Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) Ryder1 válasza superg (#35600) üzenetére


Ryder1
senior tag

Kb egy héttel később kaptam meg postán a szerződést és minden belépési adatot.

(#35602) pvt.peter válasza dptrsk (#35589) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a választ Ixion77 és dptrsk.

1. Ha jól gondolom akkor, teljesen mindegy, hogy melyik forgalmazótól vásárolok állampapírt, tehát akár a bankomon (OTP) keresztül is ugyanazok a feltételek mint bármelyik más forgalmazón keresztül.
2. Jól értem, hogy az első félév végén és minden a jegyzéstől számított egy év leteltével, az addigi kamatok megtartásával, levonások nélkül hozzáférhető az általam állampapírra költött összes és az addig összejött kamat? (Korábban mintha ilyen befektetés nem lett volna.)
3. Lehetséges az, hogy veszek 1mFt -ért MÁP Pluszt és időközben félévente, illetve a megfelelő időközök elteltével bővítem ezt az összeget? Vagy az újabb összeg lekötésénél az elejéről kezdődik az adott összeghez tartozó futamidő?

Mellesleg egész jónak tűnik ez a MÁP Plusz, keresem a buktatót benne :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#35603) Lex Icon válasza pvt.peter (#35602) üzenetére


Lex Icon
senior tag

1. Az Államkincstárnál legolcsóbb (ingyenes) a számlavezetés, ha még nincs másutt értékpapírszámlád. A bankok többféle költséget számolnak fel.
2. Igen.
3. Nem. A MÁP+-t jegyezni kell és minden héten új sorozat indul, így csak 1 hétig tudod venni (jegyezni). Későbbi befizetés egy újabb sorozatba megy, ahol elölről kezdődik a sávos kamatozás (3,5%)

[ Szerkesztve ]

(#35604) Reverting válasza pvt.peter (#35602) üzenetére


Reverting
őstag

Ne keresd, csak egy van... az inflacio... ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35605) vzozo válasza Apollo17hu (#35565) üzenetére


vzozo
senior tag

#35565, Apollo17hu

Itt egyébként mit nem látok, mind a kakaó, mind a kávé árfolyama folyamatosan, monoton csökken évek óta, miközben laikusként állandóan olyan cikkeket olvasok, hogy ezek pusztulnak ki, évek múlva senkinek sem fog rá telleni, max aranyárban...

#35570, Golyobis

A "cash" az nem feltétlenül fizikai pénz, hanem lehet számlapénz is, a lényeg, hogy azonnal elérhető legyen (ne befektetésekben) ha utalni kell.

(#35606) superg válasza Ryder1 (#35601) üzenetére


superg
senior tag

Köszi

(#35607) CsodaPOK válasza BÁ Nutrition (#35599) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi! :R :R
Watchlist-be lehet berakom. Hátha egyszer adódik egy jó beszálló.

(#35608) UberMutant válasza pvt.peter (#35602) üzenetére


UberMutant
őstag

1. nagyon nem éri meg milliós összeget banknál tartani a díjak miatt. ha biztosan tudod, hogy nem bánod meg később, csak akkor nyiss ott ilyen célból értékpapírszámlát. Amúgy a visszavételnél pl az erste gyalázatos árfolyamot ad. de gondolom a többinek sem okoz lelkiismeretfurdalást lehúzni az ügyfeleket.

(#35609) Apollo17hu válasza vzozo (#35605) üzenetére


Apollo17hu
őstag

#35566-ban írtam a konkrét problémámat.

A folyamatosan monoton csökkenés relatív. Kb. 2017 óta követem a kakaót, 1.800 USD alá nemigen szokott benézni. Éven belül többször is 10+ százalékos kilengései vannak, olyan dolgok miatt pl. hogy
- aszály volt, rossz/alacsony minőségű termés várható Elefántcsontparton,
- Ghána politikai stabilitását független elemzők leminősítették,
- előbbi két ország kikötői időjárási okok miatt ideiglenesen megközelíthetetlenek.
Tőkeáttétellel kockázatos, de elég jó lehetőségek ezek.

