Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99851) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Az EU adatroaming terén nagyon rossz tapasztalataim vannak frissen Romániából és Szlovákiából. Az egyik, hogy az adatforgalom borzalmasan lassú, szakadozott kint. Több esetben kellett manuálisan ki és bekapcsolni az adatforgalmat, mert egyszerűen semmit nem töltött le a telefon. A másik, hogy valamikor meg hálózatot kellett manuálisan váltani, mert hiába volt 4G, ha nem volt adatforgalom rajta. Tegnap pl. Szlovákiában a Telekom Szlovák hálózata használhatatlan lassú volt, így váltottam Orange szolgáltatóra, ahol a 3G teljesen jól működött. Érdekes, hogy Romániában meg a Vodafone hálózata volt használhatatlan csiga, de az Orange ott is jól működött. Ehhez annyi tapasztalat, hogy pl. Franciaországban is az Orange a jobb választás adatforgalomban, de majd augusztus végén megyek ki, így 1 év után ismét lesz onnan is friss tapasztalatom.

Az meg külön érdekes dolog, hogy Romániába átkelve Nagylaknál nem akart a Telekom előfizetéses kártyám automatikusan átváltani a Román hálózatra. Úgy kellett manuálisan kierőszakolni, hogy jelentkezzen már fel valahová. De útitársaim is hasonlóan bosszankodtak a Telekomos kártyákkal Romániéában, hogy vagy nem jelentkezett be, vagy ledobálta onnan a hálózat. A Telenoros kártyámmal (duál sim telefon) nem volt ilyen gond, az hamar átlépett a határ után a Román hálózatra. Az más kérdés, hogy a Telenoros sim meg a kimenő hívásokkal szívattott Romániában is meg Szlovákiában is, hogy nem mennek ki a hívások, a Telekomossal nem volt ilyen gond. Összességében azt tapasztalom, hogy egyre rosszabb minőségű a roaming szolgáltatás, és érdemes adatforgalomra is helyi simet vásrolni. (pl Franciaországba évek óta így teszek már).

[ Szerkesztve ]

(#99852) rushty


rushty
senior tag

Az mobilos alkalmazásnak milyen minimum igénye van? Nem lehet feltelepieni.

(#99853) zoli62 válasza csacsi67 (#99850) üzenetére


zoli62
addikt

Azért kérdeztem, nert Telekom fórumon rákérdezve többen is azt írták, hogy nem publikus előfizetésen be tudták kapcsolni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#99854) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Meglehet oldani hogy hosszabb ideig vagy végtelen ideig csörgethessenek?

We are only Stardust...

(#99855) #08205312 válasza radio100jozs (#99851) üzenetére


#08205312
törölt tag

"..Romániában meg a Vodafone hálózata volt használhatatlan csiga.." :U

Kétkártyás telefonom van.

TelekomHU->telekomRO, LTE roaming: válaszidő 205, Le 21,6, Fel 7,34, LTE B20
VodaHU->VodaRO, LTE Roaming: ........válaszidő 21, ..Le 23,1, Fel 16,7, LTE B20

[ Szerkesztve ]

(#99856) n@p@lm válasza radio100jozs (#99851) üzenetére


n@p@lm
őstag

Érdekes.
Asszony kint volt Ausztriában kirándulni a hegyekben, Viber videotelefonálás gyönyörűen működött.
Azt hogy melyik hálózaton volt kint a készülék ne kérdezd, ez neki kínai lenne :D
Mindezt azért írtam mert egy + ellenpélda.

(#99857) Sumptuous válasza n@p@lm (#99856) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Sziasztok! Hogyan tudnék amerikába sms-t küldeni?
Nem biztos, hogy jó helyen járok -elnézést, ha nem-. Kb. 1hónapja már, hogy naponta akár többször is uber-kódokat kapok.. Idegesít. Már kínomban letöltöttem az ubert és megpróbáltam regisztrálni is. Direkt beállítottam a messengert sms- küldőnek, hátha az jobban működik, mint a beépített..Hát nem sikerül elküldeni azt a nyomvadt STOP szót sehova. Próbaltam erre a 30as számra -hasztalanul- meg a megadottra is. A számot meg nem akarnám teljesen letíltani/letíltatni, mert gyakran jön róla más, valid aktiválassal kapcsolatos üzenet is. HELP :R :W

Ui.: Nemtudom, miért rózsaszín..

Szerk: Bocsi, nem válasznak akartam. Félrenyomtam.. :))

[ Szerkesztve ]

(#99858) 4Grider válasza Sumptuous (#99857) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem jobban jársz, ha néhány hétig türelemmel bírod ezt a néhány sms-t. A számoddal regisztráló előbb-utóbb megunja, hogy nem sikerül a regisztráció...

