Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) dyablo0506 válasza vnorbi (#36900) üzenetére


dyablo0506
csendes tag

Köszi, az lesz, hogy simán az egyik bankszámlámról fogok utalni, hiszen ott is áll egy csomó pénzem és azt is el kéne végre verni valahogy, mert csak a körmöm alá ég.

Osztalékfizető dollár alapú részvényeket vennék TBSZ-re.
Úgy látom ha beutalok forintot Revolutra akkor nem érdemes Revoluton váltani hanem majd csak RC-n, mivel hasonlóak a konverziós díjak (0,3% R-en és RC-n is kb.). Egy esetleges R és RC közötti USD utalás során a levelező bank elkérne 20-40 USD-t, ezt szeretném elkerülni. Meg tudsz ebben erősíteni, hogy így érdemes csinálnom? (Forint Revolutra -> forint RC-re, RC-n átváltás.)

[ Szerkesztve ]

(#36902) vnorbi válasza dyablo0506 (#36901) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Saját tapasztalatom nincs a dollárral, de más már írta, hogy a levelező bank költsége miatt nem érte meg a Revolutos váltás, ezért lehet, hogy valóban olcsóbb az RC-nél váltani.

Forintot a Revolutra utalni valószínűleg elég drága lenne a nemzetközi utalás miatt, és én fölöslegesnek is látom őket bevonni, ha forintot utalsz oda, aztán onnan forintot utalsz tovább. Ehelyett mehet egy lépésben a bankból az RC-hez.

(#36903) Szmeby válasza vnorbi (#36902) üzenetére


Szmeby
tag

Szerintem ő a Revolut feltöltést kártyás vásárlás formájában képzelte el.

(#36904) vnorbi válasza Szmeby (#36903) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Lehet, hogy úgy képzelte, de utalást írt :)

Ha nem tud ingyen utalni az RC-hez forintot az itthoni bankszámlájáról, akkor lehet ezzel a körrel spórolni, bár vannak kockázatok, amiket korábban említettem (ha szokatlanul magas a tranzakció összege, az lehet beriaszt a Revolutnál).

(#36905) julius666 válasza mgoogyi (#36826) üzenetére


julius666
addikt

A biztosításuk 125m EUR, nem tudom, hogy mennyi az ideális vagy hogy pontosan mire jelent fedezetet a cucc.

Ez az infó honnan? A prospektusban ez van:
"Under the Custody and Service Agreement (Custody Agreement) entered into between the Issuer and the Depositary Agent, Clearstream Banking AG as Depositary Agent has assumed liability vis-à-vis the Issuer up to an amount of Euro 50 million per calendar year"

Erre jelent fedezetet ha jól értem:
"These Gold holdings will be insured against certain losses arising from certain risks (such as fire, explosion, burglary, robbery within the insured location or robbery on transport routes) and in differing amounts per case of damage. Loss or damage of the Gold due to materialisation of other risks are not insured."

Mindez innen: [link]

Közben egyébként rászántam magam, végignéztem a justetf által listázott fizikai ezüst ETF-eket. Egyik sem német, az általad írt sem. Hiába Deutsche Bank nevű a kibocsátó, az angol leányvállalata intézi az egészet. Lényegében az összes ezüst ETF letéte angliában található, jó eséllyel nagyrészt a JPMorgan a letétkezelő*. Egy Brexit mindegyik esetében be tud kavarni, vagy mert a kibocsátó maga is kiesik a piacról, vagy mert cross-border lesz a szerződésük a letétkezelővel.

Csináltam egy összefoglaló táblázatot.

* funfact: őket nemrég vágták meg az amcsi hatóságok komoly, évtizedes nemesfém árfolyam manipuláció miatt... [link]

(#36906) bandus


bandus
veterán

elég nagy mélyrepülésben vannak a cig pannónia részvényei. ennek szerintetek lehet bármi hatása az ottani működésre, a biztosító stabilitására? nekem náluk van önkéntes nyugdíjpénztári számlám aztán most elgondolkodtam rajta, hogy át lehet-e/érdemes-e menekíteni azt a pénzt máshova? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36907) UberMutant válasza bandus (#36906) üzenetére


UberMutant
őstag

valami nagy buktába szaladtak bele
[link]

(#36908) mgoogyi válasza julius666 (#36905) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

https://www.xetra-gold.com/en/product/faqs//

Is the gold insured against loss?
The physical gold is insured up to €125 million per calendar year against unintentional loss. Security experts do not consider higher coverage necessary.

