Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99051) ArNick


ArNick
tag

Bár nem tartok rá igényt, de én dobtam be ide először, hát rákérdeztem:

A kifogott chat ügyintéző szerint a díjmentes 50 MB Domino esetén csak akkor jár, ha van (30 naponta megújuló) Domino Net csomagja is a polgárnak.

Kérdésemre, hogy az ÁSZF 9. mellékletének 16. oldalán a 47. sor "Feltételek" oszlopa ezen feltételt miért nem tartalmazza, az volt a válasz, hogy az ÁSZF-ben nincs ott az igénybevétel összes feltétele. :Y

Következő kérdésemre, amiben a teljes feltétel listáról érdeklődtem, megkaptam az online kapcsolatfelvételi űrlap linkjét, a chat meg vagy lefagyott, vagy blokkolva lett az üzenetírás...

[ Szerkesztve ]

(#99052) rfszabi válasza lufi7 (#99049) üzenetére


rfszabi
tag

én most jöttem haza Erdélyből, tökéletesen működött.
Domino FIX csomag, Domino Net 4 GB csomag (16 GB miatt), telefonálás, SMS minden

(#99053) prozodus válasza ArNick (#99051) üzenetére


prozodus
őstag

Ez már egyre érdekesebb. És NMHH-gyanús.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#99054) lufi7 válasza thomas77 (#99050) üzenetére


lufi7
aktív tag

Meg volt.
A nejem telefonján kijelzi a 4g-t és a kártyánál is ott a kis R betű. Látszólag minden rendben.
Valamit karattyol románul de nem értem, majd valakit keresek.
A másik 3 kártyával semmi gond.

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#99055) thomas77 válasza lufi7 (#99054) üzenetére


thomas77
senior tag

Esetleg azt próbáljátok meg, hogy manuálisan választotok másik szolgáltatót. Lehet, hogy a telefon pont olyanra kúszott fel, amelyikkel nincs roaming megállapodása a magyar telekomnak. Bár arra nem is nagyon engedne fel... De vannak ilyen érdekes szituk. Próba szerencse...

(#99056) lugosi válasza Lackooo84 (#99043) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De igen, írta hogy azzal működik: [link]

(#99057) prozodus válasza thomas77 (#99055) üzenetére


prozodus
őstag

Ó, volt nekem olyan ország, h kézzel kellett állítgatni, mert a 3 szolgáltatóból az egyikre vban nem volt hajlandó felmászni sem, de a másik 2ből csak az egyiket lehetett használni rendesen, mert a másikon csak fogadta a hívásokat, sms-eket, hívást indítani nem lehetett, se sms-t küldeni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#99058) lufi7 válasza thomas77 (#99055) üzenetére


lufi7
aktív tag

Mindent próbáltunk mar. Após lefordította. Azt mondja be, hogy a hívott szám nem elérhető amikor hívni próbálunk vele. 4G ikon játszik, internet meg sincs vele. Most mar lesz@rom. Otthon jó lesz.
Köszönöm a hozzáállásotokat. :R
Üdv.
lufi

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#99059) UHHH válasza lufi7 (#99058) üzenetére


UHHH
senior tag

már írtam, hogy próbáld meg 4g nélkül. nekem külföldön volt, hogy az jelentette a megoldást. 3g, edge :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#99060) thomas77 válasza prozodus (#99057) üzenetére


thomas77
senior tag

Na igen... De ennek nem így kellene működnie, hanem hülyebiztosnak kellene lennie. Egy átlag usernek halvány lila elképzelése sincs, hogy egyáltalán hogy működik a mobilja...
Na mind1. Kár, hogy nem tudtunk segíteni a fórumtársnak. Ez van.

(#99061) 8 válasza lufi7 (#99058) üzenetére


8
senior tag

Biztos láma kérdés, de országkóddal, Magyarország +36, tárcsáztok és nem 06-tal ugye? Ha magyar számot hívsz és románul mondja a hibát, akkor szerintem ott akad el.
És be van kapcsolva/létezik a hívott szám? :)

Nekem egyébként 0Ft-os, még fel nem töltött Domino Fix kártyával külföldről nem engedi felhasználni a kártyához járó 80 percet, mert azt mondja, hogy ilyen irányba nem kezdeményezhetek hívást, de ezt magyarul mondja.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#99062) thomas77 válasza 8 (#99061) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem meg megy egy kb 2 hónapja rendelt kártyán feltöltés nélkül.
Ez kb olyan, mint az 50 MB ingyen net. Van aki meg tudja rendelni és van, aki nem...

