Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99551) Dinter válasza 4Grider (#99532) üzenetére


Dinter
addikt

Jelszint: -90-100 dBm, 9-12 asu

A 3G is hol 4-5 oszlop erős, hol 2. Viszont ha eltűnik, akkor nem is mondjuk H+-ra megy át, hanem egyszerűen csak a szolgáltató neve marad :F

(#99552) szabogabor10 válasza #16695808 (#99550) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam visszavált szépen 3G vagy 2G-re, ha nagyon ritkán szükség van rá.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#99553) kali válasza #16695808 (#99550) üzenetére


kali
legenda

Az akkumulátoros üzemidőt többször lemértem kíváncsiságból, mert gyakran telefonálok azonos helyről (kihangosítva) 1 - 1.5 órát egyhuzamban, így azonos feltételek mellett volt lehetőségem összehasonlítani a 3G és a 4G hanghívást.
A hang minősége, illetve annak az eltérése elég jók kihallható szerintem, meg a 4G hang jellegzetesen más is, mint a többi módozat.
Nem tudom, hogy mikori az a nem átkapcsolásos tapasztalatod, meg az nem csak szolgáltatós probléma lehet, hanem telefonos is.

(#99554) jansky1


jansky1
senior tag

Üdv. 3gb mobilnet előfizetésnél elvileg a facebook nem fogyasztja azt. Érvényes ez barmilyen fb tevékenységre? Pl. Élő adás megnézése, videók megtekintése stb.? Köszi előre is.

(#99555) kali válasza jansky1 (#99554) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A Facebook és az Instagram esetében a díjmentes adatforgalom nem foglalja magában a beágyazott video- és hangfájlok lejátszását és letöltését, az alkalmazások letöltését és frissítését, a harmadik felek által biztosított alkalmazáson kívüli tartalmakra és funkciókra (pl. regisztráció, alkalmazás-letöltés, frissítés, beágyazott videó stb.) felhasznált adatmennyiséget. A díjmentes adatforgalom a BlackBerry APN használata esetén technikai okok miatt nem érhető el.

Forrás: Link

(#99556) jansky1 válasza kali (#99555) üzenetére


jansky1
senior tag

Hurrá :((( . Köszi
Magyarul böngésszem a retek üzenofalat.

(#99557) kali válasza jansky1 (#99556) üzenetére


kali
legenda

Annyira azért nem vészes, amely tartalom direktben a Facebookra van feltöltve, azokkal nincs gond, de a beágyazott YouTube és társai videók...stb. már nem férnek bele.

[ Szerkesztve ]

(#99559) kali válasza #20749568 (#99558) üzenetére


kali
legenda

A díjcsomagnál (alul) írt 23.5 Ft/SMS árral pont kijön az is: Link

(#99560) jansky1 válasza kali (#99557) üzenetére


jansky1
senior tag

Élő bejelentkezésekre gondolok. Ezekkel mi a helyzet?

(#99561) thomas77


thomas77
senior tag

Olaszországi tapasztalat telekomos kártyával: Tim és Wind: megy 4G, van net is bár a tengerparton estefelé max 1,5-2 megabitre lehet számítani. A Vodafone-on nincs adat roaming, így nagyon gyorsan elfelejtettem. Telefonálni meg se próbáltam. Ha elhagyom a frekventált helyeket, akkor 30-40-50 megabit is összejön. Próbálom elhasználni a 16 GB adatomat, de ezzel a gyatra sebességgel nem sok esélyem lesz rá...

(#99563) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok!

Honnan tudhatom meg, hogy a Domino Surf csomagomnál mikor telik le az egy hónap, mikortól él újra az elfogyott 150 mega netem? Köszi!

(#99564) air válasza SLYM (#99563) üzenetére


air
nagyúr

Ügyfélszolgálat.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#99565) pg77


pg77
újonc

Június 11-én rendeltem egy eszközt holnapi (július 26) kiszállítással.
Ma érvénytelenítették a megrendelést, azzal az indokkal, hogy nincs készleten. A megrendeléskor volt készleten, különben nem is tudtam volna megrendelni. Valakinek odaadták alólam.

Szerintetek tehetek valamit az ügyben? Sokszor rendeltem már így, sosem volt belőle gond, de ez felháborító.

