Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) T@nk


T@nk
tag

Sziasztok,
Webkincstáron keresztül bankkártyával szeretnék MÁP+ jegyezni. A bankkártyámon napi 1 millió Ft limit van amit nem lehet növelni. Ha én a jegyzési időszak alatt naponta 5 napig jegyzek 1 millió ft értékben, akkor 5 x 1 millió vagy összeadódik és egyben 5 millió ft állampapírom lesz?
Köszi a válaszokat!

(#36952) Fin10 válasza T@nk (#36951) üzenetére


Fin10
tag

5millió Ft-nyi MÁP+-od lesz, de teljesen mindegy, mert 1Ft az alapcímlete, így annyit váltasz vissza belőle, amennyit szeretnél. Legalábbis gondolom emiatt kérdezed.

[ Szerkesztve ]

(#36953) T@nk válasza Fin10 (#36952) üzenetére


T@nk
tag

Köszönöm, igen ezt az államkincstár telefonos ügyfélszolgálata 20 perc várakoztatás :DD után megerősítette.

(#36954) mgoogyi válasza vnorbi (#36949) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Szóval nagyon észnél kell lenni, ha valaki úgy dönt, hogy inkább egyedi részvényeket vesz, mert a top x vállalati részvény mozgatja az indexet, és a több száz vállalatos ETF részvénykosár túl van diverzifikálva."

Nagyon sok munkát vesz a nyakába az, aki pl. a 20 legnagyobb céget tartja mindig és cserélgeti, mikor a top 20 összetétele változik. És közben nagyon könnyen alulteljesítheti a piacot. Pl. ha mondjuk a 21. duplázza az árfolyamát.

Szerintem marha kényelmes egy "túldiverzifikált" ETF-et tartani. Nem kell tudnom, hogy épp melyik a top X db részvény vagy hogy melyik ország felemelkedéséből maradok vajon ki.
Ezért preferálom az olcsó globális részvényalapokat. És emiatt nem tartok S&P500-at. 20 év múlva akár Kína és India is összemérhetővé válhat az USA-val. Ha így lesz, ha nem, egy globális ETF elég biztos tipp.

(#36955) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata hogy kb. mennyi idő alatt nyitják meg az értékpapír számlát az Államkincstárnál?
Az előző héten intéztem ügyfélkapun keresztül, de azóta semmi infó.

(#36956) aAron_ válasza Bling95 (#36955) üzenetére


aAron_
őstag

Valahol olvastam erről korábban. Ügyfél kapun keresztül lassabb mint személyesen, 1 hét várható időre emlékszem.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#36957) vnorbi válasza Bling95 (#36955) üzenetére


vnorbi
aktív tag

1 és 4 hét közti tapasztalatok voltak eddig.

(#36958) Bling95 válasza vnorbi (#36957) üzenetére


Bling95
őstag

Szuper köszönöm. Akkor egyelőre nem rendellenes a dolog.

(#36959) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

batyamnak adtam kolcson, abban maradtunk, hogy a felet euroban adja vissza.

Nem sok penz, kb. 1000 EUR, viszont annyit nem jarunk Parndorfba vasarolni, hogy megerje itthon tarolnom :D Nyilvan forintra nem valtanam, devizaszamlam nincs mar.

PEMAP jo megoldas lehet? Gondolom sajnos be kell setalnom akkor egy fiokba (van ertekpapir-szamlam a kincstarnal, MAP es PMAP van mar), mert ugye forintszamlara nem tudom berakni ezt hatekonyan.

hábm bábm

(#36960) eszmilan válasza Bling95 (#36958) üzenetére


eszmilan
tag

Nekem kb. 1 hét múlva jött meg postán a csomag ügyfélkapus nyitásnál.

(#36961) dyablo0506 válasza vans? (#36959) üzenetére


dyablo0506
csendes tag

Erre én is kiváncsi vagyok, hogy megéri e a PEMAP. Igazából én forintból váltanék euro-t hogy ilyen PEMAP-ot tudjak venni.

Én nem kispályáznék és egyből 5000€ (!)-t kötnék le PEMAP-ba. Tehát kiváncsi lennék én is, hogy mások mit mondanak. mert 1,6 millió forintot váltanék be Euro-ba, ami már nem kis összeg azért valljuk be.

