Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99401) Draken válasza kali (#99388) üzenetére


Draken
őstag

Mi a hivatalos álláspont? Mikor és kinek lehet a volte-t bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#99402) betyarr


betyarr
veterán

11 napot követően ma kaptam választ a TRÉkom-tól,hogy postai levélben fogják megküldeni a válaszukat arra az emailben írt panaszomra,hogy nem vehetem igénybe az 50 megás ingyen netet :U :Y
gratulálok emese TRÉkom,ülj le egyes.ja,hogy elvileg 3 napon belül válaszolnak... :F :W
és ide a rozsdást,hogy valami általános lerázó blabla lesz benne :U

(#99403) 4Grider válasza betyarr (#99402) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jogszabály szerint 30 napjuk van arra, hogy írásban válaszoljanak. Ha az ügyintéző mást mondott, az egy dolog...

(#99404) viktorhu válasza betyarr (#99402) üzenetére


viktorhu
veterán

A 3 nap a normál eset lett volna, ha panaszként adtad be, akkor van a 30 nap és a levél.

(#99405) thomas77


thomas77
senior tag

Újabb fejlemény VoLTE ügyben.
Nemrég beszéltem az egyik vodás ismerősömmel. Volt HD hang a voda és a telekom között. A szervizmenü is írta. 12650 WB AMR volt a kodek, mint egy sima HD hívásnál hálózaton belül.
Akinek be van kapcsolva a VoLTE és fel tud hívni garantáltan vodafonost, az kipróbálhatja.
Várom a visszajelzéseket... :)

(#99406) fornettisuti válasza Draken (#99387) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ne az általános ügyfelest keresd, hanem a technikait.😉

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#99407) kali válasza Draken (#99401) üzenetére


kali
legenda

Papíron: Link
Eddig csak a publikus havidíjas előfizetésekre kapcsolták be, flotta és Domino nem játszott, de bő 2 hete az üzleti előfizetők számára is elérhető, már csak a Domino kapcsán kell majd elérhetővé tenniük a későbbiekben.
A telefon típusát szokták nézni, de az ügyintézők egy része abban a tekintetben is rugalmas.
Sajnálatos, de csak minden sokadik ügyintéző van teljesen képben, bizonyos esetekben többször kell egy dolog miatt telefonálni - még akkor is, ha minden feltétel adott az előfizetői oldalon -, hogy végül valamelyik megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#99408) zsoltzsolt válasza kali (#99407) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A Telekom által nem forgalmazott, de VoLTE képes telefon esetében is bekapcsolják?

(#99409) Keem1 válasza zsoltzsolt (#99408) üzenetére


Keem1
addikt

Azt mondod, hogy (pl.) Galaxy S8-ad van és bekapcsolják. Egyébként nem.

(#99410) zsoltzsolt válasza Keem1 (#99409) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

😁 nem látják, hogy milyen készüléket használok?

(#99411) Keem1 válasza zsoltzsolt (#99410) üzenetére


Keem1
addikt

Az, aki a telefon mögött ül, nem. Azért ez nem ér nekik meg annyit, hogy egy technikussal lekérjék a készülék adatait. :DD
Egyszerűbb bekapcsolni.

(#99412) kali válasza zsoltzsolt (#99408) üzenetére


kali
legenda

Némelyik igen, de nem mindegyik.

(#99414) zsoltzsolt válasza Keem1 (#99411) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R
és neked is (#99412) kali

(#99415) goop válasza thomas77 (#99405) üzenetére


goop
őstag

Éljen. Nekem nyitott hibajegyem van 2 hete, recseg a hang ha a volte be van kapcsolva. :D
Most kiszedtem asszony pajtásnak, mert nem tud telefonálni, annyira rossz a vonal. Szóval én örülök, hogy a szolgáltatók között is lesz hd hang, de egyelőre a telekomnak a belső hd hang se mindig sikerül. :D (Nálam volte alatt legalábbis)

[ Szerkesztve ]

(#99416) thomas77 válasza goop (#99415) üzenetére


thomas77
senior tag

Én idén január eleje óta használom. Azokat az időszakokat nem számítva, amikor központilag volt kikapcsolva (egyszer kb 1 hónapig) nekem megy hibátlanul.
Nálad milyen készüléken jelentkezik ez a recsegés?

