Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Dare2Live válasza ricardobayes (#36538) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vagy kockáztatsz a többért vagy ha ettől tartasz akkor 5év fix privatbankal van 3%al. Itt buksz ~0.4%ot de fix.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36552) HKorn válasza HKorn (#36550) üzenetére


HKorn
addikt

Azt hiszem már látom mi a gond, én azt hittem, hogy 4.2% lesz a kamat (2.8% infláció+1.4% kamatprémium), de részletezőben azt látom, hogy csak 3.8% lett a kamat, ami nem tudom hogy jött ki. Talán úgy, hogy 2018-ban vettem a kötvényt és a 2017-es infláció alapján számolják ilyenkor? Asszem akkor 2.4% volt, így kijönne a matek. :F

Run&Ride

(#36553) vnorbi válasza HKorn (#36550) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Csak tipp, de szerintem nem jó inflációval számolsz. Most a 2017-es év számít, amire 2,4%-ot hozott ki a KSH. Ez a 2023/J-nél pont kiadja a 23% mínuszt az adóval együtt ahhoz képest, mint ha 2,8%-os inflációval számolnál (ami majd a 2020-as kamatfizetésben jelenik majd meg).

Szerk: közben látom, te is erre jutottál :)

[ Szerkesztve ]

(#36554) #95561216 válasza HKorn (#36552) üzenetére


#95561216
törölt tag

Weboldalon meg tudod nézni az aktuális kamatokat. Rá tudsz szűrni a papírodra, és akkor látszik, mikor, mekkora kamata volt. 3.8%-ot fizetett eddig, mostantól lesz 4.2% a kamata.

(#36555) HKorn válasza #95561216 (#36554) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, köszi mindenkinek. Eddig nem nézegettem webkincstárt behatóbban, de most átnéztem és egyértelműen látszik minden. :)

Run&Ride

(#36556) mgoogyi válasza Kobe (#36541) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

2 évre nézve Kb 4%-os kamattal számolhatsz a 2023/J-re a kamatadó levonása után.
MÁP+-szal meg picivel többre, ha ~3.3% lesz az átlag infláció.
Kb ugyanott vagy, de mivel az infláció változhat, így passz.

(#36557) Resike válasza #95561216 (#36546) üzenetére


Resike
tag

Akkor benéztem, úgy tűnt az a mostani 3 éves sorozat már.

(#36558) BÁ Nutrition válasza HS 2142 (#36532) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

A legkonnyebb ugy atveszelni h azt az aranyszabalyt betartod h olyan penzt viszel tozsdere ami tenyleg nem hianyzik 1-2 even belul es igy nyugodtabban tudsz eloretekinteni mondjuk 10 evet. Jellemzoen a tozsde hamarabb tullendul a valsagon mint a realgazdasag. Az is segit ha a jellemzoen 6 havi vesztartaleknal tobbet tartasz konnyen elerheto nem tul kockazatos formaban. Es/vagy lathato merteku osztalekot/kamatot kapsz a valsag alatt is

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36559) bernel


bernel
tag

Randomnál mennyi idő, amíg felvesznek etf-et? Az info címre kell írni? Írtam nekik egy mailt, és nem válaszoltak semmit.

(#36560) Lex Icon válasza bernel (#36559) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Csütörtökön írtam nekik, pénteken du. válaszoltak, hogy hétfőtől felveszik.

(#36561) Veron


Veron
őstag

Ismerősöm szeretné sok-sok évnyi munkája gyümölcsét befektetni.

A bankjánál ajánlották, hogy a felén vegyen MÁP+ papírt (szerintem jó ötlet), a másik felére pedig részvény, abszolút és vegyes alapokat ajánlottak neki különböző kereskedőházakból. Pl. Aegon Alfa, OTP Supra, Fidelity America Fund, Fidelity Water & Waste Fund stb.

Én a korlátozott tudásommal nem vagyok teljesen meggyőződve, hogy ez a legjobb opció számára. Több tízmillió forintról van szó, ami alapokba menne, így nem árt ha ismeri ha mérlegeli a lehetőségeket.