(#99063) KisDre válasza KisDre (#98923) üzenetére


KisDre
senior tag

Kétszer voltam aktiválni immár 1x ugye amit írtam személyesen, egyszer meg telefonon, de valahogy a srácoknak nem sikerül, vagy valahol hiba van a rendszerben mert még mindig nem vagyok elérhető se hívásra képes, hiába vagyok feltöltve és működik a telefon is. Még ma teszek egy próbát bent személyesen :F

KisDre.artstation.com

(#99064) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
Domino kártyánál (régebben előfizetéses volt de váltottunk Dominora, anyám kártyája) hogyan tudom ellenőrizni, hogy a roaming aktiválva van?
Mobilnet egyelőre nincs neki de azt is szeretne, ha veszek hozzá Maratont az automatikusan működni fog Eu-n belül vagy valahogyan aktiválni kell?

S23

(#99065) kali válasza alex devil (#99064) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Domino és költségkontroll esetén a roaming aktiválása: *104#, a kikapcsolás pedig: *105#
Működni fog automatikusan, ha a fentiek szerint aktiválva van a roaming.

[ Szerkesztve ]

(#99066) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Mai napon megjött az új telefonom + előfizus csomag (most először váltok kártyásról előfizusra, szóval fogalmatlan vagyok :)) ), a gondom az lenne, hogy nem tudom, hogyan kellene aktiválni. A boltban annyit mondott a srác, akitől átvettem a pakkot, hogy 1777 majd 3-2-1 opciók és beírom a számokat. De behelyezve az új előfizus sim kártyát, amit a készülékhez adtak, csak segélyhívást engedélyez, mondván nincs elérhető mobilhálózat.
Kimaradt egy lépés, és aktiválni kellene először, vagy mi lehet a gond? :U
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#99067) AnonymusX válasza Destroyer91 (#99066) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Domino kártyádról kellene felhívni a 1777-et (a 1777 a Domino Központ száma).

(#99068) kali válasza Destroyer91 (#99066) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ha csak aktiválni kell az új SIM kártyát, akkor a 0680639999 telefonszámot kell hívni (ha adott SIM még nem aktív, akkor értelemszerűen másik, működő SIM kártyáról), majd az új, aktiválandó SIM kártyának a 20 jegyű azonosítóját bediktálni, hogy azt szeretnéd aktiváltatni és megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

(#99069) #77646080 válasza AnonymusX (#99067) üzenetére


#77646080
törölt tag

Valóban, az nekem is feltűnt, hogy a 1777 NEM az előfizetéses ügyintézés száma.

Destroyer91

Hogyan aktiválhatom az új készülékemhez kapott, másik méretű SIM-kártyát?

Ez alapján:

1) legyen kéznél az új SIM (mert kell a rajta lévő, 20 jegyű azonosító)

2) egy másik számról hívd fel a 06(80)639-999 számot.

Amúgy, ha bent voltál, szerintem kérhetted volna azt, hogy helyben aktiválják, ez a legegyszerűbb. Nekem már több alkalommal megcsinálták. :K

(#99070) goop


goop
őstag

Aki sokat telefonál volte alatt, annak mindig tökéletes a hangminőség? Asszony rengeteget beszél, és néha nem hallják, már ki lett cserélve a telefonja (garanciában teljesen újra, huawei p10), ill. a sim kártyája is. Olyan is volt, hogy néha direkt az én telefonomat adom neki (honor 9) szintén aktív volte, és ott is elment a hangja. Helytől független, az ország déli részén bárhol előjön, 800 - 1800 Mhz váltásra is gondoltam, de olyan helyen is előjött, ahol csak tuti 800 Mhz van. Vagy ennyi bele kell férjen az x hibaszázalékba? Mondjuk napi x óra telefonálás, pár perc rossz telefon vonal? Szolgáltató mindegy melyiket hívja, telekom/telenor főleg, voda csak minimális, szóval ott eddig nem jött elő, de az tényleg csak párc perc havonta, vagy annyi sem. Azt mondja még, ha Ő hív akkor rosszabb, mintha Őt hívnák. Adjam le Telekomnak hibára?

