Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35502) #95561216 válasza yanesz (#35495) üzenetére


#95561216
törölt tag

Összegfüggő, évi 0.1% állományi díj, évi 2500 körül van a minimumdíj. De a legnagyobb probléma, hogy rosszabb árfolyamon veszik vissza idő előtt, mint az államkincstár. Ezeket mérlegeld, hogy ennyiért elmész-e már másik városba.

(#35503) Met válasza Brandynew (#35500) üzenetére


Met
nagyúr

A MÁk-nál nyitottam számlát hogy tudjak venni PMÁP-okat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35504) Brandynew válasza Met (#35503) üzenetére


Brandynew
őstag

Akkor simán belépsz a WebKincstárba, amit kaptál a MÁK-tól, és veszel bármilyen magyar állampapírt. Egy értékpapír-nyilvántartási számlán belül bármennyi, bármilyen típusú magyar állampapírt vehetsz.

Hozamkalkulátor: [link]

[ Szerkesztve ]

(#35505) Met válasza Brandynew (#35504) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35506) vnorbi válasza #95561216 (#35502) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha prémium számlacsomagod van, akkor 0,1%. Normál ügyfélnek 0,22% az éves állománydíj állampapírra (elektronikus számlakivonattal 2260 forint az éves minimum díj).

Egyébként MÁP+ esetén én sem tudok felhozni semmi érvet a bank mellett most, a kincstárban kell megvenni. A készpénz be- és kifizetés lehet amúgy rugalmasabb (és egyben drágább is), mert a banknak több készpénzes fiókja van, mint a kincstárnak, de ha elektronikusan tud utazni a pénz végig, akkor egyértelműen a kincstár a jobb választás.

(#35507) #95561216 válasza vnorbi (#35506) üzenetére


#95561216
törölt tag

Igaz, kevertem másik bankkal.

Ami érv lehet, hogy ha utazni kell nyitásért, akkor majd utazni kell az 1-2 évenkénti ügyfélazonosítás miatt is. Ennek költsége közelében is lehet az éves állományi díjnak.

[ Szerkesztve ]

(#35508) Brandynew válasza #95561216 (#35507) üzenetére


Brandynew
őstag

MÁK értékpapír-nyilvántartási számlánál soha, egyetlen egyszer sem kell személyesen belépned a Kincstárba, mindent neten keresztül tudsz intézni, ha van Ügyfélkapud. A nyitáshoz sem kell bemenned személyesen.

[ Szerkesztve ]

(#35509) yanesz


yanesz
tag

Itt melyiket jelöljem be?

(#35510) aujjobba válasza yanesz (#35509) üzenetére


aujjobba
addikt

Email csatolmány, akkor nem kell később postáznod a dolgokat.
Például ha a személyid megváltozik, elég emailben elküldened a fényképét, nem kell aláírva elpostáznod a másolatot a kincstárnak.

(#35511) yanesz


yanesz
tag

Elkuldenel ez fogad....
Hitelesitettem mindent és a végén hiba üzenet...

(#35512) #95561216 válasza Brandynew (#35508) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nekem anno be kellett ügyfélkapus regisztrációval is. És mivel ez már több mint két éve volt, berángattak ők is adategyeztetésre.

(#35513) Brandynew válasza #95561216 (#35512) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem lehetett ügyfélkapus regisztrációd, mert azt csak pár hónapja lehet.

(#35514) Brandynew válasza yanesz (#35511) üzenetére


Brandynew
őstag

Ne mobilról csináld.

(#35515) vnorbi válasza yanesz (#35511) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem is ezt dobta asztali gépen Firefox böngészővel. Chrome-mal tudtam csak véglegesíteni.

(#35516) Mercutio_ válasza Brandynew (#35514) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig a mobil jobbabb mint az asztali PC! ;] (csak vicc, no para! ;) )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35517) #95561216 válasza Brandynew (#35513) üzenetére


#95561216
törölt tag

Akkor online előregisztráció volt, de nem ez a lényeg. Adategyeztetésre be fognak rángatni a következő körben.

