Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok,

Hogyan kell kiszámolni egy részvény valós értékét:
Ha valaki megtenné pl a Continental AG re akkor megköszönném.
Amit találtam ott nekem nem jött ki a matek.... Köszönöm előre is! :DDD

Release the Beast....

(#35052) Mercutio_ válasza Brandynew (#35049) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyébként nagyon valószerűtlen, hogy akkora lenne a visszaváltási díj, hogy ne gyere ki legalább nullszaldóra.

vs

Nincs kockázata

;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35053) net91 válasza bernel (#35050) üzenetére


net91
senior tag

Nincs. Bármikor megváltoztathatják.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#35054) attiati


attiati
veterán

MÁP+ első pár évében nem látom, hogy miért kellene felemelni a visszaváltási költséget.
Még az inflációt sem fizeti ki. Jelenlegi állás szerint 5-6e mrd forintot kell bevonzani lakossági állománynak a következő pár évben. Ebben nagy szerepet szánnak a máp+nak.

Ellenben a PMÁP túl kedvező volt, hogy likvid is + pont a futamidő elején fizet sokat az emelkedő inflációs pálya miatt. Ráadásul késleltetve követi le. Egészen addig érdemes lett volna tartani, amíg eljön az első alacsony inflációs év és a következő évben visszaváltani.
2% mellett már nehezebben lehet megjátszani. Bizonyos helyeken még így is megéri megvenni (rövid távra is), de nincs kőbe vésve, hogy meddig lesz bárhol is kedvező kondíció a visszaváltásra.

[ Szerkesztve ]

(#35055) 426os válasza Tankblock (#35051) üzenetére


426os
őstag

Ez engem is érdekelne. Van egy örökölt osztalékfizető (Zrt) részvény, de a valós értéke nem tiszta számomra.
Az mennyire valid megközelítés, ha úgy számolok, hogy az ösztalék összegét tekintem mondjuk 4%-ának (hasamra ütöttem) az értéknek? Kerestem erre vonatkozó infókat, de nem találtam, hogy érdemes számolni.

.

(#35056) htomi85 válasza 426os (#35055) üzenetére


htomi85
tag

Annyit ér amennyit adnak érte. Keress olyat akit érdekelhet és ajánld fel.
Continental AG esetében ez könnyebb, az pont annyit ér amennyi a tőzsdei ára. Erre van a tőzsde...

Ezek a dolgok nem úgy működnek mint a négyjegyű függvénytábla, hogy beírom a képletbe és dobja az eredményt. Ugyanarra a cégre kinlehet hozni x-et és 2x-et is ha nagyon akarom...

(#35057) Tankblock válasza 426os (#35055) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia

Amit én találtam az a P/E ből számol, de mivel nem tiszta számomra, így nem nyitottam még értékpapír számlát sem.

Abban sem vagyok biztos, hogy a jelen környezetben az eddig vélt módszerek jók lesznek. Nagyon sok cikket olvastam és youtube csatornát néztem eddig. Fogalamam sincs hogy ez osztalák fizető portfolióban gondolkodva mennyire lehet jó befektetés.... Túl sokan jósolják a hosszú kamatmentes környezetet.... Most meg drágának tűnik minden, de szerintem ez még nem a teteje.........

Release the Beast....

(#35058) htomi85 válasza htomi85 (#35056) üzenetére


htomi85
tag

Egy dolgot lehagytam.
Zrt esetében a legtöbbet a többi tulajnak éri, főleg ha nem fika részesedésről van szó.

(#35059) Alex kettő válasza Brandynew (#35043) üzenetére


Alex kettő
csendes tag

"Nincs kockázata. Ha emelkedik a infláció, attól te még nem buksz pénzt, csak kevésbé lesz vonzó a MÁP+, mint a PMÁP, mert a jelenleginél magasabb inflációnál az többet kamatozik."

