Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99501) csifkin válasza gabor9991 (#99499) üzenetére


csifkin
csendes tag

VoLTE volt tényleg. :B

(#99502) Keem1 válasza csifkin (#99501) üzenetére


Keem1
addikt

Nekem az is hiányozna :D

(#99503) szabogabor10 válasza csifkin (#99501) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja oké. :)

Keem1: nekem is. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#99504) gabor9991 válasza prozodus (#99500) üzenetére


gabor9991
őstag

Sajnos már nem tudom megmutatni hol mutatta mert elfogyott.[kép]

(#99501) csifkin:

Ugye :) nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#99505) prozodus válasza gabor9991 (#99504) üzenetére


prozodus
őstag

Kösz.

Az app nálam nincs telepítve. Volt, de le is gyalultam, miután végignéztem, mi mindenhez akar hozzáférni...

Azt, h mennyi van még belőle, azt mutatja a weben, csak az időt nem.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#99506) lugosi válasza csifkin (#99492) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt én túlzásnak tartom megoldásnak nevezni. :((
Szerk.: közben látom hogy volte.

[ Szerkesztve ]

(#99507) pg77


pg77
újonc

Telekom webshop megrendelés visszaigazoló emailek több hónapja így néznek ki:

here link nem müxik.

Gyász.

[ Szerkesztve ]

(#99508) Lackooo84 válasza pg77 (#99507) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem is volt egyszer ez még a coop kupon korszakban, aztán ugye megrendeltem még egyszer a cuccot, és amikor mentem érte meglepődve tapasztaltam, hogy mindkettőt elküldték... :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#99509) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Be lehet most kapcsolni Domino Fix kártya esetén a 25 Ft-os percdíj helyett a 19 Ft-os (vagy a 9 Ft-os) percdíjat?

Telekom fiókban nem látok erre semmi lehetőséget :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#99510) kali válasza Donki Hóte (#99509) üzenetére


kali
legenda

2018. április 1-jével lezárták, akik addig bekapcsolták, azok használhatják azóta is/tovább, de adott időponttól újonnan már nem aktiválható.

[ Szerkesztve ]

(#99511) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#99493) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Erre valaki esetleg? :U

The Truth is out there...

(#99512) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Szegeden mobilnet másnál sincs?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#99513) lugosi válasza sarkanyolo2 (#99512) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam van.

(#99514) lupus_l válasza sarkanyolo2 (#99512) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Szeged belváros - működik.

(#99515) sarkanyolo2 válasza sarkanyolo2 (#99512) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Valóban! Nálam lehetett a galiba, köszi! :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#99516) Black_Raven


Black_Raven
veterán

A VoLTE hívás nálatok is sokszor visszhangzik?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#99517) lupus_l válasza Black_Raven (#99516) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nálam soha sem (iPhone 8 készülékkel használom).

(#99518) fornettisuti válasza Black_Raven (#99516) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem visszhangzik.
Áprilisi Volte leállásig jó volt, azóta 4G+ -on is sokszor "előfizető nem elérhető" vagy moslék a hang.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#99519) Black_Raven válasza fornettisuti (#99518) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nekem visszhangzott+lehalkult utána hangosabb lett, főleg utcán menetközben, valószinű toronyváltás miatt. Kikapcsoltam a francba.

lupus_l: köszi

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#99520) kchris78 válasza Black_Raven (#99516) üzenetére


kchris78
veterán

nalam nem, iphoneXen. igaz a tuloldal nem volte.

(#99521) szabogabor10 válasza Black_Raven (#99516) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam nem.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#99522) kali válasza Black_Raven (#99516) üzenetére


kali
legenda

Sosincs visszhang, tökéletes a hangminőség.

(#99523) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Köszi mindenkinek. Úgy látom IOS-en akkor kifogástalan, nekem Oreon csinálta.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#99524) lugosi válasza Black_Raven (#99516) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt nem szokott. Más hiba van de ez még nem volt. (Szifon 6s plusz)

[ Szerkesztve ]

(#99525) kali válasza Black_Raven (#99523) üzenetére


kali
legenda

Oreón használom 8 hónapja (Mate 10 Pro).

(#99526) Black_Raven válasza kali (#99525) üzenetére


Black_Raven
veterán

Akkor egyedi elszigetelt eset.:D ,(p9 lite)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#99527) prozodus válasza Lackooo84 (#99493) üzenetére


prozodus
őstag

Nem :( Mármint nem tudom biztosra megmondani.