TÚl sok pénzem volt eddig forintban lekötve (4,5millió) ezért akarok divzerzifikálni euro-ba is egy részét, hogy ne függjek ennyire a forint árfolyamtól.

Kinek milyen jóslata van az EUro-forint árfolyamra a jövőre nézve?
Ahogy olvastam legalább 350 euro-s árfolyamnak kellene lennie 3 év múlva, hogy megérje a move.

(#36962) vans? válasza dyablo0506 (#36961) üzenetére


vans?
őstag

En forintot nem valtanek be most, persze lehet, hogy boven lesz meg rosszabb is az arfolyam innen nezve...

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#36963) aAron_ válasza dyablo0506 (#36961) üzenetére


aAron_
őstag

Elmúlt 3 valamint 10 évben is évi 2%-kal emelkedett az EURHUF. Ha ez a trend marad, majdnem ott vagy, mintha MÁPP-t vennél 3 évre. Diverzifikációs szempontból szerintem jó ötlet, ha mindenképp csak magyar állampapírok jöhetnek szóba.

What is your ikigai?

(#36964) buherton válasza dyablo0506 (#36961) üzenetére


buherton
őstag

Nem azért diverzifikálunk, hogy nagyobb hozamunk/kamatunk legyen, hanem hogy kiszámíthatóbbá tegyük a jövőt. Te most spekulálsz, amivel nincs gond, ha neked ez belefér.

A nyáron egyenlítettem ki közel 50-50%-ra az EUR/HUF viszonyt és most az egyik szemem sír a másik nevet. Remélem nem kell kifejtenem, hogy miért. Ezért diverzifikálunk.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#36965) G@ben


G@ben
addikt

A pénteki ünnepnap miatt meddig lehet megvásárolni az eheti MÁP+ sorozatot? Ugyanúgy péntek dél vagy most csütörtökre tolódik?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36967) nandow válasza mgoogyi (#36966) üzenetére


nandow
aktív tag

Ennek okán gondoltam ma veszek még a mostani 3 éves PMÁP-ból (2022/L), de webkincstáron nem jelennek meg a PMÁP-ok. Másnál is így van?

(#36968) Coyot válasza nandow (#36967) üzenetére


Coyot
őstag

Én is most néztem, délután még lehetett venni, de most nincs.

Má' nem

(#36969) dyablo0506 válasza nandow (#36967) üzenetére


dyablo0506
csendes tag

Megnéztem és nálam sincs.

1,5 misin gondolkoztam, hogy lekötöm a PEMAP mellé, de most, hogy már nincs PMAP inkább kiutalom Interactive Brokers-re.
Ki akarom tanulni az aktív trading-et.

[ Szerkesztve ]

(#36970) Lex Icon válasza dyablo0506 (#36969) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Jövő héten lesz új PMÁP, az is 4,5%-ot fizet (3,1+1,4%).
A termékek/szabályok/... változnak, a játék/show marad.

(#36971) mgoogyi válasza dyablo0506 (#36969) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Mielőtt belefogsz az aktív tradingbe: olyan 80% esélyed simán van arra, hogy bukj vele.
Amikor veszel valamit, arra számítasz, hogy annak fel fog menni az ára. Aki pedig eladja, arra fogad, hogy esni fog. Egyikőtök téved, a tranzakciós költségeket mindketten fizetitek.
Szóval óvatosan és csak játékpénzzel, mert ez kb. kaszinó.

(#36972) BÁ Nutrition válasza mgoogyi (#36971) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Lehet pokerozni kene inkabb :) de azt nem biztos h meg engedik otthon

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36973) dyablo0506 válasza mgoogyi (#36971) üzenetére


dyablo0506
csendes tag

Elsősorban tanulási szándékkal, utaltam be. Van szabadidőm erre és ez a lépés tovább motivál, hogy még jobban elmélyedjek az aktív portfóliókezelésben.
Fel vagyok készülve arra, hogy veszíteni fogok az elején, a kieső fix kamatot biztosan bukom, de a tapasztalat és összeszedett tudás hosszú távon (+10 év) komoly haszonnal kecsegtet (ha nem is konkrétan kereskedésből származó jövedelem által)

Az utóbbi években a részvénypiacokon a passzívan kezelt portfóliók, befektetési alapok jobb hozamot értek el, mint aktívan kezelt társaik, de simán el tudom képzelni, hogy eljöhet még az aktív portfóliókezelés aranykora, a következő, kaotikusnak igérkező években.