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy azt hiszik, ha 1-2-3-x év múlva visszakapják a befektetett pénzt (a tőkét) akkor nem buktak. Pedig de. Pont az inflációnak megfelelő összeget buktad.
Meg az államcsőd, amit írtál. Szóval nincs olyan, hogy "nincs kockázat". Mindig van. Ha az ágyadba "fekteted" a pénzt (é: párnaciha), akkor is van.
Kockázata csak annak a pénznek nincs, ami nem létezik. Attól, hogy van át-/kiszállási lehetőséged, attól még nem tűnik el a kockázat.
Link1, Link2.

(#35060) 426os válasza htomi85 (#35056) üzenetére


426os
őstag

Nincs tervben az eladása, mert elég kiszámíthatóan fizeti minden évben az osztalékot (nem nagy, de szemmel látható összeg). Mivel zrt, így a lehetséges vevők köre is elég korlátozott lenne. Igazából csak kíváncsiságból érdekel, mert ugyan ajánlottak érte korábban valamennyit, de az vicc kategória volt.

.

(#35061) htomi85 válasza 426os (#35060) üzenetére


htomi85
tag

Ökölszabályként én nem adnék el céget 10-es ev/ebitda alatt cashfree-debtfree alapon.

(#35062) Konflikt válasza mgoogyi (#35009) üzenetére


Konflikt
addikt

koszi a valaszt, ez jo hir.
egyebkent en szetszorom HUF/USD/EUR tengelyen, ezzel is diverzfikalom

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35063) #95561216 válasza 66zio (#35048) üzenetére


#95561216
törölt tag

A MÁP+ ingyenes visszaváltása benne van a termékismertetőben, ezt nem lehet visszamenőleg módosítani. A 0.25%-ot lehet. De normális kötvényre semmi garancia nincs határidő előtti visszavásárlásra.

(#35064) odrif


odrif
MODERÁTOR

Eladtam egy ingatlant.
A vevők banki kölcsönt vettek fel rá.
A vételárat a bank az Államkincstárnál vezetett számlaszámomra át tudja utalni igaz?

20 éve a Prohardveren

(#35065) Dare2Live válasza Brandynew (#35049) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ide nem kell államcsőd. MANYUP. Magánszámla volt.
majd ráfogják, hogy Soros.

"Szerződést kötsz, nincs lehetőség olyan ponton változtatni utólag, amely rögzítve van a szerződésben."
Mért manyupnál volt olyan pont, hogy elvehetik? Hoztak rá tvt.

Nem vág teljesen ide de az LTP jutott eszembe. Az teljesen rendben jogilag, hogy azt mondják, hogy nem lesz. De hogy hétfőn bejelentik, hogy szerdától nincs. Banánköztársaság de hogy nem jogállam az biztos.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35066) dptrsk válasza odrif (#35064) üzenetére


dptrsk
addikt

Elméletileg igen, bár egy lakás vételárát én folyószámlára kérném, nem pedig egy értékpapírszámlára...

Inkább folyószámlára kérném, kincstárnál ingyenes a kártyás vásárlás, ha utána befektetnéd.

(#35067) Fandango válasza Dare2Live (#35065) üzenetére


Fandango
veterán

Azért az állampapír és a MANYUP nem egy kategória, a kettőt párhuzamba hozni szerintem teljesen felesleges és nincs értelme.

Felesleges bárkit riogatni államcsőddel, nem is értem hogy merül fel egyáltalán. Közelébe nem voltunk, vagyunk annak hogy bármi esélye is legyen. Azok az európai országok ahol ténylegesen fenn állt a veszélye (pl. görögök) ott se következett be. Szóval ilyet felhozni mint kockázat, leginkább a hülyeség kategória.
Kedves és szép kormányunk nem ezért tette eddig azt amit, hogy utána csődbe vigye. Nem hülyék ülnek ott, hosszú távra terveznek ezek, nem véletlenül van annyi minden a kezükben.

