Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) Lex Icon válasza G@ben (#36599) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha kivettem volna, az nagy bukó,

Ha bent hagyod, még nagyobb, mert évről évre leveszik a költségeket.
A UL esetén az első 1,5-2 év befizetését eleve leveszik, az az ő hasznuk. Tehát ebből jól nem tudsz kiszállni.
Feljelentgetéssel meg nem mész semmire, mert az UL törvényesen is így megy. Az, hogy nem ismered a terméket és rossz befektetést választottál, nem az ő saruk. Sajnos xar befektetést is lehet eladni, ebből élnek a biztosítók, bankok.
Nézd meg a fent linkelt videót!

(#36602) G@ben válasza Lex Icon (#36601) üzenetére


G@ben
addikt

Most, hogy nem fizetek be és hagyom, kisebb bukó, hidd el, kiszámoltam.
Nem az UL miatt jelentettem fel őket, hanem a törvénytelen magatartásuk miatt, azaz hogy kértem információt, aztán vagy egyáltalán nem adtak, vagy bőven határidőn túl, vagy mellébeszéltek és nem a kérdésre válaszoltak. Nem véletlen büntették meg őket! Folyamatosan önellentmondásban vannak a leveleikkel, tehát fogalmuk sincs, hogy mit hazudtak az egyikben, amire jön a másik, ami ellentmond annak.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36603) Dare2Live válasza #95561216 (#36585) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pontosan

es persze el is szurtam a belepot merthat 3000ala nem eshet... volt meg eladni se tudtam napi limittel zuhant... :))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36604) Dare2Live válasza mgoogyi (#36600) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mint mondjon egy nagybufi?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36605) mgoogyi válasza Dare2Live (#36604) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Bogle munkássága arról szól, hogy a kisbefektető jól járjon. Neki kimondott célja volt, hogy a profit lehető legnagyobb része maradjon a befektetőnél, lásd Vanguard etf-ek.

(#36606) sutszi


sutszi
veterán

Köszi mindenkinek a segítséget. :R
Úgy néz ki ezt az UL témát dobom. Nem gondoltam, hogy ennyire rossz.

A kockázatit azt valószínűleg megkötöm. Bár szimpatikus a kiszámoló egyesületes is. Viszont a GFB-m elég magas és úgy tudom felezni ha kötök valamit. De minden más opció értelmetlen. Ha meg már úgyis ki kell fizetni akkor legyen értelme... Meg amúgy is kell egy rendes életbiztosítás amíg van értelme megkötni. Sose lehet tudni.

De a befektetési kört azt nem szeretném elengedni... Szerintem majd jövök még kérdezni, csak ki kell találnom mit is akarok. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36607) Revolit válasza sutszi (#36606) üzenetére


Revolit
senior tag

Ez az ismeros mennyire jo ismeros? Mar csak azert, mert unit linked biztositast ajanlgat neked ;]

(#36608) sutszi válasza Revolit (#36607) üzenetére


sutszi
veterán

;] Vártam ilyen jellegű kérdést. Közvetett ismerős... tesóm haverja. Nem bízok benne vakon. Inkább kérdezek, hogy objektívebb képet kapjak... Szóval egyáltalán nem jelent gondot visszadobni az ajánlatot. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36609) bernel válasza mgoogyi (#36600) üzenetére


bernel
tag

Én az egyszerű statikus diverzifikált portfólióban hiszek. Hogy most kell-e sok aranyat venni, arra nem tudom, hogy bárki tud-e válaszolni.
5-10%-ig többnyire még egészségesnek számít.


Ha friss pénz áll a házhoz, azt te pl. mibe rakod most a portfóliód szerint?

