb fél perc után leállt, mostmár újra tökéletes minden ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#22103) Döglött Róka válasza CartmanLand0 (#22102) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"The dllhost.exe process goes by the name COM Surrogate and the only time you're likely even to notice its existence is when it crashes and you get the message COM Surrogate has stopped working. What is this COM Surrogate and why does it keep crashing?

The COM Surrogate is a fancy name for Sacrificial process for a COM object that is run outside of the process that requested it. Explorer uses the COM Surrogate when extracting thumbnails, for example. If you go to a folder with thumbnails enabled, Explorer will fire off a COM Surrogate and use it to compute the thumbnails for the documents in the folder. It does this because Explorer has learned not to trust thumbnail extractors; they have a poor track record for stability. Explorer has decided to absorb the performance penalty in exchange for the improved reliability resulting in moving these dodgy bits of code out of the main Explorer process. When the thumbnail extractor crashes, the crash destroys the COM Surrogate process instead of Explorer.

In other words, the COM Surrogate is the I don't feel good about this code, so I'm going to ask COM to host it in another process. That way, if it crashes, it's the COM Surrogate sacrificial process that crashes instead of me process. And when it crashes, it just means that Explorer's worst fears were realized.

In practice, if you get these types of crashes when browsing folders containing video or media files, the problem is most likely a flaky codec.
"

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22104) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hogy lehet egy programot törölni a 10-es alatt. Végleg, sallangokkal együtt!
Hibás a rókám, csak a Fájl - Kilépés gombbal hajlandó bezáródni, az X csak ablak méretet vált.
Uninstall után eltűnt a programok közül, de a tálca ikonról futott.
Mit csinál akkor a szoftver eltávolítás a 10-es alatt, ha csak a listából törli, de nem nyúl hozzá????
Mappa törlés után nem indul. Felhasználó profil, rejtet könyvtár Mozilla mappa szintén töröl, Ccleaner futtat.
Újra telepít, minden beállítás, könyvtár és a fos működés is meg van. Hogy lehet lenullázni egy törölt programot, hova a holdkóros fenébe írta még be magát? :W
Ennyit az adatvédelemről, törlök mindent mégis minden megmarad, ha akarom, ha nem. :(

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#22105) CartmanLand0 válasza Döglött Róka (#22103) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Hát a google fordító segítségével annyit tudtam meg, ha ez összeomlik, a probléma pelyhes :DDD Na mindegy, a lényeget remélem jól szűrtem le, hogy ez nem probléma addig, amíg nem jelez hibát a rendszer ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#22106) raidx válasza CartmanLand0 (#22105) üzenetére


raidx
őstag

Erről lenne szó?

http://avirus.hu/com-surrogate-virus/

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22107) Popes válasza Sztlaci (#22104) üzenetére


Popes
őstag

Én ezt használom már egy jó ideje program eltávolításra LINK (nem kell telepíteni)

Deus ex machina

(#22108) CartmanLand0 válasza raidx (#22106) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Hát ha COM Surrogate a neve akkor igen :K Érdekes módon én futattam több vírusírtót, a Malwarebytes fent is van a gépen, de egyik sem talált semmit .... pedig a leírásban az szerepel, hogy érdemes ezzel átnézni a rendszert ....

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#22109) Sztlaci válasza Popes (#22107) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#22110) Kernel válasza Sztlaci (#22104) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Firefox csak a profilmappában tárol mindent, én azt szoktam átmásolni másik Windowsba. Mindent visszakapok 1:1-ben.

Ha azt törölted, akkor szerintem valami más bolondítja meg a rendszert. Vagy nem azt törölted, amit kell.

Új profilt is lehet kreálni, ami tisztán indul, alapbeállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22111) Döglött Róka válasza CartmanLand0 (#22108) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem virus, ezert nem talal semmit, a surrogate egy process amit az explorer hiv meg thumbnail-ek krealasara. Ha gyakori a problema, egy sfc /scannow parancsot erdemes raereszteni, ha az se segit akkor mar procmonhoz kell nyulni hogy kibogozd melyik mediafalj csinalja a galibat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22112) CartmanLand0 válasza Döglött Róka (#22111) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszönöm a választ ... figyelni fogom :K : :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#22113) Воланд


Воланд
titán

The Case That Has Microsoft, Apple and Amazon Agreeing for Once

hogy mik vannak....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22114) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Gyerekek. Felraktam a Windows 8.1 pro-t, eredetit. Frissítettem windows 10 pro-ra. Bekapcsoltam az insider cuccot, fastra állítottam, nyelvet és régiót átállítottam USA-ra és még mindíg nem jön az insider build. Mit tehetnék még..., esetleg mi lehet az oka? Régebben voltam insider tag.

