Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99251) DDA40X válasza #77646080 (#99250) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Most már úgy tűnik, hogy nincs is nagyon más lehetőség. :) Csak tudod úgy voltam vele, hogy gondoltam egszerűen kideríthető. Túl naiv voltam.. Szabályok, bürokrácia... Semmi sem megy egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#99252) #77646080 válasza DDA40X (#99251) üzenetére


#77646080
törölt tag

Az egyszerű út az lett volna, ha lenne a fiókodban egy levél, hogy már _nem szerepelsz_ a listán. :D

(#99253) DDA40X válasza #77646080 (#99252) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Na igen. Az ő helyzetükben ez simán megoldható lett volna. :U Persze tudom, én vagyok a hülye, mert a Telekom megmondja majd ha megpróbálok rendelni. Csak praktikusabbnak gondoltam, ha megkérdezem, mert akkor tudom előre hogy azzal számoljak hogy fizethetem darabokban, vagy valahol máshol kell megvennem egyben később. Naivitás.. Ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#99254) air válasza #16695808 (#99244) üzenetére


air
nagyúr

Igen, köszi.

6-án jelent meg a cikk a HVG-ben. Erre hivatkozva próbáljuk mi is bekapcsoltatni az egész flottára.

Ugyanis az ügyfélkapcsolati menedzserünk 5-én még azt mondta, hogy flottásoknak nincs VoLTE.:F

Képben vannak ők is.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#99255) #16695808 válasza air (#99254) üzenetére


#16695808
törölt tag

Állítólag 30 nap a határidő arra hogy bekapcsolják. Nekem tegnap ezt mondták. De ha kifogsz egy jó ügyintézőt akkor akar azonnal is bekapcsolja neked 😀 ilyen ez a telekom 😀

[ Szerkesztve ]

(#99256) thomas77 válasza #16695808 (#99255) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem két haverom próbálta meg bekapcsoltatni. Az egyiknek sikerült azonnal 2 kártyán is. A másiknak azt mondták, hogy kb 10 nap.
Szerintem is csak ügyintéző kérdése. Akinek sürgős, próbálja újra. Mást nem lehet tenni.

(#99257) air válasza #16695808 (#99255) üzenetére


air
nagyúr

Intézményként saját ügyfélkapcsolati menedzserünk van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#99258) n@p@lm


n@p@lm
őstag

VOLTE
Ha bekapcsoltatom, de a készülékem (még) nem támogatja akkor visszafelé kompatibilis?
Tehát marad minden a régiben de ha a készülék kompatibilis lesz akkor automatikusan működni fog?

(#99259) 8 válasza n@p@lm (#99258) üzenetére


8
senior tag

Természetesen, hiszen ha nem lenne kompatibilis akkor nem tudnál telefonálni.
De így lehet hogy nem fogják bekapcsolni, csak akkor, ha valami kompatibilis típust kaumuzol be - mondjuk úgy meg nem sok értelme van.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#99260) thomas77 válasza 8 (#99259) üzenetére


thomas77
senior tag

Aztán meg jön az, hogy a kártyán megy, a telefonban meg nem. Sok olyan készüléken megy, ami nincs benne a telekom listájában, de amik nekem vannak, azokból csak a listán szereplőkön működik. Redmi 4X-en és a 8110-esen sajnos nem megy egyelőre...

(#99261) Genova1983 válasza thomas77 (#99260) üzenetére


Genova1983
tag

Vettél egy 8110-est?Várjuk a tapasztalatokat,első benyomásokat róla... :)

(#99262) air válasza thomas77 (#99260) üzenetére


air
nagyúr

Azt olvastam, hogy a 4X-en le van tiltva, tehát nem is fog menni. Később sem.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#99263) #08176384 válasza kchris78 (#99203) üzenetére


#08176384
törölt tag

Mivel sokat járok ki így az alábbit javaslom:

Telekom kártya:

TIM 4G megy, adat is
Vodafone: Nem működik
Wind-Tre: Legcélszerűbb, ha erre állítod a telekomos telefont, igaz nincs csak 3g adatforgalom

Telenor:

TIM: 4G megy, de adat nem feltétlen
Vodafone: ugyanaz
Wind-Tre: 4G és adat is működik

Vodafone:

TIM: 4G nem megy
Vodafone: 4G és adat is megy (legnagyobb 4G lefedettség)
Wind-Tre: 4G és adat is megy

Olaszba személyes tapasztalat, hogy érdemes Vodafone-os kártyával roamingolni, de Ausztriában is hasonló a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#99264) thomas77 válasza Genova1983 (#99261) üzenetére


thomas77
senior tag

Most épp a VoLTÉval kínlódok. A Nokia oldala szerint tudja. A dobozon ott virít a VoLTE felirat. De mégse megy.
Írtam nekik, de a azt a választ kapt, hogy nem is tudja a VoLTÉt egyáltalán. Írtam a cseten is. Onnan azt ígérték, hogy visszajeleznek később.
Nem akarom szétoffolni ezt a topikot. A saját topokjába írok részletesebben, ha érdekel...