(#36610) mgoogyi válasza bernel (#36609) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

40% pmáp
15% arany etf (xetra gold)
15% vanguard ftse all world etf
15% xtrackers msci world quality etf
15% frck(emerging usd államkötvény eur hedgelve, max 3% egy ország) - ez az utsó 15% kötvény bővülni fog mással is a jövőben

(#36611) concret_hp válasza mgoogyi (#36586) üzenetére


concret_hp
addikt

pont ez az, hogy a small capben cserelodnek: ami szarul megy kiesik (a kesobbi teljesitmenybe nem fog belesulyozodni) ami tor fel, az bekerul, ez szeintem csinal egy olyan torzitast, hogy a cserelgetesek miatt jobb teljesitmenyt mutat, mint ami az lenne, hogy megveszel minden small cap reszvenyt es tartod. de lehet tevedek persze.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#36612) mgoogyi válasza concret_hp (#36611) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

S&P 500-ból is kihullottak jópáran már.
Ha megveszel minden small-cap részvényt és tartod, akkor idővel lesz micro-cap, mid-cap és akár large-cap részvényed is.

(#36613) bernel válasza mgoogyi (#36610) üzenetére


bernel
tag

Az emerging kötvény lehet, hogy rizikós. Ott lehetnek még csődök, ha válság lesz.

(#36614) mgoogyi válasza bernel (#36613) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Igen, tudom, nem volt egyszerű döntés.
Van benne jóféle defaulted venezuelai kötvény is. Argentína nem tudom most hogy áll..
Egy ország max 3%, ha az emerging országok felében államcsőd lesz, akkor -7.5%-ban vagyok. Meg még amit elvesz az emelkedő hozamkörnyezet. Viszont ha bezuhan, ott magas kamatú kötvények lesznek és meredeken megy fel majd az árfolyam - ha nem lesz államcsőd.

A magas besorolású kötvényeknek alacsony a hozama most, portfólióelméletileg az kéne bele, nem ez és nem a pmáp, ami ugyanúgy emerging kötvény, csak devizakockázat nélkül, jó kis forint kockázattal. Az 55% kötvényen nem változtatok, ha lesz egy legalább 4% hozamszint G7-es államkötvények környékén, akkor majd beszivárognak azok is a portfólióba. Most nem látom, hogy mitől véd meg egy 1%-os vagy kevesebb hozamú kötvény etf válság idején.

Szóval igen, nem kockázatmentes a kevés részvény ellenére sem.

(#36615) Peter.70 válasza sutszi (#36592) üzenetére


Peter.70
őstag

A válságnak azért szerintem nem olyan kicsi az esélye. Miért mondom ezt?
1. A tőzsdék kb 10 éve emelkednek, várható egy nagyobb ( akár 40-50 % korrekció )
2. Egyre lassul a gazdaság, a jegybankok nem csökkenthetik végtelenségig az alapkamatokat
3. A Német gazdaságról egyre több rossz hír jelenik meg

Egyenlőre csak ennyi

(#36616) Szmeby válasza Peter.70 (#36615) üzenetére


Szmeby
tag

Viszont végtelen pénzt nyomtathatnak és végtelen mennyiségű vállalati kötvényt szívhatnak fel. Nincs fizikai korlátja a válság "kezelésnek".
Csak pszichológiai.

A te "10 éve emelkednek" érved analógiájára, csak úgy szórakozásból: "A német gazdaságról egyre több rossz hír jelenik meg", tehát most már jó híreknek kell következniük. :P

(#36617) Lex Icon válasza Szmeby (#36616) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha ez ilyen egyszerű lenne... :N

[ Szerkesztve ]

(#36618) Oppenheimer válasza Szmeby (#36616) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Német gazdaság kapcsán szerintem is lassan túl vagyunk a mélyponton.

USÁban pedig el fogják kerülni szerintem a recessziót. FED belazít majd keményen.

Hogyez az időszak mit hoz majd az eszközárakban?

Az európai dekonjunktúra mélypontján sztem érdemes lesz majd venni európai indexeket.