(#99417) goop válasza thomas77 (#99416) üzenetére


goop
őstag

Huawei p10. De tuti nem nálam a gond, telefon és kártya csere is volt.

(#99418) thomas77 válasza goop (#99417) üzenetére


thomas77
senior tag

Sajnos nincs ismerősöm, akinek ilyen telefonja van, így nem tudom kipróbálni. De remélhetőleg megoldják és nálad is fog menni rendesen.

(#99419) -secret- válasza dptrsk (#99399) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S ez nem az? Ez díjmentesen igényelhető.

[ Szerkesztve ]

(#99420) Zeki


Zeki
nagyúr

Jött az sms, váltsak magenta 1-re és kapok jegyet a helyi élményfürdőbe. :)
Üzenem, emelni kell a tétet! :)

(#99421) lugosi válasza Zeki (#99420) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézd attól függ mennyi időre. Pl éves családi bérlet, vagy egy személyre egy db belépő? :DDD

(#99422) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
Haveromat felhívtam aki Németben lakik mind2-nek S8 van VOLTE akkor mitől visszhagozhat a hívás?

(#99424) kali válasza -secret- (#99419) üzenetére


kali
legenda

Ez a mód a nem 4G képes SIM kártyák 4G-sre történő cseréjéhez lett kitalálva anno, ahogy a szövegben és a link címében is olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#99425) -secret- válasza kali (#99424) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

A szolgáltató tudja, hogy nekem milyen sim kártyám van?

(#99426) kali válasza -secret- (#99425) üzenetére


kali
legenda

Persze, hogy tudja, szerepel a rendszerben.

(#99427) 4Grider válasza -secret- (#99425) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze nem minden ügyfélszolgálatos szokta megnézni magán a sim-en az icc-t, így esélyed van arra, hogy átverheted őket kártyacserekor.

(#99428) rfszabi válasza 4Grider (#99427) üzenetére


rfszabi
tag

én a fél éves SIM kártyámat elhagytam Rómában, minden további nélkül a nő ingyen kicserélte.

(#99429) -secret- válasza kali (#99426) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S flottás sim esetén a flottakezelővel kell ezt intézni vagy kapok én sim-et anélkül ha itt megigénylem? Régi, nem 4G képes kártyáról van szó amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#99430) kali válasza -secret- (#99429) üzenetére


kali
legenda

Papírforma szerint flottája válogatja, mert van olyan, ahol az előfizető is te vagy, máshol meg csak a számlafizető, így bizonyos ügyintézésekre önállóan nem jogosult.

(#99431) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Adott egy mobil S előfizetés költségkontrollal+1 giga net. Roamingon nem működött az internet, szlovák Telekom hálózaton, 4g jel meg volt, adat nem ment. A telefonban engedélyezve a barangolás. Mi lehet a hiba, vagy a ténél is engedélyeztetni kell?

Maine coon

(#99433) atosan válasza 4Grider (#99432) üzenetére


atosan
addikt

Hm, ez hasznos, köszi. Ezt roamingon kell beütni, vagy itthon? Ha beütöm kiírja hogy USSD kód futtatása, pár másodperc után pedig: nem Dominó előfizető.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#99434) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! iPhone-ok esetében ugyebár azon kívül, hogy nem tudta az ember más szolgáltató SIM-kártyáját használni, nem volt semmi hátránya a függőségnek.

Mi a helyzet a droidos készülékekkel jelenleg, amelyek függetlenül kaphatóak a Telekomnál?! Mehet bele más SIM, de pl. szoftverfrissítés esetén ugyanúgy várni kell a szolgáltatós update-re, mint eddig?! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#99435) punky10 válasza tylerddd (#99434) üzenetére


punky10
addikt

Igen.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#99436) atosan válasza tylerddd (#99434) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Kivétel talán az Android one.