Elefántcsontpart és Ghána a világ termelésének kb. 60%-át adja. A kistermelőktől gombokért veszik a kakaóbabot, sokkal lejjebb nem igazán tud esni az ára. Most nyáron írtak alá valami egyezményt, hogy a 2020/21-es termelési idényben megpróbálják 2.600 USD-re feltornázni az árfolyamot (jobb megélhetést biztosítva a farmereknek).

Kicsit hasonlít az olajhoz - annyi különbséggel, hogy most kezd kialakulni a kakaó-"OPEC", és nincs helyettesítője (vö.: palaolaj).

(#35610) KMan


KMan
őstag

Short / Long certifikatoknal mit jelent az utolso szam?

Pl. EBWTIOILTL80 - Erste bank wti olaj certi, long - mit jelent a 80?

Koszi :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#35611) Detached


Detached
csendes tag

Plus500-al kapcsolatban, van tapasztalata valakinek? Pro es kontra is erdekel, igazabol most jatekpenzel reszvenyeket veszek, csak kivancsi lennek h valaki tolja-e esetleg valodi penzel. Kifizetesek es adozas, hogy erinti a keresett osszeget. Meg sem neztem van-e topicja ugy, hogy elore is bocsanat ha off... ;)

iPhone 14 Pro Max

(#35612) #95561216 válasza KMan (#35610) üzenetére


#95561216
törölt tag

Szerintem sima sorszam.

(#35613) Szmeby válasza Apollo17hu (#35609) üzenetére


Szmeby
tag

Milyen papíron keresztül lehet kakaóval kereskedni? ETF-et nem találtam. Bár nem is öltem bele túl sok energiát. Buy and hold a cél, a folyamatosan megújítgatós certek nem hoznak lázba. Lehet, kakaó ültetvények inkább reprezentálják magukat a piacon?

(#35614) DanielLong válasza Detached (#35611) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ez engem is érdekel. Ahogy én látom, ők a shortolóknak kedveznek, mert nincs tranzakciós díj, de helyette keményen kell fizetni az éjszakai finanszírozást.

(#35615) Apollo17hu válasza Szmeby (#35613) üzenetére


Apollo17hu
őstag

KBC-n keresztül pl. a DE000A0V9ZE9 ISIN kódú (ticker: 4RUP). Ez a Bloomberg Cocoa Subindexet követi, azt pedig a kakaóra vonatkozó határidős szerződések vezérlik.

(#35616) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok, barhol adnak meg jovairast az allamkincstaros credit cardos terhelesek utan? anno kaptam en is, de MKB-nal mar nem adnak. BudapestBank-rol valakinek tapasztalata?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35617) dptrsk válasza Konflikt (#35616) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha forint visszatérítés kell és nem jó pl az auchan pont, akkor szerintem nem nagyon van már, aki ad MÁK-ra friss szerzödőnek.
ONEY-el nincs tapasztalatom, de hirdetmény szerint ad auchan pontokat.
BB új szerződőnek nem ad tudtommal, illetve elég érdekes "húzásaik" vannak mostanság hitelkártya fronton.

(#35618) Kukipapa_rr válasza dptrsk (#35617) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

BB most vágta vissza a hitelkártya kedvezményeket, szinte az összes fronton. Pl. UPC HK már csak 1%, max. 5000/hó.

Nem verték nagydobra.

(#35619) Konflikt válasza dptrsk (#35617) üzenetére


Konflikt
addikt

koszi. BBnel van szamlam egy ideje, de credit card-om nincs.
6e / evert lehetne kotni, ugynezem, de az AFSZ-ben nem irnak a MAK-rol.
milyen huzasokra gondolsz?

varok meg BB credit crados tapasztalatra azert masoktol is, ha van

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35620) dptrsk válasza Konflikt (#35619) üzenetére


dptrsk
addikt

Többeknek felmondták a hitelkártyát, egyik napról a másikra (indoklás nélkül)
Elég kellemetlen ha külföldön vagy és a kocsi bérlést fizetnéd, de a hitelkártyád le van tiltva...
Posta/e-mail/SMS nem jött csak nem tudsz fizetni.