Csak arra emlékszem, h az előfizunál ott volt a számlán, de a dominónál nincs számla.
De rémlik vmi, h mikor volt vmi vitás ügy, akkor bent meg tudták nézni és megmondani.
Meg rémlik egy olyan, h havonta egy részletes számlát lehet kérni ingyen, az előző havi forgalomról, és mintha ez is a domino lett volna, és postán küldték ki.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#99528) Lackooo84 válasza prozodus (#99527) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ma meg akartam kérdezni, de egyszerűen lehetetlen élő emberrel beszélni... Ez egyébként jogszerű így??

The Truth is out there...

(#99529) #77646080 válasza Lackooo84 (#99528) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pedig, ha elmondod Vandának, hogy pl. szolgáltatást szeretnél bekapcsoltatni, akkor ennyi alapján megköszöni és kapcsol egy üsz.-est. Nekem legalábbis eddig így működik, nem kellett vele (a géppel) pár szónál többet foglalkozni.

(#99530) prozodus válasza Lackooo84 (#99528) üzenetére


prozodus
őstag

Vandához még nem volt szerencsém, mert vitás ügyekben inkább levelezem, más meg hálistennek nem ovlt most. De előtte sem volt könnyű ügyintézőhöz jutni, mégis meg lehetett oldani. Végszükségben műszaki segítséget kérni, és onnan kapcsolnak, ha mázlid van :)

De majd már kíváncsiságból felhívom Vandát, cska az eddig olvasottak alapján tartok tőle, h őkelmétől majd a hideg ráz...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#99531) Dinter


Dinter
addikt

Azt hogy bírom kideríteni, hogy elég nagy-e a lefedettség a házban? Mert pl. sokszor csak kiírja a szolgáltatót, a 3G/4G kiírás eltűnik, lemegy 2 csíkra, stb.. De még ha jó is, én is szakadozva hallom a másikat, és engem is.

(#99529) German_TD : Így van, és szerintem sokkal jobb is, mert töredéke lett a várakozási idő (eddigi tapasztalataim alapján).

[ Szerkesztve ]

(#99532) 4Grider válasza Dinter (#99531) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megnézed a telefonod szervizmenüjében a jelerősséget/jelminőséget. Samsungoknál a menü a *#0011# -el érhető el.
Szakadozás ellen: Csak 3G-n használod a telefont, így az nem tud váltogatni beszéd közben.

(#99533) kchris78


kchris78
veterán

par napja megy VoLTEn a telefonom. Azert brutalis hogy ennyi idot kellett erre varni..
mar 5G is lassan mukodokepes valami.. ja es hardveresen erre mar az iphone5 is kepes lett volna mar (igaz ha jol tudom meg az ezt tamogato qualcomm firmware sem lett megirva). Na de hany ev telt el azota.. (es a voip es sip azok mar 1x eve mukodo dolgok, mar az egyetemen is tanultuk)

(#99534) 4Grider válasza kchris78 (#99533) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az a brutális, hogy a másik kettő közül az egyiknél még nyoma sincs a VoLTE-nak, a másik pedig másfél éve próbálta beindítani és azóta sem sikerül neki...

(#99535) kchris78 válasza 4Grider (#99534) üzenetére


kchris78
veterán

igen az a másik igazad van! De az 5G-vel csak át kell állnia mindenkinek alapvetően a CS (circuit switched) technológiáról PS (packet switched)-re.. Gondolom emiatt az alap-váltás miatt megy ez mindenhol ilyen nyögvenyelősen. Ha jól tudom 5G-ben már rendesen bennevan a hívás nem csak az adat..

[ Szerkesztve ]

(#99536) kali válasza kchris78 (#99533) üzenetére


kali
legenda

Sokan használják több mint egy éve a VoLTE funkciót - 2 éve is működött már, de az csak a kezdet volt, 2017. áprilisában nyitottak a publikum felé -, megfelelő telefon függvénye leginkább a dolog és ez eleinte hatványozottan igaz volt.
iPhone 6 és felette működik csak a VoLTE.
Az 5G még messze van, pláne ilyen felhasználói szinten, nem is csak szolgáltatói szinten, hanem a készülékek tekintetében pláne.

[ Szerkesztve ]

(#99537) gabe_


gabe_
őstag

Nem értem, hogy mi ez a nagy hype a volte körül, nem lehet nélküle élni?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#99538) kchris78 válasza gabe_ (#99537) üzenetére


kchris78
veterán

éppenséggel lehet de nem érdemes :D :D :D . Komolyan, lényeg a lényeg: egy mezei felhasználó csak annyit lát hogy gyorsabban kicsöng, esetleg még jobb a hangminőség ha a túloldalon is VoLTE van, illetve lehet 4G adatozni hívás közben. De a háttérben nagyon nagy váltást hoz a dolog mert a 2G - 3G hívás az alapból vonalkapcsolt mint a régi vezetékes hívás, elsőként a VoLTE hozza be azt hogy teljesen IP alapú, olyan mint a VoIP (mintha neten telefonálnál kb).