*Az rémlik a JPMorganről, hogy szándékos próbálták minél lentebb tartani az arany (/ezüst?) árfolyamát.

(#36909) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Papír alapú MÁP+ a párnacihás nyuggereknek ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36910) julius666 válasza mgoogyi (#36908) üzenetére


julius666
addikt

A 125 millióra az elvileg friss prospektusban (ami a "hivatalos" dokumentuma az ETF-nek) találat sincs. Hmm, érdekes. ;]

Igen, a JPMorgant ezért rúgták fenékbe, a linkelt cikkben is ez van.

(#36911) julius666


julius666
addikt

Más kérdés:
Random Capitalhoz EUR-t SEPA-val hogyan tudok bezavarni? Valaki csinált már ilyet? Milyen költséggel érdemes számolni? (feltéve hogy a küldő bank - Revolut - nem számol fel semmit)
Az oldalon leírtak ha jól értem SWIFT utalásra vonatkoznak: [link]
SWIFT-tel nem szívesen utalnék, a költség ott mindig lutri.

(#36912) Lex Icon válasza julius666 (#36911) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Revolut -> EUR -> RC ingyenes.

(#36913) dyablo0506 válasza vnorbi (#36904) üzenetére


dyablo0506
csendes tag

Kártyás vásárlással gondoltam fizetni a forintot Revolutra igen. És onnan forintot utalni RC-re majd ott átváltani dollára Szerintem így jönnék ki legolcsóbban, de javítsatok ki ha rosszul gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#36914) szabop27 válasza dyablo0506 (#36913) üzenetére


szabop27
csendes tag

Jól gondolod, ugyanígy szoktam IB-re utalni.

(#36915) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy ~1000-2000 EUR-t hova lenne érdemes befektetni? Néztem a bankokat ~0,01%-os kamatokat tudnak ajánlani, viszont a P€MÁP-nál 1% felett. Ennél jobb konstrukciót, megoldást tud-e valaki (tőke védett, alacsony kockázatú befektetés a preferált)?
A segítséget előre is köszönöm :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#36916) dyablo0506 válasza Szevam (#36915) üzenetére


dyablo0506
csendes tag

Én is érdeklődenék. Én 5000€-val kezdenék a P€MÁP-al.

Nekem ánézésre nagyon jónak tűnik. "Infláció védett" (bár nem teljesen) + 1% kamat.

Szerintem egy jó Euro kitettséget, nagyobb diverzifikáltságot ad mondjuk egy dollár alapú részvény hangsúlyos portfóliónak is, rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

(#36917) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv!
Nyitottam Randomnàl online szàmlàt, emailbe el kell küldeni a sajàt bankszàmlakivonatomat ahonnan utalàst indítok feléjük, azt kérik. Gondolom több bankot is megadhatok nem? Illetve Revoluttal is szeretnék eur-t beküldeni, akkor onnan milyen iratot töltsek le és küldjek be nekik?

(#36918) julius666 válasza Lex Icon (#36912) üzenetére


julius666
addikt

Köszi, átzavartam egy kisebb összeget.
Kb. mennyi az átfutási idő? Revolut azt írja, jövő hét keddre várható, kicsit soknak hangzik, a SEPA nem ilyen lassú.

(#36919) Lex Icon válasza julius666 (#36918) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nekem délelőtti utalás délutánra odaért, de legkésőbb következő (banki)munkanap.