USA nehezebb kérdés. Attól függ mennyi pénzt tol majd a rendszerbe a FED és hogy a vállalati profitok hogy alakulnak. Ez függ a világgazdaság állapotától és attól is hogy demokraták nyernek-e jövőre, vagy Trump duplázik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36619) BÁ Nutrition válasza Peter.70 (#36615) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

40% feletti meg nem volt eddig ha jol tudom. Talan 39 max.
Ertelme se lenne sok

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36620) Lex Icon válasza BÁ Nutrition (#36619) üzenetére


Lex Icon
senior tag

(#36621) BÁ Nutrition válasza Lex Icon (#36620) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Kar h regisztraciohoz kotott. Fizetos?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36622) Lex Icon válasza BÁ Nutrition (#36621) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem.

(#36623) BÁ Nutrition válasza Lex Icon (#36622) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

koszi, legalabb feny derult erre is. tokre 38-39%ra emlekeztem valahonnan

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36624) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Na, most mi van?
Az SXR8 272-ről 260-ra zuhant. Ahogy az S&P500 is esett.
Ez most vételi pozíció vagy meneküljön, ki merre lát? :DDD
Érdemes még ebből venni, vagy inkább valamilyen menekülő/stabil papírból? :F

(#36625) kallas02


kallas02
csendes tag

Üdv,

Tudom már biztos volt ezerszer kérdezve, de hol érdemes ETF vétel céljából számlát nyitni?
"Ilyen brókercégek pl: Random Capital, KBC, Erste, stb."

(#36626) Oppenheimer válasza kallas02 (#36625) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mi fontosabb, banki háttér vagy a költségek?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36627) Stanlee válasza Peter.70 (#36615) üzenetére


Stanlee
őstag

A nemet gazdasag lejtmenete meg el se kezdodott igazan. Az autoipari beszallitoktol folyamatosan jonnek a hirek a leepitesekrol, a termeles csokkenteserol, vagy cegcsodokrol is. Es en most nemet ujsagok cikkeirol beszelek. Tegnap is a Handelsblatt irta, hogy az Opel Rüsselsheimban felezte a termelesi kapacitast, bevezettek a roviditett munkaidot.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#36628) mgoogyi válasza kallas02 (#36625) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ezt fusd át:
[https://penzugyifitnesz.hu/nagy-broker-osszehasonlitas-2019-es-kulfoldi-ingyenes-szamla/]

szerintem:
- számlavezetési díj 0 legyen vagy kevés
- inactivity fee legyen 0
- EU kereskedési költségek legyenek alacsonyak

Amiket elsősorban mérlegelnék:
- kbc: erős banki háttér
- random capital: kis költségek

[ Szerkesztve ]

(#36629) Kobe


Kobe
veterán

Allamkimcstarnal is eleg fasza lett az atfutasi ido...jo, persze minden datum hivatalos de kicsit nonszensz hogy 13-15 napba kerul ujrabefektetni a kapott kamatot, raadasul automatikus megbizassal.

Szep 25-ei kamatfizetes, MAP+t vettem belole, mult heten szerdan (nem tudom miert) mar csak ezen a szep 30-okt 4 heten jegyzettet engedte venni a rendszer, aminek okt 4 a jegyzes vege, es gondolom majd utana a jo kis T+2 mire megjelenik a szamlamon maga a papir...

(#36630) Fin10 válasza Kobe (#36629) üzenetére


Fin10
tag

Ez érdekes, mert én 26-án jegyeztem 2024/17-es MÁP+-t (09.30-as kibocsátási dátummal).

(#36631) kallas02 válasza mgoogyi (#36628) üzenetére


kallas02
csendes tag

Köszi, igazából arany/arany fedezetű ETF vásárlása lenne a cél. Arra ez a megoldás a jó opció, hogy ezek egyikébe nyissak számlát és úgy vegyek, vagy valami más út után kellene néznem szerintetek?