[ Szerkesztve ]

(#99071) #77646080 válasza goop (#99070) üzenetére


#77646080
törölt tag

A hívott fél is rendelkezik VoLTE-képes eszközzel, amin egyben aktív is a funkció? Mert ha nem, akkor nálad/nálatok hiába van VoLTE, a hívás normál 3G HD lesz.

Más.

Próbáljatok ki több hívást úgy, hogy fixáljátok 2G/3G hálózatra a telefont. Akkor is jelentkezik a hiba?

(#99072) Destroyer91 válasza #77646080 (#99069) üzenetére


Destroyer91
tag

Köszönöm a gyors segítséget mindenkitől, felhívtam a megadott számot, valóban a volt dominós kártyámról kell ett hívni a 1777-et az új kártya aktiváláshoz. :R Nálunk sajnos csurig van a bolt egész nap, és kb. szórják ki az embereket pofátlanul, akár mondvacsinált indokkal, amit én annyira nem szívlelek :DD

(#99073) air válasza #77646080 (#99071) üzenetére


air
nagyúr

"a hívás normál 3G HD lesz."

Vagy sima GSM.
Én a hívásaim elenyésző részénél hallok HD hangot. Sajna flottásként VoLTE nincs, és a 3G is elég gyatra, vagy a éppen a partnernél nincs 3G.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#99074) #77646080 válasza air (#99073) üzenetére


#77646080
törölt tag

Így igaz, köszönöm a pontosítást.

(#99075) #77646080 válasza Destroyer91 (#99072) üzenetére


#77646080
törölt tag

Így már érthető, ha nem ott intézted.

A fő, hogy siker van és örülés. :D

(#99076) kali válasza goop (#99070) üzenetére


kali
legenda

Nálam mindig tökéletes a hang 4G-n, Budapesten és vidéken sem tapasztaltam problémát az elmúlt 18 hónap alatt.

German_TD: A VoLTE képes félnél a központig VoLTE van, onnan meg a másik előfizetőig olyan, ami részéről adott. (Ebben, illetve adott feltételekben eltér szerencsére a VoLTE és a 3G HD.)

[ Szerkesztve ]

(#99077) #77646080 válasza kali (#99076) üzenetére


#77646080
törölt tag

Értem, akkor ma is tanultam valamit. :)

(#99078) goop válasza kali (#99076) üzenetére


goop
őstag

Ha engem hív, az tuti volte - volte és néha így is elmegy a hang, elhalkul, mintha víz alatt beszélne, vagy teljesen süket lesz. Mások is ezt tapasztalják. Lehet akkor leadom hibára, fene se érti ezt. Amúgy jó a volte, kristály tiszta a hang, többek között ezért jöttem a telekomhoz, tehát kikapcsolni biztos nem fogom. Nem percekig rossz a vonal, pár mp, de épp elég ahhoz, hogy idegesítse az embert.
Ja, és Ő mindig jól hall mindenkit, hallja a hallozast is, stb. :D

[ Szerkesztve ]

(#99079) kali válasza goop (#99078) üzenetére


kali
legenda

A VoLTE telefonon történő kikapcsolásával, tehát 3G módban nincs gond?
A SIM kártyákat nem próbáltatok felcserélni a két VoLTE képes telefonban, hogy úgy mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#99080) goop válasza kali (#99079) üzenetére


goop
őstag

Nem tudom, nem kapcsoltam ki a voltet, de mikor nem volt 1 hónapig, mintha nem lett volna gond, ill. a leállás előtt is, mintha jó lett volna. Passz, épp a leállás előtt hoztam vissza a számaimat, pár napig ment csak, aztán jött a hónapos szünet. Több helyen rossz. Én meg autózok sokat, bt fülesen beszélek menet közben, soha semmi gondom. Új telefonja és kártyája van, amint betettem jött is az sms hogy aktiválták a voltet, és indítsa újra a telefont.
A kártya most lett cserélve megint pár napja...

[ Szerkesztve ]

(#99081) #77646080 válasza goop (#99078) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem VÉGLEGES kikapcsolásra gondoltam, hanem arra, hogy próba erejéig (pár hívásra) kapcsold át 2G/3G-re. Ezzel potenciálisan lehet szűkíteni az okokat, amik hibát okoznak.