(#36920) bandus válasza UberMutant (#36907) üzenetére


bandus
veterán

ha jól értelmezem ez magát a nyugdíjpénztári ágazatot nem érinti/veszélyezteti és nem szükséges kimenekíteni a "vagyonomat" :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36921) julius666 válasza Lex Icon (#36919) üzenetére


julius666
addikt

Köszi, megjött nekem is.
Összeghatár nélkül ingyenes a Revolut -> EUR -> RC kör?
(tudom hogy van a free revolut accra limit, de az szerencsére elég magas, 2m Ft körüli ha jól rémlik/hó)

(#36922) Lex Icon válasza julius666 (#36921) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az az ingyenes deviza váltás határa. Utalásra úgy tudom, nincs határ.

(#36923) mgoogyi válasza Szevam (#36915) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Euróra nem fogsz kockázatmentesen magasabb kamatot kapni.

@dyablo0506
"Szerintem egy jó Euro kitettséget, nagyobb diverzifikáltságot ad mondjuk egy dollár alapú részvény hangsúlyos portfóliónak is, rosszul látom?"

Mindenképp jó, ha diverzifikálsz deviza szerint is.

[ Szerkesztve ]

(#36924) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok, KBCn vannak részvényeim, dollárban, normál számlán. Mennyi lesz rajta a sarc ha nyereséggel szállok ki?
Gondolom vonják automatikusan!?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#36925) wowaccount válasza Strezi (#36924) üzenetére


wowaccount
csendes tag

Nem vonjak, neked kell az adot befizetned majusban. Viszont a KBC elkuldi automatikusan a NAV-nak, igy amikor csinalod a bevallast latszik mennyit kell befizetned.

(#36926) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Gondolkodom külföldi ETF vásárlásán a BÉTa piacon. Kicsit több, mint egy éve indult náluk ez a szekció, és olyan "sikeres", hogy a népszerűbb papírokra akár napi 1 kötés is van. Ebből kifolyólag (egyelőre) nincs mód az árjegyző spreadjének kikerülésére. Egy darabig figyeltem az SXR8-nál ezt a spreadet, ami alatt 0,6% és 1,2% között mozgott (ugyanerre a papírra ez a Xetrán euróban 0,01-0,02% volt).

Emellett még az is fáj egy kicsit, hogy nem nagyon lehet megbízhatóan követni a befektetés értékét. A nagy spread torzít, és a ritka kereskedés miatt a napi záró árak is csak valami korábbi állapotot mutatnak, ha egyáltalán volt aznap kötés. Most pénteken az eredeti SXR8 a Xetrán +0,52%-on zárt euróban, ugyanez a BÉTá-n -0,61%-on forintban, miközben az EUR-HUF árfolyammozgás elhanyagolható volt. Az eltérést az adta, hogy a BÉTa utolsó kötése délután 3 kor volt (ez lett a záróár), valószínűleg egy eladással, a Xetrán meg még volt 2 és fél óra, aminek a végén volt egy erősebb felrántás is.

Mivel a BÉTa eléréséhez másik szolgáltatót kell keresnem (RC lesz), az új hely olcsósága kompenzálja a spreadet, de azt figyelem, hogy ha már benn leszek az új helyen, akkor valószínűleg felejtős lesz a BÉTa, amint ráveszem magam, hogy összevárjak elég pénzt, hogy ne az aránytalanul magas minimum díjat fizessem a Xetrán.

Így egyelőre ezeket az előnyöket látom:
- alacsonyabb összeg esetén a BÉTa piac gazdaságosabb (itt a minimum díj 199 forint, Xetrán meg 6,5 euró)
- remélhetőleg egy kicsit gyorsabban odaér a forint, mint ha még be van iktatva egy pénzváltás is közben
- ha majd kiszállnék, akkor forintot kiutalni olcsóbb, mint eurót.

Van valami, amit nem veszek észre, de érdemes lenne figyelembe venni?

