Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) Oppenheimer válasza Kobe (#35389) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Igazad lehet ebben, nem kutattam ilyen alaposan őket. Amik nekem a gazprom melletti érvek:

Gazprom payout ratio: 18.6%
XOM payout ratio: 85%

És így is 8% az osztalékhozam. Hogy ennek mi az oka? Politikai kockázatok miatt nagyon mélyen van az árfolyam, de ezek a kockázatok szerintem túlzó mértékben vannak árazva.

Brutális tér van osztalékot növelni, akkor is ha a profitabilitás nem nő.

De nőni fog. Épül vezeték Kína felé, és épül az északi áramlat. 50% bevételnövekedés várható a következő pár évben. Profit duplázás simán. Osztalék ennek megfelelően négyszeresére nőhetne úgy, hogy a payout ratio még csak 37% lenne.

Capital gainnel pedig nem is számoltunk.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35402) BÁ Nutrition válasza Oppenheimer (#35401) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Milyen az osztalekfizetesi es novelesi multja. Hany evre van visszamenoleg adat?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35403) Oppenheimer válasza BÁ Nutrition (#35402) üzenetére


Oppenheimer
veterán

[link]

Policyjüket is megtalálod itt.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35404) Directors válasza CsodaPOK (#35373) üzenetére


Directors
senior tag

A prémium társaság honlapján ahol gondolkodok a kötésen, ott azt írják hogy étrendkiegészítőkre nem lehet felhasználni. Már magam sem tudom hogy van ez. :B

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#35405) htomi85 válasza mgoogyi (#35400) üzenetére


htomi85
tag

A származtatott ügylet azt jelenti, hogy nem magát az alapterméket veszed meg, hanem határidős ügyletet, opciót, swapot stb köt.

(#35406) mgoogyi válasza htomi85 (#35405) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Tudom.
Pontatlanul fogalmaztam?

(Befalapoknál kérdezte, hogy mi az a származtatott némely alap nevében.)

"A származtatott szó azt jelenti, hogy származtatott ügyletekbe fektethet. Itt olyanra gondolj, hogy fogadhat arra, hogy valaminek az árfolyama merre mozog és abból keres (vagy veszít) pénzt.
Pl. betippelhette, hogy a kakaó árfolyama csökkeni fog (shortolás)."

[ Szerkesztve ]

(#35407) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Van valakinek tapsztalata azzal kapcsolatban, hogy banknál vásárolt állampapírt vagy kamatozó kincstárjegyet mennyi idő alatt tudok visszaváltani a lejárati idő előtt? Azaz ha szükségem van a pénzre, kb mennyi idő után tudom átvenni egy bankfiókban?

(#35408) vnorbi válasza #41635072 (#35407) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Régi KKJ-k és a mostani 1MÁP-ok OTP-nél azonnal visszaválthatóak munkanapokon reggel 8 és délután 5 között. Utalni rögtön lehet a felszabadult pénzből, úgyhogy valószínűleg készpénzt is egyből lehet belőle csinálni.

Több év alatt összesen kétszer, vagy háromszor fordult elő olyan, hogy a visszaváltás után bennragadt az összeg a belső technikai pénzszámlán. Ha jól emlékszem, ezek olyan esetek voltak, amikor este/hétvégén adtam megbízást, ami a következő nyitáskor lett végrehajtva. Ilyenkor lehet reklamálni, de magától is megoldódik 1-2 órán belül, legkésőbb másnap. De úgy is ki lehetett szabadítani, hogy jutalékmentes T napos befalapból vásároltam, ami lerántotta a technikai számláról a pénzt, és rögtön vissza is váltottam az egészet.

(#35409) nakos1212


nakos1212
senior tag

sziasztok,
egy átdiákmunkázott nyár után a fesztivál és egyéb bulik után maradt még körülbelül 400 ezer forintom.
miben érdemes tartanom a pénzt? rosszul bánok vele egy kicsit, sokat költök feleslegesen, és jó lenne "elzárva" tartani. legkésőbb jövő nyáron ki szeretném venni, jogsit kifizetni. Otp lekötött betéteit néztem, illetve állampapírokat, de totál hülye vagyok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#35410) CsodaPOK válasza Directors (#35404) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

A háttérben valami olyasmi van, hogy amely terméknek van ?OÉTI? száma, azt lehet venni EP-re. Pl gluténmentes termékeknél is van sok, amit vehetsz EP-re és van sok, amit nem, mert nincs ilyen számuk.