(#36974) dyablo0506 válasza BÁ Nutrition (#36972) üzenetére


dyablo0506
csendes tag

Online pókereztem 3-4 éven keresztül, napi pár óra játékkal majdnem minimálbért össze is szedtem vele havonta, középiskolás, egyetemista éveim alatt nagyon jó volt az.

[ Szerkesztve ]

(#36975) mgoogyi válasza dyablo0506 (#36973) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Összeségében az aktív alapok veszítenek a piaccal szemben, az aktívan kereskedő kisemberek pedig méginkább. Mivel ők maguk együtt a piac és a piaci átlagot olcsón megkapod passzív ETF-ekkel vs ők meg azon versenyeznek sok pénzért (tranzakciós költségek) minden évben, hogy most épp ki lesz benne abban a ~30%-ban, aki okosabb(/szerencsésebb) volt, mint a piac. Abban az 1 évben. 10 éves távon meg sokkal rosszabb lesz az arány.
Szóval nem az utóbbi években, hanem amióta vannak passzív etf-ek.

Az aktív alapkezelés aranykora szerintem csak keveseknek tud eljönni. A magyar alapkezelők közül esetleg a Supra kezelőjéről tudom elképzelni, hogy érdemi hozzáadott értéke van a munkájának.

(#36976) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Apámnak van egy életbiztosítása az Allianznál, ami az ő elmondása szerint két részből áll: van egy életbiztosítás része, és van egy "eseti díj".
Az életbiztosítás nagyon rosszul kamatozik, de szerinte az "eseti díj"
viszont jó befektetésnek, ott különféle értékpapírok vannak, legutóbb valami kínai részvényt vett bele.

Kérdésem hogy ami neki van, és eseti díjként emleget, az a rettegett unit linked életbiztosítás, vagy valami más lehet?

És ha az, akkor valaki el tudná mondani hogy miért olyan rossz az UL, és hogy mivel érveljek hogy inkább valami brókercégnél vegye meg ugyan azokat az értékpapírokat?

(Amikor felvetettem neki a témát azt mondta hogy a brókerek csak átvernek :( .)

(#36977) Lex Icon válasza Golyobis (#36976) üzenetére


Lex Icon
senior tag

UL.

Amikor felvetettem neki a témát azt mondta hogy a brókerek csak átvernek

Mert az Allianznál meg csupa szív Teréz anyák dolgoznak, akik nem akarnak meggazdagodni csak az ügyfél számláját hizlalják. (facepalm)

[ Szerkesztve ]

(#36978) Golyobis válasza Lex Icon (#36977) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz, de ebből még mindig nem derül ki hogy milyen biztosítást kötött apám.

A leírás alapján beazonosítható unit linkedként?

Van valami gyors módja hogy kiderítsük? Interneten szokta megnézni néha a számláját, nem tudom hogy ott látszik-e valahol.

Vagy ilyenkor személyesen kell bemenni és rákérdezni?

(#36979) mgoogyi válasza Golyobis (#36976) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Konkrétan melyik termék?
Szerintem az eseti számla az Allianznál olyan lehet, mint egy külön TBSZ, amire csinálhatsz eseti befizetéseket. A CIG-nél is hasonló vmi van, de ebből nem derül ki, hogy melyik termék.
Nincs egész véletlenül a megkötött szerződésből egy példánya?..

Egyszerűsítve:

Normál esetben egy brókernél így működik egy értékpapírszámla:
1, Beküldöd a pénzedet
2, A pénzedből veszel vmi befektetési jegyet (befalap 0%-1.5% , etf 0.3%/min 7 EUR)
3, Évente elveszted a befjegy möggötti éves díjakat (befalap ~1.5-2%, etf 0.1%-0.5%)

Ebből a 3-as a legrelevánsabb hosszú távon. A 2-es csak egyszeri költség.