(#36927) dugynok


dugynok
senior tag

Engem is érdekelne, hogy csinàljam... 25-30 évre tervezek ezekkel a pénzekkel, jelenleg van erre 1 millàm, tavasszal újabb 1 milla, utàna még meglàtom, hogy alakul, de tervezek évente 500k-t betenni. Àllampapír màr van.
Szóval vegyek egyféle mindent lefedő world etf-et minden pénzből, mert az úgyis diverzifikàlva van kellőkép? Vagy s&p500 etf + valami? Béta vagy xetra?
Néztem rc-n az ishare, xetra és vanguard world etf-et, az nem hedged, eur-ba veszem, de usd elszàmolós, jobbnak gondolom azonos devizàs elszàmolóst. Rc-n nem talàltam hedged world etf-et. Mindenképp visszaforgatósba gondolkodom tbsz-en, usa tőzsdén nem éri meg a 15% adó miatt ahogy lejött.
Bocs, ha hülyeségeket írok, most tanulgatom, sok mindent elolvastam ezügybe.

[ Szerkesztve ]

(#36928) Strezi válasza wowaccount (#36925) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#36929) dptrsk válasza dugynok (#36927) üzenetére


dptrsk
addikt

A te esetedben az EUR és USD felé mozdulnék. Szerintem a deviza kitettségedet is érdemes megosztani, főleg a hosszabb táv miatt. Pl egyik évben EUR másikban USDba fektetni, vagy ha egyik devizában jobban bízol, akkor 1/3-2/3.

(#36930) dugynok válasza dptrsk (#36929) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen, osztanàm a devizàt csak, hogy? Xetra-n csak eur vételes etf-et làttam. Usa piacon meg ugye ott a 15% adó fixen... Mire gondoltàl, hogy tudnàm megosztani?

[ Szerkesztve ]

(#36931) vnorbi válasza dugynok (#36930) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ahogy korábban írtad, az ETF alap pénzneme eltérhet attól, amiben kereskednek vele. Ha olyat veszel, amit USD-ben bocsátottak ki, akkor mindegy, hogy eurót fizettél érte a Xetrán vagy forintot a BÉTán, ez deviza szerint dolláros kitettséget jelent. Ha euróra akarsz diverzifikálni, akkor olyan ETF kell, ami európai részvényindexet követ vagy európai (állam/vállalati) kötvényeket tart. Vagy akármi lehet benne, de akkor EUR hedged változatot kell keresni belőle.

(#36932) dugynok válasza vnorbi (#36931) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi, ìgy màr tiszta :)

(#36933) Lex Icon válasza dugynok (#36930) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Én meg azon gondolkodtam, hogy a visszaforgatósnál mikor az ETF kezelője megkapja az osztalékot, amit visszaforgat, tőle nem vonják le előbb az USA részvény osztalékból a 15% adót?

[ Szerkesztve ]

(#36934) dugynok válasza Lex Icon (#36933) üzenetére


dugynok
senior tag

Hmmm, lehet, nemtudom. Szerinted? Ha le is vonjàk akkor is és tőled is levonjàk a 15%-ot,ha visszavàltod, nem? Szóval ekkor duplàn adózol?

(#36935) mzso


mzso
veterán

Ha nem nyilatkoztam a postának akkor megszítam a kincstári takarékjegy plusz számlámmal?

Nagyon örülök, hogy egy általam ismeretlen entitásnak átadták a pénzem a hozzájárulásom nélkül...

Ahogy érdeklődtem fel sem tudok vnni belőle a kamat elvesztése nélkül, nem úgy mint a postán.
Meg eleve nem is tudok felvenni a pénzből anélkül, hogy lelejmoljanak belőle. A takarékjegy pluszból legalább kp-ben lehetett.

(#36936) #95561216 válasza Lex Icon (#36933) üzenetére


#95561216
törölt tag

(#36937) #95561216 válasza dugynok (#36934) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem duplán adózól. Leadózik a cég a profitjából, az ETF az osztalékból, te az ETF osztalékából-eladásából, majd fizetsz áfát, amikor elköltöd.

(#36938) mgoogyi válasza vnorbi (#36926) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

egyéb előnyök:
- lehet NYESZ-re venni (már ahol engedik és ha ez számít neked)
- meg tudod oldani, hogy mindened forintban legyen, ez elég praktikus egy portfólió újrasúlyozásnál

(#36939) mgoogyi válasza dugynok (#36927) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Elég kell legyen egy világ etf + állampapír a kockázatvállalásodnak megfelelő arányban.
Elméletben ilyen időtávra a minél magasabb, akár 100% részvénykitettséggel várhatod a legmagasabb hozamot. Persze garancia semmire nincs meg sokat számít, hogy megijedsz-e egy -50%-os mélyponton. Mert ha igen és kiszállsz, akkor az egészbe kár vol belekezdeni.