(#22115) #22743424 válasza FoLey-v (#22093) üzenetére


#22743424
törölt tag

Fölraktad? Érdemes ilyenkor az egyéni telepítést választani majd a testreszabás menüpontnál kiírja, hogy már telepítve van-e az összetevő és frissebb-e mint a gépen levő. Amennyiben mindegyik összetevő már friss és felesleges lenne telepíteni úgy a mégse gombra kattintva abbahagyjuk a telepítést. :)

(#22116) FoLey-v válasza #22743424 (#22115) üzenetére


FoLey-v
addikt

Felraktam,de a AMD Catalyst Control Centert nem raktam fel azt a 150MB-at,többin azt írta,hogy nincsenek felrakva azokat felraktam.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#22117) t72killer válasza Воланд (#22113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok a dolgok kimenetelére. Az éves szinten 20+ezer fiókadat lekérdezés elég brutális. Valszleg a legtöbb civilizált ország benne lenne az adatcserében ha "emberélet van közvetlen veszélyben" de a korlátlanul mindet, csakazértmertkíváncsiakvagyunk az nem fog menni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22118) csixy válasza Воланд (#22020) üzenetére


csixy
addikt

Okozhatja-e ezt a hibát az USB-s nem segédtápos vincseszter , amin a kolléganőm hurcolássza az adatbázisát két munkahely között (Az egyik a közös hely velem, itt Win10,a másik helyen WinXP, mindenütt FOXPRO irkál NTFS-re, 32 BITen, Win10-en természetesen NTVDM fut hozzá).

Fura jelenség, hogy a hurcolós vinyó a Win10-en nem hagyja leválasztani,eltávolítani magát akkor sem , ha a munkaprogram be van zárva.





Korábbi időpontokban bootoláskor ugyanezek a jelenségek

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22119) #22743424 válasza FoLey-v (#22116) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nvidia videokártya mellé érdekes lett volna.A 740x ben nincs integrált GPU :)

(#22120) steele80


steele80
senior tag

Én visszatértem a W8.1-re ez a W10 erősen béta állapotú még. Szóval a 10 megás net jó ha jön 5-tel, de néha azért adja a 10-et. Játszani nehézkes mert valószínű a fenti hiba miatt a pingem elszáll időnként és kidob a játék. Az is valószínű, hogy ezen oknál fogva a skype is akadozik és pixelesedik a kép. Ez a három probléma épp elég ahhoz, hogy egyelőre elköszönjek tőle.

(#22121) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Feleségem laptopján feladta, hogy frissítsem a win 7-et 10-re. Ez még dél körül volt. Pár kattintás után bejött egy windows10 logó és azóta nem történt semmi. Kb 5 órája ugyanazt mutatja. Ez noooormális?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#22122) FoLey-v válasza #22743424 (#22119) üzenetére


FoLey-v
addikt

Azért nem raktam fel. :P Hálózati kártya,audio-t is a MSI oldalról szedtem le és felraktam.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#22123) #22743424 válasza FoLey-v (#22122) üzenetére


#22743424
törölt tag

Eddig oké minden? Szerencséd van, sajnos a gyártók többsége még le van maradva egy lépéssel vagy kettővel ilyen , olyan okok miatt. Ez nem az MS sara.

(#22124) kisapa válasza SP4C3 (#22096) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez a parancs miben segít? Egyébként ilyenkor a kijelentkezést választva és újra bejelentkezve már működik.