(#35411) Directors válasza CsodaPOK (#35410) üzenetére


Directors
senior tag

Itt azt írja hogy azokat nem lehet elszámolni. [kép]

Illetve táplálékkiegészítőket sem ami a legjobb lenne nekem.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#35412) CsodaPOK válasza Directors (#35411) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Összevisszaság az egész.

Pl ha megnézed:
BIODERMA Atoderm Intensive balzsam --> elszámolható EP-re.
BIODERMA Atoderm PP balzsam --> nem számolható el EP-re.

Halandó átlag embernek kb ugyanaz mindkettő (~kézkrém). Elolvasod a leírásukat, szinte ugyanazt írják róluk.

Össze kell szedned, hogy mit akarnál EP-re venni és egyenként utánanézni, hogy lehet-e. Ha nem, akkor van-e alternatívája, amit igen.

Amúgy pl vettem én már utcai cipőt is EP-re...

[ Szerkesztve ]

(#35413) Shade45 válasza nakos1212 (#35409) üzenetére


Shade45
senior tag

Nyiss az Államkincstárnál értékpapír számlát, majd bankkártyával a Webkincstár felületen keresztül jegyezz az akkor épp aktuális MÁP+ sorozatból.

Ezzel a módszerrel tudod a legkevesebb költséggel mozgatni a megtakarításodat!

(#35414) Directors válasza CsodaPOK (#35412) üzenetére


Directors
senior tag

Cipőt 3-4 éve én is vettem EP-re. :D
Az a cipőm bírta a legtovább.
Fogorvosnál biztos hogy tudnám használni. Ha fogkőleszedésre lehet használni. Bár gondolom hogy lehet.

Rendelésnél is lehet használni az EP kártyát ? Ilyenkor hogy működik a dolog ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#35415) nakos1212 válasza Shade45 (#35413) üzenetére


nakos1212
senior tag

köszönöm. nem mozgatni szeretném, csak elrakni egy jó évre, de megnéztem és ez egy jó opciónak tűnik.

(#35416) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Látom, hogy éppen téma az egészség pénztár, én is erről szeretnék itt tájékozódni.
Konkrét kérdésem, hogy valahogyan úszás támogatására fel tudnám-e használni az ide befizetett összeget? (én úgy olvastam, hogy sajnos nem, de hátha van valami kiskapu)
Amennyiben nem, akkor mikor érdemes ilyenbe belevágnom? Fogkő leszedés ami még eszembe jutott, hogy fel tudnám használni, meg a rossmanban esetleg 1.2 termék, fogkrém ilyesmi.
A 150 000 Ft adójóváírást hogyan kell érteni? ezt mindig igényelhetem, vagy csak ha sokat is költöttem előző évben?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#35417) CsodaPOK válasza Directors (#35414) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Rendelsz, kérsz számlát a megfelelő adatokkal. Kifizeted KP-ra, számlát beküldöd a pénztárnak. Ők kis idő múlva utalják az összeget.

(#35418) mgoogyi válasza lumpy92 (#35416) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az éves befizetéseid után 20%-ot kapsz vissza az SZJA-dból.
Szóval nem költeni kell az adójóváíráshoz, hanem befizetni.

Fogorvosi számlara, gyógyszertárakban sok termékre, bizonyos matracokra, stb. használható.
Hogy úszásra lehet-e, nem tudom. Szerintem ha gyógyúszás vagy ilyesmi, akkor valszeg megoldható.

(#35419) lumpy92 válasza mgoogyi (#35418) üzenetére


lumpy92
aktív tag

KÖszönöm!
Még egy kérdésem lenne. Az ide befizetett pénzt "Kivenni" nem fogom tudni soha ugye? Bár igazából egy hitelfelvétel kb. 3-4 év múlva még előttem áll, ha jól láttam ingatlan hitelbe be lehet forgatni.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#35420) Konflikt válasza Tankblock (#35377) üzenetére


Konflikt
addikt

"Google spread sheet és a GOOGLEFINANCE függvényekkel még chartot is lehet rajzolni......"

koszi, ez van most:)

(#35378) flimo : koszi, de androidra keresek valamit.

