Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99301) zsuha


zsuha
aktív tag

Sziasztok, egy már nem elérhető előfizetéses díjcsomagban vagyok (move xs), 2 kérdésem lenne:
a, aktiválva van nálam a (már szintén nem elérhető) korlátlan böngészés, hogyha díjcsomagot váltok, akkor ezt megtarthatom, ugye?
b, a díjcsomag hűségideje nemsoká lejár, "Meglévő havi díjas előfizetés megújításával" már ezzel a díjcsomaggal már nem élhetek? (kedvezményesen vennék készüléket a meglévő havi díjas előfizetés megújításával, mint régebben)
Köszi!

(#99302) goop válasza zsuha (#99301) üzenetére


goop
őstag

Nem, és nem.

(#99303) #77646080 válasza zsuha (#99301) üzenetére


#77646080
törölt tag

Sajnos, pont azért "lezárt" egy díjcsomag, mert azt hosszabbítani már nem lehetséges. Ezért mindkét kérdésedre "nem" a válasz.

(#99304) zsuha válasza #77646080 (#99303) üzenetére


zsuha
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Ehh, a díjcsomag váltással még nem is lenne gondom (azzal még jobban is járhatok), de nem gondoltam, hogy a korlátlan böngészést is kukázzák hozzá.

(#99305) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Egy több éve vásárolt készülék kisker árát (vagy amit figyelembevesznek cserénél) honnan lehet megtudni?

köszi

(#99306) dptrsk válasza Cilindrik (#99305) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

bemész az üzletbe és megkérdezed.

(#99307) 4Grider válasza dptrsk (#99306) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahol az akciós kisker árral vagy átverik, vagy nem...

(#99308) dptrsk válasza 4Grider (#99307) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha kéri, hogy nyomtassák ki neki, nem tudják átverni.
Ez csak az ügyfélen múlik mennyire gondos.
Nincs rendben, hogy az ügyintéző nincs tisztában a dolgokkal, de van amihez az akciós kisker ár kell...

(#99309) oxalisz


oxalisz
tag

Ha valakinek van infója, kérem ossza meg velem:
Ha a Telekomnál listaáron veszek egy mobilt, a készülék ugyan úgy szolgáltató függő, mintha előfizetéseset vennék?
Amennyiben rossz helyen kérdezek, elnézést.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#99310) Lackooo84 válasza oxalisz (#99309) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Telekomnál tök mindegy milyen veszel, mert ha nem független a készülék rögtön kérheted a kódot amivel nyitható. De nagyrészt már független készülékeket árulnak.

The Truth is out there...

(#99311) #77646080 válasza oxalisz (#99309) üzenetére


#77646080
törölt tag

Keresd a készülék részletesebb leírásánál a kis nyitott lakat ikont, SIM felirattal.

(#99312) oxalisz válasza Lackooo84 (#99310) üzenetére


oxalisz
tag

Köszönöm.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#99313) Watto1991 válasza Lackooo84 (#99310) üzenetére


Watto1991
senior tag

Csak részben igaz, az ügyfélnek kell kérnie a Telekom.hu/fuggetlenites oldalon a kódot, ami 1 munkanap, míg kiküldik, vagy 1414es automatán adja le az igényt, ami szintén 1 munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#99314) Lackooo84 válasza Watto1991 (#99313) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

? Gondolom ha vesz egy telefont, akkor ügyféllé válik... vagy nem? :U

The Truth is out there...

(#99315) balintka


balintka
addikt

Sziasztok. Vodafone-os vagyok, váltani tervezek a Telekom-hoz, mert ahol élek, Veszprémben, elég gyatra a Vodafone 4G (1-2 csík), ami miatt a telefonjaim sokkal jobban merülnek (akár 2-3 % óránként, készenlétben).

Vidéken jobb a Telekom 4G hálózata? Mik a tapasztalataitok a készenléti merüléssel?

(#99316) thomas77 válasza balintka (#99315) üzenetére


thomas77
senior tag

Pontosan ott kellene megnézni a telekomos térerőt, ahol sokat használod a vodát, amivel gyenge a vétel.
Vehetsz, vagy rendelhetsz egy domino sim-met. Azzal ki tudnád pröbálni. 1000 Ft. Vagy hordozhatsz is. Ha nem válik be, akkor vissza is válthatsz 1 hónappal később.
Amúgy a telefonod dühhetlen? B20-at tud?

(#99317) 4Grider válasza balintka (#99315) üzenetére


4Grider
nagyúr

Veszprémben a Telekomnak saját 1800 MHz-en működő 4G-je van. Amint elhagyod a várost, abban a pillanatban a Telenor 800 MHz-es RAN-ján leszel, mint Telekom előfizető.

(#99319) kali válasza #20749568 (#99318) üzenetére


kali
legenda

Szia

Rendelés szempontjából nincs kimondott jelentősége, de elég nem teljesíteni a feltételek valamelyikét (elektronikus számla igénylése, elektronikus csatornán történő számlafizetés és a számlák időben történő kiegyenlítése), úgy máris nem lesz jóváírva az e-Pack kedvezmény.