Első oldal a kedvezmény szabályzatban:
2019.08.08. után a havi kedvezmények nyújtásával kapcsolatos általános szabály, hogy a Budapest Bank a következőekben meghatározott MCC kóddal
rendelkező kereskedők esetében nem biztosítja a hitelkártyás vásárlás után járó kedvezményeket: 6010, 6011, 6050, 6211, 6529, 9399(ez a MÁK), 4900, 6540, 4829, 7801,
7995, az előbb részletezett szabály alól kivételt képeznek az alábbi kedvezmény azonosítóval rendelkező hitelkártyák:LOY006, LOY032, LOY039.
A Budapest Bank nem vállal felelősséget a hitelkártyát elfogadó bank kereskedelmi kategória kód besorolásának helyességéért.Kedvezmények nem vonatkoznak
a következő tranzakciókra: Első vásárlási tranzakció, Részletformáló Szolgáltatás.

(#35621) Met


Met
nagyúr

Múlthéten jegyeztem Magyar Állampapír Plusz 2024/12-t, de nem jelent meg sehol, annyival kevesebb az egyenlegem. Majd csak a Kibocsátás időpontja (08.26) után jelenik meg ugye?
Kicsit megijedtem:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35622) Shade45 válasza Met (#35621) üzenetére


Shade45
senior tag

Tranzakcióknál ellenőrizheted, és igen, kibocsájtás utáni napokban fogod látni a portfóliódban.

(#35623) Kukipapa_rr válasza dptrsk (#35620) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

"Többeknek felmondták a hitelkártyát, egyik napról a másikra (indoklás nélkül)"

Bár jogilag kifogásolhatóan, de tegyük hozzá, hogy erkölcsileg nem.

Az érintettek - másik fórumon történt bevallásuk szerint - olyanokat csináltak a visszatérítés maximalizálása érdekében, hogy pl. az egyik hitelkártyájuk feltöltését a másikról végezték, csoportos beszedés keretében, ebből láncot alkotva, és mindenütt beszedve a visszatérítést.

Na, ez szerintem minden, csak nem jóhiszemű felhasználás.

De, ahogy írtam, mindez a múlt, a BB UPC hirdetményből már a csoportos beszedés után járó visszatérítés is eltűnt.

(#35624) vzozo válasza Kukipapa_rr (#35623) üzenetére


vzozo
senior tag

a BB UPC hirdetményből már a csoportos beszedés után járó visszatérítés is eltűnt.

Fakkk, ezt jó tudni, akkor viszont esélyesen felmondom a kártyát, mert az utóbbi években csak arra volt használva. Csop besz nélkül viszont nem költök szinte semmit, feleslegesen meg nem akarok éves + havi díjat fizetni.

(#35625) vzozo válasza vzozo (#35624) üzenetére


vzozo
senior tag

Ah, most olvasom: https://kiszamolo.hu/bb-upc-hitelkartya-csokkeno-visszaterites/#comments

Nekem más a kedvezmény azonosítóm, és szerintem még bőven 2010.11.01. előtt kötöttem a szerződést. Majd figyelek a következő havi kivonatokra.

(#35626) bencefica13


bencefica13
csendes tag

Sziasztok!

Eddig még nem mertem hosszabbtávú befektetésekben gondolkodni, mert féltem hogy mennyire biztos a munkahelyem, de mostmár úgy érzem elég stabil és ezért szeretnék elkezdeni tudatosabban megtakarítani, ehhez lenne pár kérdésem.

1. Önköltséges levelezős képzést végzek munka mellett, amire Diákhitel 2-t vettem fel, ki tudnám jelenleg fizetni az egészet, de úgy számoltam jobban járok, ha befektetem az egyetemi évek alatt, és később törlesztem. A képzés kicsivel több, mint 2 millió lesz összesen, ezt állampapírban terveztem lekötni, amihez 5 éven belül (amikor megszűnik a jogviszony, és kezdődik a törlesztés) semmiképp se szeretnék hozzányúlni. Erre az időszakra ti PMÁP-ot, vagy MÁP+-t választanátok? A kalkulátorral nekem a PMÁP jött ki kicsivel jobbnak, de simán lehet, hogy túlbecsülöm az inflációt, nem nevezném magam azért még szakértőnek a témában.

2. Önkéntes nyugdíjpénztáram van, amit match-el a munkáltatóm, ezt nem szeretném bolygatni, jobban alszom tőle, tudva, hogy ezt félreteszem a későbbi éveimre.