(#36632) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

euro allamkincsátrhoz milyen sebességgel szokott megérkezni? 1+hetet történt az utalás

annyi, hogy swift kodot nem adtunk meg.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36633) Shade45 válasza Dare2Live (#36632) üzenetére


Shade45
senior tag

Elvileg 2-3 munkanap alatt ott kell lennie.

(#36634) mgoogyi válasza kallas02 (#36631) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Mindkettőnél találsz több ilyen etf-et, néhány példa:
Xetra Gold DE000A0S9GB0
Invesco Physical Gold DE000A1MECS1
Physical Swiss Gold DE000A1DCTL3
Physical Gold DE000A0N62G0
iShares Physical Gold IE00B4ND3602

A nevük mögött az ISIN-t látod, ami az egyedi azonosítója ezeknek.
Itt kereshetsz pl ISIN alapján, hogy melyik szolgáltatónál melyik van meg, de szinte bármelyiket fel lehet velük vetetni:

[https://randomcapital.hu/ik]
[https://www.kbcequitas.hu/menu/szolgaltatasok/ertekpapirok/etf/a-kbc-equitasnal-elerheto-etf-ek-listaja.html]

Ez mind arany etf:
[ucits gold etf]

[ Szerkesztve ]

(#36635) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

[link]
Remélem így van.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36636) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Időnként előkerül, hogy mennyire nehéz jól időzíteni, ha valaki keresi a beszállót. Én nem is próbálkozom vele, amikor van megtakarítható pénz, akkor aznap megy ETF-be egy része. A vételi ajánlatom mindig limites, de olyan árral, hogy lehetőleg azonnal teljesüljön.

Ma is ez volt a terv, nap közben ereszkedő oldalazás látszott, a bid-ask 4,844-4,852 volt valós idejű adatok szerint éppen, én pedig beküldtem erre a 4,85-öt (úgy tudom, hogy csak két tizedesjegyig tudok ajánlatot adni, most nem próbáltam hosszabbat). Előttem pár perccel még voltak ilyen áron vételek, egy darabig első voltam vele az ajánlati könyvben, aztán nap végére szépen emelkedett 1,5%-ot az árfolyam, és voltak is benne oda-vissza 0,010-es árfolyammozgások, de amikor nekem kellett volna a -0,002, az nem jött össze, úgyhogy sikeresen kimaradtam a mai emelkedésből, nem teljesült a megbízás. Hétfőn valószínűleg megveszem a mai max közeli árfolyamon, aztán lesz, ami lesz.

(#36637) Oppenheimer válasza vnorbi (#36636) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Oh, sajnálom! Elég likvid az ETF amit veszel? Még szerencsére nem jártam így, mert viszonylag bőkezű vagyok a limittel.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36638) vnorbi válasza Oppenheimer (#36637) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi az együttérzést. Mondjuk még jól is alakulhat, ha hétfőre világvége lesz :) (ami a meglévő állományra már nem annyira pozitív).

A limit ár túltolásával nekem az a bajom, hogy így több fedezetet kell rá biztosítani, amiből a visszajáró meg ott ragad a számlán, és nem tudok vele semmit kezdeni, amíg nem lesz új vételem. Bár a mai esetben az lett volna a jobb, ha beajánlom a 4,86-ot, de mostanában elég megbízható volt a spreadbe belövés, ami aztán hamar teljesült a pontos áron. Ma ez nem jött be. Lehet inkább én is a biztosra megyek, amennyire tudok, aztán majd az év végi utolsó vételt centizem ki, hogy az pontos legyen, és ne maradjon deviza szabadon a TBSZ-en.

Csak napi néhány kötés van vele az adott tőzsdén, ilyen szempontból nem likvid, de a market maker folyamatosan követi az indexet, tőle lehetett volna venni, ha pár perccel gyorsabb vagyok, vagy kicsit visszatáncol az árfolyam a megbízásom után.