(#22125) FoLey-v válasza #22743424 (#22123) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nincs hang probléma,se hálozatival szépen szuperál. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#22126) #22743424 válasza kisapa (#22124) üzenetére


#22743424
törölt tag

(#22127) King Unique válasza csixy (#22118) üzenetére


King Unique
titán

Hogy nem lehet leválasztani, az nem újdonság, mert ez a rész az összes Windowsban elég hitványul van megoldva... vsz az adott folyamat nem záródott be teljesen, még használja a lemezt, illetve sokszor egyéb Windows rendszerfolyamatok is és ezért nem engedi leválasztani. Ilyen szempontból ugyanolyan vacak és szar a Windows 10 is, mint a többi, abszolút semmi újítás és javulás nincs benne e téren... :U :DDD

Leválasztásra Unlocker, illetve az USB Safely Remove programot tudom ajánlani. Utóbbi a legjobb, az kilistáz és be is tud zárni minden, a leválasztást akadályozó folyamatot. Csak sajnos fizetős, de Windowsra érdemes beszerezni. :K

[ Szerkesztve ]

(#22128) t72killer válasza King Unique (#22127) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem általában a kérdéses progi kilövése taskmanagerrel meg szokta oldani a problémát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22129) King Unique válasza t72killer (#22128) üzenetére


King Unique
titán

Azt csak egy dolog, szerencsésebbik eset. De, ha alapból rendszerfolyamat fogja (jellemző...), azt már jóval macerásabb kibogozni, egy ilyet nem lősz csak úgy ki [link].

[ Szerkesztve ]

(#22130) raidx


raidx
őstag

Csak kénytelen voltam a Billentyűzet programját feltelepíteni. Tegnap Chicony valamivel bénított meg. Azt leszedtem éselrejtettem. Ma Egy Lenovo jött helyette. Furcsa, hogy a Microsoftos billemtyűt nem ismeri fel és a saját illesztő progilyát telepítené. Most remélem nem buzerálja már el.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22131) CartmanLand0 válasza CartmanLand0 (#22102) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Ismét előjött ez a Com Surrogate cuccos, de mostmár tudom mikor jön elő ... ha jobb egérrel rákattintok egy letöltött 1080p-s filmre :F :Y

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#22132) Воланд válasza csixy (#22118) üzenetére


Воланд
titán

ha mindig ugy fagy le, hogy csatlakoztatva van a kulso merevlemez, akkor igen, okozhatja. sot, ha anelkul nem fagy, akkor biztos, hogy az okozza.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22133) Döglött Róka válasza raidx (#22130) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"progilyát" :W

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22134) Döglött Róka válasza kisapa (#22124) üzenetére


Döglött Róka
veterán

System fileokat nez at es amit korruptnak talal azt kicsereli a dllcachben vagy az install sourceban talalhatoakkal.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22135) szabacsik


szabacsik
őstag

Hogyan lehet megakadályozni, hogy a synaptics bugos touchpad drivert ha eltávolítom akkor ne másszon vissza?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#22136) csixy válasza King Unique (#22127) üzenetére


csixy
addikt

Nos , a munkaprogi bezárása után pár perccel sikerült mégis leválasztani a hurcolós vinyót.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22137) szabacsik válasza szabacsik (#22135) üzenetére


szabacsik
őstag

meglett, hova van elrejtve. Egyenlőre nem települt vissza. remélem így marad :)

/\____/\

(#22138) csixy válasza Воланд (#22132) üzenetére


csixy
addikt

Nos , a munkaprogi bezárása után pár perccel sikerült mégis leválasztani a hurcolós vinyót.
Nem húztam ki és leállítottam a gépet. Pár perc után beindítottam a PC-t és mint utóbb kiderült ,fingja sem volt arról, hogy bele van dugva a hurcolós vinyó és megint dobta a bootolás közbeni fagyást. Lelőve és ujraindítva megint simán beindult a PC és nem volt csatolva a hurcolós vinyó, tehát nem ő hozta a kritikus fagyós hibát. Kihúztam visszadugtam és megkerült a hurcolós vinyó. ....

Másfelé kezdtem kutakodni , bár a hurcolós vinyó sem korrekt, de ez a kolleganőm baja és nem ez a bootolós fagyás oka.

A gépben van még egy SATA vinyó , ő a D:\ . Még a WIN7-ben erre pakoltam át a SWAP fájlt fix mérettel. Most megszüntettem itt a SWAP filét és a C:\-re intéztem rá automatikus beállítással. Most mintha nem jönne elő a bootolós fagyás. ???