(#35379) Oppenheimer: koszi, akkor ezt ujra eloszedem. most tradingview van, de itt pl. a magyarokat EUR-ban listazza, nehez kovetni. ill. en beirnam hogy mibol mennyi van, tehat nem csak az arfolyam erdekel hanem a szamitott erteke (portfolio) is

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35421) mgoogyi válasza lumpy92 (#35419) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Megszüntetni is lehet valahogy, gondolom akkor az állami támogatást visszakérik.
Egyébként meg ki kell forgatni belőle a pénzt.

Hiteltörlesztési támogatásra is lehet használni, mivel az egészésgpénztárak és önkéntespénztárak már összeolvadtak.

(#35422) #95561216 válasza lumpy92 (#35419) üzenetére


#95561216
törölt tag

Táppénz összegét ki lehet belőle egészíteni a fizetésed összegére, vagy ha munkanélküli leszel, akkor az álláskeresési járadékot. Gyerek születésénél is ki lehet lapátolni egy csomót, gyógymasszázsra is be lehet váltani, meg hiteltörlesztésre kivenni egy nem túl nagy összeget (talán havi 30).

(#35423) vnorbi válasza mgoogyi (#35421) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Mellékes, de nem "önkéntes", hanem "önsegélyező".

Amúgy ez már általános? Én olyannál vagyok, ahol már a belépésemkor is egyben működött az egészségpénztár az önsegélyezővel, de azt nem tudtam, hogy mindenhol így van már.

(#35424) mgoogyi válasza vnorbi (#35423) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Igaz, kösz a pontosítást.

Én ~2013 óta vagyok generali EP-s, aztán egyszer csak már önsegélyező is volt.
Én úgy tudom, hogy ez már általános.

[ Szerkesztve ]

(#35425) Tankblock válasza BÁ Nutrition (#35381) üzenetére


Tankblock
aktív tag

ABVV vettem csak, tudom, elsőre furának tűnhet.
Legközelebb a MMM,JNJ között vacilálok
utána KO vagy PEP lesz.

Kicsiben kezdek és meglátom hova tovább szép lassan, egyenlőre tetszik nagyon.
Vannak price targeteim amit fölé nem nagyon szeretnék menni.

Release the Beast....

(#35426) Fandango válasza Tankblock (#35425) üzenetére


Fandango
veterán

Mi alapján választod ki, hogy mit szeretnél venni?

(#35427) Tankblock válasza Fandango (#35426) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Nézegettem 3-4 hónapon keresztül én mindent. Nekem az osztalék fizető stratégia illik a személyiségemhez.
Olyat néztem elsőre ahol relatíve magas az osztalék, mert kicsiben bukni nem akkora probléma.
Ezen felül a ppcian youtube csatornáján van video elemzéssel, + historical chart.
A kipézézett részvényekre hasra tettem belépő árat - azaz megnéztem a histórikus chartot és kerestem valami épeszű pontot. Ezen felül Yahoo Finance segít a cég bevétel kiadás oldal változásaihoz az elmúlt évekből.
Trump war jött még némi hátszél és vettem...

A döntésemet majd az idő eldönti.

Kérdésedre mennyi osztalékot fizet, mennyi ideje fizet és emeli azt. Az árfolyam másodlagos, de a belépéskor jó ha alul van értékelve.

Release the Beast....

(#35428) buherton válasza lumpy92 (#35419) üzenetére


buherton
őstag

Szemüveg, ruházat és taneszközök ha a gyerek iskolás korú, szerződött magán fogorvos/orvos, gyógyszerek. A legjobban akkor éri meg, ha gyereket vállaltok, mert akkor táppénz, születés, CSED/GYED/GYES kiegészítés is megy.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#35429) buherton válasza Oppenheimer (#35401) üzenetére


buherton
őstag

Ha szabad kérdezni, hol veszed a Gazprom részvényeit? Hogyan megy az adózás (gondolok itt arra, hogy ez egy EU-n kívüli orosz cég)?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#35430) BÁ Nutrition válasza Tankblock (#35427) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az arfolyam nem masodlagos mert onnan indul az indulo yield%. Jnj,ko,pep-nel nem mindegy h 2,9 vagy 3,5nel veszel, mert akar 3 ev is lehet ahhoz kepest mintha kivarnal egy jobb indulo arat. Ergo lehet h evekig eltart mire "nullan" leszel.
Abbvie-t mmm-t utik most. Abbol valszeg erdemes venni akkor is ha meg megy lejjebb.
Nem kell elsietni a dolgokat. Az se mindegy milyen koltsegeket ver rad a broker

