Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Worried about recession? Relax

Persze nem Németországra értendő, ők elsüllyednek. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36102) Kobe válasza Oppenheimer (#36101) üzenetére


Kobe
veterán

Sajnos amig nalunk tobb a negykarikas, mejcedesz meg hasonlo gyar, mint a ford / generalmotors, addig a nemet szitura kell hagyatkoznunk es nem a US re :)

(#36103) Oppenheimer válasza Kobe (#36102) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Engem nem érdekel a magyar gazdasági növekedés, nincs magyar részvényem. USA relevánsabb piac.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36104) Kobe válasza Oppenheimer (#36103) üzenetére


Kobe
veterán

Hacsak nem kulfoldon elsz, pl US, attol meg a munkat itt vegzed el, az arut/elelmiszert itt veszed, itt elsz, stb.
Ha US-ben ben nem lesz (? - ki tudja 100%ra megmondani) akkora foldbeallas, akkor is nehezkesebb lesz itthonrol reszvenyeket vasarolni pl megszunt munkahely, vagy 350-360as euro mellett.
Olyan nincs, hogy egy visszaesest ne erezzen meg valaki

[ Szerkesztve ]

(#36105) Dare2Live válasza Oppenheimer (#36103) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Magyar teljesen NYEU függő. És ha Németben, EU nyi részén recesszió lesz Kína tovább esik az pillanatok alatt be fog menni USbe is.

más: Volt cikk arról (most nem találom), hogy mitől van az, hogy az átlagos 11-13as P/E jelenleg tartósan 21es. Dől a pénz az ETFekbe akik nem néznek semmit megy a szemellenzős ultralong és az egész lényege az, hogy ameddig ez megy addig mennek a tőzsdék. A 0%os kamat mellett hitelből veszik ETFeket. Ha akármi miatt ez megbicsaklik akkor viszont gigabukó lehet rengeteg terminálással és ennek nem csak az lesz feltétlen a következménye, hogy a tőzsde bedöl.
Kis doom reggelre...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36106) Beerwolf válasza mgoogyi (#36025) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Köszi az infot, nagyon vártam már.
És el is érhető RC-n, mert KBC-n is.

Akit esetleg érdekelné, hogy ez miért olyan jó hír: Miért Vanguard?

(#36107) Resike válasza kovisoft (#36087) üzenetére


Resike
tag

És mi köze a kettőnek egymáshoz? A SPY egy pöppet kockázatosabb termék 100-as szorzóval, és az osztalékot is be lehet szopni.

(#36108) mgoogyi válasza Beerwolf (#36106) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ahogy észrevettem, rögtön írtam a KBC-nek, hogy vegyék fel az eurós változatot.
A londoni dolláros dolgaiknak nagyon magas a jutalékuk.

Pont a nyáron rágódtam rengeteget, hogy MSCI World 0.20%-ért vagy MSCI ACWI 0.40%-ért a jobb.
De ez egyértelműsíti a helyzetet, globális ETF-nek ez a Vanguard a legjobb szerintem.

(#36109) kovisoft válasza Resike (#36107) üzenetére


kovisoft
őstag

Te hasonlítottad a Suprát az S&P 500-hoz.

(#36110) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Matolcsy nagyon kemenyen nekiment Varganak.

Szerintem Varganak igaza van. Azert mert a nemet GDP par negyedevig 0.2-1% ponttal csokken, meg magyarorszagon nem lesz recesszio. Korabbi hozzaszolasokra reagalva: USA-ban sem.

Abban is igaza van Varganak hogy nem forint leertekelo monetaris politikat kene folytatni. Nem kell rogzitett arfolyam, Varga se errol beszelt, hanem az kell amit a csehek csinalnak. A cseh korona nem ertekelodik le ugy mint a forint evtizedes tavlatban.

Matolcsy meg tolja a fidesz propagandat ezerrel.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36111) vnorbi válasza Resike (#36107) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ugyanazon a skálán mérve a Supra a kockázatosabb, nem az S&P 500.

Supra Dollár KBI:

Egy népszerű, itthon is elérhető S&P 500-as ETF KIID:

[ Szerkesztve ]

(#36112) Beerwolf válasza mgoogyi (#36108) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Igen, innentől fogva én is csak ezt veszem.