A célja az, hogy ne inflálódjon a pénze és 5-10 éves távlatban gondolkodik. Milyen ajánlást lehetne neki tenni?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#36562) Lex Icon válasza Veron (#36561) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Lehet, ilyen összegnél már érdemes volna független tanácsadóhoz fordulni. Nem reklámként: link.
Nem hiszem, hogy ekkora összeg befektetéséhez itt a fórumon fogsz megfelelő tanácsot kapni, mert ehhez több információ és idő szükséges.
De szvsz.

(#36563) mgoogyi válasza Veron (#36561) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Mennyi időt hajlandó rászánni, hogy beletanuljon?
Akár fordulhat független tanácsadóhoz is, ahogy Lex Icon is írta, de a döntést mindenképp magának kéne meghoznia.

Meg kéne ismernie a lehetséges befektetési eszközöket és a saját kockázattűrő képességét (mekkora átmeneti veszteséget tud eltűrni). Majd ezután összeállítania magának egy egyszerű portfóliót.

Csak kiindulási alapnak:
Magyar állampapírt (PMÁP / MÁP+ / PEMÁP) kombinálnák egy globális részvény etf-fel (msci acwi/msci world/ftse all world). 5-10 éves távon nem mennék 25-30% felé részvény etf-ben és évente újrasúlyoznám. Az újrasúlyozás miatt viszont az kell, hogy a brókernél elérhető legyen a kinézett álampapír is az etf mellé, így a tbsz-en belül meg lehetne játszani az újrasúlyozást.
Ez csak egy egyszerű példa, nem lehet előre megmondani, hogy mi lenne az ideális portfólió.

Ezen az oldalon van egy csomó portfólió:
https://portfoliocharts.com/portfolios/

(#36564) Lex Icon válasza mgoogyi (#36563) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Pont emiatt nem ajánlottam semmit, mert amit írtál, nem vetted figyelembe pl. az illető korát, mert nem mindegy, hogy 40, 50, 60 vagy 70 éves az illető, mert ettől is függ a portfólió összetétele és persze az is, hogy milyen technológiát tud/akar használni (net, mobil, ...). Nem beszélve arról, hogy mik a jövőbeli tervei, családi dolgok, beruházás, munka, jövedelem, bevétel, költség,... és millió más tényező.
Szerintem felelőtlenség ilyen összeget kockáztatva egyrészt neten tanácsot kérni, másrészt adni. De megint csak szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#36565) adalbert1


adalbert1
veterán

Az államkincstár mennyit szokott ülni az eurós bankkártyáról (Revolut) vásárolt PEMÁP papírokon? Forint alapú állampapír vásárlásakor bankkártyás fizetés esetén már másnap láttam az állampapírt a portfóliómban, most viszont a tranzakciónál is csak azt látom, hogy teljesíthető. Egy korábbi PEMÁK tájékoztatóban találtam ilyet:
"Bankkártyás fizetés esetén legkorábban a fizetést követő 6. munkanapon kerülhet sor a kártyatranzakció elszámolására, a Forgalmazónál vezetett értékpapír nyilvántartási-számlára történő jóváírással."
Szóval ezen tényleg 6 munkanapot ülnek? Nektek mi a tapasztalatotok?

(#36566) mgoogyi válasza Lex Icon (#36564) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Valóban, ezért írtam, hogy "csak kiindulási alapnak" és a "döntést mindenképp magának kéne meghoznia".
Mivel 5-10 éves távot mondott, így nem is számít a kora, mert ezek szerint nem nyugdíjra gyűjt, csak infláció felett akarja zárni a boltot.

Meg tényleg meg kéne ismerkednie az alapokkal és magának döntenie.
Ez egy olyan téma, ahol nem lehet megúszni a tanulást.

(#36567) vnorbi válasza adalbert1 (#36565) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem a múlt héten a kártyás fizetés után már a 4. munkanapon a kincstárnál volt a pénz, de aztán nem tartottam benn, hanem rögtön utaltam tovább, mert elszámoltam az összeget, és így inkább nem a kincstárnál tartom, hanem kiutaltam bankba, ez pedig valóban csak a 6. munkanapon indult el (és érkezett meg) az eredeti fizetéshez képest.

De szerintem itt még nem vagy készen, ha megérkezett a pénz, akkor megint be kell lépni, és majd akkor tudod PEMÁP vásárlására fordítani, magától nem vesz neked a kincstár eurós papírt, itt van egy plusz lépés a forintos papírok kártyás vásárlásához képest.