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35431) Oppenheimer válasza buherton (#35429) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Német tőzsdén. Adózás: levonják a forrásadót, szóval az osztalék 100%-át én már nem kapom meg. TBSz számlán van, úgyhogy nincs több dolgom vele.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35432) Kukipapa_rr válasza Oppenheimer (#35431) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Ezt hogy kell érteni?

Német bróker német TBSZ-én (ha egyáltalán van ilyen) vagy hazai bróker hazai TBSZ-én, ami a szokott módon működik?

Egyszerűen jóváírják a pénzszámlán az osztalékot, amit újra be tudsz fektetni, mint mondjuk az államkincstárnál?

(#35433) Oppenheimer válasza Kukipapa_rr (#35432) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Utóbbi oldalon már párszor leírtam hogy RC-nél vezetem a számlám, ezért nem írtam most le. Tehát a bróker magyar. Jóváírják a pénzt a számlán és befektetheted.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35434) Kukipapa_rr válasza Oppenheimer (#35433) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Köszi szépen.

(#35435) Cpt.Price válasza Tankblock (#35427) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Ppcian-t én is szeretem, viszont szerintem időnként "erőből" ( jóval több tőkével ) építi a portfólióját; ő több olyan, viszonylag alacsony hozamú részvényt is vesz, ami nem növeli már évente jelentős mértékben az osztalékát. Viszont gondolom eleget tud ezekből is venni, hogy ez ne zavarja. Szóval szerintem vannak nála jobb eredménnyel/ hatékonyabban befektetők ezen a téren.

A te módszereden túl én szeretem pl. morningstaron megnézni, hogyan alakultak a cég mutatói az elmúlt években, főleg a free cash flow és FCF payout ratio.
Érdekes lehet még az osztaléknövekedés átlagos üteme is. Nem mindegy, hogy egy 3-4% osztalékhozamú cég évi 2, vagy 10+%-kal emelgeti majd az osztalékát a következő években. Utóbbi esetben bőven jó vétel lehet, előbbiben valószínűleg kevésbé. (Chowder szabály [link] )

Értékeltség megítélésében szerintem nagyon sokat segíthet még a fastgraphs, vizuálisan is.
Érdemes kipróbálni, asszem 2 hétig ingyenes új regisztrációval. A youtube-ra is tesz fel jó videókat vele Chuck Carnevale.

Illetve nem tisztem reklámozni, de szerintem sokat lehet tanulni Sólyomi Dávidtól, aki a Falcon Method hírlevelet csinálja. Szintén van belőle ingyenes próbaidőszak, illetve "Osztalékból szabadon" könyve. Én anno az alapján indultam el ebbe az irányba, eddig nem bántam meg.

gl&hf

(#35436) SzekeresPeti válasza Tankblock (#35371) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Várd ki a végét.

(#35437) SzekeresPeti válasza Tankblock (#35377) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Ahhoz képest hogy tanulófázisod elején jársz, olyan szinten játszol, ahol még a guruk is többnyire veszíteni szoktak. Itt ez a Timing&Picking kísérleted például.
Miért nem csinálsz inkább egy lusta portfóliót, és fektetsz be indexkövető ETF-be? Az nem illik a személyiségedhez?

Látom itt a hozzászólásokból, hogy sokan a legkockázatosabb módon játszanak, de a tőkéjük nagy része remélhetőleg biztos helyen van, és a diskurzus csak játékpénzek fölött zajlik....