Az UL-ek így működnek:
1, Beküldöd a pénzed (minden hónapban kötelező, levonnak 1%-5% között valamennyit + értékesítési költségnek elmegy a kukába eleinte kb 2 évnyi befizetésed)
2, A pénzedből automatikusan veszel a biztosító befektetési jegyeiből (eszközalap)
3, Az eszközalapok vesznek többnyire befjegyeket (etf/befalap)

1-esnél lehúznak, mint az állat, ha 5 év után van akkora egyenleged, mint amit addig befizettél, akkor szerencséd volt.
2-es miatt a biztosító levonja a saját eszközalap kezelési vagyonarányos díjait (~1.2%-2.5% évente)
3-as miatt ugyanazok a költségek fennállnak, mint a sima értékpapírszámlánál.

Így jön ki sok UL-nél az éves átlag 3-4%-os vagyonarányos költség is akár (TKM néven fut).
Ezt némely UL-nél bónuszokkal nagyon hosszú távon valamelyest ellensúlyozzák, de addig úgysem tartja meg szinte senki.

Az Allianz Életprogram meg Bónusz Életprogram nem annyira szar, nem tudom, hogy erről van-e szó. Ott 20 éves távon 2% TKM körül meg lehet lenni.
De ez a 2% sima lehúzás. A világgazdasági részvény eszközalap annyit csinál, hogy megveszi neked az iShares MSCI World ETF-et és te ezért fizetsz ~2%-ot évente, ha értékpapírszámlára vennéd ugyanezt, akkor 0.20%-ot fizetnél. [2019 márc allianz jelentés]
Számold ki, hogy 1M Ft-ra 20 éves távon 1.8% évente mekkora különbséget jelent.

Az UL-ek csak jó drágán becsomaglják azt, amit te magad is közvetlenül meg tudnál venni.
Úgy általában a biztosítók a legnagyobb genyók, elsősorban a saját hasznuk van bebiztosítva.

[ Szerkesztve ]

(#36980) Golyobis válasza mgoogyi (#36979) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz, valahogy megpróbálom kiszedni belőle.

(#36981) 426os válasza Golyobis (#36980) üzenetére


426os
őstag

Tanulmányozzátok a visszavásárlási táblázatot, nálunk hasonló szituban az volt a végső érv, ami győzött.

.

(#36982) G@ben válasza G@ben (#36965) üzenetére


G@ben
addikt

Erre valaki?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36983) Kobe válasza G@ben (#36965) üzenetére


Kobe
veterán

Mivel amugyis t+2 napon irjak jova, jovo kedd-szerdan, ezert szerintem siman pentekig lehet jegyezni

(#36984) vnorbi válasza G@ben (#36982) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Minden sorozat nyilvános ajánlattétele rögzíti a jegyzési időszakot (itt az oldal alján van link).

Az N2024/22 jegyzése október 31-én zárul (csütörtök).

(#36985) G@ben válasza vnorbi (#36984) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36986) nandow


nandow
aktív tag

ETF-et szeretnék vásárolni, abból is leginkább részvény alapút.
Olvastam az összefoglalót, jó kiindulási alap, de vannak bennem még kérdések. :)

1. Mire érdemes odafigyelni egy ETF kapcsán? Milyen paraméterekre, adatokra?

2. Az összefoglalóban van olyan példa ETF-re, ami a fejlett és fejlődő világ nagy, közepes és kis cégeit tartalmazza. Ez lényegében lefedi az egész piacot, vagy rosszul gondolom? Kell-e, érdemes-e többféle ETF-et vásárolni, ez mennyire jelent diverzifikációt? (Tippre lehetnek olyan különböző ETF-ek, amik kb hasonló vagy ugyanazon cégeket tartalmazzák.) Vagy elég csak egy olyasmi, amit az előbb írtam, és az “tartalmazza az egész piacot”?

Végül a KBC-nél nyitottam számlát, ha esetleg az ottani ETF vásárlással kapcsolatban van bárkinek tapasztalata, gyakorlati javaslata, azt is szívesen fogadom. :R

[ Szerkesztve ]

(#36987) vnorbi válasza nandow (#36986) üzenetére


vnorbi
aktív tag

"Tippre lehetnek olyan különböző ETF-ek, amik kb hasonló vagy ugyanazon cégeket tartalmazzák."

Hajaj, népszerű indexekre szinte minden kibocsátó ad ETF-et, lehet, hogy rögtön kettőt is: az egyik osztalékkifizető, a másik osztalékvisszaforgató. Sőt, még olyan is előfordul, hogy ugyanaz a kibocsátó egy korábbi ETF-ével teljesen azonosat bocsát ki. Az új sorozat árazása versenyképes lesz a konkurenciával, aki meg a régi drágábban már benne ül, az nyugodtan fizeti tovább a megszokott díjat.