Ha utalod az összeget (Revolutról ez is ingyenes), az jóval gyorsabban megérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#36568) #95561216 válasza adalbert1 (#36565) üzenetére


#95561216
törölt tag

Igen, tényleg hosszú, legutóbb talán hétfőn fizettem be kártyával eurót, és péntekre ért oda, aztán még a vétel átfutása is 1-2 nap volt.

(#36569) Veron válasza mgoogyi (#36563) üzenetére


Veron
őstag

köszi mindenkinek!
az nem reális, hogy ő maga menedzseli a portfóliót, inkább szakemberre bízná.
a cél tényleg csak az, hogy 5-10 éves időtávon nyereséget termeljen, egyéb kimondott célja nincs vele.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#36570) mgoogyi válasza Veron (#36569) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Bárki is menedzseli, a kockázatot neki kell vállalnia/tűrnie, emiatt muszáj legalább kicsit beletanulnia, hogy megértse, az adott befektetéssel mit vállal fel.
Egy statikus portfólió menedzselése pedig tényleg csak egy évenkénti újrasúlyozás.

(#36571) Revolit válasza Veron (#36561) üzenetére


Revolit
senior tag

Az en velemenyem, hogy ezek az alapok (Concorde, OTP) amit itthon eroszeretettel ajanlgatnak, egy nagy kalap sz... Mutogatjak a grafikont, hogy huu 6-8%-ot hozott evente (van jo par alap, egyikrol csak tudnak ilyen grafikont mutatni), aztan megveszed, orrod ala toljak, hogy na iden is hozott 6%-ot, te meg csak vakarod a fejed, hogy akkor miert 2,5% hozamot latsz jovairva. Jaa, hogy alapkezeloi dij meg a bank dija nelkul 6%...

Netto lehuzas, szemet az osszes. Akkor mar inkabb valami ETF. Sot, nem csak "akkor", az ETF eleg jo dontes.

(#36572) Dare2Live válasza Revolit (#36571) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Meg kell nézni... de bankok nem szoktak éves szintű 2-5%os díjjal dolgozni.

Ez a "függelten tanácsadó", UFS, OVB, Goldengate.... kategória. Pont benne vagyok egy ilyenbe 8évig végig mutogatták a 6-10%os éves hozamokat, most vetteünk ki, annyi pénz nem jött ki mint amennyi be lett rakva. Mind elment így/úgy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36573) mgoogyi válasza Revolit (#36571) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Biztos sima befalapokról beszélsz?
Ott nem látsz olyat, hogy mi volt a bruttó hozam(6%) és ahhoz képest mennyi maradt(2.5%).
Nem valami jó kis Unit Linked biztosításod volt?

(#36574) Szmeby válasza Veron (#36569) üzenetére


Szmeby
tag

a cél tényleg csak az, hogy [...] nyereséget termeljen

Bármilyen meglepő, mindenkinek ez a célja. :)

Garantálni senki sem fogja neki a nyereséget (reálhozamot), ez tény. Ha másra bízza, ő is él valamiből, tehát annál kisebb az esélye a nyereségre.

Ergo, vagy beletanul, csinálja maga, és megpróbálja a legtöbbet kihozni belőle. Vagy másra bízza és elfogadja, hogy lehúzzák kisebb nagyobb díjakkal. Utóbbi esetén az a kérdés, hogy mekkora költséggel kívánja ezt megtenni. Minél inkább távol akar maradni a befektetések világától, feltehetően annál nagyobb költséget fog fizetni a befektetése után. Ha mázlija van, lesz nyeresége is. Ha nincs, akkor nem. Ez ilyen.

(#36575) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok! MÁP+-ban megvan a család 1 évi tartaléka. Van egy kis tőkém (2M) a KBCequitasnál osztalékfizető részvényben, ami Ft-osításra kerül hamarosan, de nem fektetem már vissza részvénybe. 5-8 év távlatában ETF terén gondolkodom, de e téren nagyon kezdő vagyok. Maradva a KBC-nél mit ajánlanátok egy e téren teljesen kezdőnek, ami azért mentes a nagy hullámzásoktól? Átlagos évi 10-15%, + relatíve kicsi kockázat túl nagy álom? Köszönöm!