Maine coon

(#99438) tylerddd válasza atosan (#99436) üzenetére


tylerddd
veterán

Ez is egy jó kérdés, hiszen annak pont az lenne a lényege, hogy mindig első kézből megkapod a frissítéseket. A tiéd szolgáltatós telefon?!

@ Aweriot A kérdés nem erre vonatkozott.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#99439) Ateszpapa válasza tylerddd (#99434) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Hali!

Nekem Telekomos S8-cam van, és független.
Viszont TMH-s (Telekomos) ROM van rajta, és nem a XEH (Magyar független).

Tehát mehet bele másik SIM, de Telekomra frissül a rendszer.

(#99440) kali válasza tylerddd (#99434) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Gyártója és készülék típusa is válogatja, valahol várni kell, hogy a Telekom is jóvá hagyja a frissítést, máshol meg beleteszi az ember egy másik szolgáltató SIM kártyáját - ha ott már engedélyezték adott újabb firmware verziót - és lefrissít úgy a Telekomos készülék.
Olyan is van - ilyen jellegű gyakorlati tapasztalatom is volt már többször -, hogy a Telekom nem csak a másik két szolgáltató, hanem a nem szolgáltatós készülékektől is hamarabb adott ki bizonyos frissítéseket, máskor meg fordítva, ő csúszik a többihez képest és ez folyamatosan változik.
Alternatív frissítési módok is vannak, úgy akár a nem szolgáltatós firmware verzió is feltehető.
Android esetén régió és szolgáltató függvényében is megoszlanak a frissítések, ezért sok lehetőség van, nem egységes a dolog, aminek előnye és hátránya is van - akár az iOS ellenében is.

[ Szerkesztve ]

(#99441) atosan válasza tylerddd (#99438) üzenetére


atosan
addikt

Nekem szolgáltatós, de szlovák O2, magyar Telekom és Telenor kártyával. A Nokia 7 plus topikban úgy emlékszem vannak Telekomos és Telenoros készülékek, tudtommal mindenkinek megjött a júliusi frissítés, tehát a one-nál működik. Telekomnál vásárolt Galaxy A8-am két frissítéssel le volt maradva a többiekétől, pedig független volt, csak ahogy írták nem XEH hanem TMH.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#99442) dragon1993 válasza atosan (#99441) üzenetére


dragon1993
őstag

Samsung esetén simán lehet CSC-t váltani.
Én is átálltam TMHról XEHre.

(#99444) atosan válasza dragon1993 (#99442) üzenetére


atosan
addikt

Míg samum volt, azt tettem én is.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#99445) tylerddd válasza #20749568 (#99443) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm azért! Már a segítő szándék is értékelendő! :)

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#99446) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Szerintetek mitől lehet az, hogy ha a VOLTE be van kapcsolva a telefonomon akkor nagyon lassan küldi el az SMS-eket? A küldés gomb megnyomása után kb 30-40 másodpercig küldi.

(#99447) kali válasza Ron Swanson (#99446) üzenetére


kali
legenda

Milyen telefonról van szó?
Olyan, amin már működik az új üzenetküldő, vagy még nem?
Az SMS már jóval hamarabb működött 4G hálózaton, mint a hanghívás, nekem azóta olyan, mint a villám (nem az új üzenetküldős módszerrel használom).

(#99448) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Xiaomi redmi note 5 global telefonom van.

Hogy érted, hogy "új üzenetküldő"?

[ Szerkesztve ]

(#99449) bopeti98


bopeti98
őstag

Sima Net 15 GB csomaghoz ami hívást nem tartalmaz, be lehet kapcsolni a VoLTE-t? Én nem szoktam hívni, de engem sokszor hívnak rajta és ilyenkor ledob 2G-re. A telefonom VoLTE képes.

(#99450) kali válasza Ron Swanson (#99448) üzenetére


kali
legenda

Erre gondolok: Link

bopeti98: Nem hang díjcsomag, így nem biztos, de egy próbát megér, hátha megoldják arra való tekintettel, hogy attól függetlenül elérhető azzal a hang- és SMS szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.