Már nincs a d:\-en a SWAP , kikapcsoltam a rendszer fájlok és a rejtett fájlok rejtését és még mindig nem látom, hogy mi foglal kb. 5 Gigát az 500 Gigás NTFS d:\-en. ????

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22139) King Unique válasza csixy (#22136) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mert Windowsban szokott lenni kis fáziskésés, amíg várni kell x másodpercet/ percet, mire engedi....jobb esetben.

De amúgy az eseménynaplós hibabejegyzések eredete kapcsán, okozott bármilyen gondot, ha rá volt dugva a gépre (fagyás, BSOD?), illetve menet közben, vagy botolás előtt volt rácsatlakoztatva? A lemez állapota megfelelő (HD Sentinel), tápellátása (3.0 port | 2.0 hátlapi port PC-n, Y kábel)??
Csak mert megnézve, ilyenekből egy rakás van nekem 8.1 alatt is, Kernel-Power, Kernel-Php, egyéb hiba....van NTFS is, de az nálam más miatt volt. A külső merevlemezhez vsz a 3-4. screenshoton lévő hibakódok köthetőek leginkább. Amúgy rákeresel, tele van a google hasonlóval: [link], [link], [link].

Amúgy meg, ha nem okoz a rendszer működésében instabilitást és a külső adattár állapota is megfelelő, akkor szerintem felesleges az ilyen hibaüzeneteken rugózni.

(#22138) csixy: na ezeket szépen leírhattad volna a legelején is.... :)

[ Szerkesztve ]

(#22140) raidx válasza szabacsik (#22135) üzenetére


raidx
őstag

Erre az MS kiadott egy segédprogramot. wushowhide.diagcab töltsd le és futtasd majd rejtsd el az ominótus fájlt. Akkor azt már nem rakja vissza de neked kell telepíteni a jót mert külömben próbálkozik másikkal és nem biztos, hogy az jó.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22141) csixy válasza King Unique (#22139) üzenetére


csixy
addikt

Hát elég instabilitás a bootolás közbeni megfagyás.
De már kezdek rájönni az okára (lásd a lenti hozzászlást) és szerintem megint a jogosultságok vannak a háttérben ( a régi rendszer csinálta s az új nem fér hozzá), tippelném, hogyha most visszatenném a SWAPet a D:\-re, akkor most már nem okozna hibát.
#22139) King Unique: Bocs , végül is nem messze leírtam . :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22142) King Unique válasza csixy (#22141) üzenetére


King Unique
titán

Igen csak azt és a további infókat az elején nem írtad, pedig fontos lett volna.
Az is kiderült, hogy vsz mi állhat a hiba hátterében, tehát nem a külső adattár. Bár van arra utaló hibabejegyzés is, de ha megfelelően működik, akkor nem kell vele foglalkozni.

(#22143) csixy válasza King Unique (#22142) üzenetére


csixy
addikt

OK

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22144) kisapa válasza Döglött Róka (#22134) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez rendben is van de attól,hogy kijelentkezek és rögtön vissza hogyan javul meg a sérült fájl?

(#22145) Infinity70


Infinity70
tag

Sziasztok ! Szerintetek mivel lehetne megnyitni ennek a pendrive-nak a tartalmát win 10 alatt ? Van rajta 7 gb anyag

Huawei P40 Pro

(#22146) King Unique válasza Infinity70 (#22145) üzenetére


King Unique
titán

Nem lehet, hogy vmi vírust kapott be és azt kéne lepucolni?

(#22147) Infinity70 válasza King Unique (#22146) üzenetére


Infinity70
tag

Nem hiszem mert a telóba teszem ,látszik rendesen. Bocsi nem pendrive hanem sd kártya kártyaolvasóba

[ Szerkesztve ]

Huawei P40 Pro

(#22148) csixy válasza Infinity70 (#22147) üzenetére


csixy
addikt

Mi van akkor, ha a telóba teszed és a telót kötöd hozzá USB kábbellel a PC-hez.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22149) Infinity70 válasza csixy (#22148) üzenetére


Infinity70
tag

Igen ,igazad van közbe már azt csináltam ,így tökéletes

Huawei P40 Pro

(#22150) csixy válasza Infinity70 (#22149) üzenetére


csixy
addikt

Biztos androidos a teló és valami linuxos fájlrendszer van a kártyán.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.