Egy világ etf elég jól diverzifikált minden szempontból, felesleges hedgelt változatot venni belőle. Nekem a Vanguard all world-je a legszimpatikusabb, de egy msci acwi vagy world is tökéletes a célra. Nincs jelentősége, hogy EUR-ban vagy USD-ban tudod venni.

(#36940) dugynok válasza mgoogyi (#36939) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszönöm neked is. Mivel ilyen hosszú tàvra gondolkodom, ìgy nyugodt lennék egy nagyobb esésnél sőt, bele is vennék valószínű. Persze nem a tervezett vége fele :)

(#36941) #95561216 válasza mgoogyi (#36939) üzenetére


#95561216
törölt tag

"Nincs jelentősége, hogy EUR-ban vagy USD-ban tudod venni."

25-30 éves távlatra már inkább euróban venném. Hátha nem kell már váltani lejáratkor..

(#36942) mgoogyi válasza #95561216 (#36941) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem ilyen értelemben írtam, csak arra szerettem volna utalni, hogy pontosan ugyanazt lehet megvenni különböző devizákban. Valóban jó lenne, ha addigra lenne eurónk.
Egyébként revolut utalás miatt nekem praktikusabb euróban lenni mindenben.

Egyébként 30 év múlva az se biztos, hogy lesz még euró.

[ Szerkesztve ]

(#36943) #95561216 válasza mgoogyi (#36942) üzenetére


#95561216
törölt tag

Tudom, hogy miért írtad, csak hozzátettem egy másik szempontot. Nem biztos az se, hogy lesz még akkor euró, de az szinte biztos, hogy nem fogunk dollárral fizetni :)

(#36944) mgoogyi válasza #95561216 (#36943) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Igen, igazad van, gyakorlati jelentősége lehet.

(#36945) vnorbi válasza mgoogyi (#36938) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi!

Idő közben nekem is beugrott a NYESZ. Számolgattam is, hogy mit lehetne belőle kihozni, ha minden évben kimaxolnám az adókedvezményt, de a végén arra jutottam, hogy túl messze van még a nyugdíj. Ott van a kockázat, hogy addigra elrontják a feltételeket állami szinten, vagy éppen az RC-t vásárolja fel valaki, és ott romlanak el a kondíciók. Ebbe egyelőre nem szállok be.

Az szimpatikus, hogy forintban lenne nyilvántartva a megtakarításaim ezen része, viszont bevallom, nem szoktam újrasúlyozni. Tudom, fontos lenne, hogy a diverzifikáció megfelelő arányú legyen folyamatosan, és így hozza a tőle várt kockázatcsökkentést, de azt képzeltem, hogy majd az új pénzek megfelelő helyre csoportosításával tudom hangolni a portfolió összetételét. Ez persze nagyon lassú így, két éve megy a havi megtakarítás nagyobb része részvény ETF-be, így mostanra 20% körül van az aránya a portfolióban, de egyelőre nem akarom gyorsítani.

(#36946) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

KBC; Xetra idei kereskedések (kávé, kakaó), az abszolút brókerdíj minden esetben meghaladta a minimális 6,99 eurót:

Dátum Irány Brókerdíj (%)
2019-03-05 buy 0,3500%
2019-04-01 sell 0,2500%
2019-04-02 sell 0,2500%
2019-05-29 sell 0,2502%
2019-08-12 buy 0,3001%
2019-08-13 buy 0,3000%
2019-09-17 sell 0,2500%
2019-09-25 buy 0,2500%
2019-10-04 sell 0,2500%
2019-10-11 buy 0,2497%

"Külföld" díjcsomagban vagyok, idén nem váltottam. Aktuális kondíciós lista itt.
A fenti táblázatban a százalékos brókerdíjakat úgy számoltam, hogy a vételi/eladási tranzakció összegét leosztottam az abszolút brókerdíjjal. (pl. ha 6.500 euró értékben eladtam, amihez 16,26 euró brókerdíjat fizettem, akkor a százalékos díj 16,26 / 6.500 = 0,25%)

Miért ugrál a százalékos brókerdíj 25 és 35 ezrelék között, ha a díjcsomagom szerint konstans 30 ezrelék lenne a sáp?

