Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) mgoogyi válasza Cartman023 (#36399) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Nem lehet, hogy" -> "Szerintem nem" = azaz úgy értem, hogy csak arany van mögötte.

(#36402) mgoogyi válasza Lex Icon (#36400) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

(#36403) Lex Icon válasza mgoogyi (#36402) üzenetére


Lex Icon
senior tag

OK, köszönöm.

(#36404) mgoogyi válasza Lex Icon (#36403) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ugyanakkor továbbra se értem, hogyha szinte mind 100%-ban arany, akkor hogyan van úgy eltérés a hozamok között, hogy az nem is igazán korrelál a TER-rel.

(#36405) Lex Icon válasza mgoogyi (#36404) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez az, ami nekem se klappol. :F
Gondoltam arra, hogy USD-ben van eredetileg, de EUR-ban lehet venni és árfolyam eltérés lenne, de ez se jön ki rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#36406) mgoogyi válasza Lex Icon (#36405) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az mind1, hogy EUR vagy USD, az arany arany marad.
Szerintem csak az van, hogy mint minden hagyományosabb ETF, kénytelenek tartani valamennyi cash-t és akkor lesz kisebb a tracking error, ha minél kevesebb cash-t kell tartaniuk. Feltehetőleg a xetra-gold relatíve azért mehet jól, mert sok pénz áll benne és arányaiban nem kell annyi cash-t tartaniuk.

Úgyhogy valszeg nem tehetünk jobbat, mint a 3 legnagyobb közül rábökünk egy nekünk szimpatikusra.

(#36407) Lex Icon válasza mgoogyi (#36406) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az mind1, hogy EUR vagy USD, az arany arany marad.
Csak nem mindegy, hogy méred az értékét.
Pl. Xetra-Gold: Fund currency: EUR, és EUR-ban veszed, míg
ETFS Physical Swiss Gold: Fund currency: USD és EUR-ban veszed.
Ők pedig lehet, nem azonos devizában veszik.

(#36408) mgoogyi válasza Lex Icon (#36407) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Miért ne lenne mindegy?
Az arany unciájának van egy USD-ban mért világpiaci értéke.
Ezt kiírhatom neked USD-ban és veheted abban, ahogyan az USD->EUR váltás után kiírhatom neked EUR-ban és veheted EUR-ban is. Attól még ugyanazt az értéket fizeted, csak különböző devizában.

Ez ugyanaz az eset, mikor ugyanannak az ETF-nek (ami pl dolláros részvényeket tart) van EUR-s és USD-os variánsa.

[ Szerkesztve ]

(#36409) aujjobba


aujjobba
addikt

A HOLD alapkezelő hívott, hogy szeptember 1-től érvényes pénzmosás elleni törvény miatt igazolnom kellene, hogy a Revolut számla amiről USD és EUR szoktam utalni a sajátom.
Csinált már ilyet valaki közületek?
A revolut azt mondja ők max egy T&C doksit tudnak nekem adni, de azzal kb kitörölhetem, a havi PDF számlakivonatuk is elég gagyi.

(#36410) Lex Icon válasza aujjobba (#36409) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A HOLD-nál mi jelenik meg a számla tulajdonosánál?
Kérj a HOLD-tól egy írásos (email) igazolást, hogy konkrétan melyik utalásra gondoltak? Akkor látható, hogy ki küldte.

[ Szerkesztve ]

(#36411) aujjobba válasza Lex Icon (#36410) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom mi jelenik meg, de jó ötlet, rákérdezek.
Kapok tőlük visszaigazolásokat a beérkezett pénz jóváírásáról, de abban nem szerepel semmilyen adat a küldőre vonatkozóan.
Azt mondják minden beérkező utalás problémás, ami nem a szerződésünkben rögzített számlaszám(ok)ról érkezik, ezért kellene igazolnom az új számlaszámok tulajdonjogát, aztán hozzácsapnák az engedélyezett küldők listájához.

[ Szerkesztve ]

(#36412) vnorbi válasza aujjobba (#36411) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem tudom, segít-e de nekem az EUR utalások érkezésekor a saját nevem szerepel indítóként (keresztnév vezetéknév sorrendben ékezetek nélkül, és a Revolutos IBAN számlaszám is látszik).

Azt tudjuk, hogy a HUF utalásnál már más számlaszám jelenik meg, és van egy sejtésem, hogy USD-nél is van egy köztes bank, ami elfedi az eredeti számlaszámot.

(#36413) #95561216 válasza vnorbi (#36412) üzenetére


#95561216
törölt tag

KBC-be utaltam dollárt, ott is rendesen látszik a revo-s számlaszámom, Rafiba svájci frankot, ott csak nevet mutatja, de a sajátomat. Nem befolyásolja, hogy milyen bankokon megy át.