(#35438) SzekeresPeti válasza #41635072 (#35407) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Sajnos tapasztalatom nincs, mert én csak államkincstárnál veszek állampapírt, de lenne egy kérdésem:
Miért vesz bárki is bankoktól állampapírt? Talán egyébként is van ott számlája más okból kifolyólag, és így tökmindegy ha ott vesz? :F

(#35439) #41635072 válasza SzekeresPeti (#35438) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mert kényelmes, nem kell sorbanállni, bebumlizni kormányablakhoz... Van akinek megér egy kis felárat egy befektetési számla annál a banknál ahol amúgy is van.

(#35440) #95561216 válasza SzekeresPeti (#35438) üzenetére


#95561216
törölt tag

Az egyik szempont a kényelem, a másik lehet egy esetleges prémium ügyfélstátusz. Pl van bank, ahol 5 milliónyi kezelt pénzért ingyen számlát, két ingyen betéti kártyát, ingyen hitelkártyát kapsz. Ezek együtt jóval többe kerülnek, mint amennyit a banki számlavezetésen bukik, és még sorba sem kell állni, ha valamiért fiókba kell menni.

(#35441) mgoogyi válasza SzekeresPeti (#35437) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"hogy sokan a legkockázatosabb módon játszanak"

Sokan? Nehéz megmondani.

Vannak páran, akik osztalékfizető részvényeket nézegetnek, de szerintem azok is, akik hosszú távra tartanak etf-eket. Én speciel az utóbbit képviselem, nem hiszek az egyedi részvények kiválogatásában és nagyon nem tartom hatékonynak sem adózási, sem újrabefektetési szempontból az osztalékfizetéssel vacakolást.

Nemrég volt Trump egy tweetje, amitől kicsit beestek a részvénypiacok. Az nekem egy jó rebalance lehetőségnek tűnt új pénz befektetéssel. Nem mondanám spekulativ dolognak.

(#35442) aujjobba válasza #95561216 (#35440) üzenetére


aujjobba
addikt

Ingyenszámlát + ingyenkártyát például a raiffeisen-nél is megkapsz, min. 400eFt havi fizu ráutalása végett, ehhez nem kell milliókat náluk tartani, ez is prémium cucc elsőbbségi kiszolgálással.

De végülis igazad lehet, simán vannak olyanok, akiknél ott lapul a 5+ millió, de nem keresnek annyit.

Az is lehet, hogy nem CSAK állampapírt tart ott hanem sok egyebet is, és kizárólag az állampapír miatt nem nyit még egy kincstári számlát is.

[ Szerkesztve ]

(#35443) Cpt.Price válasza SzekeresPeti (#35437) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Osztalékfókuszú befektetésre melyik ETF(ek)et javaslod, javasoljátok?

gl&hf

(#35444) Lex Icon válasza Oppenheimer (#35431) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"...úgyhogy nincs több dolgom vele."

Ha jól tudom, csak annyi, hogy az SZJA bevallásodba be kell írnod.

(#35445) mgoogyi válasza Cpt.Price (#35443) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

(#35446) #95561216 válasza aujjobba (#35442) üzenetére


#95561216
törölt tag

Vagy csak nem akarják oda utaltatni a fizetésüket, mert második banknál nyitják. Esetleg külföldre készülnek hosszabb-rövidebb időre, és addig sem akarnak számlavisszaminősítéssel, majd újraminősítéssel foglalkozni. Vagy egy munkahelyváltás miatt 10 ezres havidíjat fizetni.

Én is fogok majd KH-nál prémium számlát nyitni úgy, hogy nem oda megy a fizetésem, több okból is. KBC-ből ingyen tudok oda utalni, devizát is, meg a visszatérítések miatt kinéztem az egyik hitelkártyájukat is. Egyedüli költségem az értékpapírszámla évi 6000-es díja lesz, a két devizaszámla és a hozzá tartozó kártyák is ingyen lesznek.

(#35448) Oppenheimer válasza Lex Icon (#35444) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem kell, TBSz-en van.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35449) BÁ Nutrition válasza Cpt.Price (#35443) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nagyjabol semelyiket.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35450) #72806656


#72806656
törölt tag

Ha mar szja:
Angol isa szamlan (minden nyereseg/osztalek adomentes) keresett penz utan van valamilyen teendom magyarorszagon? Mar hazakoltoztem veglegesen...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.