[ Szerkesztve ]

(#36639) Lex Icon válasza vnorbi (#36638) üzenetére


Lex Icon
senior tag

4,86-os árnál a bennmaradó ennél kevesebb kell legyen, az meg csak nem olyan nagy érték. Nekem most 12€ várakozik, igaz idén még fizetünk be, de év végén biztos fog maradni, nem lehet pontosan kicentizni.
Úgy is veheted, hogy a maradékot devizába fektetted be. :D

[ Szerkesztve ]

(#36640) Dare2Live válasza Oppenheimer (#36635) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez az egyik oldal. Sok új nincs benne.

A másik ebben sincs sok újdonság, hogy fundák egyre csúnyábbak ha el kezdenek esni a profitvárakozások 20+os P/Ek felmennek 30+ra máris nagyon nem szép a jelenlegi árazás sem. És ehez nem kell, hogy bármi bármennyit emelkedjen.

Sztem most egyértelműen nem tudja a mindig a jövőt árazó tőzsde, hogy merre az arra... a vágások felfele nyomnák a tőzsdét de a gazdasági fundamentumok egyre csúnyábbak.
Én is eléggé cashben vagyok kb amit vásárolunk az havonta fizuból a céges rv.. de arra jár 2rvenként az 1rv bonusz ha megtartod x ideig....
btw lehet kinézek vmit és veszek mert nonszensz, hogy minden pmap/map+... de csak finoman.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36641) Oppenheimer válasza Dare2Live (#36640) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Meglátjuk mekkora lassulás lesz a világban, ha szerencsénk van nem lesz mély recesszió és akkor az árazások nem lesznek túl rondák. Szerintem maradni fog minden drága.

Itt egy érdekes interjú.

Bullish az energia szektoron, emerging marketsen és Európán. Logikus következetesei vannak, lehet valami abban amit ír.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36642) Ijk


Ijk
nagyúr

Kicsit számolgattam ezzel a lakástakarékkal, ami ugye 2 év múlva járna le.
5 éven belül nem nagyon látom realitását ingatlanvásárlásnak. A koncepció hogy havi 100k-t tennénk bele ingatlan projektbe. 2 évig havi 40 lenne a lakástakarék, és kb. 3,2 milliót állna rendelkezésre belőle.
Tehát:
1. opció, marad a lakástakarék, 2 évig havi 40k + 60k MÁP+ utána 2 évig 100k havonta + 5. évben 1,2 millió (fél évre 600k állampapír kamattal most nem számolok) - 8,6 millió
2. opció: Lakástakarékból kivenni az eddig kb. beletett 1,5 milliót, MÁP+ -ba tenni, és 4,5 évig havi 100k-t tenni MÁP+ -ba - 8,4 millió.

Ha jól számoltam a dolgokat kb 200 ezret nyernék lakástakarékon 5 éves távlatban. Kérdés ez a 200 ezer megér-e a lakástakarékkal szarakodást, kötöttséget, ráadásul 7 év után már az állampapír felé billen a mérleg ha mégsem veszek ingatlant.
Benne van a pakliban hogy 5 éven belül mégis találok valami kihagyhatatlan lehetőséget, ugye 2021 végén lejár a takarék és akkor 600 ezerrel vezet a MÁP+ -os megoldással szemben, ami minden évben utána csökken kb. 100k-val.
Na ilyenkor jósoljon az ember. Legnagyobb gond hogy jelenlegi ingatlan talán 25 millióért eladható (2 szobás, most teljesen felújított lakás), és 35-40 alatt nem láttam még olyat ahova elköltöznék (jelentős felújítást igényel).

Természetesen itt az a másfélmilliós alaptőke a lényeg most és a következő 1 milliós befizetés amire majd megkapnánk ugye a 700 ezret. Tehát tökmindegy ezen felül havonta mennyit teszek be MÁP+ -ba.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36643) Shade45 válasza Ijk (#36642) üzenetére


Shade45
senior tag

Miért 40k a lakástakarék havonta? Ha jól emlékszem, havi 20k-val kimaxolható az állami támogatás.

