Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Воланд válasza szundybence (#22196) üzenetére


Воланд
titán

talalkoztam mar olyan gepparkkal (es nem egy-ket geprol volt szo), ahol az ubuntu telepitese utan nem indult el az ablakkezelo, csak az ures hatteret lehetett bamulni. a windows 7 meg gond nelkul ment a gepeken.

meg talalkoztam mar olyan debian serverrel, ahol a mysql frissites olyan jol sikerult, hogy lehetett visszaallitani mentesbol az egeszet. ezek tovabbra is programok, amit emberek irnak es mindegyik tele van hibaval. es teljesen mindegy, hogy windowsrol, vagy linuxrol van szo.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22202) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Egymás melletti ablakokat, hogy kell beállítani teljes képernyőre? Nekem most ilyen.

(#22203) yanna válasza CartmanLand0 (#22183) üzenetére


yanna
őstag

(#22204) Воланд válasza MrCsiT (#22197) üzenetére


Воланд
titán

ezt kell torolni, majd amikor ujra le akarja tolteni, akkor el kell rejteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22205) t72killer válasza Воланд (#22201) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A linux más műfaj, egyszerűen nincs értelme egymás mellet tárgyalni a két rendszert, más hozzáállást igényel - ill vékonyabb a support.

Apropó, van esetleg arra infó, hogy uefi/gpt módban, aktív secure boot-tal mehet-e vmelyik linux disztró dual-bootba a win10 mellé?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22206) MrCsiT válasza Воланд (#22199) üzenetére


MrCsiT
addikt

OK. egy példa:

Tehát akkor - tegyük fel - ha egy dobozos terméket, szoftvert veszel, ami, indításkor 1-est vár tőled, de Te 2-est nyomsz véletlen, erre a termék soha többet nem működik megfelelően, miközben mondjuk félmilliót fizettél érte, akkor vajon azt fogod mondani, idézlek:
"hibakezeles meg mindig server oldalon van, nem pedig kliens oldalon" - azaz, mivel neked a nem-szerver oldali terméked a hibás termék, természetesen csendben benyeled a veszteséget, és mosolyogva veszel egy újat ? Hm..

Légy szíves, ne keverd össze kérlek a fanboy-ságot, vakhitet, meg azt, hogy kérdéseim vannak. ;) :R

A W10 notification eltüntetésre van ötleted?
Sajnos, a 22204-ben javasolton már túl vagyunk, le van szedve, el van rejtve, és mégis ott az ikon a tálcán.
Az érintett op.rendszer, egy 8.1 Pro.

Milestone2: :R Köszönöm, közben update-eltem a hsz-t. A 22204-ben javasolt, sajnos, nem megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22207) Milestone2 válasza MrCsiT (#22206) üzenetére


Milestone2
nagyúr

...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#22208) Döglött Róka válasza CartmanLand0 (#22183) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Valami codecpack-ot hasznalsz?

@MrCsiT : Latom nem sikerult felfogni woland mondatat. Olvasd at ujra, probald meg kevesbe ferditeni a mondandojat. Nem halsz bele ha veletlenul nincs igazad :)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22209) Gyick válasza Rasiel (#22190) üzenetére


Gyick
őstag

"Desolate Sands bug" -nak hivják ami elöjött nálam.A blizzard is tud róla,pont most találtam egy kék posztot amiben azt irják hogy érdemes megprobálni a 15.8 beta-t [link] remélemez müködni fog azt nem kell visszaállitgatnom mindig az elöző drivert.

régebbi dll-ek bemásolása nem segitett nálam

[ Szerkesztve ]

(#22210) rgeorge válasza MrCsiT (#22206) üzenetére


rgeorge
addikt

Windows 7-en két frissítést kellett unistallálni és elrejteni: KB3035583 és KB2952664.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#22211) MrCsiT válasza SP4C3 (#22198) üzenetére


MrCsiT
addikt

Kérem szépen, linkeld őket, mert én csak 1-ről tudok, de azt nem volt elég leszedni.
rgeorge: :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22212) yanna válasza t72killer (#22205) üzenetére


yanna
őstag

Ubuntu témában volt itt róla szó, de nem tudom mi az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#22213) spiercell válasza spiercell (#21845) üzenetére


spiercell
aktív tag

Köszi a nagy semmit!

(#22214) SP4C3 válasza spiercell (#22213) üzenetére


SP4C3
veterán

MicroLag. Sok mindentől lehet. Task managerben kellene monitorozni, hogy a CPU usage megugrik-e.