(#36947) mgoogyi válasza vnorbi (#36945) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az újrasúlyozásnak nem diverzifikációs szerepe van, hanem a kockázati szinthez állítja vissza a portfóliót.
Egyébként nem lehet megmondani, hogy mikor ideális újrasúlyozni, az állítás csak az, hogy néha csináld.
Azzal nem hiszem, hogy bajt csinálsz, hogy szépen lassan növeled a részvény etf arányt.
Egyelőre én is csak alkalmi befizetésekkel állítom helyre az arányokat.

@Apollo17hu: KBC-t nem kérdezted ezügyben? 0.25% 0.30% 0.35% közül van mindig valamelyik, elég kerek számok, így ennek értelmes magyarázata kell legyen.

(#36948) #95561216 válasza Apollo17hu (#36946) üzenetére


#95561216
törölt tag

0.25% a day trade díja, de ezek nem tűnnek annak. Biztos, hogy már első tranzakciónál is külföld díjcsomagban voltál? Csak az az egy 0,35%-ös. Illetve még akkor esik 0.25%-ra a jutalék, ha eléred a havi 30 milliós külföldi forgalmat.. :))

(#36949) vnorbi válasza mgoogyi (#36947) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, igen. Arra gondoltam, hogy kockázatcsökkentés miatt diverzifikálunk, de a kezdeti arány idővel magától is eltolódik valamelyik irányba, így az eredetileg vállalt kockázati szint eléréséhez szükséges az újrasúlyozás.

Ezt nem kifejezetten neked írom, hanem úgy általánosságban a diverzifikálással és az egyedi részvénykiválasztással kapcsolatban:

Ma jött szembe ez a videó arról, hogy az elmúlt 26 évben mely cégek fértek bele a piaci kapitalizáció szerinti top 15-be.

Nemrég hallottam egy amerikai nyugdíjasról, aki minden megtakarítását General Electric részvényben tartotta, aztán amikor feleződött az árfolyam, újra elkezdett munkát keresni. Mivel a GE egy ideig vezette ezt a top 15-ös listát, kíváncsi voltam erre az összeomlásra. A másik, amire figyeltem, hogy hogyan kerül majd az Apple az élre. Szóval volt két esemény, amiről tudtam, direkt próbáltam ezekre figyelni, és benne is vannak a videóban, de ennek ellenére első megnézésre nem vettem észre a GE hanyatlását, de az Apple-t is csak akkor láttam meg, amikor már az első helyen volt, azt nem, amikor bekerült a listába.

Szóval nagyon észnél kell lenni, ha valaki úgy dönt, hogy inkább egyedi részvényeket vesz, mert a top x vállalati részvény mozgatja az indexet, és a több száz vállalatos ETF részvénykosár túl van diverzifikálva.

(#36950) Apollo17hu válasza #95561216 (#36948) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Az 1. tranzakcióval kapcsolatban igazad van. Eszembe jutott, hogy az e-mail értesítés be van állítva, így vissza tudtam keresni, és megtaláltam, hogy 2019.04.01-jén váltottam a mostani csomagomra.

A 0,25%-ra is elképzelhető, hogy jó a magyarázatod, de ennek még utánaszámolok (bár ezek néhány milliós megbízások, úgyhogy eléggé meglepne, ha bármelyik hónapban összejönne 30m). Kicsit pontosítok, ennek van esélye, hogy rám vonatkozik:

"3.2.5. 5. A SILVER/GOLD/PLATINUM forgalmi kedvezmény az adott naptári hónap első napjától abban az esetben lép életbe, amennyiben az előző három hónap bármelyikében a következő fejezetben megadott feltételek valamelyike bekövetkezett"

Köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.