[ Szerkesztve ]

(#99539) kali válasza gabe_ (#99537) üzenetére


kali
legenda

Lehet, de ha megszokja az ember a jót, utána már nem akarja alább adni, én legalábbis így vagyok ezzel, márpedig a VoLTE hangminősége jobb, az akkumulátorból kevesebbet kér és gyorsabb a hívás kapcsolása is, amellett van és gyors hívás közben is a mobilinternet.

[ Szerkesztve ]

(#99540) szabogabor10 válasza gabe_ (#99537) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ne váltogasson már le a telóm 4G-ről híváskor.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#99541) thomas77 válasza szabogabor10 (#99540) üzenetére


thomas77
senior tag

Amerikában járva sok esetben nincs, csak 4G (a T-mobile-nál). Ott VoLTE nélkül csak adat van. Lehet voippal bohóckodni, de ha nem akarok szenvedni, akkor VoLTE.

(#99542) lugosi válasza thomas77 (#99541) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ott mindig más frekvenciákat használtak, nem?

(#99543) kchris78 válasza lugosi (#99542) üzenetére


kchris78
veterán

meg CDMA technológiát GSM helyett... de a frekvenciákon már túl lehet lépni szerencsére a mostani iPHone-ok már szerencsére támogatják az összes itteni meg ottani LTE meg GSM/3G band-et.

(#99544) gabe_ válasza kchris78 (#99538) üzenetére


gabe_
őstag

A xiaomi telefonomon nekem is van, illetve be lehet kapcsolni a menüben. Kipróbáltam, de nem hallottam semmi változást, így ki is kapcsoltam...
Elég maradi vagyok, nekem megfelel a "régimódi" hívás is... :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#99545) 4Grider válasza gabe_ (#99544) üzenetére


4Grider
nagyúr

Attól, hogy te a készülékeden bekapcsolod, még nem lesz feltétlenül VoLTE hívás az előfizetéseden...

(#99546) kali válasza gabe_ (#99544) üzenetére


kali
legenda

Nagy valószínűséggel nem VoLTE kapcsolaton telefonáltál akkor sem, amikor a telefonodon bekapcsoltad, mert az előfizetésen külön aktivál(tat)ni kell a szolgáltató által.
Amikor a telefonodon bekapcsolod a VoLTE funkciót, akkor hívás/telefonálás közben ellenőrizd, hogy 4G-ről visszavált 3G/2G módba vagy sem, úgy meggyőződhetsz róla, mert ha 4G-ről a hívás/telefonálás időtartamára bármilyen más módra átkapcsol, akkor nincs VoLTE.

[ Szerkesztve ]

(#99547) gabe_ válasza kali (#99546) üzenetére


gabe_
őstag

Annyira azért nem izgat a dolog... :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#99548) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Tudjátok esetleg, hogy Telekom üzletben tartozékként a Huawei Watch 2 -őt hány havi részletre lehet kihozni?
Az Apple watchot régebben 22 havira kihoztam 10 helyett, de nem tudom ezt mennyire adják.

(#99549) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Nemrég volt olyan mobilnet akció, hogy a megújuló domino maratonnál 4x adat mennyiséget kaptam (nem találok már linket).

Kérdésem, hogy ez az akció meddig érvényes (ha jól emlékszem, akkor még augusztusban is 4x-es lesz), illetve mikor kell lemondanom (ha már megszűnne a 4x-es adat akció)?

(^)(>.<)(^)

(#99550) #16695808 válasza kali (#99539) üzenetére


#16695808
törölt tag

Nos, VoLTE tapasztalatom.
Pozitív
-gyors hívásindítás
-jobb hangminőség (lehet placebó :)
-talán jobb akuidő (inkább palcebó :)

negatív:
- autóban menet közben telefonálok (4G-n) erre a szokott helyen ahol gyengébb a 4g egyszer csak csend .... várok... és jó pár másodperc után vége a hívásnak..... magyarul nem tudott 4g-ről átkapcsolni 3g-re vagy 2g-re hívás közben .....nos ez ULTRAGÁZ.
akkor ne indítsák el ha használhatatlan !!!! :W :O

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.