(#35068) mgoogyi válasza Konflikt (#35062) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Én arra törekszek, hogy minden etf-em egy devizában legyen"

Ez alatt nem azt értem, hogy csak egy devizában van kitettségem, hanem minden, amit veszek, annak euróban mutatják az árfolyamát/abban kereskedhető.
Ettől még az euróban mért IWDA MSCI World ETF-em devizakitettsége ~60%-ban USD.
Szóval valójában én is diverzifikálom a devizakitettségem.

(#35069) Dare2Live válasza Fandango (#35067) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem tökéletes példa arra, hogy az állam nyugodtan megteheti. Meg is tette.

Nem riogattam bárkit államcsöddel. Pont az volt hszem egyik lényege, hogy épp államcsőd se kell ahoz, hogy magánszámláról a pénz, részvény, kötvény... "állami" számlára kerüljön.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35070) Fandango válasza Dare2Live (#35069) üzenetére


Fandango
veterán

Az állampapírt kicsit szélesebb réteg birtokolja (pl. bankok) mint ami a MANYUP-nál érintett volt, szóval ezért nem érdemes összehasonlítani.
Mondjuk ez a MANYUP is egy külön fejezetet érdemelne, mert erről is lehet olvasni minden félét, hogy is volt ez az egész, meg hogy is működött. Számomra nem teljesen világos.

Az államcsőd dolog nem neked szólt kimondottan, hanem akik riogatnak vele.

[ Szerkesztve ]

(#35071) dugynok válasza odrif (#35064) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen, tavaly én is így csinàltam. Arra kell figyelni, hogy a kincstàri azonosítódat írjàk bele a megjegyzés rovatba.

(#35072) Brandynew válasza Dare2Live (#35069) üzenetére


Brandynew
őstag

Én a manyupot nem tekintem magánszámlának, de ez már egy másik kérdés. Igen, papíron az egy magánszámla volt, de nem magánszámlaként működött. Azt a kötelező nyugdíjjárulékot fizetted oda be (egy részét), amit ma is fizetsz. Nem te döntötted el, hogy fizeted-e vagy sem, és nem dönthettél úgy, hogy te azt a pénzt a felajánlott X szolgáltató számlájára küldöd. Nem adózott bérből fektettél be valahová, hanem magát az adót kellett kényszer hatására odaadnod egy cégnek. (Szerintem eleve problémás, amikor az adót egy piaci alapon működő cég kezeli.)

Az adód fölött pedig ki döntött mindig is, minden országban, és ki fog dönteni a belátható jövőben is? Az állam.

Amikor állampapírt veszel, akkor teljesen saját hatáskörben, saját döntésedként, és nagyon fontos, hogy az adózott jövedelmedből teszed.

Az állampapírt ezért tartják kockázatmentes befektetésnek, ha az állam nem fizetné vissza a neki nyújtott kölcsönt, az minden forgatókönyv szerint államcsődöt jelentene.

Egy oka van annak, amikor valaki ezt nem fogadja el: politikai hovatartozás.

[ Szerkesztve ]

(#35073) Mercutio_ válasza Dare2Live (#35065) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a manyup témát ne kezdjük újra:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35074) stickermajom válasza Brandynew (#35072) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem - politikai hovatartozás nélkül - annyi csak a problémám, hogy kockázatmentesnek nevezel egy olyan terméket, ami nem az, hiszen ilyen nem létezik. Alacsony kockázatú az állampapír, de nem kockázatmentes. Tömegével jönnek ide emberek tanácsot kérni, ne vezessük már félre őket.

Az államcsődnél nem számít úgyse az állampapír analógiádból kiindulva a részvények is kockázatmentesek, hisz egy világválság közepén van nagyobb bajod is, mint pár értékpapír.

(#35075) Oppenheimer válasza stickermajom (#35074) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Úgy beszéltek államcsődről mintha reális eshetőség lenne. 2008-as szintű válságot is sokkal jobban viselne most a gazdaság, mint anno. Nagyon messze lennénk az államcsődtől. Világháborús pusztítás kéne, hogy bekövetkezzen.