(#36576) mgoogyi válasza KIA Ceed (#36575) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A kockázatért cserébe kapod a hozamot.
72-től napjainking:
100% USA Large Cap részvény (~S&P500) hozott évi 10%-ot.
100% USA Small Cap-Value pedig évi 13%-ot.

Olyan időszakokkal, amikor a pénz 50-60%-a elégett, mindez az egyik legjobban teljesítő országban.

Egy kisebb kilengésű portfóliótól (All-weather, Permanent, Larry) 6-7%-ot várhatsz reálisan hosszú távon, ami több, mint 5-8 év.

A relatíve kicsi kockázat az az állampapír: PMÁP, PEMÁP, MÁP+ például.

Ha látnánk a jövőt, akkor lehetne megmondani, hogy mivel tudsz évi 15%-ot keresni ilyen távon.

(#36577) BÁ Nutrition válasza Veron (#36561) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ha magahoz kepest sokat/vagyona nagy reszet egyszerre fektetne be akkor a reszvenyekre juto resz befekteteset valszeg megerne idoben szethuzni mondjuk egy 2 eves tavra. Addig meg rovid tavu kotvenyekben tartani

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36578) concret_hp válasza mgoogyi (#36576) üzenetére


concret_hp
addikt

de az usa small cap-be sokkal többször esnek ki-be a cégek, mint az sp500ba, sztem ez egy alapvető torzító tényező.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#36579) Stanlee válasza mgoogyi (#36576) üzenetére


Stanlee
őstag

A december/januari korrekciokor mar ment a siras eleg sok forumon, hogy elveszett az S&P500 (vagy barmi masba) alapba betett suska 5-10%-a es jon a vilagvege.

Nekem szemely szerint az a legnagyobb bajom, hogy sokan irnak/beszelnek arrol, hogy tudjak, van veszelye a vesztesegnek, de a tobbseg nem elt meg meg egyetlen valsagot sem, amikor a megtakaritas naprol napra csokkent. Az ilyenek adjak fel majd nagyon hamar es lepnek ki oriasi bukoval.

En akkor kezdek el aggodni, ha 25 ev mulva lesz egy nagy korrekcio, amikor el akarom kezdeni felelni a megtakaritast. De addig magasrol letojom, hogy hol vannak a tozsdek. (ezt nem neked irtam, csak ugy altalanossagban)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#36580) Dare2Live válasza concret_hp (#36578) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bizony... bar a big capban is van cserelodes..... es oda nem jonnek felulrol eso rvek...
es evvel senki nem szokott szamolni.

tipukus plda apple. bezuhat ment smallba iphone tajekan ment bigbe.
ezek a dolgok kemenyen torzitanak.

es persze ami tok ismert de kimarad az az árfolyam. 1ev alatt dollar+7%

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36581) Dare2Live válasza Stanlee (#36579) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem ha valsag tenyleg valsag van ld pl 2008-2009 akkor erdemes dobni. ez a kisbufi egy elonye.

de persze sok strategia van es lehet meg mindig a rv meno akkor is ha valsag mert pl qe miatt infla kp elertektelenedik.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36582) kovisoft válasza Dare2Live (#36581) üzenetére


kovisoft
őstag

Mikor és milyen árfolyamnál jelented ki, hogy válság van, innen még sokat fog esni, dobni kell, és nem az van, hogy esetleg pont az alján dobod, aztán veheted vissza magasabb árfolyamon?

(#36583) Dare2Live válasza kovisoft (#36582) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

valsag mint 2008. ilyet a vak is felismer. ha te nem akkor meg 8 mert ugyis hodl

amugy eleg keson 9000koryeken dobtam otpt. persze az jobb mint az 1900...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36584) kovisoft válasza Dare2Live (#36583) üzenetére


kovisoft
őstag

Persze, a vak is felismeri, hogy válság van, ha már bezuhantak az árak. És akkor dobod? Vagy te már valahogy előre fogod tudni, hogy ez még nem az alja, innen még van bőven lefelé?

(#36585) #95561216 válasza kovisoft (#36582) üzenetére


#95561216
törölt tag

Bear Stearns csődje után még feleződött az SP500. Márpedig egy nagy befektetési bank csődje elég jó jelzés, hogy ki kellene szállni. Ilyenkor nem is az a probléma, hogy mikor szállj ki, sokkal nehezebb azt belőni, hogy mikor szállj vissza.