@MrCsiT
Bocsi, nem láttam. De már megelőztek :D :R

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#22215) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom,hogy jó helyen teszem-e fel a kérdésem de hátha...
Észrevettem, hogy Windows 10 alatt ha feltelepítem a GTAV-öt
akkor nem kapcsol be a képernyő kímélő akkor sem ha nem játszom
tehát a GTA csinál vele valamit. Van erre megoldás?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#22216) King Unique válasza MrCsiT (#22182) üzenetére


King Unique
titán

Kösz, gondoltam, hogy nem hogy a fórumon, de itt a topikban sem. :R
Csak ugye ne feszegessük, mert mindjárt megkapjuk a konteó, meg a paranoiás jelzőt.... :D
Aztán meg ki tudja, hogy abban a leírásban, mit és hogyan tartanak be nem hivatalosan, 2.0 lite verzió sincsen, amit lehetne helyette választani, kevésbé kíváncsiskodó formában. Illetve volt már az elmúlt években épp elég furcsa cikk, utólagosan becsatolt bírói engedélyekről stb. Illetve manapság már talán az sem kell. Amúgy meg milyen érdekes kis cikk: [link]

Érdekes ez a Windows 10 frissítés is, van a gépházban elvileg ez a frissítések elhalasztása lehetőség, de az MS oldal azt írja, hogy az csak a Windows szolgáltatások elhalasztására érvényes, alap biztonsági frissítésekre nem....magyarán kikapcsolni teljesen nem tudod, nincs a korábbi csak értesítés, csak letöltés és te döntöd el, hogy mikor telepíted opció, még a Pro, Enterprise, Education kiadás esetében sem. Tehát lényegében, nem csak a Home verziónál tud problémát okozni. Mert egyből tolja fel rá, így, ha vmit netán elcsesznek (szoktak), akkor máris szívhatsz miatta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22217) ksanc válasza MrCsiT (#22206) üzenetére


ksanc
őstag

A W10 notification eltüntetésre van ötleted?

A frissítési értesítési ikon más tészta. Ez sem tünteti el?

Szerk.: ja, mintha már megoldódott volna...

[ Szerkesztve ]

(#22218) Воланд válasza MrCsiT (#22206) üzenetére


Воланд
titán

a peldad rossz, mert egy hasznalati utasitas be nem tartasa miatt keletkezett hibanak semmi koze nincs a windows update mukodesehez. en a hibat okozo frissitesek kezeleserol irtam azt, amit.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22219) Döglött Róka válasza King Unique (#22216) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"hogy mikor telepíted opció, még a Pro, Enterprise, Education kiadás esetében sem" - csak sikerult megint orbitalis ostobasagot irni :) Gondolkozzal mar el egy picit ha a vallalati verzio is opt-in update-el operalna, kidobhatnad az SCCM-et es hovegi zaraskor indulnanak ujra a gepek.

Mi a budos francert nem lehet hivatalos uton tajekozodni a gyarto oldalarol hogy hogyan mukodik az a szajbatekert rendszer?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22220) King Unique válasza Döglött Róka (#22219) üzenetére


King Unique
titán

Ja bocs, nem vagyok akkora MS bennfentes, mint itt egyesek... :D
Kérdem én, talán a korábbiakban megszokott választási lehetőségek benne vannak, néztem Pro és az Enterprise-nak megfelelő Education alatt is és nem találtam...valamint az MS oldal azt írja, hogy a biztonsági frissítések nem elhalaszthatóak, talán hazudnak?? Illetve netán a Windows 10 felhasználói tábor. csak az Enterprise verzióból és a vállalti szektorból áll?

[ Szerkesztve ]

(#22221) CartmanLand0 válasza Döglött Róka (#22208) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Nem használtam, viszont most ujratelepítés után nincs probléma :N

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#22222) Döglött Róka válasza King Unique (#22220) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Direkt trukkoznek, hogy a nem "MS bennfentesek" ne ertsek meg.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22223) Ice_Man22 válasza Döglött Róka (#22222) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Viszont az teny, hogy sokan itt a forumban nagyon tudjak mit jelent a segg nyalas 😁.

(#22224) r3dsnake válasza Воланд (#22195) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Király.

(Akkor van kb. 24 féle eredeti kulcsom, ami upgradelhető win10-re. :D )

(#22225) MrCsiT válasza Воланд (#22218) üzenetére


MrCsiT
addikt

Tehát akkor, csak hogy végre most már jól értsem, szerinted ez így teljesen rendben van.

Az MS-nek még véletlenül sem kellett volna úgy megírnia a Windows Update kliens oldali változatát, hogy az fel legyen készítve a rendszer működését ellehetetlenítő, frissítés általi hibák lekezelésére, ezáltal is biztosítva a rendszer működőképességének fenntartását.

Értem.