Egyetlen reális kockázata ezeknek a papíroknak, hogyha szűkebbre akarják fogni az övet, megemelik a visszaváltási díjat.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35076) Brandynew válasza stickermajom (#35074) üzenetére


Brandynew
őstag

Én csak a megfelelő terminus technikust használom. A pénzügyi termékek esetében a kockázatmentes kifejezést pontosan az olyan termékekre alkalmazzák, mint az állampapír vagy a bankbetét. Az alacsony kockázatú befektetés mást jelent, azt pl. a befektetési alapokra használják.

Az állampapír kockázatmentes, mivel egyoldalúan nem módosítható szerződés rögzíti a feltételeit.

A visszaváltási díj meg nem tudom, hogy jön itt szóba, 5 évre veszed a MÁP+-t, ha egy bankbetétet feltörsz idő előtt, ott is rosszabbul jársz. Az csak egy bónusz, hogy jelenleg szinte ingyen válthatod vissza a papírjaidat idő előtt, de nem ebből indulunk ki, amikor egy pénzügyi termék kockázatáról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#35077) stickermajom válasza Oppenheimer (#35075) üzenetére


stickermajom
addikt

Én direkt nem hoztam szóba az államcsődöt, mert azt a jelenlegi helyzetben nem tartom valós kockázatnak. Ennek ellenére, ahogy Te is írod lehet találni kockázatot a 'kockázatmentes' állampapírban.

Csak hát ugye Magyarország a legjobb példa a párhuzamos univerzumok létezésére. ;]

(#35078) Mercutio_ válasza Brandynew (#35076) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az csak egy bónusz, hogy jelenleg szinte ingyen válthatod vissza a papírjaidat idő előtt, de nem ebből indulunk ki, amikor egy pénzügyi termék kockázatáról beszélünk.

Ne csusztassunk, a termék kiválasztásának egyik lényeges paramétere annak likvid volta és a likviditás alacsony költsége.
A másik, hogy az inflációhoz képesti jövedelemre (értéktartás) közvetlen hatással van a lejárat előtti visszavételi %-nak, különösen mivel lépcsőzetes a kamat.

Oppenheimer: egy személy emlegette (le is csapott rá mindenki mint tyúk a t@konyra) a többiek csak arra reflektáltak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35079) stickermajom válasza Brandynew (#35076) üzenetére


stickermajom
addikt

Akarod mondani: van olyan befektetési alap amely alacsony kockázatúnak minősül, ugye? Mert ez így megint csak félrevezetés.

[ Szerkesztve ]

(#35080) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok! 1-2 évre melyik állampapírt érdemes venni ?

(#35081) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A magánnyugdíj témával kéretik a Magánnyugdíjpénztárak topikba átmenni!

(#35082) #95561216 válasza salieri. (#35080) üzenetére


#95561216
törölt tag

MAP+.

(#35083) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

MÁP+ N2024/08 2019.07.29. értékesítési adatok.
Elfogadott mennyiség: 94 688 311 688 Ft.
Eddig összesen: 1414mrdFt.

[ Szerkesztve ]

(#35084) haly válasza Intruder2k5 (#35081) üzenetére


haly
őstag

Javasolnám egy külön állampapíros topik megnyitását is.
Ez a topik lassan másról sem szól, csak állampapírok diskurzusáról.:U
Helye van ennek is, de nem ilyen szinten szvsz.

(#35085) Brandynew válasza haly (#35084) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez egyébként nem rossz ötlet. Ott a topikindítóban össze lehetne róla gyűjteni minden tudnivalót.

(#35086) Lex Icon válasza haly (#35084) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Most ez a nagy hír (durranás) a befektetési piacon. Ez van.
nyitni Te is tudsz specializáltabb topikot (részvény, ETF, Forex, ...mittomén.)