3. Az utolsó befektetésem egy Random Capital-nál nyitott TBSZ számlán terveztem, januárban kezdeném a gyűjtőévet, az allokáció pedig a következőképp nézne ki: 70% MSCI World 20% MSCI ACWI, illetve 10% egy ETF, ami kisebb szektort céloz meg, de személy szerint hiszek benne: jelenleg ez a Global Clean Energy, vagy a Robotics and AI Multisector, de ez elég képlékeny még.

Szerintetek ez így nagyjából jó elképzelés, vagy van amin mindenképp változtatnátok a helyemben?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#35627) Oppenheimer válasza bencefica13 (#35626) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem a 20%-ot emerging marketsbe akartad tenni, mert az ACWI-ben benne van developed markets is eleg nagy sullyal.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35628) instantwater


instantwater
addikt

Milyen befektetést érdemes nyitni egy gyerek számára amihez mondjuk 18 éves kora után hozzáfér, addig pedig mindkét szülője kezelheti?

(#35629) Dare2Live válasza vzozo (#35624) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Csak csoportos? Mivel fizetsz ha nem BB UPCvel? Van vmi ami jobb?

Nekem + feleségemnek is van, kimaxolva nincs de így is megvan a havi 30+ azaz évi 400.000Ft "ingyen" pénz. Ebbe kb 0 csoportos beszedés, mák... van.

btw amíg 3% körül vannak a POS díjak sztem maradni fog.
Aki meg nem főleg POSra használja annak érthető felmondják mert avval bank fixen bukik. Januárban vkinek felmondták 10+ kártáyval tolta évi 3.000.000Ft keresett havi 20perc melóval... :Y :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35630) Dare2Live válasza instantwater (#35628) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tudom mennyire mernék a magyar államra bármit rábízni... de ha nincs ilyen problémád akkor babakötvényt nézted?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35631) instantwater válasza Dare2Live (#35630) üzenetére


instantwater
addikt

Hát pont ezért 😃
Babakötvényen rajta marad amennyit adott az állam a nyitáskor, de én sem bízok bennük annyira, hogy évtizedekre rájuk merjek bízni nagyobb összeget.

A kereskedelmi termékeknél is diverzifikálni akarok, mert egy cégre rábízni mindent nem túl bölcs döntés a mai világban.

Van itt a topikban olyan aki tesz félre a gyerekének valamilyen megtakarítási számlára?

(#35632) vzozo válasza Dare2Live (#35629) üzenetére


vzozo
senior tag

Csak csoportos? Mivel fizetsz ha nem BB UPCvel? Van vmi ami jobb?

Oh, nem ismerek jobbat - csak nem élek Magyarországon, és hülye lennék egy forintos kártyát használni az euróövezetben, miközben euróban kapom a fizumat. :) Szóval marad az otthoni ingatlan rezsijére, csopbeszre a UPC kártya.

(#35633) #95561216 válasza Dare2Live (#35629) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem tudom milyen volt a bb upc visszatérítése, nálam wizzair kártya (sajnos nemrég lett 2 helyett 1%, de még így is megéri a diszkont klub miatt) illetve onecard. Utóbbinál önmagában az optic world partnerkedvezmény hoz évi 10-15 ezret, a többi a ráadás. Ezen kívül még akarok majd KH World-öt, de majd csak ha összeszedtem arra 5 millát, hogy prémium ügyfélként ingyen legyen.

(#35634) bencefica13 válasza Oppenheimer (#35627) üzenetére


bencefica13
csendes tag

Teljesen jogos, épp valamit olvastam az ACWI-ről, és az maradt meg a fejemben, Emerging Markets ETF lenne a 20%. Ezen kívül szerinted megfelelő elképzelés lehet?

(#35635) buherton válasza instantwater (#35631) üzenetére


buherton
őstag

Babakötvény. Annyit utalok amivel maximalizálni tudom az állami támogatást. Viszont csak az egyik szülő láthat rá a számlára. A többi meg majd kiderül, amikor szüksége van rá.

Másnak nem igazán van értelme, mert elviszi a költség.