(#36113) Dare2Live válasza Oppenheimer (#36110) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A baj ott kezdődik, hogy Matolcsy félremagyarázza azt amit Varga mondott. És kb olyan szinvonalon mint egy forum troll.

amúgy sztem a nyi fejlettség eléréséhez alapvetően szükség lenne minőségi oktatásra és ez jelenleg MOon kb nincs. Így meg leszünk amik vagyunk: Egy olcsó összeszerelő üzem. De nem ez volt a céljuk?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36114) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#36110) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért is ne lehetne kétségbe vonni egy pénzügyminiszter szavait, ha ellentmondanak a nemzet vágyainak és a hivatalban lévő kormány terveinek?
Troll! :DDD

Az Európai Unió leggyorsabb és legjobb válságkezelése (2010-2012 között) után dinamikusan közeledünk (2013-2019) a déli államokhoz, az északiakhoz, a franciákhoz, a hollandokhoz, Ausztriához és Németországhoz egyaránt.
Álmodtad b*szki, még a V4-ek között is lassan utolsók leszünk.

Vicc, az egész, tiszta Trump szint :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36115) Revolit


Revolit
senior tag

Random Capitalnal hogy mukodik USD utalas? Sima TBSZ-re mehet? Vagy akkor atvaltjak forintra? Mert ugye siman lehet a TBSZ-en forint is meg USD is, viszont ha eredetileg forint volt, forintkent is tudom csak kiutaltatni.

Latom, hogy van valami USD es EUR FX szamlam, az nem tudom pontosan mi.
A GYIK-bol csak annyi derul ki, hogy lehet USD-t utalni, meg van adva a bankszamlaszam, de azt jova tudom iratni TBSZ-en, es USD-kent jelenik meg? Viszont innen nem tiszta, hogy valasztjak szet, hogy mennyit valtottam rajtuk keresztul, es mennyi beutalas jott. Ha viszont kulon szamla, akkor az nme TBSZ gondolom?

szerk.: Van USD bevetelem is, eddig Revolut-tal elobb forintra konvertaltam, beutaltam, aztan RC-n vissza USD-re. Ezt nem lehetne egyszerubben? :) Ugy, hogy TBSZ-en akarom megvenni a reszvenyeket.

[ Szerkesztve ]

(#36116) mgoogyi válasza Revolit (#36115) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

(#36117) Ixion77 válasza Oppenheimer (#36110) üzenetére


Ixion77
őstag

Matolcsy mindig is utált mindenkit aki kicsit is ért a közgazdasághoz. Főleg azért, mert azok állandóan ellentmondanak neki...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#36118) mgoogyi válasza Revolit (#36115) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Beutalod az utalási infóknak megfelelően a megjegyzés helyes kitöltésével. Majd a megérkezett usd-t átrakod a tbsz-re. KBC-nél külön azonosító van tbsz-enként a közvetlen utaláshoz, ezt te látod, hogy van az a rc-nél.
De a sima értékpapírszámláról tbsz-re átmozgatott usd is ugyanott köt ki.

(#36119) Resike válasza kovisoft (#36109) üzenetére


Resike
tag

Eredetileg nem én hanem mgoogyi.

(#36120) Resike válasza vnorbi (#36111) üzenetére


Resike
tag

Ez tök szép, de egy számmal nem lehet ezt megmérni (ez arra jó ha Józsi bácsi beesik a bankba akkor el tudja dönteni hogy ez kell-e neki) ezért van rá egy csomó másik mérce ami már a historikus hozam alapján is mér:

[link]

Ahogy nézegettem kb 10% különbség van átlagba a rizikófaktorok és hozam között is, ergo szinte teljesen pairban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#36121) concret_hp válasza Dare2Live (#36113) üzenetére


concret_hp
addikt

az a baj, hogy annyira sok a paraméter, hogy mindig mindent elő lehet úgy adni, hogy az jól hangzik, ha nem értesz hozzá.

közeledtünk a nyugathoz, az egy kétségtelen tény, csak közeledhettünk volna évi 1%al többet is pl.
ha kihúzzuk ezt az egyenest a végtelenig, metszi-e egymást a nyugati és a mi gdp-nk? igen. így működik a valóságban? nem :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#36122) htomi85 válasza Oppenheimer (#36110) üzenetére


htomi85
tag

Mato ezt szándékosan provokálta ki, az eredeti nyilatkozatában fiskális területre lépett. Az pedig most Varga játszótere.