[ Szerkesztve ]

(#35087) vnorbi válasza bernel (#34987) üzenetére


vnorbi
aktív tag

- 78% magyar állampapír
- 17% ETF (európai kibocsátás és tőzsde miatt euróban, 100 százalék részvény kitettséggel, aminek túlnyomó része amerikai részvény)
- (a maradék lakástakarék, befalap...)

Az ETF aránya lassan növekszik a havi megtakarításokkal. Ez mindig havi fix euró összeg, amihez fizetésnapon veszek eurót attól függetlenül, hogy éppen erősödik vagy gyengül a forint.

Ami meg még marad az adott hónapban megtakarításra, az megy állampapírba.

Azért ilyen magas az állampapír aránya, mert amikor ezzel elkezdtem foglalkozni, akkor ilyen volt a tudásom és kockázattűrésem. Aztán mostanra ez a rész már egy kisebb lakás ára lett, de egyúttal az állampapír kamatok is olyan összeget tesznek már ki, amik fedezik a lakhatással kapcsolatos havi kiadásaimat (igaz, a kamatfizetések eloszlása nem egyenletes, meg nem is férek hozzá a TBSZ-ek miatt, de fejben mégis úgy könyvelem, hogy jelenleg ez fedezi a lakhatásomat, csak nem ingatlanban áll). Ezért nem forgatom át ETF-ekbe, pedig a saját portfoliómban is látom, hogy most simán ott vannak a 10-20 százalékos éves hozamok, míg az állampapírnál a 6-7 százalék már igen jónak számít.

(Ingatlanhoz nem értek, és nem is szeretek vele foglalkozni, ezért nincs).

[ Szerkesztve ]

(#35088) Reverting


Reverting
őstag

Szerintem meg elfer itt az Allampapir... ha majd lesz mas slager akkor arrol lesz szo, ez most ilyen... de persze ha van ra igeny akkor hajra... :) viszont kar mindenkit elkuldeni oda, ha most ez egy jo megtakaritasi forma... :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35089) haly válasza Reverting (#35088) üzenetére


haly
őstag

Nekem annyi a gondom vele, hogy bárki jön, kérdez valamit, ultimate answerként be van nyögve, hogy állampapír.
Ugyan azt elolvassa az ember újra és újra. Akkor legalább egy szájbarágós összefoglalót kéne írni, aztán oda irányítani a sok embert...
Közel sem vagyok meggyőzve arról, hogy az állampapír lenne az ultimate befektetési forma, csak a többség ennél tovább nem merészkedik.
Viszont a topiknak még mindig nem "milyen állampapírt vegyek" a címe.

Hab a tortán, hogy vannak, akik látszólag csak azért járnak a topikba, hogy az állampapírokat népszerűsítsék, miközben más befektetési módokról finoman szólva is megkérdőjelezhető a tudásuk.
Na mindegy, tudom... ha nem tetszik, pörgessek át rajta és ne olvassam.
Csak kikívánkozott belőlem.

(#35090) mgoogyi válasza haly (#35089) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az összefoglaló jó ötlet.
Én szívesen összeraknék egyet, aztán a tapasztaltabb fórumtársak javaslatai alapján módosítanám.

(#35091) Brandynew válasza haly (#35089) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem kapnak mást a kérdezők. Aki nagyon otthon van más befektetési formákban, nyugodtan ajánlhatna alternatívát az állampapíron felül is.

Más: Honnan rántott elő a lakosság több mint 1200 milliárd forintot a szuperállampapírra?