(#36586) mgoogyi válasza concret_hp (#36578) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem egy nagy kutatómunka eredménye a két %, amit írtam. A portfoliovisualizer oldal két eszközosztályának a hozama dollárban.

Az mit torzít, hogy egy kategóriában cserélődnek a cégek?
Egy small cap etf-ben is ugyanúgy cserélődnek.

(#36587) Kobe


Kobe
veterán

Nekem is van most nemi szabad osszeg, par ezer euro, kb ugyanennyi dollar parkolopalyan, de lovesem sincs, mit kezdjek vele.
ETF, PEMAP johetne szoba, de ETF ektol picit azert felek _most_ beszallni, PEMAP ot meg diverzifikacio miatt - egyszeruen nem tartom szerencsesnek mindent ugyanott tartani

(#36588) Veron válasza BÁ Nutrition (#36577) üzenetére


Veron
őstag

elmagyaráznád ez miért is lenne jó? kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#36589) Kobe válasza Kobe (#36587) üzenetére


Kobe
veterán

Mondjuk euros arany etf ben gondolkozom regebbota, nem tudom ez Randomnal elerheto e es melyik

(#36590) mgoogyi válasza Stanlee (#36579) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nekem "csak" svájci frankos lakáshitelem volt 2008-ban, tőzsdei befektetésem nem, úgyhogy nekem is próbatétel lesz a következő válság.

A statisztikák azt mutatják, hogy a legtöbb ember a mélyponton száll ki, lényeg hogy mi ne tegyük.

A forráskivonást én úgy képzelem el, hogy legyen 4-5 különböző eszközosztályunk a portfóliónkban és mindig abból adjunk el, aminek épp fent van ára. Azzal önmagamat rúgnám tökön, ha egy vastag korrekció közepén kéne kiszállnom a részvény etf-jeim egy részéből.

(#36591) mgoogyi válasza Kobe (#36589) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Instrumentum keresőjükbe írd be, hogy gold. Van náluk vagy 5 ilyen.
Pl ishares, xetra, invesco.

Én diverzifikálnák, nem tennék mindent aranyba. Félni mindig van mitől mindegyik eszközosztálynál. Vagy már arányaiban nagy a részvény etf kitettséged?

[ Szerkesztve ]

(#36592) sutszi


sutszi
veterán

Valamilyen életbiztosítás és megtakarítás elindításán gondolkodtam mostanában. Tegnap beszéltem egy ismerős Aegonos alkusszal aki a többi biztosításom intézi...(GFB,CASCO,lakás) Mivel életbiztosítást és megtakarítást is szeretnék ezért azt javasolta, hogy legyen külön egy kockázati meg egy megtakarítási számla. Utóbbi esetén én 15-20 évben gondolkodom (32 éves vagyok) Egy olyan terméket ajánlott aminek a havidíja 15590Ft. Ebből 1590 vegyes baleseti modul amit kötelező hozzádobni(10% mértékben). A tényleges megtakarításra 14000 menne. A termék valami Tempo6-os csomag. És ez egy Unit-linked termék.
Először is még nem írtam alá semmit. :D
Másodszor vannak kétségeim. Olyan dolgokra kérdeztem rá, hogy mi történik ha válság van? Akkor kb minden bezuhan, hogy fog ez termelni? Az általa jósolt 4-5% közötti hozam mennyire biztos? Lehet-e negatív hozam? Van-e valami garancia a befizetett összegre, hogy nem megy a süllyesztőbe?...
Igazából úgy tudom összefoglalni, hogy nagyjából semmi sem biztos, és bármi megtörténhet... tartalmú választ kaptam. Csak kicsi az esélye. Amiről nem beszéltünk, az a költségek... De ma beszéltem egy kollégámmal, aki szerint a Unit-linked elég "drága" termék, és jobban járnék más megoldással...
Nektek mi a meglátásotok?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36593) #95561216 válasza sutszi (#36592) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ember, 4-5%-ot az állampapír hoz, amihez bármikor hozzáférsz. Akkor meg minek unit linked? A többi buktatót meg biztos vagyok benne, hogy már hárman gépelik :DD

