Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) Shade45 válasza Resike (#36650) üzenetére


Shade45
senior tag

Nem vitatom, biztosan volt egy ilyen réteg is, de ha ezzel a módszerrel kiveszed a pénzt és visszaforgatod állampapírba, akkor kit is károsítottál meg? Senkit... A cél továbbra is az ingatlanvásárlás marad, csupán az időpontontot tolod ki.

(#36652) Mercutio_ válasza Resike (#36650) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pont ezért, ahha:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36653) Dare2Live válasza Resike (#36650) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amit én ismerek ott baromi szigorúak voltak és semmi hasonlót nem fogadtak el. Nem az LTP hibája, hogy volt vhol ahol igen... hanem, hogy meg lehetett tenni.
Amúgy nagy kockázatot vállalt a cég és az ügyintéző is aki egy 80colos plazmatévé számlát elfogadott, mert felfúrták...

Nem mellesleg amíg kb nincs hét, hogy ne bukjon ki vmi nagyon durva korményzati csoda, az eheti különösen szép/durva [link] addig az LTPt szidni mert ismersz olyan esetet, hogy vki át tudott nyomni egy 80colos plazmatévét vicces. Tán pl a linken lévő dolgokkal kéne megszüntetni először.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36654) Sempronius89 válasza Dare2Live (#36653) üzenetére


Sempronius89
tag

Férfi emberek kiengedik a gőzt! Semmi baj nincs ezzel szvsz ugyanúgy, mint a plazma tévével. Visszapörög a pénz mind két esetben a gazdaságba, márha a lányokat is hazánkból vitték a partira és plazma tévét sem a Pozsonyi plázából vették.

(#36655) Resike válasza Dare2Live (#36653) üzenetére


Resike
tag

Nekem direktbe a bankba (a bankigazgató) ajánlgatták ezt úgy hogy mi számít náluk beépítettnek és mi nem. Persze elküldtem őket a francba. Nem fogom felfúrni a tévémet a falra csak hogy olcsóbb legyen, de persze el tudom képzelni hogy másoknak ez nem akadály.

Amúgy meg ez nem a jéghegy csúcsa hanem inkább a mindennapos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#36656) Dare2Live válasza Resike (#36655) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát nekünk kb semmit nem fogadtak el ami festésnél meg csaptelepnél jobban kilogott a falból. Mindent számlával, fotokkal! igazlni... Ezért is ment aztán mindig hitelbe bele.

Amit írsz az meg nem az LTP TV hanem az alkalmazás hibája. Ilyen alapon csillió dolgot meg kell szüntetni MOon mert nincs értelme. Azonnal kezdhetnénk az autók műszakiztatással... élet, közveszélyes roncsoka, ledugozott egr, kivágott részecskeszürős dizelek országa vagyunk. De erről nem a műszaki tehet, hanem az alkalmazás ellenörzés.
és ez kb mindenre igaz.

Rendszeres adriái vitorlázós gruppen morgen kokos kurv*kkal... persze magánrepülővel nem a jéghegy csúcsa hanem mindennapos dolog? vmi nagyon el van b*va ebben az országban. Akár műszaki, akár ltp, akár műszaki, akár akármi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36657) htomi85 válasza Dare2Live (#36656) üzenetére


htomi85
tag

A keynesianizmus mindig is szétbaszta a társadalmakat ahol próbálták.
Nálunk a kétharmad miatt még tartja magát, de már repedezik.

(#36658) Mercutio_ válasza htomi85 (#36657) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit ajánlasz helyette? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36659) Resike válasza Dare2Live (#36656) üzenetére


Resike
tag

Arra nem gondolsz hogy lehet hogy titeket azért ellenőriztek ilyen vehemenciával mert az előttetek lévő tízezrek már szétcsalták a rendszert?

(#36660) Dare2Live válasza Resike (#36659) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyrészt teljesen mindegy. Csinálják jól.

Másrészt fordítva. Ez elég régen volt azóta "ment aztán mindig hitelbe bele."

HTomi: Jobbat tudsz? Én azt gondolom a "Keynesizmusról", hogy nincs jobb és pont annyira jó mint amennyire az állami részét jól csinálják. Ha rosszul nem lehet tényleg jó.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36664) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy ha a MÁK-nál nyitok személyesen egy értékpapír számlát akkor ott helyben lehet-e készpénzt elhelyezni a számlán, vagy az csak utalással megy. Köszönöm előre is a segítséget.

(#36665) Reverting válasza bobby_30 (#36664) üzenetére


Reverting
őstag

Kp-t nem lehet, de otthonrol bankartyaval ingyenes....