Aztán még bejöhetnek a képben a currency hedged változatok, amik még mindig ugyanazon cégek részvényeit tartják, csak adnak fedezetet valamilyen devizára (például amerikai részvényindexet euróért akarunk megvenni úgy, hogy az eredményt ne befolyásolja az USD-EUR árfolyam).

[ Szerkesztve ]

(#36988) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

MÁK számlára hogyan lehet legolcsóbban pénzt juttatni?
Kb. 3millió Ft-ot tennék el középtávra kockázatmentesen (más befektetés még nincs) - fele-fele arányban 5 éves PMÁP és MÁP+ - ba.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36989) bandus válasza Alg (#36988) üzenetére


bandus
veterán

webkincstárban tudsz bankkártyával vásárolni. ha euro-s számlán van pénz, akkor érdemes lehet revolut kártyával megtenned ezt szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36990) Alg válasza mgoogyi (#36979) üzenetére


Alg
veterán

Ezt kiegészíteném mert szakmába vág (jelenleg NEM biztosítónál dolgozom és amikor ott voltam akkor sem értékesítési területen dolgoztam, sokkal szakmaibban állok a termékekhez mint ők).

UL első pár év lehúzás: korábban ezt hívták "aktuáriusi tartalékolás"nak, kb. arról szólt hogy a számlaegyenlegen több pénzt mutatnak mint ami ott van, cserébe hatalmas visszavásárlási büntetések voltak az elején. Ilyet már pár éve nem lehet eladni, ki is koptak kb a piacról, mert fel kell tüntetni hogy mennyi a levonás, nem lehet a VV táblában elrejteni. ("etikus biztosító koncepció" vagy milyen néven tiltották be)

Eseti számlánál amúgy ez nem áll fent, ott nem szokott lenni kezdeti költség. Eladási-vételi kölönbözet (gyak. befizetési költség, 5% környékén) meg vagyonarányos költség igen. VV böntetés sem szokott lenni eseti számlára.

TKM: ebbe bele kell számolni a bónuszokat is, igazából nem a TKM kompenzálásra kerültek bele a termékbe hanem a TKM csökkentése miatt. Ha nem teljesíted a bónsz feltételeit simán emelkedik 2-3%-ot TKM.

Úgy általában egyetértek: az vegyen biztosítást aki a biztosítási fedezetet szeretné, aki befektetést keres nézelődjön másfelé.

@bandus: köszi, jelenleg a maradék forint megy bele, EUR-t nem váltok szerintem forintra mostanában, akkor már inkább PEMÁP-ot vennék belőle.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36991) mgoogyi válasza Alg (#36990) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"TKM: ebbe bele kell számolni a bónuszokat is"
Hosszú távon 20 év felettet értek és 20 év felettre ezek nincsenek megadva és pl. az Allianz Bónusz Életprogram vagy CIG nyugdíjkötvényE nyugdíjbiztosításoknak a bónuszrendszere miatt 20 év felett jobb TKM-et kell mutasson.

"Úgy általában egyetértek: az vegyen biztosítást aki a biztosítási fedezetet szeretné, aki befektetést keres nézelődjön másfelé."
Az UL biztosításnak sem jó szerintem, érdemes külön kötni kockázatit.

(#36992) Alg válasza mgoogyi (#36991) üzenetére


Alg
veterán

20 évre van megadva és ha jól emlékszem jelezni kell a TKM tájékoztatóban ha 20 év felett valamikor a 20 éves érték fölé növekedne :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36994) mgoogyi válasza nandow (#36986) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

1,

- Milyen indexet követ

- Assets Under Managament ( AUM ) : minél több pénz van benne, annál likvidebb és annál valószínűbb, hogy nem szűnik meg.

- Total Expense Ratio ( TER ) : éves folyó költségek, minél alacsonyabb, annál jobb. 0.20%-at már nagyon alacsonynak tekintek.