Más a véleményem, és az érintett x ezer felhasználónak is biztosan más, de az én példám ettől még rossz.
Ezt akkor túlbeszéltük.

Döglött Róka: megértettem végre, köszönöm. :R

King Unique: elvileg, az Enterprise-nál azért tudsz majd kategóriákat létrehozni, így legalább újraindulni nem fog azonnal.

Ice_Man22: WP-s telefonom van. ..de nem úgy volt, hogy még erősen Béta állapotú a WP10? Pár napja olvastam bele a vonatkozó topicba, akkor még írogattak hibákról vastagon. :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22226) Ice_Man22 válasza MrCsiT (#22225) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nemtudom, hogy mit akart a microsoft az uj windows update el, de nincs mar sok, hogy paran ossze verekedjenek miatta.Viszont csak nekem tunt fel, hogy a windows op rendszer pc ken hagy kivanni valot, de telefonon nagyon stabil es gyors.

(#22227) King Unique válasza MrCsiT (#22225) üzenetére


King Unique
titán

Neked kösz a választ, ha már a másik a szokásos stílusában csak kioktatni tud... :R
A többiek viszont szívhatnak...
"így legalább újraindulni nem fog azonnal" - eddig se indult, mert odabökte a 3:30 időpontot, bár azt nem néztem meg jobban, hogy tovább lehet-e halasztani.

(#22228) yozsee11 válasza King Unique (#22227) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Lehet halasztani, max 1 hét.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#22229) MrCsiT válasza Ice_Man22 (#22226) üzenetére


MrCsiT
addikt

A logikus érvelést megértem, a vitákkal semmi bajom.
Semmiféle értelmes indokot nem hallottam arra, hogy bárki szerint is miért működött jól az az Update verzió, ami ezt a boot-loop szerűséget összehozta a felhasználóknál.
Remélem, MS tanul az esetből, és javítják a folyamatot.

"Viszont csak nekem tunt fel, hogy a windows op rendszer pc ken hagy kivanni valot"- :DDD ..elnézést, hogy félbevágtam a mondandód, de ez így viccesen hangzik. A topic 22000 hsz-e éppen azt támasztja alá, hogy másnak is feltűnt. :K

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22230) Воланд válasza MrCsiT (#22225) üzenetére


Воланд
titán

"szerinted ez így teljesen rendben van"

akarhogy is nezem, ilyet sehol nem irtam.

a windows update ugy mukodik (maradjunk a home verzional), hogy naponta egyszer, fix idopontban ellenorzi, hogy van-e elerheto frissites. ha van, akkor letolti es vagy telepiti automatikusan a szokasos hajnali harom oras idopontban, ha a felhasznalo nem hasznalja akkor a gepet, vagy telepiti kikapcsolas elott, vagy ujrainditaskor. ha hibat okoz a frissites, akkor tobb opcio van: vagy megszakitja a frissites telepiteset mar a telepitesi folyamat alatt, vagy ha nem tud elindulni a rendszer, akkor alkalmazhato a visszaallitasi pont (most nem fogom megmondani fejlbol, de meg van hatarozva, hogy hany, egymast koveto sikertelen inditasi kiserlet utan indul el a recovery mod). ha olyan hiba van, ami a rendszer mukodeset sulyosan nem befolyasolja, tehat a rendszer el tud indulni, de a user valami hibat tapasztal, akkor a user meg mindig alkalmazhatja a visszaallitasi pontot es nagyobb az eselye annak, hogy mire a kovetkezo frissites keresesre es telepitesre kerul sor mar olyan frissites fog letoltodni, ami nem okoz hibat, mint annak, hogy megint egy hibat okozo frissitesbe fut bele.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22231) Воланд válasza King Unique (#22220) üzenetére


Воланд
titán

a bennfentessegnek semmi koze nincs ahhoz, hogy a publikusan elerheto szakmai leirasokat elolvassa valaki...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22232) SP4C3 válasza yozsee11 (#22228) üzenetére


SP4C3
veterán

Mit lehet halasztani? :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#22233) ux1 válasza MrCsiT (#22182) üzenetére


ux1
addikt

Te is széllel szemben pisilsz, akár csak én vagy King. Itt csupa bégető van. Én személy szerint csak a munkámból kifolyólag foglalkozom m$ termékkel. Amúgy '97-óta LiNUX. Csak a gyerek néhány játéka miatt van win. W7 ulti a géppel kaptam. Szvsz marad is az jó darabig. :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#22234) MrCsiT válasza ksanc (#22217) üzenetére


MrCsiT
addikt

Sajnos, nem oldódott meg.
Az rgeorge által írt: "Windows 7-en két frissítést kellett unistallálni és elrejteni: KB3035583 és KB2952664." közül, a KB3035583 van letörölve és elrejtve, azonban a KB2952664 nincs a telepített frissítések között.