(#99859) 1bitesjuzer válasza Sumptuous (#99857) üzenetére


1bitesjuzer
csendes tag

Miből gondolod, hogy amerikai?
Egyébként 415-ös nemzetközi előhívó nem is létezik.

(#99860) Zeki válasza 1bitesjuzer (#99859) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mert a 415 az körzet. Kell a +1 nemzetközi hívó elé.

[ Szerkesztve ]

(#99861) lugosi válasza Sumptuous (#99857) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem lehet hogy ez valami scam? Hogy várja hogy küldj rá egy SMS-t ami emeltdíjas?

(#99862) troland26


troland26
őstag

Történt valami változás az online felületen ? Nem akarja megnyitni a böngészőm a T lapját ..az avast adathalászatra hivatkozva blokkolja . :F ( tegnap még ok volt )

[ Szerkesztve ]

(#99863) radio100jozs válasza troland26 (#99862) üzenetére


radio100jozs
őstag

Az eset is adathalász weboldalnak jelzi a Telekom.hu oldalt, és nem nyitja meg.

(#99864) #77646080 válasza troland26 (#99862) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nálam a Samsung Internet app megnyitotta a T honlapot.

(#99865) kali válasza troland26 (#99862) üzenetére


kali
legenda

Nálam Windows 10 és Ubuntu alól is engedik megnyitni a védelmek (Windows Defender, AVG Internet Security és különböző böngészős védelmi bővítmények) Chrome és Firefox alól is.

aureeel: Szia, Tele ezzel a net, kamu, ne akarj SMS-t küldeni arra a számra.
Tedd a telefonod tiltólistájában a feketére azt a számot.

[ Szerkesztve ]

(#99866) csako válasza troland26 (#99862) üzenetére


csako
veterán

W. Defender nem problémázik ;]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#99867) troland26 válasza csako (#99866) üzenetére


troland26
őstag

Nem..Avastot kikapcsolom és betölt az oldal ... :(

Kali : adok pár napot neki aztán visszarakom az avg -t ( kb fél évvel ezelőttig azt használtam )

[ Szerkesztve ]

(#99868) prozodus válasza Sumptuous (#99857) üzenetére


prozodus
őstag

Eszedbe ne jusson sms-t küldeni, csak a pénzedet vinné el.

Komolyan nem tűnik fel, milyen gáz ez?
Még akkor is, ha bosszantó. Pont azért az, h fizess...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#99869) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
mi történik akkor ha garanciális telefon garancia papírján el fogynak a rublikák, mert túl sokszor volt hibás a telefon és ki lett cserélve?
meddig cserélik ugyanarra, van-e lehetőség más típust választani?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#99870) kali válasza troland26 (#99867) üzenetére


kali
legenda

Szerintem mihamarabb orvosolni fogják azon védelmi alkalmazásoknál is, ahol most gond van, mert ez minden fél érdeke.

D@niel: Szia, Tölthetnek ki újat és csatolhatják a meglévőhöz.
A sokadik kicserélés után mondható, hogy mivel az x-edik példány is meghibásodott, nem bízol már adott típusban, ezért elállást kezdeményezel, mert másmilyet szeretné vásárolni, ha sikerül megegyezni velük más típusban, akkor azt lepapírozzák majd megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#99871) #77646080 válasza D@niel (#99869) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

Garanciás topik: [link]

(#99872) D@niel válasza kali (#99870) üzenetére


D@niel
addikt

pü, köszönöm

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#99873) kchris78 válasza radio100jozs (#99851) üzenetére


kchris78
veterán

Ez stimmel, abszolút másodrangúak a roamingolók. Ennek sajnos technikai okai is vannak, a roamingolók forgalma (mivel magyar IPvel mennek külföldön is) megfordul itthon. Mivel csak a roaming miatt nem bérel minden szolgáltató még plusz párGbit nemzetközi sávszélt, ezért annyi van amennyi jut... EU rákényszerítette erre a szolgáltatókat, azok meg beintettek hogy akkor annyi van amennyi van... Mondjuk a felhasználók is segíthetnének ezen ha nem szabi alatt akarnának mondjuk korlát nélkül mobilneten YT-ozni.. (ezt vagy el tudja valaki fogadni vagy nem) de sok esetben többre jutottaz ember 5000/GB/hét csomaggal.