(#35518) Brandynew válasza #95561216 (#35517) üzenetére


Brandynew
őstag

Adatot egyeztetni a közszereplőknek és azoknak kell, akik nem adtak fizetési megbízást az elmúlt két évben a számlájukról. Nekem sem kellett adatot egyeztetnem, se az OTP-nél, se az ERSTE-nél, se a MÁK-nál.

[ Szerkesztve ]

(#35519) attiati


attiati
veterán

ezzel a mostani eséssel két ellentétes gondom van
1. illikvid időszakban esik, könnyebb rángatni a piacot (mint például tavaly dec közepétől esett 15%-ot a piac, abból szenteste és előtte 2 napban 6%-ot le, majd karácsony első napja ünnep és utána karácsony másnapján 5%-ot fel)
2. ha már egyszer elkezdett esni, akkor a semmi közepén állt meg az esés

Közben 10 éves magyar hozam történelmi mélyponton. Igaz, hogy a némethez képesti felár nincs történelmi mélyponton, de akkor is.

(#35520) Oppenheimer válasza attiati (#35519) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Sok a vevő is, nem csak eladók vannak. Lehet hogy nincs likviditáshiány, de attól még miért ne eshetne? Rossz az üzleti hangulat.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35521) #95561216 válasza Brandynew (#35518) üzenetére


#95561216
törölt tag

Azoknak kellett, akik nem jártak bankfiókban-kincstárban. Direkt rákérdeztem. De KBC-nél nem hogy aktívan kereskedtem, hanem jártam is bent, mégis kellett.

(#35522) yanesz


yanesz
tag

Sikerült a regisztráció,köszönöm.
Ezután,hogy tudok vásárolni máp+-t?

(#35523) vnorbi válasza yanesz (#35522) üzenetére


vnorbi
aktív tag

1-4 hét múlva postán küldik a szerződést az azonosítóval, amihez először jelszót kell készítned, utána pedig WebKincstárra belépve tudsz MÁP+-t jegyezni kártyás fizetéssel.

(#35524) yanesz válasza vnorbi (#35523) üzenetére


yanesz
tag

Köszönöm!

(#35525) Brandynew válasza yanesz (#35524) üzenetére


Brandynew
őstag

Addig meg ismerkedhetsz a demo felülettel: https://webkincstar.allamkincstar.gov.hu/index.html#/demo/attekinto

(#35526) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A PMÁP+ nál az infláció kifizetése évente történik ? Pontosan mikor ?
Valaki megtenné, hogy részletezi ezt?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35527) vnorbi válasza DonThomasino (#35526) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A PMÁP évente egyszer fizet kamatot. A kamatnak két összetevője van: a bázis és a prémium. A prémium fix a futamidő végéig, a bázis pedig a kifizetés előtti évet megelőző naptári évre mért infláció.

A 2024/J esetén ez azt jelenti, hogy fix 1,7% + a mért infláció. Az első kifizetés idén szeptember 25-én lesz (ebben a 2018-ra mért 2,8%-os infláció szerepel, azaz összesen 4,5% lesz kifizetve időarányosítva a tört évre), majd évente mindig szeptember 25-én fizet kamatot. A 2020-as kifizetésben is a 2018-as infláció fog számítani, 2021-ben a 2019-es, és így tovább.

Bővebben

[ Szerkesztve ]

(#35528) mgoogyi válasza vnorbi (#35527) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"a bázis pedig a kifizetés előtti évet megelőző naptári évre mért infláció"

Talán egyszerűbb úgy magyarázni (vagy csak nekem egyszerűbb), hogy minden kifizetéskor a kamatbázis az előző évi inflációra áll be.
Ilyen szempontból az év minél korábbi szakaszában van a kamatfizetés, annál kisebb csúszással követi az inflációt.

(#35529) vnorbi válasza mgoogyi (#35528) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, nekem is így logikusabb, csak azért írtam kitekerve, mert a kérdés a kifizetés oldaláról közelített, és onnan nézve talán így könnyebb, mint a kamatfordulókat meg kamatmegállapításokat boncolgatni.

(#35530) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Revoluton a részvényekkel való kereskedést próbálta már valaki?