Szerk: nem tudom újból megrendelni, mert nem is lesz már ebből a cuccból valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#99567) Djuree


Djuree
félisten

hali!

szeretnék a mobilomon netezni, mert a saját simem céges és azon nincs net.
olyan létezik-e, hogy csak egy sim, amire nem fizetek semmit, csak a netet havonta? nem akarok vele telefonálni meg semmit, csak netre kellene az a sim. mondjuk ha nem netezek éppen az adott hónapban akkor ne kelljen fizetnem, vagy csak egy nagyon minimális pízet.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#99568) punky10 válasza Djuree (#99567) üzenetére


punky10
addikt

Domino Maraton.
[link]

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#99569) Bogyó bá' válasza Djuree (#99567) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Maraton díjcsomag pont erre való. Veszel egy akciós SIM-et, feltöltesz rá némi készpénzt, és megrendeled a 4GB-os csomagot. Ez a kártya érvényességéig használható.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99570) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Szép estét!

Kérdésem lenne a maraton csomaggal kapcsolatban. A Telekom alkalmazásban egyszeri maraton csomagot vettem igénybe. Tudtommal ez az a csomag, ami nem 30 napos korláttal forgalmazható le, hanem nincs időhöz kötve. Nálam mégis "1 hónap"-ot jelez az adatmennyiség leforgalmazhatóságára vonatkozóan. Mi lehet ennek az oka?

(#99571) kali válasza RoSSo3 (#99570) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A telefonszámod rendelkezésre állási ideje a használati intervallum, ha az nem jár le 1 hónap múlva, akkor nem kell foglalkozni az alkalmazás által kijelzett információval, ellenkező esetben meg ha feltöltöd az egyenleget és hosszabbodik a rendelkezésre állási idő, akkor a Maraton csomag is automatikusan igazodik ahhoz.

jansky1: Azt nem próbáltam még a gyakorlatban, a saját előfizetésemen nem is tudnám, mert korlátlan mobilinternetem van, de a feleségem által használton megnézem majd a fordulónap közeledtével, mert neki olyan adatcsomagja van és sosem használja el a felét sem.

[ Szerkesztve ]

(#99572) RoSSo3 válasza kali (#99571) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszönöm! Ennek utánanézek, mivel eddig csak internetre használtam (korábbi feltöltéssel) a kártyát, elképzelhetőnek tartom, hogy maga a kártya lejárata lesz ez az 1 hónap.

(#99573) haxiboy


haxiboy
veterán

Kicsit csalódott vagyok a Telekom szolgáltatásaival kapcsolatban.

EU Roaming, van egy fölös dijcsomagom így egész évben nem volt használva csak most (Like S) örültem mert pont forduló előtt vagyok a másik dijcsomaggal gondoltam nyerek +2gb netet ha már van használjuk ki.
2GB díjcsomagba foglalt, de sajnálattal vettem tudomásul hogy már 530mb adatforgalom a Telekomnak 2gb-t jelent.

A gyári mérő alkalmazást szoktam használni, viszonylag pontosan mér - 5-6% eltérés. Nem gond, gondoltam én elfogyott biztos rosszul mér stb stb (SMS-t nem kaptam míg a másik csomagnál igen) de jó lenne kirándulni menni, oda kell a GPS vettem hát egy "Extra net 1gb csomagot" hát... Köszi Telekom de ez sem működik. Nem mellesleg éjszakára kilőttem a mobilnetet, nappal is mérsékelt használat volt, minden szinkronizálás off. De ez a 4x-es számolgatás kicsit soknak tűnik.

De ha már itt vagyok panaszkodok tovább.
Korlátlan böngészés és email opció. A webes felületen keresztül kikapcsoltam kb 4 hónapja, kaptam is üzenetet hogy ok sikeresen kikapcsoltuk. Azóta is számlázzák, minden hónapban reklamáltam érte. Egyetlen üzenetre jött válasz ahol azt kaptam levélben válaszolnak 30 napom belül mert nem töltöttem ki 2 adatomat ticketnél (nem mintha nem lettem volna belépve és azonosítottak 2 faktorosan de nem is ez a lényeg)... Na ez a levél azóta is érkezik, biztos elvitte a cica.

Harmadik, a lefedettségről áradoznak de az autópályán nincs normális internet kapcsolat, néha Budapest sűrűbben lakott részein se... Biztos a készülékemmel van a gond... Vagy rosszul fogom bár nem iPhone hanem egy Note 8...