(#99321) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Nem tudja valaki veletlen, hogy a nemet t-mobilnal levo telefonom is fuggetlenek? Ha jol tudom, ez unios szabaly. De biztos ami biztos, megkerdezem toletek.

(#99322) kali válasza #20749568 (#99320) üzenetére


kali
legenda

A lehetőség adott azon módozatra is.

Sterilzona: Szia, A külföldi szolgáltatók passz, de a jogszabály nem kötelezi őket arra, hogy hálózati zár nélkül adják.
A Telekom sem azért teszi, hanem üzletpolitikai megfontolásból adja korlátozás nélkül, illetve oldja fel a függőséget hűség alatt, akár a részletre vásárolt készülék esetén is díjmentesen a régebbi készülékeken is.
A Telenor és a Vodafone a legtöbb készüléket jelenleg is hálózati zárral forgalmazza és hűség alatt nem is oldják fel díjmentesen a zárat, hiszen a kapcsolódó jogszabály csak azt mondja ki, hogy a hűség letelte után kell díjmentesen függetleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#99324) kchris78


kchris78
veterán

meg egy kis adalek olasz roaminghoz: tegnap este egy fos volt az egesz, alig jottek be oldalak.. aztan megjavul hirtelen (ennek szerintem sok koze van ahhoz hogy roaming es minden forgalom magyar ip cimmel megy, mert evek ota ez jon elo barhol kulfoldon olykor).. ma delutan meg winden volt a fo telefonom. csodalkoztam hogy nem jon sms.. aztan mikor hivnom kellett valakit kiderult hogy onnan hivni sem tudok, csak ha kezzel attoltam a TIMre.. utana megjott a vart sms is. akkor minek enged fel??? egy akkora nagy bizonytalansag az egesz... mindez telekom roamingban.
javaslat ennek fenyeben: ha valakinek kritikus rendszereket kell menedzselnie, lehetoleg ne bizza magat roamingra/mobilnetre ugy mint itthon tenne, otthon valahogy megbizhatobb.

(#99325) Bornie127 válasza kchris78 (#99324) üzenetére


Bornie127
senior tag

Érdekes, nekem Caorle, Bibione, Velence, hibátlan volt mind Telekom roaming, mind Telenor roaming.

(#99326) balintka válasza 4Grider (#99317) üzenetére


balintka
addikt

Köszi a választ Neked és Thomas77-nek is. Két telóm van, előző fő telefon S7 edge volt, most S8+ van, a 2. telefon Core Prime. Itt, mint írtam a városban 1-2-es a Voda 4G+. 3G-n van teljesen térerő csak.

A Telenor 800 Mhz-ese mit jelent? Azon jobban merül?

Számhordozással gondoltam átjönni, viszont jó tudni, h akkor 1 hónap vissza is mehetek, ha nem válna be?

Ismerősöknek A5 2017-el és sima S8-al nincs gond a merüléssel Telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#99327) kali válasza balintka (#99326) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem merül jobban, sőt!
A Telenor említésének az lenne a lényege, hogy 2015. február 25-től a Telekom és a Telenor közösen üzemelteti és fejleszti (a Telenor a Dunántúlon, a Telekom az ország fennmaradó részén) a 4G 800 MHz hálózatot (nem csak azt) és amiatt jobb a hálózat (dupla sebesség és sávszélesség...stb.).
Többször is voltam Veszprémben az elmúlt években, valamikor nem is csak egy napot és nem rémlik, hogy gond lett volna a 4G-vel, az Arénában és a Hotelben is töltögettem fel videókat és fényképeket a felhőbe és közösségi oldalra is a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#99328) balintka válasza kali (#99327) üzenetére


balintka
addikt

Köszönöm a választ. Az együttműködésről hallottam, kár hogy a Vodafone ebből kimaradt... Kipróbálom az S8+al is a 4G-t, ha merül ezzel is, akkor váltok szerintem a Telekomra.

(#99329) oxalisz válasza #77646080 (#99311) üzenetére


oxalisz
tag

Köszönöm.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#99330) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék, ma vettem észre (nem régen), hogy az autóban lévő domino sim kártyát vélhetően kikapcsolták. Tavaly márciusban vettem és annak rendje és módja szerint azonosítottak is, beregisztráltam a T-nél a kártyát is továbbá tudják az email címem és a lakcímem is, visszanéztem és kb 10 napja jött egy email, hogy ezt a számot leválasztották a fiókomról, de semmi más értesítés. Természetesen idén is feltöltöttem a kártyát.
Holnap tudok csak bemenni, de kb mire számítsak, vigyek magammal valamit? Révén a kártya a kocsiban van.. de a kártyát direkt a regisztrált fiókom alól rendeltem.
A kártya még 1 hónapja élt, akkor még tudtam az autóval kommunikálni.