(#99265) n@p@lm válasza 8 (#99259) üzenetére


n@p@lm
őstag

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) készülékem van, egy ideig benne volt a romban a kapcsoló, de aztán egy frissítéssel kivették azt.

(#99266) viktorhu válasza thomas77 (#99264) üzenetére


viktorhu
veterán

Erről már volt itt szó, nem elég általában a voltét tudni, a konkrét szolgáltató volte beállításait kell tudnia a készüléknek.

(#99267) thomas77 válasza viktorhu (#99266) üzenetére


thomas77
senior tag

Persze. Ezzel nincs is gond. Rakják bele a telekom beállításait. Nem nagy kaland... Ezt próbálom valahogy elérni. Ez egy tök új készülék. Még lehet hozzá support.

(#99268) #77646080 válasza thomas77 (#99264) üzenetére


#77646080
törölt tag

Megnéztem, miket dob a Google a Nokia 8110 4G VoLTE témára. Elég vegyes a kép: van, ahol szóba sem került, hogy lenne ilyen képessége, máshol pedig többször is kiemelik, hogy igen, van VoLTE. [link]

Viszont tényleg nem ide illik, inkább megnézem, mire jutsz vele a saját topikjában.

(#99269) Keem1 válasza thomas77 (#99264) üzenetére


Keem1
addikt

VoLTE-vel (vo-el-té-e-vel / vo-el-tí-í-vel) ;)

(#99270) viktorhu válasza Keem1 (#99269) üzenetére


viktorhu
veterán

Magyarul volte, ahogy írom - és vegyes hangrendű szavakhoz alapesetben mély hangrendű toldalék jár: matekos, baleknak, Volte-val / voltéval - igen, ez a marketinges kevert nAGYkisbeTű sem része a magyar helyesírásnak, szóval ha jelezni akarod a tulajdonnév jellegét, akkor az első betű nagy, ha intézménynév lenne, akkor lenne komplett nagybetű is, de az ilyen iPhone meg VoLTE csak játék a betűkkel, nem részei a helyesírásnak.

(#99271) Keem1 válasza viktorhu (#99270) üzenetére


Keem1
addikt

Azt én sem értem, hogy az o miért kicsi, de ez egy mozaikszó, a voice over long term evolution kifejezésre.
A vegyes nagy-kisbetűt én sem értem, lehetne teljesen nagybetűs.
Ha magyarosodna, lehetne volte, de akkor meg nem kötőjellel írjuk a toldalékot (pl. áfa).
Viszont egyelőre mindenütt az angol verziót használják.

(#99272) kali válasza Keem1 (#99243) üzenetére


kali
legenda

Akkoriban nem voltak még úgy VoLTE képes telefonok, hogy érdemes lehetett volna foglalkozni vele.
Nagyjából olyan ez, mint most az 5G, a Telekom már tesztelte a gyakorlatban is, de hiába vezetnék be, néhány évig a felhasználók nem tudnák használni, mert nincs hozzá megfelelő készülékük.

(#99273) air válasza viktorhu (#99270) üzenetére


air
nagyúr

"csak játék a betűkkel, nem részei a helyesírásnak."

Aha, persze. Akkor minek a része?
A magyar helyesírás szabályaiban az is benne van, hogy az ilyen, idegen szavakat hogyan kell toldalékolni.
A "volte" csupa kisbetűvel eleve teljesen helytelen írásmód.
Ahogy Keem1 is mondja, ez mozaikszó, az iPhone pedig márkanév, azt úgy kell írni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#99274) thomas77 válasza air (#99273) üzenetére


thomas77
senior tag

Mielőtt elszabadulnak az indulatok...
Mobilról vagyok. Igyekszem helyesen írni. A kötőjeles verziót szoktam alkalmazni, de most siettem gépelni, mert el vagyok úszva a munkámmal.
Remélem nem robbantottam ki ezzel a harmadik világháborút...