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#36666) Ixion77 válasza bobby_30 (#36664) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha olyan fiókban nyitod amelyikben van pénztár akkor lehet. Pl. a 13. kerületi központban.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#36667) bobby_30 válasza Ixion77 (#36666) üzenetére


bobby_30
tag

Szegeden nyitnám, esetleg ha valakinek lenne személyes tapasztalata, sokat segítene.

(#36668) Reverting válasza Ixion77 (#36666) üzenetére


Reverting
őstag

En ugy tudtam nem lehet... de akkor nyilvan ahol van penztar akkor lehet megis...?

Esetleg egyenleg feltoltese... passz :K
http://www.allamkincstar.gov.hu/hu/gyik/tartalom/4903/
[link]

https://www.portfolio.hu/befektetes/20191007/nagy-bejelentes-a-szuperallampapirnal-nincs-tobb-konnyu-penzszerzes-403145

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#36669) Lex Icon válasza Reverting (#36668) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Általában a megyeszékhelyeken lévő "fő" MÁK-nál lehet befizetni KP-ban Ft-ot és Eurót is. Szegeden elvileg itt. Tehát amik nem sima értékesítési pontok.
Intézményi készpénzforgalom.

[ Szerkesztve ]

(#36670) Ixion77 válasza Reverting (#36668) üzenetére


Ixion77
őstag

Valószínűleg abban van a titok hogy mi számít "értékesítési pont"-nak.
Júniusban még tutira lehetett kp.-t befizetni a Váci úton, mivel én akkor megtettem.
Az rémlik hogy már akkor is néztem én is hogy a honlapon miért nem sikerül értelmesen leírniuk hogy mit hol lehet és hol nem. Kormányablakokban nincs kp.forgalom, de államkincstári saját irodákban van. Ha jól rémlik, Bp-en talán három ilyen volt (13. és 11. kerület, a harmadik nekem nem volt releváns). Szegedről sajnos semmit sem tudok.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#36671) Lex Icon válasza Ixion77 (#36670) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A Váci út 188 a Pest megyei igazgatóság, tehát ott lehet befizetni.
Itt érdemes keresgélni, hogy hol mit lehet intézni. Nem kell tippelgetni, le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#36672) Reverting válasza Lex Icon (#36671) üzenetére


Reverting
őstag

Be kell tolni automataba a kp-t az is ingyenes... max 20db bankjegy alkalmankent es maris tolhato tovabb kartyaval, en is elotte napokikig jartam az automatahoz... :))

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#36673) Lex Icon válasza Reverting (#36672) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Szerintem egyszerűbb 1x bevinni a MÁK-hoz ;) , már ha van a közelben. Nem kell a bankoddal, limitekkel szöszölni.

(#36674) Reverting válasza Lex Icon (#36673) üzenetére


Reverting
őstag

Egy telefon... :) es mar korlatlan a vasarlas... amikor En anno "talicskaztam" volna be a vagyont kigyozo sorok voltak es idopont kb 3-4het mulva... ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#36675) Lex Icon válasza Reverting (#36674) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A kérdező nem Pesten van, hanem Szegeden és nem anno, hanem most.
Én is megyeszékhelyen nyitottam és fizettem be, és 1-2 ember lézengett csak.

(#36680) sutszi


sutszi
veterán

A pár nappal ezelőtti UL-es lyukra futásom után most kérdeznék, hogy merre tovább. Olyan befektetési lehetőséget keresek amit nem feltétlen kell nagy összeggel elkezdeni. Tehát mondjuk havi szinten fizetek X forintot mindig. Rugalmas és kb bármikor kivehetem komolyabb veszteség nélkül ha szükségem van rá... Indulásként most ezt gondolom, aztán szerintem fog ez finomodni azután, hogy írtok némi útbaigazítást. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36681) Lex Icon válasza sutszi (#36680) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Szerintem kezdésnek az Államkincstárnál egy értékpapírszámla nyitás utáni MÁP+ vásárlás lehet jó megoldás a kis összeggel kezdhető, likvid (könnyen kivehető kis költséggel) befektetésnek fokozatosan növekvő kamatozással (3,5-6%/éves kamattal).
Az összefoglalóban találsz részletesebb leírást róla.

[ Szerkesztve ]

(#36682) mgoogyi válasza sutszi (#36680) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Majd MÁP+ után, ha lesz olyan pénzed, amit biztosan tudsz hosszú távon nélkülözni, akkor a részvény etf-ek között érdemes szétnézni majd.

Az emberek nagyon nagy többségének elegendő lenne egy globális részvény etf-et vásárolni és emellé PMÁP-ot és/vagy MÁP+-t.

A kettő arányát pedig mindenkinek a saját kockázatvállalási képességével kell összhangba hoznia. Avagy melyik portfólió a szimpatikusabb? A részvénytúlysúlyos piros vagy a kötvénytúlysúlyos kék?