Annak ellenére hogy Varga a miniszterelnök helyettese ( az egyik), szerintem a vezér Matot tartja stratégának, Vargát pedig operatív, végrehajtö embernek.
Ebből a leosztásból jönnek ezek a helyzetek.

(#36123) kovisoft válasza Resike (#36119) üzenetére


kovisoft
őstag

Ezt te írtad:
"válogathatsz az olyan magyar alapok közül ahol 2-3x akkora hozam van mint az S&P 500-nál. Plusz ott van a Supra ami még hosszú távon lazán 20-30%-ot ver rá"

És ezt is te írtad:
"De megnézheted a Supra Dollárt alapot is ami jelenleg 12%-on áll, vagyis az is nagyobb hozamú mint az S&P500."

Majd amikor erre válaszoltam, akkor megkérdezed tőlem, hogy mi köze a kettőnek egymáshoz. :U

(#36124) mgoogyi válasza Resike (#36120) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A heti hozamokból számított szórás alapján határozzák meg 1-7-es skálán a rizikót.

A "csomó másik mérce" a kockázathoz mért hozamot nézi, pl. Sharpe ratio, Sortino ratio.

A Supra egyébként nagyon kockázatos alap, tőkeáttételezik, shortol meg devizapárokra is fogad.
Szerintem jogos, hogy a legmagasabb kategóriában van.

Ez lehetne az aláírásod:
"válogathatsz az olyan magyar alapok közül ahol 2-3x akkora hozam van mint az S&P 500-nál. Plusz ott van a Supra ami még hosszú távon lazán 20-30%-ot ver rá"

[ Szerkesztve ]

(#36125) Tankblock válasza Kobe (#36099) üzenetére


Tankblock
aktív tag

150 Dollárból 130 ért oda Revolut --> Random Capital, és nem csak nekem.

10 dollár utalásánál nem vontak le semmit.....

Release the Beast....

(#36126) Ijk


Ijk
nagyúr

Költségmentes ha kp.-t beteszek a saját bankszámlámra és majd onnan bankártyával vásárolok állampapírt majd a nyitott kincstári számlára?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36127) Tigristank válasza Ijk (#36126) üzenetére


Tigristank
csendes tag

Igen, költségmentes, ha a bankodnál ingyenes a készpénzes befizetés.

(#36128) Kobe válasza Tankblock (#36125) üzenetére


Kobe
veterán

Hat, akkor az szerintem a random intermedier bankja lesz. Az meg nem a revo sara sajnos
Volt regebben egy site ami swift code alapjan mutatta az intermediereket illetve a kapcsolatot koztuk de nem ugrik be a neve

(#36129) Oppenheimer válasza htomi85 (#36122) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Vargának több esze van annál hogy erre a provokációra felüljön. Orbán amúgy sem hagyná, hogy ilyen szinten nyilvánosan vitázzanak, a kormányban harmóniának kell lennie. Sőt, szerintem behívja őket a "tanáriba" és beír mindkettőnek egy intőt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36130) vnorbi válasza Beerwolf (#36106) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én is figyeltem már egy ideje, pár hónapja már találtam is az európai szabályozásnak megfelelő osztalék-visszaforgató ETF-et tőlük, de akkor az még csak intézményi befektetőknek volt elérhető, aztán tovább nem erőltettem. Találtam iShares alternatívákat jó (néhol jobb) árazással, úgyhogy egyelőre nálam inkább az számít, hogy ne egy kibocsátónál koncentrálódjon az összes ilyen jellegű megtakarításom.