(#99275) viktorhu válasza air (#99273) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs olyan szabály, hogy a mozaikszavakat nagybetűvel kellene írni, csak bizonyos esetekben, pl. akkor, ha az azt alkotó szavak is nagybetűsek, például mert egy intézmény nevét adják (MÁV), de: szja, taj-kártya. A toldalékolás ettől függetlenül kötőjellel történik. Szóval volte ha mozaikszó, Volte ha tulajdonnév, a VoLTE angol helyesírás szerinti (elöljáró szó kisbetűvel, egyébként minden kezdőbetű nagybetű - de nem magyarul!)

A márkanév pedig tulajdonnév, így a kezdőbetűje nagybetű, a többi kicsi.

(#99276) #77646080 válasza Keem1 (#99271) üzenetére


#77646080
törölt tag

Azt én sem értem, hogy az o miért kicsi,

Pedig egyszerű; az angolban, az ő szokásaiknak megfelelően így írandó: Voice over LTE. :)

(#99277) air válasza viktorhu (#99275) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem tévedsz, de itt ne menjünk bele jobban.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#99278) fornettisuti válasza #77646080 (#99276) üzenetére


fornettisuti
veterán

Az LTE is mozaik szó. 😎

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#99279) gabe_ válasza fornettisuti (#99278) üzenetére


gabe_
őstag

Meg az ELTE is... :))

Sovány szakácsban sose bízz!

(#99280) #77646080 válasza fornettisuti (#99278) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pontosan EMIATT írtam csupa nagy betűvel, mert tudom. :D :R

😎

(#99281) #77646080 válasza gabe_ (#99279) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ez fájt (de amúgy telitalálat). 😁 👌

(#99282) prozodus válasza viktorhu (#99270) üzenetére


prozodus
őstag

A szabály vjában úgy szól (a leíró nyelvtan, tehát a használat alapján megfogalmazott szabélyok alapján), h a magyar és a bemagyarosodott vegyeshangrendű szavak mély ragot kapnak, az idegen ie még nem bemagyarosodott szavak esetébenpedig az utolsó szótag magánhangzója dönti el, h milyen ragot kap: mélyet v magasat. Ennek alapján lehet pl nagyon jól belőni, h egyes szavak mikor honosodtak meg a magyarban, ld pl fotelben > fotelban.

Külön érdekesség még az az adalék hozzá, h vannak a vmikori veláris i és é miatti eredetileg vegyeshangrendű, de ma már magashangrendű, mégis -még ma is- vegyeshangrendűként működő szavak, melyek bizony még ma is mélyhangrendű ragot, képzőt, toldalékot kapnak. (Bár némelyik kezd átmenni a magashangrendű toldalékok felé, főleg Erdélyebn.) És nem is kevés ilyen "félretoldalékoló" szó van :)

Keem1: Azért kisbetű, mert elöljárószó alias prepozíció, és alapvetően 2 irányzat van az angolban: 1. mindent nagybetűvel ír ilyenkor, 2. csak a "fontosat" írja nagybetűvel, a névelőt, elöljárószót nem.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#99283) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Kártyás előfizetésnél ha normál sim kártyát ki szeretnék cseréltetni nano sim-re akkor a régin lévő egyenleget jóváírják az új sim kártyán vagy felejtős a dolog?

(#99284) #08205312 válasza Atomantiii (#99283) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nem a fizikailag negfogható plasztik kártyán van a forint egyenleg, hanem a kártyás előfizetésen.

(#99285) Atomantiii válasza #08205312 (#99284) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, köszi.

(#99286) dptrsk válasza Atomantiii (#99283) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

SIM csere esetén megmarad az egyenleg.

[ Szerkesztve ]

(#99287) pg77


pg77
újonc

Tegnap leadtam egy rendelést a webshopban készülék+sim kártya.
Az egy dolog, hogy egy ideje a visszaigazoló emailek tartalma annyi, hogy "Internal Server Error The document has moved here." A here egy link, persze 404-re mutat.
De ma jött az értesítés, hogy érvénytelenítették a rendelést, mert egy előfizetőnek max 10 feltöltőkártyája lehet. Nekem 9db van, 1414-en azt mondja elnézték a kollégák. Ok, újraindítani nem tudja azt a rendelést, de újat fel tud venni. Közben elfogyott az eszköz, nem tud mit csinálni ez van.
Vagyis megrendeltem valamit, amit a saját hibámon kívül nem kapok meg, és közben elfogyott. Állítsak be készülékértesítőt, és ha leadtam a rendelést, mindenképpen írjam bele a rendelésbe, hogy 9db kártyám van, és ez a 10. Nem tudnak 10-ig elszámolni??