A cég bedőlése ellen véd a BEVA (már ha tagja), bár nem úgy, mint az OBA, de elég jól, illetve az MNB-s számla is ezt célt szolgálja (itt tudod megnézni, hogy a cég tényleg megvette-e az értékpapírt/részvényt). Ha a kettőt együtt alkalmazod, akkor nem fogsz a Quaestor csapdájába esni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#35636) htomi85 válasza dptrsk (#35620) üzenetére


htomi85
tag

A többi banknál már tavaly szigorítottak.
Egyszerűen nem működik nálunk ez az üzleti modell.
Magyarországon a 10 évvel ezelőtti válság két dolgot okozott: keresleti oldalon általános a hitelundor. A lakosság a jövedelmének mindössze 5 százalékát költ hiteltörlesztésra. A fejlett országokban ez 20-30 között mozog.
Kínálati oldalon pedig ultraprudens a bankárvilág. Csak az kap hitelt aki tele van pénzzel. De az sose fog késve törleszteni.

(#35637) inferno88


inferno88
őstag

Most vettünk ingatlant, 16 millió hitellel, havi 114 törlesztővel(Budapest Bank egyenlítő). Nettó bevételünk 500+210 teljesen bejelentettek. Én vagyok a fő adós.
Azon gondolkodunk, hogy belevágunk a babaváró hitelbe: max. 2-3 millió a ház feltupírozására + 1.5 millió egy 2. autóra(mostaniban nincs légkondi és gyerekkel utazáshoz nem is túl nagy + párom használná a régit a városban és én időnként Budapestre feljövök), a többit meg befektetném tartaléknak, mondjuk állampapírba, mert a Kiszámoló is aszonta. :DDD
Babát a következő 1-2 évben tervezünk. A tapasztalatok alapján a fentiek alapján mennyi esélyünk lehet rá(a hitelre, nem a gyerekre)? Olvastam, hogy egyesek szerint a bankok keresztbe tesztnek, ahol tudnak.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#35638) Oppenheimer válasza bencefica13 (#35634) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem nagyon jól átgondoltad, jó lesz így. Alapos munkát végeztél.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35639) instantwater


instantwater
addikt

Tudtok javasolni olyan CHF számlát amihez jár bankkártya és nem kerül csilliókba?
A szolgáltató lehet bárhol európában, csak megbízható legyen.

Jelenleg a pénz egy angol CHF számlán van, ahol ingyen pihen, csak az utalásnak lesz díja. Jobban szeretném ezt a pénzt egy bankkártyával rendelkező számlán tudni, ahonnan ingyen tölthetném Revolutra, ajol ankívánt pénznembe váltva ingyen tovább is utalhatnám.

Ez amolyan vésztartalék számla, tehát nem erről akarom a mindennapi költéseimet intézni, hanem inkább csak ritkán, egy bizonyos összeget levenni.

A legtöbb helyen akár UKban, akár Magyarországon csak EUR, vagy a helyi pénznemű számlához adnak kártyát.
CHFre egyedül svájcban találtam, de annak díja van és oda kellene utazni számlát nyitni.

Köszönöm.

(#35640) #95561216 válasza instantwater (#35639) üzenetére


#95561216
törölt tag

Rafinál itthon ingyenes a CHF számla, és lehet hozzá kártyát rakni, sőt a kártyád mögötti számlát váltogathatod is, igaz ezért pár száz forintot levonnak.

Hogy érdemes-e, az már más kérdés. Alapvetően a kártyatársaságok 2, esetleg 3 devizanemben számolnak el a bankkal: forint, euro és/vagy dollár. Ez azt jelenti, hogy ha frankban töltesz fel a kártyával frank számláról, akkor azt először a kártyatársaság átváltja a saját árfolyamán dollárra vagy euróra, a bank ezt az összeget kapja meg, és ezt váltja saját árfolyamán át frankra. Magyarán duplán buksz a konverzióval. Ha ilyesmit akarsz, arra euró vagy dollár számlát nyiss, mert nem lesz konverzió.

Sajnos nem minden banknál van ilyen szép egyértelmű leírás, mint itt a tizedik oldalon, de ökölszabálynak euróhoz mastercard, dollárhoz visa, azzal nagyon nem lőhetsz mellé.