Egyébként a Xetra master data szerint (oldal alján van link rá) jelenleg 8 accumulating ETF-ük van:

Vanguard EUR Corporate Bond UCITS ETF - (EUR) Accumulating IE00BGYWT403
Vanguard EUR Eurozone Government Bond UCITS ETF - (EUR) Accumulating IE00BH04GL39
Vanguard USD Corporate Bond UCITS ETF - (USD) Accumulating IE00BGYWFK87
Vanguard Global Aggregate Bond UCITS ETF IE00BG47KH54
Vanguard FTSE North America UCITS ETF - (USD) Accumulating IE00BK5BQW10
Vanguard FTSE Developed Europe UCITS ETF - (EUR) Accumulating IE00BK5BQX27
Vanguard FTSE Developed Europe ex UK UCITS ETF - (EUR) Accumulating IE00BK5BQY34
Vanguard FTSE All-World UCITS ETF - (USD) Accumulating IE00BK5BQT80

(Ezt valamennyire fenntartásokkal kell kezelni, mert ebben az xls-ben előfordultak már pontatlanságok).

[ Szerkesztve ]

(#36131) mgoogyi válasza vnorbi (#36130) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ezt a 7-et mutatja a justetf is, ha németnek állítom be magam.

(#36132) bernel


bernel
tag

A Randomcapitalnál valóban ingyenes a számlavezetés? Vajon miért éri ez meg nekik, ha másoknak nem (pl. KBC)? Pl. ha valaki buy and hold-ot követ, és évente csak néhány tranzakciót csinál, akkor még a jutalékból sem jön be nekik túl sok.

(#36133) Revolit válasza bernel (#36132) üzenetére


Revolit
senior tag

Valoban. Es meg a jutalekuk is eleg korrekt, nem elszallt.

Sot, full online lehet szamlat nyitni, en azt se tudom hol van ugyfelszolgalatuk :)
Ezzel szemben anno mikor besetaltam egy KH fiokba, hogy nyitni szeretnek KBC szamlat, nem mukodott a rendszer, probaljam holnap. Azota is aldom a szerencsem, hogy nem tudtam megnyitni naluk, es inkabb a Randomnal nyitottam ;]

[ Szerkesztve ]

(#36134) Dare2Live válasza bernel (#36132) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Honnan veszed KBCnek RC tarifákkal nem érné meg?

Sztem nem arról van szó úgy nem érné meg, de amíg nem mennek ügyfelek miközben webbroker 0.4%el dolgozik, meg állományi díj addig mért ne?
De uez van mindenhol. Hasolíts össze egy Magyar és pl Szlovák lakás hitel kamatokat. Szlovákiában 0.6%ra kapod azt amit MOon 3-5%ra... Szlovák bankok +0.9%al dolgoznak magyarok +2.3-3%al. (+=BUBORR..)

Isten hozott!

pl A magyarokat húzzák le a legjobban a bankok az EU-ban

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36135) zharkanyi válasza Dare2Live (#36134) üzenetére


zharkanyi
tag

Nézed a forint árfolyamát?

EUR alapon, vagy forint alapon szeretnél jobban 3-4%-os kamatot?

(#36136) bernel válasza Revolit (#36133) üzenetére


bernel
tag

KBC esetében a banki háttér azért nem rossz, míg a Random esetében nincs ilyesmi, ami a brókerbotrányok országában nem túl jó.

(#36137) bernel válasza Dare2Live (#36134) üzenetére


bernel
tag

RC-nek sem tudom, hogy a buy and hold ügyfelek megérik-e. Lehet, hogy ez csak egy töredék, és a többség aktívan kereskedik, ezért tűrik meg a BaH ügyfeleket, és ha a többség ilyen lenne, akkor behoznának valami inaktivitási díjat.

[ Szerkesztve ]

(#36138) Dare2Live válasza zharkanyi (#36135) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kamatfelárnak ehez semmi köze. Kamatfelár = bank hasznka.

Ne keverd a kamatfelárat a pl BUBORral (vagy akár a jegybanki alapkamatokkal.)

@bernel: Nem tudom de nézz külföldi árakat. RC hasonló áron dolgozik.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36139) #95561216 válasza bernel (#36137) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem tudom, hogy csinálják-e, de buy and hold ügyfelek papírjait ki lehet kölcsönözni shortoláshoz is akár.

(#36140) attiati válasza Dare2Live (#36138) üzenetére


attiati
veterán

Ez nem ilyen egyszerű...

Magyarok bankolási szokásai, mennyire igénylik a sok fiók fenntartását?, magyar bankrendszer extra adóterhe, a rosszabb hitel visszafizetési morál, meg persze a magyar bankrendszer széttagoltsága miatti rossz mérethatékonyság és extra költsége. Pláne ilyen alacsony hitelpenetráció és 1 főre jutó hitel összege mellett.