(#35531) SzekeresPeti válasza Roklif (#35483) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Én állampapírban tartom a vésztartalékot is, de nem azonnal utalom be, amint megkapom a rávalót, hanem hagyom még állni egy darabig a bankszámlámon. A befektetés folyamata is időbe kerül ugyanis, így érdemes felhalmozni egy pár havi befipénzt, mint kicsiben foglalkozni vele havonta, ez órabérben számolva így éri meg, főleg a mostani alacsony kamatkörnyezetben. Aztán ha hirtelen kiadás merül fel, a bankszámláról veszek le, ha ott nincs, mert pont előtte fektettem be, akkor eladok pár papírt 1% veszteséggel, ami elviselhető.

(#35532) stickermajom válasza SzekeresPeti (#35531) üzenetére


stickermajom
addikt

Az appból kb. 3 perc jegyezni MÁP+-t amúgy.

(#35533) dugynok


dugynok
senior tag

Hitelkàrtyàt tudnàtok ajànlani az igényeimre?
Első körben Curve kàrtya mögé raknàm, csak szólok az elszàmolàs miatt... Szóval tankolàs havi szinten kb. 30 ezer (Mol kúton), Vàsàrolni Aldiba, Lidlibe, Auchanba, helyi kis CBAba, néha-néha tesco expressbe jàrunk. Csoportos beszedésünk egy darab telefonszàmla (11ezer), közüzemi szàmlànk nincs, havi szinten 2 csekkbefizetésünk van (egyet àt tudok tenni csoportosra, 5ezer). Utazni nem szoktunk, egészségpénztàrba szoktam még befizetni neten kàrtyàval 50ezer/hó.
Köszönöm

(#35534) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Vicces ez a visszahátrálás a vámoktól... Amerikai külpolitikát a tőkepiacuk irányítja. Elég volt mennyi esés az elmúlt 1 hétben, 5%? Az sem egy kiszámítható üzleti környezet mostanság.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35535) instantwater válasza dugynok (#35533) üzenetére


instantwater
addikt

Engem ez a közüzemi számla mentes élet csomag érdekelne. Hol lehet ilyet kapni?

(#35536) dugynok válasza instantwater (#35535) üzenetére


dugynok
senior tag

Ha olyan az albérlet nem te kapod a csekket, ennyi a nagy titok.

(#35537) instantwater válasza dugynok (#35536) üzenetére


instantwater
addikt

All bills included. Értem.

(#35538) #95561216 válasza dugynok (#35533) üzenetére


#95561216
törölt tag

Gondolom visszatérítés érdekel ajánlás alatt. Erste Max mindenre 1%, és választhatsz három kiemelt kategóriát, egyik pont a benzinkút, havi max 30 ezerért. Ezek a kategóriák 4%-ot fizetnek. Nekem wizzair van, az az EP befizetés után is ír jóvá pontot.

(#35539) Spet válasza Oppenheimer (#35534) üzenetére


Spet
addikt

Nagy eséllyel a huan gyengítésének belebegtetése is közrejátszik (bár egyes netes portálok, szerint így is meglépik, csak nem nagy mértékben), e mellett jönnek az őszi-karácsonyi vásárok (fel kell halmozni a készletet, és nehogy már kifelé vándoroljon még jobban a dollár).

Ami még érdekes dolog volt, hogy tegnap meg az argentin peso gyengült a dollárhoz képest amely kihatott pl az online játékok pénzkimenekítésre. (igen, nagyon "jó" hatással van erre a piacra is a világgazdaság)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35540) Dare2Live válasza Oppenheimer (#35534) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem egyszerűen csak szelektálnak. pl ami választáson/lakosságnak.... picit fáj arra mehet a 10% amire nagyon oda meg nem.

Amúgy sztem hülyeség. Mármint ilyen 10-20%os vámok bőven elegek arra, hogy rakat dolog gyártása kimeneküljön Kínából pár dolog gyártása hazjöjjön de kb ennyi... hude sokkal kissebb ettől nem lesz a deficit. Vmi hasonló kéne mint amit Kína csinál. Csakhát ki fog termelni 5% alatti munkanélküliség mellett. És US esetén 5% olyan mindha nálunk 0% lenne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35541) DonThomasino válasza vnorbi (#35527) üzenetére


DonThomasino
veterán

A /J /X /L mit jelöl pontosan ?
Az infláció kifizetése is ugyanúgy évente történik ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35542) htomi85 válasza Oppenheimer (#35534) üzenetére


htomi85
tag

VIP short beszállónak tűnik. Meglátjuk.