(#99082) goop válasza #77646080 (#99081) üzenetére


goop
őstag

Esetleg még ezt megnézem.

(#99083) #77646080 válasza goop (#99082) üzenetére


#77646080
törölt tag

Persze, értem, hogy a VoLTE egy vonzó szolgáltatás, én is örülök, hogy használhatom. Te pedig pont emiatt jöttél a Telekomhoz. :) Megpróbáljuk közösen megtalálni az anomália okát.

(#99084) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Ha az előfizetés fizetési határideje 07.16. Akkor mikor van a forduló?

Illetve az , hogyan lehetséges, hogy a készülékrészlet pedig 07.31 fizetési határidős?

(#99085) glacious válasza Atomgeszi (#99084) üzenetére


glacious
addikt

Mindig a hónap első napja az előfizetés fordulónapja, az internet kereté véletlenszerűen meghatározott, de állandó.
A készülékrészlet pedig a hónap utolsó napja.

[ Szerkesztve ]

(#99086) kali válasza Atomgeszi (#99084) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ha a számlázási időszakra gondolsz, akkor az (mindentől függetlenül) a naptári hónap első és utolsó napja, ia számlát a hónap utolsó napjával zárják.

[ Szerkesztve ]

(#99087) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszönöm!

Valahol figyelemmel lehet követni, hogy az előfizetésben foglalt 80 percből még mennyi van vissza ?

(#99088) glacious válasza Atomgeszi (#99087) üzenetére


glacious
addikt

Telekom alkalmazásban illetve a telekom fiókban is látszódnia kell.

(#99089) IamGabor


IamGabor
tag

Sziasztok!

Egy TP-Link MR3420 routernél szeretnék használni egy 3G-s stick-kel (Huawei E3131A) mobilnetet.

Laptoban a stick-kel simán megy a net, de a router nem akarja. (próbáltam Asus RT-N18U-val, azzal sem igazán akart működni)

Probaltam ezzel az internet.telekom APN-el, tárcsázási számmal és anélkül, de semmi.

Ötlet valakinek?

Üdv.,
Gábor

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#99090) Bornie127 válasza IamGabor (#99089) üzenetére


Bornie127
senior tag

Szia.

Így próbáld meg. Ha így sem megy, akkor nem is fog.
[kép]

(#99091) gabe_ válasza IamGabor (#99089) üzenetére


gabe_
őstag

Az említett routereken az usb port nem csak hálózati nyomtatáshoz és pendrive hálózaton való megosztáshoz való?

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#99092) IamGabor válasza gabe_ (#99091) üzenetére


IamGabor
tag

Nem, ez direkt 3G/4G képes router.

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#99093) kali válasza gabe_ (#99091) üzenetére


kali
legenda

Nem csak arra, alkalmasak ilyen jellegű mobilinternetes megosztásra is (a megfelelő, kompatibilis eszközökkel).

[ Szerkesztve ]

(#99094) IamGabor válasza Bornie127 (#99090) üzenetére


IamGabor
tag

Köszi, de sajna negatív. :( Melyik az a stick, amivel tuti működik? (legfrissebb FW van fenn)

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#99095) Bornie127 válasza IamGabor (#99094) üzenetére


Bornie127
senior tag

Huawei E3372, meg az alcatel L100. Nekem ezzel a kettővel működik.
Szólok, hogy ha nem akarsz orbitálisat szívni ezekkel, akkor szerezz be egy huawei b525-t.

[ Szerkesztve ]

(#99096) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Telekomnál vásárolt eredeti Apple Lightning kábelre mennyi garancia van?

(#99097) rfszabi válasza r3dsnake (#99096) üzenetére


rfszabi
tag

1 év Apple Garancia

(#99098) Atomgeszi válasza glacious (#99088) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm! Még egyelőre szokni kell, hogy mi mit jelent.

(#99099) Watto1991 válasza rfszabi (#99097) üzenetére


Watto1991
senior tag

Fél év Telekom garanciának (üzletben cserés) is jó lesz az. Ha a telefonhoz adták gyárilag, akkor 1 év Apple.

[ Szerkesztve ]

(#99100) IamGabor válasza Bornie127 (#99095) üzenetére


IamGabor
tag

És milyen beállításokkal? Kellett valami extra, vagy csak rádugtad és automatikusan működött?
(főként a Huawei)

Köszi!

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.