(#36414) Lex Icon válasza vnorbi (#36412) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Azt nem tudjátok, hogy a RC-nál hol lehet ezt megnézni, mert csak összeget és dátumot ad a pénzforgalmi napló, máshol meg nem találtam. Csak azért, hogyha ők is elkezdenek igazolásokat kéregetni.
Köszönöm.

(#36415) mgoogyi válasza aujjobba (#36409) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A revolut telefonos app-jában az utalásodhoz ott kell lennie egy kivonatnak.
Azt le tudod menteni pdf-ként.
Az nem jó nekik?

(#36416) namenlos


namenlos
tag

Mobilkincstár másnak sem megy iOS 13 alatt?

(#36417) erdey_a


erdey_a
őstag

sziasztok, 2022\L három éves PMÁP kamatfizetés után van 25.000 ft szabad pénz. ez így egy az egyben felvehető? vagy van költsége?
arra gondoltam, hogy veszek rajta ugyanezen papírból... vagy az hülyeség?
bocs. kezdő vagyok...

Vérboci

(#36418) mgoogyi válasza erdey_a (#36417) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha a normál értékpapírszámládra vetted (nem TBSZ-re), akkor saját számlára ingyen kiutalhatod. Azt hiszem, hogy van valami lista a Webkincstárban a saját külső számlaszámaiddal valahol.

Be is fektetheted újra és egyáltalán nem hülyeség.

(#36419) section9 válasza namenlos (#36416) üzenetére


section9
őstag

Nem csak neked rossz, el sem indul.

(#36420) erdey_a válasza mgoogyi (#36418) üzenetére


erdey_a
őstag

értem, köszi. akkor ezen a 25ezren veszem ugyanezt a papírt és akkor a lejárat is azonos lesz.

Vérboci

(#36421) UberMutant válasza erdey_a (#36420) üzenetére


UberMutant
őstag

azonos papírnak azonos a lejárata, hiszen ugyanaz a papír.

(#36422) erdey_a válasza UberMutant (#36421) üzenetére


erdey_a
őstag

persze, tudom, hogy nyilvánvalóságot írtam... igazából csak úgy magamnak próbáltam megmagyarázni, hogy mit is csinálok. így, hogy a kamatból újra ugyanazt a papírt veszem, akkor kamatos kamatot valósítok meg, ugye? vagy "rossz rendezvényen" vagyok?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#36423) mgoogyi válasza erdey_a (#36422) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Igen, teljesen jól gondolkodsz.

(#36424) Shade45 válasza erdey_a (#36422) üzenetére


Shade45
senior tag

A fennmaradó aprópénzt - ami visszamarad az újrabefektetéskor - pedig mehet akár az aktuális MÁP+ sorozatba.

(#36425) Kobe válasza Shade45 (#36424) üzenetére


Kobe
veterán

Na ez az ami webkincstaron / mobilappon vmiert nem mukodik
Van egy minimal HUF a penzszamlan, gondoltam veszek MAP+ t de egyszeruen a vetel / ertekpapir keresonel nem hozza fel

(#36426) Oppenheimer válasza aujjobba (#36409) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szia! Ha megoldódott írsz majd, hogy milyen igazolás volt nekik elég? Szerintem nekem is lesz hasonló szívás transferwise + random capitallal. Kell nekik igazolni a pénz eredetét is? Esetemben amerikai bróker cég lesz, kíváncsi leszek mennyire bonyolítja meg az egészet.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36427) Ijk


Ijk
nagyúr

Kicsit kezdő kérdés:
MAP+-t hogyan érdemes vásárolni, mondjuk 1 millióért?
Egyben lehet feltörni egy vásárlást, vagy bármilyen összeg feltörhető és a többi kamatozik tovább?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36428) stickermajom


stickermajom
addikt

Push üzenet segítségével való megerősítés nektek működik Webkincstáron? Egyszerűbb lenne, mint az SMS, de nem működik Android 10-en.

(#36429) mgoogyi válasza Ijk (#36427) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Bankkártyával érdemes venni (jegyezni) online a webkincstárban.
A bankkártyás vásárlási limited nyilván legyen meg 1 misi.

Mivel darabra veszed (1db 1 Ft), nem kell, hogy mindet visszaváltsd, csak amennyire szükséged van.

@stickermajom:
Nekem a héten még nem működött (régebbi android), mindig az sms-t kellett használjam.