(#36594) Lex Icon válasza sutszi (#36592) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A unit-linked az nagyon jó dolog. A biztosítónak. Neked meg arra jó, ha nincs kedved a pincébe a kazánig levinni a pénzt, akkor ők is "gondoskodnak" róla.
A biztosítást és a befektetést mindig külön kezeld. Kell egy sima életbiztosítás. Megint nem reklám, de ha nagyobb összegre szeretnéd, akkor ezt is érdemes figyelembe venni.
A befektetést pedig megint külön, de soha ne biztosítónál és a bankok is kerülendők, ha lehet.
A befektetésed legfontosabb része, hogy magadba fektess sok tudást. Ehhez nagyon jó megoldás az előbbi linken lévő pénzügyi oktatás. Már ingyenes és szerintem elég jól és érthetően megadja az alapokat, amit mindenkinek ismernie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#36595) G@ben válasza sutszi (#36592) üzenetére


G@ben
addikt

Van Aegonos unit-linked biztosításom, amire egy ismerős beszélt rá, hogy milyen jó. Grafikonon valóban az, a valóságban nagyon nem. A költségek eszméletlen módon elszállnak és hiába van bármilyen kérdésed az Aegon felé, terelnek, hazudnak, de egyenes választ nem kapsz, illetve egyáltalán nem biztos, hogy kapsz bármilyen választ, ha mégis, simán lehet, hogy 30 napon túl. Az én panaszkezelésem úgy ment, hogy elég sokszor nem fértek bele a 30 napba, a rekord talán 87 nap volt. Pl arra kérdésre sem tudnak válaszolni, hogy ha a havi befizetéseimet csökkentem, akkor hogy néz majd ki a biztosítás-megtakarítás-költség eloszlása, mibe mennyi megy. Azt mondták, hogy csökkentsem a költséget, majd utána megmondják, hogy hogy jártam.
Szóval összefoglalva nagy ívben kerülendők, nem is értem, hogy működhetnek még!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36597) Kobe válasza mgoogyi (#36591) üzenetére


Kobe
veterán

Jelenlegi portfolio:*
Perpill kb 60-70% allampapir, 5% kripto kroptotozsdeken, maradek 20-25% pedig HUF+EUR+USD, likvid formaban
Emellett van manyupba par M + tobb funda, de azokat nem veszem bele a likvid megtakiba
Reszveny jelenleg nincs, mostanaban akartam volna belepakolni, de a piac csucspontjan nem tartottam tul jo otletnek, hogy 1-2 even belul meretes zakoval induljak
Aranyrol viszomt egesz jo prognokat mondanak

(#36598) mgoogyi válasza sutszi (#36592) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Felejtsd el. Minél magasabb a költség (UL-nél TKM), annál rosszabb egy pénzügyi termék. Az UL-nél rosszabbat nem ismerek.
Cserébe még túl is van bonyolítva, hogy lehetőleg ne is értsd mit kötsz.

[ Szerkesztve ]

(#36599) G@ben válasza Lex Icon (#36596) üzenetére


G@ben
addikt

Ha kivettem volna, az nagy bukó, de pénzt már nem tolok bele. Most várom épp a levelüket egy részletes kimutatásról, az alapján tudok dönteni. Ha megjön a levél, mert a 30 nap bőven letelt, azóta ment panasz is, szóval talán lesz belőle valami.
De semmi gond, legfeljebb újra felnyomom őket, egyszer már kaptak fél millás bírságot a törvénytelenségeik miatt. Simán megcsinálom, hogy addig jelentgetem a simlisségeiket, amíg már ők akarnak megszabadulni tőlem. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36600) mgoogyi válasza Kobe (#36597) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A nagyok szerint (Bogle, Ray Dalio, stb.) sose szállj ki a részvénypiacról, max kis arányban legyél benne. A részvénypiac magas hozamait csak akkor kapod meg, ha benne ülsz. És honnan tudnánk, hogy már a csúcson vagyunk?

Meg azt szokták mondani, hogy amikor a médiában írják, hogy valami jó befektetés, addigra az áremelkedés nagyja lement. Pl. most arany.

Én az egyszerű statikus diverzifikált portfólióban hiszek. Hogy most kell-e sok aranyat venni, arra nem tudom, hogy bárki tud-e válaszolni.
5-10%-ig többnyire még egészségesnek számít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.