Köszönet előre is!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#99331) prozodus válasza amargo (#99330) üzenetére


prozodus
őstag

Csak annyit tudok, h a dominókat nekem akkor választották le, amikor adategyeztettem online, mert ezt se tudták normálisan megoldani a bénák. A személyes egyeztetésnél (az öregek bementek inkább a idén) nem válsztották le.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#99332) dptrsk válasza amargo (#99330) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Vagy eltelt az adategyeztetéstől számított 1 év, így mivel nem tettél eleget a törvényi kötelezettségednek a kártya felfüggesztésre került(a kártyára küldenek SMSt az adategyeztetés lejárta előtt, úgy tudom).
Ha bemész egy T-Pontba vagy online egyezteted az adatokat az egyenleged is visszakapod, 1-2 napon belül aktív lesz a kártya.

A másik lehetőség, hogy adategyeztetés során nem a tavalyival azonos adatokkal egyeztettél(pl. személyi igazolvány szám változás), ezért módosult(nem pedig meghosszabbodott a tavalyi) szerződés, emiatt a rendszerben a SIM egy másik szerződéssel rendelkezik, amit hozzá kell adni újra a Telekom fiókhoz.

(#99333) #77646080 válasza prozodus (#99331) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nekem nem választották le a Dominót, amikor online egyeztettem... :F Eddig ilyenről nem is hallottam, persze ettől még elhiszem, hogy nálad volt gubanc. Csak furcsa, tényleg nem normális. 😯

[ Szerkesztve ]

(#99334) lugosi válasza #77646080 (#99333) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam leválasztották adategyeztetéskor amikor végre sikeres lett.

(#99335) #77646080 válasza lugosi (#99334) üzenetére


#77646080
törölt tag

Érdekes tapasztalatok, bár értelmét nem látom, miért kell (?) leválasztani egy frissen egyeztetett feltöltőkártyás csomagot az előfizetés fiókjáról (azt leszámítva, ha kéri az illető). 🙄

(#99336) amargo válasza dptrsk (#99332) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm mindenkinek!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#99337) lugosi válasza #77646080 (#99335) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az értelmét én se látom, de utána ugyanúgy hozzá lehetett adni újra. Szóval nem nagy gond évente 1x.

(#99339) dptrsk válasza #20749568 (#99338) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem dobhatják vissza emiatt.

(#99340) punky10 válasza #77646080 (#99335) üzenetére


punky10
addikt

Nekem csak félig választották le...A fiókomban nem láttam,de nem tudtam újra hozzáadni,mert azt írta,hogy már hozzá van rendelve ehez a fiókhoz... ;] A végén ügyintéző leválasztotta teljesen,és így sikerült újra hozzáadni a fiókomhoz. :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#99341) #77646080 válasza punky10 (#99340) üzenetére


#77646080
törölt tag

Az szép. :) Úgy tűnik, több lehetőséget is találtak az ügyfelek bosszantására. :D

(#99342) dragon1993


dragon1993
őstag

Csak nekem újdonság, hogy továbbra is rendelhető a korlátlan böngészés és e-mail opció?
Nem arról volt szó, hogy a kártyásoknak is lezárják?

(#99343) ZSolzs válasza thomas77 (#99238) üzenetére


ZSolzs
csendes tag

Hello!

DÍJMENTES 50 MB A TELEKOM ALKALMAZÁSBANMegújuló mobilinternet csomaggal rendelkező Domino kártyás ügyfeleink havonta, havi díjas ügyfeleink pedig fordulónaponként 50 MB díjmentes adatot kapcsolhatnak be most a Telekom alkalmazásban!

forrás:

[link]

(#99344) kali válasza ZSolzs (#99343) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Szép, hogy a szabályokat/feltételeket igazították (utólag?) a technikai megvalósításhoz...

dragon1993: Az Ászf. alapján csak a havidíjas előfizetésnél került lezárásra, a Domino esetén nem.

[ Szerkesztve ]

(#99345) amargo válasza dptrsk (#99332) üzenetére


amargo
addikt

Összeállt a kép, évente kell adategyeztetést csinálni, idén kimaradt. Június elején kapcsolták ki a kártyát. Valami 1 hónapos türelmi idő van, amit túlléptem. Sima üzletbe nem tudták aktiválni. Telefonáltam is, ott elvileg sikerült 72 órán belül elvileg aktív lesz. Meglehet valahogy bizonyosodni, hogy tényleg elindult a kártya újra aktiválása?

T-pont ot keressek fel?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#99346) rfszabi válasza dragon1993 (#99342) üzenetére


rfszabi
tag

Kártyásoknak mai napig működik a korlátlan social media csomaggal egyetemben.

(#99347) ZSolzs válasza kali (#99344) üzenetére


ZSolzs
csendes tag

Értem,így már értem. :K

(#99348) Nikaré válasza amargo (#99345) üzenetére


Nikaré
őstag

Indítasz próba hívást az említett kártyáról/ra és kiderül. ;)

(#99349) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nagyon nem menő, hogy vandát már ki se lehet kerülni a 1414-en...
Majd ha valóban emberien tud gondolkodni, és a legkomplexebb ügyeket is meg tudja érteni, akkor mehet, addig ne rajtunk tesztelgessék már.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#99350) #08205312 válasza szabogabor10 (#99349) üzenetére


#08205312
törölt tag

A Skynet maga a vírus...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.