(#36683) Lex Icon válasza mgoogyi (#36682) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A részvénytúlysúlyos piros vagy a kötvénytúlysúlyos kék?

Ilyen portfóliókról még nem hallottam. :D

(#36684) mgoogyi válasza Lex Icon (#36683) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

hupsz. elírtam. és legalább következetesen.

(#36685) Segal válasza Reverting (#36678) üzenetére


Segal
veterán

A Váci út 188-ba 100% hogy be lehet készpénzel is tolni a pénzt mivel én úgy tettem be a MÁP+ba ;)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#36686) Reverting válasza Segal (#36685) üzenetére


Reverting
őstag

:DDD de a kerdes nem errol szolt...
Szoval arra valaszolj amit kerdeztek, ne tereljuk a temat, ne beszeljuk meg amit egy forumon lehet, nem errol szol... es ne tereljuk az embereket a kp rol az egyszerubb es kenyelmesebb dolgok fele.. :C

Remelem erted h csak szarkasztikus vagyok, es nem megmondo ember. :DDD
A kozpontban tuti lehet akkor... ez mar kiderult... :K reszemrol a tema mar off, de mindjart jon egy kiegeszites... :C

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#36687) HoTDoG


HoTDoG
tag

Jól értem, hogy október 14-től nem lehet MÁP+ -t venni hitelből? Ergo a babavárót sem lehet erre felhasználni?

(#36688) golfvariant válasza HoTDoG (#36687) üzenetére


golfvariant
aktív tag

És ezt mi alapján fogják ellenőrizni? Megkapod a babavárót és átutalod az államkincstárhoz :) Látszik rajta hogy babaváró? :)

(#36689) vnorbi válasza HoTDoG (#36687) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Hitelből lehet venni állampapírt, de az állampapírt nem fogadhatják el a bankok (egy újabb) hitel fedezeteként.

(#36690) mgoogyi válasza Reverting (#36686) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Lehet én vagyok a fogyatékos, de a srác ezt kérdezte:

"Olyan kérdésem lenne hogy ha a MÁK-nál nyitok személyesen egy értékpapír számlát akkor ott helyben lehet-e készpénzt elhelyezni a számlán, vagy az csak utalással megy. Köszönöm előre is a segítséget."

Magyarul lehet-e kp-t befizetni a MÁK-nál saját számlára.
Később konkretizálta, hogy a szegedi fiókban.
Lex Icon belinkelt egy oldat, amin megtekinthető, hogy egyes fiókokban milyen szolgáltatások vehetőek igénybe:

Az úgynevezett "intézményi készpénz forgalom" fel van tüntetve:
[http://www.allamkincstar.gov.hu/hu/nem-lakossagi-ugyfelek/intezmenyi-keszpenzforgalom]

"
Intézményi készpénzforgalom

A Magyar Államkincstár az ügyfelei részére készpénzforgalmi szolgáltatásokat nyújt a megyei igazgatóságok Állampénztári Irodáiban. Az Állampénztári Irodákban igénybe vehető forintban teljesített készpénzforgalmi szolgáltatások körébe tartozik a készpénzfelvétel, a készpénz befizetés, a készpénzváltás és a zsákos készpénz befizetés fogadása.
"

És még zsákban is lehet vinni a pénzt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36691) Fin10 válasza HoTDoG (#36687) üzenetére


Fin10
tag

Hitel fedezete nem lehet lakossági állampapír. Egy szabad felhasználású hitelnek - mint a babaváró - most sem a fedezete, ez a lombard hitelre van kitalálva.

(#36692) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

PEMÁP-ot szeretnék venni kb. 20e EUR értékben, EUR bankkártyával, 2-3 év múlva valószínűleg belföldi ingatlanvásárláshoz használnám.
Olvastam néhány oldalt, összefoglalót, MÁK honlapot, viszont néhány dolog nem tiszta: inflációhoz kötött kamatozású, ezen felül 1% kamatprémium jár. Ez a kamatprémium mindig 1%, tehát alapvetően mindegy mikori sorozatú papírt vásárolok, mindig a megállapított infláció +1% jár, félévi kifizetéssel?

Kamatadó már itt sincs, viszont 3 év lejárta elötti visszaváltásnak milyen költsége van?

Köszönöm!