A felszabaduló 20k mehetne másba (Pl.: MÁP+). Ha 2 lakástakarék fut egyszerre, akkor ignoráld a kommentet...

Maradj a lakástakaréknál, ha a lejáratkor mégsem vennél ingatlant, számláztasd ki a bent lévő összeget ismerőssel (Pl.: "felújítás" címszó alatt), és forgasd be egy akkor aktuális és jónak tűnő pénzügyi termékbe.

(#36644) Dare2Live válasza Ijk (#36642) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem tudom.

Viszont azt látom a lokálisan figyelt megyei lakásáron, hogy megált az áraemelkedés.
hosszu távban gondolkodva meg demográfia dönt mi a jó és rossz befektetés. Ide vágó friss anyag. [link]
Érdemes átgondolni a benne leírtakat.
Csak egy horrot, brutál érdekesség: melyik lesz a legnépesebb társadalmi réteg 2050ben? A 85évnél idősebbeké. Csak viszonyítzás képp: 2011ben 2*magasabb volt a 0-4évesek aránya 85évnél idősebbeknél. Ha tetszik a 2 fiatal (0-4éves vagy akár 15-19éves) 1 idős(85+) át fog vátani egy 1 fiatal (0-4éves vagy akár 15-19éves) 2 idősre.
Lehet sokkot kapva, levegő után kapkodni. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36645) Dare2Live válasza Shade45 (#36643) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

2db LTPt kötöttek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36646) vnorbi válasza Lex Icon (#36639) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Most nálam valóban kis összegről van szó (kb 2 eurót kellett volna odarakni pluszba, hogy fedezze a 4,86-os ajánlatot), de több ezres darabszámnál már számítanak a tized centek is.

Viszont tegnap nem úgy nézett ki, hogy erre szükség lesz. Két órával korábban, amikor indítottam az euró utalást Revolutról, akkor még 4,87-es árfolyam volt, amikor megérkezett, akkor meg 4,85-ös.

Az alábbi képen a teljes nap látszik, aminek a közepén akár még spekulálhattam is volna, hogy lassú ereszkedés van, inkább csak 4,84-ért venném meg. Az utolsó 4,85-ös kötéssel szinte egy időben küldtem be a 4,85-ös ajánlatot, aztán semmi. A következő kötés másfél órával később 4,89-en történt. Tanultam belőle.

(#36647) Shade45 válasza Dare2Live (#36644) üzenetére


Shade45
senior tag

Ezt csak megerősíteni tudom, mindemellett az adásvételek száma csökkenést mutat, amit ingatlanosok is megerősítettek (OC). Szerintük a csúcson vagyunk, a vevők pedig kivárnak.

Személyes véleményem, hogy 2-3 év és borul a bili...

(#36648) Nerd válasza Shade45 (#36647) üzenetére


Nerd
aktív tag

no offense, a 2-3 evet mi alapjan tippeled?

(#36649) Shade45 válasza Nerd (#36648) üzenetére


Shade45
senior tag

A válság már itt van, az autóiparban már kezdi éreztetni a hatását (elbocsájtások, létszám-stop, beruházások befagyasztása, racionalizálás, megrendelésej látványos csökkenése), és nem csak egy-két beszállító érintett ezekben. Múltbéli tapasztalatok alapján, mire begyűrűzik a gazdaság teljes egészébe az kb. 2-3 év.
Persze ez csak spekuláció, és személyes vélemény,és igen, autóiparban dolgozom...

[ Szerkesztve ]

(#36650) Resike válasza Shade45 (#36643) üzenetére


Resike
tag

Na pont ezért szántották be a LTP hozzájárulást, mert a sok barom szerint ha már felcsavarozol valamit a falra az már "beépített". Na így lett sokaknak 80 colos plazma tévéje a 20nm-es panelban közpénzből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.