(#99874) viktorhu válasza kchris78 (#99873) üzenetére


viktorhu
veterán

Úgy tűnik, hogy ez alól a Vodafone nagyjából az egyetlen kivétel, ott nagyon jók a roaming tapasztalataim - főleg a helyi Vodafone hálózatok esetén nem is érzek lassulást a netelérésben, de pl. Bulgáriában nem Vodafone hálón is tökéletesen működött minden.

(#99875) Top cat válasza troland26 (#99867) üzenetére


Top cat
őstag

Nekem is ezt csinálja.

Beállítások / Összetevők / Webvédelem / Testreszabás / Kizárások. Itt add hozzá a https://www.telekom.hu -t.

(#99876) szaniszlokar válasza Top cat (#99875) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Nekem az AVG nem engedi megnyitni a telekom oldalát.

(#99877) #86564352 válasza szaniszlokar (#99876) üzenetére


#86564352
törölt tag

Avast és AVG egy cég, szóval egyformán bénák. Téves riasztás.

(#99878) Dilikutya válasza #86564352 (#99877) üzenetére


Dilikutya
félisten

Telekomot ismerve nem biztos... :P ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#99879) prozodus


prozodus
őstag

Na, a nyári 10GB vmikor most délben elszállt. Már csak az 1GB-t írja a neten.

Ezt nem tudom, hogy jött ki nekik, mert nem délben lett megrendelve, stb.

Kb a felét se bírtam elhasználni a 2 hónap alatt, annyit is csak erőltetve :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#99880) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Aki rendelt már bármit Telekomtól részletre, meddig ültek ezen "jóváhagyásra vár" ?
Ez a rendelésem állapota, kezdem unni a dolgot...

(#99881) thomas77 válasza Sanyaaa26 (#99880) üzenetére


thomas77
senior tag

Egy időben domino simre is 3-4 hetet kellett várni. Úgyhogy szinte bármeddig tarthat egy részletre vásárolt termék jóváhagyása...

(#99882) Sanyaaa26 válasza thomas77 (#99881) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Most megnyugtattál, csak tudnám akkor minek enged már a weblapon szállítási napot kiválasztani, nem teljesen jó a sorrend. Előbb döntsenek, aztán válasszak dátumot....

(#99883) thomas77 válasza Sanyaaa26 (#99882) üzenetére


thomas77
senior tag

Kb fél éve vagy régebben rendeltem utoljára magamnak. Akkor beállítottam a legkorábbi szállítási napot (2-3 nappal később a rendelés napjától) és pontosan 3 hét volt, mire hozták a kártyámat. Ehhez még az kellett, hogy 2x-3x érdeklődtem, hogy hogy áll a jóváhagyás.
Remélem azóta azért javult a helyzet és neked nem kell ilyen sokat várnod.

(#99884) Fox Mulder válasza thomas77 (#99883) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Semmit sem javult azóta. Szerintem aki tud inkább menjen be személyesen az üzletbe mert csak váratják az embert, ami egy idő után rendkívül bosszantó.

(#99885) kali válasza thomas77 (#99883) üzenetére


kali
legenda

Az Domino SIM volt? Azt szokták néha sokáig húzni.
Készüléket tavaly novemberben rendeltem legutóbb, meglévő havi díjas előfizetés hűségének a meghosszabbításával, szerdán (15-én) este/éjszaka adtam le a rendelést, péntekre (17-re) írta legkorábban a kiszállítás időpontját, azt ki is választottam és pénteken (17-én) délelőtt hozta is a futár a telefont.
Igaz, már akkor láttam, hogy rendben lesz a kiszállítás időpontja, amikor 16-án 8:55-kor feltöltötték a kapcsolódó dokumentumokat és azokban szerepelt a készülék IMEI...stb. is.

(#99886) Sanyaaa26 válasza Sanyaaa26 (#99882) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Én egy tévére várok, azért sem játszik itt vidéken hogy beugrom az üzletbe érte, bár nem is hiszem hogy ilyen van készleten.

(#99887) Barthezz2 válasza Sanyaaa26 (#99882) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én hétvégén váltottam át a domino net csomagom havidíjasra, amihez új SIM-et kapok. Keddet lehetett elsőre választani, most ránéztem, nekem már azt írja, hogy szállítás alatt. Bár a futárcégtől még nem jött semmi.

Everybody lies.

(#99888) hurenzon


hurenzon
senior tag

Meddig lehet a 3 GB ingyen internetet aktiválni?

(#99889) #77646080 válasza hurenzon (#99888) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szeptember 30.

(#99890) lugosi válasza szaniszlokar (#99876) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kaspersky internet security-vel meg lehet nyitni.