(#36693) mgoogyi válasza bbsofficial (#36692) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Szia,

Az aktuálisan futó sorozat ismertetője:
[http://www.allamkincstar.gov.hu/files/%C3%81llampap%C3%ADr/Nyilv%C3%A1nos%20aj%C3%A1nlatt%C3%A9telek/PM%C3%81P_2022X_Ismertet%C5%91.pdf]

"Az Szja tv. alapján a Prémium Euró Magyar Állampapír, mint nyilvánosan forgalomba hozott és forgalmazott, a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvény szerint hitelviszonyt megtestesítő
értékpapír és egyben a magyar állam által kibocsátott, a lakosság mint befektetői célpiac részére forgalomba hozott hitelviszonyt megtestesítő értékpapír, amelyből származó kamatjövedelem jelen Ismertető hatályba lépésekor érvényes jogszabályok alapján nem minősül jövedelemnek és így mentesül a kamatadó megfizetése alól. "

"Éves kamat meghatározása (ga):
Az éves kamat mértéke a kamatbázis és a kamatprémium értékének összegével egyenlő.
A kamatbázis megegyezik a kamat megállapítás napját hárommal megelőző hónap és az azt közvetlenül megelőző év ugyanazon hónapja közötti időszakra vonatkozóan az Európai Bizottság (Eurostat) által a Résztvevő Tagállamokra vonatkozóan végleges harmonizált fogyasztói árindexként („Harmonised index of consumer prices – all items excluding tobacco”) az adott kamat megállapítás napját megelőzően időben utolsóként hivatalosan
(jelenleg a [link] honlapon) közzétett fogyasztói árindex-változás százalékos mértékével, azzal, hogy amennyiben ez az érték nulla vagy negatív lenne, akkor a kamatbázis 0%-kal, azaz nulla százalékkal egyenlő.
A kamat megállapítás napjának, továbbá a kamatprémium mértékének meghatározására a
nyilvános ajánlattételben kerül sor. "

Az 1%-os kamatprémium változhat.

Nyilvános ajánlattétel:
[http://www.allamkincstar.gov.hu/files/%C3%81llampap%C3%ADr/Nyilv%C3%A1nos%20aj%C3%A1nlatt%C3%A9telek/PM%C3%81P_2022X_Nyilv%C3%A1nos.pdf]

"
A kamat fizetése az alábbi napokon történik:
2019. december 21.: 2,4% p.a., azaz évi kettő egész négy
tized százalék időarányos része, azaz 1,31%, azaz egy egész
harmincegy század százalék.
2020. június 21.
2020. december 21
2021. június 21.
2021. december 21.
2022. június 21.
2022. december 21.
"

A visszaváltásnak jelenleg 1%-os költsége van (csak a névértékből, a kamatból nem vesznek el) , de ez változhat.

(#36694) Shade45 válasza mgoogyi (#36693) üzenetére


Shade45
senior tag

Azt hol látod, hogy a kamatprémium változhat? Én csak a kamatbázisra vonatkozóan látok ilyet... :F

(#36695) mgoogyi válasza Shade45 (#36694) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Bocsi, félreérthető voltam.
Későbbi sorozatok esetén lehetséges, hogy nem 1% lesz.

(#36696) bbsofficial válasza mgoogyi (#36693) üzenetére


bbsofficial
tag

szia,

köszi. A visszaváltásról hol találtál infót?
"A Prémium Euró Magyar Állampapírt a Kibocsátó lejárat előtt nem váltja vissza. A Prémium Euró
Magyar Állampapír névértékének visszafizetése a lejáratkor egy összegben esedékes. "

Azonban, ha 1%-os költsége van a névértékből, akkor a kamat fele el is veszett.

(#36697) mgoogyi válasza bbsofficial (#36696) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

[https://www.allampapir.hu/kincstari_arfolyamjegyzes/PEMAP]
Minden papírnál a "Vételi Nettó Árfolyam" mutatja, hogy a névérték hány százalékát kapod vissza.

(#36698) Reverting válasza mgoogyi (#36690) üzenetére


Reverting
őstag

Igen ez az... ;) mindenki erti mar, de lehet lesz meg kiegeszites... :W :DDD :DDD :DD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#36699) net91 válasza mgoogyi (#36693) üzenetére


net91
senior tag

"Az Szja tv. alapján a Prémium Euró Magyar Állampapír, mint nyilvánosan forgalomba hozott és forgalmazott, a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvény szerint hitelviszonyt megtestesítő
értékpapír és egyben a magyar állam által kibocsátott, a lakosság mint befektetői célpiac részére forgalomba hozott hitelviszonyt megtestesítő értékpapír, amelyből származó kamatjövedelem jelen Ismertető hatályba lépésekor érvényes jogszabályok alapján nem minősül jövedelemnek és így mentesül a kamatadó megfizetése alól. "

Akkor is, ha a nagy változások előtt még tavasszal vettem? Az után sem kell kamatadót fizetni?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#36700) lumpy92


lumpy92
aktív tag

"Visszatért Magyarországra a 10% feletti fix hozam! Így érheted el szuperállampapírral"
PORTFOLIO.hu cikk. Kiváncsi vagyok a véleményekre.
[link]

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.