Másik dolog: mi van az ügyintézőkkel? Akárhányszor hívtam az elmúlt fél évben az ügyfélszolgálatot, elvétve adnak helyes információt. Pl az előbb hívtam, hogy deaktiváljam az egyik feltöltőkártyámat (biztos ami biztos, talán 8-ig még az ujjukon elszámolnak, remélem..). Erre azt mondja arról a számról hívjam, amit deaktiváltatni szeretnék. Jó felhívom újra arról, ott meg azt mondja az ügyintéző, hogy hiába hívom, telefonon nem lehet, csak személyesen vagy írásban. :F
És ez nem egyedi eset, az összes ügyintéző totál más és más infót ad ugyanarról az ügyről.

(#99288) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Adott egy Nokia 7 plus, nem Telekomnál vásárolt, de az egyik kártya az (Move M társkártya). Ha üzenetet küldök az automatikusan RCS? Az oldalon a telefon támogatott, az android message szintén. Mivel ez egy Android one készülék így minden adott. Hogyan tudom ellenőrizni, hogy RCS-en küldi az sms-t? Wifin is megy vagy csak mobilneten?
Rég voltam erre, bocsi ha nem olvastam vissza 2500 hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#99289) #77646080 válasza atosan (#99288) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia,

egy kérdésedre van válaszom: mindkét módon működik az RCS (WI-FI vagy mobilinternet). Forrás.

(#99290) prozodus válasza pg77 (#99287) üzenetére


prozodus
őstag

Sajnos ez az ügyfélszolgák színvonala...

Tegyél panaszt, néha el lehet vele érni, h jóvátegyék. Ez is leginkább azon múlik, h ki olvassa.
Nekem akármikor volt vmi új hiba, felsoroltam az összes addigi rendezetlen ügyet. előbb-utóbb megoldották. Volt, amit 5 év után méltóztattak lerendezni végre :) De a upc-nél is ez vált be, ott már 2 év után elértem, h kártérítsenek a kiesett szolgáltatásért. És ha ez neked nem is direkt károkozás, de közvetetten az, hiszen inimum pluszenergiába, utánajárásba kerül neked, és lehet, h drágább is lesz.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#99291) atosan válasza #77646080 (#99289) üzenetére


atosan
addikt

Kösz szépen. Ezek szerint ha a fogadott félnek nem rcs képes a telója vagy szolgáltatója, akkor nekem is sima sms-t számláz.

Maine coon

(#99292) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Honnan lehet megtudni, hogy egy adott sms minden formátumban ment át a másik félnek?

(#99293) #77646080 válasza atosan (#99291) üzenetére


#77646080
törölt tag

Így van.

Ezen kívül kell hozzá az is, hogy a fogadó oldalon legyen bekapcsolt internet-elérés, ami ugye nem egyenlő azzal, hogy a telefon a hálózaton van éppen (vannak, akik ki/be kapcsolgatják a mobilinternet csempét) és akkor nem megy át azonnal az üzeneted.

[ Szerkesztve ]

(#99294) #77646080 válasza zsoltzsolt (#99292) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ha van bekapcsolt kézbesítési jelentésed, akkor az alapján látod. Hasznos, ha nem figyelt oda valaki SMS írás közben és a túl nagy üzenet átváltott MMS-re, mert legalább akkor, mikor megkapja a jelentést, szembesül a helyzettel. Ez persze csak tipp, nem túl hétköznapi jelenség, szerintem.

(#99295) zsoltzsolt válasza #77646080 (#99294) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezt a kézbesítési jelentést hol találom? Oreo van a telefonomon.
Update
Megtaláltam.. dupla színes, így külön kellett keresnem. Nem volt beállítva, most aktívvá tettem.

[ Szerkesztve ]

(#99296) #77646080 válasza zsoltzsolt (#99295) üzenetére


#77646080
törölt tag

Mit jelent az, hogy "dupla színes"? :B 🤔

Én mindössze ennyit látok:

(#99297) zsoltzsolt válasza #77646080 (#99296) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Dupla simes 😀
Nem figyeltem és átírta 🙂
De hol látom, hogy miként küldte el?

[ Szerkesztve ]

(#99298) #77646080 válasza zsoltzsolt (#99297) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ja oké, velem is elő szokott fordulni. 🙂

Itt látod, amikor megnyitod az üzenet részleteit:

(#99299) zsoltzsolt válasza #77646080 (#99298) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

🙂Köszi szépen!
És ha szöveges üzenet, akkor semmi sms díj, gondolom.

(#99300) #77646080 válasza zsoltzsolt (#99299) üzenetére


#77646080
törölt tag

Akkor semmi MMS díj. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.