Néha mikor azon ritka alkalmak egyike van hogy meg szeretnék nézni valami beállítást a Telekom fiókban, vagy forduló előtt 1-1 szolgáltatást módosítani akkor épp karbantartás van, nesze paraszt +1 hónap... De érdekes mód ha a számlát elfelejtem befizetni néhány napig, mert van jobb dolgom is (se SMS se a jó kis alkalmazásban beállított értesítés nem jelenik meg amúgy) akkor jön az üzenet hogy ejnye bejnye mennek a korlátozások meg a behajtók...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#99574) kchris78 válasza haxiboy (#99573) üzenetére


kchris78
veterán

A mérés meg korlátozás engem is elkondolkodtatott... 7-én mentünk külföldre, múlthét szombaton (21-én) jöttünk haza... A páromnak 2 napja jött az értesítés hogy VÉGE a 7GB forgalmának!! EU roamingban MAX 4GBot tekerhetett le de azt nem használta ki mert ott nem volt korlátozás (pedig a szálláson nem volt WIFI végig csak mobilnet), ellenben a maradék 3GB lepörgött volna (úgy hogy otthon wifi, munkahelyen desktop gép??) a szabadságon kívüli 11 nap alatt? Nekem elég irreálisnak tűnik az ő felhasználási szokásait tekintve..

Fel is hívom a kapcsolattartót...

[ Szerkesztve ]

(#99575) haxiboy válasza kchris78 (#99574) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehetséges hogy a karbantartás kavart be nálam mert most minden kapcsolat működik, az is ami elvileg elfogyott. Bár jó hogy a bővítőt megvettem legalább nem kell spórolni, de tegnap este épp kellett volna ezért akadtam ki.

Úgyhogy a méréses dolgot vissza vonom, a többi viszont... Hát ez a szomorú igazság.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#99576) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

fentebb olvastam a telekom maraton megoldást a netre. nekem egy ilyen simem van, csak net miatt van a telefonban. a net viszont elfogyott rajta, vennék rá megint négy gigát. ehhez elvileg nem kellene bemennem té boltba, menne az applikáción keresztül is. oda tudok feltölteni összeget, viszont úgy, hogy x giga netet vennék, azt nem tudom listából választani. jól sejtem, hogy előbb nyomok rá pénzt, majd abból net? csak azért kérdezem, mert ha feltöltöm és csak telefonálni tudok vele, az coki

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#99577) Bogyó bá' válasza Agostino (#99576) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha még nem járt le a SIM érvényességi ideje, akkor előbb kellő mennyiségű pénzt kell rá tenni, utána pedig rendelni a Maratont.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99578) Agostino válasza Bogyó bá' (#99577) üzenetére


Agostino
addikt

nem, talán fél éve vettem meg a simet. egészen friss még.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#99579) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sziasztok!

Az utasbiztosítás hogyan működik?
Elsején megyek Izraelbe (Tel-Aviv) egy hónapra... Ha megrendelem még Bécsben (onnan indul a repülő), és csak szeptember elején mondon le, akkor az kb 15000-16000 ft. Ezt a havi számlához számolják, vagy most tegyek az univerzális egyenlegemre 20.000 ft-ot? (előfizus vagyok)

Bocsika a láma kérdésért...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#99580) -secret- válasza kakuk.tamas (#99579) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Előre meg kell kötnöd, mondjuk megkötöd 3-a és 5-e között. Nem utólag fizetendő.

[ Szerkesztve ]

(#99581) lugosi válasza Agostino (#99576) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Először fel kell tölteni az egyenleget és abból tudod megvenni a maratont.

(#99582) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Mobil L 15 GB-os csomagom van, vártam a hófordulót, mint a messiást, mert kirándulni vagyok belföldön és csak ez a netem van. A lényeg hóforduló után a telekom alkalmazás 8GB felhasználható netet mutat, hol a többi 7 GB, idáig ilyen nem volt, mondjuk soha nem is használtam fel 100%-ig a netet. Valami válasz?

(#99583) csako válasza Nagynozi (#99582) üzenetére


csako
veterán

Szerintem csak azt látod, hogy ketté van választva, mert az EU-ban külföldön a 15-ből csak 7 használható, így előbb a belföldi 8-at használod el.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#99584) Keem1 válasza kakuk.tamas (#99579) üzenetére


Keem1
addikt

Van Wizz Air járat Pöstrűl is ;)

(#99585) Mano66


Mano66
senior tag

Sziasztok.
Dominó csomaggal, ha van rajta bőven pénz lehet mobil parkolást indítani Pesten?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#99586) szabogabor10 válasza Keem1 (#99584) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem nem fapadossal akar utazni. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#99587) g0dl


g0dl
addikt

A Telekom alkalmazás mennyire megbízható?