Tehát, a kérdés megmaradt:
A W10 notification 8.1 Pro-n hogyan tüntethető el?

ux1: Mi? Széllel szemben?? Azt nem tudok: én fújom a passzát-szelet?! :DDD

woland_y2k: az isten szerelmére.. ha annyira jó ez a folyamat, hogyan lettek azok a boot-loop-szerű jelenségek, amiktől hangos volt pár hete a sajtó? :U

Nem mellesleg, saját tapasztalat: Win 8.1 update után, amikor is a Windows Update MS-től letöltve feltette a VGA drivert, majd újraindult, nem kaptam képet Displayport-ra. Miután rájöttem, hogy DVI-on még van kép, annyit láttam, hogy a hardvert letiltotta a Windows (ezt írta az eszközkezelőben) és visszaállítási pont éppen nem volt egy darab sem.
Erre még mondhatod, hogy az update furcsasága, mert tiszta telepítésnél ezt a hibát nem tapasztaltam, de az Update folyamatra - ami nem feltétlenül csinál visszaállítási pontot - ismét egy jó példa. Nyilván ezek után, a tiszta telepítés első boot-ját követően, készítettem kézzel egy visszaállítási pontot, hogy ha a Windows Update megint elrontana valamit, ne legyen 1,5 óra, mire ugyanott tartok, de ez milyen már?..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22235) hati válasza King Unique (#22227) üzenetére


hati
addikt

Be lehet állítani a W10-et is úgy, hogyne ne telepítse automatikusan a frissítéseket, csak jelezze, hogy vannak, és neked kell rábökni a letöltésre akkor, amikor úgy gondolod, hogy szeretnéd.


[ Szerkesztve ]

(#22236) Воланд válasza MrCsiT (#22234) üzenetére


Воланд
titán

innentol mar csak a regedites megoldas marad.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22237) t72killer válasza hati (#22235) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Válogatni viszont nem tudsz közöttük:(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22238) MrCsiT válasza Воланд (#22236) üzenetére


MrCsiT
addikt

szomorúan hallom.. :O

t72killer: melyik verzió alatt, nem lehet válogatni? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22239) Ice_Man22 válasza MrCsiT (#22229) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Jogos b*szt*m elolvasni a forum osszes hsz et :R

(#22240) Audison


Audison
senior tag

Megéri a pénzét az MS. A frissítésekről nem is beszélve. Kevesen használják az edge böngészőt? Nesze nektek itt egy frissítés. Máris jött a sok panasz, hogy nem megy a chrome..vajon miért?! :U

(#22241) Воланд válasza Audison (#22240) üzenetére


Воланд
titán

:F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22243) Audison válasza Воланд (#22241) üzenetére


Audison
senior tag

[link] Persze véletlenek vannak, de ne mondja nekem senki, hogy nem így akarta az MS.

(#22245) ksanc válasza Audison (#22243) üzenetére


ksanc
őstag

Érdekes, hogy kizárólag a Chrome-ot használom, nekem mégsem volt semmilyen problémám vele semmikor.
Ez valami firnyákosabb összeesküvés :)

(#22246) Warter válasza MrCsiT (#22234) üzenetére


Warter
őstag

Használd a regedites verziót amit linkeltem korábban, az tökéletesen működik.

(#22247) Qru válasza szundybence (#22242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be a veszekedést.

#nincsbennetarcsi

(#22248) King Unique válasza yozsee11 (#22228) üzenetére


King Unique
titán

OK, kösz az infót, majd megnézegetem. :R

(#22235) hati: na ez még jobb, bár én eddig nem találtam meg, de majd jobban megtúrom a gépházat. Köszönöm. :R Gondolom Pro+.

(#22249) tope válasza ksanc (#22245) üzenetére


tope
addikt

Chrome-al nekem egy bajom van, hogy sokkal nagyobb a gépigénye (kis gép és nem bírja a HD-t vele), viszont azzal rendesen működik az online videó, mert Edge/Exporer párossal nem igazán stabil (hol zöld képernyő, hol szakadozik és kép sincs olyankor, vagy esetleg hajlandó lejátszani).

(#22250) Воланд válasza Audison (#22243) üzenetére


Воланд
titán

egyreszt ez a hiba egy preview build-ben jelentkezett, masreszt ez a google sara ("For some background, the issue causing the crash was due to the use of unauthorized "hooking" to work around Microsoft's APIs. When Microsoft changed how memory is handled, Google's workaround was effectively broken. " [link]), harmadreszt mar javitva lett.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.