- Replication Method : Fizikailag megveszi 100%-ban a mögöttes terméket / nagyrészt megveszi a mögöttes terméket (optimized sampling) / nem veszi meg a mögöttes terméket (szintetikus)

- Accumulating/Distributing: Osztalékvisszaforgató/osztalékfizető

2,

Nem 100%-ban fedik le a piacot, de majdnem*: vannak mikrovállalkozások és frontier országok is, de ezek szinte súlytalanok.
Elég egy olyan ETF, a te döntésed, hogy melyiket választod.
Ezzel minden vállalat a saját piaci súlya szerint lesz bent. Ha ettől el akarsz térni és pl. GDP alapján súlyozni a világot vagy nyerni akarsz 0.05% vagyonarányos költséget, akkor lehet játszani több ETF-fel.

* csak emlékezetből:
MSCI World ~85%
MSCI ACWI IMI ~99%
FTSE ALL-WORLD ~90%

KBC:

Szerintem EUR alapú ETF-ből jobb a kínálatuk, így nekem mindenem EUR alapú. Vásárlásnál meg add meg a középárfolyamot és egyszerre több 100e Ft-nyi euród legyen befektetni, hogy költséghatékony legyen.

(#36995) Handball94


Handball94
aktív tag

MÁK TBSZ számlát lejárat előtt szerintetek csak személyesen lehet felbontani/megszüntetni és kifizetést kezdeményezni?

(#36996) vnorbi válasza nandow (#36967) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Itt lehet regisztrálni az Államadósság-kezelő hírleveleire, és ha folyamatosan online vagy, akkor időben értesülhetsz az ilyen hirtelen lezárásokról is. Tegnap egészen pontosan 2 órával a lezárás előtt jött a levél, hogy ez lesz (e-mail délután 2-kor jött, hogy aznap zárul az értékesítés).

A hírlevélből tovább kell kattintani egy linkre, aztán még le kell tölteni a pdf-et, de ez még mindig kényelmesebb, mint a közzétett dokumentumok listáját kézzel frissítgetni.

Ha jól számoltam, 35 hírlevél van, amiből nekem négy van aktiválva:

- 1MÁP, MÁP PLUSZ nyilvános ajánlattétel
- Közlemények
- Lakossági állampapír kamatok
- Lakossági állampapírok nyilvános ajánlattételei (PMÁP, P€MÁP, BABAkötvény)

Ezek közül szerintem neked elég lenne az utolsó, igazság szerint a középső kettőről nem is tudom, hogy mi, lehet, hogy le lehetne róluk iratkozni.

[ Szerkesztve ]

(#36997) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#35401) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nagyot ment azota a Gazprom, jelenleg 21%-os pluszban vagyok vele. A portfoliom messze legerosebb eleme. Erdekes modon a masodik az AT&T 19%-kal. Pedig mindkettot az osztalek miatt vettem. :D Ezido alatt MSCI World 7%-ot hozott, messze verik a benchmarkot.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36998) mgoogyi válasza Oppenheimer (#36997) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az MSCI World-ben benne sincs a Gazprom. :DDD
[Troll on] Szerencsének vagy tudásnak értékeled az eredményt? :DDD

A teljes részvényoldalon a portfóliód hogy alakult?

(#36999) Oppenheimer válasza mgoogyi (#36998) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nincs benne, ettől nem lehet benchmarkja? Szerintem nem kell benne lennie hogy az legyen. Aktívan kezelt alapoknak is a benchmarkja számomra az MSCI World.

Vak szerencse volt. Mint írtam az osztalék miatt vettem őket, kis stabilitást adni a portfóliónak. Ezért különösen vicces, hogy mégis ez a kettő teljesít a legjobban.

Teljes részvényportfólió 8.94%. Igaz ebben benne van az arany is ami 5% súlyt képvisel (és 6.4%-ot emelkedett).

Amúgy pár hónap - fél év időtávról van szó, tehát sokat nem számít. Csak érdekességképp írtam.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#37000) mgoogyi válasza Oppenheimer (#36999) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A benchmark szerintem csak olyan lehet, ami tartalmazza a lehetséges befektetéseidet.
Pl. MSCI ACWI-hoz lehetne mérni.
Egy magyar részvényalapot a BUX-hoz szoktak mérni, nem az S&P 500-hoz vagy MSCI World-höz.

"Csak érdekességképp írtam."
Csak trollkodtam, nyilván semmit nem jelentenek ezek rövid távon. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.