[ Szerkesztve ]

(#36430) Shade45 válasza Kobe (#36425) üzenetére


Shade45
senior tag

Hmmm, érdekes, én a hét elején jegyeztem az aktuális MÁP+-ot a fennmaradó kamatjóváírásból a webkincstáron keresztül, gond nélkül ment...

(#36427) Ijk
Adott értékpapír címleti értékét kell figyelned, pl.: MÁP+ már 1 forintos címlettől jegyezhető, PMÁP 1.000 forintos címletek, PEMÁP 1 € stb...
A feltörés hasonlóan fog működni, az adott papír meghatározott címlete alapján, az általad kiválasztott mennyiség igényelhető.

(#36431) vnorbi válasza Kobe (#36425) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ahogy Shade45 is utalt rá idő közben, valószínűleg nem jó helyen keresed. A MÁP+-t nem venni lehet, hanem jegyezni (másik menüpont). Ott elvileg megtalálod.

(#36432) vnorbi válasza stickermajom (#36428) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Múlt hétfő óta nem működik nálam Android 6-on (a megelőző hétvégén karbantartás volt náluk amúgy). Most hétfőn jeleztem a problémámat írásban, amire kedden annyit válaszoltak, hogy továbbították az illetékes szakterületnek a levelem.

(#36433) Lex Icon válasza stickermajom (#36428) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nálam se működik Android 5.0.1 alatt. Nem tudom, miért tart ilyen sokáig javítani, mert szerintem senkinek se működik és biztos kaptak már egy halom hibajelentést erről. Elég macera a 8 karakternyi kis-nagybetű-szám kombót bebénázni.

(#36434) #95561216 válasza Kobe (#36425) üzenetére


#95561216
törölt tag

MÁP+-t jegyzed, nem veszed. Másik menüpont.

(#36435) erdey_a


erdey_a
őstag

köszönöm a megerősítést :B

az állampapírokon kívül van még a Raiffeisennél havi rendszeres befektetésem, havi 50e forint megy valamelyik megoldás plusz alapba (nem otthon vagyok, nem tudom pontosan melyik) az év elején kezdtem el, tehát mondjuk 500e lehet benne.
vajon érdemes ezt tovább így tartanom, vagy vegyem ki és dobjam át máp+-ba? és akkor havonta 50ezerért azt jegyeznék?
mit javasoltok?

Vérboci

(#36436) mgoogyi válasza erdey_a (#36435) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az a pénzügyi céljaidtól/kockázavállalásodtól/időtávtól függ.
Ha rövid (<= 5 éves) távon szükséged lesz a pénzre, akkor MÁP+/PMÁP/PEMÁP a jobb megoldás valszeg.
Ha hosszabb távon gondolkozol, ott meg érdemes az ETF-ek között szétnézni figyelembe véve, hogy mennyire tűröd jól az árfolyamugrálást.

[ Szerkesztve ]

(#36437) erdey_a válasza mgoogyi (#36436) üzenetére


erdey_a
őstag

hát ez a havi 50ezer a tervek szerint a gyerekek "kireptetési minimumát" hivatott megalapozni. még van 12 -14 évem amíg nagykorúak lesznek.
10 éves távon meghaladhatja egy ilyen befektetési alap hozama a mostani állampapírokét?
tudom a jósgömb elgurult sajnos :)

Vérboci

(#36438) buherton válasza erdey_a (#36437) üzenetére


buherton
őstag

Ha kireptetés a cél, akkor vegyél babakötvényt évi 60k HUF-ért, ami mellé az állam ad még 6k-t.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#36439) vnorbi válasza erdey_a (#36437) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Bármi lehet, de az éves 1,65% elvonás (már ha erről van szó) azért ilyen hosszú távon több millió forintos hátrányt fog jelenteni egy ugyanilyen, de olcsó befektetési termékhez képest.

Az a kérdés, hogy akarsz-e foglalkozni olcsóbb alternatíva (pl ETF) keresésével, és ha igen, akkor sikerül-e találni olyat, amivel ténylegesen meg lehet verni a befektetési alapot. Meg azt is figyelembe kell venni, hogy ekkora összegnél a rendszeresség fél vagy inkább egy évenkénti összevárt pénz befektetését jelentené, mert egyébként a minimum díjak túl sokat szakítanak le az összegből.

Szóval az alap maga egész biztosan verhető, de sok változón múlik, melós dolog lehet ezzel foglalkozni (legalább az elején), és a bankban valószínűleg nem fognak olcsó alternatívát ajánlani.

(#36440) Lex Icon válasza erdey_a (#36437) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Érdemes lehet megnézni a Kiszámoló akadémia előadásait, hogy jobban átlásd a lehetőségeket és azt, hogy mibe érdemes, és mibe nem, fektetni.