Van két domino kártyám, jelenleg mindkettő ugyanabban a telefonban ( az egyiket jellemzően stickben netezésre használom)
Dominohoz vásárláskor, és feltöltéskor adnak valamennyi netet, és hálózaton belüli percet.
A web-es felületen mindkét simhez mutatja mennyi maradt ezekből ( a netre használt már jó régi, de mivel nem beszélek róla, még megvannak a vásárláskori szabad percek). A Telekom alkalmazás (android) viszont csak az egyiknél ( a régebbinél) mutatja a perceket, a felhasználható adatot pedig mindkettőn?

Ez most az alkalmazás "minősége" miatt ilyen, vagy beállítás kérdése?

(#99588) Zeki válasza Mano66 (#99585) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet.
Csal tényleg sok pénz legyen rajta.

(#99589) Mano66 válasza Zeki (#99588) üzenetére


Mano66
senior tag

Szia.
Kösz.
Végül is megtaláltam a választ.Indításkor 3 órát vonnak le annak minimum rajta kell lenni.A végén a fel nem használt pénz vissza rakják.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#99590) Kbali válasza kakuk.tamas (#99579) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha van lehetőséged, azért kalkulálj egy biztosítást valamelyik összehasonlítós oldalon (pl.: netrisk) - plusz nézd meg, hogyha van bankkártyád, van-e hozzá és milyen feltételű utasbiztosítás.

(#99591) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Meglévő mobil XXL+0MB net előfizetésre kéne a hétvégére korlátlan net. Ha megrendelem (alkalmazásból lehet?) És hétfőn lemondom (alkalmazásból lehet?), akkor mennyit számláznak ki? Egész hónapot vagy törtet?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#99592) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Dominós számhoz lehet kérni folyamatos hívás át irányítást? Magyar számom szeretném egy külföldi számra át irányítani, ha lehet. S ha nem kerül sokba.
Köszönöm szépen

(#99593) Zeki válasza Sterilzona (#99592) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet , ha nem elérhető (ki van kapcsolva) a simed. De annyi a percdíja, mintha a dominóról hívnád azt a külföldi számod. Magyarul drága.

[ Szerkesztve ]

(#99594) Sterilzona válasza Zeki (#99593) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Köszönöm a gyors választ

(#99595) Watto1991 válasza CHIPman (#99591) üzenetére


Watto1991
senior tag

Törthavi lesz a számlázás.

(#99596) kchris78 válasza Watto1991 (#99595) üzenetére


kchris78
veterán

viszont lemondani csak kovetkezo ho elsejen lehet legkorabban, legalabbis nekem ezt mondtak - en kulfoldon rendeltem meg egy joval nagyobb adatcsomagot hogy legyen eleg roaming.

(#99597) Bence008 válasza CHIPman (#99591) üzenetére


Bence008
tag

Alkalmazásban jelenleg nem tudsz díjcsomagot módosítani. Telekom.hu-n viszont igen.

(#99598) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Domino-kártyát a gyereknek rendes Telekom-boltban, személyesen, hivatalosan. A fiam telefonján a Telekom alkalmazásba belépve úgy köszönt minket a szoftver, hogy Helló Alex. És névnek azt írja, hogy Kanalas Alex.
Mondani sem kell, hogy egyikünk sem Alex, és főleg nem Kanalas. A ceruza ikonra kattintva a nevet nem engedi megváltoztatni. Számítógépen kreáltam neki Telekom-fiókot, ott megadtam a nevét. A programot uninstalláltam és feltettem megint, de akkor is nekiáll alexezni.
Van erre mód, hogy megváltoztassam, csak még nem vettük észre, vagy be kell másznunk egy Telekom-fiókba?

(#99599) Lackooo84 válasza lesaux (#99598) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én is vmilyen Istvánné voltam évekig, holott 2001 óta az én nevemen van a kártya. Szerencsére az első tavalyi adategyeztetés óta már az én nevem van ott.

The Truth is out there...

(#99600) lesaux válasza Lackooo84 (#99599) üzenetére


lesaux
veterán

Remek ötletnek tűnt, gyorsan adategyeztettem, de semmi változás.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.