(#35543) vnorbi válasza DonThomasino (#35541) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az ábécé végéről választott betűk (pl X), az eurós prémium papírt jelölik. Ennél a fajtánál félévenként van kamatfizetés, és ebben a kamatban az euró inflációja van. Értelemszerűen ezt euróért lehet csak megvenni.

Az I, J az 5 éves forintos prémium papírt jelenti mostanában, a K, L meg a 3 évest.

De ez a jelölési logika a jövőben új sorozatok kibocsátásakor változhat. Itt van két link, ahol az oldal alján az aktuális nyilvános ajánlattételek között megtalálod mindig, hogy éppen milyen sorozatok vannak, milyen feltételekkel, és milyen kamatfizetési dátumokkal:

Prémium Magyar Állampapír - PMÁP
Prémium Euró Magyar Állampapír - PEMÁP

[ Szerkesztve ]

(#35544) DonThomasino válasza vnorbi (#35543) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha köszi.

Mi az az eur övezeti infálció, gondolom ezt nem a KSH számolja.
Hol számítják, mennyire megbízható ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35545) vnorbi válasza DonThomasino (#35544) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ez is benne van a nyilvános ajánlattételben, de az Eurostat által a Résztvevő Tagállamokra vonatkozóan végleges harmonizált fogyasztói árindexet használják („Harmonised index of consumer prices – all items excluding tobacco”).

Ezt a statisztikát például itt lehet követni (a Page alatt a Unit of measure-t át kell váltani "Percentage change m/m-12"-re), de ezt követni némileg bonyolultabb, mint a forintos papírnál. Az ajánlattételben szerepel, hogy melyik félévre mikori inflációt veszik figyelembe.

Én időnként megnézem, de még nem vettem olyat észre, hogy az államadósság-kezelő el akarná csalni az eurós inflációt. Amit az Eurostat közzétesz, az van az állampapír kamatfizetésében is.

[ Szerkesztve ]

(#35546) htomi85 válasza vnorbi (#35545) üzenetére


htomi85
tag

Az utolsó bekezdés azért komoly facepalm.

(#35547) SzekeresPeti válasza stickermajom (#35532) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Nem, ha több számlád is van, és belépéskor a jelszavakkal bíbelődsz, mert olykor jelszófrissítést követel, aztán ott a telefonos megerősítés, amire az sms nem mindig jön azonnal, aztán ha belépsz 6 TBSZ fogad, mindegyiken ott ácsorog az aprópénz, azokat külön bekattolgatni a kiválasztott papírba, nem kapkodva, nehogy félrekattints valahol... Ha egy füst alatt akarom mindezt elintézni arra nekem elmegy egy bő fél órám, de inkább több.

Te hogy tudod ezt 3 perc alatt intézni?

(#35548) vnorbi válasza SzekeresPeti (#35547) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Arra gondolhatott, hogy ha van új pénzed, azt kb 3 perc alatt be tudod fektetni, alkalmanként 3 perc pedig nem sok ahhoz képest, hogy több havi kamatról lemondanál az egyszeri egyösszegű jegyzésért.

A TBSZ-es dologban egyetértek, a fél órával alá is lőttél, nálam legalábbis szerintem közelebb van az egy órához, ha mindegyiken van kamatfizetés, és magamnak is akarom adminisztrálni.

(#35549) stickermajom válasza vnorbi (#35548) üzenetére


stickermajom
addikt

Pontosan. Havi megtakarítás a 3 perc, annyit nekem megér az a kis kamat. TBSZ-es bíbelődés nálam évente 2-3 alkalommal van, ahhoz valóban kell a PC.

Amúgy nálam nem kér jelszót, változtatni sem akar. Ujjlenyomatos autentikáció hibátlanul működik. (Android)

(#35550) Oppenheimer válasza htomi85 (#35542) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Na, jol mukodik a 10x tokeattetel?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.