[ Szerkesztve ]

(#36441) vnorbi válasza vnorbi (#36439) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A "több milliós" hátránnyal csöppet fölé lőttem, 1 millió forint körüli összegről van szó inkább (de ezt az is befolyásolja, hogy milyen az alap teljesítménye).

(#36442) mgoogyi válasza erdey_a (#36437) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ahogy buherton írta, a babakötvény nagyon jó erre a célra.
Infláció + 3%-ot fizet. Én ebbe tolom a gyerekeknek szánt pénzt.

"10 éves távon meghaladhatja egy ilyen befektetési alap hozama a mostani állampapírokét?"
Melyik alapról van szó? Egy részvénytúlsúlyus alap meghaladhatja, meg alul is múlhatja.
Ezek általában magas költségekkel dolgoznak és erre a célra sokkal jobb egy hasonló területre befektető részvény etf.
Pl. egy Észak-Amerika befalapnál jobb egy Észak-Amerika etf.
Ezeket viszont csak több százezer forint egyszeri befektetésével hatékony megvenni, mert van egy 7 euró körüli minimumdíjuk.



(#36443) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Államkincstárnál az sms is ingyen van.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#36444) erdey_a válasza mgoogyi (#36442) üzenetére


erdey_a
őstag

a babakötvényt azért hanyagolnám, mert bár kireptetés a cél, sajnos nem látom olyan derűsen a jövőt, hogy nyugodt szívvel lemondjak a likviditásról.

mivel a jelenleginél több időt és energiát nem tudok a pénzügyi dolgaimba fektetni, nagyobb hozzáértést, odafigyelést igénylő dologba nem akarok belevágni.
Állampapír oké, a rendszeres befektetéssel sem kell sokat foglalkozni. Azt tudom, hogy így messze nem a legjobb lehetőségeket kapom a banktól...

De most azon dilemmázok, hogy kvázi veszteséggel kiszállok ebből a raiffeisen alapból és áttolom máp+-ba, vagy lesz ami lesz alapon hagyom így pár évig.

Vérboci

(#36445) stickermajom válasza lumpy92 (#36443) üzenetére


stickermajom
addikt

Persze, de 2019-ben ne kelljen már random karaktereket írogatni. First world problem, tudom. :D
Nem jártam amúgy a webkincstár fele egy ideje, de most feltűnt, hogy nem kaptam értesítést a tegnapi kamatjóváírásról.

(#36446) MuMa012


MuMa012
tag

Sziasztok!
Megosztanám tegnapi élményemet. Édesapám megbízott 5 millió forint jobb befektetésével, mivel nem volt megelégedve az eddigi állampapíros hozamaival. Mikor közöltük a banki ügyintézővel, értetlenkedve fogadta, mikor levezettem neki, hogy más banknál több és jobb hozamú befektetési alaphoz van hozzáférésünk és egy diverzifikált befektetéssel az 5 éves állampapír feletti hozamot is ellehet érni. (természetesen figyelembe véve a kockázat növekedést is ebben az esetben az állampapírhoz képest) Természetesen elkezdett győzködni, hogy ez hülyeség. Úgy is köszönt el, hogy majd "költse csak el a pénzt!". Voltatok már ilyen helyzetben, hogy kioktatott, lekezelt egy banki alkalmazott?

(#36447) Cpt.Price válasza MuMa012 (#36446) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Magyarországon akkor lepődök meg, ha valahol nem kioktató, lekezelő módon állnak az ügyfélhez. Pincér, orvos, eladó, mind1. :(((
Esetedben vszeg a munkája is függött tőle, hogy elhiggye, az ő befektetésük a legjobb, így dolgozott keményen a kognitív disszonancia redukció is.

gl&hf

(#36448) htomi85 válasza MuMa012 (#36446) üzenetére


htomi85
tag

Az ilyesmit el kell engedni a füled mellett.
Átgondolt, felnőtt döntést hoztál.
Az volt a hiba, hogy elkezdtél feleslegesen magyarázkodni (ami viszont nem volt felnőttes, ezért kezdett téged győzködni). A te pénzed, ezt csinálsz vele amit akarsz, semmi köze hozzá.

(#36449) Reverting válasza MuMa012 (#36446) üzenetére


Reverting
őstag

Azert majd ird meg h hova tetted azt az 5ost... Lehet masolom...;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#36450) Hippo


Hippo
aktív tag

Sziasztok,

Mi a véleményetek a videóban hallottakról? Valóban várható egy "reset"?
https://www.youtube.com/watch?v=7o1kDvxrOpM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.