Rafinál például háromszor kérdeztem rá, milyen kártyával hogy számolnak el, és háromféle választ kaptam. Egyik mezei ügyintéző szerint frank esetén sem lenne konverzió, de ezt erősen kétlem. Lehet majd rászánok egy kis tanulópénzt, és kipróbálom revolut feltöltéssel, hátha mégis alapon.

Ja igen, a konklúzió: dupla konverzió elkerülésére vagy euró, vagy dollár. Ha ragaszkodsz a svájci frankhoz, akkor a dupla konverziót szinte biztosan csak svájci számlával tudod elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#35641) instantwater válasza #95561216 (#35640) üzenetére


instantwater
addikt

Én úgy gondolom, hogy ez a dolláros eurós konverzió csak akkor van ha nem a számlával megegyező pénznemben fizetsz, és a kártyatársaság konvertál. Azonos pénznemben miért lenne konverzió?

(#35642) #95561216 válasza instantwater (#35641) üzenetére


#95561216
törölt tag

Linket megnézted?

(#35643) instantwater válasza #95561216 (#35642) üzenetére


instantwater
addikt

Most meg. :Y
Tehát 1 CHF elköltése/feltöltése több mint 1 CHF be kerül.

Akkor marad a pénz ahol van.
Nem fogok fizetni az átutalásért, hogy aztán dupla konverzióval tölthessem fel, hogy aztán átváltsam újra valamire.

Akkor majd inkább egyből Revolutra utalom, ha szükséges, és ott váltok.

Köszi az infót azért.

(#35644) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok,babakotvenybe az éves 60 ezer forinton felül érdemes rakni? Vagy semmi értelme?

(#35645) dptrsk válasza salieri. (#35644) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem tudom, hogy mire lesz felhasználva, de pl. ha jogsit ebből szeretnétek finanszírozni, az 19 éves kor előtt is 'képbe jöhet'.

Én a futamidő miatt, más likvidebb termékbe tenném az extra összeget, persze kérdés az is hogy milyen arányban van az extra összeg és a 60ezer.

(#35646) Kobe válasza instantwater (#35643) üzenetére


Kobe
veterán

Ezt aksrtam en is kerdezni hogy miert nem kuldod egybol revolutra ha ugyis az a vegso allomas

(#35647) Patrol


Patrol
tag

Sziasztok,

8 év múlva lejáró LTP mellé szeretnék havi 20 eFt-ot félretenni szintén 8 éven keresztül.
A kettővel együtt pedig majd végtörleszteni a lakáshitelt.
Mit javasolnátok?
Hová tudnék havi 20eFt-ot félretenni? Az sem lenne baj ha devizában tenném félre, illetve ha még kamatozna is.
Akár le is lehet kötve, úgysem nyúlnék hozzá 8 évig.

Köszönöm

(#35648) buherton válasza salieri. (#35644) üzenetére


buherton
őstag

5 évvel a lejárta előtt tennék bele többet, addig csak a "minimumot" az államitámogatás miatt.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#35649) instantwater válasza Kobe (#35646) üzenetére


instantwater
addikt

Leginkább azért, mert egy darabig nem lesz szükségem a pénzre, viszont a Brexit a kanyarban van már, és nem tudom, hogy fogja érinteni az amúgy is drága nemzetközi banki utalásokat.

Eredetileg revoluton váltottam GBPt CHFre, de nem akarok náluk sok pénzt tartani ezért inkább kiutaltam egy rendes bankszámlára, viszont mosf a Brexit miatt továbbutalnám egy stabilabb helyre, de ha dupla konverzió és egyebek vannak akkor inkább marad UK ban.

Mondjuk, ha most váltanám vissza GBPre az egészet, akkor többet kapnék,mint amennyit beváltottam, a GBP gyengülése miatt, de nem tudom mikor, hol, és milyen pénznemben akarom felhasználni, így nem biztos, hogy bölcs döntés visszaváltani GBPre, hacsak nem a GPB erősödését várom, hogy később újra átváltva nyerjek rajta.

(#35650) Lex Icon válasza instantwater (#35649) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha apránként átraknád Revolutra, átváltod, majd továbbutalod oda, ahova szeretnéd?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.