(#35092) Reverting válasza haly (#35089) üzenetére


Reverting
őstag

Nem veletlen van be"nyogve" mert az egyszeru, szuletett paraszt is elerheti, es broker nelkul ingyen betolhatja a penzet... persze ha van konkret, ingyenes,egyszeru, mas ajanlat, nagyon szivessen olvasnak itt sokan... ;]

A "mas befektetesi forma" minden esetben ajalnhato, megsem teszi meg senki... :U

MÁP+ kisopri a bankszamlakat es meg sok mindent, ezt a topikot is... :D

Szoval lehet batran ajanlani mast, es majd dont a kerdezo... amugy En sem akarom nepszerusiteni... de van most egyszerubb olcsobb,likvidebb,nagyobb hozamu, biztonsagosabb?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35093) Brandynew válasza Reverting (#35092) üzenetére


Brandynew
őstag

Azonos kockázati szint mellett nem hiszem, hogy van. Nyilván ez is volt a kormány célja: visszautasíthatatlan befektetési lehetőséget kínálni.

(#35094) Spet válasza haly (#35089) üzenetére


Spet
addikt

Persze, hiszen egy szerencsés TBSZ is tud többet, mint az állampapír (3 éves periódus után, jelenleg 12,2%-s hozamot produkál az egyik, általában nagyban fikázott hárombetűs hazai bankunk saját portfóliójára épülő alapja. Amin mondjuk én is meglepődtem).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35095) Stanlee válasza Reverting (#35092) üzenetére


Stanlee
őstag

En nem ajanlok senkinek pl. egy crowdfunding oldalt se, mert ha pont az a projekt dol be, amit ajanlottam es valaki beletolt sok penzt, akkor en leszek a hibas, hogy mit ajanlgatok itt veszelyes beruhazasi formakat.

ETF is amugy mar voodoo szint, atlag felhasznalonak magas.

Reszveny megint olyan, hogy nekem tetszik egyik-masik, masnak meg nem. Ott se hallgatnam szivesen, hogy ha negativba fordul az ajanlott reszveny, akkor mindenki huhogna, hogy jajj, oda a penz.

A legtobb embernek MAP+, PMAP es PEMAP valo. Minden masnal a tobbseg mar sipitana, ha esik 10%-ot az erteke a befektetesnek/megtakaritasnak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35096) Reverting válasza Stanlee (#35095) üzenetére


Reverting
őstag

Pontosan erre gondolok En is... ;]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35097) haly válasza Stanlee (#35095) üzenetére


haly
őstag

Igen, csakhogy ide pont nem a többség jön, nem gondoljátok?
Én pl tök szívesen olvasnám, hogy milyen részvényeket vennél és miért.
Értem Én, hogy az átlagot is ki kell szolgálni valamilyen szinten, de erre egy összefoglaló kéne azt' kezit csókolom.
Alapból úgy gondolom, hogy a topikot nem az átlag látogatja, hanem valamivel több pénzügyi tudással rendelkező réteg, (akiknek k#rva unalmas az állampapírt olvasni oldalakon keresztül).

De, hogy ON is legyek:
Nekem a következő projekt, most, hogy az ingatlan kiadás már sínen lesz, a részvények, pontosabban a Sólyomi Dávid féle osztalékrészvény befektető stratégia.
Van olyan itt, aki konkrétan ezzel a stratégiával fektet be?

[ Szerkesztve ]

(#35098) Mercutio_ válasza haly (#35097) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem tudom van-e a Sólyomi által leírt szempontok szerinti (nem különösebben kockázatos) tőzsdei cég aminek nem a jelenlegi, elég elszállt szinten vannak a részvényei ára :U

Jelenlegi államkötvényekről tényleg jó lenne egy összefoglaló, 10-ből 9x az lenne a válasz, nem 1-1 kisregény sokadszor bemásolva :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35099) haly válasza Mercutio_ (#35098) üzenetére


haly
őstag

Ő minden hónapban talál párat:)

(#35100) salieri. válasza #95561216 (#35082) üzenetére


salieri.
őstag

Köszi, és az államkincstárhoz érdemes menni.

Valamint van 1 éves állampapírom ,ami augusztusban 10-én jár le ,azt már kivehetem holnap bukta nélkül?Nem néztem még a feltételeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.