(#99891) totron


totron
őstag

Halló, nettársak. Dilemmám van (kártyás). Adott egy megtartott Korlátlan böngészés és e-mail opció és egy szintén vigyázott lassítós netcsomag. Az alap netcsomag napfordulója 6-a, a kiegészító opcióé 13-a (e hónapban 12-e újabban valamiért). Amik ebből adódnak és megoldásra várnak, illetve marha nagy kérdőjeleket indukálnak bennem:

1) egyáltalán: miért nem tud újra _egyszerre_ élővé lenni mindkét tényező, mikor van elegendő zseton a kártyán? a 1777 menüje szerint is ez (lenne) az eljárás
2) a weblap szerint a korlátlan opció mindig adott tárgyhó 30-áig él, amennyiben így van, 2 hét mindenképpen kiesik (van oly emlékem mely szerint "végigmegy" egyéni dátumok mentén (pl. 12-étől 12-éig), de egyrészt nem biztos, hogy jó az emlék, meg azóta változhattak is a dolgok) - hogy van ez jelenleg?
3) a hónap első 2 hetében gyk. nem tudok semmit csinálni, használni a netet, mert az opció dátumára kell várni (a csomagban foglalt dedikált adat gyorsan illanó (30Mbyte), márpedig az opció csak akkor hajlandó működni, ha az alap adat nincs elfogyva, egyébként ablakon kidobott pénz (tapasztalat) - alapjáraton az olcsó, de lassított felállás kedvező, de most nem az, így nem, kereten belül kell maradni
4) tegyük fel, hogy eljő a kánaán és óvatosan van korlátlanság:
- a weboldalak reklám flashtartalmai szöveges-képi tartalmak alá esnek? vagy azok már nem?
- eddig ha otthagyós-addig mást csinálós megoldással is, de negyedórás, youtube videókat meg tudtam nézni lassítottal is, ezen kívül 32kbits netrádiózás is ment, opció mellett ezek megoldhatók valahogy? (mivel ezek az alapadatból mennének) ez így, ebben a formában legalább annyi hátránnyal jár, mint előnnyel
5) ne itt szenvedj, totron, van flotta(?) 2200 havidíjért, ugyanilyen/erősen hasonló feltételekkel, nézd.

Legtöbbet gyakorlati tapasztalatokkal segítenétek, akár privátban is. Köszönöm.

(#99892) csontfox


csontfox
kezdő

:U

(#99893) lugosi válasza csontfox (#99892) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erről volt szó előtted. Pl 2 hsz-szel, nagyjából fel lett térképezve hogy melyik víruskeresővel csinálja.

(#99894) dokee78


dokee78
félisten

Az alkalmazás feldobott valami díjmentes 3 GB netet.
Aktiváltam,de az alkalmazásban még mindig a jelenleg felhasznáható 284 MB-ot mutatja.
Pedig készülék újra indítás is volt.
Más:
Domino számra ezt hogyan tudom aktiválni?

(#99895) #77646080 válasza dokee78 (#99894) üzenetére


#77646080
törölt tag

Kicsit várjál, percek (esetleg órák) múlva frissülni fog a visszajelzés.

(#99896) -secret- válasza dokee78 (#99894) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ugyanúgy.

(#99897) lugosi válasza dokee78 (#99894) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy is tudod, ha a másik dominós szám be van regisztrálva a te telekom fiókodba, akkor azzal a másik számmal / telefonnal nem kell használnod a telekom appot.

(#99898) gabe_ válasza dokee78 (#99894) üzenetére


gabe_
őstag

Nekem az aktiválás után pár percre jött az sms a 3gb aktiválásról, az appban is utána mutatta csak, ha ráfrissítettem.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#99899) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Blue mobile-nál vagyok, de ugye a Telekom hálózatát használja. Lakásban ha vagyok, engem tudnak hívni, de nem hallanak. Ha kimegyek az erkélyre, általában engem is hallanak, de előbb az is elromlott. 4G-t találja meg magának, térerő változik 2 csík és max között. Előbb visszaraktam manuálisan 3G-ra, ott működött többnyire. Az létezik, hogy ilyen gyenge itt a lefedettség, vagy valami más probléma van? (másik telefonommal is ez volt, most Redmi Note 5 Global van.)

(#99900) 4Grider válasza Dinter (#99899) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eleve az a gond, hogy 4G-n senki nem tud telefonálni a blue hálózatán. Ezért beérkező híváskor levált a telefon 3G-re vagy 2G-re. A leváltást pedig így kezeli a telefonod (és/vagy a hálózat). Javaslom ezért, hogy maradjon 3G only-n a telefonod, a bluenál ui. nincs sok értelme 4G-n hagyni a telefont a kicsi adatcsomagok miatt.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.