És ezekből az adottságokból kell kihozni ugyanazt vagy magasabb ROE-t, mint nyugat eu-ban. Különben senki nem nyújt itt banki szolgáltatást (pláne a magasabb kockázat mellett). Szóval ilyen körülmények között kell beárazni a termékeket.

Egyébként pedig a magyar bankrendszerben a kamatjellegű bevétel a hangsúlyos, nyugat eu-ban pedig a szolgáltatásokból befolyó bevétel jelentősebb.

[ Szerkesztve ]

(#36141) Oppenheimer válasza bernel (#36137) üzenetére


Oppenheimer
veterán

RC-nél nagyon sokan daytradelnek a buxon, ebből van a legtöbb bevételük.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36142) Dare2Live válasza attiati (#36140) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Magyarok bankolási szokásai, mennyire igénylik a sok fiók fenntartását?"

Szerinted jobban mint a szlovákok, csehek...?

"a rosszabb hitel visszafizetési morál"

morál az mindegy. Az a kérdés, hogy mennyi a nem teljesítő. Szerintem historikus minimumon van.

"széttagoltsága miatti rossz mérethatékonyság"

Ez pont azért van mert a kicsi rosszul müködő bankokat is életben tartja a brutál kamatfelár meg, hogy minden drága.

"És ezekből az adottságokból kell kihozni ugyanazt vagy magasabb ROE-t, mint nyugat eu-ban."

Nem tudom mért NYEU a hasonlítási alap de akkor: OTP ROE elmúlt 2évben 18.7-21.4%. Ez veri Europa legjobb ROEs nagybankját KBCt ami "csak" 17.7-18%ot tudott. Eközben Holland top: "Netherlands, ABN Amro, ING complete the top three, with 11.8% and 11.6% ROE". Ezt vesd össze OTPjéval vagy a magyar átlaggal ami 16.9%... és amit a picik húznak le.

[link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36143) #95561216


#95561216
törölt tag

Apple bejelentette új eszközökhöz 1 évig ingyenes streaming szolgáltatását, netflix esik mint a kő..

(#36144) Mercutio_ válasza attiati (#36140) üzenetére


Mercutio_
félisten

A rosszabb morál részben nem abból ered, hogy bildog-boldogtalannak adtak/-nak hitelt?
Oh, wait...!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36145) attiati válasza Dare2Live (#36142) üzenetére


attiati
veterán

Itt sem célszerű az elmúlt 2 évet nézni, hanem egy teljes hitelezési ciklust, amiben van céltartalék képzős időszak is. Nem szeretnék senkivel leállni vitatkozni, ismertek a magyar bankszektor árazásának okai. Pro és kontra is. Abból csak egy kiragadás, hogy magasak a hitelkamatok.

Lesz majd egy szép nagy kormányközeli bankunk valamikor a jövőben és egy - a mindenkori kormányhoz simuló - ótépénk. És majd sokkal jobb idők jönnek :D

[ Szerkesztve ]

(#36146) Ixion77 válasza #95561216 (#36143) üzenetére


Ixion77
őstag

Már csak arra lennék kíváncsi hogy ehhez mi köze a Visa/MC párosnak... Merthogy azok is ugyanúgy esnek.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#36147) section9 válasza Ixion77 (#36146) üzenetére


section9
őstag

Apple Pay/Apple Card?

(#36148) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,
Megkaptam a Magyar Államkincstár azonositomat.

Szeretnék feltenni pénzt a számlára és majd máp+ venni.

Alkalmazáson keresztül nem tudok utalni,mert van limit a kártyán.
Személyesen kell bemennem a bankba és úgy fogok utalni.

Gondolom az értékpapír nyilvántartási számla száma kell és a pénzforgalmi jelző száma.
Jól gondolom?

Sajnos az ügyfélszolgálatot nem sikerül utolérni 2 napja...

(#36149) Ijk válasza yanesz (#36148) üzenetére


Ijk
nagyúr

Vigyázz mert szerintem az utalasnak van költsége, főleg bankban.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36150) yanesz válasza Ijk (#36149) üzenetére


yanesz
tag

Köszi!akkor emeljem meg a limitet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.